iMllikT B EIUCHTE N. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ouderliefde. Allerlei. de vreeselijke ramp verloren hebben. Het onder zoek naar de schuldigen en nalatigen van het onheil is aangevangen en wordt ijverig voortgezet. Vergeefs bleef tot dusver het zoe ken naar het in de lucht gevlogen parlementslid Powell. Noch van hem noch van zijn ballon heeft men in Engeland iets kunnen ontdekken. Eransche visschers meenden wel den ballon te hebben zien voorbijdrijven, er. verbaasden zich hoe zulk een toestel zoo stinken kon; doch bij nader onderzoek bleek; het een doode walvisch te zijn geweest. Volgens telegram echter uit Madrid aan de Figaro zou de luchtballon van den heer Powell opl7 dezer nabij Bilbao zijn gezien, oostwaarts drijvende. Door den storm van 17 op 18 dezer waren des morgens te ongeveer 8 uur eenige •vagens van het station Eeyenoord losgeraakt en kwamen met een vrij snelle vaart op het station IJselmonde aanzetten. De stationschef aldaar, de wagens ziende aankomen, trachtte hen te stuiten, door een paar stukken hout op de rails te leggen. Daar het evenwel niet gelukte ze hierdoor tegen te houden, snelde hij ze voorbij, deed een stouten sprong op de handrem en had het geluk daardoor de spoorlijn te beveiligen. Alle pogingen om het lijk van Lord Crawford terug te vinden, zijn vergeefs gebleven. De familie schijnt verdere nasporingen op te ge ven. Men vermoedt dat medische studenten den lijkroof pleegden, teneinde achter het geheim te komen van de Italiaansche wijze van balsemen. Blij kens de jongste berichten uit New- York is de uitvoer van vee en vleesch van daar naar Europa oogenblikkelijk zeer verminderd, om dat daaruit geen voordeel meer is te behalen. In het vorige jaar was het vleesch voor 10 cent per pond in de Vereenigde Staten te koop en kon het voor 16 cent in Liverpool worden verkocht. Thans moet men 13 ceDt in Amerika betalen. De Engelschen hebben een nieuw ar tikel in den handel gebracht, nagebootste kinderen namelijk, 't Zijn poppen die men opblaast en die levende kinderen gelijken. Zs schreien zelfs als men ze slaat. „Zelfs ervaren ouders,, zoo beet het in de advertentie „worden door de gelijkenis getroffen, en geen kinderlooze familie mag verzuimen zich zoo'n voorwerp aan te schaffen. Knapen en meisjes in lange witte jurk franco per post tegen inzending van 14 postze gels, tweelingen voor 2 shillings." Mevrouw Van Maan en geb. Thesing, van 's Gravenhage, bekend als eene der ijverigste beschermsters van dieren, waarvoor zij persoon lijk onvermoeid bezig was, is Maandag te Men- tone in Frankrijk overleden. Zij was de stichtster van het bekende en beruchte honden-asyl. In de laatste dagen tracht men te Botterdam Engelsche geldstukken van six pence, met een laagje verguldsel gedekt, uittegeven voor gouden muntstukken vau pound. Ook moeten reeds pogingen zijn aangewend om shil lings verguld uit te geven voor souvereigns; dit laat ste kan minder goed gaan, daar een shilling heel wat grooter is dan een gouden stuk het ver schil in grootte tusschen '/a shilling en sou- vereign is echter niet te bespeuren. BI ij kens de gedrukte voorwaarden, waarop door de Haagsche Tram-maatschappij de abonnementskaarten worden uitgegeven, moet bij iedere aanvraag om abonnement een photogra- phisch portret van den aanvrager worden gevoegd, waarvan het hoofd minstens 1 centim. groot moet zijn. J. H.D.M. assistentbijhetpostkantoor te Helder, is gisteren door het Gerechtshof te Am sterdam, ter zake van valschheid in een authen tiek geschrift en het desbewust gebruik maken daarvan, onder aanneming van verzachtende om standigheden, zooals zijn gunstige antecedenten .en het niet blijken van eenige oneerlijkheid, tot een celstraf van 9 maanden en betaling van twee geldboeten ieder groot f 50 veroordeeld. De nieuwste Amerikaanschenieuwig- heid, die naar Europa uitgevoerd wordt, zijn handschoenen van visschenvel gemaakt. Ten bewijze, hoezeer de smokkelhan del over de Duitsche grenzen nog altijd sterk wordt gedreven, bepaaldelijk uit onze noorde lijke provinciën, diene, dat b. v. van 19 tot 29 Novemberin 4 nachtenbij Biitin- broeck en Haaren en in het Bathorner Veen, werden geconfisqueerd, behalve verscheidene zak ken met rijst, koffie er. tabak, 208 pond gesne den en 593 pond ruwe tabak (in bladen). Bij een dier gelegenheden werd een der Pruisische dou aniers zeer gevaarlijk gekwetst. Te Toulon heeft een tachtigjarig grijsaard zich op den weg, die naar hel kerkhof voert, aan een boom opgehangen, omdat hij geen geld had. Bij den ongelukkige vond men slechts zestig centimes. Te Breda is een 16-jarige knaap in arrest genomen, die zijn werk maakte var. oplich terij en diefstal. Bij verschillende bakkers, slach ters, mar.ufacluriers en andere winkeliers wist hij zich of op naam van vreemden of op naam zijner ouders, of wel onder belofte later zelf te zullen betalen, mondbehoeften en huishoudelijke of uxe-artikelen te doen verschaffen, die of door zijn eelgat een goed heenkomen vonden of te gelde werden gemaakt. Te Hollandsche Veld heeft een kind a in eene waschtobbe met kokend water viel, overleden81"8 gebrand' dat het aan de gevolgen is Te Samarang z ijn schandelijke toe- standen m het //Stadsverband,, aan het licht ge- komen en onderzocht. De gasthuizen staan ner gens in een goeden reuk; maar de ergernis, welke hier gegeven werd, was toch al bizonder groot. Men vermoedt eene verstandhouding tusschen de oppassers en den aannemer der begrafenissen, eene verstandhouding te verschikkelijker, wanneer men bedenkt dat oppassers 's avonds de ronde doen door het gesticht, en eigener autoriteit de gevallen van overlijden constateeren en de dooden naar het doodenhok vervoeren, en dat genoemde aannemer per stuk betaald wordt en dus belang heeft bij het ontvangen van veel lijken. De Locomotief zegt met meer schijnbare dan wezenlijke ongevoeligheid „Vraag niet of er in den tijd toen de cholera op Samarang heerschte, ook levenden onder de dooden verzeilden.,/ Hoe menig groot vaartuig is door een klein lek gezonken, hoe menig groot man door een kleine verkeerdheid te gronde gegaan. Verstandig denken is een hooge betrekking en groot geluk; doch zedelijk handelen, wel te doen en gelukkig te maken, maken het toppunt uit van beide. Even aangenaam en verblijdend het is te kunnen beminnen en hoogachten, even zoo wanhopig is het te moeten verachten. Het is een doorn in het hart, die aanhoudend wondt en ledig maakt aan geloof en liefde. Onbarmhartigen mogen eens den ongelukki ge aan den weg met afgewende aangezichten voor bijgaan, er komt toch zeker een Samaritaan, die de wonden des ellendigen verbindt en hem vol mede- doogen broederlijk verzorgt. Vele ontevreden rijken zouden van hun treu rige kwaal het best genezen, wanneer zij eens eeni ge weken werden ingekwartierd in de hutten der armoede. Heb hen lief, aan welke gij, door Gods goed heid uw leven te danken hebt, en eer hen le venslang, ook dan nog, wanneer de gunst der omstandigheden u meer dan hen met de schatten der wetenschap verrijkt heeft en deze u tot een hongeren stand gebracht heeft of wanneer u een grooter deel van aardsche goederen te beurt viel en deze u vergunnen u datgene aan te schaffen, wat het leven schitterender, vroolijker en rijker aan genietingen maakt. Want alleen door de ge trouwe zorgvuldigheid uwer ouders viel u een beter lot ten deel; uwe gezondheid is grooten- deels hun werkzij koesterden eerst de in uwen geest sluimerende kiemen; zij boezemden u het eerst edele beginselen in, die u het geluk waar dig maakten; onder de zorgen voor uw heil werd hun hoofd grijs. Wanneer nu dit grijze hoofd eens door uwe schuld met smart en harteleed in het graf zonk, waar zoudt gij rust vinden voor uw aanklagend en veroordeelend geweten? Alle zonen en dochteren zien een tijd voor zich lig gen, waarin de bleeke schemering der maan in stille nachten op den grafheuvel hunner ouders neerstraalt. Ook op dat tijdstip moet heilige vrede in uw binnenste wonen en dit zal ook het geval zijn, wanneer gij dan nog voortgaat de dierbare verheerlijkten door uwe woorden, uwe beginselen en uwe daden te eeren. Moge dan uw aan denken aan hen een wachter uwer deugd blijven, opdat na uw doodsuur hun wederzien voor u een verblijdend zij. Naïef. Een heer, die nog niet lang geleden in den adelstand was verheven, ontving bezoek van een zijner bloedverwanten uit de provincie. De zoon des huizes leidde den gast door de prachtige zalen en kamers van het paleis. De arme bloedverwant kon zich niet genoeg over al die w.elde en heerlijkheid verwonderen en toen hij eindelijk in een zaal kwam waar oude wapenrus tingen tentoongesteld waren, sloeg hij de handen van verbazing inéén. De zoon des huizes bemerkt met innerlijke zelfvoldoening en rechtmatigen trots, den indruk die deze wapenverzameling op den gast maakte en terwijl hij hem wees naar een aan den wand hangenden helm en schild, sprak hij; „dat is een erfstuk van mijn groot vader. „Verwonderd vroeg nu het familielid uit de provincie: „was dan uw grootvader koopman in oud ijzer?" Een uitstekend recept. „Ha! het gaat nu toch wat beter," zeide een dokter tegen zijn zieke; „ik zie, dat gij mijn recept gevolgd zijt." „Neen! want dan zou ik zeker den hals gebroken hebben." „Hoe zoo? ik versta u niet." „Omdat ik uw recept drie trappen hoog uit het venster heb geworpen." Verstrooidheid. Mevrouw tot een bezoeker, terwijl zij met heur jongsken speelt: „Wat een kleine schelm, niet waar, mijnheer Bont?" Bont verstrooid „De jongen lijkt sprekend op zijn pa, mevrouw!" Ook een vraagstuk. Een boer kroop tus- schen de pooten van zijn paard om de zweep op te rapen, die gevallen was. Ziezoo baas," zei een straatbengel, „jij durft wat wagen." „Och, hernam't boertje, „'t beest is dood mak." „Dat geloof ik graag, maar 't beest zou kunnen vallen." Twijfelgronden. In een circus zon een ezel den verstaudigsten man aanwijzen. Na een poosje te hebber, rondgeloopsn, bleef het dier voor een heer staan, waarop deze opstond en zeide: „Waarlijk, als men door ezels bewonderd wordt, heeft men alle reden, om aan zijn eigene knapheid te twijfelen. Uit het soldatenleven. Militien. Majoor, mag ik asjeblieft vier dagen verlof naar 's Bosch, naar m'n moeder? Sergeant-majoor. Ja en wacht eens, dan kan je meteen een stuk of drie Bossche koeken voor me meebrengen. Ik zal het bedrag later wel van je soldij afhouden. Militien. Best, majoor! Verontschuldiging, Rechter. Gij wordt be schuldigd, den heer van Pimpelenburg, terwijl hij aan 't zwemmen was, een horloge, ter waarde van 150 gulden, ontstolen te hebben. Beschuldigde. Vraag wel excuus, mijnheer de rechter, ik heb alleen het vest gestolen. Kan ik het helpen dat daarin zoo'n kostbaar horloge zat?" KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den 17 11. in de Kapel van het Seminarie te Warmond het H. Priesterschap toegediend aan den Eerw. heer J. B. Van den Berg; het Diaconaat aan de Eerw. hecren A. Van Aalst, A. Th. Ammerlaan, J. Boon, A. M. A. Bots, G. J. J. Cromwel, G. M. Dirken, P. Dries- sen, J. M. Goes, W. P. H. Jansen, J. C. H. Klompé, J. F M. Lagerweij, M. P. A. Ooms, R. Van der Sande, A. G. Stekelenburg, P. Stroet, J. H. Theijs, J. H. A. Thus, C. C. Vermeulen en A. Vinkensteijn; het Subdiaconaat aan de heeren H. M. Bran- douw, W. N. A. A. Ten Brink, G. Buijsman, C. L. A. Delfgaauw, L. J. J. Hageraats, J. A. Kupers, C. A. F. J. M. Lohmeijer, W. M. Nix, J. H. M. Peeperkorn, JBotteneel, J. J. M. Teule, H. J. Van de Ven, J. G. Van der Weiden en P. De Wit. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 21 Dec. Voor de verkiezing van 25 leden der commisie van beoordeeling van een ontwerp van wet tot vereeniging van een gedeelte der gemeente Sckooteu met O O de gemeente Haarlem zijn gisteren slechts 255 kiezers opgekomen. BURG-. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Spier en R de Vries. Getrouwd: A Oorver en M M Smit; J Hageman en M J P de Borst; A W de Boer en M Askamp; F H Wigclieriok en J C v. d. Vlerk; AC Hogerwerf en L Voortman. Bevallen: M "Reith geb. Tegelaar z. S U v. Zonne veld geb. Hessels z. C Kooijmans geb. Snoek z. M E Verborg geb. Lucas d. A Beilschmidt geb. Dam z. E de Vries geb. Wijkhuizen d. J Wildschut geb. de Wilde z. M J Evers geb. Hageman d. E de Vries geb. Blits d. J M G v. Dort geb. v. Daalen d. M C Jansen geb. Rijsenberg d. D v. SchuilenbuTg geb. Bakker z. G Hessels geb. Meijer z. S Godefrooi geb. Steenkist z. M M F Gerber geb. Selier z. L M Vermeulen geb. v. Maas d. A H Bastiaans geb. Vermeulen d. H Thoolen geb. Spijkman z. W Pries- man geb. Donkerlo d. W M Eeken geb. Rees z. E H Maas geb. Renselaar z. S v. Maaswinkel geb. Veen z. A J Opbroek geb. v. Blek z. MC v. Gasteren geb. Goeden d. SC Klabou geb. Smink z. G Wij- nands geb. v. Maanenberg z. G Siteur geb. v. Schaik d. A Bosch geb. Smits z. J M Margue geb. Tap d. - W Gigengack geb. Bottelier z. M Schretlen geb. Howarth d. Overleden: Een als levenl. aangeg. kind van het vrou welijk geslacht van H Heijboer Wolstraat; G J Lieuw 92 j. echtg. van G Gerrits AnthoniestraatJ W de Groot 77 j. echtg. v. J J Wesselingh KI. Houtstraat; M Raazen 79 j. wed. P Breedijk Hagestraat; A de Verwer 60 j. Zijlstraat; C Waning 21 mn. d. Paticn- tiestraat; J N Buijs 66 j. Burgwal; A Arps 16 mn. d. Harmenj. weg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van G Douwes Kerkhofstr.; G v. d. Heijde 68 j. Ged. Oude Gracht; P Bouwman 69 j. Oude Groenmarkt; A v. d. Laan 61 j. wed. A W Toeset Zuiderstraat; J Wildschut 1 dg. z. Schip Spaarne; Een als levenl. aangeg. kind van het vrou welijk geslacht van F v. 't Vlie de Witstraat; PC v. d. Schalk 59 j. Gr. Houtstraat; P Kromhout 7 mn. z. Zoetestraat; E Scholten 75 j. wed. W J Franse Hagestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J de Bie L. Begijnestraat; F Wolffenbuttel 70 j. Spaarnw. straat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van G v. Mierlo Gr. Heiligland; AG Boeree 14 dg. z. K. Begijne straat; C Smits 46 j. echtg. van G Douwes Kerkhof straat; M Hagedorn 77 j. Drappenierstraat. HAABLSM, 19 December, Ter graanmarkt van heden m: roode tarwe9,75; a 10,75 witte dito f 8,a 11,25 rogge 7.a 8.25, haver 3,50 a 4,62; gerst/ 5.50 a 6. duivenboonen 7,25 a 8,bruineb. 11,50 bruin mosterdz. akarvveizaad f a per kilo, oliezaad. kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR, 16 December. Granen. Men besteedde voor tarwe f 8,50 a 11,40, rogge 7,50 a 8,75, gerst 53a 6,dito chev. 6,a 6,75, haver ƒ3,75 a 14,75, paardenboonen ƒ7,a 8,bruine dito 9, a ƒ10,duiven dito f -,kanariezaad 10,50 rood mosterdzaad ,geel dito 11 a karwijzaad 13, a blauw maanzaad groene erwten r 5 a 19,grauwe dito 14,a 18,vale dito 12 a 17 Witte al5. 16 Dee. Aangevoerd 464 stapels kaaswegende 119,556 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,50 commissie- 34,middelbare f 35,00, laagste 120. 19 Dec. Ter veemarkt werden veikocht 3 koeien van f150 a 200, 70 kalveren van f 40 a 105, 8 nuchtere dito van f 10 a 19, 1060 schapen f 24 a 38, 139 varkens f46 a 60 c. magere a c. per kilo. ALKMAAR, 17 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt6 koeien 90 a 220, 14 nuchtere kalveren ƒ10.a 19, vette kalveren a 606 schapen j 12 a 25, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 95 ma gere dito 16 a 26, 6 bokken 4. a 9, 12 paarden 80 a 210, lammeren f a LONDEN, 19 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1900, Schapen en Lammeren 6,000, Kalveren 300. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/- a 7/4, Kalveren 4/- a 6/4 Zwijnen 4/2 a 5/2. LEIDEN17 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt6 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 7 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.20 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 29 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 2 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 3 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat lste qual. 65.a 71.2de qual. f 58.a 64.—. SCHIEDAM, 20 Dec. Moutwijn, per ned. van f 14,—Jenever f 19,50, spoeling f 2,00 dito commissie £1,90 HOORN, 17 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 16 heet. tarwe f 12,1 heet. rogge f 7,27 heet. gerst 6,37 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 20,a karwijzaad f 13,25 18 heet. boonen: heet bruine f 12,— gele heet. paardeboonen f 7,75 a 36 heet. erwten 14, fheet. groene ƒ16,00 heet. grauwe 17, heet. witte heet. aardappelen -,a -,— alles per heet.;manden appelen a-.kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 25 paarden van f 50 tot 350. veulens f a koeien van ftot 15 kal veren van f 13 tot 26, 30 schapen van f 34 tot 700 lammeren van f 17 tot 25, 50 varkens van 16 u 24 3 zeugen van 300,tot 6 25 -biggen van f 6.- 9,bokken f a-, geiten/0 tot -.— a— AMSTERDAM, 19 December. Ter veemarkt waren aangevoerd 644 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,80, dito 2de qualiteit 0,70, dito 3de qualiteit 0,60 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 270, 4 graskalv. a 42 nuchtere kalfk 6 a 12, 25 schapen en lammeren a 340 vette varkens 50 a 56 c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a ROTTERDAM, 20 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 6 paard. 1227 runderen 172 vette- en graskalvereo 9 nuchtere kalveren. 58 8 scha- en of lammeren, 390 varkens, 147 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 86, 2de qual. 75 c., 3de qual. 64 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 95 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 57 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 ton, 84/16 tonnen, 1005 stukken a x/2 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68, 2e qualit. f 63, 3de qual. f 54. PURMEREND, 20 Dec. Kaas: aangevoerd 175 stapels prijs der kleiue kaas f37,middelbare Boter 1,20 a 1.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 160 Btuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 54 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 65 stuks, prijs flOa 28 per stuk» handel stug. Vette varkens: aanvoer 74 stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 15 stuks, prijs f 12 a 14 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoer 156 stuks, prijs f 7 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1041 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per 100 stuk kopboter a -kippen eenden a c.kipeieren 6,— a -,— t— eendeneieren f -,per 100 stuks. Amsterdam 20 December 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, v u v w 4 Hongftrije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 20Ö—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 0 w 10005000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/ 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. A&nd Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschnnsk Syerau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeiile Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN O-EN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854 18603 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 6 pet. genoteer de koers. 67?/16 81 1021/4 95 82»/. 85'/, 83'/is 853/s 33 98'/, 78»/» 90»/16 30»/16 48'/, 30i/s 30 47>/s ID/s 83'/, 112'/, 116 367, 177, 137s 1217.6 146 1157, 74'/, 147'/, 152'/, 517/. 1277, 51'"» 887, 62 92 69 68'/, 58 140 43 131 1047, 108'/, 1027, 967, 947, 1057, 113'/, 147 141'/, 137'/, BERLIJN, 20 December. De Post ver neemt dat aan den heer Busch, onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken, die in bet laatst van November met ver lof op reis is gegaan naar Italië, is gelast te Rome te vertoeven, ter voortzetting der onderhandelingen, die tusschen den eer von Schlozer en kardinaal Jacobim hebben plaats gehad. De heer von Schlozer wordt echter binnen eenige weken uit Amerika alhièr terugverwacht. St. PETERSBURG, 20 December. De thans hier vertoevende Gouverneur-Generaal van Oost-Siberië, Amutscnm, bracht het bericht mede, dat het in 1877 zoek geraakte stoomschip Jeannette, van de Noord-Ame- rikaausche Pool-expeditie, teruggevonden en der manschap hulp verleend is. MUNCHEN, 20 December. De Beiersche Kamer van afgevaardigden heeft de strafbe palingen op het concubinaat bij eerste le zing gewijzigd aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3