MARKTBERICHTEN BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Veroordeel. Kruisen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 25 Febr. Het schijnt dat de nieuwe drankwet tot dusverre weinig in druk maakt op de gemoedereu van de broe ders der natte gemeente. Woensdag 11. al thans werden voor het Kantongerecht alhier, wederom 51 zaken wegens openbare dron kenschap behandeld. Donderdag 11. stond voor de Arr. Recht bank alhier terecht, de 19 jarige dienst bode F. H.van wie wij onlangs melding maakten. Zij had, zooals men zich zal her inneren, hare meesteres voor een bedrag van ongeveer f400 bestolen. Voor deze die vegge werd 18 maanden cell, gevangenis straf geëischt. Uitspraak 2 Maart. e. k. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. premie-leenin gen. 1866' GENÈVE, 24 Febr. Generaal Skobeleff is albier heden-ochtend aangekomen en zal morgen naar St. Petersburg vertrekken. LONDEN, 24 Febr. In het Hoogerhuis bevalen de lords Lansdowue en Derby ver daging aan van bet onderzoek omtrent de werking der Iersche landwet. In li et kanton Scliwyz wordt eene maatschappij gevormd, met het doel om de ka nonnen en de massa wapenen, die de Franschen bij hunne vlucht voor de Russen op 1 October 1799 in de Muotta hebben achtergelaten, op te visschen. Reeds vroeger ziju dergelijke plannen beraamd, maar niet tot uitvoering gebracht; nu echter de waterstand in de Muotta zoo voorbeel deloos laag is, hoopt men gemakkelijk te zullen slagen, en binnen weinige dagen de noodige gel den bijeen te hebben. Een Oostenrijksch geneeskundige, Dr. Barda, heeft een nieuwe toepassing van de electriciteit uitgevonden, nl. een methode ter ge nezing van ziekelijke aandoeningen, als rheumatiek jicht, zenuwpijnen enz. door electriciteit in water. Vroeger beschouwde men het als onmogelijk een afzonderlijk lichaamsdeel in het water te eleclri- seeren. Dr. Barda heeft echter dezer dagen voor de academie van wetenschappen aangetoond, dat bet zeer goed mogelijk is den electrischen stroom m het water te localiseeren. Hij nam zijne proe ven met een kleine badkuip, aan welker binnen zijde geleidingen waren, die de electrieiteit aan het Water meedeelden. Eerst had hij den stroom naar de oppervlakte van het water gericht en wie er de vingers instak, gevoelde alleen daar de prikkeling der electriciteit. Later verplaatste hij den stroom naar het midden en den bodem van de kuip. Het water, dat anders een zeer goeden geleider is, bleef op de plaatsen, waar de electriciteit niet heengeleid werd, volkomen gewoon. Men kan dus, bij de behandeling var. een of ander lichaamsdeel, door eene kleine voor- of achterwaartsche beweging, zich opeens aan de werking van den stroom ont trekken. De minst lange weg is niet alt ij d de kortste! Bij een reparatie aan een telegraafkabel bij Bombay waren twee schepen, de Chiltern en de Great-Northern, belast met het leggen van den kabel; het eerste moest hetkusteinde uitvieren, was dus in gemeenschap met Bombay, en het laatste legde den kabel in volle ree. Toen zij nog ongeveer een duizend meter van elkaar aflagen, moest worden afgesproken hoe de verbinding zou gemaakt worden. Die bespreking werd van uit de kajuit van de Chiltern gehouden langs den tele graafdraad naar Bombay, vandaar langs een kabel tusschen Bombay en Aden en van Aden uit naar de Great-Northern. De tijding doorliep dus een Weg, die nagenoeg zesduizend maal langer was dan de afstand der beide schepen. De beruchte uitdrager J. Lde zijde- dief waarvan wij vroeger melding maakten, is door de Rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot 6 maanden celstraf. Zijn verdediger, mr. S. Katz, schreef den diefstal, met het oog op het vermogen ran den man, toe aan beperkte geestvermogens. Nota bene! legen een ingezetene van Helmond, die zich op Vastenavond in den uniform van kapitein van het O. I. leger in het openbaar ver- loonde, is door de maréchaussee proces-verbaal °pgemaakt; het kostuum is in beslag genomen. Te Weenen, en ook in eenige der voor deden van de hoofdstad, behooide vroeger de derde verdieping van elk burgerhuis aan den Kei zer, die het recht had wie hij maar verkoos daar kosteloos te laten wonen, waartoe voor rekening van den huisheer alles in orde gehouden moest worden. Gewoonlijk gaf de Keizer hofbeambten °f keizerlijke raadsheeren in zulke huizen logies; de naam en titel van de aldus ingekwartierden stonden op een zwart bord aan de deur. Eerst m het jaar 1781 veroorloofde Keizer Josef II den eigenaars van huizen zich door geldelijke schadeloosstelling van dien drukkenden last te bevrijden. De barbiers te Gorinchemhebbenbe- paald dat het scheerloon, in te gaan met 1 Maart, met 2 cent zal worden verhoogd, dus van 3 op 5 cent gebracht zal worden. Men spreekt er v&n dat alle klanten nu uit weerwraak baard en snor zullen laten groeien. Alsdan zullen de bar biers geschoren zijn. De zoölogische tuin te Parijs heeft zijn dierenverzameling voor de tweede maal met pen grooten eland uit Lithauen verrijkt. Het dier js tot aan de schoften niet minder dan twee meter noog en een der merkwaardigste exemplaren van de reusachtige hertensoort, die eens de groote Wouden van Europa bewoonde, en nu nog alleen ln de noordelijke streken gevonden wordt. Naar de Sprokkelaar met vrij voldoende zekerheid verneemt is door een gefortuneerd in gezetene te Rotterdam de kapitale som van f 60,000 geschonken voor het bouwen van eene nieuwe christelijke school voor lager onderwijs, met be waarschool. Een stuk grond voor dat doel zou reeds in de Catharinastraat zijn aangekocht. Te St. Peters burg is weer een groot mhilisten-proces begonnen. Er zijn 21 beschul digden, die bijna allen een groote rol speelden bjj de revolutionnaire beweging der laatste jaren. Men verwacht, dat 7 of 8 der beschuldigden het doodvonnis zullen ontvangen. Maar met zekerheid ts daarvan natuurlijk r.og niets te zeggen. Onder de 70 opgeroepen getuigen zijn 8 politieke mis dadigers, die in vestingen of gevangenissen hun straf ondergaan, en tot wier verschijning voor bet gerechtshof, ondanks het verzoek van den senaat, nog geen vergunning is verleend. Onder de beschuldigden is een zekere Eineljauoff, die deelnam aan den moord op den Czaar en een derde bom geworpen zou hebben als de twee eersten niet ontploft waren. Voorts Mikhailoff, een der ijverigste leden van het uitvoerend comité, lsajeff, die o. a. van den aanslag op het winter paleis beschuldigd wordt, Soukhanoff, een zee officier, die gewoonlijk met de technische leiding van de mijn— en bomaanslagen belast was, enz. 1 n .bet gasthuis van MontluQon (1 rankrijk) is dezer dagen een reus gestorven, wiens lijk door acht man in de kist moest ge legd worden. Het woog met de kist 350 kilogram. Te Kaapstad kwam dezer dagen de bemanning van een vermisten walvischvaarder aan, welke mannen, 33 in getal, 15 maanden lang op het onbewoonde eiland Kerguelen's land van alle verkeer met de buitenwereld uitgesloten waren geweest. Ferdinand Waschauwer, de 21 jarige Oostenrijksche soldaat, die zich heeft aangegeven als de moordenaar der vier jaren geleden in hare woning te Weenen dood gevonden Katharina Bar- logh, is naar Weenen overgebracht en heeft zijne bekentenis daar voor den rechter van instructie herhaald, onder bijvoeging van zooveele bizonder- heden en eene beschrijving van de kamer der vermoorde vrouw, dat aan de juistheid zijner ver klaringen bijna niet meer getwijfeld kan worden. De verdediger der indertijd wegens den moord veroordeelde Katharina Steiner, Dr. Neuda, heeft van haar uit hare gevangenis eene volmacht ont vangen om hare belangen waar te nemen en reeds een verzoek om revisie van haar proces ingediend. Het dorp Bronatos op het ongeluk kige eiland Chios is geheel door brand vernield. Alsof er nog niet genoeg vervalscht en geknoeid wordt! Een Duitsch technisch tijd schrift komt ons verblijden met het prachtige nieuws, dat er eene methode is uitgevonden om katoen en linnendraad te bedekken met zijde, nage noeg op dezelfe wijze als ijzerdraad gegalvaniseerd wordt. Niet alleen zijde, maar ook wol en dons, kan op een vreemden draad of ter verbetering der qualiteit ook op zijden draad worden aange bracht. Zoo geprepareerde stof kan evenals echte zijde worden geverfd en opgemaakt. In hoofdzaak komt de bewerking hierop neer, dat de waarde- looze zijdeafval wordt opgelost in sterke soda of potaschloog. In die oplossing wordt dan de draad gedompeld met inachtneming van eenige omstan digheden, die de uitvinders wijselijk voor zich hou den. De inzamelingen voor de kinderen die door den brand inliet Ringtheater te W eenen weezen werden, hebben een zoo goede uitkomst opgeleverd, dat elk van de 46 kinderen een kapi taal van f 10,000 heeft. Een familie, die een der kleinen kosteloos verzorgen wilde, kreeg dan ook ten antwoord, dit niet zonder vergoeding behoefde te geschieden. Aan den Zinkweg onder P u d-B e i e r- land had een treurig ongeluk plaats. Drie knapen, van 11 tot 13jarigen leeftijd, hadden op een af gelegen plaats eenig kruit gevonden, en gingen daarmede in een weide om het aan te steken. Nauwelijks echter had het kruit vuur gevat of er had een ontploffing plaats, met het ongeluk kig gevolg, dat een der knapen zoo deerlijk in het aangezicht werd verwond, dat hij schier on herkenbaar is; de beide andere knapen bekwamen ook brandwonden, doch van minder ernstigen aard. Op de spoorweg-lijn Kopenhagen Kallundsborg is een proef genomen met een nieuw verwarmingstoestel. In een van de voorste wagens is eene kleine stoommachine aangebracht, van waar gutta-percha slangen de warmte in de overige wagens geleiden. Bij de aankomst in Kallundsborg was de warmte in de eerste en tweede klasse 16 graden, in de de derde klasse 13, en in den Ko ningswagen 8. De toestel is nu reeds in enkele personentreinen aangebracht. Duitse he bladen verhalen van een gezin te Kaschau, dat stom geworden is door pe troleum. De dokter, die laat in den avond door een der buren geroepen werd, vond de geheele familie in een kamer, die vol damp stond, be dwelmd om de tafel zitten, bij een walmende petroleumlamp. Hij liet terstond frissche lucht binnen, en dat deed de huisgenooten weer tot zichzelven komen, maar spreken konden zij niet; zij maakten zich door teekens verstaanbaar. Den volgenden dag waren de patiënten wel veel beter, maar geen van allen had nog zijn spraak vermogen terug. Als het geval waar is, wat echter zeer te betwijfelen valt dan mogen babbelzieke personen wel oppassen de petroleum lampen een weinig uit den weg te blijven. Niets is zuiverder dan eerlijkheid; niets zoeter dan weldadigheid; niets warmer dan liefde; niets schooner dan deugd, en niets bestendiger dan trouw. Dit alles in ééne ziel vereenigd, vormt het reinste, het schoonste en duurzaamste geluk. Zij die wij gekend en liefgehad heb beu en die ons verlieten, zijn niet meer, waar zij waren. Maar zij zijn altoos en overal, waar wij zijn. De wereld is een omnibus, waarin mer. plaats moet nemen naast mer.schen met minder of meer beslijkte voeten, passen op zijn beurs, zijn tong in toom houden en zich niet op zijn teenen laten trappen Gelukkig hij, die zich dagelijks van de aarde naar een hooger sfeer kan opheffen, en daaruit kracht schept voor de moeilijke reis hier beneden. Het hart wordt verjongd door weldoen, het geheugen door studie en het leven door her inneringen. Is het niet treurig, dat dikwijls bij allen strijd en alle streven de macht van het vooroordeel steeds de sterkste blijft? Met knotsen en speren verweert men zich tegen een ingebeeld onding. Stroomen van bloed vullen de kampplaats en, als men gelooft gedaan te hebben, verheft de oude slang op nieuw den sissenden kop. Het vooroor deel waarlijk is onsterfelijk. Allerlei soorten van kruisen wor den ons te dragen gegeven. Sommige zijn van ijzer en lood, en dus uit hun aard neerdrukkende. Andere zijn van stroo, die schijnen lichter en zijn nochtans moeielijk te dragen. Weer andere, zijn van goud en edelgesteenten, die de aanschouwers in ver rukking brengen, hun begeerten in vlam zetten, en toch deze kruisen zijn ook zwaar, ja som tijds zwaarder dan de meest verachte. Gevaren van een slechte uitspraak Franschman. (tot een Duitschen student). Ou avez-vous fait vos études, Monsieur Student. J'ai été un ane a Göttingen, et j'ai été un ane a Heidelberg. Ook een cadeau. Dichter. Ik ben van daag jarig, amice. Wat geef je me cadeau? Vriend. Al de gedichten, die je nog denkt te schrijven. Resoluut. Rechter. Kunt gij uwe verklaring met een eed bezweren? Getuige. Zeker, mijn heer de rechter, 'k zou trouwens den eed wel eens willen kennen, dien ik niet zou kunnen zweren. Vleiend. Secretaris. Burgemeester, een der ambtenaren der secretarie heeft mij beleedigd, hij heeft mij een ezel gescholden, 't komt mij voor dat hij eene ernstige bestraffing verdient. Burge meester. Ik deel volkomen uw gevoelen, zulk een schennis van het ambtsgeheim moet streng gestraft worden, Snugger. Maak de kachel aan op mijne ka- ?r, zeide onlangs een reiziger tot den kellner ziin hotel. Met genoegen, antwoordde de r *TArt* nnAirAn nnvpAnanpl mer van zijn hotel. JVLet genoegen, antwoordd nieuweling in 't vak, voor hoeveel personen? Laconiek. De dichter B. ontving bij zekere gelegenheid een paar flinke oorvegen. „Ik hoop toch, dat de zaak niet zonder gevolg blijven zal," zeide een zijner vrienden. „De Hemel bewaar me," antwoordde de poëet, „te oordeelen naar de pijn, krijg ik een dikke wang." Kort van memorie. Rechter. Hebt ge vroe ger reeds een of andere straf ondergaan? Beschul digde. Ja, mijnheer de rechter, eens heb ik vijf tig cents boete betaald, omdat ik iemand een klap had gegeven. Rechter. Dus andere straffen hebt ge niet gehad. Beschuldigde. Neen maar wacht eens even, daar schiet me juist iets te binnen, ik ben ook eens 15 jaren in het tucht huis geweest. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: H Thomas en A W Eijk- hof; PA Lamm en S C Binger; G B Pinksen en J Verhage; EG Wildeman en J P v. Pellecom; I J v. Leeuwen en L Nan- ninga. Getrouwd: W Hos en S de Boer. Bevallen: G Kollerie geb. Noefs z. HM Spoor geb. Koster d. A O E v. Zutphen geb. de Graaff z. J R M Stoffels geb. v. Roer mond z. A Serné geb. Veenstra z. J Bos geb. Immers z. N v. d. Weegh geb. Koele- meij z. NM Steffers geb. Beere d. J Op dam geb. Waning d. G Westerhoven geb. Klabou d. A Verhage geb. Zwart z. P Slobbe geb. Wijers d. C Amelung geb. Wijk huizen z. W de Jongh geb. Huisken z. A M Duijfjes geb. v. Pesch z. W M v. d. Meij geb. Schselings z. J H Talleken geb, Zoomers z. E Azier geb. Pennekan z. A Schager geb. Zwier z. G P v. Oldemark geb. v. d. Aa z. J v. Amerongen geb. Bellinga z. S Timmers geb. Zwaanswijk d. J J Musscher geb. Provoost z. AM Vallenduuk geb. Oet- jes z. G Vooges geb. Kion d. G Koninge geb. de Rooij d. en z. AM Hom geb. Kors z. M S Stuurman geb. Sabelis d. M Koster geb. v. Wienen z. M E Joosten geb. v. Eeden d. K W v. Loenen geb. ten Oever d. A Pollee geb. de Jong z. P Prins geb. Hartog d. E S Serné geb. de Wilde d. M Blom geb. Verschoor d. A E Bsijer geb. v. d. Kaaij z. Overleden: W L Michon 23 j. Barrevoete- steeg; .T v. Nimwegen 46 j. echtg. v. J Su- rendonk L. Vlamingstraat; G Koedam 10 j. de Witstraat; M Roelofs 41 j. Burgwal; W Preven 10 dg. z. Kousebandslaan; A Klim- bie 65 j. Wed. H Misset jr. Gr Heiligland; G Klaas dz. Plas 72 j. Wed. J Zwart Wijde Geldel. pad; J F Pistoor 10 mn. z. Rozen straat; H J. Bomfrer 13 mn. z. N. Appelaar- steeg; M. v. d. Bronk 68 j. Wed. J Kragt Peu- zelaarsteeg; O Heuke 69 j. Wed. J Both Ro zenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A A Rademaker KI. Houtstraat; A de Klerk 12 dg. Bakkenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H Meeuwig Ursalasteeg; J v. d. Vlugt 82 j. Schalkwijkerstraat; J F Jansen 7 j. d. KI. Houtstraat; J Lentelink 44 j. echtg. v. J Timmer Kruisstraat; WF Giebels 9 mn. z. Drossestraat; —WA Scheidius 48 j. Spaarne; J F van Thiel 64 j. echtg. v. L. v. Raaphorst Harmenjansweg; J J Schreuder 60 j. ged. Oude gracht; H v. d. Schalk 70 j. Wed. P C Mans Gierstraat; H Le Nobbe 4 j. z. Rozenprieel- straat; W J Marzolla 53 j. Spaarw. straat; G de Rooij 38 j. Echtg. v. J F Konings Jacob- straal; F v. Dijk 16 mn. z. Zijlsingel; J Offerhans 18 mn. z. KI. Houtstraat; F A v. Velzen 45 j. L. Poellaan. Zitting pan 23j_Februari 1882. 1. J V, te Purmerend, bedelarij, bij verstek 15 dagen gev. straf c. e. 2. N D, te Zaandam, opzettelijke verbreking!! van afsluiting, bij verstek f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 3. B V, en W A B, te Haarlem, verzet, mondelinge bedreiging en geweldpleging tegen de politie, de le een maand cell. gev. straf en 2 boeten van f 8 of een dag subs. cell. gev. straf voor iedere boete, de 2e zes dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 4. T B, en T K, te Houtrijk en Polanen, diefstal, gepleegd met oordeel des onder- scheids, ieder 2 jaren gev. straf en solidair in de kosten. 5 J P, te Zaandam, moedwillige mish. bij verstek f 3 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6 J S, te Haarlemmermeer, 7. J K, te Ymuiden, 8. J E V, te Monnikendam, allen moedwillige mishandeling, straf ais No. 5. 9. A W B, te Zaandam, moedwillige mishandeling, drie dager. gev. straf c. e. 10. A K, zonder woon plaats, (gedetineerd) diefstal, twee jaren gev. straf c. e. 11. W J, en J M, beide te Philadelphia, (gedetineerd.) W B, en C J S, beide te Ymuiden, de le en 2e diefstal de 3e en 4e medeplichtig heid aan diefstal, de le en 2e beklaagde ieder 2 maanden de 3e bekl. 3 maanden gev. straf, de 4e bekl. 15 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. HAARLEM, 22 Feb. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 8 koeien, verkocht 8 voor f 130 a 150; - stier; verkocht voor f a - vaarzen, verkocht - voor f a pinken verkocht - voor f a graskalveren verk. voor f a 40 nuchtere kalveren, verk. voor 4 a 9, 20 schapen, verk. 16 voor f 21 a 23 lammeren, verkocht - voor f a 3 biggen ver kocht voor f 9 a 20; - varkens, verkocht voor a c. per '/s kilo, 1 paard tot f 100 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 15 stapels kaas, 1541 stnks, wegende 3266 kilo hoog ste prijs f 32.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 22 Feb. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 153 vette kalveren1ste qua). 110, 2dequal. 90, per kilo, graskalfa 127 nuchtere kalveren, 4 a 9, 1 schapen en lammeren f a 156 vette varkens 52 a 59 c. per kilo. SCHIEDAM, 24 Feb. Moutwijn, per ned. vat f 11,50 Jenever 17,50 Amsterd. proef f 18,75; Spoeling f 2, dito commissie 2,20. GOUDA, 23 Feb. Kaas f 27 a 32,— le qnal. f a 2e qual. f 30 a 34 zwaare hooger in prijs aangevoerd 8 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboterf 1.80 a 1.90 der weiboter f 1.60 per kilo. a 1.70Haudel zeer vlug LONDEN, 23 Feb. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 1,000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/9 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/- a 5/-. HOORN, 23 Feb. Ter waag gewogen 45 stapels kaas wegende, 11,044 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 36,75 oor kleine, 30,50 en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LEIDEN, 24 Feb. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden astieren a ossen f f 67 melkkoeien f 165 a f 250, 10 kalveren dito 190 275, 62 vare dito f 98 a 192, 72 vette dito f a 160 334, graskalveren fa 23,18 vette 33 a 80 a 80 a 100; 98 nuchtere dito 3,50 a 10, 58 vette schapen 23 a 32,24 weide dito f 17,a 22, lammeren magere varkeus f 22 a 36, 34 biggen f 7,00 a 14. Amsterdam 24 Februari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/a v p S p p p 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 OoBtenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 u zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 .5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligation4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/» 1875 8% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. yiOOO. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeuie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. p N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. jj Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 18606 1864 Rusland. p 1864 Geldkoers, prolongatie o 5 5 pet. genoteer- de koers. 67% 80% 101% 91 77 81% 61% 62>%, 52% 97% 759/ib 87% 267» 45% 26% 26% 46 10»/,, 9% 87'/s 111 114% 30'/- 167.5 127. 114 1447- 116 73 145 1487. 19»/,, 49 5074 122 50 87 62 887, 63 63 58 140 357e 13474 100>/5 108 102 9474 97'/; 10074 106% 1487, 1317, 180»/.,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3