MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Geluk en vergenoegdheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. De na te noemen 25 ingezetenen van Haarlem, zijn Dinsdag 11. gekozen tot leden der Commissie van beoordeeling van een ontwerp van wet tot vereeniging van een gedeelte der gemeente Schooten met de gemeente Haarlem: Donderdag-avond tegen 8 uur is brand uitgebarsten in bet perceel in de Groote Houtstraat no. 62, waarin sedert eenige dagen eene uitpakkerij van lakens en buckskins werd gehouden, doch alleen des daags van 104 uur. De spoedig toe gesnelde brandweer heeft het gevaar voor uitbreiding bedwongen en den brand tot dit perceel, waarvan de benedenverdieping is uitgebrand, bepaald. Tien spuiten hebben gewerkt. De oorzaak is onbekend. De orde werd eenige oogeublikken verstoord door een paar werklieden, die door de politie in arrest werden gebracht. Gisteren-middag is door de politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht"G. J. H. Bosch, oud 38jaren, geboren te Assen,' die zich door middel vau insluiping had schuldig gemaakt aan diefstal van een pak zeemlederen lappen ter waarde van f 20, in een winkel in de Breesteeg alhier. Hij heeft reeds meerma len met de Justitie kenuis gemaakt. Woensdag-avond te ruim 8 uur is brand ontstaan in de harststokerij, ver bonden aan de Haarlemsche katoendruk kerij aan den Kinderhuissingel alhier, die echter spoedig werd ontdekt en door het werkvolk met de aldaar voorhanden zijnde brandspuit gebluscht. Aan de Leidsche vaart alhier, is een nieuw gebouwde arbeiderswoning, eenige uren vóórdat zij zou betrokken worden, ingestort. Kunstnieuws. LONDEN, 23 December. Volgens de'pê- chesuit Madrid heerscht daar eene groote sensatie wegeus de ontdekking eener dieven bende, die stelselmatig jaren lang het post kantoor plunderde. Vijf duizend brieven zijn door die bende gestolen. BRUSSEL, 23 December. Het incident in de zitting vau Dinsdag, de beleedi- gende woordenwisseling tusschen de heeren Olin eu Coremans, hetwelk ten genoe gen van beide partijeu geschikt scheen, heeft heden tot een nieuw incident aan leiding gegeven, daar de heer Olin zeide dat hij het gisteren vastgestelde proces verbaal niet aanneemt. De heer Will.Pearce van de firma El- der en Co. te Liverpool, is naar de Vereenigde Staten vertrokken om het vereischte kapitaal bijeen te brengen voor een nieuwe lijn van passagiersbooten tusschen Engeland en Amerika- Het plan bestaat om met Engelsch en Ameri- kaansch kapitaal stoombooten te bouwen, die in staat zijn de reis van New-York naar Engeland in zes dagen af te leggen. Di bouwmeesters Elder en Co. maken zich zelfs sterk, dat hun schepen de reis tot een minimum van 5 dagen zullen beperken. De steamers zullen gebouwd worden van staal en elk een millioen dollars kosten. Men wil beginnen met het in de vaart brengen van vier of vijf dergelijke schepen. Telkens wordt in eenige Engelsche bladen melding gemaakt van vergiftigingsgeval- len door parfumerieën. Een van de laatsten is, dat een meisje haar gezicht had bevochtigd met zoo genaamde heliotrope-odeur. Het gevolg was hevige zwelling en vorming van blaren op het gelaat. Bij onderzoek bleek, dat deze odeur was ver vaardigd uit koolteerproducten en niet uit de geu rige plantjes waar de naam aan ontleend was. Een Antwerpsch dagblad kondigde onlangs de opvoering van Multatulli's Worsten- school" in plaats van Vorstenschool. Naar aanleiding van de rampteWee- nen wordt een schouwburgramp uit de oudheid in herinnering gebracht, ul. het instorten van een amphitheater te Fidenae, in het jaar 27 onzer jaartelling, dat beschreven is in het 4e boek der annalen van Tacitus. Zekere Atilius had daar een amphitheater voor worstelsspelen gebouwd, maar zonder de fundamenten op een vasten grond te leg gen ot de balken stevig te verbinden, wat hij enkel uit schraapzucht en winstbejag verzuimde. Een groot aantal mannen en vrouwen, jongen en ouden, waren toegestroomd om het schouwspel bij te wonen. Toen het amphitheater vol op elkander gedrongen met mensehen was, begonnen de muren te wankelen, zij vielen links en rechts, en allen die er waren werden onder het puin bedolven. Ongeveer 50,000 menschen kwamen bij het ongeluk om het leven of werden voor altijd verminkt. Hoe verschillend ook in tijd en plaats, doet de beschrijving van die ramp der oudheid aan de jongste ramp denken, want beide hebben een hoofdtrek ge meen, de menschelijke smart en ellende die door alle eeuwen heen dezelfde blijven. Als wij lezen van de velen die jammerend naar hun ne ouders, broeders, vrienden zochten, de angst en de onzekerheid omtrent het lot hunner dier baren. de wanhopige droefheid bij het herken nen der dooden, zouden wij meenen een beschrij ving der tooneelen bij het Ringtheater uit een blad der laatste dagen voor ons te hebben. Ook toen werden voorzorgsmaatregelen genomen ter voorkoming van dergelijke onheilen voor het vervolg. De Senaat besloot, dat ieder die een amphitheater wilde bouwen een som van 400,000 sestertieu (f 36,000) moest betalen en dat geen amphitheater gebruikt mocht worden zonder dat de veiligheid en stevigheid van het gebouw voldoende gewaarborgd was. Atilius, de schuldige eigenaar, werd verbrand, een straf waarvoor de schuldigen aan de ramp te Weenen ten minste niet behoeven te vreezen, hoewel mis schien menigeen het hun gunnen zou. Het bestuur van het te Amsterdam te stichten Panopticum, 't welk zich tot Z. M. den koning gewend had met het verzoek om Z. Ms. beeld daarin te mogen plaatsen, heeft daartoe vergunning verkregen. Ook Z. D. H. de prins Von Wied zal in de beeldengalerij der vor stelijke personen worden opgenomen. Onlangs werd in R g e 11 walde, een plaatsje in Pommeren, een prachtig Fata Mor gana (luchtspiegeling) waargenomen. Op den na middag namelijk kon men gedurende een uur ongeveer een Noordsch dorp zien met huizen, waarvan de daken met sneeuw bedekt en van ijskegels voorzien waren. Het geheel was zeer duidelijk en men meende zelfs personen te kun nen onderscheiden. Meu denkt, dat het beeld het dorp Nexö op het eiland Bornholm voor stelde. De zucht om tijdig gereed te wezen, bewaart ons voor het gevaar om overhaast onze zaken af t; doen. De rimpels zijn wegen door de jaren ge brand, waarop de vertrekkende illusiëu de nade rende ondervinding ontmoeten. De ijdelheid wijst, even als de magneet, al tijd sLchts naar één punt, naar het eigen ik; zij bezit echter niet, gelijk de magneet, een aan trekkende kracht, maar stoot altijd en alles van zich af. Welk menschelijk oog kan in de ziel van een ander juist lezen? Men vindt er wat men er denkt te vinden, niet wat er werkelijk te vin den is. Men pleegt te zeggen: „de heler is zoo goed als de steler." Zou 't niet beter zijn te zeg gen: de heler is zoo slecht als de steler. Niet alle menschen kunnen even gelukkig zijn, want hunne denkbeelden en idealen van datgene, wat geluk is, zijn zeer verschillend. Wat den een in verrukking brengt, ziet de andere met on verschilligheid aan en de derde houdt het zelfs vooreen ongeluk. Wanneer de verschillende stan den slechts gedurende één week hunne ver schillende levenswijze en bezigheden met elkan der verruilen zouden, dan zou de waarheid dezer stelling duidelijk blijken. Daar de menschen op zoo menigerlei trappen van beschaving staan, daar hun smaak, liefhebberij en gewoonte zoo zeer van elkander afwijken, is ook hunne vat baarheid voor welzijn verschillend. Daarentegen kunnen alle menschen vergenoegd zijn, want het middel daartoe staat in ieders macht en is hoogst eenvoudig; het is opgesloten in den levensregel: Wensch niet meet dau gij liebt, beperk uwe wenscben! Wie nog niet geleerd heeft, datgene, wat de gunst der omstandigheden hem ontzegd heeft, met een opgeruimd gemoed te ontberen en het verlies van het aardsche met bedaardheid te verdragen; wie zijn geluk nog op de vervulling zijner soms zeer d .vaze wenschen en verwachtingen bouwt, dien heeft de levenswijsheid nog niet tot haren discipel verkoren, hem nog niet de hoo- gere wijding toegedeeld. Romanesk. Reiziger. Hoe heet deze hooge berg? Gids. De Rutliberg. Reiziger. Kent ge er eenige bizonderheden van, of de een of andere ge beurtenis? Gids. Zeker, twintig jaren geleden zijn er twee reizigers naar boven geklommen, doch nimmer teruggekeerd. Reiziger. Wat is er dan met hen gebeurd? Gids. Ze zijn aan den auderen kant naar beneden gegaan. Eene vraag. In een gezelschap werd eens de vraag gedaan: wanneer verheft zich de mersch boven en wanneer daalt hij beneden het dier? Een der aanwezigen antwoordde-, „als hij per luchtballon opstijgt of in een kolenmijn neerdaalt." Een nieuwe bank. Onderwijzer, die de kin deren het nut van de spaarbank boven de bank van leening aaftgetoond geeft, tot een jongen, die slecht geluisterd heeft. „Tot welke bank ne men vele menschen hun toevlucht?" Jongen zwijgt. «Nu, noem eens zulk een bank, jon gen!" Jongen, „Bankroet, moester!" Een uitstekende firma. Een jong handels reiziger meldde zich bij een koopman aan en reikte dezen bij vergissing, in plaats van het adres van zijn kantoor, de photographie van zijn aanstaande over, met de woorden: k ben de vertegenwoordiger van deze firma." De han delaar beschouwde het portret aandachtig en toen hij het den jonkman teruggaf, voegde hij er lachend bij: a U :t schijnt me een uitstekende firma, en ik wensch u van harte toe, dat ge weldra haar deelgenoot moogt worden." Gequalificeerd. Een koetsier, die een vigelante gesloopt had, bezigde het bovenste gedeelte voor een varkenshok. „Dat is toch wat erg" zei een buurman, „varkens in een vigelant." „O jé," was 't an twoord, „daar hebben er van z'n leven al zoo veel in gezeten. Een gelukkig menseh. Een vader vroeg zijn zoon waar hij van daan kvvam, de zoon gaf ten antwoord, van een zijner vrienden. „Gij hebt er dan verscheideneu? "zeide de vader. „Ja," ant woordde hij. „Wat lijt gij dan gelukkiger dan ik," hernam zijn vader, daar ik in de zestig jaar, die ik in de wereld verkeerd heb, er niet een heb kunnen vinden." Goed overlegd. Een oud heer bleef voor een zestal kippen staan kijken, die buiten een poelierswiukel hingen; toen riep hij den man in den winkel toe: „Ik ben kostschoolhouder en ik wenschte wel, dat ge mij de drie taaiste kippen uitzocht voor mijn jongens". „O, jawel mijn heer," riep de poelier, heel verheugd, dat hij zoo'n frarie gelegenheid vond om zijn taaie kip pen te verkoopen. Hij had er terstond drie uit gezocht en zei toen: „Ziehier, mijnheer, dit zijn de taaiste, daar kunt u op aan". „Goed", zei de oude heer, „dan neem ik de drie andere." Haarlem, 24 Dec. Dankbaar en voldaan! Ziedaar, in korte bewoordingen, de indruk die de lezing van den heer Mr. A. II. M. van Berckel, Donderdag 11. gehouden, op ons er,, wij zijn er zeker van, op alle aanwezigen heeft ge maakt. De viering van den Zondag, vormde het onderwerp der heerlijke redevoering die wij heb ben genoten. De geachte redenaar gaf, na zijne inleiding, te kennen dat hij zijn onderwerp niet uit een theologisch oogpunt zou behandelen, 't Kwam hem wenschelijk voor zijne beschouwin gen te geven op sociaal terrein, daarbij steeds in 't oog houdende, het teit, dat het Christendom, of liever gezegd de Katholieke Kerk, die het ge luk van den mensch hiernamaals beoogt, ook waakt en zorgt voor het tijdelijk welzijn van maatschappij en individu. De viering van den Zondag, zoo sprak de heer van Berckel, is, ook uit een sociaal oogpunt beschouwd, noodzakelijk. Zij geeft aan het individu waarde voor zich zeiven, vrijheid, beschaving en welvaart. Deze vier hoofd punten werden door den begaafden redenaar op eclatante wijze uiteengezet en zijne beschouwin gen dienaangaande door sprekende bewijzen ge staafd. Vooral in het gedeelte der redevoering waarin de geachte spreker, uitweidde over de welvaart die de viering van den Zrndag in landen, en bij volkeren verspreidde, bleek het ons dui delijk, met hoeveel toewijding en zaakkennis de heer van Berckel zijn onderwerp behandelde. Aan de hand der geschiedenis bewees Z. E. G. dat in Sta ten waar, ook van overheidswege de hand gehouden wordt aan de naleving van bet Goddelijk gebod, met name Amerika en Engeland, ook de meeste welvaart heerscht. Volgaarne deelen wij in de overtuiging van den geacht.eu spreker, dat de vele bekeerin gen tot het ware geloof, die in genoemde landen onder alle standen der maatschappij voortdurend plaats vinden, eene belooning zijn voor de, zij het dan ook op puriteinsche wijze, nauwgezette viering van den Zondag. In het tweede gedeelte zijner redevoering bewees de geachte spreker dat ook de hygiene met volle recht hare aanspraken mag doen gelden op de naleving van het Goddelijk gebod. Rust is voor den man van zaken, voor den werkman even noodzakelijk als spijs en drank. De boog mag en kan niet altijd gespannen zijn.Op meesterlijke wijze bracht de heer van Berckel zijn onderwerp ook in verband met de sociale quaestie, de ver houding van den arbeid tot het kapitaal; treffend brandmerkte hij de leeringen der moderne weten schap, die decreteert dat het hoogste doel van 's menschen leven en aanzijn bestaat in het aardsch genot; die hare onzalige theorieën in de harten der proletariërs inboezemt, doch het antwoord schuldig blijft, wanneer dezen, in hun opgewekten wrevel, vragen, waar dan voor hen genoegen en genot te vinden is. Met eene voortreffelijke beschouwing over het licht dat de Kerk ook ten opzichte van de sociale verhoudingen verspreidt, besloot de geachte spre ker zijne redevoering. Beoogde de Kerk met het vasthouden aan de nauwgezette viering van den Zondag, in Christelijken geest, het eeuwig welzijn van het individu, ook het tijdelijke wordt door haar niet vergeten. In den loop zijner rede vond de geachte spreker gelegenheid, de uitspraken te releveeren van aanhangers der moderne weten schap, van mannen als Proudhon en consorten, mannen die stellig nooit van Christelijke sympa thieën hebben getuigenis gegeven. En die uit spraken, het resultaat der moderne wetenschap, waren ten opzichte van het houden van een rustdag na zes ^werkdagen, volkomen analoog met de leeringen der Kerk. Van welke zijde dan ook beschouwd, zoowel op sociaal, op hygiënisch als op godsdienstig gebied, dit was het slot van 't geestig en heerlijk betoog, is de viering van den Zondag eene noodzakelijkheid voor de instand houding en de welvaart der maatschappij in het algemeen en voor hetj individu in het bizonder. Het luide applaus, waarmede de l.zing van den heer Mr. A. H. M.'van Berckel herhaal delijk onderbroken werd, toonde dat de president der R. K. Lsesvereeniging, de heer C. J. Gonnet, het gevoelen der Vergadering uitsprak, toen hij in zijne dankbetuiging zeide dat men gaarne dezen geëerden spreker in zijn midden zal wede) zien. JSabelis, L m PZoclier, P. Dyserinck, A. C. Kruseman, C. De Koning, mr. A. W. Thöne, J. C. Van de Blocquery Jr., mr. J. Enschedé Jr., J. J. Beynes, B A. Van der Maden, J. W. Koolhoven, A. Van der Steur Jr., JH. Kersten, J. L. Van der Burch, mr. W Jager Gerlings, A. J. StoelC. J. Gonnet, G. E. De Clercq, mr. A. G. Waller, P. Rouivenhorst Mulder, mr T. L. L. Prins, W. K. Loeff, jhr. P. N. Quarles van Ufford, J. II. Brink man en G. G. Merens. Wanneer door de Orkest-vereeniging Euterpe een con cert wordt gegeven, dau kan men zich verzekerd houden dat werken zullen worden vertolkt van meesters, schitte rende op het gebied van toonkunst. De waarheid van deze opmerking werd opuieuw bevestigd op het concert van Woensdag-avond 11. Bovendien weet het Bestuur, in over leg met den Directeur, het geven en nemen toe te passen en met het publiek, wat den vorm van het concert aan gaat, eenigszins rekening te houden, met dien verstande, dat de inhoud degelijke, doch niet geheel en al streng classieke muziek zij. Euterpe's eerste eoncert van het seizoeD, had ook dit maal groote aantrekkelijkheid. Als solisten prijkten de namen van Mej. M. Speet uit Rotterdam en den Heer L. Schlegel uit deze stad. Eerstgenoemde artiste deed haar debut in de Spaarnestad, wij constateeren het gaarne, niet zonder succes. Zij bezit eene zeer zuivere, aangename en melodieuse altstem, waarmede zij hare liederen keurig, hoewel naar onzen smaak, wel wat al te bescheiden ten gehooie bracht. Zonder twijfel heeft deze nog zeer jeug dige concertzangeres eene schoone toekomst voor zich, wanneer zij met moed en volharding zich voortbeweegt op de baan der kunst, nu reeds met succes door haar be oefend. Niet weinig luister zette aan dit concert de naam van Leander Schlegel bij. Het spel van dezen eminonten vir tuoos onderscheidt zich steeds, bij het onvoorwaardelijk gevergde technische meesterschap, door fijnheid en vuur, en door eene aangename gemakkelijkheid, eene bewonde renswaardige accuratesse, die de zekerste kenmerken zijn van waar talent. Schumann's Amoll Concert werd stellig zelden beter voorgedragen. Ook deed de Heer Schlegel zich wederom als beganfd componist kennen met het Scherzo uit zijne Suite voor piano, een boeiend werk, dat, zonder al te ver gezochte effecten, bewijs aflegt van geest en vinding. Het orkest handhaafde zijn goeden naam; de Heer "Robert een orkest-directeur bij uitnemendheid, weet met de ele menten waaruit het bestaat, te woekereu. Het magnum opus van den avoud was natuurlijk de Sgmphonie (No. 1) van Niels Gade. Jammer dat het effect bij het begin dezer heerlijke toonschepping door een flater van den oboist voor een oogenblik gestoord werd; doch aan elke uitvoering zullen wel vlekjes blijven kleven, volmaakt is er niets. Delibe's Sylviamet het pittige en geestige pizzicatowerd uit stekend vertolkt. Het orkest speelde deze echt Fransche compositie met aplomb en con amore. Ook de uitvoering der altijd schoone ouverture Ruy Bias, liep goed van stapel. Aan directeur en medewerkenden een welgemeend p. voor het verkregen succes. Met voldoening mogen Directeur eu Bestuursleden op dit concert terugzien. De moeite en opofferingen die zij zich voortdurend getroosten om de werken van groote meesters te doen uitvoeren, waardoor Euterpe mede een bron is geworden van een gezond muzikaal leven hier ter stede, kunnen niet genoeg geprezen worden. Mogen zij in een steeds toenemend waardeeren van hun edel 'en beschavend streven, een welverdiende belooning vinden. HAARLEM, 21 Dec. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 8 koeien, verkocht 8 voor f 100 a 200; - stier; verkocht voor f a - vaarzen, verkocht - voor f 100 a pinken verkocht - voor f a - graskalveren verk. voor f a 9 nuchtere kalveren, verk. voor f 7 a 14, 78 schapen, verk. 78 voor f 14 a 26 lammeren, verkocht - voor f 10 a 16, - biggen ver kocht voor f 9 a 10; - varkens, verkocht voor a c. per 1/9 kilo, 1 paard tot f 30 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 87 stapels kaas, 8629 stuks, wegende 18544 kilo hoog ste prijs f 34.50, middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 21 Dec. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 180 vette kalverenlstequal. 100, 2de qual. 85, per kilo, 30 graskalf ƒ16 a 30, 58 nuchtere kalveren, ƒ7 a 13, 1 schapen en lammeren a 168 vette varkens 52 a 56 c. per kilo. LONDEN", 22 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, Schapen en Lammeren 1,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/4, Kalveren 4/- a 6/4 Zwijnen 4/4 a 5/4. LEIDEN, 23 Dec. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden a4 stieren 86 a 96, ossen f melkkoeien f 115 af 240, kalveren dito 140. 270, vare dito f 92 a 176,vette dito f a 118 275, graskalveren f 14 a 28, vette 36 a 76 a a nuchtere dito 8,a 17, vette schapen 22 a 43,weide dito 16,a 24,lammeren magere varkens f 15 a 36, biggen f 4,a, 12.50 SCHIEDAM, 23 Dec. Moutwijn, per ned. vat f 13,25 Jenever 18,75 Amsterd. proef f 20,Spoeling f 2, dito commissie 2,20. HOORN, 22 Dec. Ter waag gewogen 247 stapels kaas wegende, 71,107 kilo; hoogste prijs per 50 kilo £34,50 oor kleine, 36,50 en voor hooikaas commissie 36,— middelbare, f34,50 GOUDA, 22 Dec. Kaas f 30 a 32,le qual. fa 2e qual. f 26 a 28 zwaare hooger in prijs aaügevoerd 32 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboterf 1.30 a 1.40 der weiboter f 1.10 per kilo. al.26Handel zeer vlug Amsterdam 23 December 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/: u if u .....8 Portugal Rusland. 8panje. Turkije. Egypte. Italië. Ruslan 1 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Go ud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 ft zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853/78 3 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 y binnen), ƒ1250025000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/. nu u 1877 4 Columbia. Obligatien41/: Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. v Cent. Spw. gestemp. Obl. u Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 57, Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 MorBchansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma w 5 Aandeelen Spw. div Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgit. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. u 18645 18665 Geldkoers, prolongatie ö1^ Pct* Rumenle Amerika. geuoteer- de koers. 673/,s 803/4 102i/2 94 821/, 853U 653/is 65'/, 53»/,, 987, 78'/, 1'16 30Vi6 48'/, 2915/i« 29' /8 47 11 V, 1816/is 92 V, H2'/j 116 35 17 131/, 125»/, 146 116 72 V, 147'/, 152'/s 20 SF/, 127 517, 887, 62 917, 64 64'/, 58 1397, 407, 1287, 104 107»/, 1017, 9 5'/g 105'/, 112»/, 146 1417, 1367,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3