HMRKTBEIUCHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Den schijn ophouden. Allerlei. Kunstnieuws. STEDELIJK NIEUWS. moest het er zelfs van voedsel voorzien, maar het liet er zich niet door verlokken om mede te gaan. Het vinden van een gezonken schip door middel van electriciteit. Eenige jaren ge leden is op het Erie-meer een met koper beladen vaartuig verongelukt. De lading had een waarde van 60,000 dollars. In weerwil ran alle moeite, kon het gezonken vaartuig niet gevonden worden. Maar nu gebeurde het onlangs, dat een schooner, aan welks boord zich toevallig een nieuw uitge vonden toestel tot het ontdekken van metalen be vond, het Erie-meer passeerde. Plotseling gaf de toestel het sein, dat zich onder den waterspiegel groote massa's moesten bevinden. De plaats werd nauwkeurig bepaald. Er werden duikers derwaarts gezonden. Dezen vonden de lading, die sinds lang als verloren werd beschouwd. Indekunstwolfabriek van N. Don nés te Neuss is een 33jarige gehuwde arbeider en vader van drie kinderen met de drijfriemen eener machine in aanraking gekomen en met geweld tegen de zoldering geslingerd. De ongelukkige is kort daarna onder de smartelijkste pijnen over leden. Bescherming van briefduiven tegen roofvogels. Door waarneming is gebleken dat vooral door een langdurigen tocht vermoeide briefduiven niet zelden een prooi worden van roofvogels, in welk geval duif en depêche beide Verloren zijn. In China, waar de briefduiven reeds sedert onheugelijke tijden als gemeenschapsmiddel gebruikt zijn, werden deze duiven bij hun toch ten over de verre steppen tegen de talrijke roofvogels beschut, doordien men aan hare slag pennen klokjes van buitengewone lichtheid en een helderen, doordringenden klank bevestigde. Hoe sneller de duif vliegt, des te luider klinken de klokjes. In navolging hiervan zijn nu ook de briefduiven, die in den Jardin d'acclimatation te Parijs voor militaire doeleinden gehouden worden, sedert eenigen tijd van soortgelijke klokjes voor zien, var welke enkele zelfs de grootte van een kleine oranjeappel hebben, maar die toch buiten gewoon licht moeten zijn. Daar de briefduiven in den regel in zwermen vereenigd vliegen, veroor zaken deze klokjes een geluid dat veel overeen komst moet hebben met het gonzen der telegraaf draden. Eerstdaags moet voor eenlndiaansch gerechtshof te Sattara een aap als getuige optreden in eene rechtszaak wegens moord. Een man, die zijn kost won door met vijf apen en een geit, welke hij kunsten liet vertoonen, rond te reizen, werd onlangs in de nabijheid van een dorp ver moord, en zijn heele kunstenmakerstroep met hem, behalve een aap, die in een boom was geklom men en zijn meester en zijne makkers door de moordenaars had zien begraven. Toen alles rustig was, liep de aap naar het naaste dorp, en wist daar door geschreeuw en teekens te beduiden dat er iets niet pluis was. Men volgde den aap naar de plaats, waar zijn meester begraven was, en de moord werd ontdekt. Deaapmoetnudemoordenaars herkennen. Men kan zeggen dat over het geheel de Engelsche gasmaatschappijen tegenover de zoo duchtig dreigende mededinging van het electriscbe licht den moed niet laten zakken; integendeel, zij schijnen zich er door geprikkeld te voelen tot nieuwe krachtsinspanning. Zoo verklaarde nog eer gisteren de heer Browne, voorzitter van de Gas light and Coke Company, dat de „dorst naar licht", dien de invoering van electrisehe verlich ting bij het Engelsche publiek gewekt had, zoo wel de gasmaatschappij als de vestries van Lon den tot het besef had gebracht van de noodzake lijkheid om de metropolis te voorzien van een betere verlichting dan tot dusver. Met eene „zeer kleine vermeerdering van uitgaven" konden de vestries Londen maken tot de best verlichte, in stee van de slechtst verlichte stad der wereld aldus verzekerde de heer Browne, die blijkbaar de ver lichting van sommige andere steden der wereld nooit gadegeslagen heeft. Men is te Philadelphia bezigmethet aanleggen van ondergrondsche telephoongeleidin- gen. De uitkomsten zijn in alle opzichten bevre digend. Het geluid wordt er beter door overge bracht en de inwoners blijven bevrijd van het demonisch gegil dat de gespannen draden in ste den met geleidingen boven den grond, bij win derig weder door de straten doen weerklinken. He heer J. A. De Bergh deelt, mede dat bij den heer van Schermbeek, hoofdcommis saris van politie te 's Gravenhage, eergisteren van Z. Ms. consul te Chicago een schrijven is ontvangen betreffende het onlangs door ons medegedeelde omtient de naar Amerika ver roerde minderjarige Helena Bruno. De consul constateert daarin, dat zij werkelijk thans woon achtig is te Grand Rapids, in den Staat Michi gan, en we) als dienstbode in het gezin van ze keren handelaar Frek. C. Idema, 288 Lyonstreet, 'emand die zeer goed ter naam en faam bekend staat. Leentje zelf past braaf op, doch weigert stellig eenige inlichtingen te geven omtrent de personen in den Haag, die haar naar Amerika hebber, geholpen tegen den wil harer moeder in. De consul, de heer L. J. J. Nieuwenkamp, ver klaart zich gaarne bereid om de Haagsche justi tie verder van dienst te zijn. .®^j°ngste berichten (van 17 Febru ari) betreffende den bouw van den tunnel onder het Kanaal luiden gunstig. Op dit oogenblik zijn meer dan 1000 yards van den nieuwen 7 voet hoogen gang gereed. Het boren heeft 's nachts plaats bij electrisehe verlichting. Nagenoeg 24 uur in het etmaal wordt gearbeid. Gemiddeld nu 28 a 30 voet per dag geboord. Het Engelsche stoomschip Bahama, met een bemanning van 29 koppen en 4 passa giers, en een lading ter waarde van 100,000 dol lars, is op den Atlantischen Oceaan vergaan. Het werd door een hevigen storm overvallen, en zoo ontredderd, dat men het moest verlaten. In een van de twee overgebleven reddingbooten (de twee andere waren weggespoeld), gingen de kapitein en 16 man; in de andere de tweede stuurman en 13 personen. Twee matrozen weigerden het schip te verlaten, en een passagier was over boord gespoeld. De boot van den kapitein sloeg om, op 100 voeten afstands van het schip, en alten die er in waren verdronken. De andere sloep, die van ijzer en slechts 13 voet lang was, zwierf 12 uur in den storm rond, tot de schipbreuke lingen gevonden en aan boord genomen werden door het schip de Glenmoray, dat hen naar New- York bracht. Een houthakkerteDournoninFrank- rijk keerde dezer dagen met een bos hout op den rug naar zijn woning terug, toen hij plotse ling een koud voorwerp in zijn hals voelde en even daarna een hevige pijn in de wang. De houthakker bracht haastig de hand aan zijn ge laat en rukte er een adder af, die hij op den grond wierp en doodde. Thuis gekomen voelde hij zich ongesteld en na enkele uren overleed hij onder de hevigste pijnen. Terwijldeouders naar een bal masqué waren, zijn te Ottensen twee kinderen, een van 3 en een van 6 jaren, verbrand. Een beursman te Par ij s, die door de jongste crisis reeds zeer getroffen was, haalde Dinsdag bij zijn bankier 40,000 fr. Terwijl hij de biljetten in de vestibule stond te tellen, naderde hem een net gekleede man, blootshoofd, die al het voorkomen van een bediende van het Huis had. Nadat deze een biljet van 1000 fr. uit het pakje getrokken had, zeide hij op den beleefdsten toon: "Pardon, mijnheer, er heeft een vergissing plaats gehad; men heeft u 1000 fr, te veel ge- geven„... en de beleefde man verdween. Toen de beer kort daarna aan het bureau kwam, bleek dat hij bestolen was; dit voorval greep hem zoo aan, dat hij des nachts een beroerte kreeg en overleed. Vóór een paar dagen werdteNaugard een gevangene die de vlucht wilde nemen door zich van uit zijn cel langs een goot te laten af glijden, door een op post slaanden schildwacht doodgeschoten. Als de rozen geen doornen en de vreugde geen smarten had, zouden ze beide wel zoo schoon zijn Eenige menschen zijn dankbaarder voor een vriendelijken blik, dan anderen voor een bloeddruppel. Tusschen het verstaan en begrijpen van de menschelijke taal en van het menschelijk hart, bestaat een groot verschil. De geest, die bij eiken indruk zijne kalmte bewaart, oordeelt overal helder! De gelatenheid van den verstandige wekt eerbied, dikwijls be wondering. Waar het vertrouwen ontbreekt, daar ont breekt de schoonste bloem der liefde. Met alle geweld den schijn te willen ophouden en op een voet te blijven leven, dien men door zijne middelen niet kan bestrijden, is waarschijnlijk meer dan iets anders de oorzaak van achteruit gang, faillissement, verduistering van toevertrouwde gelden, valsche wissels, oplichterij en allerlei frauduleuse handelingen. Menigeen, die liever dan oneerlijk te zijn, zich gaarne alle geriefelijkheden zou ontzeggen en ontberingen verduren zal toch aarzelen als hij zich verplicht ziet uit eerlijkheid afstand te doen van wat hij zijn fatsoen noemt. Van weelde of gemak af te zien, zou betrekkelijk gemakkelijk zijnmaar „wat de menschen er wel van zullen zeggen" is zulk een verschrikkelijk denkbeeld, dat slir.ksche streken, en zelfs onzede lijkheden, verkieslijk schijnen. Rechtschapenheid, deugd, achting voor zich zelf, en eerlijkheid,dit alles moet onderdoen voor de vrees van zijn „fatsoen" te verliezen. Die vrees heeft ook reeds menigeen tot zelfmoord gedreven. De geruïneerde man, die ontberingen had kunnen verduren en onverpoosd zou willen werken om er weer bovenop te komen, kan de smadelijke blikken van hen, die hem vroeger gevleid en tot hem opgezien hebben, niet verdragen, en zondig en lafhartig zoekt hij zijn toevlucht in den dood. De eenige gentleman. Toen Franklin voor de laatste maal in Engeland was, had hij een negerslaaf medegebracht, wien alles in Groot- Brittannië buitengewoon beviel, omdat het zaken waren die hij nog nooit had gezien. Eens vroeg Franklin hem, wat hij van Engeland dacht? „Alles werkt in dit land," antwoordde de neger, „water werkt, wind werkt, vuur werkt, rook werkt, hond werkt, os werkt, paard werkt, ezel werkt, man werkt, vrouw werkt, alles werkt, alleen zwijn niet. Zwijn eet, drinkt, slaapt, voert niemendal uit, zwijn dc eenige gentleman in dit land." Eerbied. Is het waar dat uw vader auteur en uw moeder tooneelspeelster was? 't Is vol komen waar. En hoe komt het dan dat gij schoenmaker werdt? Uit kinderlijken eerbied, anders hadden mijne ouders barrevoets moeten loopen. Moderne architectuur. Iemand die pas te Amsterdam is komen wonen tot zijn huisbaas: Mijnheer het is een schande daar zakt giste ren-avond de vloer van de voorkamer in, al mijn meubels zijn stuk, de pianino" Eigenaar. Wat zegt u? pianino?! Heer. Ja die is kort en klein door den val. Eigenaar. Ik wil je best gelooven, mijn goede man, het is je eigen schuld! Een pianinoHet is nog al geen kleinigheid Daar zijn die huizen niet op gebouwd. Proef op de som. B. een oude gierigaard ligt op sterven. Hij schijnt te zieltogen. Hij is niet meer bij kennis, zegt zijn vrouw t< t den dokter. Deze antwoordt. Wij zullen eens kijken. En zijn stem verheffende roept hij: Dadelijk een fleschje van dit goed halen. Het kost 25 gulden. Dat is te duur, sprak toen B., de oogen weder openende. Uit de school. Onderwijzer. Zeg eens Frits> kunt ge mij vertellen hoeveel tanden een hond heeft. Fritsje. Ja meester, zijn heele muil vol. Verklaarbaar. Onlangs had er te Parijs eene weddenschap plaats tusschen vier oudere dames. Zij moesten namelijk tien partijen whist spelen, zonder een woord te spreken. Ofschoon het spel vier uren duurde, gaf geen enkele geluid. Nadat het spel geëindigd was vielen er drie in onmacht. De inspanning was te groot geweest. Vlijtig. Opzichter. Zoo van Piekeren, sta jij ook lucht te happen, wou je ook graag je congé hebben even als die andere luiaards. Van Pie keren, Neen, mijnheer, ik heb maar even een pijpje gestopt, daarna werk ik in twee uren zoo veel als een luiaard in een. Het Schubert-concert door het Bestuur der Haarlemsche Bachvereeniging Maandag 11. aan de leden aangeboden, is geheel naar wenseh geslaagd. Geen wonder trouwenswaar krachten samenwerken van artisten wier namen een uit stekenden roep genieten in de muzikale wereld, is de goede uitslag steeds verzekerd. De drie composities van den grooten Schubert, Maan dag 11. door de heeren Cramer, Hofmeester, Bosmans, Geister, Frenzel, SchmöllingMönctc, Breedhof en Schlegel, ten gehoore gebracht, behooren tot het nitnemendste wat ons de groote meester heeft nagelaten. Wie, die zich het hart voelt opengaan bij de zonnige liefelijkheid van de Adagio's en het voelt tintelen van levensvreugd bij de pittige Scherzo's en Allegro's wie zou kunnen denken dat zulke muziek het werk is van een der minst geluk kige menschen van zijn tijd dessen Gesundheit (zoo klaagde hij) nie mehr richtig werden will, dessen glanzendste Hojfnungen zu nichts geworden sind, dem das Glücle der Liebe und Freundschaft nichts bietet als höchstens Schmerz, dem Begeisterung für das Schone zu schwinden droht," het werk van een man, die op jeugdigen leeftijd tracht zich die miserabele Wirklich- keit durch seine Fhantasie so viel als möglich zu ver schonen." Hoe machtig moet inderdaad die phantasie geweest zijn, om zich zoo uitstekend aan het lijden, aan de ellenden der werkelijkheid, die kleinere geesten zoo knotwieken, te hebben kunnen ontworstelen 1 Over de uitvoering van Schuberts heerlijke gewrochten kunnen we kort zijn. Ze was inderdaad uitnemend. Het samenspel in den Grand Quintor en in het uitgebreide Octet liet niets te wenschen over, het was van dien aard dat de edele en kunstig uitgewerkte motieven, waardoor Schuberts toonscheppingen zich zoo zeer onderscheiden, telkens tot hun recht kwamen. In het Rondo brillant handhaafde de heer Cramer zijne uitstekende reputatie. De vaardigheid en gladheid van zijn vioolspel wekten rechtmatige bewondering en van zijne technische virtuo siteit leverde hij op nieuw eene schitterende proeve. Hij werd waardig ter zijde gestaan door den heer Schlegel, die ook thans wederom door zijn bewonderenswaardig pianospel ons veel deed genieten. Mocht het ijverig Bestuur der Bachvereeniging er toe kunnen besluiten om bij voorkomende gelegenheid, eene herhaling te geven van een Schubert-concert en daarbij ook eenige nummers van vocale composities van den grooten maestro op het programma te laten prijken, we gelooven dat het vele, zoo niet alle, kunstlievende leden zeer aan zich zoude verplichten. Het succes van het concert van Maandag 11. geeft ons, zeker niet ten onrechte, aanleiding dezen wensch te openbaren. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd den weleerw. heer C. P. Verbraak lot pastoor te Oud-Vossemeer, den weleerw. heer J. B. Nuyten, tot rector van de kapel van het Allerh. Sacrament te Rotterdam, en den weleerw. heer J. B. A. Diekman tot kapelaan te Zaandam. Wij vernemen met genoegen, dat de Hoog- eerw. kanunnik J. J. Putman door Z. M. den Koning van Spanje benoemd is tot Caballero de la Real y distinguida Orden de Carlos 3o. Haarlem, 22 Eebr. Zaterdag-nacht heeft een vrij hevige brand plaats gehad ten huize van den heer M. Knipper in de Groote Houtstraat alhier. Het vuur werd echter gelukkig spoedig door eenige agenten van politie gebluscht. Aan den heer M. N. F. Rotteveel, pho- tograaf alhier, is vergunning verleend om het wapen van HH. MM. den Koning en de Koningin te voeren. Zondag-morgen omstreeks 6 uur, na afloop van het bal masqué, is er een begin van brand ontstaan in de sociëteit Vereeniging, die echter door eigen personeel met behulp van eenige agen ten van politie is gebluscht. Door een gebrek aan den schoorsteen had een balk vlam gevat. Eergisteren-avond is door een agent van politie alhier op heetertijd betrapt op diefstal van een pot ingelegde snijboonen, uit een uitgespannen tilbury, staande in de Schalkwijkerstraat alhier, de beruchte dief W. E. v. B., een sujet dat reeds meermalen wegens diefstal heelt gevangen gezeten. Zondag 11. is diefstal gepleegd van timmer mans- en schildersgereedschap uit de in aanbouw zijnde huizen aan de Leidsche Vaart en Schoo- tersingel alhier. De dieven hiervan zijn twee in getal en reeds eergisteren te Amsterdam aange houden. Maandag 11. is door de Politie alhier aan gehouden en naar het Huis van Arrest overge bracht een I3jarige knaap, A. E. genaamd, die bij een tapper aan de Turfmarkt alhier ruim f5 uit de toonbanklade had ontvreemd, waarmede hij een uitstapje naar Amsterdam heeft gemaakt. CORRESPONDENT IE H. v. d. B. te A. Gaarne, mits ge uw geduld nog eenigen tijd wilt oefenen. de Eed. HA ARLEM., 20 Februari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,75; a 10,25 witte dito f 8 75 a 11,40 roëëe f 7.30 a 8.haver 3,70 a 4,50; gerst/ 5.60 a f 6. duivenboonen 7,a 8,—; bruineb. bruin mosterdz. takarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f LEIDEN, 18 Feb. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet tarwe winter- 12,— a 13,—, zomer- 11 a f 11,50 6 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.18 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 26 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- /4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25. f heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. ƒ80.a 84.—, 2de qual. f74.— a 79.—. SCHIEDAM, 21 Feb. Moutwijn, per ned. van 11,50, Jenever f 17,—, spoeling f 1,60 dito commissie f 2,—. HOORN, 18 Feb. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 9 heet. tarwe f 11,00, - heet. rogge f 26 heet. gerst 6,25 19 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 20,50 a karwijzaad f 13,60, 64 heet. boonen: heet bruine f 12,50 gele f f heet. paardeboonen f a 10 heet. erwten f 13, fheet. groene /15,— heet. grauwe 16,25 heet. witte f 30 heet. aardappelen f 2,a 2,40 alles per heet.;manden appelen f a—kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 60 tot 200. veulens fa - koeien van ftot 50 kal veren van 6 tot 20, schapen van tot 250 lammeren van 17 tot 29, 50 varkens van 18 a 27 5 zeugeü van f 30 tot 50 235 biggen van f6.- 10,—; bokken f a-, geiten/0 tot -.— a ROTTERDAM, 21 Feb. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paard. 1206 runderen 95 vette- en graskalveren 91 nuchtere kalveren, 77 scha- en of lammeren, 259 varkens, 45 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 67 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 98 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 57 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 65/8 ton, 73/16 tonnen, 1024 stukken a l/9 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 82, 2e qualit. f 76, 3de qual. f72. ALKMAAR, 17 Februari. Granen. Men besteedde voor tarwe f 7,50 a 11,25, rogge 7,50 a 8,50, gerst 5,75 a 6,30, dito chev. 6,50 a 7,85, haver 3,60 a f5,paardenboonen f 6,50 a 7,25 bruine dito j 10,— a f 11,75, duiven dito f 7,50, kanariezaad 10, rood mosterdzaad f -, geel dito f a karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten f 14,a 17,50 grauwe dito 13,a 17,vale dito f 12 a 15 Witte f a 20 Feb. Ter veemarkt werden veikocht 6 koeien van (180 a 280, 48 kalveren van f 30 a 108, 30 nuchtere dito van f6 a 15, 15 schapen f 20 a 32, 32 varkens f 56 a 64 c. magere a c. per kilo. 17 Feb. Aangevoerd 165 stapels kaas, wegende 34,564 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,— commissie- 28,25, middelbare f laagste f AMSTERDAM, 20 Februari. Ter veemarkt waren aangevoerd 694 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,75, dito 3de qualiteit 0,65 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 270, - graskalv. f a 121 nuchtere kalfk 4 a 9, 4 schapen en lammeren a vette varkens 51 a 58 c.; beiden per kilo.biggen, f a paarden f a LONDEN, 20 Feb. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 100.'Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/6, Kalveren 4/9 a 6/4 Zwijnen 4/- a 5-/. PURMEREND, 21 Feb. Kaas: aangevoerd 87 stapels prijs der kleine kaas f 35,middelbare Amsterdam 21 Februari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld 2% 8 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 zilver (Jan.Juli)6 Portugal. Obl. buiten], 1853/78 8 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 SpRnje. Obl. buiteul. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand. u Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5% Italië. Zuid-ïtal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 BREMIE-LEENIN GEN Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18606 1864 Rusland. 1864jj 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 5'/, P genoteer de koers* 66»/i« 8015/ie 102 91% 79% 81'/, 61% 63'/, 52'/, 97'/, 75% 88'/. 27'/, 46% 46 10% 9% 87'/, 111 114% 30'/, 16% 12% 114% 144'/. 116 74 145'/, 1481/4 19»/,, 49 50% 123% 51%s 87 62 88% 64% 64 58 141 38'/, 137 102'/, 108%s 102% 94% 97% 100% 107'/, 146'/, 133% 132'/, Het blijkt thans, volgens ingekomen officieele berichten, dat Leentje Bruno den 4n dezer maand getrouwd is met Willem Van Valkenburg, een ionkman van den Christ. Geref. godsdienst met wien zij te Gr. Rapids heeft keunis gemaakt .Het hu welijk werd voltrokken, zoodra men bemerkte dat de consul inlichtingen inwon namens de justitie in Nederland. KONSTANIINOPEL, 21 Eebr. Kapt. Selby, die met eenige metgezellen op de jacht bij Artakia door Albaneesebe herdérs aaugevallen werd, U aan zijn wonden overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3