MIlkTBEIllCHTËiV. BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht, Voor geest en hart. Het menschelijk hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. ÏÏ7, 1297, Een statistiek van zelfmoorden in Frankrijk over de laatste 30 jaren geeft de be droevende uitkomst, dat het aantal daarvan er in dien tijd met 78pCt. is toegenomen. Van 1851 tot 1855 bedroeg het jaarlijks ongeveer 3,639, of 1 op de 9,833 inwoners, terwijl het nu volgens de laatste opgaven 6,496 is, of 1 op de 5,161 inwoners. Uit Soerabaia wordt van 8 September gemeld: Dezer dagen is alhier in de kampong Kaoe- man overleden zekere Radenaijoe Patmonegoro, die, naar men zegt, een leettijd van 142 jaren bereikt had. Zij was namelijk geboren in 1739. In 1764 trad zij voor het eerst in het huwelijk, en nadat rij haar eersten man had overleefd, trouwde zij iu 1810 ten tweede male met Raden Patmonegoro, in leven djaka hij het destijds bestaande inlandseh rechtscollege te Samarang. Haar tweede man werd 74 jaren oud en overleed in 1850. Toen de oude vrouw 11. Woensdag haar einde voelde naderen, maakte zij zelf alle beschikkingen voor hare begrafenis, liet haar graf op Bergota gereed maken en riep toen al hare kinderen, kleinkin deren en achterkleinkinderen bij zich, drukte hen op het gemoed om braaf te leven en ontsliep toen zacht en kalm. Men herinnert zich niet, dat zij ooit ziek is geweest. Aan hare begrafenis werd door meer dan 500 personen deelgenomen, en de lijkstoet werd aan weerszijden door een rij lans dragers begeleid. Een onwelkome cliënt'. Te Vimoutiers (dep. Orne) liep een stier, die met een troep koeien door eenige honden werd achtervolgd, door een open deur het huis van een notaris binnen en drong door tot diens bureel. De klerken sprongen uit het raam en de notaris barrikadeeröe zich achter de deur met zijn schrijflessenaar. De stier wierp een kachel omver, snuffelde wat rond en ging toen weer op straat. Dezer dageu heeft men weer te Cairo de plechtigheid gevierd van het medegeveu van het „heilige tapijt" aan de pelgrim-karavanen die naar Mekka vertrekken. Dit kleed moet dan een jaar op het graf van den profeet liggen, wordt dan naar Egypte teruggebracht, in stukken gesneden en onder de geloovigen verdeeld. Het is van rood fluweel, rijk met goud geborduurd, en zoo bewerkt, dat er een jaar noodig is om het te maken, zoodat men, als het eene tapijt afgezonden is, terstond weer begint aan dat voor het volgend jaar. Het verzorgen der kameelen, die het heilige tapijt dragen, is een erfelijke eer ambt, en ook bij de kameelen gaat de eer van belast te worden met die heilige vracht, van vader op zoon over. Donderdag verloor een heer te Am sterdam een rolletje bankpapier, ter waarde van f 800. De schoonmaakster Kaatje Mandersveld, vond het geld en bracht het naar het politiebureel op de Noordermarkt, dat reeds van het verlies door den eigenaar was verwittigd. Kaatje kreeg een goede belooning. De verver G. van Gulik, van Utrecht is eergisteren te Zwolle, werkzaam zijnde bij een belangrijke vertimmering van een huis op de Thorbeckegracht, waar hij ook verblijf hield, naar beneden willende gaan, van de trappen gevallen en kort daarna overleden. Hij laat een weduwe met zeven kinderen achter. De stad Caïro heeft in het begin der vorige week een bloedblad in haar straten aan schouwd, zooals nimmer te voren gezien was. Het bloed vloeide letterlijk in stroomen; de lijken der vermoorden lagen bij honderden opeengehoopt en de lucht weergalmde van het gejammer der ongelukkige slachtoffers. Zooals in alle steden van het Oosten, zwierven namelijk in de straten van Cairo, vooral in de Arabische kwartieren honderden onbeheerde honden, die het verkeer zeer bemoei lijkten. De geloovigen nemen deze dieren echter in bescherming, men waagde het dus niet ze te verwijderen. Eerst onlangs trok de politie van Caïro hare stoute schoenen aan en liet drie dagen achtereen alle onbeheerde honden opvangen en afmaken. Bijde opening der feestel ij k heden te Torktown moet een twist gerezen zijn over den voorrang tusschen de Fransche en Duitsche gas ten, die tengevolge daarvan niet tegenwoordig waren. De plaats der Duitsche vlag op de boot van den President gaf aanleiding tot de onaan genaamheid. De Franschen toonen er zich, naar men zegt, zeer naijverig op de Duitschers. Dat zij nu nog niet eens in vrede samen feest kun nen vieren! Bij het Uralgebergte ziet men inRus- land dikwijls in de nabijheid van kudden vee, een grooten beer, die zich met honig en haver voedt en de graanvelden bezoekt, maar de dieren niet aanvalt zoolang men hem maar stil laat begaan; zoodra hij echter gejaagd of gestoord wordt, hebben de kudden alles van hem te vree zen. Bij de Russische jagers is het eene uitge maakte zaak, dat de berin voor hare jongen een opvoeder (in 't Russisch Pestünn) heeft. Deze is is een twee- a driejarige beer, waarschijulijk een oudere zoon, wiens taak het is met de jongen rond te loopen en voor hunne veiligheid te wa ken terwijl de moeder voedsel zoekt. Bij het overtrekken van een stroom moet zelfs de Pestünn zijne broertjes over het water dragen: ten minste dat vertellen de jagers. Voor de waarheid durven wij niet instaan. Anton Von Werner's veel besproken schilderij var. het Berlijasche congres is thans te Weenen tentoongesteld en trekt er een talrijk be zoek. Een dame stond er voor te kijken en ver stoutte zich te zeggen: „Alleen heeren dat is vervelend." „U weet misschien niet„, merkte een heer op; die in haar nabijheid stond, „dat de beraadslagingen geheim moesten blijven." De driedubbele bekleeding van de St.- Gothard tunnel, op de bekende gevaarlijke plaats, is nu gereed en heeft zich tegen het ver moeden van sommigen, goed gehouden. Men zal zich herinneren, dat een gedeelte van de tunnel, onder het dorp Andermatt (een plaats die men aandoet wanneer men uit Fluelen door het Reuss- dal over den Furcapas naar den Rhöne-gletscher gaat) voortdurend verzakte en dat de sterkste gewelven niet tegen den druk, die de massa bood, bestand waren. De nieuwe gewelven echter hebben dien druk overwonnen, en men vertrouwt nu voor goed afgerekend te zullen hebben met een moeie- lijkheid, die eerst onoverkomelijk scheen. De ge- heele tunnel zal tegen het einde van deze maand gereed komen. Volgens telegram van 21 Octoberzou het Eng. oorlogstoomschip Ready van Colombo naar de Chagos-eilanden vertrekken om naar de nog vermist wordende booten van het gezonkene stoomschip Koning der Nederlanden onderzoek te doen. Weinigen weten dat zich een onder- aardsche gletscher bevindt in het vroegere her togdom Nassau. Men bereikt hem, door per spoor naar Hadamar te gaan en dan te rijden naar den Domburg. Deze berg is met bazaltblok- ken bedekt, en reeds 3 el daaronder vindt men enkel ijs. Een put ter manshoogte voert in den berg, waarbinnen men de ijswanden dicht en vast voor zich ziet en het zeer koud is. De brou wers uit den omtrek halen steeds het noodige ijs uit dezen berg, op welke plaats men ook graait, steeds stuit men spoedig op ijs. Eene verklaring is van dit vreemd verschijnsel nog niet ge geven. Als een eigenaardig bewijs van het instinct bij dieren kunnen wij het volgende mededeelenIn den stormachligen nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de koemelker J. Pol en gezin, wonende in de Tuinstraat te Groningen gewekt door een vervaarlijk geloei, dal zich bo ven het geweld der elementen deed hooren. Toen dat geloei bleef aanhouden besloot men, naar de oorzaak daarvan te vernemen. En wat bleek, toen men buiten kwam? Dat, natuurlijk tot groote verwondering, de geheele koppel koeien, een 11-tal, van genoemde koemelker, voor de woning stond. Dadelijk werden de beesten op stal gezet en den volgenden morgen een onderzoek naar dit zonderlinge geval inge steld. Men bevond, dat het hek dieuende tot afsluiting van het land en den weg, builen de voormalige Steentilpoort, door den storm was stuk geslagen waarna de koeien het land, waar het haar zeker niet aangenaam meer was, verlieten en den weg insloegen naar den stal, 't geen haar dan ook uitstekend gelukte. Het spreekwoord „zoo dom als een koe" is zeker niet op Pui's koeien van toepassing. Een dag, waarop het geluk u gunstig is, is als een dag des oogstes; men moet aan het werk zoodra deze rijpt. Bezig zijn is gelukkig wezen. Een mensch zonder bezigheden is nimmer gelukkig en kau zulks ook niet zijn. Wie over teleurgestelde illusiën, wie over ondankbaarheid klaagt, die veroordeelt zich zeiven. Wie het goed meent, zal er zich niet over bekommeren, welke werking de weldaden op het gemoed van anderen hebben, maar alleen welken invloed zij op ons eigen gemoed uitoefe nen. Wie zich geheel aan alle dankbetuigingen onttrekt vernedert den begiftigden. De zaaier heeft het zaad aan de aarde toever trouwd. Hij moet den ganschen winter wachten om eerst in het voorjaar wasdom en later nog rijpheid te zien. Wanhoop niet en blijf geduldig, als het zaad der opvoeding, dat ge in de harten uwer kinderen strooit, niet onmiddellijk vruchten draagt. Bewerk voortdurend den akker; op den winter zal, zoo God wil, een lente volgen ook voor het schijnbaar onvruchtbare hart. Het menschelijk hart is als de klimop die steun noodig heeft om zich in de hoogte te slin geren, hemellucht te drinken en weliger te groeien. Vindt hij geen steun, dan kruipt hij langs den grond en gaat spoedig tot verrotting over, krijgt hij echter de naar boven leidende hulp, dan klimt hij tierig opwaarts en zijn bladen en loten worden krachtiger en frisscher, hoe hooger hij klimt. Ook de mensch en voornamelijk het kind heeft steun noodigHet kind verwacht dien instinctmatig van ieder volwassene voor namelijk echter van zijne ouders en onderwijzers. Evenals de klimop, wanneer hij geene hemelzuil vindt, zich ook om een voozen boom naar boven werkt en diens noodlot deelt, zoo hecht zich ook het naar liefde verlangend en hulpbehoevend kind zelfs aan zwakke of slechts menschen, om hulp te vinden, al geeft deze in den storm des levens geen steun of zekerheid. Gelukkig de school, waar de onderwijzer een sterke eik is, waaraan de klimop van het kinderlijk gemoed zich kan hechten en bij wien het eene leiding naar boven vindt waar immers alleen zegen en vrede te vinden en te krijgen zijn. Evenmin ak de klimop zich om een ijszuil slingert, evenmin hecht het kind zich aan een ijskoud, liefdeloos hart. Als dus de onderwijzer geen liefde bezit, dan is ook alles bij hem misleiding en huichelarij. Alleen liefde en waarheid zijn de zekere en veilige gid sen bij de opvoeding van de dierbare panden door den Hemel aan de ouders geschonken. Goede orde. Nu hebben we den gauschen dag het schoentje van de kleine Lize gezocht, daar vind ik het zooeven in de zuurkool. Zie je wel man, dat er bij ons niets verloren gaat In. de gerechtszaal. Een jong advokaat hield een ellenlang pleidooi. Een der getuigen (een humorist) begon dit te vervelen en om den rechts geleerde tot zwijgen te brengen, riep hij eens klaps houd toch eindelijk op met je bedrijf— kapitaal Een noodlottig tegenbewijs. Een man was beschuldigd een pantalon 'gestolen te hebben; de rechter sprak hem, wegens gebrek aan bewijzen, vrij. De beschuldigde blijft echter onbeweeglijk op de bank zitten. Zijn verdediger maakt hem er op attent dat hij kan vertrekken. „Niet voor dat alle getuigen vertrokken zijn." „En waarom niet?"Omdat ik de gestolen pantalon aan heb, antwoordde de vrijgesprokene. Zaakkennis. Eerste reiziger. Waar kau ik u heden middag ontmoeten? Tweede reiziger. Loop de Groote Houtstraat maar op en neer, dati zult ge me wel ergens uit zien vliegen 1 Gered. Een student had bij zijn boeken ook veel speelkaarten liggen; toen papa hierop aan merking maakte, zeide hij dat hij dit moest doen wegens de muizen, opdat zij de kaarten zouden oppeuzelen en niet zijne boeken. Een gevoelvol candidaat. Examinator. Als er bij eerte echtscheiding minderjarige kinderen zijn waar blijven deze? Candidaat. Lieve hemel ja waar zouden die arme schapen blijven Wijze voorzorg. Twee officieren zitten in de sociëteit bij hun glaasje punch. Ter versiering had de kastelein een monster-bowl van ruim drie liter inhoud in het buffet geplaatst. Ik wed, sprak de een, dat mijn oppasser zoo'n monster glas punch in één teug naar binnen werkt. Onmogelijk, zei de andere. De weddenschap werd aangegaan en de oppasser in quaestie geroepen. Deze beziet het glas van alle kanten en zegt: luitenant ik zal dadelijk terugkomen en u bescheid brengen. Vijf minuten later komt hij terug en zegt: luitenant 't zal wel losloopen. Hij neemt de bowl en drinkt den inhoud werkelijk in één teug uit. De weddenschap was gewonnen. Maar waarom hebt ge u daar straks verwijderd?" sprak zijn heer. „Ja, ziet u luitenant, ik was niet erg secuur van mijn zaak en toen heb ik het eerst eens geprobeerd met een half emmertje Beiersch bier. Haarlem, 26 Oct. 't Is OU aangenaam te kunnen mededeelen dat onze geachte stadgenoot, de heer W. H. Jacobs, op de electriciteits-tentoonstelling te Parijs met de bronzen medaille is bekroond geworden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P v. Lanteren en C L Mosterman; D v. Beek ca T H W de Paauw; H Smeding en M I P v. Breda; H Stokman en M Timmerman; P v. Til en A E Sweuneker; MJ B Serué en C Ploeg; W Lieshout en W Visser; L Wijkhuizen en A C de Tello; AC Becker en H v. Koperen; E v. Veen en F G Gosewehr; CA Vrijbloed en L ter Weele; G Smit en A Jansen; P Bogaard en M J v. Zijl; W J Verkerk en W Weesman; J v. Santen en J H Wijnders; It Mackenzie en A J van Eijk. Getrouwd: L C Wolffenbuttel en J M Visscher; J H Kersten en C Reijnders; J Anthonisse en M J Henneke; A Geldorp en E de Graaf; ML van Acker en L Honing; JA Desramant en E v. Gelter; A W Terpoorten en C Schous; J Koelemij en M Silkens; H Solil en C W Schouten. Bevallen: S P Klinker geb. Tweehuijzen d. AD Smit geb. Kruijsman z. CM Etmans geb. Brouwer z. MAG v. Hees geb. Lans z. J M Lans geb. Op den Ende z. H Renout geb. van Hcems z. P Repko geb. van Wier z. CA Waning geb. Kelfkens d, C Koopen geb. Groen d. I C v. Logbem geb. Dicke z. A Joosten geb. Heesterbeek d. M van Brussel geb. v. Dantzig z. A Diktus geb. de Koe z. H Bakker geb. de Zwart d. G Kok geb. Nijk z. A Le Noble geb. Renout z. G Stam geb Rustige d. W Verheijen geb. Terhorst z. F Lijnkamp geb. Berg - huijs d. A M M Janssen geb. Nijssen z. G Dort- muudt geb. van Leen d. D v. Gasteren geb. v. Nim- wegeu d. AA Toezet geb. de Braber z. S W v. d. Broek geb. de Reuter z. H Ausum geb. te Loo. Overleden: J C v. Es 3 mn. d. Nieuwe Kruisstraat, J Berkenkamp 1 dg. z. Wolstraat, J Kruijsman 46 j L. Heeremtraat, A v. Bruggen 29 j. echtg van C Persoon Tj. Heerenstraat, E Groenia 73 j. wed. K H Vink Plein, J de Vries 10 j. z. Oostvest, K Slager 4 mn. d. L. Heerenstraat, A Alderlieste 23 j. Zomer- vaart, M AC Griiudemann 3 j. d. Koningstraat, W Vredendaal 63 jKorte Zijlstraat, J Sijpestijn 7 mn. d. Gortesteeg, C A M de Boom 2a j. KI. Houtweg, C Bronkborst 2 j. z. Zijlstraat, C Heemskerk 3 mn. z. Ridderstraat, J Veldheer 63 j. KI. Heiligland, J D Smit 21 j. z. Doelstraat. MA Collée 85 j. wed. M Frenaij Anegang, K Kuizer 76 j. Kerkhofstraat, Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A L v. Veldhuijsen Gierstraat. HAARLEM, 24> October. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 10,50 a witte dito f 10, a 12, rogge 7-25 a 8.haver 4,a 4,75; gerst/5.a 6. duivenboonen 8,a 8,25; bruineb. 12,bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR, 21 October. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,a 11,75, rogge 8,50 a 8,87, gerst 5,a 6,dito chev. 6,25 a 7,haver 3,50 a f5,10, paardenboonen 7,a 7,50 bruine dito 10,50 a ƒ12,duiven dito -,kanariezaad 11, rood mosterdzaad 18, geel dito 15 a kar wijzaad 13,00 13,50 a blauw maanzaad 16, groene erwten ƒ15,50 a 18,grauwe dito 15,a 18,vale dito 10 a 16 Witte a— 21 Oct. Aangevoerd 542 stapels kaaswegende 126,286 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,50 commissie- 37,00, middelbare f 39,laagste (22. 24 Oct. Ter veemarkt werden vei kocht 7 koeien van f180 a 250, 96 kalveren van f 40 a 9 8, 6 nuchtere dito van f7 a 14, 1804 schapen f 20 a 34, 122 varkens f 56 a 62 c. 14 magere 16 a 24 c. per kilo. ALKMAAR, 22 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt13 koeien 100 a 220, 8 nuchtere kalveren 8.— a 16, vette kalveren a 431 schapen 12 a 39, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 58 ma gere dito 16 a 28, 5 bokken 4 a 12, 9 paarden 100 a 160, lammeren f a LONDEN, 24 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3700, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/6 Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN, 22 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 12 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a (11,50, 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50, f 8.—, 19 heet.? gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,-—. a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, heet. paardeuboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per !/4 vat lste qual. ƒ76.a 82.2de qual. f70.— a 76.—. SCHIEDAM, 25 Oct. Moutwijn, per ned. vat fl 5,Jenever f 20.50, spoeling f 2,40 dito commissie f2,40 HOORN, 22 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alf volgt: 11 heet. tarwe f 12,2 heet. rogge f 7,50, 5 heet. gerst 6,12 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 20,75 a karwijzaad f 13,50 53 heet. boonen: heet bruine f 12,50 gele heet. paardeboonen f 7,50 a 8 heet. erwten 16, f— heet. groene ƒ15,00 heet. grauwe 17, heel. witte 12,50, 900 heet. aardappelen 2,20 a 3,— alles per heet.; 1200 manden appelen ƒ1.50 a 2.25 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 20 paarden van f 55 tot 200. veulens fa koeieu van f tot - kal veren |van ƒ14 tot 24, 450 schapen van 23 lot 33 160 lammeren van 16 tot 19. 65 varkens van 17 a 26 3 zeugen van 35 tot 55, 370 biggen van1 f6.- 10.bokken f -.a -,geiten -,— a tot"- AMSTERDAM, 24 October. Ter veemarkt waren aangevoerd 544 runderenvan welke de prijzen waren lste qnaliteit 0,82, dito 2de qualiteit 0,75, dito 3de qualiteit ƒ0,68 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 270, graskalv. a 32 nuchtere kalfk ƒ9 a 13, 67 schapen en lammeren 17 a 27, 323 vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. 5 biggen 5 a 10; paarden a PURMEREND, 25 Oct. Kaasaangevoerd 391 stapels prijs der kleine kaas f36,50 middelbare 38,Boter a -.per kilo. Runderen: aangevoerdstuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel ving; nuch tere dito: aauvoer stuks, prijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a —per stuk met «tuggen, handel. Biggenaanvoerstuks, prijs f -a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerdstuks, vette schapen magere overhouders en lammerin Eieren f a per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren a 4,— eendeneieren f4,per 100 stuks. ROTTERDAM, 25 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paard. 1385 runderen 365 vette- en graskalveren 4 nuchtere kalveren, 1297 scha pen of lammeren, 390 varkens, 317 biggen, 2 bokken en geiten, -ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 82 c. 2de qual. 65 c., 3de qual. 46 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qua). 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prys. De aanvoer van wei varkens was heden minder dan gepasscerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 57 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 77/8 ton, 89/16 tonnen, 2486 stukken a */a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72, 2e qualit. f 68, 3de qual. f 64. Amsterdam 25 October 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/, 8 w w Hongarije. Obl. Leening 18675 Portugal. Rusland Spanje Turkije. Egypte. Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk OM. in papier (MeiNov.). 5 i, zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1858/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 OM. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnen! 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 4'/. 1877 4 Columbia. Obiigatien4'/, Peru. Leeuing 18706 18726 Oostenrijk. Aund. Nationale Beuk .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel OM4'/, 1875 5«/c Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi OM5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. yiOOO. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas OM. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk Staats! 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866. Geldkoers, prolongatie 5 5 5 div. 5 5 pet. genoteer de koers 65»/is 787, 1017, 947, 827, 877a 65"/i. 647/, 52s/, 987: 77"/i, 917, 2«7s 467, 257, 25 45 137is 14»/is 957, 112 1167, 377, 167, 137, 118»/,, 1447, 1157, 72»/,, 142 152 227, 527', 887, 62 907, 697, 697, 61 184 44 1307, 104'/, 1097, 102'/, 96 97'/, 1047, 112'/, 148 140 186'/, MADRID, 24 Oct. De dagbladen spre ken vau een nationale inschrijving voor den aankoop van Gibraltar. Weigert Engeland daarin te treden dan zal men de bijeenge brachte gelden besteden tot versterking van de kustvestingeu zoowel in Afrika als in Spanje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3