MARKTBERICHTEN. BEUKSBERiüMm Laatste Berichten. Voor geest en hart. Gods paden. Allerlei. Kimstnieuws. premie-leeningen. springen. Th&ns zijn èn te Samarang èn te Soe- rabaya de niet-Europeesche schutters afgeschaft. Een heer uit Maagdeburg zat dezer dagen rustig op een bank in den tuin van het hotel Rigi Vandois, te Montreux, toen eene dame hem naderde en hem in het Russisch aansprak. De heer trachtte haar eerst in het Fransch, toen in het Duitsch en daarna in het Engelsch te beduiden, dat hij niet verstond wat zij z ide en zij zich vergiste. Ik u niet hegrijpenriep daarop de dame uit; gij zijt Pieter Lovroff en gij zult sterven." Daarop ging zij een schrede achteruit en eer. revolver voor den dag halende, schoot zij dien op den heer af, gelukkig zonder hem te treffen. Met een ijzeren stoel gewapend op haar toetredende, gelukte het den Duitscher nu, de hand, die den revolver hield, te grijpen. Eindelijk snelde een bediende te hulp, en beide mannen konden nu de dame overweldigen. Deze verklaarde Micheleff te heeten en een nihiliste uit Moskou te zijn. Pieter Lowroff, voor wien zij den Maag denburger aangezien had, is een door de nihilis tische partij wegens verraad ter dood veroordeelde. Naar men ons eerst nu mededeelt, was Hellevoetsluis jl. Woensdag het tooneel van verregaande ongeregeldheden. Gelijk bekend is, worden inkomende schepen bestormd door de booten der zoogenaamde „slampampers", die hun diensten aanbieden om de touwen van boord naar den wal te brengen. De heer A. Mes kwam op de gedachte, van de ieder voor eigen rekening werkende slampampers een ge.regeld korps te formeeren, doch niet allen waren daarmede ge diend, zoodat er groote verdeeldheid ontstond. De heer M. had een contract gesloten met de Delfshavensche sleepboot-reederij, die zijn perso neel van den wal aan boord zou brengen. Toen nu de Piet Heyn te Hellevoet aankwam werd zij begroet door een regen van steenen en andere projectielen, en eischten de aanvallers de uitle vering van den heer Mes, die zich aan boord bevond en in de kajuit vluchtte. Niet naar buiten kunnende schutten, was de kapitein genoodzaakt met volle kracht naar Nieuwesluis terug te kee- ren, waar hij evenwel ook werd opgewacht door slampampers, die opnieuw de uitlevering van den heer M. eischten. Alleen door de tegenwoordig heid van geest des kapiteins, die den muitelingen wijs maakte, dat de heer M. onderweg van boord was gegaan, gelukte het de woestaards te doen afhouden. Men vraagt waarom te Hellevoetsluis het garnizoen niet te hulp schoot, toen de politie bleek niet bij machte te zijn, om rechtmatige bescherming te verleenen? In een kapel van de sekte der „R e v i- valisten" te Londen werd onlangs de godsdienst oefening gestoord door een grooten stier, die de kerk binnen kwam stappen. Het dier scheen in het eerst volstrekt niet wild, maar toen alle aan wezigen schreeuwend wegvluchtten, begon hij woest te worden en kwam op een man los. Hij werd echter te midden van de verwarring, na eenige moeite, door zijn drijvers wie hij ontloopen was, weder gevat en weggebracht, waarna de godsdienstoefening voortgezet werd. Een ander merkwaardig bedrijf van een vertegenwoordigster van het rundergeslacht had plaats bij Ambleside, in het Eng. graafschap Westmoreland. Een koe, die door een daar wonend slager gekocht en huis waarts gebracht werd ontliep haar geleider, draafde naar den oever van Windermere en zwom naar de overzijde, welke zij na een half uur bereikte. Het meer is daar bijna op zijn breedst. Het arme dier zag echter zijn poging tot ontvluchten mislukken. Het werd in een bootje op het meer gevolgd en bij zijn aan land stappen doodgescho ten, om zoo wat gemakkelijker naar Ambleside vervoerd te worden. De volgende, zekernietalledaagsche mededeeling wordt aan het N. v. d. D. gedaan: Den 11 April 11. herdacht J. C. Wienken te Schagen den Dag wo hy vor 50, begonnen is het Oudste en Kostelykste Ambacht, nameleik Manne tot Heere te maaken. Ra, ra, wat is dat? Het oudste ambacht schijnt dat van klee- renmaker te zijn, maar maakt de kleerenmaker „manne" tot „heere"? Dit is in letterlijken strijd met het spreekwoord, dat zegt: „kleeren maken den man'. Er is dus blijkbaar sprake van een zeer buitengewoon, ons nog onbekend ambacht dat 50 (jaren?) lang in het dorp Schagen in alle stilte uitgeoefend kon worden trots alle post- en telegraafwezen Uit de Tielerwaard schrijft men ons, dat nog duizenden mudden aardappelen onverkocht bij de landbouwers gekuild zijn. Koopers dagen niet op, zoodat men niet weet, wat er mede aan te vangen. Evenzoo is er nog vrij wat onverkocht hooi van het gewas van '81. E;n en ander maakt de pachters voorzichtiger en bewerkt daling in de pachten. Uit Winschoten wordt weer een e r- gerlijk geval medegedeeld van een opzettelijke verwaarloozir.g van een oude vrouw, nogal door hare eigene kinderen. Ten huize van zekeren K. Niekamp ontdekte de politie een ruim 90 jarige vrouw, de moeder van Niekamp's echtgenoot, in een allerdeeruiswaardigsten toestand in den turf- hoek van eene schuur. Blijkbaar werd haar ook de noodigste voeding onthouden, en werd zij in elk opzicht schandelijk verwaarloosd. De politie heeft zich deze treurige zaak aangetrokken. Zekere heer M. stierf dezer dagente Parijs cn de dood werd door een geneesheer ge constateerd. Hoe groot was echter niet de verras sing van de lijkbezorgers, toen de doode, bij het kisten de oogen opende. De heer M. was niet dood, doch overleed 48 uur later. Reeds voor de tweede maal is dezer dagen op de Caledonian-spoorlijn, tusschen Aber deen en Perth, een poging gedaan om den trein te doen derailleeren. Beide keeren zag de machinist het blok, dat tusschen de rails geworpen, zoodat hij nog intijds kon stoppen en het blok ver wijderd kon worden. De tweede keer lag het blok juist bij een zeer gevaarlijke plek, waar de trein, derailleeren de, onvermijdelijk in een afgrond moest storten. Men kan zich de gewaarwording van de reizigers vooratellen, vernemende aan welk gevaar zij hadden bloot gestaan. Te Bolton stortte een massief stee nen brug over den Lancashire en Yorkshire- spoorweg in, waardoor een persoon op de plaats gedood en een ander gekwetst werd. De flOO.OOO in de laatstgetrokken loterij te Batavia is door een leerling der Soera- bajasche H. B. S. getrokken. Er schijnt onder de juristen aldaar qoaestie te zijn, of een min derjarige de uitbetaling kau vorderen. Eene koe, eergisterenlangsden Haag- weg geleid om naar 's-Hage te worden overge bracht, is schichtig geworden, aan hare geleiders ontsnapt en in wilde vaart te Delft lang3 de stra ten gehold. Aan de Westvest trachtten een po litieagent en een werkman het dier tot staan te brengen, doch raakten beiden tegen den grond, waarbij, de werkman aan den schouder werd ge kneusd. Aan 't Oude Delft wierp de koe een korporaal der veldartillerie in de gracht, die even wel spoedig werd gered, terwijl een korporaal der infanterie mede met haar in aanraking kwam, waardoor zijne kleeding vrij wat werd gehavend. Eindelijk raakte het gevaarlijke dier in de gracht nabij de spoorbrug en op 't droge gehaald, werd zij naar de woning eens slagers gebracht, waar zij werd afgemaakt. BI ij kens het Politieblad z ij n we der door de justitie uit het rijk verwijderd 34 vreemde lingen, die zonder middel van bestaan waren enz., na ontslag uit de gevangenis. In den nacht van Zaterdag op Zo n- dag 11, heett men getracht ten huize van B., werkman te Kralingen, door middel van 't op schuiven van een der ramen in te breken. Deu dief is 't ditmaal niet gelukt de woning biuuen te driDgen, daar de bewoner zich nog niet te bed had begeven, en toen hij het geschuivel aan zijn raam vernam, onmiddellijk naar buiten ging, waarop de inbreker de vlucht nam. Juist een jaar geleden werd op dezelfde wijze hij B. ingebroken, doch hij kwam er toen niet zoo goed af als thans. Ofschoon destijds de inbrekers door de politie werden gevat, was het gestolene reeds door hen van de hand gedaan. Een gezelschap jongelieden, verdeeld over twee pleizierbootjes op het meer van Geneve, is ten gevolge eener onverwachte stormvlaag ver ongelukt. Twee Zwitsersche studenten en drie hunner bekenden uit België en Frankrijk zijn verdronken. Een paar andere personen zijn met moeite gered één daarvan heeft eerst eenige uren na de redding teekenen van leven gegeven. De rijkste der menschen is de overleggende menscli, de armste is de gierigaard. Halve maatregelen en halve wenschen wijzen op halve menschen. Men leeft slechts eenmaalDat is de leus voor der. wereldling om te genieten, voor den wijze om te werken. Geven is een zegen. Als ge niet met blijd schap geeft, is uw loon weg. God wil u anders gaarne tienvoudig vergoeden. De mate van onze toekomstige heerlijkheid staat in het nauwste verband tot onzen tegen- woordigen wandel. God brengt ons niet allen op denzelfden weg; de een moet in de suiker, de ander in de pekel bewaard worden; de een wordt gedroogd bij 't vuur, de andere in den wind. Het ijzer wordt in den gloed bewerkt, het hout zou er in verteren, elk naar zijn aard. Diepe wijsheid zijn Gods paden. Collega's. In eene schouwburg in Italië zaten twee roovers naast elkaar. De een had gouden knoopen aan zijn jas, die door zijn buurman den een na den ander werden afgesneden. Eerst bij den laatsten knoop ontdekt hij den aanslag. Een greep in zijn zak, het mes beschrijft een cirkel en het oor van den dief was in zijne handen. Deze, verschrokken, zei, terwijl hij het gestolene overhandigde: „daar hebt ge uwe knoopen!" „En gij uw oor!" antwoordde de dreigende collega. Het zieke paard. Een heer huurt een rijtuig per uur. Nadat de koetsier gedurende een tijd lang in 't langzaamste tempo gereden heeft, roept de heer tot den koetsier: „waarom rijdt ge zoo langzaam?" „Mijn paard is ziek." „Wat mankeert het dan." „Het heeft de tering." „Zoo, nu dan toch zeker niet de vliegende!" Nauwkeurige tijdsbepaling. A. Gij zijt dus weduwnaar. B. Helaas ja! A. Sinds wan neer, als ik vragen mag? B. Helaas, sinds mijne vrouw gestorven is. Geheime bedoelingen. Een hoveling van Lodewijk XVIII ging voor een man door, die niets deed zonder geheime eerzuchtige bedoelin gen. Eens werd hij zwaar ziek en toen hij begon te genezen bracht de door zijn sarcasme be roemde Talleyrand hem een bezoek. Toen men daarna aan dezen laatste vroeg, hoe hij den recon valescent gevonden had, zei hij: Ontzettend zwak, mager en verouderd. Wat of hij daarmee nu wel voor heeft? Nieuweling. Hoofd eener school„Hoe heet je, mijn jongen?" De jongen: „Franke." Hoofd d. S. „Maar je hebt toch ook nog een naam? Hoe is je doopnaam?" De jongen zwijgt, en schijnt zich zijn naam niet meer te herinneren. Hoofd d, S. //Nu! hoe roept je vader je in huis?" Jongen, (levendig) „Mijn vader roept mij nooit hij fluit mij altijd!" Sarcastisch. Toen de uitnemende Ochsen- heimer te Weenen gastrollen vervulde en door zijn spel allen in verrukking bracht, riep een zeer middelmatig tooneelspeler uit: „och, ware ik slechts de helft van dezen grooten kunstenaar!" „Houd u bedaard", antwoordde de beroemde komiek Weidmann, droogjes, „de eerste helft zijt gij reeds". Uit het muzikale Leipzig. De dienstbode: „Mevrouw, wilt u zoo goed zijn mij te zeggen waar ik leverworst moet halen?" De vrouw van den huize: „In de Mosschelesstraat." De dienst bode: „Ja, dat kan ik niet onthouden." De vrouw van den huize: „Denk maar aan het G mol concert." BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A J de Leeuw en J H Vo gelpoel; k J Welling en A C Leuteraar.; J H van Akker en J Versteeg; J Cauveren en N v. Praag; G v. d. Berg en J Heems kerk; C J Cornet en W M Kirs; W v. Duren en C Boutellier. Getrouwd: P Peters en J M Kuipers; J B Zwaanswijk en E Vögelij; AC Bitter en J C v. d. Bogaardt; C H J F v. Welt en S Hessels; A Bardok en C Bloemzaad; J F de Smit en E v. Zonneveld. Bevallen: H M^Meijerink geb. Quint z. E H Kuijpers geb. Daams z. F Lennings geb. Biggelaar z. A Kastercum geb. de Boer d. H M Beijnes geb. v. d. Heijden z. J M Vre- dendaal geb. Holtwijk d. M Hozeman geb. Kruup d. FA Veldkamp geb. Borgstein z. A H Vermeer geb. üietz d. J Hangjas geb. Zweers z. J P Wideman v. Pellecom d. H Berkenkamp geb' Hutten d. HES Zwem mer geb. Scheurleer z. HJM Groenveld geb. de Boer d. W Scheidier geb. v. Gulik d. J M Horeman geb. Kloos z. G v. Aken geb. v. Franken d. H v. d. Bogaard geb v. d. Werff d. A Kales geb. Castricum d. A K Gubbel geb. Suoeks d. E A Keller geb. v. Gasteren d. —SA v. Koningsbruggen geb. Greeve d. C Bonger geb. v. Rosenbeek d. Overleden. M A Smulders 80 j. wed. W v d Waals Spaarnw. straat; J de Haan 3 mn. d. Papent. vest; F P Lindeman 60 j. N. Groen markt; J Koster 1 dg. z. Koudenhorn; I W Groeneveld 17 mn. z. Ravensteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk gesl. van W Küppers Jansstraat; CA van Gulik 53 j. Bakenessergracht; W Konings 1 mn. d. Drossestraat; A Amse 61 j. wed. G Stouten- beek Tulpenstraat; - - J Baarschers 22 j. Kin derhuisstraat; M Willemse 25 j. Echtg. v J Barend Hagestraat; J M Kerkhoff 3 mn. d. Papent. vest; Eeo als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van W J Pileprat Papenr. vest; M de Nijs 84 j. wed. J H Hasselmeijer Jansstraat. De concerten van de Mannen-Zangvereeniging Crescendo alkier, blijven voortdurend eene bizondere aantrekkelijkheid behouden; dit bewees de welgevulde concert-zaal der so ciëteit Vereeniging, waar gisteren-avond bet tweede con cert van bet seizoen plaats vond. Onder de leiding van den bekwamen en ambitieusen directeur dezer Vereeniging, den beer N. II. Andriesscn die zich groote moeite getroost, maar dan ook in de koor zangers dankbare leerlingen bezit, ontwikkelt zich deze zangkring werkelijk allerloffelijkst. Met bet beste resul taat werden gisteren-avond de verschillende koornummers gezongen. Een glanspunt biedt bijna elk concert, ook dit. Zon dag op het meer van G. A. Keinze, was een schit terende ster, die volle stralen afschoot. Inderdaad wat nuanceering en voordracht aangaat mag Crescendo leene eervolle plaats aangewezen worden in de rij onzer oeste vaderlandsche liedertafels; daaibij munt deze vereenigiug uit in eene verbazende kracktsontwikkelirg in de f's en ffs, terwijl de rond- en volheid van toon niets te wenschen overlaat. Met genoegen zagen wij dat het aantal werkende leden aanmerkelijk is toegenomen. Geen wonder trouwens; eene vereeniging waar de mannen- zang, onder uitstekende leiding, zoo tot zijn recht komt, bezit alle aantrekkelijkheid voor den zanger, wiens hart gloeit voor het ware, het schoone en het goede. Met onverdeeld genoegen hoorden we gisteren-avond de vocaal-soliste, Mejuffrouw M. Beiht, een der beste artisten van de Duitscbe opera te Rotterdam. Met een hoogst reine stem, vol uitdrukking en met een prachtig uitge breid register droeg deze artiste hare liederen keurig voor. Mendelssohn's Concert-Arie en Jensen's an der Linde voldeden ons 't allermeest. De voordracht van deze num mers was onverbeterlijk schoon, vol kleur en gevoel. Blijk baar verkeerde het publiek onder den machtigen indruk die de vertolking van deze twee kunstjuweelen teweeg bracht. Instrumentaal-solist was de heer E. Schuecker, een uit muntend harpist, met wien wij een paar jaren geleden op het feestcoucert der O. V. Euterpe reeds kennis maakte. Wij hebben een zekere prédilectie voor de harp, het pa triarchale instrument dat wij zoo gaarne bij elk orkest van eenigen omvang zagen ingevoerd. Als solo-instrument eigent het zich uitmuntend en is het tevens eene aange name afwisseling bij de piano- viool- en cellovoordrachten, waardoor onze hedendaagsche concerten zich karakteriseeren. Dat de heer Schueckcr een volslagen meester is op zijn instrument, dit bewees hij door zijn uitmuntend spel, dat in alle opzichten voldeed en dat aan nuanceering en voor dracht niets te wenschen overliet. Het feit dat schier elk nummer, zoowel van de solisten als van de koorzangers, met luid applaus begroet werd, was, dunkt ons, een doorslaand bewijs van waardeering dat het auditorium aan artisten en dillettanten deed toekomen. Voor de goede uitvoering van het welgekozen programma van dit concert mogen wij zeker den directeur een woord van lof niet onthouden. Aan artisten en dilettanten, die op den genotvollen avond hunne talenten ten bests hebben gegeven betuigen wij, ongetwijfeld ook uit naam van het élite auditorium, hartelijken dank. HAARLEM, 11 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 9,-40; a 11,70 witte dito f 8a 10,40 rogge 6.55 a 7.50, haver 3,30 a 4,50; gerst5.05 a f 5.75 duivenboonen 7,a 8,bruineb. -,bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f- a geel mosterdzaad a f LEIDEN 8 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 7 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.14 heet. gerst zomer- 6.a 0.50, chevalier f7,25 a 7,75, 26 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25. f - heet. paardeuboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 53.a 59.—, 2de qual. f.— 48 a 52.—. SCHIEDAM, 11 April. Moutwijn, per ned. Ttm 11,25, Jenever f 16,75, spoeling f 1,50 dito commissie f 1,80 HOORN, 8 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. graneu als volgt: 8 heet. tarwe f 10,1 heet. rogge f 7,75, 15 heet. gerst 6, 26 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 21,00 ajj— karwijzaad f 13,—, 25 heet. boonen: heet bruine f 10,00 gele f f heet. paardeboonen f 7,50 a 5 heet. erwten f fheet. groene ƒ13,00 heet. grauwe 15,— heet. witte 25 heet. aardappelen 1,60 a 2,-— alles per heet.; manden appelen f 2.25 a 2.40 kilo. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 8 paarden van f 70 tot 225. veulens f a - koeien van f tot 125 kal veren vau 5 tot 14, schapen van f 30 lot 45 920 lammeren van 20 tot 34, 50 varkens van 16 5 28 7 zeugen van f 30 tot 60 190 biggen van f6.- 12,bokken f a-, geiten/— 0 —tot -.— a— 11 April. De prijzen der vette kalveren waren f 80 a f 120 per stuk; vette koeien f200 af 300 per stuk; vette varkens a c. per kilo. ROTTERD AM, 11 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard. 1184 runderen 21 vette- en graskalveren 147 nuchtere kalveren, 2 scha- en of lammeren, 244 varkens, 177 biggen, 1 bokken, geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 92 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren 1ste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 100 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 50 tot 56 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 122/8 ton, 156/16 tonnen, 1100 stukken a '/a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 62. 2e qualit. f 56, Sde qual. f52. .ALKMAAR, 7 April. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,50 a 13,00, rogge 8,25 a 8,75, gerst 6,25 a -,dito chev. f 6,50 a 7,haver f 3,25 a f 4,50, paardenboonen f 6,50 a 6,75 bruine dito f 9,— a 9,50, duiven dito f -.kanariezaad rood mosterdzaad f geel dito f a karwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten 16,a 17,grauwe dito f 14,a 18,vale dito 12 a 14, Witte f a— 7 April. Aangevoerd 46 stapels kaas, wegende 9,691 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,— commissie- f26,50, middelbare f 28,laagste f 16.—. ALKMAAR, 8 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt13 koeien 170 a 215, 93 nuchtere kalveren f 2.50 a 14, vette kalveren a 409 schapen /19 a 30, - varkens f aper kilo, 112 ma gere dito 20 a 33,50 4 bokken 4 a 7, 4 paarden 75 a 150, lammereu f— a PURMEREND, 11 April. Kaas: aangevoerd 41 stapels prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare Boter 1.20 a 1.30 per kilo. Runderen- aangevoerd 217 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 121 stuksprijs 80 a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 444 stuksprijs f5 a 16 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 51 stuks, prijs 48 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 18 a 30 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 218 stuks, prijs f 6 a 10, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1432 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f per stuk kopboter f akippen f eenden a c.kipeieren f 3,50 a 4,— eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. Amsterdam 11 April 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/, 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. biutenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. bnitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binuenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije Obl Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/j 1877 4 Columbia. Obligatien4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank divid. Nederland Holl. IJz. Spw. Aund M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5°/» Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbausk Sverau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule Aandeelen Spwdi Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk Staalsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864 18665 Geldkoers, prolongatie 4'/, ptt. De Noord-Zuidhollandsche Stoomtram wegmaatschappij vervoerde op den 2den Paaschdag niet minder dan 4294 reizigers, met eene opbrengst van f 904.85. Op de beide Paascbdagen beeft de Amsterdamsche Omnibusmaatschap pij 65,000 passagiers vervoerd. BARCELONA, 11 April. De normale toestand is hier en in de overige steden van Catalonië hersteld. Er bestaat geen vrees voor nieuwe moeieljjkheden. genoteer de koers ®7*/a 81'/» 101"/» 92'/. 78»/. 83 63'/. 647, 52?/, 957. 74 Vs 87»/. 28Vi, 457. 26?/, 26»/,, 46 127, 14 111»/. 1147, 35 157/, 12»/» U57. 1437, 119 73»/, 142 1517/, 20'/, 49 51'/. 1217/, 47'/, 87 82 86»/. 62 60'/, 61'/. 139 35'/, 1337, 103»/, 109'/, 1007/, 95'/, 96»/, 101 107'/, 149'/, 132 128'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3