MARKTBERICHTE V. BMRSBERIOHTEN Voor geest en hart. Hoop en troost. Allerlei. Het gerechtelijk onderzoek in zake den brand van het Ringtheater te Ween en neemt zulk een omvang, dat het waarschijnlijk eerst over twee maanden afgeloopen zal zijn. Twee rechters van instructie zijn dagelijks er mee bezig en hebben handen vol werk. Vrijdag stonden voor het kantonge- recht te Nijmegen niet minder dan 100 personen terecht wegens openbare dronkenschap, waaronder verschillenden wegens 2 en 3 overtredingen, op onderscheidene'dagen begaan, en reeds enkele re cidivisten. Door het O. M. werd tegen eenigen het maximum der boete ad f 15 en tegen de overigen f 7.50 gerequireerd. Door dit groot aan tal beklaagden en de vele getuigen, zoomede door het nieuwsgierig publiek, was de rechtszaal bijna te klein. Zaterdag 11. moest een klerk derNe- derlandsche Zuid-Oosterspoorweg-Maatschappij te Nijmegen eene som van f 500 in bankbiljetten en eenig goudgeld overbrengen van het directie bureau dier Maatschappij naar het station aldaar. Hieraan voldeed hij evenwel niet, maar verdween er mede. Hij werd reeds den volgenden nacht te Venlo gearresteerd, nog in het bezit van het grootste gedeelte van het hem toevertrouwde geld Een groot gedeelte der Bulgaarsche stad Sofia is door den brand in den asch ge- legd. Een metselaar te Amsterdam, werk zaam aan een in aanbouw zijnd huis aan het Eunen, viel eergisteren-middag bij het opdragen van een tast steenen, waarmede hij juist de vierde verdieping had bereikt, de ladder af. Hij was reeds overleden, toen een raderbaar was gehaald om hem naar het gasthuis te vervoeren. Te Hedel moest, volgens publicatie van den polder-secretaris, Vrijdag jl. een derde poldermeester gekozen worden, in de herberg De Zwaan. Terwijl alle stemgerechtigden en tal van belangstellenden in spanning, onder het drinken van een goed glas, op den bepaalden tijd het openingsuur der vergadering afwachtten, werd de vergadering door den tweeden poldermeerster ge opend; deze sloeg namelijk met den pook op de kachel, ouder de plechtige verklaring: „Ik open de vergadering!" Reeds was de secretaris begon nen, de stemgerechtigden af te lezeD, toen men tot de ontdekking kwam, dat de president-polder meester, in plaats van den verkiezingsdag te heb ben bepaald, niet eens officieel wist, dat de ver- kieziug op dien dag moest plaats hebben. Door zijn afwezigheid moest alzoo de vergadering uit gesteld worden en kon er van de verkiezing niets komen. Het station van denWesterspoorweg te Brussel is door een hevigen brand in de asch Na de honger- en dorstkuur komt thans de slaapkuur. Zekere heer Eath te Phi ladelphia neemt aan gedurende veertig dagen niet te slapen. Voor 5000 dollars wil hij de proef nemen. Meer en meer wordt het middel toe- gepast door allerlei voedingsstoffen voor bederf te bewaren. Te New-York werd iu den vorigen zomer door eene handelsfirma, toen de eieren goed en goedkoop waren, een partij opgelegd van vijfduizend vaten met eieren en geborgen in een zoogenaamden mammouth afkoeler. Nu wor den diezelfde eieren met enorme winsten voor versch verkocht. De eieren worden nu gaandeweg vervangen door eenden en ander wild, dat tegen de lente zal verkocht worden. Men zal te Berlijn in dezen winter een r.ieuw (misschien ook al oud) ijsvermaak in voeren, nl. het zeil-schaatsenrijden. De rijder draagt daarbij een lichten stok in de hand, met een vierkant stuk zeildoek, op een houten lijst gespannen er aan, en draait dien slok volgens de regelen der zeilkunst, naar gelang van den wind en de richting waarin hij zich beweegt. Als er nu maar ijs komt! Te Artern woont een schoenmaker die een advertentie in het weekblad aldaar plaat ste, waarin werd medegedeeld dat de schoenma ker Wiegman het beste middel ter verdrijving van likdoorns bezat. De apotheker in gemelde plaats gevestigd, die likdoornpleisters en zoo meer verkocht, scheen beducht dat een mogelij ke concurrentie van „het beste" middel tegen de genoemde kwaal hem schaden zou, en 't ge volg daarvan was de onverwijlde indiening van een aanklacht tegen gemelden schoenmaker, we gens onbevoegd verkoopen van geneesmiddelen. De schoenmaker deswege in rechten vervolgd stond dezer dagen voor de rechtbank. Hij ver klaarde, dat hij de bewuste advertentie had doen plaatsen om zijne medeburgers en tevens zich zelf en van dienst te zijn. Ik ben inderdaad m 't bezit van het beste middel tegen likdoorns, maar tk zal mij wel wachten om het te verkoopen. Wel bedien ik me er van, want 't zijn mijn zeer doelmatige leesten, gevormd naar de behoeften mijner begunstigers, dat wil zeggen van hun voeten. De rechtbank ontsloeg den bekwamen leest- en schoenmaker van alle rechtsvervolging. In een fabriek te Havre iseenstoom- 6 e 8®sProngen, waardoor verscheidene perso den Cn 6en aan^ an(JRre gewond wer den Chineesche blunder. Uit Hongkong wordt gemeld, dat de equipage van een Chi- neesch oorlogschip ,n haar ijver een leelijke ver gissing heeft oegaan. In de onderstelling dat zij- met een zeeroover te doen had, opende de equi page het vuur op een onschuldigen koopvaarder, schoot den gezagvoerder dood en maakte zich - van den bodem meester. Een harde straf voor hare ontevre denheid trof op Kerstavond een dienstmeisje te Dresden. Zij had van haar meesteres een paar ge wone handschoenen gekregen, was zeer ontevreden over dit geringe geschenk, en gooide het in de keuken op het vuur. Maar een oogenblik later vernam zij, dat in de handschoenen een briefje van 50 mark verstopt was geweest, dat nu na tuurlijk meê verbrand was. La Gazette de Lorraine verhaalt dat een landbouwer te Gallancourt vier zijner paarden met petroleum iugesmeerd had, om het onge dierte te verdrijven. Daarna kwam hij met een brandenden lucifer te dicht bij dc huid der dieren, die aanstonds in vlam stonden. Met zware brand wonden overdekt snelden de paarden door de velden en werden ir. een vreeseiijken toestand weêrgevonden. Weinige zaken hebben in korten tijd zulk een opgang gemaakt, als de briefkaar ten. Alleen in Duitschland zijn er in 1880 123 millioen verzonden. In het Rijkspost-museum te Berlijn zijn reeds 418 soorten briefkaarten uit verschillende landen. De kleinste zijn die van New-Eoundland. Tal van briefkaarten vindt men in dat museum, die in het licht stellen hoeveel wel op een briefkaart kan geschreven worden. Er is een Engelsche briefkaart, waarop 33363 woorden geschreven zijn door een Engelschen stenograaf. Wiegertje Hendriks, weduwe van Jan Willem Lieber, een der verpleegden in het stads ziekenhuis te Kampen, mocht eergisteren haar hon derdsten verjaardag vieren. Niettegenstaande hare hooge jaren is zij nog in het volle bezit van hare vermogens. Van verschillende zijden werden haar gelukwenschen en geschenken aangeboden. Van het eiland Cyprus kwamen on langs 15,000 bijen te Londen aan, met bestemming voor Canada. In Londen stond men de diertjes een klein uitstapje toe. Daarna werden zij opnieuw ingepakt en per stoomboot Sardancan naar On tario verscheept. Da dieren bevonden zich in kleine kistjes, ten deele uit metaalgaas vervaar digd, en een genoegzamen voorraad voedsel en water bevattende. Een dergelijke zending kwam in 1880 volkomen goed in Canada aan, en de kleine landverhuizers hebben zich binnen korten tijd daar thuis gevoeld. In het Zwitserschekanton Glarusheeft weder een bergstorting plaats gehad. Een groot rotsblok is van den top van den Rothrisi naar beneden gekomen. Een stuk boschgrond boven Eunenda, eenige kostbare landerijen en de wegen in den omtrek werden vernield, maar gelukkig gingen er geen menschenlevens verloren. De SpaanscheKoningPhilippusVIIf?) was een hartstochtelijk muziekminnaar, maar speel de koninklijk slecht. Eens toen ten paleize door hem, met medewerking vau drie kunstenaars, een quartet van Boccherini werd gespeeld, raakte Z. M. van zijn stuk en bleef ettelijke maten ten achter. De eerste violist gaf een teeken en de drie heeren staakten even hun spel. „Gaat uw gang, mijn- heeren", riep de Koning opgewonden hun toe: „stoort u niet aan mij, ik zal u wel inhalen." BI ij kens het dezer dagen in het licht verschenen laatste gedeelte van het werk van den Pruisischen generalen staf over den oorlog 1870/71 bedroeg het verlies der Dnitschers in dien oorlog 6247 officieren, militaire geneeskundigen en amb tenaren; 123,453 manschappen, 14,595 paarden, 1 vaandel (bij Dyon) en 5 kanonnen. Daarentegen waren tot half Februari 1871 11,860 Fransche offi cieren en 371,981 manschappen gevangen genomen en naar Duitschland gevoerd; wijders hadden bij de capitulatie van Parijs 7456 officieren en 241,686 man de wapens neergelegd en waren 2192 offi cieren 88,381 man over de Zwitsersche grens gedrongen. Buitgemaakt werden 107 adelaars en vaandeL, 1915 stukken veld- en 5526 stukken vestinggeschut. Met bidden en knielen voor den Allerhoogste wordt in onzen tijd den spot gedreven, doch men ziet tegelijker tijd de ellendigste kruiperij en ver goding van menschen plaats vinden. Als de booze menschen wisten, welk een dienst, zij den goeden dikwijls door hunne boos heid bewijzen, ze zouden dikwijls uit boosheid, goed voor dezen zijn. Vele menschen zijn als zeepbellen, opgeblazen en ledig. Zien, wat niet aanwezig is, is dikwijls eene grootere blindheid, dan niet zien, hetgeen bestaat. Zitten, eten, drinken, zwetsen, slapen is leven; doch arbeiden, denken, waken, offeren en bidden ook. Dat wordt wel eens vergeten! De hoopt daalt als eene dochter des hemels op deze aarde neder, begroet met een aanmin- nigen lach den jongen vreemdeling op aarde aan zijne wieg, voegt zich bij hem als eene vriende lijke, beminnenswaardige reisgenoote op zijn le vensweg, wier omgang hem nimmer tot overlast wordt, daar zij meesterlijk de bewonderenswaar dige kunst verstaat, om het leven opnieuw aan trekkelijk te maken. Zoo gaat deze steeds be koorlijke metgezellin met hem door de lente, den zomer en herfst zijn levens, maakt hem dit leven tot een dagelijks wederkeerend en dus lang ge noegen, en wanneer met hem de groote veran dering plaats heeft, wanneer hij zijn uit stof ge weven pelgrimskleed aflegt en dit geleende goed aan de moederlijke aarde teruggeeft, dan verheft zij zich met onzen tot den Algoeden terugkee renden geest naar boven in eene betere wereld en blijft aan zijne zijde ook in gindsche hoogere gewesten. Onder al het heerlijke dat onze in den hemel verheerlijkte ziel dan hoopt, behoort vooral dit, dat ook daar eenmaal tot haar ko men en daar eeuwig met haar leven zullen die genen, welke door de edelste, heiligste banden der liefde en vriendschap op aarde met haar vereenigd waren; en deze hoop op wederzien is onze krachtigste troost aan de graven onzer ge liefden. Jammer! Een verwaand persoon raakte, eens met een geleerde in dispuut en vermat zich te zeggen: „dat zal u mij nooit wijs maken; zoo'n eenvoudige hals, als u wel meent, ben ik niet; ik heb verstand voor drie!" „Jammer," ant woordde de geleerde; „jammer, dat ge de beide anderen niet meegebracht hebt." Critiek. „Hoe bevalt je mijn drama," vroeg een theaterdichter aan zijn vriend, die de opvoe ring van een zijner stukken had bijgewoond. - „Heel goed, amice, alleen vind ik dat de entre- actes wat langer moesten wezen," antwoordde de critiseerende vriend. RaakEen dom mensch spotte eens met Lichtenbergs groote ooren. „Mijne ooren," be merkte deze, „zijn, 't is wasr, voor een mensch te groot, maar gij zult met mij moeten bekennen, dat de uwen voor een ezel te klein zijn." Een voordeelige klant. „Vijf sigaren voor een dubbeltje," vroeg iemand in een tabakswinkel. „Geef me nu negentig cents terug, morgen zal ik je wel een gulden brengen." Iets nieuws. Eerste dame. Zoo, hebt ge voor uwe nicht een atlas gekocht, is het wollen of zijden atlas? Tweede dame. Een schoolatlas. Eerste dame. Zoo, zoo, al weer wat nieuws, wat kost die de meter? Onmogelijk. Frederik II wilde een officier een orde schenken, maar de officier weigerde deze aan te nemen en verklaarde op beslisten toon, dat hij slechts op het slagveld een decoratie wilde verdienen. „Wees toch niet dwaas," zeide Frederik, „en hang dat ding om; ik kan toch voor een ridderorde geen oorlog beginnen." Overeenkomst. Een jong hulponderwijzer, nog niet geheel en al de kinderspelen ontwend, gaf in de speeluren der leerlingen daaraan wel eens toe door lustig meê te spelen. In de leer uren hervatte hij echter zijne waardigheid en nu kreeg deze dan gene der leerlingen een tik van hem. Een der jongens, wien dit ten deel viel, riep daarop uit: „onze ondermeester doet net als de stadsklok, eerst speelt hij en dan slaat hij. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Januari. Voor de verkie zing van 4 leden der commissie van 25 in gezetenen ter beoordeeling vau het wetsont werp tot vereeuigiug van een gedeelte der gemeente Schooten met de gemeente Haar lem zijn 112 kiezers opgekomen. Zekere P. G.vrachtrijder te Haar lemmermeer, vervoerde Maandag-namiddag door deze gemeente twee aan elkander ge bonden vrachtwagens met 2 paarden be spannen en belade i meteen dorsch-werk- tuig, eeuige planken en dommekrachten. De vracht was blijkbaar voor de dierente zwaar. Desniettemin werden zij door den voerman aangezet, geslagen en zoo mis- o 'O O hamleld, dat een paard in de Lange Veer- straat stuiptrekkende op straat viel en spoe dig stierfterwijl het tweede uiterst vermoeid was en naar den adem hijgde. Tegen dezen onverlaat is proces-verbaal op gemaakt. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondetrouwd: D T Pronck en J S Lingeman; J Waning en K Sabelis; J Kapleijn en M de Goede; H A v. d. Meij de Bie en A Heekelaar; B J Stee- mers en J Siebers; J Walter en E Sehellevis; C Uijlenbroek en A Stuurman; H Smit en H S Polk. Getrouwd: J Drogtrop en J C v. Emmerik; P J Leis en A G Schrik; B Leunings en F Biggelaar; J van Moorsel en C Versteeg. Bevallen: M J de Liefde Meijer geb. Barthel d. M Martens geb. van Maanenberg d. C Serné geb. de Haan z. S M E Smit geb. Lafeber z. E Crombouw A van Uiter z. CM Staal geb. Molenaars d. N Parsons geb. Lusing z. H Peper geb. Trompetter z. R Kreuning geb. Gertenbaeh z. SC de Zwaan geb. Schatte d. P v. Wienen geb. Knapen d. MS Hetem geb. Geukers z. J Clous geb. v. Rooij Z' AM Prinsen geb. v. Acker z. E Veen geb. Verkes d. J Hooijer geb. Hangjas d. H Molenaar geb. Rama kers z. J M Kernekamp geb. Smink d, H v. Kuik geb. v. d. Linden d. N v. d. Zee geb. Siderius d. A A Nederkoorn geb. Kramers z. E Logmans geb. Brave d. S M de Loor geb. Snellens z A v. Bree geb. ^corners z. \V G Blote geb. Schmitt d. A J v. Lunenburg geb. Kuijken d. M J v. d. Bent geb. v. Biezen d. P Berendvecbt geb. Hoffer z. H J Blansert geb. Blei z. M Kruijff geb v. Weiy z. W Overdijk geb. Smit d. H A v. d. Putte geb. Poldervaart z. AM Bijl geb. Visser d. M Kat tenburg geb. Schoolmeester z. E Serné geb. Sabelis d. O G Nachenius geb. Roelofs d. Cv. d. Nieuwenhof geb. Dekker d. d. A C Sabelis geb. Meerkamp van Embden z. Overleden. G de Vries 75 j. Bcbtg. v. H de Clercq Z. B. Spaarne; A J de Boode 7 mn. z. Bereider- straat; HE Coenen 60 j. Echtg. V. J Bomans Zijl- weg; G Wijnands 11 md Oostvest; J de Boer 4 mn. z. Glasblazerstraat; T W Opbreek 24 dg. z Ged. Raamgracht; AA Teunisse 60 j. Wed. A Vos en Zn. Korte Houtstraat; G Rozenbart 1 mn. z. W olstraat; Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van C A de Bruijn Witte Hee- rensteeg; J S M v. d. Borgt 6 dg. Doelstraat; G de Jager 28 j. Echtg. v. R Y Gouda Harmenjans- wieg; B J Scbous 19 rad. z. Waaigat; H v. Bre- derode 84 j. Ged. Raamgracht; J Tijssen 31 j. Pope- lingstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van P de Zwart Tulpenstraat; J Bij- leveld 1 mn. d. Kenaupark; D Franse 36 j. eehtg. van L v. d. Putten Damsteeg; N Sipkes 58 j. Lange Wijngaardstraat; F Hulsbosch 17 j. Hagestraat; C A v. d. Velden 85 j. Hagestraat; A J de Mol van Otterloo echtg. van C J G de Booij Gr. Houtstraat. CORRE SPONDENTIE te Ln. Aan de opneming van het gezon dene zijn te veel typographische bezwaren verbonden. Anders gaarne. HAARLEM, 16 Januari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarweawitte dito f 8,75 a 12,— rogge J 7.25 a 8.haver 3,75 a 4,50; gerstJ 5.a f 6.65 duivenboonen 7,a 7,75; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per—kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 14 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt5 koeien 80 a 195, 16 nuchtere kalveien 8.— a 16, vette kalveren a 203 schapen J 10 a 24, 91 varkens f 16 a 24 per kilo, 91 ma gere dito 16 a 24, 6 bokken 4. a 10, 6 paarden 50 a 110, lammeren f a 16 Jan. Ter veemarkt werden vei kocht 6 koeien van f180 a 250, 69 kalveren van f 35 a 105, 10 nuchtere dito van f 12 a 18, 28 schapen f 18 a 34, 109 varkens f50 a 58 c. magere a c. per kilo. .LONDEN", 16 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2900, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/- a 7/4, Kalveren 4/8 a 6/4 Zwijnen -/- a -/-. LEIDEN, 14 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.—, 16 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 22 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen 8,50 a 9.25. f - heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter, De prijs der boter was heden per J/4 vat lste qnal. ƒ69.a 74.2de qual. f 63.a 68.—. SCHIEDAM, 17 Jan. Moutwijn, per ned. van 12,50, Jenever f 18,spoeling f 2,dito commissie f 2,—. HOORN, 14 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 21 heet. tarwe f 10,50, 6 heet. rogge f 7,50, 16 heet. gerst 5,90 59 heet. haver f 4,mosterdzaad f 21, a karwijzaad f 13,19 heet. boonen: heet bruine f 12,gele heet. paardeboonen f 7,75 a 14 heet. erwten 12, fheet. groene ƒ15,heet. grauwe 17, heet. witte 13,heet. aardappelen -,a -,— alles per heet.;manden appelen akilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van f 60 tot 200. veulens fa - koeien van f tot 20 kal veren van 15 tot 28, 25 schapen van J tot 300 lammeren van 17 tot 28, 30 varkens van 14 a 20zeugen van tot 165 biggen van f 6.- 10,bokken f a-, geiten/— 0 tot -.— a- ROTTERDAM, 17 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: paard. 1259 runderen 49 vette- en graskalveren 23 nuchtere kalveren, 216 scha- en of lammeren, 408 varkens, 14 biggen, - bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt Tan heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 85, 2de qua). 68 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qnal. 120 en 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prij s a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 ton, 87/16 tonnen, 1984 stukken a 1/3 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 76, 2e qualit. f 70, 3de qual. f 64. AMSTERDAM, 16 Januari. Ter veemarkt waren aangevoerd 616 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,72, dito 3de qualiteit 0,62 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 260, - graskalv. a 63 nuchtere kalfk 6 a 11, 9 schapen en lammeren a j vette varkens a c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a PURMEREND, 17 Jan. Kaa9: aangevoerd 111 stapels prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare Boter 1,25 a 135 per kilo. Runderen: aangevoerd 102 stuks vette koeien hoog. in prij9melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 52 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 64 stuks, prijs f 10 a 25 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 76 stuks, prijs 50 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs f 15 a 22 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoer 105 stuks, prijs f9 a 13, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 868] stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren a f perstuk kopboter akippen j eenden a c.kipeieren 5,a 5,50 eendeneieren f-,perstuks. Amsterdam 17 Januari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, II 14 44 8 li 14 44 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNor.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten], 1858/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 200—4800 200—1200. a binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 n li li 1869 6 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. ItaUe. Rusland Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/: 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandv M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 f/o Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. «3 Jelez Griasi Obl Kiew-Brest AandJ Kursk Chark-Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN g en Nederland. Loten Amsterdam 100 u Rotterdam u Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 5 5 5 div Rusland. 1860 1864 1864 1866 Geldkoers, prolongatie genoteer de koers. 67 81 1027„ 93'/, 80'/, 83'A 633/< 65 533/s 99 76'/. 89 28'/, 463/4 285/s 28 47 123/4 ll'V.6 92'/, 112'/, H53/4 S3'/4 19 14"/i. 120 147'/, 116 743/, 144 1483/4 20'/, 513/s 1263/„ 50s/, 88'A 62 90'/, 67 653/, 58 137'/4 417/a 133'/, 104'/, 109'/, 102'/, 96'/, 93 101 lil3/. l«3/4 137 l353/4 4'/, pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3