MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Allerlei. ------- 6 De wereld heeft veel overeenkomst met eene apotheek. De menschen zijn de klan ten, hunne goede en kwade dagen de goedsma- kende en bittere medicamenten. Het nootlot is de dokter, die ze voorschrijft; zijne recepten kan de apotheker alleen lezen. Het huwelijk is in deze apotheek een likkepotje, samengesteld uit zoete en bittere ingrediënten, de zachtmoedigheid een palliatief, dat de menschen het leven leert verdragen, de deugd eene heilzame medicijn, die, omnat zij wrang is, niet hoog in aanzien staat. De ondeugd is rattenkruit het ziet er uit als suiker, maar het doodt hen die er van gebrui ken. Vleierij is een aangenaam reukpoeier, tranen zijn sterkwater, vreugde is een reukballetje dat niet lang brandt en dan tot asch vergaat. Vriend schap en liefde zijn bindmiddelen. Het gansche leven is eene pil, die de zieken ongaarne slikken en die dikwijls, wegens hare bitterheid, ongenut- tigd wordt weggeworpen. Aan de Engelsche bladen wordt ge meld, dat de stoomboot Ardanmir, die op weg was naar Glasgow, in het Kanaal gezonken is. Men onderstelt, dat al de opvarenden, dertig in getal, daarbij omgekomen zijn. Eene andere stoomboot, de Antisana, die aan eene reederij te Liverpool behoort, is in de Golf van Biscaye vergaan. Zij had veertig man aan boord. Eene derde boot, de Morea, insgelijks van Liverpool, wordt ook ondersteld met man en muis tusschen Konstantinopel en Malta vergaan te zijn. De Union de Bourgogne" verteltdateen welgekleede kerel eene Zuster van Liefde op den weg van Dol naar Combourg, waarheen zij ging om zieken te bezoeken, schier verworgd heeft. Tot nu toe is die schurk niet aangehouden. Weet ge wie die zuster was? In 187071 was zij in de ambulance, werd aangehouden, in de gevan genis geworpen en men zou haar voor het hoofd geschoten hebben, toen von Bismarck haar de vrijheid gaf, omdat zij ook Pruisen verpleegd had. De prins was ontroerd en stak haar de hand toe. De zuster dankte en bad hem het niet kwalijk te nemen, maar verklaarde hare hand niet te kunnen leggen in die van den vijand van Frank rijk! Het was die zuster welke door een schurk van een Eranschman dezer dagen geworgd werd! In het afgeloopen jaar isdebevol- king van Amsterdam vermeerderd met een zie lental van ruim 9000, zoodat het bevolkingscij fer in 1882 tot omstreeks 336,000 zal stijgen. Het laatste offliciëele cijfer der bevolking van 1881 bedroeg 326,203. In 1881 werden in Am sterdam 700 nieuwe huizen aangebouwd. In eene te Keulen verschijnende courant beveelt een koetsier zijne wagens aan voor „bruiloften, begrafenissen en soortgelijke festi viteiten." Dezer dagen overleed te Prachatitz m Bohemen, een oude zonderling, die eens een welgesteld koopman was geweest, maar, door vrienden bedrogen, zijn vermogen verloor en na dien tijd volstrekt niet meer met menschen in aanraking komen, maar geheel alleen zichzelven helpen wilde. Hij bouwde zich een huisje op een stuk land, zonder eenige hulp; de tegels maakte hij zelf van klei, en droogde ze in den zonneschijn. Rondom zijn woning plantte hij kool, rapen, aardappelen, koorn, salade enz. Hij haalde alleen zijn oogst binnen, dorschte en maalde zelfs zijn meel in een zeer primitieven molen, door hem zeiven vervaardigd. Zoo leefde hij geruimen tijd, tot de overheid genoodzaakt was, bevel te geven tot het wegruimen van zijn huisje. Hij verzette zich daartegen met alle kracht en betrok, toen hem dat niet baatte, een onderaardsch hol, dat hij van de overblijfselen zijner woning had gemaakt. Daar woonde hij zes jaren lang, in gezelschap van een koe, die hem melk gaf en verwarmde. De politie trachtte hem herhaaldelijk daaruit te verdrijven, maar dit gelukte eerst voor eenige dagen. Hij werd toen naar het gasthuis gebracht en overleed twee dagen later. Wij gaan weer zeer gevaarlijke da- gen te gemoet. Reeds bij 't schijven van den naam des jaars moet men dubbel acht" geven. Verschillende Fransche geneeskun digen zijn na nauwkeurige onderzoekingen tot het resultaat gekomen, dat de caoutchouc buizen op de zuigflesschen der kinderen in den letterlijken zin broeinesten van allerlei kwalen zijn. Het bleek toch, dat van 31 zuigflesschen niet min der dan 28 een geheelen plantengroei herberg den, bestaande uit allerlei bacteiiën, vibrionen en kryptogamen vhn allerlei soort. Verschillende kinderen, die van deze flesschen gebruik maak ten, vertoonden ernstige ziekte-verschijnselen in de mondholte. Doordat het speeksel in de flesch onwillekeurig geraakt, schijnt een soort van fer mentatie in de melk te ontstaan, waardoor de genoemde plantengroei in het leven geroepen wordt. Adeline Patti, die thans in Amerika zingt, ontving te Brooklijn eene eigenaardige hul de: zij werd door een aantal personen, die de taak van de paarden vervulden, naar huis gere- en. Ongelukkig echter werden de „enthousias ten" voor hun arbeid betaald! Kp««LZwaas,we.ate'll^e *s °P den eersten i ri ee,n, hevige vechtpartij ontstaan in een na at de bezoekers waren teruggekeerd e®D ke»tboom in de Herv. kerk. De Weistra ont 008> dat er bloed stroomde; zekere Weistra ontving zulke ernstige wonden, dat hij daaraan is overleden. Een der aanwezigen, Jan van Leijen, is als vermoedelijke dader van den manslag in hechtenis genomen. Te Arnhem hebben op Nieuwjaars avond eenige „dames de Ia halle", vergezeld van haar echtvrienden en verderen bijhang, een agent van politie duchtig afgeranseld en hem den hal ven baard uitgerukt, omdat de man hen tot rust aanmaande. Op een congres van de Britsche ver- eeniging voor tandheelkunde deelde dokter Hep burn de uitkomsten mede van zijne onderzoekin gen aangaande de werking van het tabak rooken op de tanden. Deze resultaten zijn geheel in strijd met de rneeningen, die men gewoonlijk over tabak heeft. Hij zegt namelijk dat de nicotine op de tanden zeer weldadig werkt. Het Alkaligehalte van den rook neutraliseert de zuren, die zich in de mondholte bevinden; de bederfwerende eigen schappen voorkomen de verrotting in de door caries ontstane holten. De kleur van de tanden der rookers hangt hoofdzakelijk af van de kool stof, waarmede de tabaksrook bezwangerd is. Juist ten gevolge van hare bederfwerende eigenschap pen is deze koolstof voor de tanden zeer goed, en dat des te meer, daar zij zich juist op plaat sen atzet, welke lichter door de caries worden aangetast en waar de borstel niet bij kan komen. De rook zet zich in de kleinste gaatjes en sple ten der kroon af. Het borstelen kan hem wel van het émail verwijderen, maar het dentine blijft er geheel van doortrokken. De tabak is hetzij als narkotisch middel, hetzij door hare onmiddel lijke werking op de aangetaste deelen, een ver zachtend middel tegen tand- en kiespijn; en aan deze eigenschap mag men het toeschrijven dat de tabakkauwende matrozeu zeer weinig last heb ben van kiespijn. De overigen leden der vereeni- giug waren het eens met de conclusie van den spreker, behalve Boles, die van oordeel was, dat de herhaalde afwisseling van koude en warmte voor de tanden zeer nadeelig zou zijn en van Arthur Unterwoord, die de meening verdedigde, dat het tabak rooken de oorzaak zou zijn, dat de tanden losraken en niet genoeg voedingssappen ontvingen. Te Meerssen is dezer dagen eendief stal gepleegd onder de volgende minder alledaag- sche omstandigheden. Omstreeks het middaguur hield een karrretje voor het huis van den heer B. aldaar stil; de voerman trad binnen, nam uit een kamer een grooteu pot met gesmolten vet weg, zette dien op zijn voertuig en reed verder. De buren, die dit wel zagen, dachten niet aan diefstal en lieten „den Koopman" ongehinderd trekken. Hij werd echter later door de justitie opgespoord en aangehouden. Een Rotterdamsch huisvader lagse- dert eenige dagen in het Ziekenhuis. Zijn arme vrouw had 't, met haar drie „bloeien van kinde ren" dan ook alles behalve vroolijk in de Kikkersteeg op Oudejaarsavond. Toen het wijf te 4 uur in den ochtend jolend voor haar huisje terugkwam, waar zij de arme schapen 's avonds alleen had achtergelaten, om „oud in 't nieuw" te gaan hou den, vond zij gelukkig een leege woning: er was toch brand ontstaan en voorbijgangers hadden gelukkig nog bij tijds de deur ingetrapt, de kin deren in veiligheid gebracht en de vlammen ge doofd. Een uur arbeid des geestes grijpt meer aan dan een dag handenarbeid. Edele menschen leven meer voor anderen, dan voor zich zei ven, gewone menschen doen het tegendeel. Zonder godsdienst opvoeden, d. w. z. bloe men met zieke wortels kweeken. Zoek de bronnen, waaruit uwe gebreken ontstaan en tracht deze te stuiten of af te leiden en leg de bijl aan den wortel, d. w. z.: tracht bij intellectueele gebreken, de neiging te overwinnen, ten einde de fout grondig te kunnen verbeteren. Gedraag u mannelijk en moedig in droeve tijden, doch haal ook uw zeil naar binnen, als een al te gunstige wind het doet zwellen. VERWACHTINGEN. De kleuren, met welke de hoop ons vaak de toekomst zoo lachend en bekoorlijk schildert, verkrijgt zij dikwijls van de verbeeldingskracht. Deze geeft echter vaak met zulk een verkwis tende milddadigheid de alles opluisterende pracht harer kleuren aan hare lievelingszuster, de hoop, dat deze, dronken van vreugde, op lichte vleuge len buiten de grenzen der mogelijkheid zweeft en dan nimmer geheel voldaan wordt, wanneer zij eindelijk het gewenschte goed erlangt, maar vaak met bittere teleurstelling voor hare koenheid moet boeten. Er zijn immers vele menschen, die meer voor de toekomst leven, dan voor het tegenwoor dige, en waarom? Het tegenwoordige komt hen te eentoonig, te weinig aantrekkelijk voor, en dit moeten zij evenwel nemen zooals het is; het toe komstige daarentegen kunnen zij zich zoo roos kleurig en liefelijk droomen, als het hun behaagt. Dit laatste is echter eene zeer gevaarlijke zaak, want het maakt ons ongevoelig en blind voor de genoegens van het tegenwoordige en ontevreden met ons lot, daar zulk eene opgesierde toekomst gemeenlijk onze verwachtingen niet bevredigt, als ze verwezenlijkt wordt. Die dus op vervulling van wenschen en ver wachtingen hoopt, begeve zich niet in het rijk der illusiën en idealen. De hoop is blijdschap in de verwachting, maar zij moet op gronden van waarschijnlijkheid steunen. Krachtproduetio. Generaal Fovrat die wegens zijn reuzenkrachten bekend was, lag op hoogen leeftijd ziek te bed en had den dokter laten ont bieden. Toen deze aan zijn bed zat, begon de oude generaal te klagen: „Ach, beste dokter, ge weet niet hoe zwak ik ben, al mijn krachten zijn weg; ziet gij, beste dokter" en deze woorden zeggende nam hij met de rechter hand den stoel waarop de esculaap zat en hief stoel en dokter langzaam in de hc^gte „dit zelfs valt me moeilijk I" Troostend. De kunstschilder A is weduwnaar en passeert oudejaars-avond alleen; slechts zijn intieme vriend B houdt hem gedurende eenige uren gezelschap. Beiden spraken nu van haar, die thans aan den disch ontbreekt en B, die de afgestorvene ook zeer heeft liefgehad, barst einde lijk in tranen los. „Moed, moed, beste vriend," roept nu de treurende weduwnaar, „troost u, ik ga spoedig weer trouwen." Beleefd. Dienstbode (tot hare meesteres). Zeg mij nu eens in 's hemels naam, wat u weer in de keuken komt doen; van 't kooken kent u toch niets en op uw gezelschap ben ik waarlijk niet gesteld. Onzeker. Beoordeel niemand naar zijn para- pluie, want deze kan geleend zijn, en dan pleegt men gewoonlijk de slechtste te geven. Grootmoedig? Een berucht persoon slond wederom terecht wegens oplichting en werd ver oordeeld tot een jaar tuchthuisstraf. Na de uit spraak van het vonnis deelde de voorzitter van de rechtbank den veroordeelde meê, dat, zoo hij wilde pppelleeren, dit binnen drie dagen moest doen. „Och," antwoordde de man, „aan 'n jaar zitten laat ik me niet kennen. Voor zoo'n tel appelleer ik niet De hoogste verstrooidheid. Professor Kit- telman leest: Andreas Kittelman uit „Hm! Kittelman, een bekende naam Waar kan ik dien meer gehoord hebben? Ah juist, zoo heette mijn vader zaliger." Werkverdeeling. Een landman, die zich wil laten scheren, loopt zonder erg een verkeerde deur in en komt in plaats van bij den bar bier bij een student binnen. Goeden dag, zegt hij, ik zou wel even geschoren willen worden. De student roept zijn bediende en beveelt dezen den man in te zeepen. Dit geschiedt. De bediende verwijdert zich weder en onze man wacht lang tevergeefs op de dingen die komen zullen. Einde lijk wordt hij ongeduldig en zegt tot den student, die bedaard voor het venster zat te lezen: Nu wordt het toch eindelijk tijd, dat ik eens ge schoren word. Dan moet ge hiernaast gaan, luidde het antwoord, hier wordt alleen ingezeept. STEDELIJK NIEUWS- Haarlem, 4 Jan. Het museum van schilderijen en oudheden op het Stadhuis alhier, werd in de maand December be zocht door 255 personen, waarvan 155 zon der betaling (op Zondagen). In het jaar 1881 werd aan dat museum bezoek ge bracht door 8445 personen, waarvan 4708 personen op Zondagen. In het jaar 1881 zijn door de Politie alhier, opgemaakt 329 proeessen-verbaal, wegens misdrijven of wanbedrijven en ver volgd door de Arr. Rechtbank of het Ge rechtshof te Amsterdam, en 573 processen- verbaal wegens politie-overtredingen, waar onder 413 ter zake van openbare dron kenschap, waarvan 398 tegen mannen en 15 tegen vrouwen. Aan boeten, ter zake van politie-overtredingen is vrijwillig betaald 811.50. Maandag-morgen is eene 53-jarige vrouw, wonende aan de Plantage alhier, bij het nuttigen van een stuk vleesch, gestikt, In het geheel hebben zich thans 255 personen aangemeld om vergunning te bekomen om na 1 Mei 1882 sterken drank in het klein te verkoopen. Er waren in 1881 ruim 290 personen, die dat beroep hier uitoefenden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J van DaaleD en P Brinkman; B Lennings en F Biggelaar; P J Beis en A G Schrik. Getrouwd: A Spier en R. de Vries. Bevallen: A P Boogaard geb. Wesselink d. J G Help geb. Elzer d. S C de Ridder geb. Wijdomd. G Gouda geb. de Jager z. E H v. d. Arend geb. van Cleef d. M H Damen geb. Steuten d. AC West hof geb. Blijleeveu z. J M Jupijn geb. Wijers z. J van Bilderbeek geb. de Jong z. K Meuke geb. v. Garsten d. G E Horning geb. Hofstee d. CM J Janse geb. v. d. Klundert z. H L Huijboom geb. Mossou d. W M T.uijteu geb. Huijser d. AM v. d. Biggelaar geb. van Baar z. AM Spruit geb. Blom d. N de Graaf geb. Klein z. M T Smeets geb. Weerets d. N Bijster geb. Nienkemper z. J G Kievit geb. Cliteur z. C van Riemsdijk geb. van Zeegen d. A Hartoch geb. Hendriks z. E Harren geb. Steenkist d. N Umaas geb. v. Duivenboden d. C C Versteeg geb. Bouwman z. S F Pollé geb. Rooijers z. G Freijer geb. Wernik z. M W Schrij ver geb. Koehorst z. Overleden: J Metsemakers 3 j. z. Zoetestraat; STA Evers 16 m. d. Brouwersvaart; J Bleeker53j. Schalkwijkerstraat; J Splinter 72 j. wed. A v d Zee Oosterstraat; Cv Schoten 49 j. Anthoniestraat; E G Duin 30 dg. d. Begijnhof; D Akersloot 6 m. z. Anthoniestraat; A J v d Plas 22 j. Hagestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A F Horeman Zijlstraat; A M H Geerling 27 d. Anthoniestraat; AC Wijkhuiscn 80 j. wed. C van Eooij de Witstr.; W M Beere 7 j. d. Begijnhof; J v Bree 40 j. L. Vlamingstraat; S H M Groeneveld 5 j. d. Ij. Hofstraat; A Mol 49 j. echtg. van CVrij- vogel de Haasstraat. TT A AHT.f.M, 2 Januari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 9,50; awitte dito f 8,75 a 12,— rogge 7.50 a 8.—, haver 3,60 a'4,50; gerstE.— a f6.50 dnivenboonen 7,10 a 8,—bruineb. 11,— bruin mosterdz a—karweizaad fa per kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 31 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt6 koeien 150 a 210, 18 nuchtere kalveren 10.a 19, vette kalveren a 375 schapen 18 a 28, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 55 ma gere dito 12 a 18, 7 bokken 4. a 9, 10 paarden 40 160, lammeren f a 2 Jan. Ter veemarkt werden veikocht 8 koeien van f180 a 260, 82 kalveren van f 35 a 106, 5 nuchtere dito van f 10 a 19, 497 schapen f 20 a 87, 98 varkens f50 a 60 c. magere a c. per kilo. LONDEN2 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 6/2 Schapen en Lammeren 5/- a 7/2, Kalveren 4/4 a 6/- Zwijnen 4/4 a 5/-. LELDEN, 31 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 f 11,50 9 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.19 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 19 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- /"4.25 a 4.50; - heet. dnivenboonen f 8,50 a 9.25, 3 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 7, vat 1ste qual. ƒ66.a 71.2de qual. f58.a 64. SCHIEDAM, 3 Jan. Moutwijn, per ned. van 13,25, Jenever f 18.75, spoeling f 1,10 dito commissie f 1,30. HOORN, 31 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 16 heet. tarwe f 11,1 heet. rogge f 7,35 heet. gerst 5,75 35 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 20,a karwijzaad f 13,25, 41 heet. boonen: heet bruine f 12,gele heet. paardeboonen f 7,50 a 7 heet. erwten f 13, fheet. groene ƒ15,— heet. grauwe 16,50 heel. witte ƒ13,30 heet. aardappelen f 2,60 a3,— alles per heet.;manden appelen a-.kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 30 paarden van f 50 tot 300. veulens fa - koeien van f tot 10 kal veren van 16 tot 26, schapen van tot 400 lammeren van 15 tot 27, 30 varkens van 16 a 24 4 zeugeD van 25 tot 50 260 biggen van f 6.- 10,bokken f a-, geiten/0 tot -.— a— AMSTERDAM, 2 Januari. Ter veemarkt waren aangevoerd 653 rundereuvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,80, dito 2de qualiteit 0,70, dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 280, graskalv. f a 32 nuchtere kalfk 8 a 14, 38 schapen en lammeren a vette varkens 49 a 56 c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a ROTTERDAM, 3 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1376 runderen 157 vette- en graskalverea 7 nuchtere kalveren, 438 seha- en of lammeren, 322 varkens, 31 biggen, 1 bokken en geiten, 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 83 c. 85, 2de qual. 76 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 ton, 82/16 toncen, 2044 stukken a '/s kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72 2e qualit. f 67, 3de qual. f62. Amsterdam 3 Januari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2l/j Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening6 Italië, Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Onde Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/. 1877 4 Columbia. Obligatien4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 5"/o Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 8 5 5 6 S 5 div Italië. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Knrsk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860. 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 6 t pet. genoteer de koers. 67 807, 1027, 937s 827, 85»/, 65»/,, 667, 537, 987, 787, 90»/, 307, 47»/, 307, 291/, 467, 127, 13?/, 90 1127, 116 36 201/, IS'Tia 121'/, 1467, 1157, 737/,, 144 148 20 5D«/„ 1267, 517/, 89 62 91»/, 67 667, 58 1397, 407/, 1307, 104 1097, 1027, 967, 96 105 112 1457, 139»/, 135»/, DUBLIN, 3 Januari. Gisteren zijn weder eenige van de voornaamste leden der vrou- wen-Landleague in hechtenis genomen. MADRID, 3 Januari. De Cor respondentia meldt, dat het deficit voor 1882 bedraagt 8 380 805 franks. Het blad spreekt van een lèening ten behoeve der koloniën. LONDEN, 3 Januari. Volgens bericht aan de Times dreigen er nieuwe onlusteD op verscheiden plaatsen in Afghanistan. Ayoub-Khan is bezig met het reorganisee- ren zijner party.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3