MARKTBE1UCHTE1V. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. De werking der genade. Allerlei. weken geleden de bewoners van een dorp de telegraaf geheel vernield. Om nu een afschrikwek kend voorbeeld te stellen, heeft de Emir de schul digen, vijftien in getal, laten onthalzen en hun hoofden op de intusschen weer opgerichte tele graafpalen laten zetten. Die straf heeft grooten schrik onder de bevolking verspreid en door dit barbaarsche middel zal het product der moderne beschaving daar te lande vooreerst wel veilig zijn. Een geoefend Weener ruiter, Eranzke genaamd, zal eerdaags te paard een tocht van Weenen naar Madrid ondernemen. De rit mag niet langer dan 24 dagen duren en het paard moet in zoodanigen toestand op de plaats der bestemming aankomen dat de tocht nog voortgezet zou kunnen worden. Uit Corfu meldt men eene nieuwe wijze van menschen-rooverij, die aan zeevarenden misschien tot waarschuwing kan strekken. De kapitein van het onder Kussische vlag varende zeilschip Evangelistria, door tegenwind genood zaakt bij Gumehltza te ankeren, verzocht aan twee Turken om 3 man van de equipage (2 matrozen en den broeder van den kapitein) naar een bosch te geleiden ten einde daar wat hout te hakken. De Turken brachten de drie personen werkelijk naar een woud, hielden hen echter daar gevangen en gingen toen losgeld eischen. De kapitein be taalde een bepaalde som doch te weinig naar den zin der Turken; waarom zij alleen de 2 matrozen loslieten. De kapitein stevende toen onmiddellijk naar den Kussischen consul te Corfu, doch toen de Turken dit zagen lieten zij zijn broeder los. Het liep dus nu tamelijk goed af, maar 't kon ook erger geweest zijn. In Indië is alles zoo duur, zegt men wel eens. Over 't algemeen is het wel waar, maar met alles toch niet. Zoo koopt men bijv. te Ba tavia de oesters voor 30 a 40 cents de 100. Vergelijk daarmee eens de prijzen in Europa Een vermakelijkstaaltje van hetgeen men in Indië onder dwangarbeid voor den in lander verstaat, leverde onder anderen een ploeg kettinggangers, die bij de Sluisbrug bezig waren met het snoeien der langs den weg staande boo- men. Slechts een ran hen had den boom be klommen en stond daar tusschen de takken zijn strootje te rooken. Om de vijf minuten ongeveer sloeg hij met zijn gollok een takje af, terwijl er beneden 20 handen of tien man gereed waren het nedervallende takje te grijpen, dat van zijn bla deren te ontdoen en het overblijvende stokje net jes op hoopjes te leggen. Doch daar er met deze werkzaamheid gedurig slechts twee handen kon den bezig zijn, rustten de overblijvende achttien en zaten zeer huiselijk om den boom gegroepeerd om zoo den dag in dwangarbeid te eindigen. In de Bakkers Courant wordt het plan geopperd om, bij gelegenheid van de koloniale tentoonstelling te Amsterdam, eene tentoonstelling te houden van al wat tot de bakkerij behoort. Het wordt bankroet heeft, schoon het een vreemde indringer is reeds sedert vele jaren bij ons te lande bet burgerrecht verkregen. Jam mer genoeg dat dit woord zulk een algemeene bekendheid geniet. Vroeger maakte men bankroet, tegenwoordig gaat men bankroet, wie weet hoe spoedig men bankroet vliegtHet woord heeft dan ook reeds een deel van zijn beteekenis verloren, schooD het hoofdbegrip, wanbetaling, gebleven is tot op dezen dag. Ons woord bankroet hebben wij van de Franschen en deze hebben het aan de Italianen ontleend. Het Fransche banqueroute is het verminkte Italiaausche banco rotto. Banco be- teekent bank, waarop het geld uitbetaald werd. Rotto wil niets anders zeggen dan gebroken. (Lat. ruptus). Banco was dus de naam van de bank of tafel, waarop de betaling geschiedde, maar wer den de betalingen gestaakt dan werd de bank ge broken en eigenaardig werd dan van banco rotto, gebroken bank, gesproken. Wij wijzen hier nog op ons woord bankbreuk. De Chineesche gevolmachtigde die de overgave van Koeldsja aan Rusland moet re gelen, is daar van Peking aangekomen. Zijn reis daarheen heeft lang geduurd, ongeveer zeven maanden, maar hij heeft haar dan ook afgelegd met al de deftigheid aan zijn hoogen rang ver schuldigd. Den geheelen tocht van de hoofdstad van het Hemelsche rijk naar Koeldsja heeft hij gedaan, liggende in een draagstoel. In het afgeloopen jaarwer den a 11een te Berlijn niet minder dan 32,931 bedelaars aan gehouden. Een aardig getal als men weet dat nog een aantal door den verkoop van lucifers door de mazen glippen. Het bedrag dat in den loop van een jaar wordt opgebedeld, klimt tot de niet onbelangrijke som van f109,5 00,000 d. i. gemiddeld f 547.50 per persoon. Een mooi salaris voor nietsdoeners Uit eene rondtrekkende menagerie in Hongarije is dezer dagen te Szolnok een kroko dil ontsnapt, en daar de tent aan den oever van de Theiss stond, vermoedt men dat het dier on middellijk zijne toevlucht in die rivier gezocht heeft. De overheid althans heeft het baden in de Theiss, zoolang de krokodil niet gevonden is, ver boden. Te Weenen zal nu ook eerlang een school voor dienstmeisjes geopend worden, zooals er te Berlijn, Leipzig, Stuttgart en in andere Duitache steden sedert lang bestaan. De meisjes zullen daar tot handige, en in alle opzichten knappe dienstboden opgeleid worden, en de school zal trachten zooveel mogelijk zelf haar kosten van onderhoud te bestrijden, door het leveren van middageten aan vrouwen en meisjes, het klaar maken van gerechten voor zieken, het inmaken van vruchten, het verrichten van naai- en verstel werk, het uitzenden van helpsters in de huishou ding, enz. Te Kopenhagen is, in verbinding met het stads-telegraafkantoor, een lokaal geopend, waar men brieven kan schrijven. In dat lokaal worden postzegels verkocht en inlichtingen gege ven voor de verzending van brieven naar het bui tenland. Wanneer deze onderneming goed slaagt zullen meer zulke lokalen geopend worden. Ook in andere landen maar niet in het onze is zorg gedragen voor het gerief van het publiek. Eenige Parijsche politie-agenten be merkten eenigen tijd geleden een jongmensch die in een bizonder fantastisch gewaad gehuld, doel loos op straat rondzwierf, met de handen gesti culeerde, alleenspraken hield, kortom zich geheel anders aanstelde dan gewone voorbijgangers. Men bracht hem dus eerst naar het bureau en weldra daarna r.aar een krankzinnigengesticht; waar hij echter niets anders van zich zelf te zeggen wist dan dat hij Guillaume heette en commandant was der rijdende-berg-marine. Nadat de vreemdeling veertien dagen behandeld was onder koude douches en geregeld dieet, verdween hij plotseling uit het gesticht en met hem tal van horloges, porte- monnaies en andere zaken van waarde, die de //Commandant der rijdende-berg-marine" waar schijnlijk als souvenir van het dienstdoend per soneel van het gesticht wilde bewaren. Het is de politie tot nog toe niet gelukt zich nogmaals van den zonderlingen /krankzinnige" meester te maken. De volgende manier om zijne sc'hul- denaars tot betaling te dwingen, wordt dooreen schoenmaker te Chicopee in den Amerikaanschei: staat Massachussets gebezigd. Hij legt de on betaalde rekeningen zijner schuldenaars in de win kelkast met een briefje er op, van den volgen den inhoud: Deze rekeningen zijn te koop! DeBeierschetentoonstellingvanhan- del, nijverheid en kanst is te Neurenberg geopend. Het is de grootste, die tot nog toe in Duitschland is gehouden. Meer dan 3000 inzenders nemen er aan deel. Het park, waarin zij ligt, is het fraaiste emplacement hetwelk ooit voor eene tentoon stelling is beschikbaar gesteld. Het beslaat eene oppervlakte van 120,000 vierk. meters. De vier ter.toonsteliings-gebouwen beslaan te zamcn 33,000 vicrk. meters. De catalogus is eene ware indus- triëele encyclopedie vau werkelijk wetenschappelijke waarde. De caricaturist André Gill, die in de schilderssalon te Parijs een //gek" ten toon stelt, is zelf krankzinnig geworden en door de gendarmerie opgebracht, die hem in een pro vinciestad dwalende vond. Als iemand een gezelschap verlaat zonder eerst te groeten, noemen de Franschen dat na l' Anglaise" heengaan, terwijl Walter Scott er in een zijner romans herhaaldelijk van spreekt, dat iemand //op zijn Fransch" zijn kompliment maakt. Diezelfde beteekenis heeft in Duitschand de uit drukking van „Poolsch" afscheid nemen, en in Oostenrijk zegt men „op zijn llollandsch,, sich empfehlen. Het schijnt dus wel, dat men in alle gezelschappen en onder alle volken soms maar heenloopt zonder afscheid te nemen. Uit een werk over plantkunde van Evelijn blijkt, dat zelfs eene gewone groente als kool voor 't eerst in 1539 uit Nederland in Enge land is ingevoerd. Het schijnt dat het nog ver scheiden jaren later uit Vlaanderen van kool voor zien werd. Omtrent deze plant maakt Bullein in zijn Boke of Simples," in 1562 geschreven de opmerking: „'t Is eene goede groente om soep van te koken en een goedkoop volkseten dat de Vlamingen duur verkoopen; maar zij groeit bij ons ook in de moestuinen, als wij aan de voortbrengselen van onzen eigen grond de voorkeur wilden geven." Hij voegt er bij: „Zij groeit in overvloed tusschen Albrought en Hartsworth, in Suffolkaan de zee kust." Bloemkool was omstreeks dien tijd even zeldzaam, en werd toen en later voor een hooger prijs verkocht. Tot in 1619 kostten twee bloem kolen 3 shillings, en zestien artisjokken 3 shillings en 4 pence. Biitsch Columbia schijnt door de landverhuizers uit het Hemelsche Rijk tot toe vluchtsoord verkoren te worden, nu hun de toegang tot de Vereenigde Staten wordt ontzegd. Te Victoria, op Van Couver's eiland, kwamen dezer dagen reeds 2000 Chineezen aan. Aangaande Timor meldt de Soerb. Ct. een staaltje van oneerbiedigheid van een der Vorsten aluaar tegenover onzen Resident. De Vorst jes worden nl. door onzen Resident in hun waar digheid bevestigd. Verschillende formaliteiten heb ben daarbij natuurlijk plaats, b. v. het uitdiinkeu van een beker, die een kogel en kruit bevat en waarin de Resident de beslijkte punt van zijn stok heeft omgeroerd, waarna de kogel door den nieuwen Radja in zijn zak wordt gestoken. Het eigenlijk teeken zijner waardigheid, dat hem wordt uitge reikt, is een papieren brief, prijkende met het Nederlandsche wapen. Deze brief nu is onlangs door Radja Molloh aan den Resident teruggezonden, en men zou in duizenden kunnen te raden geven, waarom. Onder het vee, van allerlei soort, heeft hevig het miltvuur te Timor geheerscht. Welnu, Radja Molloh was tot de ontdekking gekomen, dat het de twee leeuwen van het Nederlandsche wapen waren, die al zijn karbouwen en geiten verslonden, en met deze boodschap zond hij de bloeddorstige „matjans," en daarmee tevens zijn aanstellingsbrief, terug. Velen meenen dat hun koekoek beter zingt dan hun buurmans nachtegaal, maar aan dezulken is geen zalf te strijken; zij zoeken naar een halve cent en verbranden er een stuivers-kaarsje bij; zij gaan om wol te koopen en komen zelf ge schoren terug. De moed heeft zijn aantrekkelijkheid: een bewijs er van doet duizend anderen geboren worden. Een goed ambacht is de beste erfenis. Wie meester is in eene kunst, onderhoudt vrouw en zeven kinderen, en een meester in zeven kunsten kan dikwijls zichzelven niet onderhouden. Ouders, die hunne kinderen tot het goede vermanen, maar met die vermaningen een slecht voorbeeld geven, zijn aan een klok gelijk, die elf wijst en twaalf slaat: de kinderen weten niet wat ze gelooven moeten. De genade Gods werkt, in den regel, zacht en zij geleidt eiken mensch, zonder zijn persoonlijke vrijheid te dwingen, ordelijk langs den voor hem eigenaardigen weg. Gelukkig zij, die hunne oogen ontsluiten voor haar hemeisch licht en haar vrien delijken drang niet roekeloos wederstaan. De groote von Halier werd tot de Katholieke Kerk getrokken, terwijl hij zich verdiepte in staatkundige studiën; wij zien Stolberg, von Schlegel, Werner, het ideaal der schoonheid zoekende, de Katholieke Kerk binnentreden; en in Vondels hoog aesthetischen aanleg ook, dunkt ons, moeten wij de laatste menschelijke reden zoeken, die hem het Protes tantisme verlaten en tot de Katholieke Kerk deed overgaan. Beleefdheid. Cipier (tot den directeur.) Ik weet waarlijk niet waar ik dezen vagebond moet opsluiten, alle arrestanten-kamers zijn vol. Va gebond. Als ik de heeren derangeer wil ik gaarne terugkomen, 't liefst tegen 't winterseizoen. Een Lucullusmaal. (Een bijziend professor heeft eenige studenten aan 't souper genoodigd.) Professor. Maar mijnheer Leemans, waarom eet u niet? Leemans. Er is niets meer op den scho tel. Professor. Dan heeft een van de andere heeren zeker een worst te veel gegeten. Voorbereiding. Professor. Nu mijnheer de candidaat, hebt ge u voor 't examen ter dege voorbereid? Candidaat. Ja, professor, vest en pantalon heb ik reeds, maar nog geen rok. Kinderlijke verzuohting. Max. Waarom huil je Piet? Piet. Ik heb klappen van pa ge kregen. MaxAlweer? En waarom? Piet. Pa houdt vol dat ik te veel fouten in mijn thema gemaakt heb. Max. Onmogelijk. Piet. Dat meen ik ookAch, als pa toch maar niet altijd de wijsste zou willen zijn! Modern middel. Barones. Dokter wat is uwe meening omtrent de nieuwe pillen voor mijn zenuwlijden. Het middel is, naar ik hoor, zeer en vogue. Dokter. Zeer zeker, Mevrouw, maar u moet het spoedig gebruiken, dergelijke genees middelen hebben in den regel slechts binnen de eerste zes maanden van hun ontstaan de ge- wenschte uitwerking. Goed beoordeeld. Een jongmensch begaf zich tot een zanger van naam en verzocht hem zijn oordeel over zijn stem te mogen vernemen. Toen hij een aria van Mozart had gezongen, luidde dat oordeel als volgt: „Wanneer ge in de hoogte hadt wat u in het lage register ontbreekt, dar. zoudt ge misschien een zeer goed midden- register hebben." Zeer delicaat. Overste. Ik heb zoo even bericht gekregen dat kapitein Bomslinger gepen sioneerd is geworden. Daar hij zijne bevordering tot Majoor verwachtte, zal deze tijding verplet terend voor hem zijn; kapitein Spillebeen, gij zijt met Bomslinger op intiemen voet, zou ik u mo gen verzoeken, hem 't bericht zijner pensioneering op eene zeer kiesche en delicate wijze te willen mededeelen? Kapitein Spillebeen. Met genoegen overste. (Een uur later. De beide kapiteins ont moeten elkander op straat.) Spillebeen, (met luider s(emme) Zeg Bomslinger, weet je't nieuws al? Een van ons beiden is gepensioneerd, maar ik niet. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM" Ondertrouwd.: J I Hendriks en J C Van Hoof; B P v. d. Weijden en J M C Kelderman; A K Den en L A E Goteling Vinnis; A v. Acker en A C Hoed; J Bardok en J W Monfils; A Booms en E M Uilen broek; HG Bolleurs en M J Vogelsang. Getrouwd: A Bulters en M Voorting; A I Welling en A C Leuterman; Jhr. A C Baron van Asbeck en G M Moerbeek; DC Hartel en IJ Schermer; JA Dering en G v. d. Wateren; A Polak enJdeVx-ies; A Bijland en A W GeiTitse; G J Dietz en J B G Meijer; W v. Brussel en A M Tibboe); E Zwaans- xvijk en M M Bouwman; A v. Broekbuizen en G E Bosveld; J C Kluit en H C Traksel; H v. d. Putte en E M v. Hamelsveld; - J Meijer en H M v. Drunen; B Hartog en M v. d. Bijl; J Ki-om en J Klijm; H Bi-eima en A Molenaar; C Persoon en H M van der Zwet. Bevallen: C M A Thieman geb. Wesselingh d. A M de Korte geb. Verschoor d. H G Antonisse geb. Heu- kelman Colenhrander d. J M Dubois geb. Bagetli d. A Hulscher geb. v. d Berg d. A Smit geb. de Vries d. JE Warmer geb. Terol d. C Arschoek geb. van Sasen z. It Chits geb. Asscher z. J de Ridder geb. Bouman z. C Hagen geb. v. Opzeeland d. M J Pistoor geb. v. Rosenbeek d. J M Peters geb. Kuipei's z. C Brian geb. Jansen d. A M Fictoor geb. Kooper d. M Kooij geb. Sprengers z. A Veering geb. Bonger d. G Tarstal geb. Bi'ieneu d. H Visser geb. van Kaïnpe d. A Zachte geb. van Donselaar z. ME Kloos geb, Smit d. AM Pelser geb. van Veggelen z. J Clitenr geb. Sprengers d. J H van Dijk geb. Heijtvelt z. AM v. d. Spek geb. Balfoort z. HM Dirks geb. van Dijk z. B van Cruijningen geb. Haak- meester d. J W E Bierings geb. Giesker z. A van Heijningen geb. v. d. Ham z. Overleden: A A Meuge 70 j. wed. W Staphorst K. Heerenstraat; WA Henskes 2 j. Anthoniestraat; J Hoekstra 27 j. Asterstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P N J v. d. Vosse Ravelingsteeg; A J G Brugger 28 j. Gasthuisvcst; M Verzandvoort 36 j. echtg. van C Heemskerk Twijn- derslaan; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van H Lode L. Heerenstraat; G Staltjes 74 j. wed. J Steffers L. Raamstraat; H J v. Woning 4 j. d. Ged. Kraaijenh. gracht; P G Fabel 42 j. L. Heerenstraat; N C Wolkestafster 14 j. z. Gasthuis- vest; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht V. D Andréa Oranjestraat; AS Ditmar 5 j. d. Ravensteeg; J J' Vogels 36 j. echtg. v. A van den Bos Scheepm. dijk; J Ligtenberg 9 mn. d. Tulpen straat; Een als levenl. aangeg. kind van het manne lijk geslacht van A Dinnewet Kinderhnisstraat. Vijfde Muziek-uitvoering in den Hout, op Donderdag 18 Mei 1882, des namiddags van 24 nur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma, 1. Pas redouble, les chasseurs de Vin- cennes, Humblet. 2. Our. Robin des mers, Nihoul. 3. Polka la gentillesse Gobbaert. 4. Gr. Potp. Ie Carillon- neur de Bruges, Grisar. (op verzoek.) 5. Potp. d'opera's de Verdi. 6. Ein Mahrchen aus schoner Zeit, wals, Strauss. 7. Potp. Charivari, Clarens. HAABLEM, 15 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a witte dito f 8 10 a 10, rogge j 6.80 a 7.haver 3,90 a 4,30; gerstf -.a f -. dnivenboonen 7,a -,bruineb. -,brnin mosterdz akarweizaad f—a perkilo, oliezaad -,— kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f LEIDEN13 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer-11 a f 11,50 7 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.14 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 19 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonena -. f - heet. paardenboonen - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. 52.a 58.2de qual. f.— 43 a 48.—. SCHIEDAM, 16 Mei. Moutwijn, per ned. van 11,—, Jenever f 16,50, spoeling f 0,60 dito commissie f 0,80 HOORN, 13 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet tarwe f 11,—, - heet. rogge f -,4 heet. gerst 5,50 3 heet. haver f 4,— mosterdzaad f 24,a karwijzaad f 13,25, 22 heet. boonen: heet bruine f 14,gele f f heet. paardeboonen f -,a - heet. erwten f 14,50 f— heet. groene ƒ14,heet. grauwe 16,— heet. witte 50 heet. aardappelen 1,50 a 2,— alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 7 paarden van f 70 tot 200. veulens f a 545 koeien van f180 tot 360, 30 kal veren van 8 tot 19, 860 schapen van 26 tot 46 1270 lammeren van 10 tot 20, 190 varkens van 15 a 30 14 zeugeD van 30 tot 60 425 biggen van f 6 a 13; 80 bokken 0.60 f a 8,— 70 geiten f 1. a 8.50 PURMEREND, 16 Mei. Kaas: aangevoerd 331 stapels prijs der kleine kaas f 36,00 middelbare ALKMAAR, 13 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt55 koeien 190 a 280, 70 nuchtere kalveien 5.a 13, vette kalveren a 798 schapen j 22 a 35, - varkens f aper kilo, 211 ma gere dito 21 a 34,51 bokken 4 a 9, 4 paarden 80 a 350, 1674 lammeren f7 a 15. ROTTERDAM, 16 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 4 paarden, 1558 runderen, 179 vette- en graskalveren 207 nuchtere kalveren. 226 seha- en of lammeren, 361 varkens, 254 biggen, 1 bokken of geiten, 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 e.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 98 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivai-kens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 46 tot 56 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 157/8 ton, 154/16 tonnen, 1174 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 56, 2e qualit. f 52, 3de qual. f 48. ALKMAAR12 Mei. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,a 11,50, rogge f -,a -,gerst 6,25 a -,dito chev. 7,25 a -,haver f 3,60 a f 4,25, paardenboonen f 6,50 a -,bruine dito 7,75 a 8,50, duiven dito -.kanariezaad 10, rood mosterdzaad f geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ11,50 a 17,grauwe dito a vale dito 10 a 12, Witte a 12 Mei. Aangevoerd 263 stapels kaaswegende 57,875 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,commissie- f32,middelbare f32,laagste f 16. 15 Mei. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van fa265 kalveren van f40 a 120, 25 nuchtere dito van f5 a 12, 10 schapen f26 a 33, 83 varkens f46 a 56 c. magere a c. per kilo. LONDEN, 15 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/6 a 6/6, Kalveren 4/8 a 6/4, Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 15 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 840 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,94, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit f 0,72 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 280, - graskalv. f a 103 nuchtere kalfk 5 a 9,schapen en lammeren 9 a 30, vette varkens 48 a 56 c.: beiden per kilo. 23 biggen 10 a 13; - paarden a Amsterdam 16 Mei 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s 8 w ff .....4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1858/78 8 bij Hope Comp. Oude Rassen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. bnitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binneul. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Portugal Rusland. Spanje. Obl. Leeniug 1876 5 4 Turkije. Egypte. N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien41/. Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/: 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Italië. Rusland. fi 8 5 Kiew-Brest Aand5 Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltiscbe Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kursk Cbark Obl. ƒ1000. Mor8chansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 Rotterdam 0 Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staats). 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 4 5 5 5 div. 8 8 8 8 4 5 s 5 5 pet. genoteer de koers «7 3/,s 80'/» 1023/,, 933/, 79'/, 83 64 64>/„ 531/4 95 73'/, 863/, 283/,, 45'/, 26'/,, 26'/, 42'/, H'Vi. 13'/x. 89 112 118 33'/is 14'/s 11'/, 1167/, 148 119 144 150'/, 18 49 52 123 47»/, 83 82 843/x, 62 60'3/i, 62 139'/, 35'/, 133'/, 103 105'/, 100»/, 95'/, 963/, lfl03/8 109'/, 146 V, 131 1273/, LAATSTE bericht. WEENEN, 16 Mei. De uitspraak in zake het Ringtlieater is, dat Jauner is veroordeeld tot 4 maanden eenvoudige gevangenisstraf, Gebriuger tot 4 maanden strenge gevan genisstraf, Nitsche tot 8 maanden strenge gevangenisstraf, voor de beide laatsten de straf verscherpt met één dag vasten per maand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3