MARKTBEIilCHTE\. BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht. Voor geest en hart. De waarheid en het Christendom. Allerlei. Maandag-ochtend heeft aan de fa briek der firma Merkelbach, Yan Enkhuysen Co. te Breda een ongeluk plaats gehad. Deze fabriek wordt, met het oog op de vervaardiging van het standbeeld van graaf Jan Van Nassau, aanmer kelijk uitgebreid. Vóór een der nieuwe gebouwen stond een steiger, waarop drie werklieden zich bevonden. Plotseling stortte die steiger in elkander en vielen alle drie van een aanmerkelijke hoogte op den grond. Een van hen werd voor dood opgenomen, een tweede werd aan de beenen en een derde aan de borst zwaar gekwetst. Te Saint-Ouen is met den besten uit slag eene transfusie van bloed verricht aan mevr. B. aldaar, die zooveel bloed verloren had, dat men aan haar behoud wanhoopte. Haar echtge noot leverde het noodige bloed en zij is nage noeg hersteld. Een nieuwe vorm voor een oud ver gift wordt tegenwoordig geëxploiteerd, onder den naam van: Eau Mysterieuse. Het is een haar kleurmiddel, dat behalve de gewone hoeveelheid zilverzouten (lapis infernalis) ook nog koperzouten in ammoniak opgelost bevat. Hetgeen deze on zedelijke industrie dubbel gevaarlijk maakt, is het feit, dat de flesch een opschrift draagt, inhou dende de mededeeling, dat de vloeistof volkomen onschadelijk is. Men zij gewaarschuwd, daar de koperzouten nog steeds tot de vergiften gerekend worden, ondanks de verklaringen van alle kappers en haarververs der wereld. Een goed geheugen schijnt de Delfs- havensche politie te hebben. Zekere M. D. stoe- lenmatter, en diens vrouw in 1872 en 1878 in het politieblad gesignaleerd, ziju Donderdag inge pikt" en naar het huis van arrest te Botterdam getransporteerd; de justitie heeft nog een kleine rekening met hen af te sluiten. Naar wij vernemen, heeft de Stoom vaartmaatschappij Insulinde den bouw van twee nieuwe stoomschepen opgedragen aan de Kon. Fabriek van Stoom- en andere Werktuigen, te Amst. (dir. Van der Made), Met ingenomenheid maken wij hiervan melding, daar langs dezen weg onze nationale industrie de gelegenheid zal hebben te bewijzen, dat zij op het belangrijk ge bied van den scheepsbouw bij machte is de con currentie met de buitenlandsche werven te door staan. Algemeen zal men denken zijn erf door een paar waakhonden eenigszins beveiligd te hebben voor dievenbezoek; doch dat die waarborg tegen diefstal niet zoo heel groot is, bleek op een nacht te Groesbeek, daar bij een boer aan de Cranenburgsche grenzen zijne beide waakhonden werden losgemaakt en medegenomen. Tevorigenjaremaakte eenZwitsersch fabrikant, de heer Wettstein, te Toss, in het kan ton Zürich, bekend dat hij „militaire zakdoeken" vervaardigde, waarop afbeeldingen van de ver schillende stukken van het nieuwe Wetterligeweer met ophelderende aanteekeningen in het Duitsch en Fransch gedrukt waren. Het schijnt dat deze vinding zich het ministerie van oorlog in Frank rijk ten nutte heeft gemaakt. Althans soortgelijke zakdoeken met doeltreffender aanduidingen zijn thans bij het leger tot onderrichting van den soldaat in gebruik gesteld. In het midden van den zakdoek is het krnis van het Legioen van eer afgebeeld op een rooden grond, met het on derschrift: Eer en Vaderland. Eondom dit mid delpunt vindt men in den kring eene reeks medaillons, de officieren van allerlei rang voor stellende, beginnende met den tweeden luitenant en eindigende met den commandant van een legerkorps. De verschillende uniformen zijn zóó duidelijk afgebeeld, dat een gewoon burger op het eerste gezicht kan zeggen tot welk wapen een officier, wien hij ontmoet mocht hebben, behoort. De zakdoek voor den infanterist geeft nauwkeurige teekeningen van de wapens bij de infanterie in gebruik, met ophelderingen omtrent hun samen stel. De rand van den doek is in de nationale kleuren gedrukt en binnen die omlijsting vindt men een aantal gezondheidsvoorschriften, die in acht genomen moeten worden op marsch en in het veld. Ziehier eenige dier voorschriften: „Draag uw stropdas los om den hals" „een flanellen band 's daags en 's nachts om het lichaam, om diarrhee te voorkomen" „stil den dorst met een weinigje wijn, koffie, azijn met water, of cognac met water" gebruik wat brood en een weinig koffie vóór het op marsch gaan„ „sterke drank doet meer kwaad dan goed" „drink water nooit haastig en ook nooit koud" wasch in uw kwartier handen en gezicht en, als het kan, het geheeie lichaam" „wrijf de voeten in met een weinig vet of cognac en kook eerst daarna uw soep. Anna Loftus, een löjarig meisje, redde zich Donderdag-avond uit een brandend huis te Stockport. Nauwelijks het gevaar ontkomen, be merkte zij dat haar zevenjarig zusje in het in lichterlaaie staande gebouw was achter gebleven, Zij bezwoer de omstanders om hulp te verleenen, maar niemand waagde het, zich in het brandend gebouw te begeven en zijn leven voor dat van een ander in de waagschaal te stellen. Si.el beraden dompelde het meisje toen haar om slagdoek in het water, wikkelde zich er in en was in het volgend oogenblik in de vlammen ver dwenen. Met onbeschrijfelijke spanning verbeid den de toeschouwers den afloop van het ontzet tend waagstuk, en reeds had men alle hoop opgegeven, toen het dappere meisje met haar zusje in de armen weêr te voorschijn kwam, maar voor het gebouw in zwijm neerviel. De reddende engel had zware brandwonden in 't gelaat en aan de armen, die haar onverwijld vervoer naar het gast huis noodzakelijk maakten. Dank zij een zeer zorg vuldige verpleging is het brave meisje buiten ge vaar. Te Amsterdam heeft de vrouw, die, zooals wij indertijd gemeld hebben, door haar man iu den hals is gesneden, gepasseerden Vrijdag hersteld het gasthuis verlaten. Ook de Kamer van Koophandel te Sneek heeft een adres gezonden aan den Minister van Waterstaat, met verzoek, dat reizigers 3e klaese van en naar alle plaatsen mogen worden opgenomen, waar sneltreinen loopen. In de Zevenwolden heeft men in ja ren niet zulk een lagen prijs voor de aardappelen gekend als tegenwoordig. Zandaardappelen kosten slechts 14 stuivers de Hl., kleiaardappelen 26 stui vers de Hl., van alles de beste soorten, ofschoon er bijna geen aardappelen zijn van slechten smaak. Vele landbouwers hebben nog zooveel aardappelen gekuild, dat ze er letterlijk mee verlegen raken. Ongelukkig, om niet te zeggen schandelijk, is het, dat vele boeren liever de aardappelen laten ver rotten dan ze tegen een lagen prijs, in het belang van den arbeidenden stand, van de hand te doen. In den laatsten tijd wordt de elec- triciteit ook aangewend als een middel om het gehalte van eenigszins harden, zuren wijn te verbeteren. Door de twee polen eener galvanische batterij in een vat met wijn te dompelen, wordt het vocht veel beter van smaak. Waarschijnlijk berust deze werking op de ontleding van den wijnsteen. Bij de opening vandeNederlandsche Weldadigheids-tentoonstelling te Brussel, werd een tropee van Nederlandsche en Belgische vlaggen boven den ingang van het Paleis voor fraaie kun sten aangebracht. Sedert eenige dagen heeft nu de wind de Nederlandsche kleuren weggewaaid, zoo dat de Belgische vlag alleen is overgebleven. Dit maal dus is Nederland van België gescheiden, zonder dat het de minste opschudding in Europa veroorzaakte. Te Woodford, bij Londen, heeft weer een bokspartij om 10 plaats gehad. Het ge vecht duurde 25 minuten en de beide strijders havenden elkander duchtig. De politie kwam niet tusschenbeide. Het stoomschip Voorwaarts van de Maatschappij Nederland is Zondagnacht op Faro ir. de straat van Messina aan den grond geraakt. Na 700 ton van de lading in lichters te hebben gelost is het schip vlot geworden en onder eigen stoom te Messina binnengekomen. De lading schijnt r.iet beschadigd te zijn. De brievenmail isintus- schen naar Marseille doorgezonden. Een Parijsch telegrafist, Montagne genaamd, is ontslagen omdat hij Kegeeringsde- pêches aan Gambetta heeft medegedeeld. Brave man die mijnheer Gambetta! Sarah Bernhardt's of Mevrouw Da- male's magerheid wordt bijna even veel bespro ken als hare talenten, en de bladen van alle natiën zijn onuitputtelijk in allerlei glossen daarop. Zoo laat de Clairon uit Toledo berichten, dat de kun stenares daar een beroemde wapenfabriek bezocht en door den directeur ontvangen werd, die de fijnste kling van zijn verzameling uil de scheede trok om ze zijn gevierde bezoekster ten geschenke aan te bieden. Maar in vergissing stak de direc teur, bij het afscheid nemen, toen bij het ge schenk zou meegeven, in plaats van den degen. de slanke Sarah in de scheede. Eer gis teren-a vond is eenbejaardhe er, die uit een rook-coupé in een niet-rookcoupé van den Gooiscben stoomtram wilde overstappen, tusschen twee wagens op de rails gevallen, met het treurig gevolg, dat hij onmiddellijk een lijk was. Het beste middel om nooit de waarheid te hooren is, zich van lieden te omringen, die van ons afhankelijk zijn. Gedachten zijn even als de weersgesteld heden, onbestendig en wisselvallig. Schijnt de vroo- lijke gelukszon op ons pad, dra nemen zij alle een rooskleurigen tint aan, en even zoo in 't om gekeerde. Bij eiken strijd onder de menschen heeft de duivel zijne percenten. Als het oordeel der menschen ook Gods oordeel was, dan waren er engelen in de hel en duivels in den hemel. Ware virtuosen zijn vele menschen in de kunst zichzelven en anderen het leven te ver bitteren. De waarheid is niet alleen eene nooit hoog genoeg gewaardeerde gave, doch de kennis der waarheid brengt ook veelzijdige verplichtingen mede. De mensch moet er naar streven om zich de door het geloof verkondigde waarheden eigen te maken, in de beteekenis en in den zin en in deu samenhang daarvan zoo diep mogelijk door te driegen, den rijken inhoud en de onderlinge betrekkingen, voor zoo veel als doenlijk is, te bevatten, vooral zich rekenschap van zijn geloof te geven. Want hoewel elk geheim, althans in dit leven, een geheim voor hem blijft, toch moet hij pogen daarin een blik te werpen tot zoover dat de beperktheid van zijn verstand hem het „niet verder" toeroept. Aldus zal het Christendom de menschelijke rede, als zij zich niet vijandig daartegenover stelt, op tweevoudige wijze vervol maken vooreerst door haar een overrijken schat van waarheden te ontvouwen, vervolgens door de verplichting, welke het oplegt en tevens gemak kelijk maakt, om den inhoud der medegedeelde waarheden zoo goed mogelijk te begrijpen. Het Christendom heeft een rijkdom van waarheden ouder de menschen verspreid en aan den men- schelijken geest ter overdenking aangeboden. Niet slechts wat door de rede achterhaald kon wor den, ook de geheimen der bovennatuurlijke orde werden door het Christendom een gemeen-goed van wie niet vrijwillig zijne ooren toesloot voor het overtuigend woord der openbaring. Het ge loof huwde met de rede en bood aan het men- schelijk verstand de volle mate van waarheden aan, welke God besloten had aan de menschheid te openbaren. Uit de gerechtszaal. (Het O. M. eischte 6 maanden, de verdediger wil dien eisch tot 2 maan den gereduceerd zien, de rechters verschijnen en zijn van oordeel dat eene straf van 4 maanden moet worden toegepast.) President. Beschuldigde, hebt ge iets tegen uwe veroordeeling in te bren gen? Beschuldigde. Neen, mijnheer de president, ik verheug me dat geen van allen gelijk heeft gekregen. Wanhopig besluit. Student (een pistool in de hand houdende;. Alles is verpand, aile middelen zijn uitgeput, ik heb tot het uiterste besloten, welaan mijn laatste vriend, bewijs gij mij den laatsten dienst en ga ook gij in de Bank van leening. Een dilemma. Vader. Karei, heb je nu weer met Frits gevochten; eerst begint Frits met je te vechten en nauwelijks heb ik 't hem verboden, of gij begint opnieuw? Karei. Ja maar papa, wie moet dan eigenlijk beginnen? Een zeldzaam geval. Hebt ge 't gehoord» Mozes Meier Levizoon heeft gisteren geen zaken op de beurs kunnen doen. Dan heeft hij gis teren ook eens een eerlijken dag gehad. Het geschenk. In een gezelschap maakte men zich vroolijk over het stompneusje eener jonge dame. „Nu ja," sprak zij, 't fatsoen bevalt me ook niet, maar 't is een geschenk dat ik op den dag mijner geboorte ontving en dergelijke geschenken moet men in waarde houden. Geluk bij ongeluk. Levi Cohn uit Polen is voor zaken in Parijs. Hier wordt hij ziek; hij ontbiedt een dokter, die hem na verloop van vier weken geneest. Levi ontvangt de rekening; het bedrag daarvan komt hem zeer hoog voor en hij maakt eene vergelijking met het doktershonora rium in Polen. „Dokter, zegt Levi, toen de genees heer hem de laatste visite bracht, ik heb vele redenen dankbaar te zijn dat ik in Frankrijk ziek geworden ben." „En waarom?" vroeg de Esculaap. „Omdat, als ik uwe rekening in Polen had ge kregen, ik minstens vijf jaren ziek had moeten zijn," antwoordde Cohn. Opvoedings-resultaten. Jetje was reeds van kindsbeen af, aan bescheidenheid gewoon, en als men haar iets aanbood, nam zij altijd 't kleinste, zooals een welopgevoed kind betaamt. Op zekeren dag is er visite bij mama en daar de kleine zoo aardig presenteeren kan, wordt haar de schaal met gebakjes toevertrouwd. Als echter mevrouw Lammers een gebakje neemt, dat toevallig grooter dan de anderen is, trekt Jetje eensklaps de schaal terug, met de ontzettende woorden: „Mama ze neemt 't grootste!" BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: L J v. Bommel en M Duits, D Busé en M C de Laat; A Polak en J de Vries; J Genevasen en C D Okkevman; AC Blok en E Bottelier; J Velden en M CA Rooij; Jhr. A C Baron van Asbeck en G M Moerbeek. Getrouwd: A I de Leeuw en J H Vogelpoel; W Lubbers en H E de Vries; G J M v. Hoekelen en A E Koster; J H v. Akker en J Versteeg; C J Cornet en W M Hirs; W van Duren en C Boutellier; J Surendonk en C v. Es; W Wigledam en H van der Meulen. Bevallen: M Verreijk geb. Waning z. H Dingsdag geb. Wallack z. J E v. Velthoven geb. Cramer z. G Ebeli geb. de Wilde z. M G Smolenaars geb. van Leuven z. J J de Jongh geb. Mathlener z. MA v. d. Bilt geb. de Waal Malefijt d. M J Okhuijsen geb. Sloots z, AM Smit geb. v. d. Stadt z. M v. Zonneveld geb. Wijkhuisen d. A J van Nieuwen- b'oven geb. Winter z. A Pleijsant geb. Visscher z. A v. Alpnen geb. de Boer z. H M v. d. Berg geb. v. Tongeren z. J Libosan geb. Boeree z. C J Mooij geb. v. d. Berg d. GA Broeksma geb. Noordberger d. M Grilles geb. ten Pierik z. J F Pollé geb. Heijtink z. D Switser geb. de Goede d. A M C Stokman geb. van de Slijp z. M J Schilperoort geb. Sliggers z. AP Looman geb. van Stijn z. D Hoes geb. ter Mets z. J v. d. Leij geb. Huijgens z. C C Jonkman geb. van Wieringen z. T Slootweg geb. Bax z. Overleden: Een als levenl. aangeg. kind van het vrou welijk geslacht van J Verreijk Rozensteeg; H E H Bakker 5 mn. d. K. Poellaan; A J J Poortman 8 mn. z. Zijlstraat; T J Landwerd 13 mn. z. Vrouwensteeg; P A Reuling 5 mn. z. K. Heerenstraat; M Groenen- daal 24 dg. d. Tuchthuisstraat; E M Kersch 60 j. echtg. van J v. d. Schinkel Houtmarkt; -WC Bonger 74 j. echtg. van J Bauer Gr. Houtstraat; P Boutellier 2 j. z. L. Molensteeg; J R Anthonisse 1 mn. z. Oranjeb. laan; T de Jong 25 j. echtg. van W J Pieleprat Pa pent. vest; M v. d. Bent 79 j. Gr. Houtstraat; J D Biengreber 88 j. Gr. Heiligland; K Laatstra 5 mn. z. Ged. Kraaijenh. Gr. J Groeneweg 71 j. Ged. Oude Gracht; AL Vastenouw 4 mn. z. Ridderstraat. CORRESPONDENTIE. A. J. te L a. d. M. Uw briefkaart te laat ontvangen. De bij voeging zal in bet volgend nummer geschieden. DE ADM. HAARLEM, 24 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe,-awitte dito f 8 75 a 10,50. rogge J 6.50 a 7.haver 4,a 4,625; gerst 6.— a f 6.50 duivenboonen 7,— a 7,60; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per—kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 22 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet tarwe winter- f 12,a 13,—, zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.15 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 24 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen -,a -. f - heet. paardenboonen - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat 1ste qual. 49.a 56.2de qual. f.— 44 a 48.—. SCHIEDAM, 25 April. Moutwijn, per ned. van 11,75, Jenever f 17,25, spoeling f 0,40 dito commissie f 0,50 HOORN, 22 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet tarwe f 10,—, - heet. rogge f 8 heet. gers 6,-9 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 22,00 a karwijzaad f 13,64 heet. boonen: heet bruine f 10,50 gele f f heet. paardeboonen f 7,25 a 9 heet. erwten f— heet. groene ƒ13,50 heet. grauwe 14,— heet. witte 150 heet. aardappelen 1,60 a 2,20 alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 70 tot 180. veulens fa - koeien van f tot 60 kal veren van 5 tot 16, 70 schapen van J 36 tot 46 900 lammeren van 26 tot 37, 40 varkens van 20 u 28zeugen van tot 240 biggen van f 6 a 12; 12 bokken 0,60 f a7, 7 geiten/1.a 8. PURMEREND, 25 April. Kaas: aangevoerd 158 stapels prijs der kleine kaas f 37,50 middelbare Boter 1.10 a 1.20 per kilo. Runderen: aangevoerd 335 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 184 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 281 stuks, prijs f6 a 16 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 48 stuks, prijs 54 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 120 stuks, prijs f 18 a 38 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 281 stuks, prijs f 9 a 13, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1650 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a perstuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 3,a 3,50 eendeneieren f3,70 per 100 stuks. ALKMAAR, 22 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt38 koeien 150 a 230, 49 nuchtere kalveren 4.— a 16, vette kalveren a 739 schapen 24 a 31, - varkens f aper kilo, 132 ma gere dito 20 a 36,00 9 bokken 4 a 9, 1 paarden 75 a 18 lammeren f7 a 12.— ROTTERDAM, 25 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard. 1851 runderen 154 vette- en graskalveren 286 nuchtere kalveren, 231 scha- en of lammeren, 334 varkens, 292 biggen, 1 bokken of geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van hedea waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 70 e.; kalveren lste qual. 105 en 2de qual. 85 c., schapen 85 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 114/8 ton, 190/16 tonnen, 1191 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 58. 2e qualit. f 54, 3de qual. f50. ALKMAAR, 21 April. Granen. Men besteedde voor tarwe 11,25 a 11,75, rogge 8,a 8,25, gerst 5,75 a 6,50, dito chev. 6,377a a 7, haver 3,70 a f4,50, paardenboonen 6,75 a -,— bruine dito ƒ8, a 11,50, duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 14,a 17,— grauwe dito 13,a 17,vale dito 12 a 15, Witte a 21 April. Aangevoerd 150 stapels kaas, wegende 30,980 kilo; de prijzen waren voor kleine f 35,— commissie- f32,middelbare! 32,laagste f 15. 24 April. Ter veemarkt werden veikocht 2 koeien van f160 a 260, 253 kalveren van f 30 a 90, 35 nuchtere dito van f 4 a 12, 2 schapen f 26 a 37, 84 varkens f48 a 60 c. magere a c. per kilo. LONDEN, 24 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2100, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/4 a 6/4, Kalveren 5/- a 6/4 Zwijnen 4/- a 4/9. AMSTERDAM, 24 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 957 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit 0,72 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 280, - graskalv. a 192 nuchtere kalfk 4 a 9, 176 schapen en lammeren 18 a 28, vette varkens 48 a 58 c.; beiden per kilo. 26 biggen 9 a 13; - paarden a Amsterdam 25 April 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld27, t 8 H Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope ft Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 47, a 1877 4 Columbia. Obligatien47j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. ge8temp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl47j 1875 5<7„ Xtalte. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Humenle Aandeelen Spw. di Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 «j Rotterdam. Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusiand. 1864- 5 Geldkoers, prolongatie 67, pet. genoteer de koers 671/18 80 lOD/a 927, 797, 83 637, 64 52'»/,, 957, 747, 877, 287,, 45 26'/, 267, 437, 113/, IS3/, 1127, 118 347,8 157, 127, 1157, 1437, 1177a 733/, 142 151 207a 49 517, 1233/,, 477, 887, 82 853/, 627, 607, 6H/, 139 367, 133»/, 1027/, IO87, 101 95 967/, 1007a 1077/, 1447, 131 129 KAIRO, 25 April. De Kliedive heeft den cor respondent van Beuter's Office bij een gesprek de verzekering gegeven, dat hij volstrekt geen plan heeft te abdiqueeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3