.De Midd. Ct. verneemt omtrent de nieuwe marine-sabels, dat bij een aantal zee officieren het voornemen zou bestaan, deze voor ditmaal eens niet te bestellen bij den gewonen leverancier, den heer Pauwels te 's Hage. Men zou nl. onderstellen, dat leveranciers van dergelijke uniformstukken wel eens invloed op de verande ring uitlokken, door nieuwe modellen aan Z. M. •er beoordeeling aan te bieden. Aan het ■Dagblad wordt van alleszins vertrouwbare zijde verzekerd, dat het denkbeeld, om een nieuw mo- del in te voeren, niet moet worden toegeschre ven aan een inval, uit hooger of lager kring voortgekomen, maar zijn oorsprong vindt in den wensch, reeds jaren geleden door den chef van den geneeskundigen dienst bij de zeemacht geuit, dat ®an de nog in gebruik zijnde sabel het gevaar lijke voor verwonding, speciaal in het te smalle handvest gelegen, mocht worden ontnomen. brulkt 6611 bief9tuk heeft g°- Voor geest en hart. De goede geest. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. gedichten van Uhland de wereld ingingen, waar men op de eerste bladzijde las: Leder sind wir, unser Vater schicht uns in die Welt hinaus." Te Leipzig isdezerdagen eenphy sio- logische specialiteit ontdekt, een wonderman op het gebied van den zang, namelijk de baritonzanger Fr. Meiszner, die tegelijkertijd een sopraanstem bezit. Hij zong eerst een groote scène uit Gluck's- Orpheus met zijn kunststem, die het timbre van een krachtige mezzosopraan heeft, en daarna, om het contrast beter te doen hooren, een basaria uit Czar und Zimmermann. Hij verbaasde het publiek niet minder door het volle en krachtige geluid waarmede hij de sopraan-liederen zong, dan door de wijze waarop hij die voordroeg. In de Haagse he kroniek van het Hbl. leest men het volgende: Een Haagsche predikant die geen „volle kerk" bezorgt, stond dezer dagen in de consistoriekamer, toen de diaken, met vier centen in de open hand binnentredende, hem met zeker leedvermaak toevoegde: „Kijk eens dominé, dat is de heele ontvangst, vier centen!" A.1 heel schraal," antwoordt dominé, „en daar is de gift der diakens ook nog onder." De diaken keek op zijn neus en zweeg verder. Te Parijs ontdekte men eene nieuwe dieven-industrie, n. 1. het handig ontstelen van koffers boven aan de huurrijtuigen. Al rijdende werden de fiacres door de leden der bende be klommen, die den buit aan andere leden der firma, die er achter liepen, afgaven. De bende kan thans achter slot en grendel van haar ver moeiend „vak" uitrusten. Verleden week is tusschen Nizza en Pauline een wagen, waarin t.vee kostbare renpaar den met drie jockeys geplaatst waren, in brand geraakt. Toen de trein te Pauline aankwam, had men nog even dan tijd om de laatsten, die reeds eene menigte brandwonden hadden, te redden. Voor de paarden wa3 het reeds te laat. De brand is ontstaan door het omvallen van een lampje, waardoor het op den bodem gespreide stroo, vuur vatte. Te Charleroi woont een weduwe, die hare drie kinderen in haar kamer opsloot als zij naar haar werk ging. Er brak brand uit, terwijl zij uit werken was en alle kleinen vond men als verkoolde lykjes terug. Het Meng-schandaal heeft zich Zon dag 11. te Rotterdam weder herhaald. Er was aangekondigd, dat M. voor vrienden der vrije gedachten ad f 0.50 entree in Verscheidenheid en Overeenstemming Zondag-middag te 2 uur zou optreden en spreken over de „vrijheid". Te 2 Uur was een klein getal nieuwsgierigen voor het gebouw bijeengekomen, zonder evenwel tot bal dadigheden over te gaan. Van lieverlede echter vermeerderde dit aantal, zoodat, toen tegen circa 3Vs uur de lezing geëindigd was, duizenden op de Scheepmakershaven stonden. Een rijtuig met twee paarden nam toen den spreker op en op den hok namen naast den koetsier twee politic-agen ten plaats. Een tierende menigte liep niettemin weder het rijtuig achterna, hoewel zich bepalende tot schreeuwen. Bij de Bsurs gekomen, had de nienigte bijna de paarden gegrepen en het rijtuig °®u stilstaan; doch de koetsier gaf zijn tweespan zulk een geduchten zweepslag, dat het uit ancien der mfninrfa lrnram t»n imnrfhnlflf» A L kw de en der menigte kwam en voortholde. Aldus Kwam men weder op de Kaasmarkt aan het po- tletbUrei,u' waar uitstapte, terwijl een zeer er politiemacht het plein deed ontruimen en geheel afzette. Tot 's avonds 8 uur bleef de politie nlrln»^ - aldaar en ook voor de woning van M. in de /-, vwiv \ooi lio nuuiug uu ivx. in osterstraat hield zich tot in den laten avond s erke politiemacht geposteerd. De schutterij, die Juist dien dag brandpiket overnam, was tot 3 uur de wapens gebleven. Een paar lieden op de Kaasmarkt, die zich tegen de politie verzetten, werden gearresteerd. Voor eenigen tijd ging in de bladen e klacht dat de kousen, zooals die nn gemaakt Worden, te hinderlijk voor de teenen waren. Een uudernemend fabrikant te Berlijn heeft nu kousen uiet teenen in den handel gebracht, die, zoo zij in den smaak vallen, onze huismoeders heel wat meer ust bij het breien zullen bezorgen. Misschien komt ®r nu nog wel een schoenmaker, die een nette aars weet te maken, waarin ook iedere teen af zonderlijk zit. v?^een Predikant te 's-Hage vervoegde zie ezer dagen een vrouw met het verzoek of fliin«<H,n3| 1J.een zieke wilde komen. Toen de cehranli f ile ket Terzoek aan hem had over- verdwenen*me? terUSkwam> vrouw heer des huizes. J C" de ParaPlule van den De dame, die in i,^ riënberg te Maastricht d'f, °alVa" j Qe resectie van een ge deelte van maag en darmkanaal heeft ondergaan, is nu zoover van dle operatie hersteld, dat zi Dr. Scbaepman heeft een, met succes bekroonde, poging aangewend om de Eriescbe Katholieken op te wekken tot aaneensluiting ter bevordering van hun gemeenschappelijke belangen. O. a. zal daartoe een nieuw provinciaal blad wor den opgericht en uitgegeven. In deMidlothiankolenmijnen, in den Amerikaanschen Staat Virginia, heeft een ontplof fing plaats gehad, waardoor 32 mijnwerkers onder het puin bedolven werden. Er is geen kans dat men de mannen zal kunnen redden. Uit Marseille wordt gemeld, dat toen den 4den dezer de spoortrein van Parijs naar Marseille onder den tunnel van de Nerthe reed, vier pistoolschoten in de afdeeling, eerste klasse van een spoorwegrijtuig uit de naaste afdeeling, waar een heer en een dame gezeten waren, gehoord werden. Toen de spoortrein den tun nel achter zich had, zag de dame bij het in vallende daglicht, dat haar reismakker in zijn bloed baadde. Aan het station te Rognac, waar de trein halt hield, opende men het portier en werd de gekwetste, een zekere Hess, een stijfsel- fabrikant te Marseille, uit het rijtuig gedragen. Ook de dame die met hem in't rijtuig zat stapte uit, daar zij getuigenis had te geven. Hess had vóór hij in 't rijtuig was gestapt, iemand ver zocht hem een pistool te leeren laden, aan welk verzoek voldaan was. Men zegt dat de zelfmoor denaar een slachtoffer is der beurspaniek, In een Eranschblad komt een adver tentie voor, die wel eenig in haar soort zal zijn. Men biedt daarin namelijk te koop aan een kenrig grafmonument met ruimen grafkelder, die onlangs op het kerkhof in de plaats, waar het blad verschijnt, gemaakt is en die, waarschijnlijk „door vertrek naar elders" niet meer noodig is. Jammer dat St. Nicolaas voorbij is. Zondag 11. kwam teN ij mogen in kulp- behoevenden toestand aan een man met vrouw en zes jeugdige kinderen, die met zijn gezin reeds meer dan zes jaar te Kirchhellen, in Westfalen, had gewoond en aldaar door arbeid zaamheid goed in het onderhoud van zijn gezin had kannen voorzien. Vrijdag jl. had hij van de polilie dier gemeente onverwachts bevel ontvangen zich ten raadhuize te vervoegen, waar hem door den burgemeester, op last der hoogere autoritei ten, werd medegedeeld, dat hij met zijn gezn onmiddellijk het Pruisische grondgebied moest verlaten, omdat hij de Duitsche nationaliteit nog niet had aangenomen en alzoo Nederlander ge bleven was. Toen hij huiswaarts keerde, waren inmiddels zijne goederen en meubelen reeds op geladen en zijne vrouw en kinderen uit de wo ning verwijderd en in een ander lokaal overge bracht, waarin ook hij gelast werd intrek te nemen. Den volgenden dag werd hij met de zijnen over de grenzen gezet. Gelijk lot troffen met hem een tiental andere Nederlandsche gezinnen, die in dat district verblijf hielden, waar zij door fabrieks arbeid of in de mijnen hun brood verdienden en evenmin tot klagen hadden gegeven; ook hen had de maatregel getroffen omdat zij hunne nationali teit niet hadden willen verwisselen voor de Dritsche. Ordinaire menschen en wijn hebben een etiquette noodig om meer te gelden dan zij waard zijn. Alle ware heiligen waren streng voor zich- zelven en mild en toegeeflijk voor hunne mede- menschen; de valsche heiligen daarentegen zijn zeer streng jegens hun evennaasten en lax voor zichzelven. Vele mer-schen, die hunne medebroeders den besten raad geven, zijn dikwijls in hunne eigene aangelegenheden blind en radeloos; zij gelijken den geneesheer, die als hij ziek is, zichzelven niet kan behandelen of genezen. Of het ware, goede en schoone in den mensch erkend wordt, is eene zaak op zichzelve; hij behoeft er echter niet om te bedelen, want hij heeft er van Godswege recht op. Eerst wordt men beleedigd en dan verwon deren de menschen zich nog als men hen ontwijkt. Als de geest in een huis goed is, dan gaat alles zonder moeite en als vanzelven. Een goede geest is als een goede atmospheer; in een land die dezen bezit, leven de menschen in voortdurende gezondheid, zelfs de zwakkeren worden er sterk. Een goede geest is de gezondheid, is het leven van een huis. Een slechte geest is juist het tegen deel. De goede geest moet de geest des geloofs, der oprechte vroomheid, der religiositeit zijn, dat is de meest wenschelijke geest het is de geest van den arbeid, van den wedijver, van de ern stige studiën, die niet opweegt tegen den religi- eusen geest, doch diens onvermijdelijke begeleider en steun is. Een goede geest is verder, de geest des verstands, der goede opvoeding, waardoor men de dingen niet door dwang, maar door middel van het geweten en van de eer bereikt; voorts de geest van den eenvoud, van vertrouwen, van de liefdevolle achting een heerlijke geest, die voor de opvoeding van de ziel en van het hart een onontbeerlijk voordeel is en in de huizen, waar hij heerscht, eene groote macht ten toon spreidt, omdat hij ware huisgezinnen vormt. Over dien geest wake men als over den oogappel. Ook een quitantie. Een Amerikaansch arts bood aan den executeur testamentaire van een overleden patient de rekening aan. Deze trok een zeer bedenkelijk gezicht toen hij het totaal cijfer zag, want de overledene had een groot ver mogen achtergelaten en de rekening was vrijwel anoloog met het groote fortuin van den gestorven patient. De dokter dien dat sarcastisch gebaren spel van den executeur eindelijk begon te ver velen, .zeide ten slotte: „verlangt ge wellicht dat ik mijne rekening beëadige?" „Dat is niet noodig," antwoordde de aangesprokene, „de dood van den overledene bewijst volkomen, dat hij van uwe geneeskundige diensten gebruik heeft ge maakt!" Ware vriendschap. Iemand die naar Amerika vertrok, verzocht een zijner vrienden om een bij schrift in zijn album. Deze voldeed hieraan met de volgende woorden: „Als ge geen geld hebt, moet ge ook niets koopen; als ge valt, blijf dan niet liggen, maar sta dadelijk op en komt ge bij ongeluk onder eene kudde ossen, maak dan een teeken aan uw voorhoofd, anders zou men u moei lijk kunnen onderkennen." Optisch bedrog. Een heer komt 's avonds, legerement emu, uit de sociëteit, plaatst zich, na een eindweegs te zijn voortgesukkeld met den rug tegen een huis en kijkt met strak ken blik naar eene in de nabijheid staande lantaarn. „Waar om ga je niet naar huis, Karei2" vroegen hem zijne vrienden. „Ik, ik wacht tot die fakkel optocht voorbij is," antwoordde de ondervraagde. 't Beste bewijs. Luitenant. Gij zegt, Mejuf frouw, dat mijnheer uw vader drie landgoederen in Gelderland bezit. Dame. En twee in Overijsel. Luitenant. En gij kunt nog aan de oprechtheid mijner liefde twijfelen? Climax. Een jongmensch schreef drie huwe lijksaanzoeken, waarvan de eerste begon met de woorden: „Geëerde vriendin," de andere: „Bemin nelijke Adèle" en de derde: „dierbaar, innig ge liefd meisje." „Waartoe dit verschil!" vroeg hem een zijner vrienden, voor wieu hij van deze cor respondentie geen geheim maakte. „Dat zal ik u zeggen," antwoordde hij; „de eerste heeft 8000, de andere 16,000 en de derde 40,000 gulden vermogen. Toppunt van weekheid. Weet gij wat het toppunt van weekheid is? Polsmofjes te han gen om gas-armen. Ook een artist. Een beroemd schilder maakt een reisje naar Amsterdam en wordt door een koopman ten eten gevraagd. Ook zijn zoon zegt deze, heeft, toen hij heel jong was, aaoleg voor de schilderkunst getoond; ik heb hem toen naar Parijs gezonden, waar hij tien jaren lang in liet atelier van den vermaarden Crèssasson gearbeid heeft. Eu waar is hij thans? vroeg de schilder. Thans is hij schoenmaker te Zaan dam. v» Haarlem, 8 Febr. Ia 1881 werden op de algeuieeue begraafplaats dezer gemeente, ouder Schooien, ter aarde besteld 325 Roomsch-Katliolieken, 525 Protestanten en 19 Israëlieten. Omtrent het getal kinderen, die op 31 December 1881 de scholen voor lager onderwijs in deze gemeeute bezochten, kan het volgende worden gemeld. De zes open bare scholen telden 1215 jongens en 1030 meisjes. De avondscholen dier inrichtingen werden bezocht door 195 jongens en 156 meisjes, die tevens de dagschool, en 5 jon gens en 2 meisjes, die alleen de avond school bezochten. Op elf bizondere scholen gingen 1246 jongens en 462 meisjes, ter wijl 6 bizondere scholen uitsluitend door 812 meisjes werden bezocht. BUEG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: C van Steen en G Nieman; W Kors en H B Schaap. Getrouwd: D T Pronck en J S Lingeman; I v. d. Werff en 6 de Leur; J Kaptijn en M de Goede; W J Pieleprat en T de Jong; WPG Blok en E Fremij; D Hunting en P Hogesteijn; S v. d. Mo len en A Landman. Bevallen: M Leeman geb. van Meidevoort d. J I Bosman geb. Lem d. MAC Feijkes geb. Camman z. J Knop geb. Zanting d. M A J Moolenaars geb. Slagers z. N Kaptijn geb. Bakker d. .E Koster geb. Mezeres d. S Oldenburg geb. de Vries z. M Koorn geb. Winters d. J M Welsenes geb. Lodders z. A G Reemer geb. Bleumink z. M v. d. Bunt geb. v. d. Neut z. E M van Gend geb. Coeree z. JE van Donselaar geb. Klaprood d. A M Klerk geb. Giesken d. WE Goosens geb. Westerveld d. AM v. Dijk geb. de Boer d. K Prenen geb. Jaarsveld z. A Freijer geb. de Vos z. G Vlug geb. Bakker d. A J E van Twaijver geb. Verkerk z. A Stouten geb. Kwakman z. K Jautz geb. Wassenaar z. ■- Overleden: F S M Kortenaar 22 mu. d. Kerkhofstr J M Snoek 3 j. d. Turfmarkt; CM Rodeka 37 j. eehtg. van H Schipper L. Annastraat; H Koster 10 j. z. K. Heerenstraat; Z Nienkemper 44 j. L. Veerstraat; J H Klijn 22 mn. z. Zoinervaart; J J Becker 17 dg. z. Rozenpriëeistraat; JE Valkenberg 60 j. echtg. van J Riemholt Hulscher Parklaan; N Schipper 7 ran. z. Zijlweg; DC Robin 16 j. Kerkstraat; H Homan 15 mn. z. Ursulasteeg; C E v. Wickevoort Cromme- lin 82 j. wed. D F Crommelin Parklaan; ML Krnijf 65 j. echtg. van A Rekman Gr. Heiligland; J de Graaf 54 j. Wijde geldel. pad; D Bouman 22 j. KI. Hout weg; A Lodden 90 j. wed. J Roekens Hagestraat; W M Heijdanus 3 mn. d. Vogelkoopsteeg; P v. Em merik 3 mn. z. Heereusingel; A Pbilippo 80 j. Rozen straat; AC Worst 58 j. echtg. van W C v. d. Berg KI. Houtstraat; SM Raase 38 j. echtg. v. C v. d' Avoort Tulpenstraat. ARROND. BECHTB. TE HAARLEM. Zitting van 2 Februari 1882. 1. G v d H te Haarlem, bedelarij, twee maan den gev. straf c. e. 2. M IJ Kz. te Purmerende, moedw. mish., f3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3 H L te Bloemendaal, moedw. mish., 15 dagen cell. gev. f 8 boete of een dag subs, cell. gev. straf c. e. 4. A R te Purmerende, verzet, geweldpleging en beleediging van een be dienend beambte in functie, 1 maand cell. gev. of f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 5. K R te Purmerende, verzet en geweldpleging tegen een bedienend beambte en moedw. mish. bij verstek drie maanden cell. gev. f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6. M IJ Az. te Purmerende, verzet en geweldpleging tegen de politie, 21 dagen cell. gev. straf c. e. met vrij spraak van het meerdere ten laste gelegde. 7. R J J te Purmerende, diefstal gepleegd met oordeel des onderscheids, een dag cell. gev. straf. c. e. 8. K de B te Spaarnwoude, diefstal, een maand cell. gev. straf e. e. 9. M AC en H D. te Haar lem, diefstal ieder, eene maand cell. gev. straf, en solidair in de kosten. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 6 Februari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,50; a 9,75 witte dito f 8,60 a 11,45 rogge 7.50 a 8.haver 3,75 a 4,50; gerstJ 5.90 a f6.25 duivenboonen 7,— a 8,bruineb. f bruin mosterdz akarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 4 Feb. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt6 koeien/150 a 195, 10 nuchter# kalveren 5. a 19, vette kalveren a 280 schapen J 16 a 29, varkens f a per kilo, 74 ma gere dito 15 a 26, 1 bokken 4. a -, 7 paarden 80 a 170, lammeren fa LEIDEN4 Feb. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 3 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen 8,50 a 9.25. f - heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 80.a 85.2de qual. f74.a 79. SCHIEDAM, 7 Feb. Moutwijn, per ned. van 12,50, Jenever f 18,spoeling f 2,30 dito commissie f2,20. HOORN, 4 Feb. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 17 heet. tarwe f 11,00, - heet. rogge f -,30 heet. gerst 6,— 28 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 22,00 a karwijzaad f 13,50, 17 heet. boonen: heet bruine f 14,00 gele f f heet. paardeboonen f a 9 heet. erwten f 14, fheet. groene ƒ15,heet. grauwe f 16,— heet. witte 14,heet. aardappelen a-, alles per heet.;manden appelen f a-.— kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 60 tot 200-, veulens fa - koeien van f tot 40 kal veren van 8 tot 25, schapen van tot 170 lammeren van 15 tot 25, 40 varkens van 19 a 27 6 zeugeD van 40 tot 60 135 biggen van f 6.- 10,bokken f a-, geiten/0 tot -.— a— ROTTERD AM, 7 Feb. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1101 runderen 117 vette- en graskalveren 84 nuchtere kalveren. 131 scha- en of lammeren, 284 varkens, 50 biggen, 3 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 88 c. 90, 2de qual. 76 c., 3de qual. 65 e.,- kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 95 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 75/8 ton, 73/16 tonnen, 951 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80, 2e qualit. f 75, 8de qual. f70. ALKMAAR4 Februari. Granen. Men besteedde voor tarwe f 8,25 a 10,75, rogge f 8,00 a 8,75, gerst 5,a 5,75, dito chev. 6,a 7,10, haver 3,50 a f 5,paardenboonen f 6,25 a 7,25 bruine dito 8,50 a ƒ10,25, duiven dito f -,kanariezaad f rood mosterdzaad 20,geel dito 11 a karwijzaad 13,25 a blauw maanzaad groene erwten 14,a 18,50 grauwe dito 13,a 18,vale dito 12 a 16 Witte a— 6 Feb. Ter veemarkt werden veikocht 1 koeien van f130 a61 kalveren van f 36 a 106, 11 nuchtere dito van f6 a 18, 12 schapen f 18 a 80, 62 varkens f46 a 60 c. magere a c. per kilo. AMSTERDAM, 6 Februari. Ter veemarkt waren aangevoerd 582 runderen, van welke de prijzen waren lste qnaliteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,75, dito 3de qualiteit f 0,65 per kilomelk- en kalfkoeiec f 140 a 280, 4 graskalv. f a 91 nuchtere kalfk 5 a 11, - schapen en lammeren a vette varkens a c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a LONDEN, 6 Feb. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 6,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/2 a 7/4, Kalveren 5/2 a 6/6 Zwijnen 4/- a 4/8. PURMEREND, 7 Feb. Kaasaangevoerd 93 stapels prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare f 29, BEURSBERICHTEN. Amsterdam 7 Februari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2ys 0 v v 8 tt u .....4 Hongarije. 'Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in pRpier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 w 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 w w 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Qbl. Leening 1876 5 N".-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/. 0 1877 4 Columbia. Obligatien4!/a Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. AandK Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/* 1875 5»/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl3 Kiew-Brest Aand3 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 3 Morscbansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw.. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN Nederland. Loten Amsterdam 100 8 t Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 u 1860. 5 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 6 5 div. genoteer de koers 66 V. ®03/u 1021/s 91 80 85'/< 61?/, 63s/i6 517s 973A 76'/s 897, 28 467„ 277, 277, 45 117is 107's 87 Vj 111 115 5 5 5l/j pet. 167is 13 Vis 118 145 1157, 757. 1437, 1477z 207, 49 50'7„ 1247, 51 88 62 897, 66 641/, 58 140 397a 1367, 103»/, 1091/, 1027, 957s 97 10U/i, 1091/. 148 1847, 1337,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3