Voor geest en hart. Nietsdoen. Allerlei. Haarlem, 3 Juni. De Gemeenteraad beeft het voorstel tot het inrichten van een kinderspeelplaats in den Koekamp, in den Haarlemmerhout, in de zitting van Woensdag verworpen. Een verzoek van H. Stossers, om bestrating en rioleering van de eerste dwarsstraat aan den Schootersingel is aangenomen. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs werd benoemd de heer Mr. A. A. Land. Tot Leeraar aan het Gymnasium voor Nederlandsche taal is benoemd de heer L. Muller. Gedurende de 5 afgeloopen maanden van dit jaar zijn door de Politie 325 per sonen aangehouden wegens openbare dron kenschap. Het vorig jaar was dit getal over gelijk tijdvak slechts 142. Bij gelegenheid van het zeer goed ge slaagde concert, door de liedertafel Zang en Vriendschaponder directie van den Heer W. C. II. Schmölling, Donderdag 11. te Krommenie gegeven, werd door eenige ver eerders aan deze vereeniging een verguld zil veren medaille van verdienste ten geschenke aangeboden. Amsterdam 2 Juni 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. pet. Met groote lettere staat erboveneen aankondiging in de Ass«r Ct. ,,Meid" en dan wijst een zwarte hand naar de woorden: Met Mei 1882 kreeg de geneesheer Wijnne te Odoorn in dienst een dikke meid, de deurwaarder Snoe ken aldaar een dunne. Nu heeft mevr. Wijnne, die bij ondervinding weet wat voor meiden be tamelijk is, de dunne meid onderhuurd, om van de dikke af te kunnen. Wie ondcrgeteekende nu aan eene meid helpt, die ook meiken kan, doet hem en zijne huishouding meer dienst, dan de vrouw van den dokter gedaan heeft. Odoorn 28 Mei 1882. (Was get.) J. Snoeken. In Friesland, waar reeds nieuwe aardappelen verkocht worden, heeft men nog eene buitengewoon groote hoeveelheid oude aardappe len. Er zijn boeren, die nog tusschen de 9 en 10,000, halve Hl. hebben overgehouden. De van Naarder: komende stoom- tramtrein, die zich Dinsdag-avond omstreeks acht uur op den Oetewalerweg bevond, vond de af sluiting van het staatsspoor open en reed de ver- bindingsbaan met het Eijnspoor op. Juist in dat oogenblik viel echter de afsluitboom en kwam op de locomotief van den stoomtram neder. De ma chinist had het goed beleid terstond te remmen en achteruit te halen, gelukkig juist bij tijds, want het volgende oogenblik passeerde op weinige meters afstand een spoortrein, die een groot on geluk had kunnen aanrichten. Door passagiers van den stoomtram is hierover beklag ingediend. De uPall Mali" maakt de opmerking dat het feestmaal van 1000 personen, dat de stad Milaan gaf ter eere van de opening van de Gothard-tunnel, slechts 40,000 frs. kostte (vorstelijke personen, en vertegenwoordigers van drie naties namen daaraan deel), terwijl het „luncheon", dat de stad Londen gaf bij gelegen heid van het bezoek van Koningin Victoria aan Epping Forest, circa 240,000 frs. kostte! In de Epidemiological Society of London heeft dr. Hub-Airy eenige gevallen medegedeeld, bij welke diphtheritis blijkbaar door den wind werd verbreid. De ziektegevallen betroffen af zonderlijk gelegen boerenbehuizingen, wier be woners sinds vele weken te voren de plaats niet hadden verlaten. Het feit kan niet anders worden verklaard dan door aan te nemen, dat het in ver band stond met het heerschen van een sterken en dagen geduurd hebbenden wind, 6 a 7 dagen vóór hét uitbreken dier ziekte, en komende uit een streek, waar kort te voren een hevige epide mie vati diphtheritis vele slachtoffers had gemaakt. Trouwens zijn reeds vroeger zoowel uit Engeland als o. a. uit Zuid-Rusland dergelijke gevallen meer vermeld. Een bediende vande k a s v e r e e n ig i n g te Amsterdam is achter slot gebracht wegens ver duistering van p. m. f 900. Hij was ongeveer zes jaren tegen een loon van f 10.50 per week aldaar werkzaam. Achttien maanden geleden begon hij met oneerlijke operatiën. Tijdens hij aan een politiebureau in bewaring was, bleek ook nog, dat hij van een ander, voor wien hij ook gelden ontving, p. m. f. 200 verduisterd had. De man had zijn bedriegelijke handelingen zoo lang geheim weten te houden, door het eene postje met het andere te dekken. De dankbaarheid is de wereld nog niet uit. Dat blijkt weer uit het volgende adres, bij den gemeenteraad van 's Gravenhaga ingekomen. „Aan den gemeenteraad van Den Haag. Geeft eerbiedig te kennen C. C. Visser, koop man, dat hij zich wendt tot UEd. Achtb. met navolgend adres: Hartelijken dank zij U gebracht voor de goed heid thans, als zoovele jaren te ondersteunen, met mijne kinderen die den ondergang van Vader en Moeder niet konden zien, door kwaadwilligheid bewerkt, standplaats te verleenen met eene tent Pak de Leuning oj de onbevatbare vrouw"-, Naast u dank ik mijn kinderen die zoo edel moedig waren, trots alle tegenspoeden mij getroffen, mij weder in staat te stellen het brood eerlijk te verdienen zonder Land-, Stad- of Armenkas lastig behoeven te zijn. Mocht het betreurenswaardig gerucht, aftreding van onzen Burgervader, waarheid zijn, ach! dat de Almachtige God Hem zegene in Zijnen ver deren levenswandel en dat de Algoede geven moge Zijne plaats, indien dit het geval is, moge vervuld worden door iemand Zijner waardig als opvolger, is de hartelijke wensch die velen zullen deeleu met den afstammeling van Hugo de Groot. Eerbiedig, C. C. Visser." Het moet voor den heer Gevers Deynoot een streelende gedachte en een troost bij de smart van het afscheid zijn, aldus door Hugo de Groot's nazaat op prijs gesteld te worden. Op het gebied van natuurverschijr.- selen wordt van twee dingen melding gemaakt. Het eene is een fraaie, scherpe maan-regenboog, Zondagavond te Arhnem opgemerkt. Het ander wordt in dezer voege uit Èiberger, beschreven: Nadat eene onweersbui voorbij -vas getrokken, waarvan men slechts enkele, niet bizonder zware slagen had vernomen, begon het zacht te regenen en vernam men na een kwartier tijds niets meer, toen op eenmaal een kolom vuur in het westen van den hemel scheen te vallen, waarop na een paar seconden een slag werd gehoord, zoo hevig als niemand zich herinnert ooit te hebben verno men. Onderscheidene personen, die in de open lucht het vreeselijke licht zagen, waren niet in staat een voet te verzetten, geheel overweldigd door het ontzettende gezicht. Dinsdag-namiddag wilden te Leiden een heer en dame (1), nadat zij des morgens een rijtoer door de stad hadden gemaakt, in den trein van 4.16 plaats nemen naar Den Haag; doch in stede daarvan werden ze door de politie naar het commissariaat gebrachtwegens den „kennelijken staat" waarin ze verkeerden. Aan het slot van een verslag over den zangwedstrijd den 28sten en 29sten Mei 11. te Bochum gehouden, zegt de Westfalische Volhs- zeitung van 1 Juni het volgende: „Ten slotte willen wij nog vermelden, dat het velen bevreemd heeft er slechts 4 buitenlandsche liedertafels, alle uit Amsterdam, aan den wedstrijd deelnamen en elkander wederzijds met zangers steunden, niet tegenstaande zulks volgens het programma ver boden was. Deze liedertafels behaalden 4 prijzen. Dit moet moet dan ook de oorzaak geweest zijn dat de liedertafel M. Gladbach aan den wed strijd om den eereprijs geen deel nam. In 't ver volg late men liever buitenlandsche vereenigingen thuis, tenminste zulke, die van een zangwedstrijd een carnavalspret of een kermisjool willen maken en als gekken door de stad trekken. In Duitsch- land zijn mannenkoren genoeg die zich met de Amsterdamsche kunnen meten en die hunne kracht niet in jacht op elf kt, maar in fijn genuanceerde en kunstvolle voordracht zoeken. Vele hebben de ondervinding opge daan, dat een halve flesch wijn aan een diner te weinig is; een heele flesch daarentegen is weder te veel. Een Franschman raadt nu den hotel houders aan, flesschen van drie kwart maat te verschaffen. De aanzittenden zullen eerder een drie kwart flesch drinken dan een heele fl sch bestellen, terwijl de hotelhouder door zijne prijs berekening er voordeel bij zal hebben. Wonderbloemzaad! Dat men iemand soms knollen voor citroenen in de hand stopt, gebeurt zóó dikwijls, dat de handelwijs spreekwoordelijk is geworden. En toch mogen wij er de aandacht wel eens op vestigen. Nog niet zoo heel lang geleden kwam er in Kralingen bij zekere lieden een koopman in bloemzaden. De menschen, die een heel aardig tuintje hadden, kochten o. a. drie soorten van zaad, nl. zaad voor ijsplanten, voor balseminen en voor reseda. Of de natuur in de war is geweest, of de bloemzaad koopman, of de koopers, wie zal het zeggen? Het zaad werd aan den schoot der aarde toevertrouwd, ontkiemde en o, wonder! in plaats van jonge ijsplantjes kwam er radijs boven, in plaats van balsemine sterrekers en in plaats van reseda klaver! Aardige speling der natuur, niet waar? Het bierbrouwen begint in Japan een belangrijke tak van .nijverheid te worden. De twee grootste bierbrouwerijen zijn die van Shimud- zuya Shoijwa en Ilakkosha. Het daar gebrouwen bier is uitmuntend van smaak en gezonder dan het ingevoerde. De verkoop neemt bij den dag toe en men hoopt weldra met goed gevolg te concur- reeren met het ingevoerde bier. Vorst Bismarck heeft den ta na men wolf, dien hij voor een igen tijd ten geschenke ontving, maar die hem zeker op den duur niet beviel, op zijn beurt geschonken aan den plan tentuin te Dusseldorf. Z. D. H. Mgr. F. Janssen s, Bisschop van Natchez (N. Amerika), is den In dezer te Tilburg, zijne geboorteplaats, aangekomen en in plechtigen optocht de stad binnengeleid. Van twee artikelen, zegt het Dag blad, worden dagelijks enorme hoeveelheden wegge worpen of vernietigd, omdat niemand er een kooper voor weet te vinden, nl. sigarenkisten en blikken bussen (van gecondenseerde melk, choco lade, farine lactée, revalenta enz.) Weet iemand te zeggen, of daar een débouché voor bestaat? Ons dunkt, waardeloos kunnen die voorwerpen niet zijn. Donderda g-n amid dag ongeveer te 4 uur is op den Eijnspoorweg, in de nabijheid van Eotterdam, door een goederentrein overreden een ongeveer 17jarige knaap, wonende in de Prinsen straat te Eotterdam. De ongelukkige was terstond een lijk. Te Amsterdam bestond het plan om van den hoek ran den Heiligenweg en Singel dwars door de Hand- en Voetboogstraten een winkelgalerij te maken tot aan de Osjessluis. De plannen waren gereed, de gelden gevonden, en de 44 perceelen die tot afbraak moesten worden aangekocht, waren in handen van de ondernemers. In een gisteren gehouden vergadering van be langhebbenden is echttr besloten aan het plan geen uitvoering te geven, daar de hooge eischen van sommige huizeneigenaars niet kunnen worden ingewilligd. Voor een huis op den Heiligep.weg o. a., dat den tegenwoordigen eigenaar ƒ13,000 heeft gekost, was ƒ75,000 geboden, maar de man wilde 't niet onder ƒ125,000 verkoopen. Voor perceelen in de Kalverstraat werden fabel achtige sommen gevraagd. Dezer dagen zegt het N. v. d. D. wer den de Katholieke parochianen hier ter stede door hunne Geestelijkheid gewaarschuwd aan geeste lijke broeders en zusters, die aan de deur onder steuning voor deze of gene liefdadige instelling komen vragen, geen gelden te geven, tenzij die personen voorzien zijn van een schrijven van den Bisschop, waarin deze tot dergelijke collecten machtiging heeft verleend. De waarschuwing wet tigt het vermoeden, dat sluwe oplichters zich in een geestelijk kleed hebben gestoken om op die wijze vertrouwen te winnen en daarvan misbruik te maken. In het stedelijke park teMaastricht is een nieuw klokkenspel naar het systeem Smulders geplaatst. Die stad mag zich thans in het bezit van drie zulke klokkenspellen verheugen. De vice-voorzitter van een wielrij ders-gezelschap te Lyon heeft met zijne vrouw op eene velocipede van drie wielen met twee zitplaatsen de reis van Lyon naar Napels en terug afgelegd, een afstand van 3755 kilometer. De tocht ging: heen, over Marseille, Nizza, Genua, Pisa en Eome; terug, over Bologna, Florf-r.ce, den Cenis en Chambéry. Het paar legde gemid deld tusschen de 80 en 100 kilometer daags af. De onaangenaamste ervaringen zijn die, welke men niet maken wil en toch maken moet. Terwijl wij het geluk stellen in datgene wat ons ontbreekt, stellen anderen het in dat, wat wij bezitten. Het succes van eene geestigheid hangt af van het oor des toehoorders en niet uitsluitend van de tong des sprekers. Wie u als vriend niet nuttig wezen kan, hij kan allicht u als vijand schaden. Wat zullen de menschen er van zeggen? In dit half dozijn woorden ligt de dwingelandij der wereld. Met deze schijnbaar eenvoudige vraag zijt gij de onderdaan, ja de slaaf der wereld. Niets is vervelender en maakt iemand meer zichzelven tot een last dan niets te doen te heb ben. Alleen wie werkzaam is, kan waar levens genot smaken. Wie niet weet wat werken is, weet ook niet wat genieten is. Vermaak heeft alleen waarde als ontspanning. De nietsdoener kent geen vermaak. Inspanning maakt de rust verkwikkelijk en den slaap zoet en ongestoord. Het levensgeluk hangt af van het geregeld stre ven naar een loffelijk doel of werkzaam zijn in een beroep, dat onzen geest bezig houdt en onzen lust en ijver opwekt. Eene moeielijke betrekking. Mevrouw. A Mijnheer uw broeder is dus leeraar aan de hoo- gere burgerschool geworden. Hoe bevalt het hem in zijn nieuwen werkkring? Mevrouw B. O, uitstekend, hij heeft het echter zeer druk, ver beeld u, hij moet 52 uren les geven. Mevrouw A. Dagelijks? Al te luchtig. Een afgedankt minister tijdens de Eestauratie haalde eens, als op zijn persoon toepasselijk, den versregel van Horatius aan. Mea virtute me involvo, Ik hul mij in mijne deugd. Toen hij kort daarna ongesteld werd en het bed moest houden, zeide men spot tend: „Dat komt er van als iemand zoo luchtig gekleed gaat." Arts en patiënt. Van een bekenden Fran- schen arts, wiens geneesmethode even wonderlijk als duur is, verhaalt men de volgende verma kelijke anekdote. Op zekeren dag ontvangt hij bezoek van een schatrijken Engelschman, die hiertoe opzettelijk het kanaal overgestoken was. Hij ziet hem scherp in de oogen, beklopt hem hier en daar en houdt hem ten slotte een fleschje onder den neus, met de woorden: „Buik eens". De lord ruikt. „Zoo is het goed, gij zijt gene zen.!" De Engelschman, die over deze snelle genezing uiterst verbaasd is, vraagt: „Wat ben ik u schuldig?" „Duizend franks." De patiënt haalt rustig een bankbiljet van duizend franks uit den zak, houdt het den dokter onder den neus, zegt„Buik eens goed zoo gij zijt betaald!" en verlaat met een diepe buiging den dokter, die op zijn beurt verbluft staat te kijken. Geneeskundig voorschrift. Een schuld- eischer had zijn schuldenaar een week uitstel geschonken ter vereffening eener rekening. Na die week kwam hij bij den schuldenaaar en vroeg beleefdelijk: „Wel mijnheer, heeft u eens over de zaak gedacht?" „Niet juist," antwoordde de andere. „Ziet u, ik wenschte er eens rijpelijk over te denken, maar juist op den dag, dat u mij verliet, verbood de geneesheer mij elke geestesarbeid." Schulden. Mijn hemel," zeide iemand tot den graaf M. die een kolossale hoeveelheid schul den gemaakt had, „ik begrijp niet, hoe men bij zooveel schulden nog één nacht rustig kan sla pen." „Ja," antwoordde de graaf, „tenminste zij die nog aan betalen denken. Ik voor mij slaap zeer gerust." Een vervelend bezoek. De jonge levens lustige graaf, later vorst Kaunitz, die in 1740 Oosteririjksch gezant te Kopenhagen was, rustte op zekeren dag tegen den middag vermoeid en slaperig door de feesten van den vorigen avond, in zijn leuningstoel, toen de baron L. bekend als een hoogst vervelende nieuwtjesverzamelaar, bij hem werd aangediend. „Hemel!" riep de binnentredende den slaperigen graaf toe, „gij geeuwt, „gij hebt zeker al veel vervelende bezoe ken gehad. „O, volstrekt niet," antwoordde von Kaunitz, „gij zijt de eerste." De macht der verbeelding. „Ik stik, zoo warm en benauwd is het in dit hotel," riep te middernacht Mevrouw X. tot haren echtgenoot, „ik bid je maak een venster open." De echt genoot betast een venster. „Ik kan het onmo gelijk openmaken!" zeide hij. Mevrouw X begon te weenen; dit hielp; in zijn wanhoop verbrij zelde hij het venster en riep: „daar heb je lucht!" „Den hemel zij dank Edward," fluisterde zij en sliep weer rustig in. Den volgenden morgen bescheen de opgaande zon de verbrijzelde ruit eener glazenkast die op de kamer stond. STEDELIJK NIEUWS. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 1 Juni 1882. 1. C S te Koog aan de Zaan, afwezig blijven als ge tuige, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 2. B K. zonder vaste woonplaats, (ged.) bedelarij 15 dagen gev. straf c. e. met last tot overbrenging naar een bedelaars gesticht. 3. A J H. zonder vaste woonplaats, (ged.) bede larij en landlooperij. Eene maand gev. straf c. e. met last al» voren. 4. G B. wed. K V t,e Koog aan de Zaan, het toedienen van sterken drank aan een kind beneden de 16 jaren, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. J B. wed. J B. te Westzaau, toedienen van drank aan eer beschonken persoon, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf, c. e. 6. S V. h/v. S V. te Haarlemmermeer, moedw. mish. vrijgesproken. 7. C L te Oostzaan, moedw. mish. f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 8. J v. D. te Monnikendam moedw. mish. 7 dagen cell. gev. straf c. e. 9. P V. te Zaandam en J v. L. te Oostzaan, moedw. mish. ieder 15 dagen cell. gev. straf f8 boete of een dag subs. cell. gev. straf en solidair in de kosten. 10. T T. te Zaandam, opz. verbr. van afsluiting f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 11. PK. te Monnickendam, diefstal zonder oordeel des onderscheids, vrijgesproken. 12. G v. S. te Haarlem merliede en Spaarnwoude, (ged.) diefstallen, een jaar cell* gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden horlogesleutel. Een blauw kralen armbandje met gouden sluiting. Een gouden oorbel. Twee differente gouden oorbelletjes. Een onderstuk van een gouden oor bel. Eene portemonnaie met een eenig geld. Een parapluie. Eeü strook van een japon. Twee witte boezelaars. Een bont boezelaar. Een zwarte portefeuille. Een zinken bengel. Een kruiwagen. Een zweep. Een mandje. Een zijden dasje. Een zak met twee ringen en losse sleutels. Voorts te bevragen bij vrouw van de Manakker, wonende L. Vlamingstraat 12 F., een gouden medaillon met dames portret, op Zandvoort gevonden. Bij den heer Witteveen, Nieuwe gracht 70, een zwartlederen taschje met tram kaartjes en bij den heer Bourgonje, Amsterdamschevaart, twee luiken. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een taschje. Een bloedkralen armbandje met gouden slot. Tiende Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 4 Juni 1882, des namiddags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Garde-marsch, Labitzky. 2. Ouv, Ne- bucadnesar, Verdi. 3. Fant. Macbeth, arr. Briffaux. 4. Une folie a Rome, Verdi. arr. Zinnen. 5. Out. Berlin, Conradi. 6. Wals, Stasny. 7. Fantasie, Apolloni. MARKTBERICHTEN HAARLEM, 31 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 7 koeien, verkocht voor f 120 a 240; - stier; verkocht - voor f a vaarzen, verkocht voor f a - pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a 51 nuchtere kalveren, verk. voor /5a 12, 56 schapen, verk. 56 voor f 17 a 32 151 lammeren, verkocht voor f 10 a 14, - biggen ver kocht voor f - a - varkens, verkocht - voor a c. per 7s kilo, 1 paard tot f 65 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 73 stapels kaas, 8018 stuks, wegende 16216 kilo hoog ste prijs f 31.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 31 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: -runderen, 196 vette kalverenlste qual. 95, 2de qual. 0,80 per kilo, 2 graskalf a 37 nuchtere kalveren, a schapen en lammeren a 189 vette varkens 48 a 54 c. per kilo. SCHIEDAM, 2 Juni. Moutwijn, per ned. vat f 10,75 Jenever 16,25 Amsterd. proef f 17,50; Spoeling f -,50 dito commissie -,50. GOUDA, 1 Juni. Kaas f 29 a 31 le qual. fa, 2e qual. f 26 a 28 zware hooger in prijs aangevoerd 156 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 a f 1.40 der weiboter f 1.05 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug HOORN, 1 Juni. Ter waag gewogen 248 stapels kaas wegende, 68955 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 33,oor kleine, 33,— en voor hooikaas ƒ30,50 commissie f middelbare, f LEIDEN, 2 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 2 paarden 60 a 140, 8 stieren 46 a 135, ossen a 96 melkkoeien f 170 a f 282, 20 kalveren dito 178 a 333, 88 vare dito f 96 a 234, 58 vette dito i 165 310, 6 graskalveren f 30 a 58, 80 vette 34 a 78, 75 a 90; 158 nuchtere dito f3,25 a 9,620 vette schaper 22 a 38,566 weide dito ƒ16,a 23, 9388 lammeren 84 magere varkens 16 a 42, 312 biggen f 7,a 14.- LONDEN, 1 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/6, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/4, Kalveren 5/- a 5/9, Zwijnen 4/- a 5/-. BEURSBERICHTEN. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, 8 4 VI, Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenryk. Obl. in papier (MeiNov.)5 silver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Ruaaeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amat. L 20-100 5 8panje Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 biuneul. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a a u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/. 1875 5"/, Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiache Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl Kiew-Breat Aand Knrak Chark Obl. ƒ1000. Morscbanak Syaran Aand. Riaachk Wiaama ftumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Mi sa Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN gen. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 18544 Italië. Busland 5 5 5 div. Busland. Geldkoers, 1860. 1864 1864 1866 prolongatie 4 5 5 genoteer de koers «8s/. 82i/j 103'/, 93 3/„ 797/, 81'/, 637s 64'/is ö33/s 95 s/„ 727/8 S6>/4 295/is «Vie 273/„ 27»/,e 41 II 1213/le 90 III 118 333/16 143/s 10'/, G6'/a 1461/, 119 74'/, 1493/s 1507/3 19 49 51? /s 123 477/8 81 82 83 61 Va 60 62 141'/, 34'/5 1 1323/, 1027/s 110 1003/4 953/, 957/g lOO'/s 109'/, 143'/, 130 128

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3