MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Religie en Patriotisme. Allerlei. Omtrent de hoeden van groote man nen behelst een Berlijnsch blad 't volgende: De sierlijkste, fijnste hoed wordt te Berlijn gedragen door lord Ampthill, ambassadeur van Groot Britannië. Geen scherper tegenstelling is denkbaar dan daarnaast te zetten den cylinder, dien prof. Gneist gewoon is op het geleerde hoofd te zetten, Als door regenbuien en stormen herhaaldelijk rondgezweept, vol deuken, bulten en plekken, met omgebogen en neergeslagen rand, blijft deze hoed nog altoos alles trotseeren. Onberispelijk, echter van zeer ouderwetsch fatsoen is de zorgvuldig bewaarde hoed dien professor Curtius pleegt te torschen; de zeer hooge, recht op en neer staande hoed staat hem altoos loodrecht op den geleerden schedel. Virchow is er minder zuinig mee, al heeft hij een even oud hoofddeksel; als hij een vergadering binnentreedt, legt hij hem naast zich of onder zijn stoel of waar maar eer, plaatsje is, zeker dat er niets aan bederven kan. Merkwaardig is ook de hooge hoed van Windthorst, in zoo verre dat iemand aan de positie van het hoofd deksel kan zien hoe de drager geluimd is. Zit hem de hoed stout en der overwinning bewust achter in den nek, dan is Windtborst goed te spreken; komt hij echter uit de Kamer, met den hoed diep in de oogen en de kraag van zijn jas hoog opgezet om van achter den hoed tot steun te dienen, dan is hij boos. Von Bismark eindelijk is altoos uit zijn humeur, als hij een hoogen hoed draagt; hij heeft hem echter zelden op. In een opstel over de beteekenis va n de nevenproducten der zuivelbereiding, door prof. Alex. Muller geschreven in de Milch-Zeit., ver dient o. a. de aandacht de opmerking dat voor leger en vloot wel het best van geconcentreerde (niet geconserveerde) magere (tapte, ontroomde) melk uit de boter- en kaasfabrieken kan gebruik gemaakt worden, door haar met de noodigc hoe veelheid meel tot beschuit (cakes) te verbakken. Te Edam heeft men de gemeenheid gehad een paard van den heer v. d. H., dat in een weide bij de stad liep grazen, door ettelijke messteken te wonden. Uit het Noorden des lands wordt ons geschreven, dat, wat al zeer zelden is gezien, hier en daar reeds in de vorige week het gras werd gemaaid en hooi werd gewonnen. Aardap pelen, goed van stuk en smaak, maar nog wel wat duur, werden op enkele plaatsen reeds in het klein aangevoerd. Oude aardappelen, uitmun tend van smaak, worden in Groningen tot 75 cent de hectoliter verkocht. De Vereeniging van luchtreizigers te Parijs heeft het plan ontworpen om per lucht bal de Middellandsche Zee over te steken. Daartoe acht zij een ballon van 5000 kubieke meter in houd noodig, die eeue som van 40.000 fr. zou kosten. Daar de Vereeniging niet te beschikken heeft over zooveel geld, zoo heeft zij zich tot de drukpers gewend met het verzoek om een feest te orgauiseeren, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate der onderneming. Het misluk ken van den tocht, die onlangs een Engelsckman over het Kanaal dacht te doen, schrikt de stoute reizigers niet af. Een ernstig spoorwegongeluk had eergisteren-nacht omstreeks twaalf uren te Hei delberg plaats. Ten gevolge van een verkeerden wisselstand kwam een trein, die het station ver liet, in botsing met een uit Mannheim komen den passagierstrein waardoor verscheidene perso- nenwaggons verbrijzeld werden. Acht personen werdtn gedood, 26 zwaar gewond, terwijl een groot aantal lichte kwetsuren bekwamen. Gelijk men weet, bestaat in N e w- York een woekerwet, die verbiedt hoogere rente dan 6 pet. te 7orderen. Men ontduikt deze wet in schaarsche tijden door boven de wettelijke rente een zekere provisie van 7m tot Va pet. per dag, soms meer te bedingen, waardoor de woe ker veeleer wordt bevorderd dan tegengegaan. Een lid van den New-Yorker senaat heeft een ontwerp ingediend om die wet af te schaffen. Hij stelt voor partijen vrijheid te geven schrif telijk elke rente, die zij goedvinden, te bedingen bij dadelijk opvorderbare leeningen op cognosse menten, actiën, deposito-certificaten, wissels, obli- gatiër. en andere verhandelbare waarden, onder de 5000 doll. In de zitting van de Electrotech- nische Vereeniging te Berlijn heeft de ingenieur A. Gentilli, uit Weenen, een voordracht gehou den o°er een door hem uitgevonden werktuig, Glossograaf geheeten, ten doel hebbende de spraak met dezelfde snelheid, waarmede wordt gesproken, automisch over te brengen. De toestel wordt in den mond en vóór de neusvleugels genomen, en naar gelang van de gesproken Woorden bewogen, waarna deze kleine bewegingen door middel van 8 kleine electromagneten worden overgebracht op schrijfpennen, die de afzonderlijke geluiden op parallel nevens elkaar loopende lijnen op een door uurwerk voortgeschoven papierstrook opteekenen. Men heeft geen voorstudie noodig. De toesfel werkt 4 a 5maal sneller dan de stenographie. De vergadering nam met zeer groote belangstellin g kennis van de uitvinding. Volgens berichten uit Ne w-Y o r k drijven er in den omtrek van Terre Neuve reus achtige ijsbergen, welke voor de schepen veel gevaar opleveren. Rapporten van scheepskapiteins, die te Mont-Real zijn binnengeloopen, gewagen van ijsschollen vau verscheidene vierkante mijlen oppervlakte, en van drijvende ijsbergen, die op een zeer groote hoogte worden geschat. Het stoomschip Perudian, dat een duizendtal passa giers aan boord had, is 10 dagen tusschen het ijs bekneld geweest en brengt de tijding mede, dat honderden schepen in den omtrek van de Madelaine-eilanden door het ijs zijn ingesloten. Voorwaar een sterk contrast met den toestand hier te lande, waar de warmte zich al aardig laat gevoelen. Op den spoorweg van New-York naar Chicago zijn thans de nieuwe restauratie-waggons ingevoerd, waarvau deAmerikaansche bladen reeds voor eenigen tijd spraken. De waggons zijn zeer sierlijk ingericht met gebeeldhouwde houten Wanden, fraaie gordijnen, spiegels, meubelen van palissander hout en een zacht kleed op den grond, terwijl het zilver-, glas-, vaatwerk enz. mede niets te wenschen overlaat. Achter elk van deze dinning-cars is een rook- en een leeswaggon, waar de reizigers zich na het middagmaal kun nen verpoozen. De uren der maaltijden zijn: 's morgens van 710 uren ontbijt, van 12 tot 2 uren lunch en van 5 tot 7 uren diner. Wie in een trein met restauratie-waggons reist, moet 8 dollars extra betalen, natuurlijk behalve de maal tijden. De eerste van deze treinen vertrok van Jersey-city te 8 uren 's morgens en kwam den volgenden morgen te 10 uur 40 min. te Chicago aan. De Amsterdamscbe Omnibus-maat schappij heeft gedurende de beide Pinksterdagen ongeveer 90,000 personen vervoerd. De 17jarige zoon van kolonel Kebers te Antwerpen heeft zich, bij het schoonmaken van een geweer, dat hij meende niet geladen te zijn door de borst geschoten, zoodat hij aanstonds dood bleef. Zondag is te Bochum (Wes t fale n) e e n internationale zangwedstrijd gehouden, waarbij in de eerste afdeeling de gouden medaille (le prijs) behaald werd door de zang-afdeeling der Tooneel- Zang- en Instrumentale Vereeniging Dilettanten- Club, te Amsterdam. In de tweede afdeeling be haalde de liedertafel Zanglust, uit Amsterdam, den 2n prijs. Den volgenden dag werd een onder linge wedstrijd gehouden tusschen de twaalf be kroonde liedertafels. De uitslag was, dat de Eerste Eereprijs werd toegewezen aan Zanglust, te Amsterdam onder directie van den Heer W. Robert. In het armhuis te Bologna bevindt zich o. a. een tachtigjarig vrouwtje, dat steeds den moud vol had van hare vorstelijke afkomst, waaraan echter niemand geloof sloeg. Dezer dagen is een bloedverwant van haar gestorven, die haar achttien millioen lire heeft nagelaten. Volgens de Independance heeft de heer vanRgsselberghe te Brussel het geheim zijner meer vermelde uitvinding, om van de gewone telegraaf draden gelijktijdig tot het verzenden van tele grammen en voor het spreken met de telephoon ook over zeer groote afstanden gebruik te maken, voor 1 millioen frks. verkocht; aan wien meldt het blad niet. Geugjes en Schaap, de visschers uit Hp, die ic de vorige week voor het gerechtshof te Amsterdam terecht stonden wegens poging tot moedwilligen manslag op een Rijksveldwachter te Broek in Waterland, voorafgegaan door het vis- schen bij nacht met verboden vischtuig, zijn thans deswege veroordeeld, de eerste tot een celstraf van 2 jaren, de laatste tot eene van 1 jaar. Het Hof nam voor de toepassing van verzachtende omstandigheden in aanmerking, dat de veldwach ter zich niet in zijn qualiteit heeft doen kennen, toen hij de visschers wilde betrappen. In den loop dezer weekis een deta- chement mineurs te Zaandam aangekomen en ter beschikking gesteld van den aannemer der werken van den spoorweg ZaandamHoorn. De man schappen ziju bestemd om, deels voor eigen oefe ning, werkzaam te zijn bij het maken van de aardebaan, het leggen van sporen, enz. waarmede men reeds tot aan het station Oostzaan is gevor derd. Behalve den bovenbouw van de draai bruggen over het Noord-Hollar.dech kanaal en over de Weere te Purmerend, waarvan het werk in de fabriek nagenoeg is afgeloopen en welke gedeelte lijk vandaar is afgezonderd, zijn alle kunstwerken van Zaandam tot Hoorn voltooid en opgeleverd. Albert Young, de knaap hij schijnt niet ouder dan zeventien jaar te zijn die een dreigbrief aan de Koningin van Engeland heeft geschreven, is tot tien jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. De Engelsche bladen vinden het vonnis te streng. De mond vol, en hoofd, hart, hand en beurs ledig, dat is ook niets zeldzaams in onze dagen. Edele menschen versterken zich in de een zaamheid, om later iu de wereld des te meer te werken; ellendigen verzwakken zich in de wereld, om later in de eenzaamheid zekerder te gronde te gaan. Geld en deugd hebben dan slechts waarde, als meu bij beide doet alsof men er niet van in 't bezit is. De mensch beziet de buitenwereld naar zijn inwendige gesteldheid, daarom is voor den treu rende een paradijs leelijk en voor den gelukkige eene woestenij heerlijk schoon. Welk een troost in onverdiend lijden, te weten dat God het weet Menschen die patriotisme boven godsdienst, staatswetten boven de geboden der Kerk stellen, bewijzen klaarblijkelijk dat zij het tijdelijke boven het eeuwige waardeeren en dit komt weer 70ort uit het ongeloof aan de christelijke beloften en bedreigingen voor de eeuwigheid der onsterfelijke ziel en aan de uitwerking der door de Kirk uitgereikte genademiddelen. Bij menschen die nog niet geheel en al met de Kerk gebroken hebben is deze toch asschepoester geworden, die bij hare bevoorrechte wereldlijke zusters achter moet staan. Zulke menschen verwonderen zich hoe men de Kerk boven het Vaderland kan stellen en zij be grijpen niet hoe totaal ongodsdienstig men moet zijn om zich daarvoor te kunnen verwonderen. Distractie. De kellner in de restauratie te X. lijdt dermate aan verstrooidheid van gedachten dat als men biefstuk wil hebben, men varkens karbonade moet bestellen. Ezels zijt ge niet eensMaar ik zal wel zorgen dat je verstand krijgt (hij ziet de ontevreden tronies der officieren), natuurlijk de heeren offi cieren uitgezonderd! Wederzijdsch. A. in een bierhuis tot zijn buurman). Hoe zijn de sigaren hier? B. Als men er het bier bij drinkt, tamelijk goed. A. En het bier? B. Als men de sigaren er bij rookt, vrij wel. Een compliment. Majoor, (schreeuwende tegen zijn bataljon) Wat, soldaten wilt ge zijn? Een ongelukkige dochter. Juffrouw A. Ge weet niet hoe streng mijn vader is, altijd moet ik hard werken en nimmer mag ik een voet de deur uit zetten. Juffrouw B. Dan is uw vader een waar tiran. Juffr. A. (met een zucht) Ach, was hij dat nog maar, hij is helaas slechts portier! Climax. Vindt ge niet dat freule Amalia brillant zingt? Ja, brullant. Zindelijk. Mevrouw, 't Is om razend te worden, twee waschkommen zijn er en nooit is er een schoon. Keukenmeid. Dat is de schuld van de kinderjuffrouw, ik wasch me nooit. Probatum est. Weet ge wat ik doe, als ik een valschen hond ontmoet, zegt de burgemeester van Pappelendam, dan loop ik op handen en voeten, ik neem mijn hoed in den mond, schud met mijn hoofd heen en weer en trek allerlei leelijke gezichten. Dan schrikt de hond, ja, hij vliegt weg want hij denkt dan: sakkerloot, wat is dat voor een leelijk beest STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 31 Mei. Maandag, den 2den Pinksterdag, zijn door de Hollandscbe IJzeren Spoorweg-Maatschappij van Am sterdam naar Haarlem ruim 5000 personen vervoerd. Door de Haarlemscke Tramway- Maatschappij zijn gedurende de Pinkster dagen vervoerd 11,382 personen. De stoomtram tusschen Haarlem en Leiden vervoerde gedurende de beide Pink sterdagen 5961 en de treinen tusschen Haarlem en Zandvoort ruim 13,500 per sonen. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 24 Mei 1882. 1. P C K. zonder woonplaats, (gedet.) bede larij 15 dagen gev. straf c. e. met last tot over brenging naar een bedelaarsgesticht. 2. A C Z. zonder woouplaats, (ged.) feit en straf als voren. 3. B E 0. te Haarlem, (ged.) diefstal met braak en inklimming, een jaar cell. gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: C J v. d. Kroft en M M C van der Ven; P Roosen en A E de Droog; J I, Zuuren- donk en H M Lolkama; W v. Waalwijk en M C C Mooij; HP Blokker en M Sijsewaar; B van der Laan en J H van Lunenburg. Getrouwd: A K Derx en L A E Goteling Vinnis; J J Kortekaas en A M van Opzeeland; W Klein- schmidt en S van Amstel; B P v. Weijden en J M C Kelderman; J Bardok en J W Monfils; A Booms en E M Uilenbroek. Bevallen: M Andréa geb. Craije d. E I T Gen- nari geb. Fiora d. A E v. Bommel geb. Keuter d. W Snoek geb. Steenken d. J G Jansen geb. Eekhout d. J A L Mulder geb. Huisik z. A E van Til geb. Swenneker z. T Hop geb. Eckhart z. ML Fortgens geb. Schous z. CF Overmeijer geb. Born d. A P de Tello geb. Malefijt z. en d. C v. Daalen geb. v. Staal z. W M Lohman geb. Waterschot z. M Blom geb. Smit d. MP Koch geb. v. Aken z. 1 M de Reep geb. van Wietingen d. B Kluit geb. van den Blink z. ME Broekhuis geb. Ales d. A Sik- mar geb. Rooijers z. MC Dirks geb. Fonteijned. C Meijer geb. Zoer z. M Mok geb. Dietas z. B v. Arum geb. Nijhout z. A Boerrigter geb. v. d.Aar d. M Ketellapper en Hangjas z. Overleden: A de Vries 28 j. echtg. van Mr. W H Smit Nieuwe gracht; L Graaf van Limburg Stirnm 68 j. Gr. Houtstraat; J C A Hoogeboom 79 j. Nieuwe- gracht; A E Merens 2 j. d. Jansstraat; M van Zalen 3 j. d. KI. Houtstraat; P Snoek 1 dg. d. de Witstraat; P F Uhlenbeck 65 j. Schootersingel; J P Heidveldt 1 dg. z. Spaarnw. straat; J W Hansen 9 mn. z. Schootersingel; W Grillis 1 mn. z. Spaarw. straat; J Mell 2 j. z. Rozenpriëelstraat; B J Wei land 2 j. d. donkere Begijnhof; N Schnbbing 5 mn. z. Bakkumstraat; L J Hoogeveen 1 mn. z. Valken- steeg; AA Scheiberling 21 j. echtg. van P G Heems Anthoniestraat. HAARLEM, 30 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 9 50 a rogge/ 6.75 a haver 3,50 a 3,621/3; gerstJ a f duivenboonen a j bruineb. f bruin mosterdz a-—karweizaad fa per—kilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f LEIDEN27 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- f 11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 18 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25 2 heet. paardenboonen f 8 a 8,50, alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual. 52.— a 60.—, 2de qual. f.— 44 a 50.—. SCHIEDAM, 30 Mei. Moutwijn, per ned. van 10,75, Jenever f 16,25, spoeling f 0,70 dito commissie f 1, HOORN, 27 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: heet tarwe f 11,—- heet. rogge f heet. gerst 6,heet. haver f 4,mosterdzaad f a karwijzaad f 13,75, heet. boonen: heet bruine f 15,— gele heet. paardeboonen f 7,50 a heet. erwten 14,75 fheet. groene ƒ14,heet. grauwe 16,50 heet. witte 2 heet. n. aardappelen 18,af alles per heet.; manden appelen a kilo. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden vau f 70 tot 220. veulens f a 70 koeien van f180 tot 340, 30 kal veren van 8 tot 22, 590 schapen van 26 tot 35 325 lammeren van f 15 tot 20, 105 varkens van 16 a 27 7 zeugen van 30 tot 60 355 biggen van f 6 a 13; 25 bokken 0,75 f a 6,50 20 geiten f 1.a 8. PURMEREND, 30 Mei. Kaas: aangevoerd 217 stapels prijs der kleine kaas f 32,middelbare Boter 1.30 a 1.40 per kilo. Runderen: aangevoerd 277 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 200 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 151 stuks, prijs f 8 a 18 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 43 stuks, prijs 48 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuk9, prijs f 20 a 35 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 243 stuks, prijs f 7 a 11, p stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1330 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Bieren f a perstuk kopboter a kippen eenden a c.; kipeieren 3,— a 3,50 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. ALKMAAR, 27 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt31 koeien 170 a 280, 45 nuchtere kal vei en ƒ5.a 20, vette kalveren a 283 schapen J 21 a 33, - varkens f a per kilo, 121 ma gere dito 20 a 37,28 bokken 4 a 12, 2 paarden 85 a 350, 679 lammeren f6 a 16.— ROTTERDAM, 30 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1135 runderen, 140 vette- en graskalveren 91 nuchtere kalveren, 9 6 scha- en of lammeren, 222 varkens,243 biggen, 2 bokken of. geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 85 c., schapen 80 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 146/8 ton, 119/16 tonnen, 1146 stukken a 1/5 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f56, 2e qualit. f 52, 3de qual. f48. ALKMAAR26 Mei. Granen. Men besteedde voor tarwe 11,25 a 11,75, rogge -,a gerst 6,50 a -,dito chev. a haver 3,80 a f4,40, paardenboonen ƒ-,— a-,bruine dito ƒ8,50 a duiven dito kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 17,— a grauwe dito 17,— a vale dito 12 a Witte a 26 Mei. Aangevoerd 424 stapels kaaswegende 94,966 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,— commissie- f31,middelbare f31,50, laagste f 14. LONDEN, 30 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/8, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/-, Kalveren 5/- a 5/6 Zwijnen 4/- a 5/-. Amsterdam 30 Mei 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/. Spanje TurkUe Egypte. Italië. Busland Rumenle Amerika. 5 5 div. 8 Hongarije. Obl. Lteuing 18675 Goudleening6 Italië. Obl. Pausel. Leeu. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Corap. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divM. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/, 1875 5% Zuid-I tal. Spoorw. Obl3 Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kurak Chark Obl. J' 1000. 5 Morschnnsk Sysrau Aand. Riascbk Wiaama Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kangas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatal. 1854d 18605 1864 Rusland. 18646 18665 Geldkoers, prolongatie 4 pet. WASHINGTON, 30 Mei. De admiraal commandant van de vloot der Vereeuigde Stateu iu de Europeesche watereu heeft aan den Minister van marine per telegraaf bericht gegeven, dat hij twee schepen naar Alexandrië heeft gezonden ter bescherming van de belangen der Amerikaansche onder danen in Egypte. KAïRO, 30 Mei. Arabi verkondigt over al, dat hij een dépeche van den Sultan heeft ontvangen, waarin deze hem mede deelt, dat hij Halim tot Khedive heeft be noemd. De paniek neemt toe; de algemeene vlucht der christelijke bevolking van Kaïro en het binnenland naar Alexandrië duurt voort. De spoorwegen en andere middelen van vervoer zijn onvoldoende voor dien aandrang. genoteer de koers 67'/» 81 1027, 937, 797, 817, 63'/, 63'7i6 537, 957, 73 867/i, 28"/» 457, 27 V, 267, 41 U7» 13 90 111 118 337» 147. 147s 1167, 1467, 119 75 148 1507, 19 49 517/8 1247, 48 80 82 837, 617, 607 62 1417, 343/, 1327, 103 109 1007, 96 96 1007a 109 1463/g 1307, 128

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3