nriARKTBFJÜCHTË\T~ Voor geest en hart. De gewoonte van werken. Allerlei. Onder de rubriek Brieven uit Soerabaya leest men in de Locomotief: Eenigen tijd geleden werden hier geregeld bijeenkomsten gehouden van spiritisten, zelfs door jonge dames; men hield zich dan onledig met het nemen van proeven, door bet oproepen van geesten, etc. Die bijeenkomsten, aanvankelijk druk bezocht, en waarvan een ieder den mond vol had door de wonderbaarlijke dingen die er gebeurden, werden op 't laatst nog slechts door enkelen bijgewoond, daar men de meesten toch niet schijnt te hebben kannen over tuigen van het werkelijk bestaan van spiritisme. Sedert hoorde men niets meer van die vergade ringen, waarvan een onzer meest ontwikkelde stadgenooten de leider was. In de laatste dagen echter komt de klopgeesterij weer in de mode; men houdt nu, evenals vroeger, geregeld bijeen komsten van soi disant mediums, waarin de opge roepen geesten van onlangs aan de cholera gestorven bloedverwanten, vrienden en bekenden trouw opkomen en de hun gestelde vragen beant woorden; zelfs een élève van de H. B. S. zou aan die vergaderingen een zeer werkzaam deel nemen. Men tracht voortdurend lieden over te halen om tot het spiritisten-genootschap toe te treden en, dom en bijgeloovig als vele inlandsche kinderen zijn, laten zij zich lijmen om de bijeen komsten bij te wonen. Hoe lang echter die schan delijke club zal blijven bestaan, moet de tijd leeren. Te Djokja heeft het navolgende plaats gehad. De familie D. vierde feest; terwijl men gezellig bijeenzat viel er een schot, en vielen tegelijk drie der aanwezigen buiten kennis en bloedend neder. Er was buiten'shuis een kanon netje op de feestvierenden afgeschoten, dat geladen was geweest met kruit, steentjes en andere kleine voorwerpen. Toen men aan de bejaarde moeder Van een der gewonden het gebeurde mededeelde viel de arme vrouw achterover en was een lijk. Verleden Zaterdag werd te Enghien (België) een reusachtige koffer in een goederen wagen geladen, bestemd naar Charleroi. Nauwelijks was de trein in beweging, of de conducteur van den wagen hoorde eene menscheustem uit den kof fer om hulp roepen, smeekende, dat men den armen gevangene verlossen zou enz. Aan het eerste station, waar men stilhield, telegrafeerde de con ducteur naar Charleroi en daar werd de koffer door een aantal werklieden en beambten afgewacht, met de grootste zorg uitgeladen en door twee gewapenden den geheelen nacht bewaakt. Geene stem had zich meer doen hooren. Eindelijk des ochtens te acht uur kwam een handelsreiziger den koffer opvragen. Hij werd onmiddellijk door de wachters gevat, de stationschef en de onder chefs werden geroepen en men dwong den man den koffer in aller tegenwoordigheid te openen, welke niets bleek te bevatten dan gewone koop mansgoederen. Bij nader onderzoek bleek, dat een ambtenaar van de administratie te Enghien zich bij den conducteur in den goederenwagen gevoegd en zich met buikspreken vermaakt had. Kapitein Moreland van d e Cunard-boot Batavia heeft een nieuw stoomschip uitgevonden, dat naar zijn beweren een geheele omwenteling in de groote vaart zal teweegbrengen. Een boot naar rijn model zal te Boston worden gebouwd. Dit vaartuig zal geheel van hout zijn en geen masten dragen, maar op het dek niets anders toonen dan een stuurmanshuisje, een schoorsteen en ventilators. De lengte zai 1517s voet, de breedte 22, de diepte 167s voet zijn, dé diep gang aan den voorsteven 5'/s en van achteren lO'/s voet bedragen. De boot zal een inhoud van 512 ton hebben. Zij zal drie schroeven hebben, waarvan de hoofdschroef uit vier bladen za! be staan en 30 knoopen per uur zal maken. De machines, ketels eu verdere machinerie zullen van geheel nieuw model zijn. De snelheid van deze boot zal buitengewoon groot wezen, zoodat zij haar naam van Meteor eer zal aandoen. Er zijr. sedert eenige dagen twee ge- vallen te Parijs van menschen, die spoorloos ver dwenen zijn en van wie men vermoedt, dat zij in een of anderen valstrik gelokt en een geweld- dadigen dood gestorven zijn. Van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch Indië is bij het Departement van Koloniën het telegraphisch bericht ontvangen, dat Zijner Majesteits stoomschip A >jeh, hetwelk na den vergeefschen kruistocht -van het particuliere stoomschip Gouverneur-Oeneraal van Lansberge van 17 November tot 23 December, door de In dische Regeering op 24 of 25 December werd uitgezonden ter opsporing van de vermiste schip breukelingen van het verongelukte stoomschip Koning der Nederlanden, den 25sten dezer te Batavia is teruggekeerd van zijn tocht naar de Nicobaren, de Malediven en de Chagos-eilanden zonder iets gevonden te hebben. Een vreeselijkemij n-o ntploffingheeft te Leoben plaats gehad, waarbij vermoedelijk 130 mijnwerkers gedood zijn. Gijsbertus Johannes Battel jee,deb e- kende Haagsche schoenmaker, die zich meer aan de kroeg dan aan zijn leest hield, blijkens zijne herhaalde veroordeelingen wegens openbare dron kenschap, heeft vermoedelijk het land verlaten. Althans heeft de ambtenaar van het Openb. Mi nisterie te 's Hage in het Politieblad zijne op sporing verzocht, ten einde eene oude schuld van 51 dagen subsidiaire gevangenisstraf, tengevolge van het niet betalen zijner boeten, op dezen drankrecidivist te verhalen. In een der Zuidelijke Staten van de Noord-Amerikaansche Unie is een wet voorge steld, waarbij bepaald wordt, dat op den grafsteen van ieder overledene vermeld zal worden, door welken dokter hij in zijne laatste ziekte behan deld is. Hoe minder de naam van een dokter dan op de kerkhoven te lezen is, des te meer aanbeveling zal dat voor hem zijn. Het is echter te betwijfelen of die wet aangenomen zal worden en of zij zelfs vooreen Amerikaanschen Staat niet wel wat excentriek zal zijn. In de gist er en gehouden zitting van de arr.-rcchtbank te Rotterdam is uitspraak ge daan in de zaak van het bekende spoorweg-onge luk. De onder-station9chef de With is vrijgesproken en Broekhuizen, de voorman, is veroordeeld tot 3 maanden cellulaire gevangenisstraf en de kosten. Gisteren-morgenwerd uit den Rui- ten-Amstel aan de Sarphatikade te Amsterdam het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, dat later werd herkend voor dat van Majoor v. O., in garnizoen aldaar. Blijkbaar had het niet in 't water gelegen. Onlangs deed zich in het Zwitser- sche kanton Bern het zeldzame geval voor, dat een blinde vrouw terecht stond wegens het ver- valschen van wissels. Haar man, een herbergier, was in geldelijke ongelegenheid geraakt eu zij zocht dit door valsche wissels te verhelpen. Daar zij die zelve niet maken kon, liet zij de daartoe vereischte handteekeningen namaken door een 18 jarig dienstmeisje, dat er zeer handig meê was, maar volstrekt geen begrip had van wat zij deed. Op die wijze werd door de vrouw voor een be drag van 4300 fr. aan valsche wissels vervaar digd en in omloop gebracht. De rechtbank sprak het dienstmeisje, dat onbewust de handteekeningen vervalscht had, en den man, wiens medeplichtig heid aan het in omloop brengen van de wissels niet bewezen werd, vrij, maar veroordeelde de blinde vrouw tot twee jaren tuchthuisstraf. üc naam der stad Slough („vuilnis- put") is in „Royal Upton veranderd. Bij den burgemeester van Wonsera- deel is aangebiacht een op het strand tusschen Cornwerd en Zurich gevonden flesch, waarin een briefje van den volgenden inhoud: „Denkt om degenen die gestorven zijn: Eduard Melles, Jan Stormer, Piet Verlinde, A. van Huilsel, L. A. Verdordt, Bram te Gent, die op de boot varen. Nu van mij Oapitaine. Al mijn mannen zijn ver dronken, uitgenomen 5, die in het bootje met mij gesprongen. Het aantal was van 40 mannen. Wij zijn den 8 December 1881. Wee ons allen. Geiooven. Bid voor ons. Draag het naar den com missaris." Volgens nauwkeurige berekeningen en na ernstig onderzoek is 't uitgemaakt, hoe veel koffie de verschillende natiën gebruiken. On danks de groote hoeveelheden thee, die de En- gelschen drinken, verbruikt elk persoon U/3 pond koffie. I11 Frankrijk2'/> pond per hoofd. Duitschland4 Denemarken. 57s Zwitserland6 de Vereeuigde Staten 7 Va België8'/a NederlandlO'/a u De Nederlanders zijn dus, volgens deze statis tiek, de grootste verbruikers. Een grenadier, die in de Haagsche hoofdwacht een flesch met karboizuur moest open maken, duwde, toen hij de kurk er niet uit kon krijgen, deze in de flesch, waardoor het zuur met kracht er uit spoot in 't gelaat van twee korpo raals, die er naar stonden te kijken. Zij moesten naar het garnizoenshospitaal vervoerd worden. Het departement Amsterdam van de Nederlaudsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid heeft besloten aan de algemeene ver gadering het voorstel te doen, dat de maatschap pij een gouden medaille zal uitloven voor hem, die gedurende twee jaar een fabriek tot het ma ken van speelkaarten met 10 a 12 werklieden exploiteert. Jaarlijks wordt hier voor meer dan f 250,000 aan speelkaarten ingevoerd, en men neemt dat een dergelijke fabriek met zulk een débouché, wel kans van slagen heeft, ook omdat alle grondstoffen voor de vervaardiging in ons land aanwezig zijn. Zoo taai als een kat! Te Ne w-Haven heeft een kat twee-en-een half uur lang meêge- wenteld op een der spaken van een vliegwiel, dat door stoom in beweging werd gebracht. Het beest was wel wat vermoeid en door de tallooze ombuitelingen scheel gaan zien, maar binnen weini ge dagen was de kat bekomen van de inspanning en is nu de lievelinge van het personeel der fabriek. De noodlottige emmer. Men komt spoe dig genoeg in twist, maar niet zoo gemakkelijk er weer uit. In het jaar 1005 liepen eenige sol daten van de republiek van Modena met een emmer van oen put weg, die aan den staat van Bologna behoorde. De emmer was misschien een halve gulden waard, maar gaf aanleiding tot een twist, waarvan een langdurige en bloedige oorlog het gevolg was. De Koning van Sardinië hielp de Modeneezen om den emmer te behouden, maar bij een der gevechten werd hij krijgsgevangen gemaakt. Zijn vader, de Keizer, bood tot losprijs van zijn zoon een gouden keten aan, die Bologna zou kunnen omspannen, maar te vergeefs. Den noodlottigen emmer laat men nog in den toren van het stadhuis van Modena in eene ijzeren kooi zien. Aan de Nederlandsch-Pruisische grens, waar nog altijd druk gesmokkeld wordt, heeft onlangs, naar men uit Bentheim bericht, een bloedig gevecht plaats gehad tusschen 15 grensbeambten en een bende van 26 smokkelaars met koffie en tabak. Een der laatst genoemden werd zwaar gewond, twee anderen werden licht gekwetst en een ongedeerd in hechtenis genomen. Bij het opgraven van het seinpostduin te Scheveningen is gisteren door het verkeerd plaatsen van een wissel een zandtrein op een ploeg werklieden gereden. Twee personen zijn ge dood en drie ernstig gewond. Drie velen en drie weinigen zijn den mensch schadelijk; veel spreken en weinig weten; veel uitgeven en weinig hebben; zich veel verbeelden en weinig beteekeuen. Wij weten wat wij zijn, maar wij zijn niet wat we kunnen worden. Er zijn glimlachjes die kwetsen als dolken. Dat hij die niet weet te gebieden, ten minste gehoorzame. Hij die de regels der wijsheid leert zonder zijn leven er naar te richten, is gelijk aan den mensch, die zijn veld beploegt en niet bezaait. Niets is misschien van meer gewicht voor een jongeling dan dat hij zich vroeg de gewoonte eigen maakt van regel ir, zijn werk te houden. Vele menschen, die niet traag van aard zijn, leven van dag tot dag, van maand tot maand, van jaar tot jaar voort, zonder iets degelijks uit te voeren. Zij verbazen zich er over, dat anderen slagen en zij niet; dat anderen vooruitkomen, en dat zij blijven wat zij zijn. Wat hun in den weg staat is, dat zij, hoewel niet lui, nooit geleerd hebben voordeelig te werken. Zij hebben zich niet gewend geregeld, stelselmatig werkzaam te zijn. Al wat vluchtig en in de opwelling van het oogenblik gedaan wordt, kan niet anders dan onvoldoende uitkomsten hebben. Het eerste vereischte is te weten wat men volbrengen wil. Heb een vast doel een plan. Zorg dat de zon niet onder gaat, voordat gij iets gedaan hebt om u nader tot dat doel te brengen om dat plan te bevorderen. Heb, zooveel mogelijk, bepaalde werkuren, en laat u daarin niet door elke kleinigheid storen. Als gij een dag ontspanning neemt, zij het u eene opwekking om den volgenden dag weer met nieuwen lust en ijver aan het werk te gaan. Overzie op het einde van elke week geregeld wat gij verricht hebt. Zijt gij over uw werk voldaan, dan zal u dit een gevoel van rust en tevredenheid geven. Blijkt het u, dat gij meer hadt moeten doen, zorg dan dat het de volgende week beter gaat. Ten slotte, laat niets, wat ook, u afschrik ken of ontmoedigen. Stel uw roem in een vasten en onoverwinnelijken wil. Een vaderlijke vermaning. Kinderen, zijt steeds braaf en eerlijk, opdat, als ge eens op diefstal wordt geattrapeerd, uw onberispelijk ge drag als verzachtende omstandigheid wordt aan gemerkt. IXit principe. Twee knapen hadden met elkaar gevochten; de een droeg er de sporen van in 't aangezicht. „Waarom heb je weer ge vochten?" vroeg zijn vader. „Hij heeft mijn broer gescholden." „En je hebt niet eens een broer." „Dat weet ik wel, maar reeds uit principe laat ik me zoo iets niet welgevallen." Juist berekend Een gierigaard verloor door bedrog een groote som en hing zich op. Zijn knecht doorsneed den strop en de gierigaard was gered. Toen de knecht zijn maandelijksch salaris ontving, betaalde de gierigaard hem tachtig cents minder, zijnde de prijs van den strop. En toen de knecht hierop aanmerking maakte, sprak de vrek: „'t was een splinternieuw touw, je hadt het zeer goed los kunnen knoopen." Eer en geld. De humorist Saphir geraakte in een hevigen twist met een geleerde, die hem verweet dat hij slechts voor geld schreef. „Waarvoor schrijft gij dan? vroeg Saphir. „Voor de eer," antwoordde de geleerde. „Nu," hervatte Saphir dan schrijven we beiden voor datgene wat ons ontbreekt." Een rebus uit de vorige eeuw. Erederik II schreef eens aan een zijner vrienden een briefje van den volgenden inhoud: o T)P 6 heures a 100 vriend antwoordde nog korter: G. a. Streng in den dienst. Adjudant. Zie eens Generaal, hoe prachtig de zon ondergaat. Gene raal. Voor privaataangelegenheden, mijnheer, ben ik alleen des namiddags tusschen 3 en 4 uur te spreken. Meester boven meester. In tegenwoordig heid van Rubens werd van een anderen schilder verteld, dat hij 't gezicht van een lachend kind met één penseelstreek in een weenend veranderde. „Daarvoor heb ik r.iet eens een penseel noodig," merkte Rubens op, „dat lever ik met een stok of bezemsteel." BURG-. STA "NT) DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J B Bougers en J E Petri. Getrouwd- W F Jansen en C Ruifrok; H A Donker en J M A van Dieren. Bevallen: A M Tames geb. Vermeulen z. C Busé geb. Opzeeland d. J B J Tap geb. Klein d. W Boesmans geb. Goeden d. G Bom geb. Jongejan z. M v. Kampen geb. van Veen d. K Uilenburg geb. van Alphen z. A Woestenburg geb. Tiggelove d. MM Geutskens geb. v. Haaren d. AC Teunissen geb. Ster- kenburg z. R Grautstuck geb. Hensen z. M Hessels geb. Wesseling z. M G v. Duiju geb. v. d. Lee z. J Kuper geb. Pollee d. A Stevens geb. Dernison z. M A Vervoort geb. van Werkhooven z. C M Duijn geb. Hess d. M Smit geb. v. Dokkum d. E v. d. Bogaerde geb. Tibboel d. J J v. d. Burg geb. van Petten z. H M de Haan geb. van Geffen d. J Zwaanswijk geb. Groeneveld z. H C Richardson geb. Broekhuijsen z. S M Verzijlberg geb. Saegaert d. H Braakenburg geb. Bijleveld z C G Scbulte geb. Oldenberger z. H v. Staveren geb. Peels z. H W Paulen geb. de Waal z. Overleden: A de Liefde Meijer 1 ran. d. Linschoter- straat; H Bockenkamp 12 ma. d. Leidschevaart; de Javaansche vrouw Karina 60 j. Smedestraat; H C Timmer 22 dg. z. Vogelkoopsteeg; AP Koelemeijer 4 mn. z. Oranjeb. laan; P H Heijnermau 4 mn. d. Korte Houtstraat; J Witkamp 17 j- z- Patiëntiestr.; M E Schreuder 72 j. wed. J C G Mossel Zijlstraat, W Schngen 53 j. Z. B. Spaa ne; - G G Starink 37 j. echtg. van H Meeuwig Ursnlasteeg; L de Graaf 4 mn. d. N. Appelaarsleeg; J W v. d. Aa 56 j. Hout markt; J M B Karkas 5 ran. L. Molensteeg; Een als levenl. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van H Uilenburg Leidsclievaart; G Kriegel- 84 j. Zuider straat; A Heijmense 7 mn. z. Oostvest; N de la Chambre 81 j. Schagchclstraat; J Aangenbrug 80 j. wed. J A Haas Ged. Ondegracht; H J Harkmans 3 mn. z. Koralensteeg; M Opdam 10 dagen d. Kerkhof straat; TC Kraaij 14 mn. d. de Witstraat; DC v. d. Biggelaar 60 j. echt. van A Pronk K. Heerenstraat; W Ditmar 50 j. K. Heerenstraat; H Booms 2 j. z. de Witstraat; C Kuiper 81 j. wed. II Majoor Wijde Geldeloozepad. HAARLEM, 27 Februari. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe-,;awitte dito f 8 70 a 11,10 rogge 7.25 a 8.haver 3,40 a 4,50; gerst/ 5.a f6. duivenboonen 7,a 8,bruineb. f 10,bruin mosterdz. akarweizaad f a per—kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a t LEIDEN, 25 Feb. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt6 beet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.18 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 22 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- /"4.25 a 4.50; - beet. duivenboonen f 8,50 a 9.25. f - heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was beden per vat 1ste qual. 82.— a 88.—, 2de qual. f74.— a 80.—. SCHIEDAM, 28 Feb. Moutwijn, per ned. van 11,50, Jenever f 17,spoeling f 1,70 dito commissie f 1,80. HOORN, 25 Feb. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 9 beet. tarwe f 10,50, 1 heet. rogge f 7.50, 16 heet. gerst 6,— 45 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 22,00 a karwijzaad f 13,60, 40 heet. boonen: heet bruine f 11,50 gele f f heet. paardeboonen f 7,50 a 26 heet. erwten f 13, f— heet. groene f 15,— heet. grauwe f 17,50 heet. witte f 12,50, 90 heet. aardappelen f 2,a 2,50 alles per heet.; -manden appelen f a-,kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 7 paarden van f 60 tot 150. veulens fa - koeien vaa f tot 90 kal veren van 5 tot 17, 50 schapen van j 26 tot 32 500 lammeren van f 16 tot 26, 60 varkens van 20 u 28 9 zeugen van 28 tot 55 270 biggen van f 5.- 12,bokken f a-, geiten/0 tot -.a ROTTERD AM, 28 Feb. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paard. 1399 runderen 147 vette- en graskalveren 177 nuchtere kalveren, 148 scha- en of lammeren, 302 varkens, 97 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van hedea waren als volgt: Runderen lste qualiteit 88 c. 2de qual. 76 c., 3de qual. 64 c.,- kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 95 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 60 tot 66 e. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. üp de botermarkt werden aangevoerd 78/8 ton, 97/16 tonnen, 1010 stukken a 7s kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 82, 2e qualit. f 76, 3de qual. f72. ALKMAAR, 25 Feb. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt21 koeien/190 a 240, 51 nuchter» kalveren 4. a 15, vette kalveren a 427 schapen 14 a 29, varkens f a per kilo, 60 ma gere dito 16 a 29, 3 bokken f 6. a 9, 6 paarden 75 a 350, lammeren fa ALKMAAR, 24 Februari. Granen. Men besteedde voor tarwe f 8,a 11,75, rogge f 7,75 a 8,25, gerst f 5,50 a dito chev. f 6,50 a 7,25, haver 3,50 a f4,75, paardenboonen f 6,50 a 7,25 bruine dito f 9, a 11,50, duiven dito kanariezaad f 7,371/2 rood mosterdzaad 20.25, geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten 14,a 19,grauwe dito 14,a 17,vale dito 12 a 15 Witte a 27 Feb. Ter veemarkt werden veikocht 5 koeien van f180 a 250, 51 kalveren van f 35 a 110, 68 nuchtere dito van f 5 a 16, 15 schapen f 15 a 28, 61 varkens f50 a 64 c. magere a c. per kilo. 24 Feb. Aangevoerd 95 stapels kaas, wegende 20,811 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,50 commiBsie- 26,50, middelbare f -laagste f AMSTERDAM, 27 Februari. Ter veemarkt waren aangevoerd 705 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,85, dito 2de qualiteit 0,76, dito 3de qualiteit 0,66 per kilomelk- eo kalfkoeien f 150 a 280, - graskalv. a 147 nuchtere kalfk 4 a 8, 54 schapen en lammeren 18 a 27, vette varkens 50 a 60 c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a LONDEN, 27 Feb. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/4 a 5-/. FURMEREND, 28 Feb. Kaas: aangevoerd 61 stapels prijs der kleine kaas i 36,middelbare f aper kilo. Runderen: aangevoerd 125 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 60 stuks, prijs 90a 110c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 357 stuks, prijs f4 a 14 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 43stnks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan roer 60 stuks, prijs f 16 a 28 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoerstuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 923 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f perstuk kopboter fa kippen f eenden a e.; kipeieren 3,a 3,50 eendeneieren f 3,75 per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 28 Februari 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/ 8 n ff Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/ 1877 - 4 Columbia. Obligatien47, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand. Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel OblA7i 1875 6% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. jj Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obljj Kiew-Brest AandI Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschsnsk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie Aandeelen Spw.- Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. - N York Lake Ene W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 n Rotterdam3 u Gemeente Crediet. 3 1eri. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Sta'atsl. 18544 5 5 div Rusland. 1860. 1864 1864 1866 Geldkoers, prolongatie pet. gon o teer de koers, 67'Vt. 80 »/w 10P/4 9U/i 773/, 8H/-Z SI'3/,, 63 523/16 97 757/, 873/4 27s/s 457, 267/16 26 V« 46 lO'Vu 97, 85 111 1147, 307, IB5/, 127, 114 I4D/3 116 737, 145 148 19'7is 49 503/, 1237, 49»/!. 87 62 873/4 63 63 58 UI'/, 387i, 1363/4 1023/, 103?/, 102 943/4 977, 1007, 107 146 1307, 1307,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3