MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Onze kinderen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 29 April. Het aantal leden van de natte gemeente, slachtoffers van de Drankwet, die voor het Kantongerecht alhier terechtstaan, i3 steeds klimmende. Woensdag 11. bedroeg dit getal niet min der dan 60. Het heet wel eens, dat de mensehen hoe langer hoe vroeger sterven. Uit eene studie van Benoiston de Chateauneuf voor de Academie te Parijs bleek het tegendeel. Daarin toch wordt o. a. berekend, hoe in het tijdperk 17751825 de menschelijke levensduur is vooruitgegaan. Vroeger stierven beneden de twee jaar van de 100 kinderen 50, in die halve eeuw 3839. Beneden de tien jaren stierven vroeger van de 100 kinderen 55, in dat tijdperk 43. Vroeger rekende men, dat van de 100 personen er 21 vijftig jaar werden, nu 32. Vroeger 15 zeventig jaar, nu 24. Vroeger stierf jaarlijks een persoon op de 30 personen, nu een op de 32. Er is dus alle kans, dat onze kindskinderen in den zooveelsten graad, bogen mogen op leeftijden als Methusalem! Volgens den Courier de la Meuse heeft de leidekker J. Boveus, te Kothum, een systeem uitgevonden, bij welks toepassing het beschadigen van daken zelfs bij den felsten orkaan niet'meer mogelijk zal zijn. Een uitgever teNew-Yorkheeftdezer dagen een vreemdsoortig werk in het licht gegeven, namelijk een Woordenboek der postjes! Dit boek bevat: de naamlijst van al de plaatsen welke het gouvernement kan vergeven; den weg langs welken men die plaatsen kan bekomen en den tijd welken men er waarschijnlijk in zal moeten blijven, en eindelijk de opsomming der winsten die men er in maken kan, om later met eervol ontslag op pensioen te kunnen leven. Het plan van de Lesseps, om de zee naar de Sahara te leiden, vindt, gelijk wij reeds mededeelden, wel steun bij de Eransche regeering, ofschoon zij de zaak aan particulier initiatief wil overlaten. Dit nu maakt, meenen wij, de ver wachting, dat er iets van het plan komen zal, al zeer gering. Toch verdient het plan gekend te worden. Van de Golf van Gabes loopt westelijk door Tanis en Algerië en hier en daar afgebro ken tot aan de grenzen van Marokko een reeks lage terreinen, die chott of sebkha genoemd wor den. Het eerste en grootste ligt betrekkelijk dicht bij de zee en doorsnijdt Tunis. Het is bekend onder den naam Chott Kebir. Dan volgt westelijk de Chott Melrhir (beiden in Algerië) Zij zijn niet alleen door vele reizigers beschreven, maar ook opgemeten door majoor Roudaire. Het zijn geen moerassen; zij gelijken meer op drooge beddingen van meren. Waarschijnlijk vormden zij in de oud heid het meer Tritonis. Als zij door de gemeen schap met de zee weder met water werden ge vuld, zou niet alleen het verkeer tusschen de beide oevers (op zich zelf reeds een groot voor deel) gemakkelijker worden, maar uit wetenschap pelijke onderzoekingen is gebleken dat dit ge deelte der Sahara niet altijd onvruchtbaar is ge weest. Er zijn groote rivieren geweest, wier bed dingen nog duidelijk zijn te bespeuren. De uit damping van de chotts, als zij weder met water gevoed zijn, zal de vruchtbaarheid en den plan tengroei doen herleven. De bosschen zullen regen aantrekken en het gevallen water regelmatig doen afvloeien. Als de reeds vruchtbare gedeelten van Algerië door nieuwe vruchtbare streken met de hoogvlakten, die als vruchtbaar bekend staan, vereenigd zijn, zal een spoorweg meer reden van bestaan hebben, dan thans, nu hij door een woes tijn zou loopen, naar een plaats, welks handels verkeer erg overdreven is voorgesteld. Men geeft hoog op van de karavanen, die naar Timbuktoe gaan, maar een dozijn karavanen vult nog niet één goederentrein. Volgens bericht van een der te Tau- tis gevestigde consuls is in het dorp Cuzondere, aan den weg naar Kerbela (het groote Persische kerkhof) iu Kurdistan, eene epidemie uitgebro ken, die veel op pest gelijkt. Door de Turksche autoriteiten zijn onmiddellijk strenge maatregelen genomen aan de grenzen. Iemand uit Wouw is wegens het moedwillig uitgeven van Belgische centen door het kantongerecht te Bergen-op-Zoom veroordeeld tot eene geldboete. Ook in de aan de zuidelijke grens gelegen dorpen wordt eene strenge controle uitgeoefend. Zondag-avond vertrokken een drie- tal slagersknechten per nachtboot de IJsel van Zwolle om een dagje in Amsterdam door te brengen. Zij keerden Maandag-avond met dezelfde boot weder terug. Gedurende de reis is een hunner op onbekende wijze over boord geraakt, zonder dat iemand der mede-passagiers of der bemanning er iets van bespeurd heeft; het was zekere Gerrit Hin- nen, de 22jarige zoon eener weduwe, een oppassend jongraensch. Tusschen Kampen en Katerveer werd hij vermist; omstreeks half een uur was hij naar boven gegaan, zeggende dat hij in de voorkajuit wat wilde gaan slapen, maar hij is daar ook door niemand gezien. In zijn overjas, die hij iu de achterkajuit had achtergelaten, bevonden zich nog eenige versnaperingen die hij te Amsterdam voor de kinderen van zijn patroon had gekocht. Aanhet Eransche ministerievan fi na n- ciën wordt thans de doelmatigheid overwogen van eene nieuwe muntsoort, die de tegenwoordige kope ren munt vervangen zal. De monsters, welke met dat doel aan de Munt te Parijs zijn geslagen, ge lijken op de Belgische en Duitsche van nikkel en zijn van 5, 10 en 20 centimes. Zij zullen, om niet voor zilveren stukken aangezien te worden, een achtkantigen vorm hebben. De Duitsche ingenieurConradSaebe beeft brevet gekregen voor een nieuw door hem uitgevonden model achterlaadgeweer. Dit vuur wapen, waaromtrent de Keizer zich een verslag heeft laten uitbrengen met last het te beproeven, is van een zoo eenvoudige en tevens sterke con structie, dat herstellingen zelden zullen voorko men. Voor de lading worden slechts drie bewe gingen vereischt en men kan er dertig schoten in de minuut mede doen. De loop heeft een kaliber van 9 mm. De patroon is een derde lichter dan die van het geweer model 1871, en de soldaat kan dus meer patronen bij zich dragen, wat tegenwoordig een zaak van bizonder groot gewicht is. Ook het wapen zelf is minder zwaar dan het Mausergeweer. De verandering der ge weren oud-model in die van het nieuwe systeem zou geen zwarigheden opleveren. In vorige eeuwen was 'tie Bols ward gewoonte, dat de nieuw gekozen leden der vroed schap ƒ100 tot ƒ150 gaven voor een maaltijd, soms nog daarenboven „een anker wijn, een varn- del Hollands bier, sampt taback en pijpen." Van die galden werd in 't begin der 18de eeuw een deel besteed tot vernieuwing der vroedschapsbank in de St-Martinikerk. De magistraat en vroed schap beheerde benificiale goederen, beschikte over de tractementen der Hervormde predikanten en stelde prijs op een eereplaats in de beide Her vormde kerken. Sinds 't begin dezer eeuw zijn de kerken met haar ameublement in eigendom over gegaan aan de hervormde gemeente, magistraat en vroedschap zijn vervangen door een gemeen teraad, die niets meer onder zijn beheer heeft, welks leden niets bijdragen en nooit bijdroegen tot onderhoud van eenige bank in de kerken. De eigenlijke vroedschapsbank bestaat niet meer, doch de magistraatsbank werd bij overlevering Dog altijd beschikbaar gesteld voor de leden van den gemeente) aad. Alle reden van bestaan voor zulk een raadsbank heeft opgehouden sinds er geen Staatskerk meer is. Met het oog daarop hebben kerkvoogden en notabelen besloten deze bijna altijd leeg staande bank van nu af in eigen gebruik te nemen voor de leden der gemeente. Uit Drente wordt ons geschreven: Voor eenige dagen deelden wij mede, dat enkele slachters het voornemen hadden zich op Berlijnsche of eene andere Duitsche markt van vet rund vee te voorzien, dat daar thans beduidend lager in prijs moet zijn, dan hier te lande. Het is echter gebleken, dat de invoer van slachtvee uit Duitschland niet dan onder de meest strenge waar borgen door de Hooge Regeering is toegelaten, om welke na te komen zooveel formaliteiten moe ten worden vervuld en kosten gemaakt, dat de belanghebbenden begrijpen, dat de kosten boven het gewin gaan. Het verzoek om vergunning tot invoer hebben zij dan ook reeds ingetrokken. N e w-Y orkisdoor debovengrondsche telegraaf- en telephoondraden met een draden-net overdekt, dat een lengte heeft van 10,000 mijlen. Geen andere stad is nog zóó door de „telephoon- spin" ingesponnen, ofschoon het hier en daar er wel reeds naar begint te lijken. De correctioneele rechtbank van Eau heeft een dokter in de medicijnen Gaye ge naamd. wegens valsch spel, aan de speelbank, tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Een wedstrijd per luchtballon is on langs te Berlijn gehouden tusschen de luchtreizi gers Godard en Opitz. Een zuid-zuidwesten wind dreef de ballons in de richting van Bernau, waar Godard na V/s uur aankwam, terwijl Opitz eerst na verloop van ongeveer 3 uren op een weide tusschen Bernau en Werneuchen neerdaalde. Een van de Deensche bladen oppert het denkbeeld een levensverzekering voor zeelie den te stichten. Het spreekt den wensch uit dat- de reeders geen zeeman in dienst zouden nemen, zonder van hun gage de bijdrage tot een levens verzekering af te houden, en zoodoende te voor komen, dat hunne betrekkingen onverzorgd ach terblijven. Zooals bekend is, heeft de Eransche regeering ten gevolge van den moeielijk en finau- ciëelen toestand na den Eransch-Duitschen oorlog een monopolie voor den verkoop van lucifers ge creëerd en dat aan een te Parijs geconstituëerde maatschappij „Compagnie générale des Allumettes" in régie gegeven. De met groote verwachtingen in het leven geroepen onderneming maakt het niet zeer gelukkig. De hooge uitkeeringen aan de regeering, de concurrentie door den smokkelhandel en de verboden binnenlandsche fabricatie, oefenden gedurende een tal van jaren nadeeligen invloed op den toestand der maatschappij uit. Sedert eenigen tijd is daarin een gunstiger wending gekomen in verband met scherpe controle. Het vorige jaar liet een netto-winst van fr. 3.016.000, zoodat het op het einde van 1880 bestaande nadeelig slot van fr. 11.631.000 tot fr. 8.615.000 teruggebracht is. Een winst van 3 millioen vertegenwoordigt op een aandeelen-kapitaal van fr. 26 millioen ca. 115 pCt. Zooveel zou den aandeelhouders kunnen uitgekeerd worden over 2 a 3 jaren, wanneer de winst aan die over 1881 gelijk blijft. Het aantal verkochte lucifers bedraagt over 1881 82 milliard 844 millioen stuks. TeNe w-Y ork is tegenwoordig bijna alle nachten noorderlicht zichtbaar. Vooral in den nacht van Vrijdag op Zaterdag moet dat merk waardig zijn geweest, toen zich, volgens de be schrijving, aan de eene helft van het uitspansel „lichtende golven en lichtgordijnen vertoonden, waartusschen rechte lichtende strooken, als door den wind bewogen heen en weder wuifden." Bij Darcey heeft een reiziger uit een spoortrein vier revolverschoten gelost op een baanwachtersvrouw, die aan de deur van haar huisje stond om de seinen te geven. Zij werd niet geraakt, en ook haar dochtertje, dat bij haar zat bleef ongedeerd, maar een boek, waarin het meisje las werd door een kogel doorboord. Terstond bij de aankomst te Dyon trachtte men den pleger van den moordaanslag uit te vinden, maar te vergeefs. Het onderzoek wordt echter voortgezet. Tegenover vele menschen is de eenige en beste logica: zwijgen en handelen. Als de mensch het ware gezegd en htt edele gedaan heeft, dan is het overige eene zaak der Goddelijke Alwetendheid, Heiligheid en Gerechtigheid. Wie een duivel in zich draagt, dien kunnen het zelfs Engelen niet naar den zin maken. Gezondigd hebben en er berouw over te gevoelen, brengt ons trots den achteruitgang voorwaarts. 't Zou wel zeer interessant kunnen zijn de longen van zekere menschen te onderzoeken. Deze kunnen namelijk alle soorten van lucht ver dragen, zomerlucht en winterlucht, avondlucht en nachtlucht, kelderlucht en keukenlucht, danszaal- lucht en theaterlucht, slechts geen kerklucht. Weet gij, waarom ik de-kinderwereld liefheb? Ik vind in haar, wat ik in de menschen wereld zoo schaars aantref, namelijk: natuurlijkheid, openhartigheid, rondheid, echte vroolijkheid. Ik vind in haar Goddank zoo weinig, wat ik in de menschenwereld helaas! veel te veel ontmoet, na melijk: langdurige geschillen, haat, geblaseerdheid, huichelarij. Uwe kinderen, o groote menschen, zij bewegen zich natuurlijk en geven zichzelf terug zooals ze zijn. De kinderen maken van hun hart geen moordkuil en zeggen ronduit wat zij meenen: zij noemen mooi wat zij mooi vinden en leelijk wat hun leelijk toeschijnt, heel anders dan vele groote menschen, die maar altoos tegenover elkander comédie spelen, elkaar achter den rug uitlachen en een getrouw gebruik maken van Talleyrands stelling, dat de taal er is om de gedachten te verbergen. Complimenteus. In een kleine stad gaf een lid van een reizend tooneelgezelschap voor zijn benefice het blijspel „Kochus Pumpernickel" en annonceerde daarbij dat Rochus op een levenden ezel ten looneele zou verschijnen. De schouw burg was eivol. Toen Rochus echter uit de cou lissen op het tooneel wilde rijden, verzette de ezel zich daartegen. Schoppen noch slaan helpen. Eindelijk springt Rochus er af, vat den ezel bij de oorer., trekt hem op 't tooneel en zegt: „op 't tooneel zal je verschijnen, de menschen zijn om jou gekomen." Een opstel ln drie woorden. Op zeker gymnasium werd als thema voor ten latijnsch op stel gegeven: eene beschrijving van de gevoelens die iemand bezielen bij 't beklimmen van een berg. Daar waren leerlingen, die met veel omhaal van woorden groote, uitgewerkte, poëtische ont boezemingen leverden. Een van hen had echter voor zijn opstel slechts drie woorden gebruikt, namelijk Utinarn essem supra (was ik maar boven!) Onderwijs in de Nederlandsche taal. Schoolmeester. Wel, jongeluimaak nu eens een zin waarin het zelfstandig naamwoord „handlan ger voorkomt. Piet. Reeds iclaar meester! Mijn moeder heeft heden-morgen mijn broek een hand langer gemaakt. Ook een blinde. Bedelmeisje aan een café'. Alsjeblieft, heeren, een kleinigheid voor een armen blinde. Bezoeker van het cafe. Waar is dan die arme blinde? Bedelmeisje. Die staat buiten om te zier. of er gten agent aankomt. Een schelm. „Ei, ei, jij zoo'n fijn pak kleederen aan!" zei iemand tot een koopmau, die voor de derde maal fout was gegaan. „Welnu, wat steekt daar iu?" hernam de gevraagde. „Een schelm", sprak de eerste venijnig. Muzikaal raadsel. Hoe zal men het in een muzikale term uitdrukken, als men drie boe ven ontmoet tusschen twee maréchaussées? Ant woord: een trio met begeleiding. Zeker teeken. Dokter. Nu hoe gaat het met uwe vrouw? Echtgenoot. Uitstekend, dokter, heden morgen heeft zij een kop bouillon gedronken en kop en schotel onze dienstmaagd naar 't hoofd ge worpen. Niet steeds is de liefde bestendig van duur! Een werkman die Woensdag-morgen 11. was gehuwd, kwam reeds des avonds van dien dag de hulp der politie inroepen om zijn echtgenoote, die was weggeloopen, op te sporen. Donderdag-middag heeft er een begin van brand plaats gehad ten huize van den koop man J. Hangjas aan den Heerensingel alhier. De brand is ontstaan door een pe- troleum-toestel dat defect was. Slechts eenige goederen zijn verbrand of bescha digd. De brand werd spoedig ontdekt en gebluscht. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Een bloedkralen hanger van een oorbel. Een kinder- armbandje. Een wit wollen doek. Een wit linnen doek. Een zwart glacé handschoen. Twee kinderkousjes. Een hoekje met Duitsche gedichten. Een hondenketting. Een parapluie. Een manchet met knoop. Een sigarenkoker. Een hont boezelaar. Een zwarte snuifdoos. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een zwart glacé handschoen. Voorts te bevragen bij de Nobel, Veldlaan, een zilveren armband. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 27 April 1882. 1. W v. N. te Haarlem, overtr. wet hondenbelasting, f 6 en f 5 boete of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 2. T N. h/v J H. te Schermerhom, bedelarij, vrijgesproken. S. S O. zonder vaste woonplaats, (gedet.), bedelarij 15 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 4. K de W. te Amsterdam, het iemand, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeert, toedienen van sterken drank, f 10 boete of 3 dagen suhs. gev. straf c. e. 5. J H de W. te Haarlem, opz. verbr. van afsluiting en verwoesten van oogst, 15 dagen cell. gev. straf c. e. 6. J A K.; L v. G.; J H J. en W v. D. allen te Haarlem, verzet en geweldpl. tegen de politie, de le 15, de overigen ieder zeven dagen cell. gev. straf en allen solidair in de kosten. 7. G T. en PT. h/v C de R. te Schermerhorn, diefstal en medeplichtigheid de le drie de 2e twee maanden gev. straf en solidair in de kosten. 8. A T V. te Zaandam, diefstal in dienstbaar- heid, een maand cell. gev. straf c. e. HAARLEM, 26 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 36 koeien, verkocht 34 voor f 100 a 230; 1 stier; verkocht 1 voor f 60 a vaarzen, verkocht voor f a - pinken verkocht - voor f a - graskalveren verk. voor f a ,54 nuchtere kalveren, verk. 54 voor f 4 a 7, 57 schapen, verk. 50 voor f 20 a 36 - lammeren, verkocht - voor f a 3 biggen ver kocht 2 voor f 8 a 10; - varkens, verkocht voor a - c. per '/s kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 25 stapels kaas, 2510 stuks, wegende 4155 kilo hoog ste prijs f 30.50, middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 26 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 4 runderen, 155 vette kalveren, lste qnal. 110, 2de qnal. 0,95 per kilo, graskalf a 145 nuchtere kalveren, 4 a 8, 3 schapen en lammeren fa 154 vette varkens 46 a 56 c. per kilo. SCHIEDAM, 28 April. Moutwijn, per ned. vat f 11,50 Jenever 17,Amsterd. proef f 18,25; Spoeling f 0,50 dito commissie f 0,50. GOUDA, (27 April. Kaas f 28 a 30 le qual. fa 2e qual. f 25 a 27 zware hooger in prijs aangevoerd 52 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.20 a f 1.30 der weiboter f 1.per kilo. a 1.10. Handel zeer vlug HOORN, 27 April. Ter waag gewogen 210 stapels kaas wegende, 50811 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 38,oor kleine, 30,— en voor hooikaas f commissie f middelbare, f LEIDEN, 28 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 3 paarden 30 a 45, 8 stieren 60 a 152, ossen a 790 melkkoeien f 170 a f 275, 180 kalveren dito 180 A 302, 268 vare dito f 100 a 230, 70 vette dito f 165 306, 30 graskalveren 24 a 50, 36 vette 33 a 72, 75 a 85; 202 nuchtere dito 3, a 8,— 492 vette schapex 23 a 36,322 weide dito 17,a 25, lammeren 88 magere varkens /19 a 47, 360 biggen f 8,a 14.- LONDEN, 27 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 2,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/2 a 5/2 Schapen en Lammeren 5/6 a 6/8, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/9. Amsterdam 28 April 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, 8 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningI Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 y binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 600—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/j 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/, 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 6 Morschansk Sysran Aand. 5 Riascbk W iasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. h Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 7'/s P6t- genoteer de koen. 67 S0'/s 1007, 93 7, 72 83 63 637/, 527, 957, 747/,, 877» 28 457, 26'7i« 26'7is 42 11»/,, 13»/,, 87 1127, 118 34»/,, 157, 12»/,, 115»/, 1457, 1177. 737< 142 151 207, 49 517, 1237/, 477). 837. 82 85 62 607, 617, 139 36»/!, 1337'). 1027, 108 100 947, 967, 1007, 108 144 131 129 LAATSTE BERICHTEN. MADRTD, 28 April. De Kamer van af gevaardigden heeft art. 1 der conversie- wet aangenomen met 187 stemmen tegen 32. WASHINGTON, 28 April. Het Congres heeft het wetsontwerp betrekkelijk de thee en koffie uit de Hollandsche koloniën de finitief aangenomen. LONDEN. 28 April. Lamson werd he den te 9 uur opgehangen. Hg heeft gis teren zijn misdaad bekend. DUBLIN, 28 April. De vice-koning van Ierland, lord Cowper, heeft zijn ontslag genomen. Naar men zegt, zou graaf Spen cer tot zijn opvolger zijn benoemd. BERLIJN, 28 April. De Rijksdag heeft weder von Lezetzow (conservatief) met 162 stemmen tot voorzitter gekozen, tegen 97 op Stauffenberg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3