MRKTBEIUCHTEN. BEU Rij 11 BRIGHTEN Laatste Bericht. Voor geest en hart. Allerlei. Kunstnieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem30 Nov. Uit eene in aanbouw zijnde woning aan den Schootersingel zijn gisteren-nacht eenige gereedschappen ont vreemd, welke het eigendom waren van daarin werkzame timmerlieden. Men heeft zich door iuklimming toegang weten te verschaffen. B LONDEN, 29 Nov. Heden-morgen om negen uur werd Lefroy onthalsd. Dy hield zich koelbloedig en zweeg. De gisteren me degedeelde bekentenissen trok bij voor zijn dood weder in. Dezer dagen was het 20 jaren datde spoorweg Maastricht Luik in exploitatie is. Gedurende die jaren werden op die lijn elf mil- lioen reizigers vervoerd, zonder dat één enkele door een spoorwegongeluk gedood, gewond of zelfs maar licht gekwetst werd. Te New-York moet Fanny Janau- schek tegenwoordig optreden in een stuk dat daarmee begint, dat de heldin als lijk wordt op gegraven, om door de dieven aan een dokter ver kocht te worden. Dat is zeker een veelbelovend begin. Het herinnert eenigszins aan een Duitsche carnaval-opern, waarvan het begin is, dat de beide helden zich zwijgend doodsteken, om dan na een poos op te staan en te beginnen met het duet: «Mijn broeder, laat ons spoken gaan." Het RijkstelegraafkantoorteAmster- dam behandelt tegenwoordig 12 tot 14 duizend telegrammen daags, daaronder begrepen de tran sito-berichten. Ten einde recht van verblijf te heb ben in Frankrijk, zal de lieftallige petroleuse Paule Minck, van Genève geboortig en eigenlijk Mekarsky geheeten, in het huwelijk treden met den werktuigkundige Negro, van La Vilette. De man, die zoo'n katje aandurft, mag inderdaad wel moed bezitten. Zondag kreeg het interessante paartje den eersten roep te Lyon. Onlangs is te Florence een gezin dat een oud huisje gewoonde, en zich in een klein vertrek ter rust begeven had, plotseling, midden in den nacht, door het inzakken van den vloer in een put onder hun woning gestort. De onge lukkige ouders ontwaakten in het water dat 1.8 meter hoog stond. Het gelukte den vader, zijn oudste kind bij de haren te grijpen en het boven water te houden, totdat eindelijk na een half uur van onbeschrijllijken angst, de buren zijn aan houdend roepen hoorden, en tot hulp kwamen opdagen. Het jongste kind echter was helaas verdronken. Men betoont het ongelukkige gezin algemeene deelneming; er is een inschrij ving voor hen geopend en zij zijn door een menschenvriend in een betere woning onder dak gebracht. Wetenschappelijke definities van een tot heden onbekend gebleven philosoof. Wat is een hoed? Een hoed is een boven de behaarde gedachtensfeer viltachtig zich verheffende bedekking. Wat is een gat? Een gat is een partiëele negatieve tota liteit. Wat is een regenscherm? Een regen scherm is de centrifugale oppositieve uitbreiding van bespannen walvischribben tegen het hard nekkig doordringen van vloeibaar geworden wa terdamp, Wat is gomelastiek? Gomelastiek is de elastische verdelger van grafiet-buitenspo- righeden. Wat is inkt? Inkt is de, de schepping des geestes voorafgaande, wr-nacht, waarmeê men noch in natura, noch wat den met behulp daarvan geopenbaarden onzin betreft, gaarne overgoten wordt. Wat is haarpijn? Haarpijn is de door superlatieve absorbatie abundeerende fluidium- quantiteiten verwekte abnormaal-provisioneele over gangstoestand van een door miserabiliteitszwakte geaffecteerd individu, terwijl de naar normaalbe- hagelijkheid strevende constitutie zich van de stomachaal cerebraal-patentialiteit tracht te libe— reeren Aan de Iersche kust is een half ver- brijzelde boot aangedreven met het opschrift „Sol- wav, Glasgow". Men vermoedt dat dit de boot is, waarin de vijf passagiers van het verbrande schip Solway zich hebben trachten te redden. Daar sedert van deze vijf schipbreukelingen niets vernomen werd, \reest men dat zij hun graf in de golven zullen gevonden hebben. „Die geeft wat hij heeft, iswaard dat hij leeft", is hier toepasselijk, in deze dagen, nu St. Nicolaas de gelegenheid aanbiedt om de vrouw of de kinderen met een „surprise" te ver rassen. Zoo schijnt de bekende Amerikaansche Nabob Mackay er ook over gedacht te hebben. Als St. Nicolaasgeschenk heeft hij zijne weder helft haar portret aangeboden, geschilderd door den Franschman Meissonnier voor het bagatelletje van. 80,000 fr. Uit Genève wordt gemeld, dat het voornemen bestaat om den Risikop met geschut te bombardeeren om het dreigend gevaarte bezweren voor de aan den voet gelegen gemeente Elm. Men hoopt daardoor de wankelende rots in een tegenovergestelde richting te doen ineenstorten. Het voorstel werd door een commissie van inge nieurs onderzocht en goedgekeurd, en zoodra de kantonnale autoriteit haar toestemming zal ge geven hebben, zullen de stukken in positie worden gesteld. Het bombardement zal tevens een uit muntende exercitie voor de Zwitserschc artillerie zijn. Een inzender van eenstukinhetR. N. klaagt over den slechten toestand van den lagen Westzeedijk te Rotterdam. Wij vragen, zoo schrijft hij, slechts een weinig keisteenen of grint. We zouden anders de huizen niet meer uit kunnen komen om onze belasting te gaan betalen. Er heerscht grooteverontwaardiging te Sheerness, omdat de mailboot van Zeeland op Engeland een op de kust gestrand schip voor bijvoer, waarop een achttal menschen op het tuig zichtbaar waren, zonder hulp te verleenen. Op een landgoed bij Berl ij n konden onlangs de koeien niet gemolken worden omdat zij dronken waren. Men had namelijk toen haar te drinken gegeven werd, in plaats van de waterkraan, die van een daarnaast staand vat met spiritus opengezet, en ongeveer 150 liter in hun drinkbak laten loopen. De koeien, ongeveer 100 in getal, vonden blijkbaar veel smaak in den drank, maar waren weldra allen dronken, en daar bij zoo dartel en jolig, dat niemand bij hen kon komen, om hen te melken. Zij maakten in haar vroolijkheid een oorverdoovend geweld, en men beweert zelfs dat zij eenigszins neuriënd bulkten. Zij moesten, evenals hare menschelijke natuur- genooten in zulk een toestand, maar stil met rust gelaten worden, om hun roes uit te slapen. TeNeuilly-sur-Marne is een 40 -j arig veldwachter, die 13 jaren trouwe dienst telde, door een strooper vermoord geworden. In het Londensche aquarium kan men tegenwoordig een man zien, die van het hoofd tot de voeten getatoueerd is. Deze man, een Griek van geboorte, werd door de Tataren aldus opgesierd tot straf voor het aanstoken van een oproer tegen hun toenmaligen vorst Yacub Bey. Zijn geheele lichaam is met figuren overdekt, het moeien er 288 wezen, die met indigo en vermiljoen er in gestoken zijn, waarvoor ongeveer 7 millioen prikken uoodig waren. De bewerking duurde 6 maanden, en twee andere gevangenen, die haar mede ondergingen bezweken onder de foltering. De Griek echter, Constantinus, naar hij beweert een afstammeling van Keizer Constantijn, kon er, schijnt het, liet' r tegenen laat nu door zijn medemenschen zijn lichaam bewonderen, dat volgens de bladen „hoogst kunstig,, bewerkt is. Ook is er in het aquarium een Afrikaansche ne gerjongen te zien, wiens lichaam, met uitzonde ring van zijn aangezicht, met witte vlekken over dekt is. Toen SarahBernhardt, Yr ij dag-avond, na de voorstelling, te Odessa, huiswaarts keerde, stonden zes-duizend personen op den weg, dien zij naar het hotel moest nemen, geschaard, en haar rijtuig omstuwende schreeuwde de menigte: Leve de Fransche artiste! Den dood aan de Jo din! Een ruiker werd in het rijtuig geworpen gevormd uit bloemen, die zegepraalen uit kom kommers, die haat beteekenden. Eindelijk werd zij met steenen geworpen en de ruiten van haar rijtuig verbrijzeld. Mme. Guerard kreeg een steen tegen de borst en de secretaris van Sarah Bern hardt, de heer Jarrett, glassplinters in de oogen. De koetsier werd gewond. Beschouw niets voor gedaan, als er nog iets te doen valt. De deugd is een staat van oorlog en om er ir. te leven heeft men altijd tegen zich zeiven strijd te voeren. Men kan aan zijn slecht karakter slechts toegeven, ten koste van zijn geluk. De koude maakt het frissche en kabbelend water tot ijs; in de zonde bevriest het eenmaal zoo levendig geweten. De zon der natuur keert van zelf terug, maar de zon der genade, die het hart, moet ontdooien, moet men vragen en zoeken. Een goede daad, die men achter zich heeft, is een spaarpenning, welke men vroeg of laat terugvindt. HET MENSCHELIJK LEVEN. Geheel het leven van den mensch is als 't ware eene school, uit welke eerst de dood hem weg roept. Van zijne ouders en meesters leert de jeug dige mensch wel veel nuttigs voor zijn toekom- stigen leeftijd, maar toch op verre na niet alles wat hij noodig heeft. Vaak ontbreekt hem de noodige menschenkennis; vaak beoordeelt hij de waarde der aardsche goederen nog onjuist, dik wijs brengt hij in die jaren, in welke hij zelfstan dig in het leven werken moet, eene verkeerde beschouwing van de verschillende betrekkingen des levens mede en bevindt dan dat het leven, in verschillende opzichten geheel anders gesteld is, dan zijne weelderige verbeeldingskracht het hem met gloeiende, kleuren had afgeschilde)d. Daarom zendt God den mensch velerlei lotge vallen, ook vaak harde en drukkende toe; en hij, die dan het geloof vast houdt dat deze slechts opvoedingsmiddelen in de hand der Goddelijke Wijsheid zijn, moet duidelijk inzien, dat God door lijden den mensch zegent, indien hij er zich slechts door wil laten zegenen. Door velerlei ongemak, wederwaardigheden en kommerlijke omstandig heden is nog niemand onwijzer geworden, daar entegen zal men op de aardsche pelgrimsbaan menigeen ontmoeten, die uit den strijd en de beproeving des lijdens hoog verlicht, met een ge rijpt verstand, met een gescherpt, juist oog en verrijkt met een schat van levenswijsheid, kun digheden en ondervinding te voorschijn trad. God zegende hen door lijden en smart niet; gij kunt ze ook wel op uwe laarzen smeren, zulks is hetzelfde." Familiebanden. (Gast, op 't punt van vertrek ken tot den eigenaar van het hotel.) Uw kellner is een rechte lummel! Ge hebt helaasgelijk mijnheer.Hij is lomp en grof en zal ten lan gen leste al uw gasten verjagen. 't Is waar, mijnheer. In uwe plaats zou ik hem wegja gen. Daar heb ik ook al over gedacht, maar 'tgaat moeilijk. Waarom dan? ;t ls mijn schoonvader Wichtige correspondentie. Een van twee vrienden, die elkander gaarne plaagden, vestigde zich in een ander oord. Op de plaats zijner be stemming aangekomen zijnde, zond hij zijn vriend een ongefrankeerden brief, welke slechts de woorden inhield „Tot uw geruststelling schrijf ik u, dat ik hier gezond en wel ben aangekomen.,,— Daarop zond de andere hem ongefrankeerd een zeer zwaren steen, met de woorden: „Door uwen brief is mij deze steen van het hart gevallen." Gulle bekentenis. Op een jaarmarkt, be merkte een koopman, dat er eene bekwame hand uit het gedrang kwam om een ongeoorloofden greep te doen. „He!" riep hij, zoo kan ik het niet geven!" „Wel," zeide eene stem, „anders kan ik het niet gebruiken." Een uitstekend geneesmiddel. Een soldaat die slechte oogen had, verzocht onlangs dokter W. om raad over het al of niet aanwenden van eene zalf, welke hem een goed vriend gegeven had. De dokter onderzocht de zalf, vond ze on schadelijk en gaf ze hem met de woorden terug: „Gij kunt de zalf in de oogen smeren, zij schaadt Zeer gevat. In X zond onlangs eene schoen makersvrouw haren leerjongen na tien uur uit, om een stuiversbroodje te halen. De jongen klopte aan, doch kreeg van den bakker ten antwoord, dat het der moeite niet waardig was, voor eer. stuiver den winkel te openen. „Steek dan het brood door liet sleutelgat!" duwde hem de gees tige jongen toe. Een lastig bezoek. Iemand beklaagde zich over de m-nigvuldige bezoeken zijner familie. „Daar heb ik onder anderen eene oude tante," zeide hij, „die bezoekt ons jaarlijks geregeld twee maal, en blijft telkens zes maanden." Op 't examen. Een professor vroeg een jong student in de medicijnen op het examen „Wan neer ik u met den voet een harden schop tegen den rug geef, welke spieren in uw lichaam zouden daardoor in beweging raken „De spieren van mijn rechterarm," zegt de ondervraagde en maakte daarbij een beweging, alsof hij den profes sor een geduchte oorvijg wilde geven. Met belangstelling en genoegen hebben we het Concert bijgewoond, dat Maandag 11. door de Bacli-Vereeniging alhier, aan hare talrijke leden werd aangeboden. Een drie tal artisten van uitstekenden naam deden er zich hooren, namelijk Mej. Adele Asmannuit BerlijnMej. Sara Benedicts en de heer J. Crameruit Amsterdam. Als men een drietal solisten ziet aangekondigd, wier namen zoo hier als elders, den besten klank hebben, dan spitst men zich met reden op eene voorbeeldige uitvoering. Inderdaad wij kunnen kort zijn, met die van Maandag 11. als zoodanig te bestempelen. Mej. Asmann is een van die niet te talrijke concert zangeressen die steeds weten te boeien. Haar majestueuse stijl, hare uitdrukkingsvolle voordracht en imposante stern- middelen verwekten onze bewondering. Haar glanzend en buigzaam stemgeluid kwam wel het voordeeligst uit in Jensen's Bieder-Cyclus en in het heerlijke im Herbst van Franz. Vooral het laatstgenoemde werd door haar con amore voorgedragen. Mejuffrouw Benedicts is eene volleerde p:aniste, wier talent wij in alle opzichten bewonderd hebben. Een ieder zal met ons de zeer muzikale wijze apprecieeren, waarop zij alles weergeeft wat zij ten gehoore brengt. Zij speelt met overtuiging en gevoel, correct en met expressie. Daarbij bezit zij een uitstekend ontwikkelde techniek en een krachtigen aanslag. De pianissimo's, crescendo's en decrescendo's in de zeer moeilijke Tarentella van den grooten Liszt waren onverbeterlijk. De heer Cramer handhaafde op nieuw zijn roem en toonde wederom de eminente violist te zijn op wien Nederland met recht mag bogen. In de Burleske van Frans Bies vooral kwam Cramers talent schitterend te voorschijn. Zijn zangrijk spel boeit van begin tot einde, 't vermoeit geenszins, neen het wekt voortdurend op door de kracht en energie, maar bovenal door de zangrijkheid die de begaafde artist er weet in te brengen; in een woord Cramer verstaat de kunst om door zijn spel, zijne dank bare toehoorders te begeistern. Ongaarne zouden we dit kort verslag eindigen zonder hulde gebracht te hebben aan den heer Schlegeldie met zijne gewone welwillendheid, het piano-accompagnement der zang-soli, benevens de directie bij het Concert van Chopin op zich had genomen. Ten slotte onzen hartelijkcn dank aan het geachte Bestuur der Bach-Vereeniging voor deD genotvollen muzikalen avond. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Hagenaar en M J P de Borst; A W de Boer en M Askamp; JA Dingerdis en A P van Dijkman. Getrouwd: W Graaman en A v. d. Vossen; D v. Bei-k en T H W de Paauw; PD Wijkhuizen en C Hoek; P Bouwman en C D Cuyon; A J Steven hagen eu C Smelter; D Sinink en M v. d. Bel; D Groenendaal en W Hartgerink; J Wensing eu J v. d. Berg. Bevallen: M A Waalewijn geb. van Brussel d. C Bakker geb. v. d. Haak z. S J Sckiltman geb. van Honscboten z. W G Diets geb. v. d. Steeg z. M M J Serné geb. Koentz d. J M v. d. Vaart geb. Korner d. MB Bouckaert geb. den Olden z. H M Buijs geb. v. d. Vosse d. C J Hoogland geb. Heijdanus z. B M Snijder geb. Boling z. M B. de Jong geb. Kerklioff d. P Sabelis geb. Booms z. C van Looij geb. Zwarter z. L W Wild schut geb. Kirsch z. JE van Daalen geb. Oudolf d. J Sehouten geb. v. Houts z. AM Schulderman geb. Aussum d. K Houtkooper geb. v. Eeden z. C Fibbe geb. v. Orden d. WH Garrer geb. Hoevers d. A Schulpzand geb. Jore d. AM de Braber geb. v. Boetbergen z. G Wit geb. Kuijper z. A Arps geb. v. d. Wal d. G Bobijns geb. Schroder z. Overleden: M Steijn 61 j. Gr. Houtstraat; M Klontrup70j. Ged. Oude Gracht;AC. Meure 2mn.d. Schoutjeslaan; GW Beekman 70 j. Gierstraat; E P Pootjes 5 mn. z. Anthoniestraat; D Stolker25j. Dubbele buurt; A Kuijder 31 j. Damsteegje; E M Wiukler 57 j. wed. B T Stoffels Jansstraat; E Buijs 61 j. eebtg. van L R v. Sandick Gr. Houtstraat; S Gerritsen 1 mn. d. Wijde Geldel. pad; H Waning 2 mn. z. Glasblazerstraat. HAARLEM, 28 November. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,75; a 10,50 witte dito f 9,50 a 11,75 rogge 7-75 a 8.haver 3,90 a 4,30; gerst 5.a 5.40 duivenboonen 7,80 a 9,60; bruineb. 11,75 bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR, 25 November. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 11,50, rogge 8,50 a 8,75, gerst 5,25 a 5,75, dito chev. 6,— a 7,—, haver 3,25 a f 5,25, paardenboonen J 7,25 a 8,— bruine dito J 10, a ƒ11,—, duiven dito f kanariezaad 11,— rood mosterdzaad 17,geel dito 14 a karwijzaad 13,— 13,25 a 'blauw maanzaad groene erwten ƒ10,25 a 18,— grauwe dito 15,—a 17,— vale dito 14 a 16 Witte a— 25 Nov. Aangevoerd 392 stapels kaas, wegende 96,840 kilo; de prijzen waren voor kleine f 37,commissie- 37,00, middelbare f 37,00, laagste f 18.— 28 Nov. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van f170 a 39 kalveren van f 34 a 107, 11 nuchtere dito van fll a 20, 1157 schapen f 24 a 40, 137 varkens f52 a 60 c. 6 magere 24 a c. per kilo. ALKMAAR, 26 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt- koeien 120 a 160, 14 nuchtere kalveren ƒ10.— a 22, vette kalveren f a 85 schapen J 12 a 28, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 43 ma gere dito 16 a 24, 4 bokken 4. a 9, 5 paarden 75 a 250, lammeren f a LONDEN28 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 8300, Schapen en Lammeren 7,000, „Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/- Schapen en Lammeren 5/2 a 7/-, Kalveren 4/8 a 6/- Zwijnen 4/8 a 5/6. LEIDEN26 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 9 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer - f 11 a f 11,50 8 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.15 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 27 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 1/4^vat 1ste qual. ƒ65.a 71.2de qual. f58.a 64.—. SCHIEDAM, 29 Nov. Moutwijn, per ned. vat f 16,Jenever f 21,50, spoeling f 2,50 dito commissie f2,50 HOORN, 26 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 20 heet. tarwe f 11,1 heet. rogge f 7,56 heet. gerst 6,—, 18 heet. haver f 5,00 mosterdzaad f 20,a karwijzaad f 13,25 59 heet. boonen: heet bruine f 14,50 gele heet. paardeboonen f -,a 49 heet. erwten 13, fheet. groene ƒ14,50 heet. grauwe 18,75 heet. witte 13,450 heet. aardappelen 2,a 2,70 alles per heet.; 600 manden appelen 2.a 2.25 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 33 paarden van f 60 tot 300. veulens fa koeien van ftot 18 kal veren van 11 tot 28, 7o schapen van J 25 tot 34 150 lammeren van 17 tot 22, 65 varkens van 15 a 26 5 zeugen van 35 tot 60, 290 biggen van f6.- 9,bokken f -.a-,geiten f -,a tot AMSTERDAM, 28 November. Ter veemarkt waren aangevoerd 525 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,82, dito 2de qnaliteit 0,74, dito 3de qualiteit 0,64 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 270, 13 graskalv. 16 a 35; 52 nuchtere kalfk 8 a 14, 2 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo. biggen, j' b paarden a ROT'i'ERD AM, 29 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1491 runderen 289 vette- en graskalvereu 3 nuchtere kalveren. 661 scha- en of lammeren,-356 varkens, 230 biggen, 2 bokken en peiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 83 c. 86, 2de qual. 66 c., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 57 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 71/8 ton, 102/16 tonnen, 2168 stukken a 1/3 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68, 2e qualit. f 64, 3de qual. f 58. PURMEREND, 29 Nov. Kaasaangevoerd 202 stapels prijs der kleine kaas f 38,middelbare 28,Boter -a -.per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met atuggen, handeL Biggen aanvoerstuksprijs f - a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerdstuks, vette schapen magere overhonders en lammeren Eieren f a per 100 stuk kopboter akippen eenden a c.kipeieren a eendeneieren f -,per 100 stuks. Amsterdam 29 November 1881. Prij'zen der onderstaande effectengenoteer_ pCt. de koers. Nederland. Certit. Werk. Schuld2'/a 66»/,6 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 9 U V 3 II U Hongarije. Obl. Leeiiing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pansel. Leeu. 1860/61. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buiten], 1853/78 3 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Anist. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binDenl./12500—25000. 1 u u v 10005000 1 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeniiig 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl 1875 Italië. Zuid-Ral. Spoorw. Obla HuslanJ. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. J 1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riascbk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam8 Gemeente Crediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854J 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 4 pet 5% 5 5 div. 805/s 1023/4 945/s 8H/2 84'/s 65»/,6 65»/» 537,6 99 78"/s 91 s/a 307,6 477, 30 29V, 46'/, 11'Vis 1374 927, 1117» 11574 36 167a 137s 120?/, 1447, 117 72 149 1517, 21Vs 51»/,6 12873 527, 877» 62 92 697, 6874 61 141 467; 1337, 104 1097; lOlVs 96 967, 1047a 1127/,, 149 140 137

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3