MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Voor geest en hart. De kracht van den geest. Allerlei. den, waaronder alle voorwerpen, zonder dat de waggon eenigen schok ondergaat, van de rails worden verwijderd. Die proef is o. a. genomen met houten balken van 70 kilo. Tusschen of onder de raderen te geraken is met dezen toestel bijna onmogelijk. De heer Guichard heeft een goed werk verricht, niet slechts voor Rotterdam, maar voor het tramwegverkeer door geheel Nederland, met aan deze nuttige vinding zijn volle aandacht te schenken. Nu en dan vindt men elders in oude kerkrekeningen een post uitgetrokken voor het salaris van iemand, die belast is „slapers te wek ken." Een Deensch tijdschrift vermeldt een rescript van koning Christiaan VIII, 7an den 17 en Mei 1846, dat als volgt luidt: „Nadat het ons is ter oore gekomen, dat het slapen in de kerken al te zeer de overhand neemt, bevelen wij dat in elke gemeente van het stift eenige mannen zullen wor den aangesteld, die in de kerk rondgaan en met een langen vliegenklap de slapers op het hoofd slaan en hen door dezen afdoenden maatregel wak ker houden." Onlangs kwam te Havre met een stoomboot uit Dover een Engelschman aan, die blijkens zijn voornaam uiterlijk, zijn keurige klee ding en groote bagage al den schijn had, een man van de wereld te zijn. Hij nam zijn intrek in een der voornaamste hotels, at aan de table d'hote, en knoopte een gesprek aan met een naast hem gezeten heer, die hem ter loops meedeelde, dat hij aan het hoofd stond van een der eerste bankiershuizen in de stad. „O, dat treft goed," riep de Engelschman, „dan zoudt gij misschien zoo goed willen zijn om een paar wissels voor mij te disconteeren?" „Als de papieren van goede huizen zijn met genoegen," antwoordde de bankier, stond op en verzocht den vreemdeling hem terstond naar zijn kantoor te vergezellen. De wissels bedroegen 20,000. De bankier be zag ze nauwkeurig, stak ze toen in zijn zak, haalde een pistool te voorschijn, legde die op den vreem deling aan en riep: „gij zijt een schurk, een be drieger. Men heeft mij bericht, dat gij komen zoudt. De firma Wesley Co. te Londen schreef mij dat gij, haar kassier, het huis 20,000 in wissels ontstolen hadt, en die waarschijnlijk hier te gelde zoudt maken; ook handelsvrienden in andere havensteden zijn reeds van uw schurken streek in kennis gesteld. Ik houd dus de wissels en jaag u, als ge probeert u te verzetten een kogel door het hoofd." „O ik ben verloren!" riep de Eugelschman met stoïcijnsche kalmte, terwijl hij bedaard staan bleef, en de bankier aanstaarde. Deze, die blijde was den tchurk, die zijn han delsvrienden bestolen had, in zijn macht te hebben, genoot eenige oogenblikken zijn overwinning en sprak toen langzaam: „De firma Wesley en Co. wil in hare edelmoedigheid niet alleen uw bedrog stilhouden, maar u ook, ter wille van uw vrouw en kinderen, in staat stellen een eerlijk beroep te beginnen. Zij heeft mij daarom opgedragen u 3000 uit te betalen, llier is het geld; teeken deze quitar.tie, wordt een eerlijk man, en maak nu dat ge weg komt." De vreemdeling vertrok bui gend en had met den eerstvolgenden trein de stad verlaten. Intusschen schreef de bankier terstond aan zijn Londensche vrienden, dat hij gedaan had wat zij hem hadden opgedragen. Hij zond hun ae wissels die hij hun gewezen kassier had af genomen, en berichtte hun, dat hij de namens hen betaalde 3000 op hunne rekening had gebracht, maar niet zonder de opmerking te maken, dat zulk een edelmoedigheid tegenover een dief eigenlijk wel wat misplaatst was. Een paar dagen later kreeg hij echter van de firma Wsslev Co. een schrijven ten antwoord, waarin zij hem mededeelde, dat hun kassier een zeer eer lijk man was, dat op hun kantoor geen diefstal gepleegd was, en dat hij de 3000 op zijn eigen verlies-rekening moest schrijven. Het bleek dat de sluwe Engelschman zelf den brief aan den bankier geschreven had, waarin hij zichzelven als bedrieger aanduidde en last gaf tot uitbe taling van het geld. De wissels waren natuurlijk alle valsch. De Bro uwershavensche bengels, die rebellie pleegden tegen den predikant ter catechi satie, hebben voor de Rechtbank te Zierikzee hun schuld bekend. Daar echter die bekentenis alleen stond, sprak de Rechtbank hen vrij, als zijnde het misdadig feit niet wettig en overtuigend be wezen. Nochtans zijn de boosdoeners niet onge straft gebleven, zoo deelt de Midd. Ct. mede; uit het getuigenverhoor bleek nl. dat de bengels door hun respectieve ouders, na het plegen van de baldadigheid, naar eisch aan den lijve gestraft zyn en die kastijding, gevoegd bij de ernstige vermaning van den voorzitter, zal hen zeker in 't vervolg van het opvoeren van zulke stukjes weer houden. Op het bureau van bet dagblad de National Republican, te Washington, heeft de redacteur van dat blad, Mr. Barton, den gewezen vodacteur, Mr. Soteldo, in een twist naar aan leiding van een artikel over laatstgenoemde, door oen pistoolschot gevaarlijk gewond. Hij zelf be kwam een paar lichte kwetsuren. Het geval heeft groot opzien verwekt. Een moord te begaan en dat om drie kreutzer in het bezit te krijgen, zal wel eenig zijn in de geschiedenis der terechtzittingen. Naar Hongaarsche bladen melden, beging een bedelaar J1!?'.18'' voor die geringe som zulk een mis- aa Hij had zich op weg begeven naar Tando- meszics, waar hij gewoonlijk zijn dagelijksch brood verdiende met zijn hand ophouden. Op weg ont- moe ij een confrater, met wien hij gemoedelijk aan den kant van den weg het ontbijt gebruikte. Nadat zij hiermede gereed waren, vroeg hij aan den mets kwaadsvermoedende of deze geld bij zich had en op het antwoord: ja drie kreutzer, trok hij zijn mes en stootte dit den bezitter der drie kreutzer in den buik, waardoor deze zwaar ge wond neerviel. De moordenaar ontnam toen zijn slachtoffer het geld en wandelde bedaard verder om zijn bezigheden te gaan doen. Met moeite sleepte de verwonde zich naar het naaste dorp, noemde den naam van den moordenaar en over leed na enkele uren. Er heeft zich te Londen een-maat schappij gevormd tot het bezorgen van electrische verlichting in particuliere woonhuizen. De kosten zouden niet hooger loopen dan die van gasver lichting. De maatschappij doet het voorstel dat b. v. 60 bewoners van eene buurt haar een jaar- lijksch inkomen van 600 zullen verzekeren. Zij wil daarvoor dan aan die 60 electrische huisver- lichting bezorgen, met aanwending, zoozeel moge lijk, van bestaande gasleidingen. Als een bizonderheid wordt ons ge meld, dat de jachtopziener K. te Ambt Voller.- hove door zijn collega W. is aangeklaagd wegens het zetten van hazenstrikken. De Grieksche bladen melden het overlijden van mevr. Irena Papazaphiri, te Bytine van Gortijnen, in den ouderdom van 122 jaren. Tot op het laatst van haar leven bleef zij haar verstandelijke vermogens behouden. Zij kende de Grieksche omwenteling in al haar bizonderheden; toen deze begon, was zij reeds 60 jaren oud. Bij het doorboren van den Arlberg heeft, naar uit Weenen gemeld wordt, een ont ploffing plaats gehad, welke den dood van ver scheidene werkliedeD veroorzaakte. De heer Cossy, hoofd der kliniek aan de Parijsche hospitalen, is in 48 uur tijds aan diphtheritis bezweken, door hem opgedaan bij de verpleging van kinderen. In minder dan een jaar tijds is hij de tweede geneesheer aan dezelfde in richting, die alzoo het slachtoffer is geworden van zijne plichtsvervulling. De heer Cossy, een Zwit ser, was 33 jaar oud en een half jaar geleden in het huwelijk getreden. De stad Eouricarial, in West-Afrika, is door de inboorlingen verwoest, die haar in brand staken en de Engelsche factorijen, alsmede een Pransche plunderden. Verscheidene eigenaars en klerken der factorijen worden vermist. Naar men vreest, zijn zij door de inboorlingen gedood. Te Salatiga heeft een geheimzinnige moord plaats gehad op Oudejaarsavond. Zekere v. d. S., wegens oogziekte ontslagen beambte bij den spoorweg, logeerende bij zekeren S. is, na met dezen den geheeleu avond gedronken en ge reder. te hebben, zonder bekende aanleiding, naar beweerd wordt, door S. in zijn bed vermoord met een korte lans. De steek was niet diep, maar opende ongelukkig een ader. De huishoudster van v. d. S. ontvluchtte het huis. S. had later maat regelen genomen om aan inbraak te doen ge- looven. Hij verklaart zich van het gebeurde wegens dronkenschap niets te herinneren. Hij is, naar aan het Ind. Vad. gemeld wordt, nog op vrije voeten. Practische Chineezen. Ten einde de bevol king te gewennen aan het gebruik van de tele graaf, heeft de Regeering van China bevolen, dat gedurende een maand elk Chinees er gratis gebruik van mag maken. Een jongeling, Dufraine, en een meisje Eedoncker, beiden 16 jaar, wilden over den spoor weg gaan tusschen Tubeke en Dembecq, op het oogenblik dat een goederentrein aankwam en niet tegenstaande het verbod van den wachter. De jongeling werd door den trein afgrijselijk verminkt en overleed anderhalf uur later aan zijn wonden. Het lichaam van het meisje werd op 2500 meters afstands van de plaats van het ongeluk terug gevonden en was niets meer dan een afzichtelijke vleeschklomp. Alvorens te sterven, verklaarde de jongeling, dat het ongeluk alleen aan zijn onvoor zichtigheid te wijten was. Eén der twee jongens, die gekwetst werden door het schot van den schildwacht bij de invalidenzuil te Berlijn de derde bleef dade lijk dood is nu ook overleden. De schildwacht heeft geene straf ontvangen, want het is gebleken, dat hij niet anders had kunnen doen dan zijn geweer te lossen, hoewel het door hem niet minder dan door de militaire overheid betreurd wordt dat dit ééne schot zulke ernstige gevolgen had. De jongens, die voortdurend over het gras om de zuil liepen, waren herhaaldelijk door den schild wacht gewaarschuwd, maar deze kon niets tegen hen doen, toen zij hem met steenen gingen wer pen, omdat zijne instructie hem streng verbiedt, zich van zijn post te verwijderen. Sommige steenen hadden hem zoo getroffen, dat hem het bloed langs het gezicht liep. Hij riep de hulp in van eenige daarlangs komende werklieden, maar deze lachten hem uit. De jongens, daardoor aan gemoedigd, gingen met hunne ba.dadigheid voort, totdat eindelijk het noodlottige schot viel. De schild wacht is voor het front zijner compagnie open lijk van alle schuld vrijgesproken. Te Unet, in hetPransc he departement Lot en Garonue, zat dezer dagen zekere vrouw Leytoure, onderhevig aan vallende ziekte, voor het vuur haar kindje te zoogen, toen zij plotse ling een toeval kreeg en het wicht in de vlam men liet vallen. Tot zich zelve gekomen, vond zij enkel een verkoolde klomp. Iemand, die door honger gedreven bij een bakker een broodje of bij een slager een stuk worst steelt, verdient in zekeren zin nog medelijden. Anders is 't gesteld met iemand, die over een vermogen van ongeveer f 60,000 be schikt en zich dar. aan diefstal schuldig maakt. Dit is thans het geval met zekeren L.een koop man te Amsterdam, die in het raanufactuurma- gazijn De Zon op den Nieuwendijk zich aan diefstal van een stuk zijde schuldig maakte. Hij is door de politie gearresteerd en ter beschikking gesteld van de justitie. De St. Gregorius-vereeniging tot be vordering van de R. K. kerkmuziek zal in Sep tember te Maastricht haar jaarlijksche bijeen komst houden. Als verstand en hart samengaan, gaat alles goed, gaat er echter een verkeerd, dan gaat alles verkeerd. Inwendige vreugde verdrijft het uitwendige lijden, uitwendige vreugde maakt het inwendige lijden nog grooter. Gewone menschenlevens vervliegen en zijn verdwenen; slechte vergaan en verpesten nog andere er bij; edele kristalliseeren en leven tot zegen van velen voort. Het schandelijkste van het schandelijke in onzen tijd is, dat het schandelijke zijn schande lijkheid verloren heeft. Alle wegen op aarde leiden naar den Hemel, als de mensch ze slechts aan Gods hand wil bewandelen. De vastheid in de opvoeding is de persoonlijke en de moreele sterkte, de kracht van den geest en het karakter, waarmede een opvoeder de rech ten van het zakelijk gezag, waarmede hij bekleed is, uitoefent en ondersteunt. Het is dus de moreele en niet de materiëele kracht, de kracht dër ziel en niet die van het lichaam, het is de kracht van den geest, d. w. z. de vastheid in de raadgevingen, bepaaldheid, beslist heid, zekerheid, vastberadenheid zonder zwakheid in de meeningen en rijpelijk beraad. Wanneer echter de overweging heeft plaats gevonden, dan moet men ook weten wat men wil en wat men willen moet. De kracht van den wil, dat is vastheid en zij maakt de persoonlijke autoriteit, de macht van het gezag, zonder welke het onmogelijk is een kind, ook van het zachtste karakter, op te voeden. Een nieuwe betrekking. Een Pruisisch gepensioneerd kapitein van het leger plaatste on langs de volgende advertentie in een der dagbla den: „Aan den linker arm gewond en aan 'trechter been lijdende aan eene hardnekkige jicht, zoek ik bij de een of andere familie geplaatst te worden alsvertrouwbare barometer. Twee discretionnaire vredesvoorstellen. „Wij zullen samen kersen eten," zei de sterke broeder tegen den zwakke, „doch wij zullen broe derlijk deelen. Gij neemt wat ik volgens mijn discretionnair goedvinden u geef, en ik beloof u dat ik niet meer zal eten, dan voorhanden is." Ik begrijp niet waarom wij elkaar dood zullen schieten," zeide een duellant tot zijn tegenpartij. „Ik ben grootmoedig, werp gij het eerst uw pistool weg." „Maar waar blijft het uwe?" vroeg de andere, 't Mijne behoud ik natuurlijk, doch ik beloof u, dat ik niet meer zal schieten, dan naar mijn discretionnair oordeel passend is." Het een door het andere. Gast. Hoe is 't bier? Kastelein. Bij 't rooken gaat 't nog al. Gast. Hoe zijn dan de sigaren? Kastelein. Bij 't bier zijn ze goed. Ook een troost. Een bewoner van een boven huis deed een zijner vrienden uitgeleide tot aan de trap. Door het een of ander toeval struikelt de bezoeker, met het ongelukkig gevolg dat hij van al de trappen valt en beneden in den gang bewegingloos blijft liggen. „Troost je," riep zijn gastheer van boven, „met Paschen woon ik ge lijkvloers." Causaal. Onderwijzer. Waarom heeft Cham zijn vader Noach uitgelachen? Keesje. Omdat hij beschonken was, meester. Onderwijzer. Goed; maar zoudt gij in staat zijn om uwen vader uit te lachen? Keesje. Nee, meester. Onderwijzer. En waarom niet? Keesje. Omdat ik al naar bed ben als Pa uit de sociëteit thuis komt. Een nieuw rooversnestCipier, wat heeft die weder gedaan? Brigadier. Dat is een zak kenroller, die in flagranti betrapt is. Cipier. Dat is al de zesde, die jullie in Flagranti gesnapt hebt. Dat Flagranti schijnt 'n recht rooversnest te zijc! Voorzorg. Onlangs werd in het hoftheater van eene plaats in Zuid-Duitschland repetitie ge houden van eene oude opera, die slechts zelden, alleen op hoog bevel, wordt opgevoerd. In het derde bedrijf komt een zeer lange solo voor op fluit of harp. Eenige maten voor het einde van die solo, vond de orkestmeester in de partituur, die sedert den dood van den vorigen directeur niet meer opengeslagen was, de eigenaardige aan- teekening met potlood: „Hier moeten de violen wakker gemaakt worden." BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM* Ondertrouwd: W Hos en S de Beer; W F Jansen en C Ruifrok; HA Donker en J M A van Dieren. Getrouwd- M Numan en M G Kol; W v. Amstel en M ft K Sanders; H J Bothe en J M E v. Dijk; F Schrijvers en M Vendel; CA ter Poorten en E Scholte; W de Graaf en J M Heemskerk; M J A Thölen en M P Basé; J W Langeveld en S MWaale- wijn; M G H Pels en G J Bommels; H v. d. Eijkhof en S H Spel; C J Otten en A C Hagen; A G Hardeuberg en M E Bijster; C van Steen en G Toepoel; W Kors en H B Schaap. Bevallen: J H Rees geb. Vieselman z. G Eskes geb. Siebers d. M J van Bruggen geb. van Huizen d. M G van Huizen geb. Ditmar z. J Wijkhuizen geb. Soellaart d. C J v. d. Bos geb. Wesseling d. J H Scherpenhuizen geb. Schrama z. M Boeré geb. Schor nagel d. J v. Honschoten geb. Antonisse z. MC Hellemiuk geb. Utenhoven z. M A Rollfs of Roelofs geb. v. Leeuwen d. G Borrenberg geb. v. Uden z. C Stokman geb. v. Riemsdijk d. Baronnesse J van Lijnden geb. Jonkvr. Teding v. Berkhout z. E M Wagner geb. Schouten d. G Loerakker geb. Jored. M A v. d. Horst geb. Steffens z. TC Brian geb. Dame d. L Vrolijk geb. Pekelharing d. H Mul der geb. Brouwer z. C ADitenboschgeb.de Paauw d. D Clifford geb. Beelen z. AM Hofman geb. Bakker z. M Horstmanshof geb. ter Haak z. M Bouwmeester geb. Schoonhoven z. E v. d. Lijn geb. Roog z. Overleden: M E Wegman 73 j. wed. J A Watering Gr. Hou tstraat; W T M Bronkhorst 14 mn d. Gor- testeeg; K Wassenaar 39 j. Eehtg. v. D Jantz Mag- dalenastraat; GW Scheelings 12 mn. z L. Vlaming straat; Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van J Surendonck L. Vlamingstraat; H Molhuijzen 74 j. wed. E J Schroder Gr. Heiligland; H M Leveld 3 j. d. Baljuwslaan; J D Rigbers 37 j. Schagchelstraat; AG Cares 75 j. wed. P Tweehuijzen K. Heerenstraat; A de Wit 75 j. Eehtg. v. C J Poppe Jansstraat; H J v. d. Star 2 j. z. Nieuwe gracht; C A Braspenning 11 mn. z. Damsteegje; H H Tijman 80 j. Spaarnw. straat; J van Dijck 15 dg. z. Barre- voetesfeeg; A de Groot 40 jSmedestraat; EC van Huizen 3 dg. z. KL Houtstraat; S J Anderson 55 j. de Haasstraat; T J van Lingen 2 j. z. Rustenburger- sloot. HAARLEM, 13 Februari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a -,— witte dito f 8,30 a 11,30 ogge j 7.50 a 8.haver 3,75 a 4,50; gerst/ 5.15 a f 6.10 rdnivenboonen 7,— a 8,bruineb. f bruin mosterdz akarweizaad f a per—kilo, oliezaad -— kanariezaad fa geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 11 Feb. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt8 koeien f 120 a 210, 18 nuchter* kalveren f 7. a 16, vette kalveren a 343 schapen j 12 a 27, varkens f a per kilo, 73 ma gere dito 16 a 26, 2 bokken 5. a 7, 6 paarden 50 a 250, lammeren f a LEIDEN, 11 Feb. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- f 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.14 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 20 heet. haver, zware- f 5,—. a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f 8,60 a 9.25. f - heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. ƒ80.a 85.2de qual. f74.— a 79.—. SCHIEDAM, 14 Feb. Moutwijn, per ned. van 12,50, Jenever f 18,spoeling f 2,20 dito commissie f 2,30. HOORN, 11 Feb. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 9 heet. tarwe f 10,50, - heet. rogge f -,—27 heet. gerst 6,— 30 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 21,50 a karwijzaad f 13,60, 42 heet. boonen: heet bruine f 12,25 gele f 12,— heet. paardeboonen f 8,a |11 heet. erwten f 12, fheet. groene ƒ15,heet. grauwe 17,— heel. witte 14,heet. aardappelen -,a -,— alles per heet.;manden appelen akilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 65 tot 180. veulens fa - koeien van f tot 45 kal veren van f 8 tot 20, schapen van tot 135 lammeren van 17 tot 29, 30 varkens van 18 a 26 5 zeugeD van 40 tot 55 160 biggen van f6.- 10,bokken f a-, geiten/0 tot -.— a ROTTERDAM, 14 Feb. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paard. 731 runderen 117 vette- en graskalverea 102 nuchtere kalveren. 123 scha- en of lammeren, 329 varkens, 48 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 e. 90, 2de qual. 67 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual: 95 c., schapen 97 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 64/8 ton, 71/16 tonnen, 1014 stukken a 7a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 82, 2e qualit. f 76, 3de qual. f72. ALKMAAR, 10 Februari. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,a 11,50, rogge 8,00 a 9,gerst 5,75 a 6,75, dito chev. 6,a 7,15, haver 8,60 a f 5,paardenboonen 6,50 a 7,50 bruine dito 9,50 a ƒ11,75, duiven dito f -,kanariezaad f 10,25 rood mosterdzaad 6, geel dito 11 a karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten 14,a 18,50 grauwe dito 13,a 18,vale dito 12 a 16 Witte a— 13 Feb. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van f150 a 250, 75 kalveren van f 36 a 110, 12 nuchtere dito van f7 a 16, 12 schapen f 18 a 30, 75 varkens f46 a 60 e. magere a c. per kilo. 10 Feb. Aangevoerd 140 stapels kaas, wegende 31,851 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,commissie- 30,middelbare! 31,00, laagste f20. AMSTERDAM, 13 Februari. Ter veemarkt waren aangevoerd 680 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,82, dito 2de qualiteit 0,74, dito 3de qualiteit 0,64 per kilomelk- en kalfkoeien f 150 a 280, - graskalv. a 97 nuchtere kalfk 5 a 9, 12 schapen en lammeren a vette varkens 50 a 58 c.; beiden per kilo. biggen, a paarden a LONDEN13 Feb. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2700, Schapen en Lammeren 700, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/9 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/- a 5-/. PURMEREND, 14 Feb. Kaasaangevoerd 87 stapels prijs der kleine kaas f 35,middelbare Amsterdam 14 Februari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld27. v 8 s 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 n zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 6 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4l/< 1877 4 Columbia. Obligatien41/- Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/j Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. a w 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 6 Rumenle Aandeelen Spw. dl Amerika. Chicago N. W. Cert Aand. N. York Lake Ene W. S. Aand Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgle. sta(l Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 51/: pet, genoteer de koers. 67'/4 80 10213/i6 91 787. 817, 617/, 63»/, 327is 977, 767, 897, 26 Vs 4674 261/4 278/i« 45 107/, 9'7i. 877. 112 1147, 31 1774 137is 114'/, 144'/, 116 7574 145 148»/, 19»/,, 49 507, 1247, 507, 88 62 89 657« 647, 58 1407, 399/'e 1357, 103»/, 108»/, ÏOH/, 957. 97 100 7, 107'/, 1467, 134 1327,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3