MARKTBEIUCHTEA BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. De grondtoon der deugd. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Uit statistische opgaven blijkt, dat Nederland op 2006, Frankrijk op 2567, Pruisen op 2744, Saksen op 2757, Denemarken op 4055, België op 2572 inwoners één geneesheer heeft. Een ongewoon transport is onlangs door het Mecklenburger schip Paul Thormann, kapitein Martens, overgevoerd. Het schip nam nl. aan de Kaap de goede Hoop 290 struisvogels aan boord, om die naar de Laplata-staten over te brengen. Daar worden sedert geruimen tijd proeven genomen, om dien wegens zijre vederen kostbaren vogel als huisdier te accli matiseeren. Het schip kwam, na een reis van 39 dagen, met 250 levende vogels te Buenos-Ayres aan. Een saucyzen ques tie werd onlangs voor de rechtbank van Southwark (Londen) be handeld. Drie varkensslachters waren daar op aanklacht van denzelfden persoon verschenen, be schuldigd van saucyzen te verkoopen, die uit 18 pCt. brood bestonden. De worstjes waren bij onderzoek gebleken, geen schadelijke bestanddeelen te bevatten, en twee deskundigen verklaarden, dat het onmogelijk is saucyzen te maken zonder brood. Na die inlichtingen omtrent de geheimen der edele kunst van worstmaken, zag de recht bank geen grond tot straffen, en sprak de be schuldigden vrij. Zaterdag-ochtend is in hetAquarium te Munchen brand uitgebroken, met het gevolg dat een groot gedeelte van het gebouw is ver nield en vele aldaar geplaatste dieren vooral apen en vogels, in de vlammen zijn omgekomen. D e Schah van Perzië heeft een som van 10,000 zilveren kronen (ca. 4400) naar Wee- nen gezonden, ten behoeve van de nagelaten be trekkingen der slachtoffers van den brand in het Ringtlieater. Marie Heilbron, vicomtesse de laPa- nanse heeft haar hotel te Parijs voor 650,000 frs. verkocht. Haar echtgenoot is naar de Kaap ver trokken om de fortuin te beproeven, nadat hij, gelijk bekend is, bij de jongste krach eenige millioenen aan de Beurs verspeeld had. Eugène Moreau, onderchef aan het station te Foutainebleau, die het toezicht had over een trein met koopwaren, gleed bij ongeluk uit, viel op den weg en werd medegesleept door een in vollen vaart zijnden trein tot op een af stand van 25 meters. Men heeft slechts een af grijselijk verminkt lijk teruggevonden. Tot het in stukkendoenspringenvan de Helenslea, een gezonken ijzeren schip, dat de haven van Cork onveilig maakte, heeft men zich van een nieuwe ontplofbare stof bediend, die gelatine genaamd wordt en 50 pCt. krachtiger werken moet dan dynamiet. In 5 dagen tijds verkreeg men de uitkomst dat dit groote schip, 230 Eng. voeten lang, iu een menigte stukken, elk van circa 10 ton gewicht, gebroken is, en de vaart niet langer belemmert. Jumbo de veel eigenlij kal teveel besproken Londensche olifant is Zaterdagmorgen eindelijk aan boord van de Assyrian Monarch naar Amerika vertrokken. Hij bracht", melden de bladen, tot geruststelling van zijn treurende vrienden, „een zeer rustigen nacht door, en maakte het zijn oppassers volstrekt niet lastig." Het reusachtige dier werd, ten aanschouwe van eene talrijke menigte met een stoomkraan in het schip geheschen, welke evolutie spoedig en in de beste orde afliep. Aan boord van het schip waren een aantal genoodigden, wien de eigenaars van het schip een luncheon aanboden. Na afloop daar van werd aan den olifanten-opzichter van Bar- num, mr. Newman, die het dier was komen af halen, namens eenige vrienden van Jumbo, een gouden gedenkpenning geschonken, met Jumbo's portret aan de eene zij en een toepasselijk op schrift aan de andere. Zoo is Jumbo dan weg, en komt er ten laatste een eind aan de kolom- menlange artikelen in de Engelsche bladen over het doen en laten van den olifant. Wij zullen misBchier. nog maar alleen van tijd tot tijd koo- ren, hoe hij het maakt bij Barnum zijn nieuwen meester. Da grootste moeite bij het bouwen van tunnels is het weghalen van het zand en de aarde, die men uitgegraven heeft. Een Engelsch ingenieur, Crempton genaamd, wil dit bij den tun nel van Dover naar Calais volgenderwijs doen. Hij wil alle stukken eerst machinaal fijn stam pen, dan nat maken en eindelijk met reusach tige pompen naar boven laten slurpen. Men denkt er ernstig aan de proef te nemen met dit inge nieus bedachte middel. Een tweede tocht per luchtballon over het Kanaal werd Donderdag door den En- gelschen Kol. Burnnby ondernomen, met zijn bediende en den luchtreiziger Wright, en nu met beter gevolg dan de eerste tocht, voor een paar weken door twee andere reizigers ondernomen, en waarbij zij ir, zee terecht kwamen. Kol. Bur- naby en zijn metgezellen stegen te Dover op, en kwamen veilig het Kanaal over. De ballon werd Donderdag-avond te Portel bij Boulogne gezien, op ongeveer 2000 voet hoogte en drijvende in de richting van Parijs. David Navarro, de dikste man der wereld, is den 7n dezer in het gasthuis aan de pokken gestorven. Hij had verschillende reizen met Barr.um en anderen gemaakt en verdiende sedert zijn 18e jaar, toen hij de opmerkzaamheid om zijn buitengewone dikte begon te trekken, 50 dollars per week. Toen hij stierf, woog hij 720 pond. Hij moest door zeven personen verbed worden in zijn ziekte; het ledekant, dat voor hem was opgeslagen, bezweek onder zijn gewicht. Nadat mevr. Bernays door den rech ter van instructie als getuige gehoord is, zijn alle maatregelen van toezicht te haren laste opgeheven. Te Dublin hebben de liefhebbers weer eens een ijselijk genotvol oogenblik door leefd: zekere Artois deed hoog in de lucht allerlei gevaarlijke toeren aan een trapeze, greep mis, viel en stortte ter aarde. De toeschouwers hadden het genot, de man met verpletterd hoofd op de plek te zien sterven. Het opiumschui ven n eem t t e Newyork voortdurend toe, en van tijd tot tijd verrijzen er nieuwe opium-lokalen. Dezer dagen werd er door een Chinees, Tung genaamd, in een Duitsche wijk nog zulk een rook-kabinetje geopend. Het is in het midden van het lokaal. Er staan daar een paar rustbanken voor de bezoekers en aan de daarboven hangende olielampen maakt Tung het verderfelijke kruid voor zijne gasten gereed, die ondertusschen, naar Chineesche manier, thee zonder suiker of melk drinken. De bezoekers zijn bijna allen geboren Amerikanen en doorgaans welgekleed, maar hun starende, glazige oogen doeu terstond zien, dat zij aan een verderfelijke gewoonte verslaafd zij Daar zijn er onder, die bijna al hun tijd bij Tung doorbrengen en da gelijks voor 2 dollars opium verteren. Velen van de beste klanten zijn tooneelkunstenaars of kun stenaressen. Te Zürich is het duel verboden, ook voor de heeren studenten. Naar aanleiding van dit verbod heeft thans een 100tal studenten de universiteit verlaten, waar zij dus in de eerste plaats schenen gekomen te zijn om te duelleeren. Te Amsterdam zal eene passage ge bouwd worden van de Prins Hendrikkade naar den Nieuwendijk, waartoe het Hotel-Lieth en acht andere perceelen afgebroken zullen worden. Miss Cobbe, die ook in „Cornhill Ma gazine" een lans brak tegen de vivisectie, bracht onlangs een bezoek aan een der eerste medische professoren te Londen om dezen te bekeeren. Maar de professor viel haar dadelijk in de rede. (/Ik zie," zeide hij, „op uw hoed een struisvogelveer en ge weet, dat die den levenden struisvogels worden uitgetrokken, hetgeen die dieren vreeselijk pijn veroorzaakt. Aan uw mof zie ik een paradijs vogel; dat diertje wordt levend gevild, opdat de veerer. glanziger zullen blijven. Aan uw parapluie zie ik een knop van ivoor; dit wordt verkregen door de levende olifanten de tanden af te slaan. Wanneer u niet meer struisvogelveeren, paradijs vogels en ivoor gebruikt, kom dan terug." In Oostenrijk neemf de kinderroof toe. Berichten uit Gratz melden dat er tegelijker tijd vier kinderen zijn geroofd, van verschillende gezinnen. De roovers zijn nog niet ontdekt; er heerscht groote ontsteltenis. De mensch is koning der aarde- Ook in de klauwen des tijgers of in den muil van den leeuw? Ja! Ook in den storm en bij aardbevingen? Ja! Ook in hongersnood en droefheid? Ja! Maar hoe en waardoor? Door een enkele gedachte de gedachte aan God. De wereld kan wel te veel, doch nimmer genoeg geven. 't Is treurig, doch helaas waar; sommige menschen kunnen, evenals de honden, beter sla gen dan weldaden verdragen. Men kan beter in den rook ademhalen en met heesckheid zingen, dan over verheven en heilige zaken met menschen spreken die er geen zin voor hebben. De verstandige Christen gelooft de wonde ren niet alleen, maar hij heeft ze lief omdat zij de taal eener bovenaardsche wereld zijn. Waar liefde de grondtoon van het leven is, daar krijgt dat leven eene geheel andere richting; het wordt een leven tot heil van anderen. De liefde verbant dus terstond de zelfzucht, welke het beginsel van het zinnelijke leven is, de bron van alle verkeerdheden, van strijd en disharmonie- Zij sluit buiten het hart of reinigt dit van alle haat, hoogmoed, leugen, hardvochtigheid en on reinheid, die wanklanken zouden zijn in de har monie, waartoe zij alle deugden vereenigt. Zóó wordt de liefde een louterend vuur, terwijl zij tevens het middelpunt en de kracht is van alle goede gezindheden en gevoelens. Door haar is de nederigheid beminnelijk en waarheid, want waar men voor anderen leeft, acht men dezen uitnemender dan zich zeiven. Geen ware zelf voldoening dan door haar, want waar eenig ander beginsel drijft, daar moge de schijn van zelfver loochening zijn, er is inderdaad zelfverheffing. Door haar ontstaat de zuiverste waarneidszucht, want hare heilige richting keert haar at van het onwaarachtige. En wat zullen wij zeggen van lijdzaamheid, geduld, zachtmoedigheid, barmhar tigheid en lankmoedigheid? Dit zij voldoende; er is geene deugd, van welke de grondtoon geene liefde is, die niet van haar uitgaat, door haar bezield wordt en een zuiver akkoord met alle andere vormt. Duidelijk. Ofjicier van instructie. Volgens 1 van het aanhangsel tot het reglement zijn de honneurs de eerbewijzen die elk soldaat zijn meer deren moet bewijzen. Korporaal Pinkelenberg zet dit voör de manschappen duidelijker uiteen. Kor poraal. De honneurs zijn zoodanige eerbewijzen en de eerbewijzen zijn datgene, wat men tegen over de zoodanigen in acht moet nemen, die dat gene toekomt, hetgeen elk soldaat den zoodanigen schuldig is te bewijzen. Goed en beter. Mevrouw. In uwe adverten tie staat dat gij meer op eene nette behandeling dan op hoog salaris acht zult slaan. Ik vind echter uw eisch ten opzichte van het loon alles behalve bescheiden, hoe rijmt zich dat te zamen? Dienst bode. O. uitstekend, Mevrouw, ik dien voor niet minder dan voor het gevraagde loon en ik her haal dat ik nog veel meer op eene goede en nette behandeling acht zal slaan. Tweeërlei leven. Bankier. Zoo als ik gezegd heb, mijnheer de luitenant, zie van mijDe doch ter af, ik ben uit beginsel een vijand van al wat militair is. Luitenant, (wanhopig) Maar mijnheer, ik kan zonder uwe Amalia niet leven. Bankier. Dat wil ik gaarne gelooven, een luitenants-trac- tement is ook niet veel. Wat is een wijnhuis? Een plaats waar men het middel om het verstand te verliezen in flesck- schen verkoopt. Dierenbescherming. Dame. (die met haar schoothondje in een spoorwegcoupé wil instap pen, tot den conducteur). Zeg mij eens waar is de hondendames-coupé? Een epitaphe. Op den grafsteen van een advocaat las men het volgende opschrift: „De dood volgde niet zijn voorbeeld; hij maakte een kort proces. Een goede smaak. A. Nu amice hoe be valt je mijne bruid? Ben ik niet gelukkig te prijzen dat ik deze keus gedaan heb? B. Waar lijk ik moet bekennen dat zij tenminste in eene zaak iets op u voor heeft. A. O, dal weet ik, oneindig veel, alles, maar wat bedoelt gij eigen lijk? B. Zij heeft een beteren smaak dan gij! Haarlem, 29 Maart. In deze gemeente heeft zich een sub-commissie gevormd voor dein 1883 te houden internationale koloniale en uitvoer handel-tentoonstelling te Amsterdam. Zij bestaat uit de Heeren: A. L. Dyserinck, voorzitter, Dr. E. II. von Baumhauer, M. F. Reijnst, T. Figee, J. J. Beynes, D. de Clercq Sz. secretaris, J C. van de Blocquery Jr.Mr. A. J. Enschede, L. van Leer, Mr. W. Jager Gerlings en Joh. de Breuk. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M de Vries en M E Singels K Plevier en K Littooij; H J Dekker en J E Kamp; P Voorting en M W C Goes; P Peters en J M Kui pers; J B Zwaanswijk en E Vcgelij; C Boeré en E P C Lijbering; J Srrendouk en C Beukers; A C Bitter en J C v. d. Bogaardt; C H J T van Welt en S Hessels; A Bardok en C Bloemzaad. Getrouwd: J E H Evertsen en E D Donleben; C G H Bakker en A Bakker; A Merens en N C Smit; H Steenkist en J W Godefrooi. Bevallen: A H Timmers geb. Miezenbeek d. M Kruiswijk geb. Jansen d. M J de Mon geb. Klabou z. R C Verdel geb. Hanegraaf z. K C W Zonne veld geb. Verzijlbergh d. G M Bos geb. Tibboel e. G Matthieu geb. Jagersma z. CE Scboevaart geb, v. Daalen z. AC van Maas geb. Majoor d. L Wit geb. Teensma d. J F Mulder geb. Erdtsieck d. W J Smit geb. van Lienden d. H Koehorst geb. v. Orlé d. MB Janssen geb. Schaap d.M Sprokkelen burg geb. Broekmeijer d. CA Dolk geb. v. Bemmel z. W Jasperse geb. Spronk d. AM Reirhoff geb. Ruifrok d. A E v. d. Eijkhof geb. Sleeman z. J Roeland geb. v. Boetbergen d. M P de Haan geb. v. d. Put ten d. M Rijs geb. Snoeks d. CM Wesseliusgeb. de Raad z. CM Meijerink geb. Hulman z. C Kruijer geb. Mes d. MC Corino geb. Tork z. J C Wig- cherink geb. v. d. Vlerk d. W Mone geb. Slotenmaker z. F ran Nimwegen geb. Potteboom z. J van Zijl geb. de Graaf d. M Verhoeven geb. Rietbergen d. C Dolle geb. Meijer d. H Keerwolf geb. Vrugt d. A M W Kortenaar geb. Adams d. C Dudink geb. v. d. Hoek d. W Groenendaal geb. Hartgerink d. J A Hendriks geb. Kamerbeek d. PC Muis geb. Kiel d. MD Appelman geb. de Nijs z. Overleden: D M Katwinkel 76 j. L. Lakenstraat; L M Baas 6 j. d. L. Heerenstraat;W P N Kooij 2j. z. KI. Heiligland; T Lohman 46 j. Echtg. v. J Verdonk Rozenstraat; R Dondorp 71 j- Zuiderstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van F v. Honschoten K. Annastraat; K van Kampen 2 j. z. Kennemerplein; C Wolzak S mn. z. Ged. Oude Gracht; W A van het Nederend 5 j. Schip Nieuwe Gracht; P Janten 70 j. L. Heerenvest; F C E Nienkemper 6 j. z. Turfmarkt; GW Beijer 1 mn. z. K. Heerenstr.; A Peters 54 j. wed. F Kerkhof Burgwal; A Wolzak 8 mn. z. Ged. Oude Gracht; CAM Walker 6 mn. d. L. Molensteeg; C Bronldiorst 29 j. DeHaasitr.; H B de Vos 10 mn. z. L. Lakenstraat; W J Tinker 33 j. Gr. Houtstraat; J Jansen 13 mn. z. L. Molen- steeg; I E J Tap 1 mn. d. K. Begijnestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J Merens Kampersingel; N Blom 4 mn. d. Gasthuis laan; P J v. de Weegh 1 mn. z. L. Heerenstraat; J H Creemers 18 j. Magdalenastraat; M H Stam 5 mn. d. Linscbotenstraat; L Meerts 78 j. echtg. van D van Vastenhoven Anthoniestraat; W Schut 32 j. Camphuijsstraat; W P Harkmans 10 mn. z. Spaarn. straat; AT Kors 3 j. z. Burgwal; J P v. d. WerfiT 3 j. z. L. Vaart. HAARLEM, 27 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe-,awitte dito f 7 50 a 11,25 rogge 7-a 7.75, haver 3,70 a 4,50; gerst/5.a f5.75 duivenboonen 7,a 8,20; bruineb. -,bruin mosterdz. akarweizaad fa perkilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDER25 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt6 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- f 11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.21 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 25 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,60 a 9.25. f 4 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 65.a 71.2de qual. f.— 58 a 64.—. SCHIEDAM, 28 Maart. Moutwijn, per ned. van 11,25, Jenever f 16,75, spoeling f 1,60 dito commissie f 1,80. HOORN, 25. Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: - heet. tarwe f - heet. rogge f -,11 heet. gerst 6,— 5 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 21,00 a karwijzaad f 13,25, 19 heet. boonen: heet bruine f 11,50 gele 12,f heet. paardeboonen f 7,50 a 3 heet. erwten f— heet. groene ƒ13,50 heet. grauwe heet. witte 100 heet. aardappelen 1,80 h 2,— alles per heet.; manden appelen ƒ2.25 a 2.40 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 5 paarden van f 70 tot 800. veulens f a - koeien van ftot 120 kal veren van 6 tot 20, schapen van tot 740 lammeren van 17 tot 30, 65 varkens van 20 u 33 25 zeugeD van 25 tot 50 290 biggen van f 6.- 12,bokken f a -, geiten f 0 —tot -.— a ROTTERDAM, 28 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard. 1465 runderen 116 vette- en graskalveren 238 nuchtere kalveren, 121 scha- en of lammeren, 236 varkens, 160 biggen, 1 bokken, geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 100 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 55 tot 56 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 153/8 ton, 172/16 tonden, 1172 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72 2e qualit. f 65, 3de qual. f60. ALKMAAR, 24 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ10,50 a 11,50, rogge ƒ8,a 8,25, gerst 5,50 a 6,dito chev. 6,50 a 7,haver 3,60 a f 5,25, paardenboonen 6,50 a 7,bruine dito 9,— a 11,—, duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten 14,a 18,grauwe dito 13,a 17,vale dito 10 a 14, Witte f a 27 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van f205 a 240, 65 kalveren van f 40 a 125, 78 nuchtere dito van f 4 a 12, schapen f a 39 varkens f50 a 63 c. magere a c. per kilo. 24 Maart. Aangevoerd 48 stapels kaas, wegende 9,650 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,commissie— f26,middelbare f 27,laagste f 11. ALKMAAR, 25 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt13 koeien 170 a 215, 93 nuchtere kalveren f 2.50 a 14, vette kalveren f a 409 schapen J 19 a 30, - varkens f aper kilo, 112 ma gere dito 20 a 33,50 4 bokken 4 a 7, 4 paarden 75 a 150, lammeren fa AMSTERDAM, 27 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 741 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 280, - graskalv. a 213 nuchtere kalfk 4 a 8, 95 schapen en lammeren 18 a 28, 321 vette varkens 50 a 60 c.; beiden per kilo. biggen, a paarden a LONDEN 27 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/- Schapen en Lammeren 5/8 a 7/9, Kalveren 4/8 a 7/- Zwijnen 4/- a 5-/. Amsterdam 28 Maart 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, u u 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. I.een. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leaning 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/, 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ei pi. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5°/0 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbsnsk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 EBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 0 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 6 5 5 pst. genoteer de koers, 67Vs 81 "/u 101»/i, 92 78 83'/, «2Vis 63'/,, 527/is 95»/, 75 877, 28'/, 46 27"/i, 27 46 II Vis 10'/, 85 III 114'/, 34'/, 15»/, 12'/, 115'/, 143'/, 118 72'/, 144 152'/» 20'/, 49 51 121'/, 47 83'/, 82 86»/, 61 60 61'/, 140 38'/, 134»/, 103'/, 109'/, 108 95'/, 96'/, 99»/, 107'/, 142'/, 132 128'/, PARIJS, 28 Maart. De Kamer heeft na eene eerste beraadslaging het ontwerp be treffende het kanaal tusschen Schelde en Maas aangenomen. DUBLIN, 28 Maart. In een kroeg al hier, werd heden een jong mensch vermoord. Verscheidene personen zijn gevat. St. PETERSBURG, 28 Maart. Volgens een bericht uit Kiew aan de Herold, is aldaar aan de joden, die de handelswijk bewonen, bevel gegeven hunne woningen te verlaten e n zich in de voorstad aan de overzjjde van het kanaal metterwoon te vestigen. LONDEN, 28 Maart. In het Lagerhuis verklaarde Gladstone, in antwoord op eene vraao' van Sexton, dat hij harteljjk deel neming gevoelde in het lot van Parnell, Dillon en Kelly. MADRID, 28 Maart. De begrotings commissie der Kamer heeft in haar rapport voorgesteld de nieuwe 4 pet. schuld tot eene perpetueele schuld te verklareu, ten einde de vrees voor eene nieuwe conversie weg te nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3