MRRTBEI11CHTËn!~ BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Echte weldadigheid. Allerlei. Corresponde ntie 137V, Volgens een bericht, te Liverpool uit Cape Coast Castle ontvangen, heeft de koning van Ashanti onlangs 200 jonge meisjes doen slachten, enkel en alleen omdat hij haar bloed noodig had tot godsdienstige reiniging van zijne paleizen. Het verhaal is afkomstig van eene vluchtelinge, die aan het bloedbad ontsnapte. In dien het waar is, dan heeft men hier een treffend bewijs hoezeer de kostbare expeditie, door de Engelschen vóór eenige jaren tegen Zijne As- hantijnsche Majesteit ondernomen, geholpen heeft tot beschaving van dien potentaat. In de Belgische gemeente Houdery heeft een stiefmoeder de kindrren van haar man gemarteld, door de voetjes in het vuur te rooste ren. Twee knaapjes hebben die marteling door staan, het derde kind, een meisje, is de woning ontvlucht. Op den dag van een der voorstel lingen van Saartje Bernhardt te Weenen, werd een vreemdeling, die geen entreebiljet had kunnen krijgen, op straat door iemand aangesproken, die hem voor twintig gulden een kaartje voor 't par ket aanbood. „Jou brutale afzetter,,! zei de vreemdeling, nam hem het kaartje af, pakte hem bij den kraag en riep om politie. De andere rukte zich met geweld los en koos het hazenpad. De vreemdeling ging daarop naar het naast- bijgelegen politiebureau, gaf bericht van het voor gevallene en vroeg hoe het nu met het kaartje moest gaan. „Maak er gebruik van!" was het antwoord. Dit deed hij ook, en zoo kon hij naar waarheid verklaren, een goede plaats te hebben veroverd. Een ongeloovige hond, de Engelsche consul te Mekka, heeft voor „onrein" gebruik een flesch van het „reine" water uit den „heiligen put van Hagar" geschept en dit naar Londen opgezonden voorscheikundig onderzoek. uLa poésie s'en va"; want toen bleek, dat het reine, heilige water, waarvan jaarlijks wel duizenden Mekka-gangers drinken, terwijl andere er hun onreine lichamen in baden, niets anders is dan riool-water, ruim zeven malen vuiler dan het reeds zoo vuile Londensche, bevattende het zelfs 7 gram vaste stoffen per liter. Daar dit water heinde en ver aan de „ware geloovigen" wordt ver verzonden, overweegt men nu of er geen reden bestaat om dat patent middel ter verspreiding van de cholera te onteigenen ten algemeenen nutte. Een teeken des tijds. Te Par ij s zegt de Europe, is eene maatschappij gesticht raD verze keringen tegen diefstallen 1 De heer S., die te lions wijk bruiloft had gevierd, zou na afloop van het feest van Kuilenburg huiswaarts rijden, doch werd hierin op minder aangename wijs verhinderd. Toen hij zijn paard uit de weide wilde halen was dit nergens te vinden. Men had van de feestvreugde gebruik gemaakt, om met het beest op den loop te gaan. In den Haag stemden 21 raadsleden vóór een uitstel van verbetering der nachtpolitie, daar zij eerst nog meer bewijzen wilden hebben, dat die maatregel noodig was. De heeren dieven hebben zich niet lang laten wachten om die be wijzen te leveren en braken weer in en wel in de woning van een lid van den gemeenteraad, dat tot dat 21-tal behoorde! 'tls menigeen wel eens overkomen dat hij op straat iemand aanspreekt met een: „Zoo Jan, of Hein of welke naam dan ook ben jijo, neem me niet kwalijk mijnheer, ik zie dat ik mij vergist heb'" Dat is zoo erg niet; men licht den hoed even op, groet beleefd en vervolgt zijn weg. Maar wel erg is het zooals een dergelijke vergissing dezer dagen te Lyon afliep. Een heer wandelt rustig met een vriend toen een man hem onverhoeds tegen het lijf loopt en hem met een „zoo ben je daar, eindelijk!" een dolk in de borst stoot. De gewonde valt neer, de dader wordt onmiddellijk gegrepen; en 't eerste wat hij zegt, toen hij een blik op zijn slachtoffer werpt, is: „Hemel, ik heb me vergist, ik had den verkeerde voor!" 't Spreekt vanzelf, dal men hem niet meteen hoed-oplichten en een beliefden groet liet gaan- De toegebrachte wond was gelukkig niet doodelijk. Een jonge dame uit Dantzig heeft zich schriftelijk tot Vorst Bismarck gewend met het vriendelijk verzoek haar het portret van den „Rijkshond" Tyras te willen zenden. De dame heelt onlangs ten antwoord gekregen, dat tot nog toe Tyras voor geen enkel photograaf heeft willen poseeren. Met welk doel Donderdag een koe,die van het Luxemburger station te Brussel met nog meer harer lotgenooten naar het slachthuis gevoerd, in de rue de Champ de Mars, bij eeu coiffeur inliep, is onbekend, daar zij niet tot den „Salon de coiffure" kon doordringen; de gang van het huis was blijkbaar voor zulke individuen niet gebouwd, zoodat zij er tusschen beklemd raakte. Twee politie-agenten kwamen op het geschreeuw der huisgenooten toeloopen en met heel veel in spanning trokken zij den zonderlingen cliënt bij den staart naar buiten. Het pleit wel voor het instinct van het dier, dat mogelijk zijne bestemming ra dende, zich liever onder de schaar van den coiffeur, dan onder het mes van den slager begaf. Middel tegen hoest: Meng een niet te sterk aftreksel van saliebladeren met honig en neem daarvan om de twee uren een eetlepel, warm, in. De volgende geschiedenis wordt ver haald van den Russischen veldmaarschalk Suwerow, die uit de handen van een onderofficier, die zich herhaaldelijk reeds in den oorlog had onder scheiden, een depêche aannam, en nu eens dien man in de war wilde brengen: „Hoe vele visschen zijn er in den Donau?" vroeg Suwarow. „Alle, die tot nog toe nog niet gevangen zijn," was 't vlugge antwoord. „Hoe ver is de maan hier van da3n? vroeg de maarschalk weer. Twee geforceerde marschen van de soort, die 't uwe excellentie behaagt ons zoo dikwijls te laten doen," klonk het met een strak gelaat. „Wat zoudt ge doen als ge zaagt, dat uw soldaten in 't gevecht terugweken?" was de derde vraag. „Dan zou ik hun zeggen, dat er achter den vijand een wagen met vaten vol brandewijn stond," zei de sergeant. Eindelijk vroeg de maarschalk, die merkte, dat de ander hem te slim was; Welk onderscheid is er tusschen uw kolonel en mij„Mijn kolonel kan niemand tot luitenant benoemen, maar uw excellentie heeft maar een woord uit te spreken en dan „Ik spreek het uit," zei de maarschalk, „ge zijt luitenant, want gij zult een flink officier zijn." In de zwavelmijn van Gessolungo, bij Caltanisetta op Sicilië heeft een vreeseiijke ont ploffing plaats gehad. Van de 100 werklieden die er bezig waren kwamen 30 om het leven. De zeventig anderen werden gered, maar zijn bijna allen zwaar gewond. In den schouwburg te Olmutz was de opera Faust gegeven en reeds begon het scherm na het laatste bedrijf te vallen, toen de touwen, waaraan de figuranten hingen die de apotheose vormden, braken en drie jonge vrouwen naar beneden stortten en zwaar gewond werden. Niet minder dan v ij f A m e r i k a a n s c h e speculanten in den trant van Barnum hebben ge tracht, te Cleveland den lijkwagen van President Garfield te koopen. Een hunner bood er zelfs 50,000 dollars (f 125,000) voor. Maar hun po gingen waren natuurlijk vruchteloos. Er heeft zich wedereenmoler. - quaes- tie voorgedaan bij de toepassing der patentwet en nu bij de tabaksfabrieken. In sommige pro vinciën is de administratie namelijk van oordeel, dat een kerfbank, als zij door stoom wordt be wogen, als een „molen" eene extra belasting heeft op te brengen. Eenige belanghebbenden hebben nu anderen opgeroepen, om door samenwerking aan deze wetsuitlegging een einde te maken. De Groninger „IJsvereeniging" is met andere vereenigingen var. dien aard werk zaam, om in den aanstaanden winter een of meer internationale wedstrijden op schaatsen te organi- seeren. Wij lezen in de Maasbode hetvolgende: In plaats van den heer Brill, professor aan de Utrechtsche universiteit, die aftreedt en naar men verzekert 5 uren per week college geeft, wil de minister van binnenl. zaken nu drie hoogleeraren benoemen. De heer Six verdient geprezen, daar hij blijk geeft van edelmoedige zorg voor het leven en de gezondheid der professoren van de Staatshoogescholen. Niemand toeh mag den bar- baarscheti eisch stellen, dat die heeren zich dood werken, en de heer Six behoeft zoo min drie hoogleeraars als een te betalen. Dat doet de scl:a'.- kist. De Oostenrijksche minister vanOor- log heeft een orde uitgeschreven, waarbij het aan alle officieren van het Oostenrijksche leger verboden is zich door middel der dagbladen een vrouw te zoeken. De Minister is van oordeel, dat een Oostenrijksche officier wel een goede partij kar. doen zonder zijne toevlucht tot publiciteit te nemen. Er zijn twee drenkelingenopgevischt uit het Eden-theater te Brussel. Een jong- mensch, in den wintertuin een glas bier gebrui kende, kantelde met zijn stoel in het daar aan wezige vijvertje. Zijn buurman, die hem wilde grij per., werd medegesleept en nu gingen beiden aan het spartelen en schreeuwen, alsof zij in het wel 40 duim diepe water zoo dadelijk den dood zouden vinden. Nadat het publiek eens hartelijk had ge lachen, vischte men beide jeugdige helden op en zond hen, met de helft van het water uit het vijvertje in hun kleeren naar huis. Bij een opvoering vanGounod's Faust te Stuttgart zijn onlangs Eaust en Mephisto, die als particulieren iets tegen elkander hadder, op het tooneel handgemeen geraakt, waarbij zij el kander duchtig toetakelden, natuurlijk tot groote stichting van het kunstlievend publiek. Wiens weg over een berg voert, die moet leeren klimmen Als ge voor groote moeielijkheden staat, laat u dan door het vertrouwen op God daar over heenleiden. Dekt de tafel en ge hebt vrienden en vliegen. De kunst heeft de eigenschap den mensch stil, godsdienstig, geloovig, rustig en vreedzaam te maken. G oed te sterven is de grootste kur.st van het leven. De beste wijze van weldoen is ongetwijfeld die, waardoor men den beweldadigde helpt om zich zeiven te leeren helpen. De slechtste wijze is die van hen die hunne beschermelingen trachten te gewennen aan het denkbeeld van beweldadigd te worden en daardoor elke poging tot zelfstandig heid vernietigen. Dergelijke lieden voelen zich dan ook gewoonlijk zeer verongelijkt, wanneer het blijkt dat zij, die hunne gaven genoten, eens een poging willen wagen om zich uit eigen kracht een betere toekomst te verschaffen. Wie verstandig nadenkt zou een dergelijk streven integendeel met warmte moeten toejuichen. Een ontaarde vader. Vader. Betsy, leg nu uwe pop weg, zet u aan tafel, bind uw servet netjes om, eet uwe soep, babbel niet en gedraag u als een lief kind. Betsy. U beeft heel wat wenschen vandaag, papa! De domste dieren. Welke zijn dc domste dieren? De kikvorschen, waDt als zij zich in de zon zitten te koesteren en het begint te rege nen, dan springen zij in 't water om niet nat te worden. Eene ondeugende correctie. Een advokaat schreef op zijn studeervertrek: Bonis semper patet," d. w, z. voor den rechtschapene staat mijne deur steeds open. Een schalk maakte van de B eene D. Daardoor ontstond het woord Donis en de zin luidde nu: voor geschenken staat mijne deur steeds open. Slechte tijden. Een bedelaar telt 's avonds het ontvangene geld en bemerkt dat het juist drie gulden is. Gramstorig over dit naar zijn iiiée gering bedrag, roept hij uit: Ellendig vak, zooveel verdient bijna ieder ambtenaar! Een aangename gast. Kellner. U heeft een biefstuk met aardappelen, vijf glazen Beiersch en een flesch Bordeaux; heeft li nog iets? Gast. Ja, geen geld 1 Ook een Tantalus. Een onderwijzer verhaalt aan zijne kinderen de geschiedenis van Tantalus en vraagt vervolgens voorbeelden voor de figuur lijke beteekenis. Nu, Karei, zegt hij tegen een der scholieren, wat noemt gij eene Tantalus kwelling. Karei. Als de schutterij voorbijkomt met de muziek en we mogen niet aan 't venster kijken. De nieuwste mode. Heer. Mijnheer Kuip- schaar, ik kom u een fraaie winterjas bestellen. Knipschaar. Uitmuntend, mijnheer, hoe verlangt u haar gemaakt te hebben. Heer. Naar de nieuwste mode op crediet STEDELIJK NIEUWS- Haarlem, 16 Nov. Eergisteren zijn al hier aan de cavaleriestallen in liet open baar verkocht 20 reformpaarden. De hoogste prijs, welke besteed werd was f 70, de minste 134. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W Graaman en A v. d. Vossen; P Bouman en C D Cuijon; AI Stevenhagen en C Smel ter; D Smink en M v. d. Bel; J van Servellen en C Visser; N v. Bilderbeek en M E Stiphout; D Groenendaal en W Hartgerink; -J Wensing en J v. d. Berg; G Boerlage en H W v. Dassen. Getrouwd: R Mackenzie en A J van Eijk; D Naar en A Grijsaard; J Surendonk en J van Nimwe- gen; W Lieshout en W Visser; B Groeneveld en H F Octjes; H Retel en II van Heniert; T Mosterd en J Visscher; S J de Rooij en A M Jon ker; F H Leeman en A M van Medcoort; G Porre en G Muts; WA Rijbroek en A T Trak- sel; H v. Roon en B v. Breero; J Schol-nagel en J Wapstra; H T Hilsken en B Meijer. Bevallen: M Harkmans geh. v. d. Biggelaar z. M M de Nobel geb. van der Bijl z. J P Bijster geb. Coereez. CA Blaas geb. v. Eijndthoveu d. E Ver- zijlbergh geb. Wiliemse z. N Vermaas geb. Boeréz. E v. d. Poll geb. Prévinaire z. AH Kleiuenbroich geb. de Graaff d. AM Vrugt geb. v. d. Pol z. M E van Waveren geb. v. Berkel z. JA Fortgens geb. Toeset d. G Boeree geb. Rustenburg z. M Rees geb. Busking d. A Kroon geb. Prins z. G Rosdorf geb. van Bemmel d. M van Rumpt geb. Schippers z. H M Hoogbergen geb. v. d. Heijden d. M Weerets geb. Teeuwen z. Cv. d. Heuvel geb. Timmer z. E P Schneider geb. Taubet z. A W Schouten geb v. El z. C E de Graaf geb. Neuman d. JA v. d. Wall geb. Karpesteijn z. Overleden: M J Erdegaingh 90 j. Wed. A J Cats Raamvest; AM Wierndanse 8 mn. z. Drappenier- straat; AF Hulst 74 j. Zijlstraat; K H Furth 73 j. Wed. M B Winnink Minnebr. steeg; J M v. d. Maaren Jansen 27 d. Kruisstraat; E W Gerritse 43 j. Ridderstraat K Duiff 7 mn. d. Wolstraat; B J A Niersen 32 j. Parklaan; G J v. d. Ham 6 mn. z. Molensteeg; M J Joosten 22 dg. d. Kerkhofstraat; A M Wort 3 mn. d. Nieuw-Heiliglaud; D de Jong 63 j Wed. J C Valk Wagenweg C Dalen 72 j. Ecbtg. v. Dr. J J Enschedé Bakenessergracht, P Konings 48 j. Plein, F Roosdorp 19 j. Ridderstraat, C B Hooijer 29 j. Zijlstraat, N van Franken 24 j. L. Poel laan, Een als levenl. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van J R Smit L. Annastraat, MC Smits 71 j. Kruisweg, J ter Smitten 9 j. z. Bannesteeg. P. K. Zooals reeds meermalen door ons is verklaard, plaat sen wy geen stukken, waarvan de schrijvers ons hun naam verborgen houden. Zulke stukken gaan trouwens onmiddellijk in de snippermand. Immers als wij niet weten, van wien eene mededeeling komt, welken waarborg bezitten wy dan dat zy waar is? de Red. HAARLEM, 14 November. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 10,50 awitte dito f 8,75 a 10,50 rogge ƒ7.a 8.haver 4,00 a 4,55; gerst 5.a 6.25 duivenboonen 7,80 a 8,15; bruineb. f 11,35 bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-,— ALKMAAR, 11 November. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 11,25, rogge 8,50 a 8,75, gerst 5,a 5,75, dito chev. f 6,25 a 7,haver ƒ3,50 a f 5,25, paardenboonen f 7,a 7,50 bruine dito J' 10, a 12,duiven dito f -,kanariezaad 10, rood mosterdzaad J' 18, geel dito 15 a kar wijzaad 13, a blauw maanzaad 17, groene erwten 12,00 a 18,grauwe dito f 15,a 18,vale dito 10 a 17 Witte al5. 11 Nov. Aangevoerd 357 stapels kaas, wegende 84,674 kilo; de prijzen waren voor kleine f 39,— commissie- 38,50, middelbare f 40,00, laagste f25. 14 Nov. Ter veemarkt werden vei kocht koeien van f180 a 270, 63 kalveren van f 38 a 96, nuchtere dito van f a 1183 schapen f 21 a 34, 161 varkens f 50 a 61 c. magere a c. per kilo. ALKMAAR, 12 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt1 koeien 180 a8 nuchtere kal vei en ƒ10.— a 17, vette kalveren a 71 schapen J 12 a 28, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 40 ma gere dito 16 a 22, 7 bokken 4. a 10, 4 paarden 75 a 250, lammeren f a LONDEN, 14 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 6/- Zwijnen 4/8 a 5/6. LEIDEN, 12 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 11 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 10 heet. rogge winter- ƒ8,50 a 9,zomer- 7-50 f 8.—, 19 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 13 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25, heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per l/A vat 1ste qual. 72.a 78.2de qual. f65.a 71.—. SCHIEDAM, 15 Nov. Moutwijn, per ned. vat f15,25, Jenever f 20,75, spoeling f 2,50 dito commissie f2,50 HOORN, 12 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 10 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f 22 heet. gerst 6,11 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 20,a karwijzaad f 13,55 heet. boonen: heet bruine f 14,gele 15,— f heet. paardeboonen f 8,a 42 heet. erwten 14,— fheet. groene ƒ13,00 heet. grauwe f 18,— heet. witte f 13,750 heet. aardappelen J' 2,40 a 2,80 alles per heet.; 1300 manden appelen 2.a 2.75 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 34 paarden van f 60 tot 250. veulens fa koeien van f tot al- veren van tot 260 schapen van J 23 tot 34 70 lammeren van 15 tot 22, varkens van a5 zeugen van 30 tot 60, 270 biggen van f 6.- 9,bokken f a geiten a tot AMSTERDAM, 14 November. Ter veemarkt waren aangevoerd 518 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,80, dito 2de qualiteit 0,72, dito 3de qualiteit f 0,64 per kilo; melk- en kalfkoeien f 130 a 260, 9 graskalv. f 14 a 32; 62 nuchtere kalfk ƒ6 a 12, 16 schapen en lammeren a vette varkens 48 a 55 c.; beiden per kilo. biggen a paarden a ROTTERDAM, 15 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard. 732 runderen 151 vette- en graskalverea 6 nuchtere kalveren, 665 scha- en of lammeren, 402 varkens, 262 biggen, - bokken en peiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 86, 2de qual. 70 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 105 en 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een do au. Meu besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even wciDig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 97/8 ton, 86/16 ton een, 2278 stukken a 1/i kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 70, 2e qualit. f 65, 3de qual. f 60. PURMEREND, 15 Nov. Kaasaangevoerd 241 stapels prijs der kleiue kaas f38,50 middelbare f 37,Boter a per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. iu prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaüvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen, handel. Biggenaanvoerstuks, prijs f -a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerdstuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren a per 100 stuk kopboter f a kippen f eenden a c.kipeieren f -,a -,— eendeneieren f -,per 100 stuks. Amsterdam 15 November 1881. Prijzen der onderstaande effectengenoteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/3 66n/i6 Porbugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leening 1867.5 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buiten!. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 w 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 u binnenl. 1250025000. 1 u u 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 a u i/ 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 hm 11 1877 4 Columbia. Obligatien4 lJ. Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. 0 Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma u Aandeel en Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand w Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 v 1864 Rusland. 1864. 1866 Geldkoers, prolongatie Italië. Rusland Rumenle Amerika. 5 5 div. 80 102%, 94 Sl'/a 85 65"/i6 65% 53'/,, 98% 786/s 91% 28%, 465/. t S pet. 28 457s 127i. 147, 94% ÏIH/. 114 7, 37-/8 17% 147.8 1197.» 144 116 72>7.6 150 152 22 5113/i6 1307, 53% 887, 62 92 70 69% 61 1427, 46 7, 135 1055/, 109% 101% 967, 98 105 112% 148% 141 PARIJS, 15 November. Het Journal offidel maakt de samenstelling van het Mi nisterie bekend. WASHINGTON, 14 November. Heden ving het proces-Guiteau aan. Hij werd vertegenwoordigd door zijn zwager en een ander advocaat. Na een onbeduidende dis cussie werd de zaak tot morgen verdaagd. Het gedrag van den gevangene was zeer vreemd. Hij wilde volstrekt een verklaring voorlezen, niettegenstaande den raad van den advocaat en het verbod van den rechter. Eindelijk stelde Guiteau het handschrift van zijn rede aan een journalist ter hand en sommige bladen deelen het mede. Het is on samenhangend en verklaart o. a. dat God hem beval op Garfield te schieten; hij vraagt verder geld om zijn verdediging te leiden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3