MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Ootmoed. Allerlei. sï'Vi. 126 V. zijn stembriefje. Eenige oogenblikken daarna be merkte hij zijn dwaling en ging den voorzitter van het kiesbureau zijn bankbiljet terugvragen. De man moest evenwel wachten tot bij de stem opneming, toen het geldig briefje als ongeldig briefje werd verklaard en aan den eigenaar te ruggeven. Hoe lofwaardig het ook is, na eene begane onhandigheid zijn verontschuldigingen aan te bieden, niet altijd zijn de slachtoffers ran de eerste ook geheel bevredigd door de laatste. Niet lang geleden vertelde een Londenseh blad, tot ver maak van zijne lezers, dat de beambten van de rechtbank te Southwark, in afwachting van het bezoek van een .nieuw aangestelden president „schoone overhemden aangetrokken hadden en zich eens flink geschoren." De heeren in kwestie vonden de grap niet aardig, en meldden dit den uitgever, waarop deze nader berichtte dat de ambtenaren dien dag //geen schoone overhemden aangetrokken hadden en niet geschoren waren ge weest." De uitgever drukte de hoop uit de amb tenaren thans tevreden zouden zijn. In Neder-Beieren is een vuurpoel ontstaan. In de kalkgroeven bij Soldenau worden voor het branden der kalksteenen sinds jaren steenkolen gebruikt. De eigenaar nu heeft die slakken der verbrande steenkolen in een groote kuil geworpen, en had ongceer 10 weken gele den de onvoorzichtigheid in deze groeve het af val van gebraakt vlas te werpen waardoor bij het toetreden der lucht een gloeiende massa is ont staan. In weerwil van de krachtigste maatregelen tegen dezen vuurgloed is het tot nog toe niet gelukt dien volkomen te dooven; noch water, noch daarop geworpen aarde vermogen daartoe te helpen. Dikke rookwolken stijgen uit den vuurpoel op, die des nachts een helder licht verspreiden. Aangezien er duizenden centenaars van die slakken opeengehoopt liggen, is het moeielijk te bepalen hoe lang dit gloeien nog duren zal. Opmerkelijk zijn de cijfers der sterf gevallen aan slangebeet of door wilde dieren, voorgekomen in Britsch Indië. Terwijl een eerste bewijs van vooruitgang in tropische landen het verdwijnen is van gevaarlijk gedierte uit de be woonde streken, nemen in Britsch Indië de ge tallen der ongelukken toe. In 1876 waren aan slangebeet omgekomen of door tijgers verscheurd 19,273, in 1879 20,156 en in 1880 21,990 men- schen. De getallen van het door dezelfde oorza ken omgekomen vee waren in 1876 54,830, in 1879 55,911 en in 1880 58,386. Dienovereen komstig neemt het aantal gedoode tijgers af. Van 1876, toen het 23,459 was, tot 1879 met 18,641 en 1880 met 14,886. Slangen zijn er intusschen, vooral in Bombay, meer gedood dan in 1879. In dat jaar 131,927, en in 1880 212,776. Omtrent hetaar.dappei-schilwerktuig van Baaser Co., verneemt de Landbouw-cnurant, dat het bij het 8e regiment infanterie te Arnhem, en wel bij beide daar in garnizoen liggende ba taljons er van in gebruik is, goed voldoet en eeDe besparing van ongeveer 20 pCt. in den afval oplevert. Men hield het dan ook voor waarschijn lijk, dat deze machine binnenkort het bekend //aardappel-jassen" ook in andere garnizoenen zou vervangen. Een der vruchtbaarste deelen der aarde is het zuiden van den Staat Californië. Alle soorten van gewassen groeien er uitmuntend, maar vooral vindt men er overvloed van allerlei fijne vruchten, als oranjeappelen, citroenen, vijgen, druiven, olijven, abrikozen, enz. Voor een paar jaren bedroeg het aantal oranjeboomen er 90,000, waarvan 34,700 alleen in Los Angeles. Op een morgen gronds staan 40 a 50 oranjeboomen, en elke levert 1000 a 3000 oranjeappelen op, die bij den geringsten prijs van 1 cent (27, c.) per stuk, een aardige opbrengst van het land geven. Voor het aanleggen van een oranjeboomgaard wordt echter veel kapitaal vereischt, daar ge zaaide boomen eerst in het twaalfde jaar vrucht dragen en boomen uit broeikassen zeer duur zijn. De citroenboom draagt het geheele jaar door vruchten; een enkele boom levert dikwijls voor 100 dollars vruchten op. Gezaaide boomen dragen eerst in het 16e jaar vrucht. Er zijn tegenwoordig 12000 olijfboomen, die voortreffelijke vruchten geven, zoowel voor inmaken als voor het bereiden van olie. Ook amandelen, granaatappelen en wal noten tieren er welig. De wijnbouw bloeit er mede en heeft een schitterende toekomst. Het district Los Angeles staat hierin bovenaan. Daar zijn 4r,250.000 wijnstokken, die jaarlijks 6.800.000 liter wijn en brandewijn opleveren of 37 pCt. der ge heele opbrengst in den Staat. De oogst van eiken morgen lands is van 7000 tot 15000 pond drui ven. De witte muskaat geeft er reeds in het tweede jaar vruchten. Deze soort wordt ook met goed gevolg tot rozijnen gemaakt. Een morgen gronds die 12000 pond druiven oplevert, geeft 4000 pond rozijnen, waarvan het pond 10 cents (f 0.25) kost. Een kolossale klok, bestemd voorde St. Paulus-kerk te Londen, is te Loughborough in het graafschap Leicester gegoten. Zij is geheel van koper en tin en weegt niet minder dan 177a tonnen, d. w. z. 17500 Ned. pd., d. i. 5000 meer dan de groote klok van Notre Dame te Parijs. De nieuwe klok, die 3000 gekost y qi/9 8 1/,J voe' hoog en heeft een middellijn van is v. Naar het oordeel van campanalogisten is zij e grootste klok van Engeland en een der reusachtigste van de wereld. Op Paasch-Zondag hooren 6 oni^enaara haar geluid het eerst Naar men uit Berlijn bericht, zullen 36 Pruisische officieren, voor het meerendeel van de genie en artillerie, in Turkschen dienst over- gaan om behulpzaam te zijn bij de reorganisatie van het Turksche leger. Weer wordt uit Amerika een spoor wegongeluk bericht. Op den Boston- en Maine- spoorweg, bij Wells, in New Hampshire, is een ijzeren brug onder een passagierstrein ingezakt. De lecomotief, de goederenwagens en de Pullman waggons waren er over, maar de vier achterste rijtuigen, waarin zich 100 passagiers bevonden, stortten naar beneden. De waggons raakten in brand en werden geheel vernield. Twee menschen vonden den dood bij het ongeluk en 18 werden gekwetst. Volgens de laatste berichten omtrent het spoorwegongeluk te Shanesville, Ohio, waar van wij reeds melding maakten, werden daarbij 4 menschen verpletterd, terwijl 6 verbrandden en 60 ernstige wonden bekwamen. De Nieuwjaarsdagisditjaarin het doip Rheden zeer gezellig gevierd. Een der in woners, die nog al vrij wat „gepruufd" had, werd door den veldwachter onder den toren ge- brachten had toen de beleefdheid om eerst alles, wat daarvoor slechts eenigszins geschikt was, stuk te slaan en te verbrijzelen en daarna naar boven te klimmen, om door het luiden van de brandklok de ingezetenen samen te roepen en hen aldus in de gelegenheid te stellen elkander het Nieuwjaar af te winnen. Dr. P. Wagner heeft, ten aanzien van geldswaarde der afgeroomde melk aangetoond, dat die nog 75 pet. van de waarde der geheele melk bevat, en dat er geen goedkooper voedings middel bestaat dan afgeroomde melk (natuurlijk niet voor zuigelingen). Als 1 kg. vet ossevleesch zonder been 1 m. 90 pf. kost, dan kost daarin 1 kg. eiwitstof 6 m. 94 pf., 1 kg. vet 2 m. 10 pf. en natuurlijk bij hoogere vleeschprijzen nog meer. Als een kippenei kost 6 pf., dan kost daarin 1 kg. eiwitstof 6 m. 7pf., 1 kg. vet 1 m. 84 pf. Kost 1 kg. volledige koemelk 16 pf., dan kost daarin 1 kg. eiwitstof slechts 3 m. 57 pf. en 1 kg. vet 1 m. 8 pf. Kost 1 kg. ontroomde koemelk 10 p.., dan kost daarin 1 kg. eiwitstof slechts 2 m 94 pf. en 1 kg. vet 89 pf. Te Albassac, in Frankrijk, heeft een vreeselijk voorval plaats gehad. Een 24-jarig jonkman die aan vlagen van vallende ziekte leed en dan niet zelden in hevigste woede ontstak, heeft zijn moeder in een van die aanvallen den hals afgesneden. Toen de gendarmerie ter plaatste ver scheen, vond men den moordenaar met wonden, die hij zich zei ven had toegebracht, naast het lijk zijner moeder op den grond liggen. Er zijn in ons land nog verschillen de gemeenten van betrekkelijk grooten omvang, alwaar tot heden nog altijd geen brandspuit aan wezig is. Zoo b. v. de gemeente Marum (prov. Groningen) met een bevolking van ruim 4000 zielen. Ook in het aangrenzende Grootegast, waar het hoofddorp zeer dicht bebouwd is, heeft men geene brandspuit. De opmerking wordt gemaakt, dat het jaar 1881, in meteorologisch opzicht, een jaar van uitersten is geweest. In het begin een ongekende koude, in het laatst een buitengewoou zachte atmosfeer; in Juni en Juli ongekende hit te, in Augustus en later buitengemeen veel regen. Voor het eerst zijn thans in N. Amerika de Mis- sisippi, de St Laurensrivier en de Missouri ge heel vrij van ijs. Iu de Karozee was in den jongsten zomer minder ijs dan misschien ooit te voren. Vandaar aldaar een zoo slechte walrus vangst als ooit. De Chinees Ali Ling Look, die in den schouwburg te Brighton met een kanon jongleerde en het te gelijk afschoot met gevolg dat een arme jongen op de galerij de lading'in het hoofd kreeg, is in hechtenis, beschuldigd van moord door onvoorzichtigheid. Het is inderdaad jammer, dat de ondernemers of bestuurders van den schouwburg niet tevens in hechtenis zijn ge nomen, onder beschuldiging van medeplichtigheid. In onzen tijd van snel verkeer, nu men nauwelijks tevreden is wanneer men een bericht van iets, dat in Europa geschied is, den volgenden avond in de courant leest, maar het reeds denzelfden dag wil weten, is het niet on aardig eens te worden herinnerd aan de toestan den van anderhalve eeuw geleden. De Hamburger Correspondent, die destijds een der belangrijkste bladen was, heeft onlangs bij zijn jubileum eenige belangrijke bizonderheden daarvan medegedeeld. Ook toen deed men zijn best om spoedig het nieuwste nieuws te kunnen geven, maar toch schijnen die pogingen ons tegenwoordig uiterst primitief. In het jaar 1740 had een brief uit Londen, eer hij in de Hamburger Correspondent verscheen, 8 a 10 dagen noodig; een brief uit Pa rijs 7 a 12 dagen, uit St. Petersburg 17 tot 21 dagen, uit Weenen 9 a 12 dagen, uit Rome 21 a 29 dagen, uit Amsterdam 5 a 6 dagen, uit Kon- stantinopel 32 a 36 dagen, uit Perzië ongeveer een vierendeeljaars. Zelfs Duitsche brieven hadden vele dagen noodig. Tusschen het schrijven van een brief uit Berlijn en zijne opneming in het Ham- burgsche blad verliepen gewoonlijk 5 a 6 dagen. Het bericht van den dood van Koning Friedrich Wilhelm I (die den 31 Mei 1740 overleed)wordt vermeld in het nummer van den 7 Juni, en dat van Keizer Karei VI (f 20 October 1740)in het blad van 1 November. De gemeentel ij ke geneesheer van Seestadtl, in Bohemen, geeft in de //Neue Freie Presse" verslag van een geval, waarbij zich een levende hagedis in de maag van een zijner pa tiënten bleek te bevinden. Deze klaagde sedert geruimen tijd over gebrek aan eetlust een kna gend^ gevoel in de maag en beweerde dat zich iets in zijne maag nu en dan bewoog. Hij deelde verder mede dat hij sedert Pinksteren jl. van een en ander last had, nadat hij water uit een rivier had gedronken. De geneesheer schreef hem een braakmiddel voor, en toen dit werkte, kwam er een 7 centimeter lange hagedis te voorschijn, die nog een paar minuten leefde. De patiënt was na dien tijd geheel hersteld. De No or d-Z uid-H oil an d sch e St o o m- tramweg-Maatschappij vervoerde in de maand December 26,555 personen, met een opbrengst van f4678,95, buiten het goederenvervoer. Sedert de opening van de geheele lijn, nl. van 1 Juli tot 31 December 1881, werden door de Maat schappij vervoerd 212,576 personen, met een opbrengst van f41,437. Aan de geneeskundige faculteit der Parijsche hoogeschool is een leerstoel ingesteld, speciaal voor de behandeling van zenuwziekten, die kwaal des tijds, waaraan in onze dagen zoo velen lijden, met den //ijzeren kanselier" aan het hoofd. Prof. Charcot, vroeger hoogleeraar in de pathologische anatomie, is met het onderwijs in het nieuwe leervak belast. 'tls bijna onmogelijk om iemand, die ons veel verdiensten toekent, geen man van smaak te vin den. Een enkele kwade gewoonte werpt over een geheel schitterende persoonlijkheid een donker waas, zooals een enkele druppel inkt aan een glas water een zwarten tint geeft. Om genezen van een badplaats terug te komen, is het beste middel om er gezond heen te gaan. Een booze kwetsen, is den voet zetten op den staart van een adder. Het grootste fortuin is gelijk aan een vlie ger, die goeden wind noodig heeft en slechts aan een draad hangt. Zou de geest van opgeblazenheid, wanneer deze den huisvader bezielt, zich ook niet hoogst waarschijnlijk aan de kinderen mededeelen, zoo dat het een het andere minacht, wanneer het door schoonheid des lichaams, talenten of be kwaamheden onderscheiden waant te zijn? Wordt nu later een dezer kinderen, door een gelukkig toeval, tot een hoogeren stand of het bezit van grootere goederen verheven, hoe licht zal het zich dan over den geringen stand en rang zijner ouders schamen en hen door koelheid krenken, ofschoon het zijn welvaart aan hen te danken heeft. Het allermeest echter zullen bij dergelijke, door hoogmoed opgeblazen hoofden des huisgezins, de dienstboden te beklagen zijn, daar deze meestal tot de lagere standen behooren, eene gebrekkige opvoeding genoten hebben en dikwijls uit den schoot der armoede ontsproten zijn. Hun lot zal wellicht aan dat van menig lastdier gelijk zijn, schoon God dengenen die heerscht op zijn post geplaatst heeft, zonder verdienste, en dengenen die dient, zonder zijn schuld en van niemand meer eischt dan hem verordend is, doch rekenschap van beiden. O, zoo zij dan de opge blazen hoogmoed verbannen uit de christelijke huisgezinnen! Trotsche menschenverachting is toch de dood van alle menschlievendheid. Alleen door een ootmoed die zich geroepen gevoelt om te dienen, worden wij gelijk aan Hem, die in de wereld kwam om te dienen. Alleen die ootmoed maakt ons groot voor God. Ongelukkig. „Ik kom zoo even van Rubin stein," zei iemand, toen hij in een gezelschap kwam, //ik heb daar veel genoegen gesmaakt, hij heeft wel een uur gefantaseerd." „Hoe ongeluk kig!" zeide een dame;" heden morgen was hij nog bij zijn verstand." Het vergeten hoofd. De bekende Kyau wilde eens een voornaam heer bezoeken. Deze keek uit het venster, toen Kyau zich aan meldde, doch liet door zijn bediende zeggen, dat hij niet thuis was. „Zeer goed, mijn vriend," zeide Kyau, „zeg aan uw heer dat ik hier ben geweest en dat hij wel zal doen, om in 't vervolg, als hij uitgaat, zijn hoofd niet thuis te laten. Onverbeterlijk. Mijn Hannes is toch een ondeugende slungel. Gisteren neem ik hem het wagentje af, dat ik hem op zijn verjaardag heb geschonken en ik zend hem uit om brood te halen. Nu komt de deugniet terug en sleept het brood, waarin hij een touwtje bevestigd heeft> in plaats van het wagentje, door dik en dun. Op voorwaarde. Een domoor drong er bij den beroemden ingenieur Stephenson op aan dat deze een perpetuum mobile zou uitvinden. „Goed ik zal het doen," antwoordde Stephenson, „op voorwaarde echter dat gij u zeiven bij de haren pakt en u door de kamer heen ter deur uitdraagt." Gevat. Een rechter en een geestig advocaat spraken eens over zielsverhuizing. „Wel zeide de rechter, „gesteld dat gij en ik in een paard en een ezel veranderen, wat zoudt gij dan liever zijn?" „Een ezel", antwoordde de advocaat. „Waarom?" „Omdat ik wel eens gehoord heb van een ezel, die rechter werd, maar van een paard nooit. Een goede manier. Een baardscheerder, die het gewone gebrek had van op nieuwtjes uit te zijn en veel te praten, zou voor het eerst een zeker voornaam heer scheren. „Mijnheer," zoo begon hij, „Ik scheer op verschillende manieren, hoe wenscht mijnheer, dat ik hem sche ren zal?" „Zonder een woord te spreken", luidde het antwoord. Voor denslag. Onderofficier. Nou Mozes, waar om beef je zoo? Mozes Jeiteles. Sjemaai! Sergeant, ik sidder en beef voor het afgrijselijke bloedbad, dat ik zal komen staan aan te richten! STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 Januari. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, heeft voor het jaar 1882 benoemd tot haren voorzitter, den heer A. L. Dyserinck en tot haren ondervoorzitter den heer C. E. de Clercq. Door de Arr. Rechtbank alhier, zijn in het afgeloopen jaar 422 vonnissen in strafzaken gewezen. Het aantal aange brachte burgerlijke of handelszaken bedroeg 158, het aantal faillissementen 20. Gedurende het jaar 1881 zijn door de Politie alhier, 110 honden, niet voor zien van een belastingpenning, en wier eigenaars onbekend zijn gebleven, op straat opgevangen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen eeu 18-jarig jongeling, die Woensdag 11. in de Kleine Houtstraat, bij eene vechtpartij, een ander persoon, met een mes een belangrijke steek in den rechter schouder heeft toegebracht. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een zil veren oorknopje. Een zilveren schoengesp. Eenige kerk boeken. Een sigarenkoker. Een roode zakdoek. Een pan toffel. Een handschoen. Twee ledige manden. Eenige losse sleutels. - Alles op straat gevonden. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. Den 5den Januari 1882 geene zitting in strafzaken gehouden. CORRESPONDENTIE. P. te H. Ongeschikt. Erica. Aan uw geëerd verlangen zullen wjj gaarne voldoen Nog een weinig geduld 's. v. p. Keulen en Aken enz. enz. L. v. d. M. te R. zeker, maar op eene andere wyze als door u bedoeld. DE RED. HAARLEM, 4 Jan. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 5 koeien, verkocht 3 voort 120 a 220; - stierverkocht voor f a 1 vaarzen, verkocht - voor f 130 a pinken verkocht - voor f a - graskalveren verk. voor f a ,11 nuchtere kalveren, verk. voor /9a 14, 16 schapen, verk. voor f 14 a 34 lammeren, verkocht - voor f 10 a 16, - biggen ver kocht voor f 9 a 10; 2 varkens, verkocht voor 26 a c. per !/j kilo, 2 paard tot f 30 a 60. AMSTERDAM, 4 Jan. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 7 runderen, 195 vette kalverenlste qnal. f 100, 2de qnal. 85, per kilo, 5 graskalf ƒ16 a 30, 50 nuchtere kalveren, 8 a 13, 2 schapen en lammeren fa 131 vette varkens 48 a 54 c. per kilo. SCHIEDAM, 6 Jan. Moutwijn, per ned. vat f 13,— Jenever 18,50 Amsterd. proef f 19,75; Spoeling f 1,70 dito commissie ƒ1,50. GOUDA, 5 Jan. Kaas f 30 a 32,le qual. f a 2e qnal. f 26 a 31 zwaare hooger in prijs aangevoerd 31 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboterf 1.40 a 1.50 der weiboter f 1.20 per kilo. a 1.30Handel zeer vlug LONDEN, 5 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, Schapen en Lammeren 2,000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/- a 7/2, Kalveren 4/4 a 6/— Zwijnen 4/2 a 5/-. HOORN, 5 Jan. Ter waag gewogen 2 stapels kaas wegende, 465,kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 33,oor kleine, en voor hooikaas commissie f middelbare, f34,50 LEIDEN, 6 Jan. Op de heden aihier gehonden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden astieren aossen f 51 melkkoeien f 120 a f 245, kalveren dito 150. 260, 54 vare dito f 90 a 175, 32 vette dito f a 135 270, 13 graskalveren f 18 a 48, 16, vette 35 a 74 a 80 a 100;12 nuchtere dito 7,a 13, vette schapen 21a 37,weide dito 16,a 22, lammeren magere varkens f 14 a 36, 33 biggen f 5,— a, 14.00 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht stapels kaas, stuks, wegendekilo hoog ste prijs f middelbare prijs f per 50 kilo Amsterdam 6 Januari 1882. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pCt. do koers. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/» 677' Portugal. Rusland Spanje. Turkfje. Egypte. jr 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Rassen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/. 1877 4 Columbia. Obligatien4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/> 1876 5°/, Zuid-Ital. Spoorw. Obl Gr. Spw. Maatscb. Aand. 6 Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sveran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Ene W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 Italië. Rusland. i 5 div. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. s 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 47» 5 6 pot. 807, 102>7„ 95 82>/« 853/, 65 667, 53 99 777s 897, 297, 477,. 29s/ is 29 467, 127, 137. 90 112'/, 116 35 193/, 167, 121»/,. 146'/, UG7, 737. 148'/, 148s/, 20 507/, 887, 62 903/, 667, 667u 58 1397, 397,. 130'/, 1083/, 109 102 967, »77j 1083/, 111 1487, 139'/, 135

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3