MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Huiselijk verdriet. Allerlei. zegt een Frar.sch blad, zal in elk geval worden vrijgesproken, want „d tout pcche misericorde." Aangaande de jongste stranding nabij Wieringen vernemen wij nog, dat de bur gemeester van dat eiland, alsmede een paar par ticulieren, flinke belooningen voor de redding der schipbreukelingen uitloofden. De schippers waren echter niet over te halen een poging tot redding te ondernemen. Smokkelaars zijn van ouds bekend om de listen waardoor zij de grenswachters weten te verschalken. Zoo heeft men in de laatste dagen aan de Italiaansche grens herhaalde malen kleine jongens aangehouden, die van het Zwitsersche grondgebied kwamen met een groot brood onder den arm, dat uitgehold en met koffie gevuld bleek te zijn. Zekere v. R.landbouwer te Oerlebij Tilburg, had Zondag zijne vrouw en kind per huifkar naar Riel hij hare familie gebracht. Op den terugweg naast de kar loopende, schijnt hij gestruikeld te zijn, waardoor het wiel over zijn borst is gegaan, en hij zoodanig gekwetst werd dat hij eenige uren daarna overleed. De sergeant Mason, die indertijd op Guiteau heeft geschoten, is door den krijgsraad veroordeeld tot acht jaren tuchthuisstraf (hard labour in a penitentiary) met wegzending uit de gelederen. Te Nieuwe r-A mstel wordt een mi nisterieel bezoek te gemoet gezien, tot onderzoek in loco in zake de aanhechting van een deel dier gemeente bij de hoofdstad. Rampzalige drukfouten! In het jongste opera-bericht van het Leidsch Dgbl. las men: //De gunstige indruk bleef achter;" maar in het laatste woord moest de a een e zijn! Moriz Re y mond, een Duitsch hu- moristisch dichter, die reeds de grondwet van bet Duitsche Rijk in verzen overbracht, heeft nu ook de 370 paragrafen van het Duitsche straf wetboek berijmd. Het boekje verscheen dezer da- ged bij de firma Glaser en Garte, te Leipzig. Humor in leed. Onlangs werden de ther- mometers gestolen van het meteorologisch insti tuut te Hildburghausen, De directeur annonceerde toen het volgende: ;/de hooggeachite heer spits boef wordt beleefd verzocht de waarnemingen voort te zetten eu het resultaat maandelijks, zij het ook anoniem, in te zenden, opdat er geen staking in de waarnemingsberichten plaats vinde." Een Hongaarsch magnaat, graaf Bela Eorgach, heeft het beroep van impressario ter hand genomen en zal eerstdaags door het buiten land gaan rondreizen met een Zigeuner-kapel, waarbij hij zelf als bekkenslager meewerkt. Waar schijnlijk zal de magnaat voor de kapel een mag neet blijken te zijn. In een dorp in Thuringen werd on langs het volgende gepubliceerd: „liet rooken van tabak is op straat verboden. Overtreders van deze verordening worden gestraft met eene boete van drie Mark of een gevangenisstraf van twee dagen. Denuncianten (aanbrengers bij het gerechtontvangen hiervan de helft." Dezer dagen is gemeld, dat de Ed- gelsche politie de daders van den diefstal vati lord Grawfords lijk op het spoor was. Wat daarvan is, zal zeker nader blijken. Maar intus- schen zijn een viertal spiritisten opgetreden, die beweren in hunne visioenen de wijze, waarop de diefstal bedreven, en de plaats, waar het lijk verborgen is aanschouwd te hebben. Daar de tegenwoordige Crawford min of meer tot geloof aan spiritisme neigt, heeft hij gezegde spiritisten terstond doen ontbieden, 't Is wel Een nieuwe manier van reclame. Te Cleve land kwam onlangs een menagerie. De eigenaar deelde bij zijne aankomst onder het publiek tien vaten appelen kosteloos uit. Op eiken appel was een aankondiging gehecht van de menagerie. Uit Emmerik schrijft men: De IIol- landsche politie aan de grenzen te Lobith gaat met een overdreven strengheid te werk tegenover de uit Duitschland komende personen. Zoo kwam dezer dagen te Lobith een meisje uit Emmerik aan, dat op de stoomboot een plaatsbiljet naar Rotterdam had genomen, waar zij eene betrek king had gekregen. Te Lobith werd haar door de politie belet hare reis voort te zetten, alleen op grond dat zij zonder middel van bestaan was en geene gelden genoeg kon aanwijzen om in haar onderhoud te voorzien. Met de eerste gele genheid werd zij naar Emmerik teruggevoerd. Vrijdag-morgen werd te Leiden een poging tot zelfmoord verijdeld van een kalf. Uit beestje, dat in een roeibootje door het Utrecht8che veer vervoerd werd, sprong over boord; de eigenaar deed echter rijn rechten op het dier gelden en slaagde er in de vermoede lijke plannen van den viervoeter den bodem in te slaan. Het werd nog tijdig gered. De p at. i en te teVenlo, die door de be kwame hand van Dr. L. T. van Kleef, chirurg aan het gesticht Calvarieberg, de meermalen be schreven maag-operatie ondergaan heeft, is gene zen in haar huisgezin teruggekeerd. Eergisteren-namiddag is onderdege- meente Amersfoort in een sloot het lijk gevonden van zekeren G., kostganger bij den landbouwer v. V. aldaar. Hij werd sedert een paar dagen vermist. De Keizer van Duitschland moet er ernstig over uit zijn om voor Bismarck nog een anderen titel dan dien van Rijkskanselier te be stemmen. Er is namelijk sprake van hem kolo nel-generaal te maken, een graad die na veld maarschalk de hoogste in het Pruisische leger is. Dat zou werkelijk in Pruisen een merkwaar dige onderscheiding zijn voor een persoon, die feitelijk geen soldaat, maar wel staatsman is. Te Hannover zal een internationale hondententoonstelling gehouden worden van 27 tot 30 Mei a. s. Met het oog op de eerste ten toonstelling van dien aard, welke in 1879 gehou den werd en bizonder omvangrijk was, koestert men ook van deze groote verwachtingen. Een schrijver, die zijn boek gel ij k een zeepbel ziet verdwijnen zonder eenig spoor ach ter te laten heeft geen bizondere reden van te vredenheid. Thans is echter een boekje verschenen, welks vervaardiger daar zijn hoogste eer in stelt. Het is namelijk niet meer of minder dan een net zakboekje, waarvan de blaadjes uit geurige en doorzichtige schijfjes zeep bestaan, juist groot ge noeg om bij 't wasschtn der handen den noodi- gen dienst te bewijzen. Foor spoorreizigers, jagers, hengelaars, kortom voor ieder die dikwerf onder weg behoefte heeft om de handen eens te rei nigen, vormen de "soapsheets„, feuilles de savon,, of "Seifenblatter,, een welkome uitvinding. De fa brikant heeft, blijkens de titels, dan ook begre pen, dat zij onmiddellijk een internationaal ka rakter moeten dragen. De heer Bodenheim te Amsterdam is de depothouder voor Nederland. Mevrouw Garfield zal, als blijk van erkentelijkheid voor de belangstelling die zij van Koningin Victoria ondervond, H. M. de eerste proeve zenden van den nieuwen postzegel met het welgelijkend portret van den overleden pre sident. De postzegel is vervat in een zilveren met goud doorwerkt lijstje, en ligt in een doosje van cederhout, met zilveren versierselen. In het groote casino te Nizza trok onlang8 een heer de aandacht, omdat hij bij 't kaartspelen zich niet van zijne handschoenen ontdeed. De bezoekers geloofden aan een voor oordeel en interpelleerden den heer daarover. Deze antwoordde ernstig: „ik ben boven voor- oordeelen verheven, doch ik houd mijne hand schoenen aan, omdat ik, kort geleden mijne vrouw gezworen heb, geen kaart meer aan te raken." Te Haaften werd onlangs een veror dening op den verkoop, de qualiteit en het ge wicht van brood ingevoerd. Eenige bakkers hebben toen daartegen bezwaren ingediend bij de Ged. Staten van Gelderland. Die bezwaren gelden niet het verlof, om „stroop, krenten, snippers en dergelijke" onder het meel te men gen; evenmin de bepaling dat gebakken moet worden „met zuiver water of melk, gist of zout," al is dan ook het „zuurdeeg" vergeten. Zij heb ben geen bezwaai ingebracht tegen de bepaling, dat „geen brood dan van voorschreven gewicht" (1, 2 of 4 kilogr.) in winkels en werkplaatsen voorhanden mag zijn, omdat de burgemeester, die boven de gemeente-verordeningen staat, hun reeds vergunning gaf, brood van minder gewicht te bakken. Hun bezwaren golden vooral art. 2, al. 2 der verordening, luidende: „het inslaan of het in hun woningen, winkels, werk- of berg plaatsen hebben van grint, zemelen, en van alle verdere ingrediënten, waarmede gewoonlijk het brood vervalscht of bij de toebereiding vermengd wordt, is aan de bakkers verboden." Het is niet mogelijk, zeggen zij, geen zemelen in hun huizen te hebben. Als ze meel ziften voor wittebrood of kleingoed, krijgen ze die. Moeten ze die nu terstond op den mesthoop werpen, om niet be keurd te worden? Daar de meeste bakkers te gelijk winkeliers zijn, achten zij zich benadeeld voor zoover zij grint of varkensmeel verkoopen. Zij achten zich overgeleverd aan de willekeur der politie, daar niemand zeggen kan, wat de politie verstaat onder „alle verdere ingrediënten." De verordening gelijkt wel, naar hun meening, een knoet. Gedep. Staten hebben echter dezer dagen hun verzoek om vernietiging van die be paling van de hand gewezen, omdat zij 1°. over genomen was uit een verordening van 21 Sept. 1866 en er gedurende 15 jaren geen klacht, over vernomen was, en 2». niet in strijd is met de wet of het algemeen belang. De klagers, hier mede niet tevreden, zullen zich naar wij verne men, wenden tot Z- M. den Koning, om volgens art. 153 der Gemeentewet vernietiging te ver krijgen. Yan sommige menschen zou men kunnen zeg gen: zij bestaan uit melk en bloed en een hart, van anderen daarentegen zou men wel willen ge tuigen: zij bestaan uit beenderen, huid en gal. Het leven van den een is een drcom van God, van den anderen een vloek tegen God, van den derde een zucht naar God, van den vierde een martelaarsschap voor God. De jager verheugt zich in den strijd met het wild, de soldaat in den strijd met den vijand; de Christen in den strijd mpt de wereld en de menschen die er op wonen. Rang alleen maakt dom, eer alleen trotsch, geweld alleen gruwzaam, geld alleen hard, ver stand alleen spotachtig, talent alleen nijdig, schoon heid alleen dierlijk, doch alles in zijn soort wordt goed en ten zege als er nog een zaak bij is na melijk godsdienst. De ziel van den kalmen mensch staat hoo- ger dan de vreugd en de smart, zij weet dezen te beheerschen, inplaats van er zich door te laten overweldigen. Geen grooter verdriet dan huiselijk verdriet. Alle ander persoonlijk leed is beter te verdragen dan de verschrikkelijke ramp van huiselijke on- eenigheid, en niets werkt nadeeliger op iemands karakter, Ziekte en smart worden dragelijk ge maakt, verzacht; ja, daaronder kunnen wij ons zelfs nog gelukkig gevoelen, als een teedere hand ons verpleegt, als wij de hartelijkheid onder'in den van haar, met wie wij door den band der liefde verbonden zijn. En het verlies van fortuin is geen verlies van geluk, als huiselijke liefde overgebleven is. Maar het gemis van die liefde is door niets op aarde te vervangen. Gezondheid, rijkdom, roem, niets heeft zijn volle waarde voor ons als huiselijk geluk ontbreekt; en geen genie tingen en verstrooiingen buitenshuis kunnen het ontmoedigd hart opbeuren, als het binnenshuis weer verdriet heeft te „wachten. Non plus ultra der spaarzaamheid. Een kuiper beklaagde zich onlangs over de groote zuinigheid der bewoners van het dorp. „Ze laten alles repareeren," zeide hij, „doch niets nieuw maken, 't Zal waarlijk nog zoover komen dat ze mij de oude spongaten brengen om er nieuwe vaten om te maken." Jager-latijn. Over de scherpzinnigheid van een hond, verhaalt een jager het volgende: De hond ontving elke:1, dag van zijn heer drie cen ten en liep daarmee naar den bakker om er een klein broodje voor te koopen, dat hij bij het ont bijt verorberde. De eigenaar van den hond ont dekte dat het beestje gedurende eenige dagen zonder brood te huis kwam; hij volgde den hond en zag dat hij met een stuk worst uit een sla gerswinkel kwam. De hond had sinds vijf dagen de centen bewaard en kocht nu een half pond leverworst. De eenige vriend. Moeder. Maar Jantje, waarom speel je altijd alleeD, heb je geen enkelen vriend? Jantje. Ja, moeder, ik heb er een, maar dien kan ik niet uitstaan. Monoloog van een mauvais sujet. Wat leveren die schoenmakers tegenwoordig toch knoei werk! Daar zijn nu waarlijk de zolen van mijn laarzen al kapot, vóór ik ze betaald heb. Ook een geweten. Meester. Zeg eens Piet, wat is het dat u zoo beangst maakt als gij kwaad gedaan hebt en dat ge ook zeker meer malen gevoeld hebt? Piet. De stok van vader, meester. Superlatief van onderdanigheid. Johan, de huisknecht van Baron van Puffelen is dermate bezield met een gevoel van onderdanigheid, dat hij zijn hoofd ontbloot, telkens wanneer hij met zijn heer per telephoon spreekt. Een goede raad. Een Engelsche schrijfster gaf den beroemden Johnson een nieuw, door haar vervaardigd gedicht, ten einde daarover zijne mee ning te hooren en voegde er nog het Engelsche spreekwoord aan toe: I have some more iron in the fire (ik heb nog meer ijzer in 't vuur). „Als dat zoo is," hernam Johnson, terwijl hij het manuscript doorbladerde „dan raad ik u sterk aan, aan, om die verzen ook Bij het overige ijzer in het vuur te leggen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Merens en N C Smit; C G H Bakker en A Bakker; J E H Evertsen en E D Don- leben; H Steenkist en J W Godefrooi; D Smit en A C Waalewijn. Getrouwd: J B Bongers en J E Petri; H Kroos- wijk en C J Slingerland. Bevallen: H Hoogeboom van Buggenum geb. Hark- mans d. B Lijnzaat geb. v. d. Linde d. M E Bodewijk geb. Roeland z. C H Wiel geb. Metzema- kers z. .1 Visser geb. Groeneveld z. G M L v. Brero geb. Brian z. AH Anthonisse geb. Kroon z. C M v. d. Lelij geb. Steijn z.G Pauw geb. Duijff d. J M Sprengers geb. Bosse z. ACE Sterk geb. Saportas z. MC Steffeus geb. v. Tongeren d. M v. d. Pol geb. Klooster z. P Bijster geb. de Raad z.— A A S de Zwart geb. Joosten z. J de Pater geb. Stolk z. AA Verhagen geb- de Pauw d. W Ver maas geb. v. Genus z. M Schut geb. Groot z. A E Wensing geb. v. Gaelen d. AG Inpijn geb. Masman d. A Pbilipse geb. Bakker d. J C Bosch geb. Hiis z. C Mes geb. v. Wieringen d. J W v. d. Gang geb. v. d. Wal z. L C E Nas Visser geb. Fin dal d. HM Luijken geb. Kales d. D van Essen geb. Brans z. Overleden: C M v. Feggelen 22 mn. d. Ged. Raam gracht; W Kroon 71 j. wed. F van der Linden, Oude Groenmarkt; C G de Geus 52 j. Bakenessergracht; F W Hendriks 5 mn. z. Schagchelstraat; H W Corbié 48 j. L. Hofstraat; G T Peereboom 5 mn. z. Ged. Raamgracht; H C v. Acker 23 j. Kraaijenh. Gracht; C C Koopen 4 mn. d. Hagestraat; W Brakenburg 58 j. wed. C v. Steen, Burgwal; R Dirks 6 mn. r. Assen- delverlaan; D Chits 48 j. L. Wijngaardstraat; J Vlastuin 70 j. Rustenburgersloot; S M v. d. Steur 77 j. wed. D Akkringa, K. Zijlstraat; H C v. d. Helm 5 mn. d. Rozenprieëelstraat; J Uilenburg 15 dg. z. Leidsche Vaart; W P v. d. Laarschot 8 mn. zjGr. Heiligland; C F L Kist 23 j. echtg. v. H F Boekhold, Gr. Houtstraat; G J de Grijff 43 j. L. Poellaan; D A Brakenburg 81 j. Hagestraat; SC Enschedé 71 j. Gr. Houtstraat. HAARLEM, 13 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a witte dito f 8 20 a 10,05 rogge J 7.a 8.haver 3,75 a 4,50; gerst 5.a f 6.10 duiveaboonen 7,20 a 8,bruineb. 9,50 bruin mosterdz. akarweizaad fa perkilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f 'leiden, 11 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet tarwe winter- f 12,a 13,—, zomer- f 11 a f 11,50 9 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.18 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 24 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25. f 3 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. ƒ71.a 77.2de qual. f64.— a 70. SCHIEDAM, 14 Maart. Moutwijn, per ned. van 11,50, Jenever f 17,spoeling f 2,10 dito commissie f 2,20. HOORN, 11 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 9 heet. tarwe f 11,50, - heet. rogge f -,25 heet. gerst 6,34 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 22,00 a karwijzaad f 13,50, 43 heet. boonen: heet bruine f 11,00 gele f 11,50 f heet. paardeboonen f 7,75 a 13 heet. erwten f 12, f— heet. groene ƒ13,00 heet. grauwe f 16, heet. witte 12,00, 150 heet. aardappelen 2,a 2,25 alles per heet.;manden appelen a-.— kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 70 tot '220. veulens f a - koeien van f tot 90 kal veren van 6 tot 7, schapen van tot 500 lammeren van 18 tot 28, 70 varkens van 14 a 25 4 zeugen van 30 tot 50 370 biggen van f6.- 9,bokken f a-, geiten/0 tot -.a— ROTTERD AM, 14 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1427 runderen 115 vette- en graskalveren 246 nuchtere kalveren, 39 scha- en of lammeren, 319 varkens, 111 biggen, - bokken, geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 60 tot 66 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 86/8 ton, 126/16 toncen, 1119 stukken a Ys kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 76 2e qualit. f 70, 3de qual. f66. ALKMAAR, 10 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe 9,50 a 11,50, rogge 7,50 a 8,60, gerst f 5,25 a 6,25, dito chev. f 6,a 6,60, haver f 3,50 a f 5/paardenboonen f 6,25 a 6,75 bruine dito J' 10,— a 11,75, duiven dito f 7.15 kanariezaad i3,37Y2 rood mosterdzaad f 20.geel dito a karwijzaad—, f a blauw maanzaad f groene erwten 12,a 18,grauwe dito 18,a 17,vale dito f 9 a 15, Witte a— 13 Maart. Ter veemarkt werden vei kocht 7 koeien van f195 a 295, 66 kalveren van f 36 a 119, 52 nuchtere dito van f 4 a 16, schapen f a 50 varkens f 50 a 62 c. magere a c. per kilo. 10 Maart. Aangevoerd 58 stapels kaas, wegende 11,274 kilo; de prijzen waren voor kleine f 34,— commissie- f 27.50, middelbare f laagste f 16. AMSTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 693 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,87, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit f 0,66 per kilomelk- en kalfkoeien f150 a 285, - graskalv. f a 176 nuchtere kalfk 4 a 7, 110 schapen en lammeren 18 a 30, vette varkens 52 a 60 c.; beiden per kilo.biggen, f a paarden f a LONDEN, 13 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/6 a 7/8, Kalveren 5/- a 7/- Zwijnen 4/- a 5-/. PURMEREND, 14 Maart. Kaas: aangevoerd 61 stapels prijs der kleine kaas f 32,middelbare aper kilo. Runderen: aangevoerd 148stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 58 stuksprijs 90 a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 514 stuks, prijs f4 a 14 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 51 stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan roer 70 stuks, prijs f 20 a 35 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoer 144 stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1565 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f perstuk kopboter fa kippen f eenden a c.kipeieren f 3,— a 3,50 eendeneieren f3,75 per 100 stuks. Amsterdam 14 Maart 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Wsderlacd. Certif. Werk. Schuld21/: u u v 3 H II II 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nor.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Oorap. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. bnitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—25000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 H n a 1869 6 Obl. Leening 1876 5 *7i 4 Turkije. Egypte. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligatien4.1/s Peru. Leening 18706 1872..5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4Y3 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschünsk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. I.oten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860. 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 5»/, 5 6 pet. genoteer de koers. 68 811/- 1023/, 91 78'/, 817e 61'Vis 62r/„ 52»/i« 9571 74% 87% 28'/, 46'/, 26 26'/, 46 10'%6 97e 85 1107, 114% 38 16'/, 12% 1147, 141'/, 117 73 114 149 19% 49 5 U/s 122'/, 48 85'/, 6 O3/, 87'/, 62% 60%, 58 140 353/4 135'/, 101 109% 102»/, 95 97% 99'/, 107'/, 142'/, 131 127 LONDEN, 14 Maart. Lamson, de gift menger, is schuldig bevonden en ter dood veroordeeld. ATHENE, 14 Maart. Trikoupis heeft het mandaat tot vorming van een Kabinet aan vaard. KONSTANTINOPEL, 14 Maart. Nadat het buitengewone Duitsche gezantschap bp den Sultan het middagmaal gebruikt had, werd het in afscheids-audientie ontvangen. PEST, 14 Maart. De kamer heeft in eerste lezing het voorstel tot verhooging der petroleumbelasting aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3