MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Ongemanierdheid. Allerlei. Kunstnieuws. STEDELIJK NIEUWS. pbemie-leenin gen. üÖ7i. 14jarige knaap de onvoorzichtigheid op een goeder wagen te springen; hij struikelde en werdoverreden. Eenige oogenblikken later was hij een lijk. Sedert 16 Januari wordt vermistJo- hannes De Mijer, oud 42 jaren, veldwachter der gemeente Woubrugge. Hij is dien dag voor dienstzaken vertrokken naar 's-Gravenhage, van waar hij vermoedelijk per trein van 4,27 n.m. naar Leiden is vertrokken. Hij heeft bij zich een groenen reiszak waarin gemeente- en polderstuk ken, van buitengewoon zegel voorzien, en 295 grootemleels aan bankpapier. De burgemeester van Woubrugge verzoekt opsporing en bericht. Terwijl een herbergier te Re ij en be zig was de courant te lezen en zijne vrouw zich even had verwijderd, greep zijn kindje van circa 2 jaar een doosje met lucifers en likte aan de koppen. Alhoewel bij ontdekking dadelijk ge neeskundige hulp werd ingeroepen, is het kind je den volgenden morgen overleden. In een verbeterhuis te Glasgow brak onlangs onder de knapen, 134 in getal, een op roer uit. De jongens vielen, toen zij zich naar de slaapzalen begeven hadden, de opzichters aan, dreven hen en den directeur op de vlucht, en sloegen alles wat zij grijpen en vangen konden kort en klein. Geen glasruit in de benedenzalen bleef heel; de gaspijpen werden stuk getrokken, banken vernield en toen na een half uur acht politiedienaren kwamen, werden dezen met zulk een hagelbui van steenen, stukken glas, enz. be groet, dat zij niets konden uitrichten, en eerst toen hun aantal tot twintig versterkt was, slaag den zij er in, de orde te herstellen. Zeven knapen werden in hechtenis genomen, zes andere waren ge vlucht, maar vier hunner vielen weldra in han den der politie. Den volgenden dag hadden we der ongeregeldheden plaats, waarbij drie jongens gevat werden. Wat aanleiding gaf tot het op- roertje is niet bekend. Zooals men weet zijn vele Eransche bladen alles behalve beleefd en eerbiedig jegens den president van het Ministerie. De Franqais o. a. bespreekt Gambetta's positie in een artikel met het opschrift: Een dronken koetsier." Uit nadere berichten omtrent bet ijsongeluk op het Wallermeer bij Salzburg blijkt, dat alleen Graaf Buonaccorsi, de advocaat Hit- zinger en de boer zich daar bevonden. De beide heeren hadden op schaatsen een tochtje van Thalham naar Heundorf gemaakt en werden nu door den boer met een sleede over het ijs terug n»ar Thalham gebracht. Zij waagden zich, tegen pile waarschuwingen in, te ver van het veilige ijs aan den kant, en meer naar de diepe plaatsen waar het ijs gevaarlijk was. Plotseling zakten de beide heeren met de slee door het ijs. De boer, die °P schaatsen vooruitreed keerde zich om en trachtte hen te redden, maar zakte mede in het gat. Er was geen hulp in de nabijheid, het werd reeds donker, en de drie ongelukkigen von den jammerlijk den dood. Den volgenden mor gen werden hunne lijker. opgehaald. Drie jeugdige tamboers teBergen- op-Zoom, die sedert Vrijdag avond vermist wer den, zijn van hun garnizoen naar Goes gewandeld, hebben zich wegens gebrek aan geld bij aankomst aldaar onmiddellijk bij de politie aan gemeld en mogen thans voor geruimen tijd uit rusten van hunne vermoeiende wandeling van ruim acht uren. Aan het hof van koning Humbert wil de etiquette dat alle sleepen der dames even lang zijn. Bij de jongste diplomatieke receptie merkte de markiezin De Montenero, „dame d'hon- neur" der Koningin op, dat de japon van de gemalin van den Belgischen attaché, mevr. Leguay, te kort was. Pe baron De Keudell, de ken van het corps diplomatique, werd naar mevr. Leguay gezonden, om haar op deze zonde tegen de étiquette opmerkzaam te maken. Mevr. Leguay verzocht den baron haar in een aangrenzend salon te volgen; zij vroeg om een schaar, en haar sleep opnemend sneed zij de „queue", die zooveel aan stoot had gegeven, af met verzoek, dat hij die aan de markiezin zou geven. Dit zeggende ver dween zij, den baron Keudell zeer verlegen ach terlatend met de queue." Sedert dien wordt de baron geregeld Mijnheer „De Queue d'elle" ge noemd. In een der laatste zi t tin ge n der Arr.- echtbank te Amsterdam (eerste kamer) was het woord aan den procureur der millioenen-juffrouw, °m haar te verdedigen tegen de vordering van den schuldeischer, die betaling eischt van een ver schuldigd bedrag van f 1250, behoudens meerdere rechten, van welke vordering wij bereids vroeger noededeeling hebben gedaan. De procureur der nnllioenen-jnffrouw zag echter af van de verde diging zijner cliënte en nam geen conclusie, daar zijn cliëute hem geen gronden had aan de hand gegeven, om de vordering te kunnen tegenspreken. De schuldeischer heeft hierop de stukken aan de rechtbank doen overgeven en vonnis tegen de ge daagde verzocht. Tot dusverre is het niet mogen gelukken, om eenig bewijs te vinden voor de waarheid der mededeelingen omtrent gevonden schatten, verwachte erfenissen, minnaars in Ame rika of in Iudië, oude kasteelen, enz. enz. Wat ec iter zeker is, is dit, dat het geloof aan al deze ™ys enën velen, zoowel hier als elders, duur is te«S £?k°men- Ook is het zeker, dat er plain- daaren\nov"ngSMsbl ït if i« wot i. i eKer ls» dat het volkomen onzeker daz« plaiutes is, geweest is, of riet nu'hli "t "u '3 6en zaa'c <Ier j"31'1'6. die met pubhek behandeld wordt. nn^ief1 rÜLlc !.°^man geeft in bedenking op het reeds bijna afgegraasde terrein van pano rama s iets mews tot stand te brengen, namelijk een panorama waarin de bezoeker meer doet dan louter toekijken. Hij ontwikkelt zijn denkbeeld in de volgende aardige chargeHet is b v 1 Juni 1794. Het doek stelt voor eene open'zee door jongens die er onder loopen in beweging gebracht. De zes-en-twintig schepen onder den Eransclien admiraal Vilaret Joveuse en de acht- en-dertig Engelscbe schepen onder Howe dob beren op de baren rond den toeschouwer, wiens plaats het dek is van de Vengeur met masten, want, ra's en equipage. Men zou eiken toeschouwer een matrozenpak moeten aantrekken om de illusie volkomen te maken. Het dek wordt door eene een voudige machinerie in voortdurende beweging ge houden, terwijl voor zeezieken liefderijk wordt zorg gedragen. Groote voetzoekers en slagen op de Turksche trom bootsen het gebulder der ka nonnen na, en voor het oog verborgen figuran ten kermen als gewonden en stervenden. Kapi tein Renaudin van de Vengeur stoot met eene stentorstem zijne bevelen uit door al dat geweld heen. De masten kraken, de touwen breken, kar tonnen kogels vliegen de toeschouwers tusschen de beenen en bloed s! roomt langs het dek. Eens klaps een groote slag, taratata! pif! paf! poem! pam! para! Allen vliegen verward dooreen en de kapitein schreeuwt: Tonnerre de Brisst, wij zin ken." Ieder hecht zich vast aan een stuk hout of bindt er zich aan met touwen. Een onzicht baar koor heft de romance aan: Des marins de la RépubliqueMontaient le vaisseau le Vengeur en door eene goed ingerichte machinerie ver dwijnt het dek met al de toeschouwers in de diepte. Slechts een effen watervlak blijft over met niemand om er naar te kijken. De machine brengt de toeschouwers in de jassenkamer, waar zij hun matrozenpak weer verwisselen voor hun ne gewone kleederen, en met den levendigen in druk van een zeeslag het gebouw verlaten. Een goed middel om altijd in vrede met de menschen te leven, is: zich van de dieren en duivels onder hen verwijderd le houden en geen heiligen of engelen onder hen te zoeken. De beste levensverzekering voor ouders zijn goede kinderen. Helaas! hoeveel verdriet, hoe veel lijden heeft menigeen door zijne goedheid ondervonden, Dieren zoeken de pit en laten de schillen liggen; met verstand begaafde menschen handelen vaak omgekeerd. Geleerde vrouwelijke personen moeten bui tendien nog veel beminnelijke eigenschappen be zitten, anders zijn zo meestal onuitstaanbaar. Schaduw, zorgen en gewetenswroeging laten zich niet met geweld verwijderen. Iemand omtrent zijne persoonlijke zaken uit te vragen is ongemanierd, en even ongemanierd is het dingen te vertellen, die u alleen aangaan en die niemand verlangt te hooren. Te vragen wat iets dat gij ten geschenke hebt gekregen, kost; op eene publieke plaats luid te spreken; iemand aan tafel strak aan te kijken; man, vrouw, zuster of broeder lomp te bejegenen; driftig te worden om kleinigheden; in het publiek scenes te maken( of een vertoon van teederkeid, dat lastig voor anderen is, of zich dwaas aan te stellen; een spottend gezicht te trekken, waarvan anderen de bedoeling wel zien, al kunnen zij vaak niet be grijpen wat er aanleiding tos geeft; altijd over zich zeiven te spreken en zelfs geen vluchtige belangstelling in een ander te kunnen veinzen; verkleining van vrienden of familie; een man, die over het onaangename humeur van zijne vrouw spreekt; eene vrouw, die over de gebreken van haar man klaagt; stoute aanmatiging van meer derheid en kruipende erkenning van eigene on waardigheid: dit alles is ongemanierdheid veel erger ongemanierdheid dan zijne visch met een mes te eten of fouten in zijn Eransch te maken. De nieuwste Munchhausiade in de Ame- rikaansche couranten. In Chicago heeft eene oude dame 29 jaren lang met een en dezelfde naald kousen gestopt. Deze naald werd daardoor zoo aan dien arbeid gewend, dat, als de dame het vertrek verliet, zij alleen voortging met stop pen. Na den dood van hare meesteres wilde zij zich geen draad meer laten inrijgen; men onderzocht haar microscopisch en men vond een traan in haar oog. Jager-latijn. Eenige jagers waren aan 't op snijden. Dit ergerde een ouden Tyroler en hij riep zijn vriend toe, die bij den haard zat: Sepp, ver. tel jij de geschiedenis eens van de gezouten ko gels!" „Och, ik prijs mezelven niet graag," antwoordde de ander. De jagers werden nieuws gierig en drongen bij den oude op het verhaal aan. Eindelijk gaf deze toe en verhaalde: „Die Sepp schiet zoo ver, dat hij al zijn kogels moet inzouten; anders is het getroffen wild; bedorven, vóór hij het kan oprapen!" Een goede oplossing. Waarom is de dief soms slimmer dan de dokter? Omdat de dief, als hij heengaat, met zekerheid weet te zeggen, wat iemand mankeert. Op eerbiedigen afstand. „Mijn vriend heeft eerbied voor de waarheid,zeide iemand met groote deftigheid. „Dat kan ik wel merken," werd hem ten antwoord gegeven, „want hij blijft er altijd op een eerbiedigen afstand van." Goede raad. De president van een landbouw kundig genootschap bood een jongeling, die bij een ploeg wedstrijd den eersten prijs gewonnen had, een zilveren beker aan, met de woorden: „Neem dien beker jonge vriend, en bedenk altijd, dat gij diep moet ploegen en ondiep drinken." Waarschuwing. In eene kleine stad in Duitschland werd onlangs het volgende plakkaat aan het raadhuis aangeplakt: „De burgerij wordt gewaarschuwd voorzichtig met hare honden te zijn. Gisteren is de secretaris en andere honden door een dollen poedel gebeten." Een goede vrouw. Een weduwnaar heeft bij een beeldhouwer de buste zijner overledene vrouw besteld en beziet nu het model der buste in pijpaarde op het atelier van den kunstenaar. Deze maakt er hem attent op, dat nu nog ver anderingen kunnen gemaakt worden, als de be steller nog iets heeft op of aan te merken. Tee- derlijk beschouwt de weduwnaar de buste. „Zij gelijkt sprekend, 't is ook precies haar groote neus, een teeken van haar goed hart." En terwijl hij in tranen losbarst, voegde hij er bij: „Ach, zij was zoo goed, zoo lief, maak, als 't u belieft, hare neus nog wat grooter." Met Mevrouw A. Joachim en de heeren H. Bosmans en L. Schler/el als uitvoerende machten en met werken van MendelssohnSchumann, SchuberthBruch, Saint Saens, Popper en Brahmshoe kon het anders of het „Bach-conceit" van Maandag jl. schonk aan de talrijk opgekomcu leden een avond van enorm genot. De eerstgenoemde, Mevronw Joachim, eehtgenoote van den grootsten levenden violist, zong Blondels Lied van Schumannde cycl usdie schone Müllerin van Schuberth, benevens drie liederen van Brahms. Zij beschikt over talenten van den eersten rang. Ben heerlijk orgaan en eene gemakkelijke voordracht kenmerken deze sympathieke ver schijning. Met Blondels Lied wekte Mevronw Joachim reeds ieders bewondering, die nog steeg bij de voordracht van Schuberts liederen, met nameder NeugierigePause en des Baches Wiegenlied. Gaarne getuigen wij van deze artiste, dat zij is de zangeres begaafd van nature en schit terend door een machtig ontwikkeld stemgeluid. Onze lof blijft overigens verre beneden hare verdienste. De heer Bosmans, is een jeugdig, doch reeds veelzijdig ontwikkeld kunstenaar. Zijn spel is zuiver en aangenaam, zijn voordracht vol gevoel en onberispelijk. Hij kent de geheimen van zijn instrument en mag zich verheugen in een fraaien streek en in eene uitstekende techniek. Hij bracht ten gehoore eene Sonate van Mendelssohneen concert van Saint Saens, Kol Nidrei van Bruch en de Gavotte van Popper en genoot grooten bijval, vooral na de uitvoering van het prachtige lied Kol Nidreivan den beroemden Max Bruch. Onze hooggewaardeerde stadgenoot, de heer L. Schlegel, nam aan het concert van Maandag-avond een leeuwen aandeel. Als solist optreden en bovendien den gauschen avond accompagneeren, dat kan men trouwens slechts ver wachten van virtuosen van zijn kaliber en van zijne wel willendheid. Aangaande de wijze waarop de heer Schlegel zich van zijne moeilijke taak heeft gekweten, vernam men het eenparig oordeel: „subliem." Nog onlangs hebben wij, bij gelegenheid van het concert der Orkest-Vereeniging Euterpehet spel van dezen eminenten kunstenaar bespro ken; wij zijn dus eenigszins bevreesd in herhaling te komen. Deze getuigenis evenwel moet ons van het hart, namelijk dat ook Maandag-avond de heer Schlegel opnieuw hewezen heeft een piano-virtuoos te zijn, zooals Nederland en vele andere landen daarbuiten, er slechts enkelen hebben aan te wijzen. Onzen dank aan de Bach-Vereeniging voor het muzi kaal genot dat zij ons op het in alle opzichten uitmuntend geslaagd concert van Maandag 11. heeft geschonken. Dat deze Vereeniging de waardeering geniet waarop zij met volle recht mag aanspraak maken, bewijst het voort durend toenemen van het aantal harer leden. De groote concertzaal der sociëteit Vereeniging zal ten langen leste nog te klein blijken voor deze concerten. Een gunstig verschijnsel trouwens voor den muzikalen smaak der kunst lievende leden en voor. de ka& der Bach-Vereeniging. Haarlem, 26 Januari. Maandag 11. is hier ter stede aanbesteed de verbouwing van een perceel in de Koningstraat tot eene school voor meisjes, welke zal bestuurd worden door R.-K. Geeste lijke Zusters. Er waren ingeleverd acht inschrij vingsbiljetten; de laagste inschrij rer was de heer de Iley te Haarlemmermeer (gebouw zonder kapel), voor f 36,673, en de heer Hulsebosch alhier (gebouw met kapel), voor f 44,855. Zondag 11. is een werkman, die in be schonken toestand verkeerde, aan de Veenenbur- gerlaan var. den stoomtram gevallen en door dezen overreden. Een half uur na dit ongeval was de dronkaard een lijk. Maandag 11. is een tweejarig kindje, dat door de moeder, wonende op het Klein Heilig land alhier, eenige oogenblikken alleen was gela ten, in aanraking gekomen met da bran dende kachel, waarbij zijne kleertjes vlam hebben gevat en de kleine op verschillende plaatsen brandwon den heeft bekomen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J v. d. Werff en G de Leur; W v. Amstel en M G E Sanders; W J Pie- leprat en T de Jong; E Schrijvers en M Ver del: WEG Blok en E Eremij; D Hunting en H Hogesteijr,; M Numan en M G Kol. Getrouwd: J Loos en N Tromp; J v. Daalen en P Brinkman. Bevallen: A M C van Daalen geb. Arends z.— H Becker geb. van Koperen z. ME Charles geb. Wehrle z. P van Wijngaarden geb. van Opzeelar.d z. C E v. d. Aardweg geb. Ken- selaar d. A E Zandvoort geb. de Rooij z. G Vermeeren geb. Vlastuin d. HF Earber geb. Priesman d. MS van Gelder geb. Was- terval d. AH Stappers geb. Stiphout z. G van Oorschot geb. Vonk d. AM Weber geb. Lippits d. M W Menks geb. Hetem d. G E van Halst geb. Kluit z. H Groeneveld geb. Winters z. W C van Dam geb. Ibach z. C van Gelder geb. Sluiters z. C van Veen geb. Moerwijk z. AM Terstal geb. v. d. Pol d. J van Ake geb. van Lunenburg z. E Vermeer geb. Barendse d. T Roder geb. Kaufmann z. M van Opijnen geb. Schuite maker z. Overl eden: V J de Eormij 87 j. Wed. W A Druijvesteijn Lange Veerstraat; C Junge 9 mn. z. Burgwal; H van Maas 12 mn z. Turfmarkt; C Böhm 10 mn. z. L. Vaart; J Schouten; 58 j. Bakenessergracht; H Versteeg 68 j. Wed. J Visser Witte Heeresteeg; Dr. H E Schuurman Schimmel Plein; A West hof 23 dagen z. Krom; G Bloemsma 6 j. d. Schootersingel; P Renout 69 j. Z. B. Spaarne; N L Hangjas 3 mn. Raamsteeg; J Brouwer 76 j. Rolhuizen; P J G Schakenbos 6 j. d. Burgwal; J B C Dreijer 4 mn. d. Kouse- bandslaan; Een als levenl. aangeg. Kind van het mannelijk geslacht van J Nobbe Koning straat; N Zuurendonk 26 j. Annastraal; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A de Graaff Gr. Heiligland. HAARLEM, 23 Januari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a 11,25 witte dito f 8,50 a 12,— rogge /ƒ.35 a 7.75, haver 3,75 a 4,50; gerst5.a f 6.75 dui venboon en 7,a 7,75; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad f a per—kilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 21 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt5 koeien a 150, 12 nuchter® kalveren 10. a 26, vette kalveren a 208 schapen J 12 a 30, 91 varkens f 16 a 25 per kilo, 105 ma gere dito 16 a 25, 4 bokken 4. a 10, 5 paarden 40 a 80, 1 lammeren f a 16 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van f150 a 250, 85 kalveren van f 40 a 220, 5 nuchtere dito van f 10 a 18, 49 schapen f 18 a 34, 110 varkens f46 a 57 c. magere a c. per kilo. LEIDEN, 21 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.—, 18 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 22 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen 8,50 a 9.25. f 2 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/A vat lste qual. ƒ76.a 80.2de qual. f69.— a 75.—. SCHIEDAM, 24 Jan. Moutwijn, per ned. van 12,50, Jenever f 18,spoeling f 2,dito commissie f 2,—. HOORN, 21 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 15 heet. tarwe f 11,50, 6 heet. rogge f 8,00, 26 heet. gerst 6,50 46 heet. haver f 5,— mosterdzaad f 21,50 a karwijzaad f 13,50, 19 heet. boonen: heet bruine f 13,gele heet. paardeboonen f 7,75 a 19 heet. erwten 15, f— heet. groene ƒ14,— heet. grauwe 16,— heel. witte 13,heet. aardappelen -,a -,— alles per heet.; manden appelen a -.— kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van f 55 tot 180. veulens f a - koeien van ftot 22 kal veren van 16 tot 23, 30 schapen van J 30 tot 34 220 lammeren van 17 tot 24, 70 varkens van 15 a 26zeugen van f tot 185 biggen van f5.— 10.—; bokken f ageiten/— 0 —tot a— ROTTERDAM, 24 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 11 paard. 1390 runderen 130 vette- en graskalverea 28 nuchtere kalveren. 197 scha- en of lammeren, 278 varkens, 49 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit c. 85, 2de qual. 67 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 97 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 58/8 ton, 84/16 tonnen, 2002 stukken a 1/j kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80, 2e qualït. f 75, 3de qual. f70. AMSTERDAM, 23 Januari. Ter veemarkt waren aangevoerd 712 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,74, dito 3de qualiteit 0,65 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 260, 1 graskalv. a 52 nuchtere kalfk 7 a 12, - schapen en lammeren a vette varkens a c.; beiden per kilo. biggen, a paarden a PURMEREND, 24 Jan. Kaas: aangevoerd 112 stapels prijs der kleine kaas f36,50 middelbare Boter aper kilo. Runderen: aangevoerdstuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan roer stuks, prijs f a per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoerstuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f perstuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 5,a 5,50 eendeneieren f-,— per -— stuks. Amsterdam 24 Januari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/» 8 U tt U 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Öbl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten!. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 Spanje. 200—1200. 2 binueul. 12500—25000. 1 Turkije. Egypte. Italië. Rusland 1000—5000 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boitel Wezel Obl4'/a 1875 f/« Zuid-Ital. Spoorw. Obl Gr. Spw. Maatsch. Aand. J Baltische Spw. Aaud. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysrau Aaud. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. AancL N. York Lake Ene W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan.as Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 n Rotterdam3 v Gemeente Crediet. 3 Belgio. tt Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 5pet, 5 5 div genoteer de koers. 67'/, S0'/s 1025/s 90 7S 853/4 607s 62 527» 987, 767. 887, 277i« 453/s 28 46 12 107', 877s 1127. 11574 327, 1813/i« 133/s U 53/, 1477, U53/, 757. 1437, 149 207, 125'/, 5 O3/, 86 62 887, 64 64 58 135 40 133 1037, 101'/, IO21/3 96'/, 96'/, 100 110 144'/, 134'/, 133

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3