MARKTBERICHTE"^ Laatste Berichten, Voor geest en hart. De toon van 't woord- Allerlei. gaven elkander daarna een langen handdruk; toen zeide het meisje: «Ga nu heen, want vader zou beneden kunnen komen." Geens hield de hand zijner verloofde vast, gedurende twee, drie minu ten waarna hij ze los liet en een revolver uit den zak trok en de ongelukkige naar het hoofd mikte. Drie sehoten gingen af, bijna tegelijkertijd. Het eerste trof de arme Katherine in de rechterzij; en de beide andere in den rug. Zij viel als ontzield ter neer. Toen zette Geens het pistool in zijn mond en schoot zich door het hoofd. Hij viel naast zijn geliefde.Beiden waren doodBij het eerste schot kwam vader Rillaert naar be neden, maar te laat; alles was gedaan. De vader is wanhopig. Het lijk van Geens werd naar het doodenhuisje te Schaarbeek gebracht. Er is te Londen een vcreeniging op gericht onder den naam van Zoological Necro polis Company, die zich ten doel stelt een be graafplaats in te richten voor huisdieren, honden, katten, vogeltjes enz. Deze begraafplaats zal even buiten de stad gelegen zijn en men zal er, des- verkiezende, ook gedenkteekens voor de trouwe redelooze vrienden kunnen oprichten. Er ont breekt nu neg maar aan dat men "den rouw,, zal aan nemen voor de afgestorven honden, kat ten en tutti quanti. In Boud kwam eens een kist met schedels van verschillende menschenrassen aan, die bestemd was voor het anatomisch kabinet al daar. Er moesten inkomende rechten voor betaald worden. De tolbeamten, niet wetende onder welke rubriek zij deze bezending zouden brengen, regi- jtreerden ze als «gedragen goederen." Het voorbeeld van Duverdy, die, zooals men weet, Emile Zola een proces heeft aangedaan, omdat deze in zijn roman Pot Bouil- le, een persoon opvoert, dien hij den naam van Duverdy had gegeven, heeft in ons land navol ging gevonden. Door zekeren heer Sebastiaan, se cretaris van een dorpsgemeente in Limburg, is een klacht bij den officier van justitie te Maas tricht ingediend tegen den schrijver van een feuil leton in een te Sittard verschenen vastenavond courant, omdat deze daarin de opvoering van een comediestukje in een dorp beschrijft en daarbij den secretaris van een dorp, Sabasliaan genaamd, handelend laat optreden. Het stukje is van on- schuldigen aard, duidt geen bepaald dorp aan en bevat overigens niets kwetsends. Het O. M. heeft dan ook geen termen gevonden om de zaak ge rechtelijk te vervolgen. Op klaarlichten dag zijn eergisteren twee dieven ii. een hnis van de rue Bronguiart te Parijs gedrongen, en hebben daar al de kamers van de zesde verdieping geplunderd. Bij deze ge legenheid werd wel geen moord gepleegd, maar een dienstmeisje, dat de twee kerels in een ka mer overviel, kreeg toch een slag met een looper, waardoor twee barer tanden braken. Op haar hulpgeschreeuw kwamen de buren opdagen en werd een der schelmen in hechtenis genomen. In het noorden van Schotland woed de eergisteren een hevige storm uit het noord westen, en te gelijk viel een massa sneeuw. Vele telegraafpalen werden omvergerukt en het verkeer belangrijk gestremd, vooral tusschen Aberdeen, Keith en Fraserburgh. Een telegram uit Lerwick meldt, dat de storm daar buitengewoon heftig was en de mailboot niet kon uitloopen voor haar gewone vaart naar Kirkwell. Terwijl de storm zijn hoogtepunt scheen bereikt te hebben, werd te W eisdale Ove een groot aantal walvisschen be merkt. Er werd onmiddellijk jacht op gemaakt, en dit geschiedde met zooveel overhaasting dat de booten bijna verongelukten. De moeite werd echter wel beloond, want nadat de walvisschen in ondiep water waren gedreven, werden er meer dan 300 gedood en aan land gesleept. Leon Peltzer is Dinsdagavond te Brussel aangekomen en onder een sterk geleide van politieagenten naar het gerechtshof gebracht, waar hij terstond in verhoor werd genomen. For maliteiten omtrent zijn uitlevering werden onnoo- dig geacht, daar hij zelf zich bereid verklaarde, naar België te gaan. De spoortrein, waarin hij zich bevond, hield stil bij de Rue Rogier, waar verscheidene rijtuigen den gevangenen opwachtten. Men had dien maatregel genomen om zooveel mogelijk opzien te vermijden, en de groote menigte, die zich bij het station du Nord verzameld had, wachtte dan ook te vergeefs. Maar ondanks die voorzorg was er toch bij de Rue Rogier nog een talrijke menigte aanwezig, die den moordenaar met smadelijke kreten begroette. Armand Peltzer, de medeplichtige, en volgens velen de voornaamste schuldige, heeft zich, na het bekend worden van den moord, met ongeloofelijke onbeschaamdheid gedragen. Hij vertoonde zich in gezelschappen, nam ijverig deel aan de gesprekken over de mis daad en haalde zelfs den Procureur des Konings, toen deze voor het onderzoek van de zaak naar Brussel was geweest, bij zijn terugkeer te Antwer pen aan het spoorwegstation af, om gezamenlijk met hem in een restaurant het middagmaal te gebruiken. De Independance schrijft o. a. het volgende; «Men verhaalt dat Dinsdag avond te Antwerpen een talrijke opgewonden en woelige menigte, waar uit telkens kreten van verontwaardiging en zelfs doodsbedreigingen vernomen werden, samenge schoold was voor de woning van een persoon, dien wij nog niet willen aanduiden, hoewel ieder een den naam noemt. Die persoon is eene vrouw. En 't is niet alleen daarom dat de pen beeft tus schen onze vingers. Misschipn zal men meenen dat wij al te kiesch zijn. Welnu, ja, wij willen dat wezen. De waarheid zal, indien waar blijkt wat wij vreezen, nog altijd vroeg genoeg bekend worden. De volle waarheid moet aan het licht komen; wij wenschen dit niet minder dan ieder een, maar wij willen nief vooruitloopen op het oogenblik, waarop zekerheid zal zijn wat nu nog slechts vermoeden is. Wat men zegt, is afschu welijk, maar 't H nog maar een gerucht, een praatje. De justitie moge haar plicht doen. Wij wachten!« Een verdere toespeling vindt men in den Precurseur, die mededeelt dat onder de pa pieren van Armaud Peltzer briefjes van de Bank van Leening zijn gevonden, volgens welke geld is opgenomen op kostbare juweelen en vrouwen sieraden, welke herkend zijn door "een der naaste bloedverwanten van den vermoorde.Het blad spreekt alleen het gerucht tegen, dat de arresta tie waarvan iedereen den mond vol heeft reeds zou hebben plaats gehad, maar duidelijk geeft het te verstaan, dat er nauwelijks meer aan kan getwijfeld worden dat de weduwe Bernays medeplichtig is aan den moord, op haren echt genoot gepleegd. Die moord werd, zooals der justitie gebleken moet zijn, reeds sedert bijna twee jaren beraamd en voorbereid! Het pistool, waar mede het ongelukkige slachtoffer van dit afschu welijke komplot gedood is, was, evenals de andere vuurwapenen, in het kabinet in de woning der Rue de la Loi gevonden, het eigendom van Ar mand Peltzer. Het moordtuig was een geschenk, dat hij vóór eenige jaren als herinnering van een vriend te Parijs ontvangen had. Heden (Zaterdag) zal Leon voor de Raadkamer verschijnen. Er bestaat reden van zeer ernstigen twijfel of hij 't wel is, wien velen als «Vaughan" hebben gekend in zaken. Deze herkennen hem in Leon Peltzer niet. Er moet dus waarschijnlijk een derde medeplichtige zijn. De Gaulois verhaalt, dat Donderdag het volgende geval het geheele Fransche Minis- sterie var. Buitenlandsche Zaken in opschudding bracht. Op het punt om met zijne echtgenoote en dochter naar het bal van den president te gaan, ontving De Freycinet een brief van den volgenden inhoud: «Ga dezen avond niet naar het bal van Grévy, indien ge niet wilt dat u een onheil over komt". De brief was geteekend: «Een vriend Freycinet wierp den brief in het vuur, ging naar het bal en kwam heelhuids terug. Een fabrikant teStuttgart heeft een uitvinding gedaan die hem in veler oog tot een weldoener der beschaafde menschheid maakt, nl. een toestel om het geluid van pianino's te tem peren. Door dezen toestel, die aan elke pianino kan worden aangebracht, wordt de toon zooda nig gedempt dat hij alleen door hen die zich in de kamer bevinden duidelijk gehoord wordt. Daar mede kunnen dus musici van beroep en pasbe- ginnende spelers zich oefenen zoo lang zij ver kiezen, zonder gevaar van de buren razend te maken met hun eeuwigdurende schalen en vin geroefeningen. De uitvinder heeft octrooi gevraagd volgens de Tagliche Rundschau verdient hij eene reddings-medaille. Terwijl de vader op zijn werk, en de moeder de woning had verlaten, vermaakten zich eergisterenochtend in de vroegte drie kinderen van v. d. H. aan het Zieken te 's Ilage door met het nachtlampje te spelen, dat brandend op den vloer was gezet. Een driejarig aanvallig knaapje raakte in brand. Op het geschreeuw der beide andere kinderen schoten de buren toe, doch te laat reeds om het kind te kunnen redden. Het knaapje, dat reeds half verbrand en buiten kennis was, is gisteren-morgen overleden. Een b ij en houder te Hauler w ij kheeft een ontdekking gedaan, die op de teelt van die nijvere diertjes van grooten invloed kan zijn. In den herfst van het vorig jaar had hij eer.ige korven, die uiterst slecht van honig waren voor zien. Hij kwam op de gedachte, de daarin aan wezige bijen tot den winterslaap aan te moedi gen, door de korven in den grond te begraven en met een flinke laag zand te bedekken. Toen hij onlangs de levend begraveneu weder te voor schijn haalde, bleek het dat schier geen enkele was gestorven, terwijl de honingvoorraad bijna niet was aangeroerd. Voor den goddelooze is het geld alles, voor den wereldschen mensch goud, voor den geloovige zilver, voor den vrome koper, voor den heilige stof. Niets te weten en over alles meespreken, dit behoort ook tot de hedendaagsche beschaving en wijsheid. Booze menschen zeggen wel eens, tegen hun wil, iets waars en doen, tegen hun wil, iets goeds. Veel gebabbel is te dom, om beleedigend te kunnen zijn. Wie kinderen op wil voeden, moet zelf man en kind zijn. Wat kan er niet veel in één woord, vooral in den toon eens woord# liggen. Want het geluid drukt immer den waren zin, den geest der woor den uit. O, daar vloeien woorden van 's menschen lippen als alsem, als dolksteken, als verpletterende hagelbuien, waarin al de wrevel en de bitterheid des gemoeds losbarsten en de booze gedachten des harten openbaar worden. Noem mij een wapen, scherper, vlijmender dan dat der woorden, wanneer smaad en hoon, of nijd en haat u het harte willen doorboren. Doch is de stem een geweldig zwaard, als de hartstocht het zwaait, niet minder kracht betoont zij, wanneer zij edele, verhevene, teedere gedachten vertolkt. Welk eene onbeschrijfelijke liefheid kan er niet in de stem uitgedrukt worden; waar is een balsem zoo zacht, zoo verkwikkend, als woorden der vriendschap! Waar geuren zoo, zoet als tonen der. liefde! Geen troost is zoo krachtig, zoo bemoedigend, als de stem der deelneming, als de woorden der innige deernis. Hoe streelen zij het gebroken hart, hoe richten zij den verslagen geest weer op, gelijk de dauw, die het gebogen bloempje laaft, gelijk een dronk, die den aanmechtige nieuwe levenskracht instort. Wat glijden zij zacht in het hart, al voelde het zich nog zoo verlaten en van smart en kommer zoo vol; zij sluipen liefelijk binnen en weergalmen luide in onzen boezem, al vloeiden zij fluisterend van de liefderijke lippen. Ook als zij ons niet meer tegenklinken, wanneer zij zich verloren voor ons oor, ruischen zij lang nog na in onze ziel, die ze telkens herhaalt en in dui zend echo's herroept. Beeds voorzien. Een echtpaar wandelde over de markt. «Koop een bromtol van me, mijn heer," riep een koopvrouw. "'k Ben reeds voorzien," antwoordde de man, met een veelbe- teekenenden blik op zijne corpulente alter ego. Voorzorg. «Mama," vroeg een klein meisje aan haar zuinige moeder, «waarom krijg ik geen boter op mijn brood?" «Opdat ge geen vet vlekken in uw maag zult krijgen, lief kind." Gevolgtrekking. «Wat ben jij?" vroeg de commissaris van politie aan een sujet dat wegens dronkenschap en rustverstoring was gearresteerd. «Mijne vrouw is waschvrouw," was het ant woord. «Zoo," hervatte de commissaris, «nu ben ik op de hoogte. Dan ben jij zeker dagdief?" Diplomatiek bescheid. Een handelshuis dat om inlichtingen gevraagd werd omtrent eene zekere firma, antwoordde: Aangezien wij uit principe nimmer ongunstige berichten omtrent iemand mededeelen, doet het ons leed u aan gaande de firma in quaestie niets te kunnen melden. De taal der soldaten. (Bij het militair onderwijs in Pruisen). Onderofficier. Weet iemand uwer mij te vertellen uit hoeveel deelen de taal der soldaten bestaat?Weet ge 't niet? Nu dan zal ik het u vertellen; de taal der sol daten bestaat uit drie deelen: 1. Zwijgen. 2. Niet spreken. 3. Den mond houden. Onveranderlijk. Mozes Scholem reist te voet naar X. In een groot woud, dat hij passeeren moet, wordt hij door roovers aangevallen. Sjemaai!" roept Mozes, «ik heb maar bij me 300 gulden." «Goed z ggen de roovers, geef ze maar hier, als je werkelijk niet meer bij je hebt, laten we je los, anders moet je sterven!" Mozes opent zijne beur3 en telt met bevende hand 294 gulden. «Wat beteekent dit," riep de roover, er ontbre ken nog 6 gulden! «Nou," zegt Mozes, dat 's genoeg, a contant krijg ik toch overal 2 percent korting." Verzuchting van een dichter. Nu zit ik al veertien dagen op die ééne strophe te suffen, 't Is me een raadsel, hoe het noodlot zoo weinig phantasie aan een dichter geven kan. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Maart. De Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, alhier, bevindt zich, blijkens een door haar ver spreide circulaire, in moeilijke omstandig heden. Het achtergedeelte van haar Vin- centius-Huis verkeert door ouderdom in een toestand van verval, zóó zelts, dat gewone herstellingen goen afdoende verbetering kunnen aanbrengen, doch eene vernieuwing dringend vereischt wordt. De financiën der Vereeniging zijn echter ontoereikend om de kosten van de eenvoudige verbouwing, die ongeveer f 9000 zullen bedragen, te kun nen bestrijden. Toch is ook dit gedeelte van het Gesticht voor de uitoefening van hare liefdewerken onmisbaar. In deze moeilijk omstandigheden doet de Vereeniging een beroep op de liefdadig heid van Haarlem's Katholieken. Zij heeft besloten het bouwvallige gedeelte van het Vincentius-Huis te vernieuwen. Dit besluit mocht de hooge goedkeuring verwerven van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, 't Is thans de vraag of de financiëele steun waar op de Vereeniging rekent, van dien aard zal zijn, dat zij aan haar besluit gevolg kan geven. Afgaande op de bekende offervaardigheid van Haarlem's Katholieken, voorspellen wij haar het meeste succès. Wie, onder de Katholieken, zou zich willen onttrekken aan eene liefdegave, voor eene Vereeniging wier werkkring zoo edel, wier doel zoo heilig is. Ongetwijfeld zulleu de Katholieken van Haarlem door hunne milde offers de Vereenigiug van den H. Vincentius in staat stellen om haar lofwaardig besluit ten uitvoer te brengen. De spreekwoorde lijk geworden offervaardigheid der Katho lieken, zal, nu zij voor zuik een heilaan brengend doel wordt ingeroepen, zich stel lig niet onbetuigd laten. Aanmoediging of opwekSing achten we hier overbodig. Ieder Katholiek is voorze ker met ons diep doordrongen van het groote belang dat de Ver. van den H. Vin centius heeft, bij het slagen in hare edele pogingen. Helpen wij haar dus door vele en milde offers, die ongetwijfeld voor tijd en eeuwigheid rijke vruchten zulleu dragen. Voor den knecht van den heer F. alhier, J. de W. die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende koopmansgoederen ten nadeelo van zijn meester, werd Donderdag 11. ter terecht zitting van de Arr. Rechtbank eene cell, gevangenisstraf van één jaar geëischt. Uit spraak 16 Maart a. s. Gisteren-nacht omstreeks half drie uur is een hevige brand uitgebarsten op eene bovenwoning aan de Kinderhuisvest No. 25 bewoond door Mej. de weduwe Hünerjager met hare dochter. Dit boven huis met het daaronder gelegen pakhuis is uitgebrand. De bewoners hebben zich slechts met moeite kunnen redden. De brandweer heeft de belendende perceelen behouden, waarvan reeds een was aangetast. De oor zaak is vooralsnog onbekend. Alles is ves- zekerd, doch zeer laag. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Zitting van 9 Maart 1882. 1. J W J. te Amsterdam, (gedet.), bedelarij; eene maand gev. straf c. e. 2. J W. en P de G. beiden te Bloemen- daal, de le bekl. met woorden, de 2e geweldpleging tegen de politie; de le f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf, de 2e drie dagen gev. straf en ieder in de helft der kosten. 3. W S. te Amsterdam, K L. te Landsmeer, de le het toedienen van sterken drank om niet aan de koopers tijdens eene openbare verkooping, de 2e medeplichtigheid daaraan; de le f 5 boete of een dag subs. gev. straf, de 2e vrijgespr. 4. J S H te Haarlem, verzet en geweldpl. tegen de politie; twee maanden gev. straf c. e. 5.H H. te Spaarn- dam, diefstal; vrijgesproken. 6. A V. h/v. J K. te Velzen, diefstal; drie dagen gev. straf c. e. 7. W de V. te Pur- merende, diefstal; eene maand cell. gev. straf c. et 8. A W. en J de K.; zonder woonplaats, (gedetineerd), diefstal; de le een jaar gev. straf c. e., de 2e vrijgesproken. 9. G te Haarlemmermeer, diefstal; een jaar gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een bloed kralen collier. Een zilveren kinderbei, gemerkt. Een gouden onderstuk van een oorbel met bloedkraal. Een koperen oorbel. Twee mutsen. Een half hemd. Twee moltonnen dweilen. Een rijtuigkruk. Een beenen potloodhouder. Een wollen cachenez. Alles op straat gevonden. Voorts te bevragen bij M. Stevens, Meesterj. laau no. 8. een bankbiljet. HiARLEM, 8 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 6 koeien, verkocht 6 voor f 140 a 175; 1 stierverkocht voor f 110 a - vaarzen, verkocht - voor f a - pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 62 nuchtere kalveren, verk. voor f 4 a 8, 109 schapen, verk. 94 voor f 18 a 30 - lammeren, verkocht - voor f a - biggen ver kocht voor f - a - varkens, verkocht voor a - c. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 4 stapels kaas, 338 stuks, wegende 963 kilo hoog ste prijs f middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 8 Maart. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - rnnderen, 166 vette kalveren, lste qnal. f 110, 2de qnal. f 90, per kilo, graskalfa 138 nuchtere kalveren, 4 a 8, 2 schapen en lammeren a 89 vette varkens 50 a 60 c. per kilo. SCHIEDAM, 10 Maart. Moutwijn, per ned. vat f 11,50 Jenever 17,00 Amsterd. proef f 18,25; Spoeling f 2, dito commissie 2,10. GOUDA 9 Maart. Kaas f a le qual. fa 2e qual. f a zwaare hooger in prijs aangevoerd partijen. Handel buitengewoon ving Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboterf 1.50 a 1.60 der weiboter f 1.30 per kilo. al.40Handel zeer vlug LONDEN, 9 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 2,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/~ Schapen en Lammeren 5/8 a 7/9, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/4 a 5/-. HOORN, 9 Maart. Ter waag gewogen 35 stapels kaas wegende, 8,832 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 37,oor kleine, 33,00 en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LEIDEN, 10 Maart. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 2 paarden 50 a 703 stieren 85 a 115, ossen f 100 melkkoeien f 170 a f 250, 16 kalveren dito 195 280, 54 vare dito f 96 a 193, 80 vette dito f a 165 300, 12 graskalveren f 24 a 48,/ 23,18 vette 33 a 76 a 85 a 105; 126 nuchtere dito 3,50 a 8, 295 vette schapen 18 a 27,67 weide dito 14,a 20,lammeren 36 magere varkeus f 18 a 32, 162 biggen f 6,50 a 12. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 10 Maart 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2l/j v v 3 ff 4 Hongarije. OM. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl./12500—25000. 1 1000—50001 600—5000 2 Turkije. OM. Alg. Schuld 1865 5 ff ti 1869 6 Egypte. OM. Leening 1876 5 N.-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 41/. 1877 4 Columbia. Obligatien41/. Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel OM4'/. 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860. 5 1864 1864 1866. Geldkoers, prolongatie 4 pet. genoteer" de koers. 677/8 «W/is 1027,6 92 78»/s 81'/a 61 Va 623/,6 52 967, 74»/, 88"/,, 2874 46 26 'IP 2674 46 ll'/w 97s 85 1107/, 1147, 307, j Rusland. 127, 1157, 1417, 11674 7374 144 1487, 197b 49 517i6 1207, 487, 85'/, 62 877a 6274 607',» 58 140 35 13674 10174 1097, 102 9574 9774 99 1067/, 14274 1317- 1297, WINDSOR, 10 Maart Maclean is onder beschuldiging van hoogverraad naar het Hof van assises verwezen. FLORENCE, 10 Maart. Het gerucht dat de hertog van Noailles, die zich thans te Rome ophoudt, belast is met onderhande lingen over Tunis, is ongegrond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3