MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. De rijkdom der liefde eener Christelijke Moeder. Allerl ei. Kinderlijk naïef.. Vader. Gij zijt waarlijk allen lekkerbekken, nu is gebraden kalfsvleesch niet meer goed genoeg. Weet ge wat ik bij mijne ouders als avondeten ontving? Opgewarmde aard appelen die 's middags waren overgebleven of dikwijls slechts een boterham met een kop water en melk. Kinderen. Nou pa, dan heeft u 't bij ons toch vrij wat beter. Boekbeoordeeling. overgebracht, terwijl onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Na hevig lijden is hij echter den volgenden nacht overleden. Te Gagny, bij Amiens, hebben twee knapen, 7 en 4 jaar oud, met een broertje van 18 maanden alleen te huis gelaten, het wicht met stroo bedekt en dit aangestoken. Toen de buren kwamen toeschieten, vonden zij slechts een lijkje onder de asch. W o e n s d a g-n amid dag heeft een onge- luk plaats gehad in de nabijheid van het oude stationsgebouw der Staats-spoorwegen nabij den tunnel te Utrecht. De 69-jarige spoorweg arbeider S., die, om een korteren weg van het Sterrebosch naar het station te nemen, de rails overstak, werd door den naar 's Bosch stoomenden trein gegrepen en overreden, zoodat zijn deerlijk verminkt lijk op korten afstand werd gevonden. De man scheen den trein niet opgemerkt te heb ben, niettegenstaande de machinist de stoomfluit liet hooren. Door de Belgische gendarmes, isaan de rijkspolitie te Boosendaal overgeleverd een meisje, op verzoek van ons gouvernement te Ant werpen gearresteerd, die als dienstbode in het hotel de Zwaan te Breda zich aan diefstal had schuldig gemaakt en de wijk naar Antwerpen had genomen. In een te Parijsverschenen brochure wordt de oorsprong var. den waaier medegedeeld. De uitvinding dagteekent van het jaar 670 van onze jaartelling, onder de regeering van den Ja- panschen Keizer Ten-Ji. Een werkman, uit Tam Ba, kwam, door het zien van de wijze, waarop een vleermuis zijn vleugels open cn toevouwt, op het denkbeeld om een voorwerp te maken, dat thans, onder den naam van waaier, over de ge- heele wereld in gebruik is. Te vergeefs zoekt men te Ingen (Be tuwe) naar een brutalen dief, die in de consistorie kamer den predikant zijn toga heeft ontstolen. Sommige Yankees zijn blijkbaar niet sterk in de oude letteren. Althans toen onlangs te Boston de Oedipus Tyrannus van Sophocles in den schouwburg werd gespeeld, stond een der toeschouwers, een zeer gezien man, op, en vroeg of de schrijver niet zoo goed zou willen zijn zich op het tooneel aan de menigte te vertoonen! Men leest in een dagblad van Athene het volgend comble van optimisme: „Een arbeider heeft op de plek, waar het vroegere Mantinea stond, een bewonderenswaardig beeld ontdekt, uit een der schoonste tijdvakken van de Grieksche kunst. Men weet nog niet met zekerheid, of het beeld een held of een godheid voorstelt. Het aangezicht is goed geconserveerd, met uitzonde ring van den neus, die geheel weg is. De buste is ongeschonden. Overigens ontbreken aan het lichaam alleen de rechterhand, die bij den schou der is afgebroken, de voorlinkerarm, de rechter voet, afgebroken bij de knie, en een deel van het linkerbeen." Waaruit o. a. blijkt: dat in Griekin'and de hand begint bij den schouder en de roet bij de knie. De enkele gebreken, die het beeld aankleven, doen overigens eenig licht opgaan over de onzekerheid waarin men alsnog verkeert omtrent de persoonlijkheid, die men hier ge vonden heeft. Dezer dagen keerde iemand teParijs met vijf dnizend franks in stukken van 20 franks in een zakdoek geknoopt, van de Banque de France huiswaarts. Toen hij op een omnibus wilde klimmen, scheurde de doek en een goud regen stortte zich over de straat uit. Opmerke lijk was het dat, toen de man, door eenige voor bijgangers geholpen, het geld opgeraapt had, geen enkel stuk ontbrak. Le Charbon, een Parijsch blad, aan de belangen der nijverheid gewijd, meent deelneming aan de Koloniale Tentoonstelling te Amsterdam te moeten ontraden, omdat het „meer dan naïef" zou zijn, deel te nemen aan een tentoonstelling in een land, dat de rechten van den uitvinder niet waarborgt. Dat aan een dagbladschrijver soms zeer zonderlinge verzoeken worden gedaan, is bekend, zegt de Zw. Ct. Zonderlinger dan het volgende briefje zal echter nog wel niet voorge komen zijn. „Mijnheer de redacteur. U zou mij en vele anderen verplichten met een enkel woordje naar aanleiding van het overlijden van Hij was een verdienstelijk musicus en had o. a. hier ter stede vele bekenden, wie het genoegen zal doen uit uw blad te vernemen dat hij dood is," Op de publieke verkooping, die te Amsterdam gehouden werd in De Brakke Grond, werden onder anderen alle antiquiteiten tot zeer hooge prijzen verkocht, als een kamer-gobelin (naar Teniers met figuren) ƒ10,206.90; een dito gobelin ƒ4262.50; een Kronenburgsch tafelser vies, met bloemen beschilderd 2400; 5 Saksi sche vaasjes ƒ1000; een Saksisch porseleinen leeuwtje ƒ80; een Saksisch koffieserviesje 360; eenige Saksische doosjes per stuk (ƒ300, 400, ƒ500 en ƒ600); een pendule met lusters van koper (Louis XVI) ƒ1400; een Kijnwijnglas 60; een blauw Chineesch porseleinen tafelservies ƒ300, alles buiten de opgelden. De overige oudheden en kostbaarheden werden mede voor hoogst aan zienlijke sommen afgemijnd; er waren vele bui- tenlandsche, vooral Fransche kooplieden, alsook liefhebbers, die hooge prijzen besteedden. Bij de exercitiën de r dd. s ch ut ter ij, eer gisteren in Den Haag gehouden, hebben sommige zonen van Mars, waaronder een paar gegradueer den, zich niet ontzien om in rij en gelid te marcheeren voor afdeelingen schutters, deze alzoo bespottelijk trachtende te maken. Naar men mede deelt, worden er maatregelen genomen om derge lijke zaken in het vervolg te voorkomen. Te Amsterdam is voorgekomen een geval van pokziekte bij een jong meisje, dat uit Alfen aldaar was gekomen. Wo e n s d a g-o chtend hoorde men in den trein, die van Arnhem naar Amsterdam vertrekt, op de hoogte van Ede, den kreet dat er een reiziger uit een waggon was gevallen. De trein stopte, en een onderzoek werd door het personeel ingesteld. Het bleek nu, dat er slechts een portier was losgeraakt en op den weg gevallen. De conducteur zeide, dat „de boel verroest" was. Indien dit zoo is, verkeeren er misschien meer portieren in dien toestand, en daar het niet onge woon is dat de reizigers daartegen leunen, is voorzichtigheid aan te raden; maar allereerst zou op de maatschappij de plicht rusten te onderzoeken in hoeverre de toestand van sommige rijtuigen gevaar voor het publiek en ook voor het per soneel kan opleveren Door tusschenkomst van dr. J. H. Dünner, die zich eenige heeren heeft toegevoegd, waaronder de voorzitter van de Nederlandsche afdeeling van het Algemeen Israëlitisch Verbond, zijn eergisteren te Amsterdam per stoomschip Jason 15 .Russische Joodsche vluchtelingen naar Ame rika vertrokken. Te Southampton overleed dezer da- gen een man in den ouderdom van 108 jaren. Het lang leven schijnt daar in de lucht te zitten. Een paar dagen geleden stierf er een man van 96 jaren, en er woont een oud zeeman die eerlang zijn 105e jaar zal voleindigen. Van de Faroër-eilanden wordt ge meld, dat de Vereeniging tot geheele onthouding van sterken drank daar aanmerkelijk aan leden toeneemt. Dit wordt toegeschreven aan de om standigheid, dat de Vereeniging aldaar de geheele onthouding niet voorstelt als een deugd op zich zelf, maar alleen als het beste middel om misbruik te voorkomen. Ook verbindt men zich niet voor altijd, maar meest voor drie maanden, hoogstens voor een jaar. Hagenbeek, de bekende Duitsche dierenhandelaar, heeft dezer dagen weder een verzameling van 400 slangen uit Indië ontvangen. Daaronder zijn 12 reuzenslangen, die 28 a 30 voet lang zijn, en in plaats van konijnen, jonge lammeren eten, waarvan Hagenbeek zich een ge heele kudde heeft aangeschaft. Om deze slangen machtig te worden moeten de agenten een bosch op een klein eiland bij Calcutta in brand gestoken en de naar zee vluchtende slangen in netten ge vangen hebben. Er waren daarbij 300 personen werkzaam. Bismarck heeft een der kleinere hu moristische bladen, de Weener Figarovoor den tijd van twee jaren in Duitschland laten verbieden. „Een arend vangt geen vliegen," zegt een Latijnsch speekwoord. De wijnhandelaarHeinrich Beekman, te Neustadt, in Beieren, is wegens wijnvervalsching veroordeeld tot 37a maand gevangenisstraf en 2000 mark boete, met verbeurdverklaring van een grooten voorraad wijn. Te Boekei hebben een man en vrouw hun oom door messteken en stooten zoodanig mishandeld, dat de oude man erg er aan toe is. Gevankelijk naar Veghel gevoerd, om van daar den volgenden dag naar 's Bosch te worden overge bracht, zijn de schuldigen's nachts uit de bewaar plaats aldaar ontsnapt. De Justitie heeft hen na tuurlijk echter niet uit het oog verloren. Vele menschen zijn aan een zeilsteen gelijk; zij hebben een kant die afstoot en een anderen die aantrekt. Het hoofdstuk „omstandigheden" is wijd uitgestrekt, doch behoedzaamheid en handigheid kunnen vaak ons lot verbeteren. Allen die godzalig willen leven, hebben ver drukking te wachten. Klagen vult geen magen, en die een hoofd heeft, krijgt er ook wel een hoed voor; zoo niet, dan maar blootshoofd er door. Elke goede daad is een kiem, die, in April geplant, in October zal ontluiken. De Christelijke Moeder legt de grondslagen van deugd en godsdienst. En die grondslagen zijn onvergankelijk. Het dak moge instorten, de muren mogen vallen, het gebouw moge schijn baar voor altijd verwoest, in puinhoopen liggen, maar de grondslag blijtt, die daar door de Moe der is gelegd, het heilig Geloof blijft, dat er door de moeder is aangekweekt. En eenmaal, aan den avond des levens gekomen, eenmaal als de hartstochten hun vreeselijk spel hebben uitge speeld en de stormen bedaard zijn, dan herinnert zich dat kind, nu bijna een grijsaard, wat zij hem heeft geleerd te beminnen in de dagen zij ner kindsheid. Langzaam, o zoo langzaam, breekt er een traan tusschen zijne oogleden, en met een half verstikte stem fluistert hij„Lieve Moeder, ik geloof toch nog!" En met vreugde, met on uitsprekelijke verrukking ontwaart hij den grond slag, dien zij heeft gelegd, die gebleven is, wat er ook vergaan moge zijn, en waarop voortge bouwd kan worden, nu om nooit meer onder te gaan. Dat is de rijkdom der liefde eener Christelijke Moeder, de schat, dien de Almachtige God van Zijn rijkdom heeft uitgestort in haar hart. Afwezig. Schuldeischer't Wordt nu, dunkt me, toch eens tijd dat ge mij den gulden terug geeft, dien ik u geleend heb. Student. Denk je dan, kerel, dat ik de 100,000 uit de loterij ge trokken heb? Verzuchting van een student. (Charade) Als het geheel de eerste lettergreep was, dan zou ik met vreugde en dankbaarheid de beide laatste zeggen. Oplossing. •Garay x;j namaxg; Het schoonschrift. Vader. Wat ziet ge er vuil uit, Frits, uwe handen zijn vol inkt. Frits, Ja, papa, wij hebben heden morgen op school een schoonschrift moeten maken. Allengs. Dokter. Ge hebt u de maag bedor ven, goede vriend, vertel me eens wat hebt ge gisteren op de kermis gegeten? Patient. Twee harde eieren liggen in de maag, dokter. Dokter. Gekheid, 't zal wel wat anders zijn wat u ziek heeft gemaakt. Patient, 't Kan mogelijk zijn dat het kleine stukje haring, zoo groot als eene noot, dat ik van Rammel meijer gekregen heb, mij zoo benauwt. Dokter. Dat kan de oorzaak niet zijn, Patient. Ja, twee lepeltjes zuurkool heb ik ook gegeten; ach! waarom heb ik mij daartoe laten verleiden! Dokter. Onzin, bezin u eens goed, wat ge nog meer genuttigd hebt. Patient. O ja, daar valt me nog iets te binnen, drie onschuldige bloedworsten, een halve ham en elf kleine glaas jes bier. Sarcastisch. In een groote schouwburg te X, zou onlangs van een als zeer ijdel bekenden schrijver een nieuw stuk, van weinig of geen waarde, gegeven worden, dat de auteur zelve wenschte in te studeeren. Vermits hij echter ver hinderd werd op de eerste repetitie te verschij nen, zond hij als zijn plaatsvervanger den eer sten regisseur. Toen deze op het tooneel ver scheen, kwamen hem alle artisten met blauwe brillen op den neus te gemoet. „Hebt ge plotse ling allen eene oogziekte opgedaan?" vroeg hij angstig. „Geenszins," antwoordde een der kun stenaars, „doch wij dachten dat de schrijver van het stuk zou verschijnen en u begrijpt wij willen niet door de stralen van deze letter kundige grootheid verblind worden. Iets buitengewoons. Vagebond, (uit de her berg komende) Te drommel, daar schiet me iets te binnen, ik geloof waarlijk dat ik be taald heb. De eerste aflevering van den tienden jaargang van het Katholieke Stuivers Magazijn, begint met eene groote novelle van de gunstig bekende Fransche schrijfster, die zich achter het pseudoniem Raoul de Navery verschuilt. Wij vestigen op dit uitmuntende werk bizonder de aan dacht. Fraaier en boeiender novelle is in den laatsten tijd niet van de pers gekomen. De gunstig geweven intrige wordt meesterlijk uitgewerkt en de rol welke het Joden dom, in alles wat het eminentste kan aanwijzen daarin vervult, geeft het geheel zulk eene aantrekkelijkheid dat vele lezers met groot verlangen naar de tweede aflevering zullen uitzien. De schrijfster heeft er een der beroemdste mannen van onzen tijd in geschetst, de geleerde Fransche philosoof Guizot en zijne kleindochter, die beiden zonder doopsel langen tijd leefden, maar door hunne geleerde onderzoe kingen tot de waarheid kwamen. Men kan in deze korte aankondiging geen resumé van dit keurig werk verwachten; wij zouden daarenboven vele lezers den aangenamen prikkel van belangstelling ont nemen. Laat ons daarom alleen verklaren dat, om dit werk alleen, de nieuwe jaargang van het Katholieke Stuivers- Magazijn een goed onthaal zal vinden, waarbij wij de redactie gelukwenschen met hare uitmuntende keus. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 22 April. Door B. en W. is aanbesteed het bouwen van eene school voor 400 kinderen, voor het lager onderwijs, met burgeravondschool, benevens een woning voor een concierge, op een terrein aan de westzijde van de Gedempte Kraaienhorstergracht, hoek Magdalenastraat. Hiervoor zijn 23 in schrijvingen ingekomen. De aanneming is gegund aan den heer D. A. Braakenburg voor 69,318. Voorts hebben B. en W. aanbesteed het maken en plaatsen van drie houten kios ken in den Haarlemmerhout, en het op- hoogen en bestraten, het zetten van kop- lagcn en het leggen van hardsteenen trot toirbanden in en bij het Florapark en langs den Dreef. Van het 1ste perceel is aanne mer geworden de heer J. A. Raasveld Jr< voor 1900, en van het 2de perceel de heer C. Bosvoor 2623. Eergisteren is door de politie te Rot terdam aangehouden D. H. A.oud 24 jaren, geboren en wonende te Haarlem, die zich alhier op bedriegelijke wijze had mees ter gemaakt van twee revolvers ten na- deele van den heer S. de Jager. Gisteren is door de politie aange houden de beruchte dief Hartog Koks, die zich opnieuw aan diefstal had schuldig ge maakt. Hij is andermaal naar de gevange nis overgebracht, waaruit hij eerst in de vorige maand was ontslagen. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 20-April 1882. 1 C K te Zaandam, overtreding der wet op de honden belasting te Zaandam f5 boete of een dag subs. gev. straf e. e. 2. E N wed. J F A te Haarlem, overtr. als voren te Haarlem, f6 en f5 boete of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 3. G S te Purmerende, hoon vrijgesproken. 4. P v. d. W te IJmuiden, hoon, bij verstek) f8 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 5 C v. d. V te Lisse, diefstal, vrijgesproken. 6. D J te Bennebroek verzuim geboorte aangifte f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 7- D K en J V te Oostzaan, bel. van een bed. beambte in functie, ieder f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf en solidair in de kosten. 8. C v. d. B te Wijde Wormer, diefstal, eene maand cell. gev. straf e. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Verschillende portemonnaie's met geld. Een dito met groot en klein geld. Een defecte gouden oorbel. Rozen kransen zonder en met étui's. Eene portefeuille met kaartjes. Een parasol. Een handschoen. Een lombardbriefje. Een R. K. Kerklxiekje. Drie strooien kinderhoeden. Een zwarte voile. Vijf luiers. Een lederen riem en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Voorts te bevragen: Een bloedkralen kettinkje met gou den sluiting, bij C Hagebout, Nieuwekerksplein no 6. Een gouden ring, bij den Heer Prinsen Geerligs, Nieuwe Groen markt. HAARLEM, 19 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 18 koeien, verkocht 15 voor f 100 a 175; stierverkocht voor f a vaarzen, verkocht voor f a 3 pinken verkocht - voor f 60 a 80; 3 graskalveren verk. voor f 25 a 30, 71 nuchtere kalveren, verk. voor f 3 a 7, 58 schapen, verk. voor f 22 a 32 2 lammeren, verkocht - voorf 12 a - biggen ver kocht - voor f - a - varkens, verkocht voor a c. per '/s kilo, 1 paard tot f 65 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 10 stapels kaas, 970 stuks, wegende 2002 kilo hoog ste prijs f 28.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 19 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 140 vette kalverenlste qnal. 110, 2dequal. 0,95 per kilo, graskalf fa 180 nuchtere kalveren, 5 a 8, - schapen en lammeren a 226 vette varkens 50 a 59 c. per kilo. SCHIEDAM, 21 April. Moutwijn, per ned. vat f 12, Jenever 17,50 Amsterd. proef f 18,75; Spoeling f 0,80 dito commissie f 0,70. GOUDA, 20 April. Kaas f 27'/a a 29 le qual. f a2e qual. f 25 a 27 zware hooger in prijs aangevoerd 36 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.15 a f 1.26 der weiboter f -.95 per kilo. a 1.10. Handel zeer vlug HOORN, 20 April. Ter waag gewogen 170 stapels kaas wegende, 41285 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f oor kleine, 37,50 en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LEIDEN, 21 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden a - stieren 62 a 145, ossen 162 a 240, melkkoeien f 173 a f 276, kalveren dito 180 a 305, vare dito f 98 a 225, vette dito f 168 310, graskalveren f 26 a 52, vette 32 a 74, a nuchtere dito 3,a 7,— vette schapen 33 a 35,weide dito a lammeren magere varkens /18 a 46, biggen f 8,a 13. LONDEN, 20 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 2,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 6/4 a 6/6, Kalveren 4/4 a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/9. ALKMAAR, 19 April. Op de heden gehouden paar denmarkt waren aangevoerd 168 paarden; pijrzen van f58 tot 575. Amsterdam 21 April 1882. Prijzen der onderstaande effecten genoteor pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/> ®73/» 8 81 1017/, 93 793/e 83 631/4 641/, 58>/„ 95s/, 74»/ls 88 277/, 45 261/, 261/4 43'/, H;/. 133/4 112 114'/. 343/s 15»/4 123/a 1151/, 143 118 74 142 1513/4 20 V, 49 511/s 1231/, 47 3/, 863/4 82 853/s 623/„ 61i/s 6I1/4 139 351/4 132K/4 103 1081/, IOO1/4 943/4 96s/i 101 107V, 144 1321/j 129 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening6 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obi. buiten]. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—26000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii ii u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/. 1877 4 Columbia. Obligation41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Asnd. Nstionale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4lj, 1875 5°/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breet Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Eriè W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 51/, pet, LONDEN, 21 April. Bij de Lloyd is uit Soerabaya onder dagteekening van beden bericht ontvangen dat het Ned. Indische stoomschip Bandaop de reis van Bima naar Nangamessie, door storm in de straat van Sapi is vergaan. De kapitein (H. J. Rei- neke) en vier man der equipage zijn gered. NEW-YORK, 21 April. Achthonderd Ne derlanders zijn eergisteren in deze stad aangekomen, van waar zij zich naar Min nesota begeven. CALCUTTA, 21 April. Luidens berich ten uit Mandalay, is het moorden aldaar weder hervat. De koning deed zijne beide zusters, de tweede koningin, zijn kanselier der schatkist en vijftig hunner bloedver wanten ombrengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3