MAttRTBERlCHTfiy^" 3 Voor geest en hart. Gouden draden. Allerlei. pbemie-leenin gen hebben, de vrouw te doen zegenen door den eerste die bij haar in huis zou komen. Hij, dien dit lot trof, voldeed aan den eisch der arme bij- geloovigen, maar wordt nu als een tooveraar ge schuwd. In den staat Michigan, zoo meldt een Amerikaanscb dagblad, leeft een neger, die zoo zwart is, dat men bij klaarlichten dag een licht moet aansteken om hem te zien. Door het Engelsch lagerhuisisdezer dagen het voorstel van den Postmeester-generaal ÏWcelt, tot invoering van briefkaarten met voor uitbetaald antwoord, aangenomen. Het zal nu ten spoedigste door de Lords en de Koningin goed gekeurd worden, zoodat de nieuwe briefkaarten, naar men verwacht reeds met April ingevoerd zullen worden. De briefkaarten zijn anders inge richt dan bij ons. De vraag wordt op een dun stukje papier geschreven, dat op de briefkaart is geplakt; voor het antwoord scheurt men dat er af en heeft dan een onbeschreven kaart voor zich. De keerzijde heeft in twee kolommen ruimte voor het dubbele adres van heen- en terugzenden. Door de Fransche Kamer van afgevaardigden is een wetsontwerp behandeld tot invoering van en veloppen en kruisbanden waarop postzegels ge drukt zijn. De heer Joubert, groothandelaar in papier, bestreed het heftig, met het oog op de nadeelen die uit den maatregel zouden voortvloeien voor kleine kooplieden en winkeliers. Hij bracht in herinnering hoe hij voor 15 jaren Keizer Na poleon bewogen had, van den ook toen voorge nomen maatregel af te zien. De Heer Loubot, rapporteur over het ontwerp, wees daarentegen er op, dat er in het aannemen volstrekt geen ge vaar lag, omdat het slechts de toepassing betrof van een stelsel, dat reeds in geheel Europa en zelfs in Japan is ingevoerd, en het ontwerp werd met 410 tegen 23 stemmen aangenomen. Aan de Kasvereenigirig te Amster- dam kwam eenige dagen geleden een knaap met een cheque voor f 300 ruim. De directeur zag de handteekening en twijfelde aan de echtheid, zoo dat de cheque werd ingehouden en de politie ge waarschuwd. Het bleek toen, dat een kantoorbe diende, 14 jaar oud, een dergelijk papier in blanco uit een boek had gescheurd, ingevuld en meteen naam onderteekend, die aan de Kasvereeniging bekend was. De aanbieder had het briefje van den vervalscher op straat ontvangen ter inning. Een middel om zwarte glacé hand- schoenen die afgesleten, maar nog niet gescheurd zijn wat op te knappen is, de afgesleten plekken in te wrijven met een mengsel van een theele peltje slaolie, waarin een druppel zwarte inkt ge daan is. Het kwaad is dan terstond verholpen en de handschoen ziet er dan weer vrij ordentelijk uit. Bij eene ontploffing in eene mijn bij Teplitz zijn een veertigtal personen omgekomen. Naar men ons meldt, hebben Mozes en Nathan Blom, waarvan de eerste bij het spoor wegongeluk bij Botterdam een been brak, terwij! de laatste een been verloor, beiden schadeloos stelling van wege de Exploitatie- Maatschappij ontvangen. De eerste ontving, na aftrek van ver- plegingskosten, nadat hij het Ziekenhuis te Bot terdam had verlaten, f1000, terwijl omtrent de Vergoeding aan den laatste men het juiste bedrag dat, zijn wij goed ingelicht, in elk geval meer dan f10,000 bedraagt niet openbaar wenscht te maken. C. W., te Lopik, wien onlangs ver scheidene wouden met een mes werden toegebracht, is Zaterdag—avond overleden. De meeste zorgen werden aan zijn behoud besteed, doch bijkomende koortsen hebben zijne krachten gesloopt. De als dader beschuldigde J. O. is de zoon van een welgesteld landbouwer. Een Duitsch blad geeft hetvolgende recept voor Grahambrood. Men laat zeer zuivere tarwe niet al te fijn malen, en zift het meel daarna in een grove zeef, zoodat alleen de grofste zemelen er van afgescheiden worden. Dan wordt bet, met water of koewarme melk aangelengd, zonder bijvoeging van gist of zuurdeeg, tot een vast deeg gekneed. Het deeg kan dezelfde vast heid hebben als het brood. Men maakt dan kleine brooden van het deeg, van 10 tot 12 centimeter doorsnede, laat die een uur lang bij een warmen °ven staan, steekt er dan met een spits stuk hout var, boven eenige gaten in, om de korst niet te doen barsten, en zet ze in een goed heeten oven Als het brood van boven bruin is, neemt men bet er uit, schuiert het flink van boven met een Datten borstel, en zet het dan weer in den oven, Waar het in 1 of 2 uren gaar gebakken wordt. Om te voorkomen, dat het brood tetsig wordt, is het goed, het wat plat te drukken, vóór men bet in den oven zet. Te Siegen is eene bendevalschemun- ters ontdekt, die men meent dat eene vertakking van eene Engelsche vormen; 13 personen zijn ge arresteerd. Bij een huiszoeking zijn bij een hun- Der gevonden 500 valsche MarJcscheine van 100 en 50 Mark, terwijl bij een ander draadgelei dingen gevonden zijn, waarvan men de einden Dog niet heeft opgespoord. In het verbeterhuis voor meisjes van Warwickshire brak onlangs een oproer uit. De meisjes hadden een geschil met de keukenmeid en toen de commissie vergaderd was om te beslechten, gingen de meisjes als razenden te keer, sloegen alles wat ze in handen konden krijgen kort en klein en dreigden de heeren van de com missie te lijf te gaan. Twee der ergste levenmaak sters werden opgesloten, maar de eene trapte de deur van haar gevangenis in, kroop er door en voegde zich weder bij hare kameraden, die nu noch woester dan te voren huishielden, totdat eindelijk met hulp der politie de orde hersteld was. Drie der aanslooksters van de ongeregeldheden werden in hechtenis genomen en stonden dezer dagen terecht. Zij zijn ieder tot 3 maanden tuchthuisstraf veroordeeld. Als waarschuwing voor speculanten op het maken van hooge prijzen voor hun eigen dommen, bij onteigening ten algemeenen nutte kan het volgende dienen. Uit een overzicht van de kosten van onteigening der op 30 Juni 1881 in exploitatie zijnde Nederlandsche Staatsspoor wegen blijkt, dat bij aankoop krachtens minnelijke schikking gemiddeld per hectare is betaald f4442.79 en bij gerechtelijke onteigening slechts f3069.05. Zij die er niet op uit zijn geweest het onderste uit de kan te halen, hebben dus onge veer 50 pCt. meer gekregen dan die zich door de wet lieten dwingen. Door den gemeenteraad van Kampen is besloten de modelhoeve op het Kamper-eiland te verpachten. Aan die hoeve is een /Kamper-ui" verbonden. De Dcensche zuivelbereiding zou er namelijk worden toegepast; daartoe schijnt men twee kelders noodig te hebben voor de boter-en kaasbereiding en in he,t bouwplan van de mel- kerij werden dan ook twee kelders opgenomen, 't Werk werd opgeleverd en goedgekeurd; de mo- delboer betrok de hoeve en werkte er niet be paald met een uitnemend succes. Een jaar of anderhalf ging voorbij, toen 't dagelijksch be stuur met eenige leden van den raad de hoeve eens in oogenschouw wilden nemen. Natuurlijk wil den ze ook van nabij de wijze der Deensche zui velbereiding leerer. kennen en de boer liet zien en verklaarde het naar zijn beste weten. Maar waar is de andere kelder nu? werd eindelijk ge vraagd. Andere kelder? De boer wist van niets. Een kelder had hij en daar stond men thans in. Neen, de bezoekers wisten het beter; voor de Deensche zuivelbereiding waren twee kel ders noodzakelijk en er moesten er ook twee zijn; ze kwamen in het bouwplan voor. De boer zei dat hij er niets van wist en dat het alevel even goed zoo ging, maar daarmede waren de bezoekers niet tevreden; de aannemer werd gehaald, deze wist ook van twee kelders maar kon den tweede niet vinden; de opzichter evenmin; eindelijk wist een werkman te vertellen dat achter den eersten kelder nog een tweede was, maar men had er niet aan gedacht er een deur of een luik in te maken, zoodat het een dichtgemetselde ruimte geworden was. In het Hotel de Cologne te Brussel is een belangrijke arrestatie geschied. De politie heeft de hand gelegd op de personen, die een grooten diefstal van diamanten hebben gepleegd in Engeland. Het is nog niet zeker of het de be-, kende ontvreemding betreft in het postbureau te Hatton Garden, in de maand November 11., of wel die van December, bij gravin de Hill Trevor, op het kasteel Brynkinall (Wallis). Door de Beederij-maatschappij van de stoomboot Earl of Roseberrydie in October jl. den loodskotter No. 3 in 't Engelsch kanaal iu den grond liep, en waarbij de loodsen Pols, van Brit 11e, en Droog, van Hellevoetsluis, het leven verloren, is een som van ƒ8500 beschik baar gesteld, nl. 6000 voor de Wed. Pols en de rest voor de Wed. Droog. Voor eenige maanden werden de be- woners van Milwaukee, in den Amerikaanschen Staat Wisconsin, verrast door een regen van spin- newebben, die blijkbaar door der. wind over het meer Michigan gedreven warén. Te Green Bay en op andere plaatsen in dien omtrek nam men hetzelfde verschijnsel waar, en terwijl te Mil waukee het grootste web een paar meter lang was, spreekt een ooggetuige te Green Bay van webben van 18 meter lengte. Van spinnen is, merkwaardig genoeg, in de berichten omtrent het verschijnsel geen sprake. Zulke regens van spinnewebben zijn, zooals men weet, herhaaldelijk waargenomen. Door den natuurkundige White o. a. wordt er een beschreven, die van zulk een hoogte kwam, dat men, op den top van een vrij hoogen heuvel, nog altijd de webben, zoover het oog reikte, boven zich zag zweven en Darwin nam er een waar aan boord van het schip de Beaglebij de monding van de La Plata, op 20 kilometers afstand van de kust. In dat geval echter was er in ieder web een kleine spin. Leon Peltzer, zich noemende Vau- ghan, beschuldigd van moord op den advocaat Bernays, is te Keulen in hechtenis, genomen, en heeft verklaard, Bernays bij ongeluk te hebben gedood. De vreemde houding van eenderpas sagiers op de boot van Purmerend naar Amsterdam, wekte Vrijdagavond de argwaan zijner medereizi gers. De man had een klein mandje bij zich, dat hij met zekere angstvalligheid trouw op hel achterdek trachtte te verbergen, terwijl hij blijk baar vermeed zich met iemand zijner reisgenooten in te laten. Toen een hunner uit het mandje een kermend geluid als van een klein kind meende te hooreri, trachtte de man dit verschijnsel te verklaren, door de bewering dat er een kat in zat. Men scheen door die opheldering toch niet be vredigd; althans men maakte de politie op het geval opmerkzaam, die, toen de man geen vol doende inlichtingen omtrent den inhoud van het mandje gaf, hem medenam naar het bureau der 2e sectie, waar er een aanvallige zuigeling uit te voorschijn kwam. De man verklaarde nu eerst dat hij het kind, 't welk te Hoorn was geboren, te Amsterdam moest uitbesteden. Later werd die verklaring in zooverre door hem gewijzigd, dat hij opgaf het naar het Stadsbestedingshuis op de Prinsengracht te willen gaan brengen. Het kind is echter, door tusschenkomst van de politie, weer aan zijne moeder te Hoorn terugbezorgd. Uit het verder onderzoek der zaak zal moeten blijken, in hoeverre er termen bestaan, om, ter oorzake van deze wel wat zonderlinge manier om zuigelingen te transporteeren, tegen den vervoerder een straf rechterlijke vervolging in te stellen. Het behoort niet tot de zeldzaamheden dat een mar. zijn eer verkoopt voor een eereteeken. Het is even moeilijk om juiste begrippen post te doen vatten iu een door vrees 'oeheerschten geest, als om goed te schrijden op een papier dat beeft. Vlei niemand en laat u niet vleien. Het onmogelijke verlangenongevoelig zijn voor de rampen van anderen, ziedaar twee ge vaarlijke zielsziekten. Spreek nooit van uw geluk tegen iemand die minder gelukkig is dan gij. Een zeker landbouwer bedroefde zich telkens wanneer een wolk over den hemel trok, overtuigd als hij was dat noch hij, noch zijne bloemen ooit de zonnestralen zouden terugzien, noch dat de weldadige zon zijne vruchten zou vergulden. Wanneer eenige droge dagen den grond hadden doen splijten meende hij dat het nooit kon regenen en dat zijn planten op de verbrande en verschroeide aarde zouden uitdrogen. Wij gelijken allen min of meer op dezen tuinman en wij moeten allen ons best doen om door de wolken heen ons oog te richten naar dien altijd helderen hemel, waarheen wij onze schreden richten om de dauw te zegenen, die 's morgens en 's avonds door God gezonden wordt ten einde de droge wortels te besproeien en de zieke harten te verkwikken. Dit leven is ons geschonken als een tijd van beproeving en volmaking; het is dus nooit vrij van zorgen maar tusschen al die beslommeringen en de smarten, waaruit het samengeweven is kunnen wij gouden draden stikken. De liefde, de hoop, de onder werping, de weldaden, welke men bewijst, al het goede en schoone wat wij droomen, verrijken het kleurlooze, matte weefsel. Laten we trachten ons leven te versieren met die gulden bloemen, die we in ons zeiven vinden of rondom ons kunnen plukken. Ook een drama. Een koopman werd eens uitgenoodigd om een drama in den schouwburg bij te wonen. „Dat genoegen verschaf ik mij zeiven eiken dag, wanneer ik mijne boeken nazie," sprak de koopman, voor de uitnoodiging be dankende. De vlijtige zoon. „Maar mijnheer," zeide een photograaf tegen een student, „wanneer ge uw hoofd zoo diep over het boek gebogen houdt, dan kan men niets van uw gezicht zien." „Dat is ook niet noodig," was het antwoord, „het portret is bestemd voor mijn vader, hij moet zich eens overtuigen wat voor een vlijtigen zoon hij heeft." Een verzuchting. Is dat een hondenweer! 's Morgens moet men met een demi-saison uit gaan en 's avonds kan men zijn overjas niet ontberen. Men weet waarlijk niet welk van beide men naar de Bank van leening zal brengen! Een wederlegging. Een vorst was ziek. De dagbladen gaven bulletins over zijn toestand uit. Een blad meldde: Men heeft meer geneesheeren ontboden, reden waarom de hooge lijder beden kelijk moet zijn. Dit wederleg.de een ander blad met de woorden: De hooge patient gevoelt zich volgens de laatste berichten veel beter, ofschoon er vier geneesheeren over hem gaan! De philosoof bij 't kaartspel. Van Pieke ren. Kerel, wat wordt ge zuinig, ge wilt nu om een halve cent per fiche spelen, en verleden jaar, toen ge die groote erfenis nog niet hadt ontvangen, speelden we altijd een dubbeltje per fiche. Pe tersen. Ja, beste vriend, de zaak is toch zeer eenvoudig, verleden jaar leefde miju oom nog en toen verspeelde ik zijn geld; nu ik de erfenis binnen heb, zal ik niet zoo dwaas zijn om mijn geld te verspeler.. Enfant terrible. De kleine Anna zag een prentenboek in, terwijl hare moeder zich met een oude tante onderhield. Het kind vroeg gedurende eene pauze aan de tante den naam van een dier, hetwelk in haar prentenboek stond. „Dat is eene kat' antwoordde de tante. „Die lijkt toch niet op u, tante." „Dat wil ik niet ho pen," zei deze laatste, hoe komt gij daaraan?" „Omdat mama gisteren zeide, toen zij uw kaart kreeg, daar is die oude kat alweêr." Onvoldoend bescheid. Zoo, amice, ben je daar ook; a propos, mag ik eens vragen hoe de rijksdaalder het maakt, dit» ik je de vorige maand geleend heb. Dank je voor de belangstelling, 't spijt me dat ik je geen voldoend bescheid dien aangaande kan geven, ik heb hem sedert dien dag niet meer gezien. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J P Wesselink en J M Marchant; F H Krooswijk en C J Slingerland; D Blankwater en G Briel; JAv. Koon en C J Uijlenbroek; W G H de Bruin en G v. d. Putten; K Beute en M Kok; P v. d. Bogaard en P C Opentij. Getrouwd: E G Widemann en J P v. Pellekom; H Thomas en A W Eijkhof; PA Lamm en S C Biuger; IJ van Leeuwen en L Nanninga. Bevallen: C J Voet geb. Smit z. C Dieks geb. Op- broek d. A K v. d. Wel geb. Witkamp d. J Cassee geb. Willemse z. M E v. Opzeeland geb. Kenselaar z. C Groeneveld geb. Rietman d. AC Wijkhuizen geb. de Tello d. H II v. d. Eijkhof geb. Spel d. C F L Boekhold geb. Kist z. A Westerhoven geb. Captijn d. H H v. d. Broek geb. Scheelings z. C Slebe geb. Sehrama z. J Spel geb. v. Dam z. C v. Dijk geb. Stam z. A C v. Brero geb. Veering z. A v. Duijnhoven geb. Dam 2 z. J Stiphout geb. van Leuven z. G Rosenhart geb. van Opzeeland z. T T Klinkert geb. Jansen z. G Dodenhuis geb. Slinger land z. G Houtwipper geb. Bak d. CM Toornend geb. Burggraaf d. L Pabel geb. Rijbroek d. T Snij der geb. Berends d. C G de Graai geb. du Bui d. G R Luiting geb. Gosewehr z. F Mulder geb. Strating z. D Zoet geb. Balfoort z. MC Brauckmann geb. Verrijk d. Overleden: F W A Wessing 8 mn. z. Parklaan; G Steffers 10 mn. d. L. Heerenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J P Koster L. Wijngaardstraat; J C Bakkers 75 j. wed. F W Lichtersveld Zuiderstraat; W v. Gastelen 75 j. Oude Raamstraat; B Kooper 44 j. L. Heerenvest; DJ Hubbers 21 mn. d. Turfmarkt; A Stroom 73 j. wed. H Blaupot Spaarnw. straat; J Kuiper 2 j. z. Dam- steegje; A Wognum 65 j. Jansstraat; W v. d. Bes- selaar 55 j. wed. A de Graaf Koudeuborn; R B de With 31 j. echtg. v. W Korenstra Leliestraat; P van Duuren 43 j. Brouwersvaart; W L Kieviet 3 mn. z. Schootersingel; A E v. Diepen 81 j. Anegang; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A Akersloot Burgwal; S Gooijer 1 mn. d. Oranjeb. laan; HA Uiterwaal 25 j. Spaarne; WH Smink 37 j. echtg. van P H Keuren K. Houtstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A G Bosch L. Raamstraat; J de Haan 33 j, Papent. vest; W v. Zutphen 21 dg. z. K. Begijnestraat; J Versteeg 2 mn z. Hagestraat; H J Klingers 12 mn. z. Magdalenasteeg. HAARLEM, 6 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,75; a 10,25 witte dito f 9 25 a 10,75 rogge J 7-40 a 8.haver 3,72 a 4,50; gerst f 5.50 a f 6.— duivenboonen 7,10 a 8,bruineb. f bruin mosterdz. akarweizaad fa per—kilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f LEIDEN, 4 Maart. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt3 heet tarwe winter- 12;a 13,zomer- 11 a f 11,50 2 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.21 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 29 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; 3 heet. duivenboonen 8,75 a 9.25. f 2 heet. paardenboonen 8,50, a 9 alles per hectoliter De prijs der boter was heden per x/4 vat 1ste oual. ƒ78.a 84.—, 2de qual. f70.— a 77.— SCHIEDAM, 7 Maart. Moutwijn, per ned. van 11,50, Jenever f 17,spoeling f 1,80 dito commissie f 2,10. HOORN, 4 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aanvoeren d. granen als volgt: 9 heet. tarwe f 11,00, - heet. rogge f -,25 heet. gerst 6,— 34 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 22,00 a karwijzaad f 13,75, 43 heet. boonen: heet bruine f 15,00 gele heet. paardeboonen f a 13 beet. erwten 14, fheet. groene 13,50 beet. grauwe 16,— beet. witte 14,00, 150 heet. aardappelen 2,— a 2,25 alles per heet.;manden appelen akilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 60 tot 200. veulens fa - koeien van ftot 90 kal veren van 6 tot 7, schapen van J tot 500 lammeren van 18 tot 28, 70 varkens van 14 a 25 4 zeugeD van 30 tot 50 370 biggen van f 6.— 9,bokken f a-, geiten/— 0 tot -.a ROTTERDAM, 7 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 3 paard. 1243 runderen 134 vette- en graskalveren 186 nuchtere kalveren, 52 scha- en of lammeren, 403 varkens, 113 biggen, 1 bokken, geiten, - ezel. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qnal. 65 c.; kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 60 tot 66 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 79/8 ton, 127/16 toncen, 1060 stukken a l/9 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80 2e qualit. f 76, 3de qual. f70. ALKMAAR, 4 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt12 koeien 175 a 230, 61 nuchtere kalveren 4. a 16, vette kalveren a 107 schapen 14 a 29, varkens f aper kilo, 60 ma gere dito 15 a 26, 4 bokken 4 a 7, 4 paarden 95 a 300, lammeren f a ALKMAAR, 3 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe f 8,a 11,25, rogge 7,50 a 8,25, gerst 5,50 a 6,dito chev. 6,50 a 7,haver 3,75 a f 5,paardenboonen 6,50 a 7,75 bruine dito 9, a 11,25, duiven dito kanariezaad iS,S7Ya rood mosterdzaad 20.geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 13,a 17,50 grauwe dito 14,a 17,vale dito 9 a 12, Witte a 6 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van f180 a 250, 50 kalveren van f 40 a 106, 42 nuchtere dito van f4 a 13, schapen f a 46 varkens f50 a 62 c. magere a c. per kilo. 3 Maart. Aangevoerd 89 stapels kaas, wegende 16,932 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,commissie- f28,middelbare f laagste f 16. AMSTERDAM, 6 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 768 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,85, dito 2de qualiteit 0,76, dito 3de qualiteit 0,66 per kilomelk- en kalfkoeieu f 150 a 280, - graskalv. a 128 nuchtere kalfk 4 a 9, 97 schapen en lammeren 18 a 27, vette varkens 48 a 60 c.; beiden per kilo.biggen, a paarden a LONDEN, 6 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/8, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- a 5-/. PURMEREND, 7 Maart. Kaasaangevoerd 95 stapels prijs der kleine kaas f 34,middelbare aper kilo. Runderen: aangevoerd 141stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer 69 stuks, prijs 90a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 416 stuks, prijs f4 a 14 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 38 stuks, prijs 50 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 18 a 30 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoer 141 stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 923 stuks, vette schapen magere o verhouders en lammerin Eieren f a f perstuk kopboter akippen eenden a c.kipeieren 3,a 3,50 eendeneieren f3,75 per 100 stuks. BEURSBERICHTE N. Amsterdam 7 Maart 1882. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pLt. de koers. Nederland. Certif. Werk. Schuld2!/j, 6711/ic u u v 8 u t, 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Bpanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—25000. 1 u 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 w u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereeu. Staten 1876. 41/ v 1877 4 Columbia. Obligatieu41/. Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. u M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aaud. Riasclik Wiasma JRumenie. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Ene W. S. Aand Illinois Cert Aand Miss Kan.as Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Botterdam3 Gemeente Crediet. 3 BeJgja Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860. 5 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 5 pet. ij: 5% 3 5 3 5 5 div 81'/, 102'/» 92 78% 81 62'/, 83'/, 52% 96% 75% 88% 28 45 26% 267,6 46 107/s 97is 85 111 1147, 307, 167t 12% 114% 141% 116 74% 144% 148 19% 49 50% 122% 497, 84 62 8874 63 62% 58 1417, 367» 13674 102 1097, 102 95 987, 100% 1067, 143 132 130%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3