MARKTBEÏÏÏCHTFA. BEURSBERICHTEN^ Laatste Berichten, Voor geest en hart. Moeder. Allerlei. Kunstnieuws. De Londenaars hebben nog eens wat over voor kunstgenot. Toen onlangs de eerste opvoering van de Romeo en Julia in het Lyceum theater zou plaats hebben, zaten reeds 's morgens 20 minuten voor negenen drie menschen op vouw stoeltjes geduldig voor den schouwburg te wach ten tot de deuren geopend zouden worder. Den eersten Paaschdag had teVeen- dam het volgende ongeluk plaats. Volgens ge woonte aldaar spelen zoowel volwassenen als kinderen op die dagen met walnoten; zoo ook hadden eenige kinderen ongeveer 3 uur de schuur van den chicoreibrander Bakker als speelplaats opgezocht. Een der spelenden, een meisje van negen jaren, wilde haar noot, die achter een z. g. n. barte (dit is een zware plank die over de slooten gelegd wordt om er over heen te rijder,, geraakt was) terug krijgen; door die poging viel die zwaarte om en ge raakte het meisje er onder. De andere kinderen, door vrees bevangen, liepen weg zonder iels daarvan te vertellen. Overal werd door de buren gezocht en eindelijk het kind 's avonds half tien gevon den. Het kind was dood. TusschenWindsor(NieuwSchotland) en New-York, bij de Georges-banken, hebben eenige schepen een groote menigte doode vis- schen, voor het meerendeel kabeljauwen, zien drijven, die, naar hun berekening, een lengte van 52 mijlen langs de kust besloegen. Zij gingen van 's morgens zes tot 's namiddags vijf uren door die massa visschen. De dieren hadden roode kieuwen en bleken nog niet lang geleden gestorven te zijn. De mannen aten eenige er van, en zij smaak ten goed. Waaraan het zonderling verschijnsel, dat men, als het niet in een officieel rapport werd meegedeeld, allicht onder de „Aprilvisschen" zou rangschikken, is toe te schrijven, heeft men nog niet kunnen ontdekken. Te Londen is in het Alexandra-pa 1 eis een tentoonstelling geopend van allerlei voorwer pen, ongeveer tien duizend in getal, die alle niet meer dan een penny per stuk kosten. Men vindt er speelgoed, wandelstokken, pijpen, photogra- phieën, messen, microscopen, enz. Men zou niet denken dat dit alles voor een stuiver verkocht kon worden. De herziene uitgaaf van net Nieuwe Testament is er ook, en men kan zich er tevens een geheelen bijbel voor een penny aanschaffen. Tot ons genoegen en zeker tot ge noegen van allen, die het al te dwaas vinden, dat boekdrukkers molenaars zijn, kunnen wij me- dedeelen, dat Gedep. Staten van Groningen, niet tegenstaande het vonnis der Bechtbank van Gro ningen, bij hun vroeger gevoelen blijven persisteeren en, op een reclame van de firma Erven B. van der Kamp, bij besluit van den 31 Maart jl., op nieuw verklaren, dat een stoompers geen molen ia in den geest der Patentwet en dus niet af zonderlijk behoort te worden aangeslagen. Ook Noordwijk moet een badplaats worden; reeds is, voor f15.000, een stuk do meingrond aangekocht om daar 40 villa's te bou wen. Het barbaarsche vermaak der stie rengevechten heeft onlangs te Madrid weer twee slachtoffers gemaakt. Bij het eerste gevecht van het seizoen werd de matador Carancha zeer ge vaarlijk gewond en den volgenden dag kreeg een jong torrero door den stoot van een stier een diepe wonde in de rechterzijde, waaraan hij waar schijnlijk bezwijken zal. Te Amsterdamverblijft sederteenige dagen een doorluchtige vreemdeling, afstammeling van het vervallen vorstelijk gtslacht der Soutzo's, die voor een 30tal jaren over een deel van Rou- manië regeerden. Deze vreemdeling, Alexandre Gz. Soutzo genaamd, is kleinzoon van den Boumaan- scken Vorst, die door afgezanten van den Sultan van Turkije, toen hij zich diens ongenade wegens aan Griekenland verleenden steun op den hals had gehaald, vergiftigd werd door middel van een Turksche pijp, welke hem na afloop van een gast maal werd aangeboden. Het streven van dezen Soutzo schijnt te wezen zich op de hoogte te stellen van de Nederlandsche toestanden en kunstwerken. Hij is in de hoogste mate een ontwikkeld en geleerd man, die te Parijs den doctors-titel in de rech ten, en onlangs te Brussel dien in de letteren verwierf, alwaar hij zich ook in het bizonder op de hoogte stelde van de kunst-industrie. Onder geleide van een der ingenieurs van de Amster- damsche Kanaal-maatschappij nam hij de haven- en kanaalwerken van IJmuiden in oogenschouw. Het gelukte twee politie-agenten te Arnhem niet, een beschonken man te arresteeren; hij verzette zich met succes. Maar op eens kwam een zeer lange politie-agent aan, vatte den on willige bij de beide ooren en leidde hem zoo onder het gejuich des publieks naar het politie bureau. Buitengewone lichaamslengte heeft ook wel eens haar nut. In Amerika, waar de uit Par ij s inge- voerde kunstboter grooten opgang maakte, ver vaardigt men nu sedert eenigen tijd ook kunst kaas, die naar Europa uitgevoerd wordt. Zij wordt gemaakt van afgeroomde zoete melk, waarbij men, ter vervanging van de daaraan ontnomen vettige bestanddeelen, margarine heeft gevoegd. Twee jaren lang heeft men proeven met deze bewerking genomen, die zoo goed slaagden, dat er nu reeds ongeveer 50 kunstkaasmakerijen zijn. Uit Samarang wordt aan de Soerab. Ct. geschrevenEen duel tusschen een kapitein en een luitenant der infanterie, waarbij beiden ge wond werden, de laatste zelfs met zeven wonden, ontstaan uit een twist in een drankhuis te Sa marang, heeft dien kapitein zeven dagen provoost te Klatten bezorgd, en het verbod uitgelokt voor alle militairen om dat drankhuis te bezoeken. Sommige Eransche volksvertegen woordigers staan al in een zeer fideele verhou ding tot hunne kiezers. Onlangs ontving, naar de Rep. Franq. verhaalt, een afgevaardigde een brief van een zijner kiezers, waarin deze hem als aandenken en blijk van erkenning en gene genheid, zijn portret en een zilveren horloge ver zocht, dat hij juist noodig had. Daar het een kiezer van tamelijken invloed betrof, werd ter stond voldaan aan het verzoek van den man, die misschien wel navolgers vinden zal. In de laatste 40 jaren is het gebruik van thee in Engeland verviervoudigd; zoo ook van suiker, terwijl het gebruik van tabak is ver dubbeld. In 1850 gebruikte ieder inwoner gemid deld 0.625 kilo thee, 7.5 kilo suiker en 0-375 kilo tabak. Thans is 't gemiddeld gebruik 2.375 kilo thee, 30 kilo suiker en 0.75 kilo tabak. Te Hamburg heeft zich eene maat schappij gevormd tot het nemen van proeven met eene electrische verlichting daar ter stede in open baren dienst en bij particulieren. Zij wil een kapi taal van 100,000 mark bijeenbrengen, in 500 aandeelen, elk van 200 mark, waarop vooreerst slechts 50 mark zal moeten worden gestort. Deze gelden zullen dienen als bedrijfskapitaal voor een proefstation, hetwelk alle stelsels van electrische verlichting bij wijze van proefneming ook in het belang der octrooihouders zal toepassen. De maat schappij zal hoogstens tot het einde van 1883 mogen bestaan en dan moeten liquideeren. Het plan vindt veel bijval. In de „Echo" teParijskwamdezerdagen de volgende advertentie voor: „Gevraagd een han delsreiziger in Frankrijk met goede relaties onder de zijde-fabrikanten. Een afgevaardigde heeft de voorkeur." Zooals men weet, kunnen Fransche afgevaardigden thans op alle lijnen kosteloos reizen. Volgens de Stoompost geeft de Maat schappij ter exploitatie van Staatsspoorwegen be langrijke uitbreiding aan de toepassing van de Westinghouse-rem, door op nieuw een aanzienlijk aantal waggons met dit remwerk uit te rusten. Een krankzinnige uit Sprang, A. van Vuren, die aan de ouderlijke woning was ontko men, moet Zondagavond te Eikendijk, gem. Waalwijk, twee keer brand gesticht hebben. Vooreerst zijn eene boerenhuizing, met den inboe del, drie runderen, een hond en eenige kippm, een prooi der vlammen geworden. Een paard wist zich los te rukken en aan het gevaar te ontkomen. Ook de 4 kinderen, die op den zol der sliepen zijn gelukkig gered. Voorts is eene hooimijt, niet ver van het eerste perceel verbrand, terwijl het aangrenzende boerenhuis behouden bleef. De krankzinnige, behoorlijk verzekerd, moet aan de politie verklaard hebben nog meer brand te hebben willen stichten. Domheid is veelal armoede, doch veel weten niet immer rijkdom. In de meeste gevallen zien vier oogen meer dan twee, somtijds echter ook twee meer da n honderd. Voor de wereld is het doorgaans onver schillig uit welke bron het goede voortvloeit, dat in haar gesticht wordt, indien het slechts ge sticht wordt; voor den stichter zeiven is er alles aan gelegen, want zij bepaalt voor hem de waarde. Haat doet kwaad en verwoest. Liefde is goddelijk en behoudt. Wie niet gelooft, heeft geen genot. Eene moeder Neen, neen, wij weten niet wat eene moeder is. O dagen der kindsheid. Geluk kige dagen, toen onze moeder ons ter ruste legde en haar lieve hand als laatste avondgroet zege nend het kruisteeken maakte over ons hoofd Toen onze mond de eerste gebeden stamelde, ons door haar geleerd, nog niet begrepen door ons, maar verstaan door onzen Vader in den Hemel 1 Hoe heeft hare teederheid, hare zorg, haar onuitputtelijk geduld en heilige liefkozing, hoe heeft zij den grondslag van het heilig Ge loof diep in ons hart gelegd Hoe liet zij de ge voelens van gehechtheid, van liefde, van onbe zweken trouw aan onze heilige Kerk als heldere dauwdruppels nederglijden in de bloemkelken, die pas ontlokenHoe hebben hare oogen over ons gewaakt! Zorg gedragen vooral voor dien dier baren schat Want zóó is eene moeder. En als het later mocht gebeuren, dat haar kind, hetwelk hare glorie is, wordt medegesleept door den stroom der wereld, als het later mocht gebeuren, dat haar kind verre, verre afdwaalt, dan zult gij hare liefde zien leven. Dan zal zij in baar diepste eenzaamheid, door niemand gezien, hare stramme armen ten hemel beuren en bidden. Het schijnt niets te helpen, maar dat doet er niet toe; zij zal voortgaan, dag in dag uit. Den slaap zal zij weigeren aan haar oude en vermoeide oogen, om bekeering af te smeeken voor den ver dwaalde, want het is immers haar kind Schreiend zal zij hem bidden, zorg te dragen voor zijne ziel. Het doet er niet toe of hij haar smaadt, of hij haar veracht, of hij haar bespot zelfs en mishandelt en verstoot, bet is immers haar kind! Het kan zijn dat haar lichaam niet bestand is tegen de overstelpende aandoeningen harer ziel, het kan zijn, dat haar een slepende ziekte aan grijpt en op het ziekbed nederwerpt, maar dan nog zal hare liefde blijven leven en op het punt van de eeuwigheid in te gaan, stervend en met brekende oogen, fluistert zij nog: „mijn kind, mijn d ierbaar kind, uwe moeder vergeeft u alles." Vereenvoudiging. Dokter, ge hebt me 40 baden van 25°/o voorgeschreven, kan ik er ook 20 van 50% nemen? Begripsverwarring. In eene kleine gemeente van Duitschland werd onlangs door den veld wachter de volgende kennisgeving verkondigd: „Wie kikvorschen vangt, moet ze eerst dood slaan, die ze levend vermoordt, zal beboet worden. Slechte vooruitzichten. President. Beschul digde, gij zijt nauwelijks uit het tuchthuis ont slagen en nu hebt ge opnieuw u aan diefstal schuldig gemaakt. Zult ge dan nooit beter wor den? Beschuldigde. Als ik op mijzelven afga, be staat daarvoor geene hoop meer. Een verstandig vader! A. Wat laat ge uw zoon leeren? B. Niets, hij moet studeeren. De eenige buitenlander. Een Duitsch vorst benoemde tot alle belangrijke hof- en staats ambten enkel Franschen. Toen hij eens aan ta fel zat, waaraan zich niet anders dan Franschen bevonden, zeide een van deze laatsten: het is toch opmerkelijk dat Uwe Doorluchtigheid hier de eenige buitenlander is. Een herinneringsmiddel. Iemand was be- tooverd door de cavatine van eene opera, doch steeds, wanneer hij ze na de opera wilde nazingen, ver gat hij de melodie. Toen hij ze weer in de opera hoorde, legde hij een knoop in zijn zakdoek, op dat hij de aria niet meer vergeten zou. Grondige reden. Rechter. Waarom heb je dezen rok gestolen? Dief. Wel, mijnheer de rech ter, u kan toch zelf wel zien, dat de mijne niet meer draagbaar is. KERKNIEUWS. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor der nieuwe parochie kerk van het H. Hart aan de Yan 01- denbarneveldstraat te Rotterdam den Weleerw. heer J. A. Havekes, tot dusver kapelaan van genoemde kerk. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 13 April 1882. 1. K O te Edam, het toedienen van sterken drank aan een beschonken persoon, bij verstek, f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 2. I M h/v H S te Heemstede, moedw. mish., 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell, gev. straf c. e. 3. G Y te Heemstede, moedw. mish., drie maanden cell. gev. straf c. e. 4. G J en A J te Aalsmeer, moedw. mish., met voor bedachten rade; ieder eene maand cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. gev. straf en solidair in de kosten, met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 5. P J v. K. te Haarlem, dief stal, drie dagen gev. straf c. e. 6. P S te Koog a/d Zaan, diefstal, drie maanden gev. straf c. e. 7. P v. L.; J v. L. en H V. allen te Aalsmeer, moedw. vernieling van plantsoen en hel vellen van boomen, de le en 3e ieder f 12 boete, de 2e f 8 boete of subs. gev. straf van 3 en 2 dagen, met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. Een zee van menschen vulde Woensdag-avond de con certzaal van de sociëteit Vereeniging. Geen wonder, de Bachvereeniging gaf een concert, het derde van 't seizoen, 't Is overbekend dat het Bestuur dezer vereeniging steeds degelijke en uitstekende altisten weet te vinden en te doen optreden op hare gerenommeerde concerten. Be avond van den 12den dezer had echter eene bizondere aantrekkelijk heid. Immers vier eminente musici uit Duitschlands Noorden, met name Mevrouw Muller-Ronneburger, (sopraan) Mejuffrouw A. Asman?i, (alt) en de heeren Dr. Gunz (tenor) en Carl Hill (bas) hadden zich vereenigd om twee beroemde compositiën van R. Schumann Spaniehes Lie- der spiel en Spanische Liebeslieder) en een meesterstuk van Brahms Liebes-Walzervoor Haarlems knnstminnenden te vertolken en te doen genieten. Over de wijze waarop zij zich van hunne zware taak hebben gekweten gaat slechs een roep: uitstekend. De uitvoering der soli, der duetten als die der ensemble-stukken liet niets te wenschen over. Het eene was nog fraaier dan het andere. Mevrouw Muller is eene hoog begaafde artiste. Haar glanzend en buigzaam sopraangeluid kwam Woensdag-avond voordeelig uit. Me juffrouw Asmann boeide ons niet alleen door hare imposante stemmiddelen, maar vooral ook door haren majestueusen stijl en hare uitdrukkingsvolle voordracht. Inzonderheid naast de prachtige, heldere sopraanstem van Mevr. Müller waren Mej. Asmann1 s volle alttonen van schoone werking. Wat den heer Br. Gunz betreft, zoo zal men moeilijk een zanger kunnen aanwijzen die nader reikt aan het ide aal van den lyrischen tenor. Phenomenaal echter mag in onze dagen eene tenorstem heeten, in welke, als in deze, voldoende kracht zich paart aan eene zoo volmaakte ge makkelijkheid bij de voortbrenging van het gsluid: een geluid zoo lenig, zoo gelijkmatig gevormd, en bovenal, bij volle uitzetting niet minder dan bij het pianissimozoo wonder klaar eu mild van timbre. Carl Hill was dezelfde als voorheen. Zijn voordracht is steeds vol gloed en leven. Dat is zingen! Een kunstenaar als Hill sleept van 't begin tot het einde onweeritaanbaar mede. Zijn Romanze: Fluthenreicher Ebro, blühendes TJfer maakte een diepen, een onuitwischbaren indruk. Het talrijke auditorium toonde door luide en herhaalde bijvalsbetuigingen, het kunstgenot, dat het edele viertal verschafte, zeer te waardeeren. Dat de beroemde artisten mild waren in het bisseeren, strekt hen tot eer. Aan het slot van ons verslag mogen we niet verzuimen den heeren L. Schlegel en W. H. C. Schmölling dank te betuigen voor de uitmuntende begeleiding van de gezon gen liederen en tevens aan het Bestuur der Bachvereeni gingdat ons in staat stelde zulk een buitengewoon kunst genot te smaken. Immers zooveel uitstekende talenten op een avond te kunnen hooren, zooveel eenheid van hooge verdiensten te kunnen bewonderen, 't zal door ieder kunst vriend als een waar, als een zeldzaam 'genot worden be schouwd. CORRESPONDENTIE. F. N. d. P. te R. Gaarne zullen wij aan uw verlangen vol doen. Nog een weinig geduld s.v.p, J. A. A. L. te A. Misschien. Zend liet ons ter inzage dan kunnen wy u nader berichten. DE RED. HAARLEM, 12 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 11 koeien, verkocht 9 voort 120 a 200; stierverkocht voor f a vaarzen, verkocht voor f a - pinken verkocht - voor f a - graakalveren verk. voor f a ,84 nuchtere kalveren, verk. voor f 3 a 6, 177 «chapen, verk. 75 voor f 20 a 32 lammeren, verkocht - voor f a 3 biggen ver kocht 2 voor f - a 10; - varkens, verkocht voor a c. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 2 stapels kaas, 181 stuk», wegende 360 kilo hoog- ste prijs f middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 12 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 173 vette kalveren, lste qual. f 110, 2de qual. 0,90 per kilo, graskalf a 197 nuchtere kalveren, f 4 a 7, 2 schapen en lammeren f a 204 vette varkens 50 a c. 59 per kilo. SCHIEDAM, 14 April. Moutwijn, per ned. vat f 11,75 Jenever 17,25 Amsterd. proef f 18,50; Spoeling f 0,50 dito commissie ƒ0,70. GOUDA, 13 April. Kaas f 27%, A 29 le qual. f a 2e qual. f 25 a 27 zware hooger in prijs aangevoerd 35 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.10 af 1.25 derweiboterf -.95 per kilo. a 1.05. Handel zeer vlug HOORN, 13 April. Ter waag gewogen 103 stapels kaas wegende, 25220 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f oor kleine, 37,50 en voor hooikaas fcommissie middelbare, f— LEIDEN, 14 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden a - stieren 70 a 120, ossen 160 a 220, melkkoeien f 172 a f 276, 12 kalveren dito 180 a 305, vare dito f 93 a 200, vette dito f 165 306, graskalveren f 24 a 48, vette 30 a 72, a nuchtere dito a vette schapen 24 a weide dito a lammeren magere varkens 16 a 42, biggen f 8,— a 13. Amsterdam 14 April 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, 8 Portugal. Rusland. Bpanje. Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Bussen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 nu u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligatien4% Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandt M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Bijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5°/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Ohark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Biascbk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 u Botterdam u Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staats], 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 5% genoteer de koers 67% 81% 101'%, 93%, 80 85»/, 63'/. 64%, 53 95% 75%, 88 28'/, 45% 26% 26»/, 46 11% 13%. 111»,, 114% 34% 16 12»/s 115% 143% 118 73»/, 142 153 21 49 51%, 123'/, 47'/, 83'/, 82 5 6 div. 3 3 8 8 4 5 5 5 pet. 62'/, 60'%, 61% 139 34%, 1381/, 108% 109»/, 100»/, 95'/, 96'/, 100»/, 107'/, 143»/, 132 129 KAIRO, 14 April. Vier Europeesche ambtenaren aan het ministerie van finan ciën zijn, zonder eenige kennisgeving en zonder eenige opgave van redenen, ont- LONDEN, 14 April. Aan de Times wordt uit Alexandrië geseind, dat de ontevreden heid bij de burgerlijke bevolking en de insubordinatie onder de troepen toeneemt. Te Damiëtte hebben de troepen een gear resteerden officier bevrijd. Dr. Ganz, wiens 'uitlevering door het Nederlandsche Gouvernement is aange vraagd, is heden ochtend onder geleide van politie-agenten naar Rotterdam overge bracht. Bij het spoorwegstation waren een aantal socialisten aanwezig. Tot de bizonder merkwaardige en buitengewone verschijnselen van meteorolo- gischen aard in 1881/82 behoort voozeker het feit, dat in den nacht vóór den eersten Paaschdag een 38 jarige metselaarsknecht, Florian Stoifie, van Kornenburg, die 's avonds laat een kroeg te Weenen had ver laten, op een veld nabij de stad dood ge vroren is, blijkens de ambtelijke verklaring van dr. Chromv. In Gallicië, te Sloboda Rungurska, heeft voor eenige dagen een eruptie van petroleum plaats gehad, waardoor die ge- heele streek in opgewonden toestand ver keert. Uit de Maria-bron van den ridder Von Torosiewirz stroomt de petroleum met eeD buitengewone kracht opwaarts, zoodat die bron des daags gemiddeld 300 vaten oplevert. De ex-consul Overbeck was in de vorige maand daar ter plaatse, ten einde dit Gallicisch Californië voor rekening van buitenlandsche kapitalisten aan te koopen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3