MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. De strijd des lijdens. Allerlei. Zelcere weduwe van E., vroeger wo nende te Katwijk, heeft sedert 3 Januari, met achterlating van haar 2'/, jarig kind, Alkmaar verlaten, voorgevende hare dochter in eene ge meente nabij .Rotterdam te willen bezoeken, en onder afspraak met de vrouw, bij wie zij te Alkmaar tijdelijk inwoonde, dat zij binnen 4 dagen zou terugkeeren waaraan echter niet is voldaan. Zij zwerft rond in de provinciën Noord- en Zuid- Holland en Utrecht, en houdt zicli bezig met waarzeggen. Tijdens de restauratie van hetkasteel, toebehoorende aan den heer Van Camingha, nabij Leeuwarden, is een kostbaar kamerbehangsel zicht baar geworden, dat groote waarde moet hebben. Het behangsel is met de hand geborduurd (go belins) en stelt een hertenjacht voor. De heer Du Bois te Breda heeft dit doek tegen een prijs van f 2000 aangekocht, terwijl hem nu reeds tweemaal zooveel winst er voor is geboden. Te Aberdeen leverde onlangs een dief, die op een inbraak betrapt was en wien men den terugweg afgesneden had, twee uren lang formeel slag met de politiedienaars. Hij was naar het dak gevlucht en wierp hen van daar met dakpannen, zoodat het onmogelijk was, hem te naderen. Eindelijk echter, toen zijn ammunitie opgeraakt was, moest hij zich overgeven en werd hij door de dienaren der gerechtigheid medegenomen. Zaterdagavond greep in de Rietlan den buiten de Czaar Peterstraat te Amsterdam een treurig ongeluk plaats. Niet ver van de aanleg plaats der mailbooten ligt een overweg van den spoorweg, en eer.ige werklieden, huiswaarts kee- rende van het basshi der stoomschepen, liepen de spoorbaan over, niettegenstaande de afsluit- boomen neergelaten waren en een trein in aantocht was, Oogluikend schijnt deze gevaarlijke gewoonte al reeds langen tijd bij de werklieden van de Suez-booten bestaan te hebben, ofschoon de wet op de spoorwegen het loopen over een afgesloten overweg streng verbiedt en strafbaar stelt. Dit maal had een van de laatste mannen, die de baan overstak, het ongeluk te struikelen en op de rails te vallen. De trein doorsneed hem, zoodat hij onmiddellijk dood was. Een paar kameraden wilden hem redden, en grepen hem daartoe aan met het ongelukkig gevolg, dat een hunner daarbij nog een arm, den ander de hand afgereden werd. De zaak van hetspoorweg-on ge 1 uk, dat 3 October onder Beugelsdijk bij Rotterdam plaats had, zal Dinsdag 21 Eebr. voor de arr. Rechtbank aldaar worden behandeld. Als beklaag den verschijnen voor de Rechtbank de stations chef en de voorman, terwijl twintig getuigen zul len gehoord worden Het schijnt in Parijs toch wel de ver zamelplaats te zijn van dieven en bedelaars, en de politie heeft bijna geen handen genoeg om al die heeren achter slot en grendel te zetten. Zoo vijf tig of zestig zakkenrollers en bedelaars op één dag op te pakken, is voor haar een kleinigheid, en Zondag beliep dat aantal zelfs honderd achttien, waaronder niet minder dan zeventien dames, die de heeren ijverig behulpzaam waren. Onder het aantal waren er slechts zeer weinig, die niet wer ken konden; het meerendeel waren flinke jonge herels, die den leeftijd van 30 jaren nog niet bereikt hadden. Ulk geeft aan de Duitsche ambtena ren der belastingen eenige wenken, en beveelt o. a. aan, ongeluks- en spotvogels bijden invoer te belasten als pluimvee, oogappels als ooft, At tisch zout als specerij, kreeftscharen als ijzerwerk, spiegeleiereu als glaswerk, stikstof als tapisserie werk, penseelen als strijkinstrumenten, Spaansche vliegen als trekdieren, eksteroogen als optische instrumenten, steenen des aanstoots als bouwma terialen, minnebrieven als galanteriewaren, bloem lezingen uit gedichten als gedistilleerd, brieven en briefkaarten als reisartikelen en novellen als fijne lederartikelen. In Tyrol is iemand op den inval ge komen om 's nachts aan den voet van sommige heuvels microphonen te plaatsen, verbonden met telephonen. Hij hoorde op verschillende plaatsen Water loopen. Op die wijze wordt het vinden van hronnen, zooals men ziet, gemakkelijk. Uit Konstantinopel wordt bericht dat in de laatste dagen oproerige scènes te Seras- kierat plaats hebben gehad. Meer dan honderd soldatenvrouwen stormden in de bureaux van het Ministerie van Oorlog en overweldigden de schild wachts. Osman Pacha vluchtte uit het gebouw en om de rust weer eenigszins te herstellen be val de Sultan dat de achterstallige soldij binnen 24 uur moest worden uitbetaald. Naser-Eddin, de schah van Perzië, schijnt het indertijd in Europa niet onaardig ge vonden te hebben; hij is ten minste van plan om in het voorjaar Europa weer eens met een be zoek te vereeren, hij heeft ook zijn komst aan het Berlijnsche hof aangekondigd. In het gasthuis te Bordeaux is een zekere Lacaze overleden, die in 1837 met Meunier en Lavan, die een moordaanslag op Lodewijk Philips gepleegd hadden, in hechtenis genomen werd. Door den beroemden advocaat Chaix d'Est Ange verdedigd, werd hij vrijgesproken. Door de A m s t.-O m n ib u s m a a t scha pp ij ,-.°r_GeD J wijze van proef op verschillende tram- °^.r8tapkaarten uitgegeven, waarmede men riTJ^nling0P ee" tweede lijn den rit kan mentskaarten afgeven T™7* betalen tegen 127, cimt m «i-rgMdrUtk •J°.Hn8n de huurkoetsiers te St. Maartensdijk het niet te hebben; aldaar is een rijtuig van stal gehaald> Waarin een heele rattenfamihe gelegenheid had gevonden zich te nestelen en wel met zoo goed gevolg, dat de kleinen reeds volwassen waren. Nu was het uit met hun rust; het spreekt van zelf dat hun de woning, die zij deerlijk gehavend hadden, terstond werd opgezegd Ineen Russisch dorp van het di- strikt Kassimow is onlangs, gedurende een onweder, een meteoor neergekomen. Hij vloog als een vuurbol door de lucht, stiet legen den kerktoren aan en sprong in stukken. De toren raakte in brand, en een gedeelte van den meteoor viel door het dak naar beneden in de kerk, waar het met een hevigen knal uiteensprong. Ook hier omstond brand, die echter door een der aanwezigen spoe dig gebluscht werd. De brand van den toren ver spreidde zich echter weldra door het geheele ge bouw, waarvan slechts een klein deel gespaard bleef. Een individu W". Meng genaamd, vroeger zoogenaamd afgescheiden dominé, thans door het moderne heen tot het atheïsme overge gaan, hield sinds eenigen tijd te Rotterdam rede voeringen (tegen vrij entree) waarin hij God niet slechts loochende maar ook den Almachtige op de gruwelijkste wijze lasterde. Zondag 11. hebben een aantal Rotterdammers aan die ergerlijke voordrach ten een einde gemaakt. Zij hebben namelijk den godverzaker met zijn vriend Rothmeijer (een boekverkoopers-bediende) uit de zaal verdreven, bij welke gelegenheid Meng en Rothmeijer eenige kwetsuren hebben bekomen, 't Is niet te ver wonderen dat het volk eindelijk lucht gaf aan zijn verontwaardiging en den atheïst Meng op dezelfde wijze behandelde als waarop hij tegen God en Godsdienst te velde trok. Verleden week is tusschen Nizza en Pauline een wagen, waarin twee kostbare ren paarden met drie jockeys geplaatst waren, in brand geraakt. Toen de trein te Pauline aankwam, had men nog even den tijd om de laatsten, die reeds eene menigte brandwonden hadden, te red den. Voor de paarden was het reeds te laat. De brand is ontstaan door het omvallen van een lampje, waardoor het op den bodem gespreide stroo vuur vatte. De slaapster van Rouaan, die zich nog altijd in 't gasthuis dier stad bevindt, is weer in haren gevoalloozen toestand hervallen. Sniert een vijftiental dagen had zij hare betrekking als ziekenoppasseres hernomen. Den 25 dezer, zegt het Journal de Rouen", 11 uur's morgeus, viel zij eensklaps weer in slaap. Men legde haar te bed. Haar slaap biedt dezelfde kenteekenen aan als gedurende de eerste crisis. Haar lichaam en hare lidmaten zijn even onbeweegbaar als vóór eenige weken Ook een jubilé. Woensdag j 1, vierde te Amsterdam een schoenpoetser van den echten stempel den dag waarop hij vóór 50 jaren de handen aan den borstel sloeg om de laarzen van den heer M. en familie, op den Kloveniersburgwal, in glimmenden toestand te houden. Geen wonder dat den man op dezen gedenkdag een extra-be looning ten deel viel. Hij schuiert er nog steeds duchtig op los. Eenige weken geleden vestigden zich te Blaricnm een metselaar met zijn vrouw, van wie aanvankelijk niets anders te vertellen viel, dan dat beiden verschrikkelijk veel sterken drank naar binnen werkten. In de vorige week overleed de vrouw, en de arts, die de vrouw van den 18n tot den 21 n behandeld had, constateerde delirium tremens; maar het openbaar gerucht sprak van mishandeling, en bleef er van spreken, zoodat Maandag de justitie uit Amsterdam over kwam met andere doctoren, een verhoor en schou wing instelde en daarop den man gevankelijk liet overbrengen Verzamel duizend vermaken en gij zult nog niet de schaduw hebben van het geluk. De ladder der maatschappelijke verhoudin gen is lang niet die der verdienste. Schoonheid is soms een onaangename eigen schap; zij maakt haar gunsteling ijdel en wanneer zij ontvliedt, blijft deze treurend achter. Hij die altijd van ooi deel is, dat hij niet naar waarde geschat wordt, loopt groot gevaar dat hij zich zeiven te hoog schat. De booze onderstelt alle menschen trouwe loos als hij zelf; de goede is gemakkelijk te be driegen. Niet ieder draagt zijn kruis waardiglijk, niet allen worden in het moeilijk uur der beproeving echt bevonden; menig zwak hart laat den moed varen, menigeen grijpt naar zondige reddingsmid delen, dwaalt af en komt op den weg die ten verderve voert. Maar voor edele harten levert de strijd des lijdens heerlijk gewin op. Het harte lijke medelijden met vreemde smart, de stille be daardheid des geraoeds in iedere wisseling van het lot, het volhardende geduld, de kinderlijke gezindheid jegens God, de moed om te ver dragen, die zich vast aan God houdt, die zonder morren draagt wat God oplegt en met Hem ook het zwaarste overwint, die onbewogen vast staat als een rots in zee, den voet in de woedende golven, het hoofd in de stralen der zon, deze edele planten in den tuin der deugd ontspruiten alleen krachtig op een bodem, die door de tranen der droefheid bevochtigd werd en zij ontwikkelen hare volle schoonheid alleen op een zvvoelen dag, op welken de storm zich verheft en zwarte, drei gende onweerswolken aan den hemel des levens opeen pakt, die, onder het rollen des donders, zich in verkwikkende regenvlagen ontlasten. Alle kastijding geeft eene geluk aanbrengende vrucht der gerechtigheid en deugd aan degenen die er door geoefend zijn, want door de droefheid, door het lijden wordt het hart verbeterd. Ben Berlijnsche winter. Twee Duitschers zaten eens in den spoortrein. /Lieve Hemel, wat is het vandaag koud!" riep de een, die een Zuid- Duitscher was. //Dat mag nog geen koude heeten," zei de andere, „bij ons in Berlijn zijn wij 24 graden gewoon." „Ik dank je wel, //hervatte de Zuid-Duitscher, „ik heb heden aan 9 graden al genoeg." Wat 9 graden? sprak de Berlijner, „bij 9 graden dooit het bij ons in Berlijn." Verzachtende omstandigheden. Een jong mensch, die zijn vader en moeder om het leven had gebracht, werd ter dood veroordeeld. Na het vonnis vroeg de rechter den booswicht nog maals of hij ook iets ter zijner verdediging had in te brengen, waarop de beschuldigde riep: „Ach! mijnheer de rechter, heb toch medelijden met een dubbelen wees!" Bij volmacht. Een babbelaar, die door zijn spreken zeer vermoeid was, klaagde over hevige hoofdpijn,'en zeide dat dit de kwaal was van groote geesten. „Zijt ge dan ongesteld bij vol macht?" vroeg hem eene dame. Terminologie. Iemand die het woord grandioos meermalen had hooren gebruiken, zeï eens op ver- achtelijken toon, terwijl hij een schilderij beschouw de; „dat is miii, dat is petitdioos. Wederzijdsche huwelijksgift. Een braaf paar beloofde onlangs elkaar wederkeerig trouw. De bruid was in het bezit van robijnen lippen, saffieren oogen en gouden haar. Maar de brui degom was er ook maar zoo niet voor niemen dal hij had koper op den neus, zilver op het hoofd en goud in het laadje. Snugger. Een boer kwam bij stormweer voor de eerste maal op de Zuiderzee, waar de golven met geweld spookten. Geet 't hier allied zoo toe? vraagt hij den hofmeester. Altijd, antwoordt deze. Dan most ie mien en kruukske vor, dat waoter met geven, dat mien wief et ook es zien kos. Met zijn kruikje thuis gekomen roept hij: Trieneke, Trieneke, kiek es effekes! en stort zijn kruikje in een schotel leeg. Het water blijft hierin zoo kalm mogelijk. Ziet nou den rak ker, zegt hij, nou duut ie niet, maor oe mot em zien opspeulen, as ie mit zijn kameraden in de groote zee is. Mogelijk. Men vroeg eens aan iemand, of hij op de viool kon spelen? „Ik geloof het wel," antwoordde hij, maar ik heb het nog nooit ge probeerd." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 1 Februari. Tn bet vorig jaar zijn alhier ongeveer 1000 honden voor de belasting aangegeven. Voor het jaar 1882 bedraagt dit getal tot heden slechts 595, dus ruim 400 minder. Dit zeer groote verschil geeft ons aanleiding te veronder stellen dat velen de aangifte verzuimd heb ben. Wij achten het daarom niet overbo dig de eigenaars van honden, ter voorko ming van vervolging, aan te raden de aan gifte ten spoedigste ten kantore van den heer Gemeente-ontvanger te doen. BURG. STAND DER GEM. TT A ART-EM Ondertrouwd: H J Bothe en J M E van Dijk; C A Terpoorten en E Scholte; W de Graaf en J M Heemskerk; M J A Tholen en M P Buse; MG H Pels en G J Bommels; H v. d. Eijkhof en S H Spel; AG Hardenberg en M E Bijster; J W Lan- geveld en S M Waalewijn; C J Otten en A C Hagen. Getrouwd: H J Klunder en A W Kranenburg; J Waning en K Sabelis; H A v. d. Meij de Bie en A Heekelaar; B J Steemers en J Siebers; J Walter en E Scliellevis; C Uijlenbroek en A Stuurman; H Smit en H S Polk; B F Clitenr en J Sprengers. Bevallen: A E Delehambre geb. Elzing d. J C v. Beaumont geb. Groenendaal z. M Boerde geb. v. Maris z. AA Wijkhuizen geb. Heijtveldt z. ME Bies geb. Coppens z. G M Liotard geb. Hulshof d. C Keerwolf geb. Verdonk z. M W Lans geb. Harteveld z. M W Winkel geb. van Damme z. H Schuitzier geb. Vrijheid z. AC Boller geb. Tulleners d. M Gooijer geb. de Munk d. W M Hessling geb. Kruijd d. G Kuijd geb. Ophof z. A D v. Dijck geb. van Brero z. M Reijnders geb De Jaeger z. J Heiloo geb. Huijkmau z. A C v. Ghert geb. v. d. Brielen d. A van Duin geb. Feije z. en d. SM van der Voort geb. Raase z. M E v. Asten geb Becker d. G H de Rooij geb. Poldervaart z. M. E v. Zeeland geb. Plijter d. C Buurman geb Smit z. C Wa- leveld geb. Luijters d. HM Timmer geb. de GraalF z. J W Kofoed geb. Hordijk d. Cv. d. Werf geb. Hessels d. S de Koe geb. Faber d. C de Groot geb. Slieker z. A Sluis geb. Keesman z. CM Oolders geb. Steinsvoort z. M E de Wolf geb. v. Staveren z. Overleden. W J Donker 57 j. Jansweg; J van Dijk 37 j. Echtg. v. P Sprengers Raamsteeg; E P M v. d. Mije 47 j. Echtg. v. J J Geels Nieuwe gracht; H de Breuk 62 j. Wagenweg; C J W Baak 75 j. Parklaan, CA Verbrugge 1 mn. z. Rozenlaantje; M P Louwerenburg 3 j. d. Voortingstraat: M C de Vries 44 j. Echtg, v. C L Brouwer Vogelkoopstecg; E Machielse 13 j. d. L. Lakenstraat; B MVos2j. z. Essenstraat; D Bremer 3 mn. z. KI. Heiligland; JDAukes70j. KI. Heiligland; MM Beukers 17 mn. d. ged. Oude Gracht; G Niele 2 j. d. KI. Heiligland; E T Graal 10 mn. d. Spaarnw. straat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van E Buijs- man Jansweg; CM van Veen 81 j. wed. S Schagen Z. B. Spaarne; A Kelderman 6 mn. z. Nieuwe Gracht; G P C Verkerk 3 mn. d. Kenaustraat; W S Pauw 70 j. Barrevoetesteeg. bestede prijzen volgt4 koeien/120 a 170, 10 nuchter* kalveien 8. a 19, vette kalveren a 341 schapen J 16 a 31, varkens f a per. kilo, 93 ma gere dito 16 a 24, 2 bokken 4. a 8, 5 paarden 30 a 170, lammeren f'ja LEIDEN, 28 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet tarwe winter- f 12,a 13,—zomer- 11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 20 heet. haver, zware- f 5,—. a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. dnivenboonen 8,50 a 9.25. f - heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 80.a 85.2de qual. f74.a 79.—. SCHIEDAM, 31 Jan. Moutwijn, per ned. van 12,50, Jenever f 18,—, spoeling f 2,— dito commissie f 2, HOOBN, 28 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 5 heet. tarwe f 10,50, 1 heet. rogge f 7,50, 28 heet. gerst 6,— 32 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 21,00 a karwijzaad f 13,50, 23 heet. boonen: heet bruine f 11,50 gele 16,50 heet. paardeboonen f 8,a 11 heet. erwten 13, fheet. groene ƒ15,heet. grauwe 17,— heet. witte ƒ14,50, heet. aardappelen -,a-,— alles per heet.;manden appelen a-.kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van f 50 tot 150. veulens fa - koeien vaa f tot 22 kal veren van 15 tot 24, 30 schapen van f 30 tot 34 220 lammeren van 17 tot 24, 70 varkens van 15 a 26zeugen van tot 185 biggen van f5.- 10,—; bokken f a-, geiten/— 0 —tot a— BOTTERDAM, 31 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1292 runderen 111 vette- en graskalveren 50 nuchtere kalveren. 179 scha- en of lammeren, 283 varkens, 11 biggen, 1 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van .het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit c. 85, 2de qual. 67 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 97 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 69/8 ton, 65/16 toncen, 1872 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 82, 2e qualit. f 76, 3de qual. f72. PURMEREND, 31 Jan. Kaas: aangevoerd 117 stapels prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare Boter a per kilo. Runderen: aangevoerdstuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoerstuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a perstuk kopboter a kippen eenden a e.kipeieren 5,a 5,50 eendeneieren f -,perstuks. LONDEN, 30 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/— a 7/4, Kalveren 4/8 a 6/6 Zwijnen 4/- a 4/8. Amsterdam BI Januari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2Va u u v 8 n n ii 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening8 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 t 200—1200. 2 binnenl. f 12500—25000. 1 w 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/- 1877 4 Columbia. Obligatien4!/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4»/a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aaud. 5 Baltische Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschausk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeden Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 S Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864J 1866. 6 Geldkoers, prolongatie 5 pst- genoteer de koers 65 79i/s 102"/,, 90'/, 78 85»/, 61s/i6 62?/, 51>'/i, 97'/, 75'/. 877/, 269/is 46 26'/. 26'/, 45 II 97/8 87'/, III 115'/, 30 16'/2 12'/, 116 147'/, 115 75»/e 142i/s 147'/, 20'/, 50'/,, 124'/, 50'/, 87 62 89 64 63 58 135 387/, 132'/, 104 lOS'/j 101'/, 95'/, 96 101'/. 110'/. 145 133'/, ,31 HAARLEM, 30 Januari. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe 9a 10,75 witte dito f 8,40 a 11,50 rogge 7-50 a 8.haver 3,75 a 4,50; gerst 5,a f 6.25 duivenboonen 7,10 a 8,—; bruineb. 10,50 bruin mosterdz a—karweizaad fa per kilo, oliezaad kanariezaad flO.10 a geel mosterdzaad a f ALKM A AR, 28 Jan. He aanvoer van vee en daarvoor BERLIJN, 31 Jan. Dr. Falk, gewezen minister van eeredienst in Pruisen, is bij koninklijk besluit benoemd tot president van het Oberlandesgericht te Hamm. Bij aanvaarding dezer functie vervalt zijn man daat als lid van het Pruisische Huis van afgevaardigden en van den Rijksdag. KAïRO, 31 Jan. Er hebben te Tantar in Neder-Egypte wanordelijkheden plaats gehad tusschen Arabieren en Europeanen. Een Griekscb koffiehuis is geplunderd door bet gepeupel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3