MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Eer. A.llerlei. Officieren ran de schutterij, aldus heeft de Minister van Justitie op een vraag van een Steenwijkschen luitenant gedecideerd, mogen in het burgerlijke leven drankverkoopers zijn schutter-officier is geen „openbaar ambt". Een stuk rund vleesch, dat ruim 36 jaren bewaard was, werd onlangs te Cbristiania opgegeten. Het stuk was nl. op Spitsbergen in een luchtdichte blikken bus gevonden en waar schijnlijk daar door een Noordpool-expeditie in het jaar 1816 achtergelaten. Het vleesch smaakte zeer goed en kon, naar men verzekert, met dat van een pas geslachten os wedijveren. Donderdag-morgen is bijna eenonge luk voorgevallen in het leeuwenhok van kolonel Boone, dat tegenwoordig in het Eden-theater te Brussel is. Een der leeuwinnen is soms onhan delbaar. In Spanje en te Bordeaux heeft zij drie personen gedood. Om te voorkomen dat dit nog zou plaats hebben, wordt zij nu geketend na elke vertooning. Woensdag-avond had de oppasser vergeten die voorzorg te nemen. Toen hij Don derdag-morgen het leeuwenhok ging schoonmaken deed hij de leeuwen in het derde vak gaan. De leeuwin sprong over de afsluiting en wierp zich woedend op den knecht. Hij wilde een ijzeren stang grijpen om de leeuwin af te weren, doch deze had hem reeds bij den arm gevat. Op het geroep van den knecht kwam kolonel Boone toe- loopen. Hij gaf de leeuwin een hevigen vuistslag op den kop, zoodat zij den knecht losliet, en zich naar hem keerde. Doch Boone nam haar bij den halsband en staart en wierp haar met volle kracht over de sluiting terug in haar hok, dat hij daar na goed afsloot. De knecht is er gelukkig met gescheurde kleederen en den schrik van afgeko men. Men heeft hem uit het hok moeten dra gen door hij in onmacht gevallen was. Het ongeval is alleen aan zijne onvoorzichtigheid te wijten: hij had de leeuwin des avonds niet vastgelegd, en had het bovenste gedeelte der afsluiting niet gesloten, zooals hem bevolen was. Te Hamburg is een kunstliefhebber aangehouden, die door middel van een per on geluk gebroken beeld, sigaren binnensmokkelde. Nu eens ging bet beeld hierheen, dan daarheen, soms met een gebroken arm, dan met een roet, die hersteld moesten worden. De laatste maal was het beeld met 1200 fijne sigaren gevuld. Za t er d a g-m orgen t oon d en drie sche pelingen van een van de Boompjes te Botterdam vertrekkend zeeschip, dat zij den bijnaam van zeerob (gewoonlijk den zeeman gegeven) ook ver dienden. Hun schip was reeds van wal gestoken en lag op stroom, doch het water was Janmaat geen hinderpaal om aan boord te komen. Zij wier pen zich achtereenvolgens van den kant in den stroom en zwommen naar boord, waar zij onder luide hoera's door hunne makkers werden ontvan gen. Gedurende het jaar 1879 zijn in de landen, t.ot de post-unie behoorende, verzonden 3866 millioen brieven, 6-19 millioen briefkaarten, 3 millioen briefkaarten met antwoord betaald, 1983 millioen nieuwsbladen, 1023 millioen andere drukwerken, 64 millioen monsters, 95 millioen postwissels tot een bedrag van 6045 millioen fr., en 98 millioen pakjes. Dagelijks worden over de geheele aarde meer dar. 13 millioen brieven en briefkaarten bezorgd zondert men drukwerk uit, dan komen op K iropa 3418 millioen, op Ame rika 1246, op Azië 175, op Australië 36 en op Afrika 11 millioen brieven 'sjaars of 3.5 brief voor ieder mensch, groot en klein. Onder de vischjes, die zich uit de hand laten voederen, bekleedt het steenkroesje, een klein karpersoort, eene eerste plaats. Wat die kleine schelmpjes het dadelijk zien, als ge met een stukje brood in de hand uw aquarium nadert. Onmiddellijk steken zij hun bekjes boven water, om het kruimpje van uw vinger af te happen. Ge kunt ze, bij zorgvuldige verpleging lang in het leven houden en u wederkeerig zeer aan el kander hechten. Een gemoedelijke vergadering. In de Magdeb. Ztg. leest men: De opperburgemeester Nebrich in Rudolstadt, heeft een schriftelijk eer herstel afgegeven, waarin hij de leden van den gemeenteraad om verschooning vraagt wegens het uiten eener beleediger.de uitdrukking. De belee- diging bestond daarin, dat hij, toen hij de zitting van den Baad verlaten had, in een publiek lo kaal op de vraag, van waar hij kwam, geantwoord had: „ik kom uit den Brummelochsenstall. Onlangs hield een papierfabriek te Louisville, in den Amerikaanschen Staat Kentucky, een tentoonstelling, waarop alle mogelijke voor werpen uit papier vervaardigd te zien waren. Men vond er woonhuizen met meubelen en allerlei huishoudelijke benoodigdheden van papier, maar vooral de spoorwegrijtuigen en locomotiefwielen trokken de aandacht. Deze laatsten bestonden uit papierringen, die onder een sterken druk tot eene dikte van eenige duimen samengeperst en met een stalen band omgeven waren. Zulk een papieren wiel moet tienmaal duurzamer zijn dan een van ijzer of staal en daarbij goedkooper wezen. De tentoonstellende firma levert ook drukpersen, letters en allerlei boekdrukkers-materiaal van papier. Al die voorwerpen hebben natuurlijk het voordeel van zeer licht te zijn. Men zou waar lijk onzen tijd de „papieren eeuw" kunnen noemen. Te Breda zullen de gezamenlijke, daar ter stede gevestigde slagers tegen Paschen een optocht doen houden. Men is voornemens het ge tooide vee op net versierde wagens te plaatsen en deze, getrokken door paarden, en corps de stad door te doen trekken. Ten einde nog meerdere aan dacht te verwekken, zou men dan een muziek gezelschap engageeren, om den stoet vooraf te gaan. De Raad van Justitie h eef t u i t spr aak gedaan in de drukperversvolging tegen den hoofd redacteur van het Bat. Hdbl., Mr. J. H. Haakman. Bij het vonnis in eerste instantie is beslist, dat het geïncrimineerd artikel geen laster, zooals door het O. M. beweerd was, inhoudt, maar dat het aangemerkt moet worden als smadelijk voor het Hoog-Gerechtshof. Vermits het delict van smaad minder ernstig is dan laster, zooals in eerste in stantie is overwogen, is de schrijver veroordeeld in eene geldboete van f 300 en de kosten. Zal het in Mei 1882 vriezen?De bui tengewoon zachte weersgesteldheid der twee eerste maanden dezes jaars, Januari en Februari, doen beduchtheid ontstaan voor late nachtvorsten, in dien men namelijk geloof mag slaan aan het be kende spreekwoord "Een groene Kerstmis geeft een witte Paschen.,, Zal het dit jaar bewaarheid worden Op deze vraag brengen wij in herinne ring de waarnemingen, die door den kolonel Le Fèvre, met het oog daarop, sedert ruim veertig jaren in het Fransche departement van Charente zijn gedaan. Uit zijn nauwkeurig voortgezette waarnemingen en aanteekeningen daarvan geduren de al dien tijd blijkt, dat elke dag in de maand Maart, waarop het mistig weder was, als een Voorteeken moest worden beschouwd, dat het op denzelfden datum der maand Mei, of den dag van te voren of een dag daarna zou rijpen. Het valt gemakkelijk op deze aanduiding te letten, ten einde ons te vergewissen of zij steek houdt, door aanteekening te houden van de mistige da gen in Maart. M a a n d a g-n acht was er in de Vinger- hoedstraat te Breda ruzie tusschen een tweetal personen. Zekere J., iemand die niet al te best bij het hoofd is, kwam tusschenbeiden, doch kreeg het toen te kwaad met eene vrouw van verdachte zeden. J. greep die vrouw aan, wierp haar op den grond en trapte haar op hel hoofd, waaidoor hevige bloedstorting ontstond. Men hield de wonde evenwel voor niet gevaarlijk, doch Donderdag moest de vrouw naar het Ziekenhuis vervoerd worden, en gisteren is zij aan de bekomen won den overleden. Het tabak-monopolie, dat von Bis marck iu üuitschland wil invoeren, legt het volk de verzuchting in den mond, dat het wel offi- cieuse bladen lezen, maar niet rooken wil. De vinding vaneen Amerikaan, dat boomwol een middel is om vruchten tegen be derf te bewaren, is niet nieuw. Een onzer stad- genooten, zegt de N. B. C., deelt ons mede, dat hij reeds eenige jaren geleden, in een of an der tijdschrift van (leze uitvinding melding ge maakt vindende, er eene proef van nam. Een tros druiven in ruw katoen werd door hem in een groote stopflesch gedaan en de stop met een stuk blaas bedektr.a eenigen tijd zich willende overtuigen van den toestand der tros, nam hij de blaas weg, en de stop vloog hem langs 't gezicht, ge lukkig zonder hem te raken de kracht was van dien aard, dat de stop door het geschilderd doek van het plafond werd geslingerd. Dit tot waar schuwing voor de weetgierigen, die ook proeven er mede zouden willen nemen. Een dappere machinist is zekere Ir ving te Maynesboro. Eenigen tijd geleden be merkte bij dat drie zwaarbeladen vrachtwagens, die op een hoogte stonden, daarvan begonnen af te rollen, zoodat zij op de treinen beneden, vol menschen en goederen, moesten inrijden en schrikkelijke onheilen aanrichten. Kort en goed zette Irving zijn locomotief in beweging, en reed met volle kracht de drie wagens, die reeds naar beneden kwamen, tegemoet. De schok was ont zettend. De eerste wagen vloog in stukken, maar de beide andere bleven staan. Irving, die een jong man is, bekwam bij zijn moedige daad slechts lichte kneuzingen. Ook een reclame-middel! Zeker boek- handelaar-uitgever tracht een zijner werken aan te prijzen door de belangwekkende mededeeling dat een der hoofdpersonen in dat boek toeval ligerwijze Vaughan heet. Men begrijpt hoeveel interressanter dat boek moet zijn dan een, waarin de held zoo maar ordinair weg Pietersen of Klaassen heet! Beestachtig is de wreedheid, door den schipper van de Hullsche visscherssmak Rising- Sun, Osmond Otto Brand, gepleegd, en waarvoor hij thans terecht staat. Mag men de getuigen gelooven, dan heeft hij een jongen, genaamd William Pepper, herhaalde malen met de gebalde vuist geslagen totdat hij bewusteloos nederstortte; liet hem aan de vlaggelijn ophijschen, waardoor deze brak en de jongen nederstortte. Toen hij bewusteloos nederlag, sprong de schipper boven op hem en liet putten (emmers) met water over hem werpen om hem weder bij te brengen. Eens liet hij de vloerplanken onder het vooronder opnemen en duwde den jongen daarin, terwijl hij op diens schouders sprong om hem neder te stampen. Het water stond onder het vooronder tot aan des jongens borst. Te vergeefs trachtte de beul zijn hoofd onder het water te duwen. Toen liet hij de planken weder nederleggen en vastspijkeren! Een der schepelingen haalde den armen jongen er echter uit en op dek, doch toen was hij bewusteloos. De wreedaard, hem ziende, stompte hem tegen het voorhoofd! Het scheepsvolk bracht het arme slachtoffer echter in de kajuit, waarna men den schipper berichtte dat hij stervende was. Toen nam dit monster een pruim tabak uit zijn mond, en stopte het den stervende tusschen de kaken. Later, toen men den armen jongen de laarzen uitgetrokken had nam de schipper een kom met thee en goot hem den inhoud in de keel, zeggende: ziet ge wel dat hij maar veinst! De thee kwam echter weder op en kort daarna gaf de ongelukkige den geest. Onbegrijpelijk is het dat het scheepsvolk den wreeden schipper niet gekneveld heeft in stede van zich door te lijdelijk aanzien van het gebeurde, tot medeplichtigen te maken. Als er op den meest on vruchtbaren bodem nog een bloempje groeit en er uit eene rotsspleet nog een boompje schiet, dan mag men er nooit aan twijfelen dat niet ook uit een verwaarloosd men- schenhart nog iets goeds komen kan. Het karakter van onzen tijd is karak terloosheid. Beide moet men geven, als 't noodig is, doch als regel neme men aan: spaarzaam in lofbetuigingen en gierig in berispingen. Menige afkeurende beoordeeling van weten- schappelijken arbeid, is dikwijls niet anders dan een mislukte bedekking van eigen onwetendheid. In het gezelschap van sommige lieden ge voelt men zich als in een broeibak, in dat van anderen als in een ijskelder. Eer van menschen is dikwijls het lokaas der dwazen, vergift voor het hart, de moordenares voor de ziel. Eer van God is het hoofddoel in het leven der ware dankbaarheidhet streven naar deze mag pijnlijke zelfoverwinning en offers kosten, de smart er door veroorzaakt doodt de rust der ziel nietneen zij versterkt deze en ver hoogt haar door het gelukkig bewustzijn, dat wij, er naar jagende om de eer van God te verkrijgen tevens deelen in de onmisbare eer van ware wij zen, en ons gemakkelijk verheffen kunnen boven het oordeel van dwazen, wier eer meer onteert dan vereert. Naar de mode. A. Zeg eens amice, met wie is juffrouw Amalia geëngageerd? B. Met mijnheer Snapmeijer, kassier aan eene bankinrichting, een uitstekende partij, hij is eminent rijk. A. Zoo, hoe groot is zijn vermogen dan wel? B. Ja, men weet nog niet met hoeveel hij eenmaal aan den haal zal gaan. Onbaatzuchtig. A. Gij houdt den heer X voor een onbaatzuchtig man? Een lage, afschuw- lijke lasteraar is hij. B. Dat kan zijn maar 'tis een feit dat hij, die zoovele menschen van hunne eer heeft beroofd, niet het minste gedeelte voor zich zeiven bewaard heeft. Een niet-rooker. Conducteur. Mijnheer, dit is een coupé voor niet-rookers. Heer. Dat ben ik. Conducteur. Maar u rookt toch. Heer. Ja heden, bij uitzondering. Een aarts-tegenspreker. Wel wel Leon, wat heb ik staan te zien. Ben jij gebrouilleerd met dien goeden Bertrand, dien besten jongen. Och, zwijg toch van dien Bertrand. Ik kon niet met hem overweg Hij was altijd van 't zelfde gevoelen als ik. Een edele neef. Tante „en daar gij toch eens mijn vermogen zult krijgen, heb ik er niets op tegen het u nu reeds ter hand te stellen, maar, dan moet gij mij een kleine lijfrente geven." Neef. „Zeker, lieve tante! Zoo klein als gij het maar hebben wilt." Practisch. Waarom hebt ge uwe wijnbergen verkocht, zij gaven u toch goede rente? Ik heb die wijnbergen thans niet meer noodig; mijn dochter is getrouwd met een leeraar in de che mie, en die maakt de fijnste wijn, zonder wijn bergen. heet bruine f 15,00 gele f heet. paerdeboonen f -,s 11 heet. erwten f 14, fheet. groene 14,00 heet. grauwo f 17, heet. witte 70 heet. aardappelen 2,a 2,40 alle» per heet.; 20 manden appelen f 2.25 a 2.40 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 70 tot 280. veulens fa - koeien van f tot 120 kal veren van 6 tot 15, schapen van j tot 700 lammeren van 18 tot 32, 70 varkens van 18 a 26 12 zeugen van 80 tot 60 325 biggen van f6.- 10.bokken f a-, geiten/— 0 —tot -.— a— ROTTERDAM, 21 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard. 1557 runderen 133 vette- en graskalveren 185 nuchtere kalveren, 88 scha- en of lammeren, 369 varkens, 163 biggen, 1 bokken, geiten,- ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 86 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 100 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 55 tot 56 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 119/8 ton, 151/16 tonnen, 1135 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lsts f 78 2e qualit. f 7,4 8de qual. f68. ALKMAAR, 17 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe f 9,25 a 11,50, rogge ƒ8,12 a 8,40, gerst 5,25 a 6,dito chev. f 6,a 6,50, haver f 3,60 a f 5,paardenbooneu 6,a 6,50 bruine dito f 10,— a f 12,duiven dito f -.kanariezaad f rood mosterdzaad f geel dito f a karwijzaad f a blauw maanzaad f groene erwten f 14,a 19,grauwe dito f 15,a 17,vale dito 10 a 14, Witte f a— 20 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 7 koeien van f ISO a 270, 68 kalveren van f 40 a 130, 70 nuchtere dito van f4 a 10, schapen f a 37 varkens f50 a 60 c. magere a c. per kilo. 18 Maart. Aangevoerd 45 stapels kaas, wegende 9,787 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,— commissie- f27,—, middelbare f 30,laagste f 12.— ALKMAAR, 18 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt18 koeien 140 a 235, 96 nuchtere kalveren 3. a 16, vette kalveren f a 1079 schapen /17 a 31, - varkens f aper kilo, 130 ma gere dito 20 a 34, 4 bokken ƒ486, 3 paarden 85 a 300, lammeren fa AMSTERDAM, 20 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 782 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,87, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit 0,66 per kilomelk- en kalfkoeien f 150 a 290, - graskalv. a 203 nuchtere kalfk 3 a 7, 108 schapen en lammeren 17 a 26, vette varkens 48 a 60 c.; beiden per kilo.biggen, a paarden f a LONDEN20 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- a 5-/. PURMEREND, 21 Maart. Kaas: aangevoerd 58 stapels prijs der kleine kaas f 30,middelbare f Boter 1.80 a 1.40 per kilo. Runderen: aangevoerd 181 stuks vette koeien hoog. in pry«; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 59 stuks, pry's 90a 110c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 557 stuks, prijs f4 a 14 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 47 stuks, prys 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 20 a 30 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 154 stuks, prijs f 9 a 14, per stak met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1344 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f perstuk kopboter a kippen eenden a e.; kipeieren 8,a 3,50 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. Gevat. Een ambtenaar, bekend door zijne grof heid, zei onlangs tegen een boer: „alle boeren zijn vlegels!" „Dat kan zijn," antwoordde de land bouwer, „maar alle vlegels zijn geen boeren!" DER GEM. HAARLEM. J Pel en C W v. d. Berg; H Franken; K Plevier en K BURG. STAND Ondertrouwd: W van Aken en M C van Littooij. Getrouwd: C B Pinksen en J Verhage; J P Wes- selink en J M Marchant; D Blankwater en G Bi iel; J A van Roon en C J Üijlenbroek; K Beute en M Kok; P v. d. Bogaard en P C Opentij. Bevallen: J G Zomerdijk geb. Morsch d. C T Bon man geb. Vester d. M E v. Bilderbeek geb. Stiphout d. J Guitonesu geb. Meester z. A Mes geb. v. d. Anker z. M v. Bommel geb. du Pon z. J A Blits geb. Hollenbach d. M Rellergert geb. Duijn d. J Zeijlemaker geb. Trijssenaar d. H A C van Bijlevelt geb. Talkema z. H Machielse geb. v. Hses d. C Kollemeijer geb. Negrijn d. L H Zandstra geb. van 't Hek z. C B van Kampen geb. Dech d. G. M Lan- gelaan geb. Dam z. L fokker geb. Kottman d. G W Lijcklama geb. Steenkist d. G H Toebes geb. Romp z. M W J v. d. Weegh geb. Holtwijk z. EArons geb. van der Manakker z. Z de Lugt geb. Weidema d. S de Lugt geb. de Wilde z. A de Graaf geb. Valk z. M Cornet geb. Redeker z. G Rosst geb. Evers z. M Haeseker geb. Znurendonkz.A de Vries geb. Groenewoud d. N Klaevermann geb. Nieboer z Overleden: J Pillipes 11 j. d. Leidsche Vaart; J G van Velthuisen 9 mi. z. K. Wolstraat; AC van Batum 6 mn. d. L. Heerenvest; H H Heijboer 2 j. d. Tulpenstraat; N Heijboer 5 mn. z. Hagestraat; C W de Ridder 17 mn. z. Burgwal; MC Reith 5 j. d. Koudenhorn; I M Frenaij 23 mn. z. Anegang; A G v. d. Haas 68 j. wed. J C Daams Raamvest; 3 A van Bergen 30 j. Kinderhuisstraat; 3 Petrie 59 j. echtg. van P E Kamp Botermarkt; G van Deenen 25 j. Bannesteeg; P J Jautze 5 mn. z. Wagenweg; C Vasen 16 j. d. Brouwersvaart; H P W Koster 6 j. z. Moerinnesteeg. Amsterdam 21 Maart 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s 8 u p u 4 Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. 4% 4 HAARLEM, 20 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 9,60; a witte dito f 7 50 a 11,00 rogge f 7.20 a 7.7», haver 3,80 a 4,50; gerst 5.a f 6. duivenboonen 7,a 7,75; bruineb. 9,50 bruin mosterdz. akarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 18 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 8 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 i f 11,50 6 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.20 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 28 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,60 a 9.25. f 2 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. 71.a 77.2de qual. f64.— a 70.—. SCHIEDAM, 21 Maart. Moutwijn, per ned. van 11,25, Jenever f 16,75, spoeling f 1,30 dito commissie f 1,20. HOORN, 18 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 5 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f 11 heet. gerst 6,41 heet. haver f 5,00 mosterdzaad f 21,00 a karwijzaad f 13,25, 53 heet. boonen: Hongarije. OW. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Clomp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—25000. 1 1000—5000. 1 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeuing 1876 5 N -Amerlk». Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4% Peru. Leening 18706 18T25 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. ÏJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4% 1875 5 Znid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi OW5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Svsran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicngo N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Mits Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatal. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866. Geldkoers, prolongatie o Italië. Bu aland. JELumenie. Amerika. 5 S div genoteer de koert* 67% 81'A 101% 92 77'/» 81% 62'/,, 83% 52%, 95% 75»/,, 87»/,, 28»/,, 45'/, 27% 26»/,, 46 10»/,, 9»/,. 85 111 114'/, 32% 16'/, 12'/. 115'/, 143% 117 73'/, 144 151 17 49 50% 121% 48% 85 82 85'/, 62 60'/. 58 140 37% 135 103 110 102 95 «5% 99»/, 108 141% 181 139 pet. PARIJS, 21 Maart. De Kamer heeft met 376 tegen 26 stemmen de credieten bewil ligd voor het afbreken der Tuilerieën. Daar na is de zitting gescheiden. KONSTANTINOPEL, 21 Maart. Heden werden op Chio drie hevige schokken van aardbeving gevoeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3