MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Dienstboden. Al 1 e r 1 e i. Naar de Amsterdamsche Ct. verneemt zou iemand op zijn sterfbed bekend hebben demoor denaar te zijn geweest van een telegraphist Kets, die eenige jaren geleden op de Brouwersgracht te Amsterdam dood in zijne kamer is gevonden. Gelijk men zich herinneren zal, deden de om standigheden destijds aan zelfmoord denken, doch de vrienden van den heer Kets verklaarden een parig, dat er hoegenaamd geene aanleiding tot zelfmoord bestaan had. Als bewijs van bizon d ere speculatie zucht op het overlijden van een persoon kan die nen, dat van eene in de vorige week te Arnhem overledene weduwe door slechts 2 a 3 familie leden, ter secretarie dier gemeente 10 overlijdings- extracten zijn verzocht, ter verkrijging van uit- keeringen uit verschillende begrafenisfondsen. Een ou d-P ar ij zenaar verhaalt in de Figaro hoe een veertigtal jaren geleden, aan het hoofd van een der Bussische regimenten te Nov gorod een kolonel stond, die zijn onderhebbenden het leven tot een hel maakte. Een antwoord, dal niet naar den zin was van den kolonel, was vol doende om naar Siberië gezonden te worden; het minste vergrijp werd met den knoet gestraft; een vlek op den kapotjas werd met zweepslagen ge boet, een knoop, die niet blank genoeg was ge schuurd, kon veroorzaken, dat de drager werd gegeeseld. Op een goeden dag namen de soldaten en onder-ofïieiertn verschrikkelijke wraak. Men trad met roeden op hem toe; zijne vraag wien dat gold, werd door een vooruittredend grenadier beantwoord met: „U!" Be officieren, die meenden handelend te moeten optreden, werden met ba jonetten tot lijdzaamheid gedwongen. Men ver scheurde de uniform van den kolonel, voerde hem voorbij de gelederen en elk der grenadiers, voorzien van een roede, gaf hem slagen. Bloedend werd het lichaam van den hoofdofficier in een oven geworpen; daarbij eenige hoogere officieren, die onmiddellijk onder hem stonden; een vuur werd ontstoken en eenige oogeublikken later was asch het eenige overblijfsel van de mensche- lijke wezens, die het slachtoffer waren van eigen wreedheid. Het treurspel van Novgorod was echter nog niet geëindigd. De Czaar kreeg na tuurlijk kennis van het gebeurde en na tien dagen stond een aide-de-camp voor de kazerne, waar de militairen huisden, die zich zoo zwaar aan de discipline hadden vergrepen. Hij bracht een order over: Morgenvroeg, zes uur, zal het regiment zich in klein tenue en ongewapend vereenigen, op het kleine plein. Men gehoorzaamde. Daar aange komen, werden de ongelukkigen van verschillende kanten door kanonvuur bestookt, totdat allen neergeveld waren. Toen men, door een zee van bloed wadende, nog enkelen vond die teekenen van leven gaven, werden deze nog met den knoet gepijnigd. Het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen-cultuur heeft bij adressen aan Z. M. den Koning en aan den Mi nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, ver zocht dat, mede ten behoeve van den zoo be langrijken tak van volksbestaan dien genoemde Vereeniging vertegenwoordigt, Nederland zich alsnog moge aansluiten bij de in het najaar van 1881 te Bern gesloten conventie tot wering van de phylloxera (druifluis), omdat, indien al geen rechtstreeksch voordeel volgt uit de toetreding, de niet-aansluiting onze industrie noodeloos na deel berokkent. Dezer dagen on tsnapten te Parijs t wee gevangenen, Bauland en Lapin. Donderdag-avond omstreeks middernacht, zag een inspecteur Bauland een wijnhuis binnengaan. Da inspecteur haalde terstond eenige agenten en ging vervolgens het wijnhuis binnen. Zoodra Bauland de politie zag sprong hij, onder den (zeker gebruikelijken) uit roep: „Daar zijn de koeien, berg je lijf," over een tafel, opende een deur en verdween in den gang van het huis. Een agent volgde hem. Bauland snelde den trap op, kroop door een dakvenster op het dak, steeds achterna gezeten door den angst, sprong toen op een lager gelegen dak en van daar op de binnenplaats van een naburig huis. Ook hier echter volgde hem de agent. Bau land liep derhalve dit huis binnen, den trap op en klom weêr op het dak. De agent, hem steeds op de hielen blijvende, was bij den schoor steen op het punt hem te grijper., toen Bauland zich omkeerde, den agent een revolver op de borst plaatste en dreigde hem te dooden. Dat was den man der wet wel wat kras: verschrikt kroop hij achter den schoorsteen. Van die ontsteltenis ge bruik makende, sprong Bauland, in plaats van te schieten, op het dak van het belendende huis, dat wel '10 meter lager was, en vervolgens in den tuin, waar hij verdween. De agent, die het voor zichtiger had geacht de laatste wel wat gevaar lijke sprongen niet meê te maken, behield alleen de zijden pet van den vluchteling, als souvenir aan diens agiliteit. Bij het uitbreiden van den gasaan- leg te Venlo heeft men aan het einde der stad een buitengewoon groote menigte menschenbeen- deren ontdekt, die slechts 10 duim onder den grond bedolven waren en waarvan men de diepte nog niet kent. Een huis, dat daar staat, rust ge heel op een dergelijke menschenmassa, die als fundament dienst doet. De beenderen, die nog grooteudeels in gezonden toestand zijn, zijn blijk baar afkomstig uit een tijd, toen het menschelijk geslacht veel sterker ontwikkeld was dan tegen woordig. Waarschijnlijk dagteekenen zij van het jaar 1200, toen de St. Martinuskerk aldaar werd gebouwd. Deze overblijfselen zouden dan een opruiming van een kerkhof moeten zijn. Het zeldzame schouwspel van een voortgereden huis baarde onlangs te Crawford, in den Amerikaanschen Staat Texas niet weinig op zien. Men zag daar op een wagen, met 36 ossen bespannen, een huis van twee verdiepingen met vier kamers, vensters enz. voorttrekken. Het werd op die wijze 6 mijlen door de prairie vervoerd. Door de Electrische Tramway-Maat- schappij te Zandvoort zijn eergisteren met goed ge volg de eerste proefritten op hare lijn gehouden. Verbeeld u, lezer, „het land van Ter Goes" of liever Zuid-Beveland werd verleden week met een bezoek vereerd door iemand, die te voet bijna al de gemeenten bezocht, welke op dit eiland te vinden zijn. De Zeeuwen hebben gedacht dat de voetreiziger niet wel bij 't hoofd was: er lag toch een spoor en waarom was hij daarmede niet gekomen; en als de man veel van „diekomsa" (beweging met de vingers alsof men geld telt) had, dan kon hij immers rijden, op „een kar met veeren." Maar neen, de vreemde heer ging te voet en bleef te voet gaan. Alles werd nauwkeurig door hem opgenomen. Hij had dan ook veel bekijks als hij 's middags voorbij een bouwland kwam, waar eenige mannelijke en vrouwelijke arbeiders schafttijd hielden. Het was geen wonder: die man, die voetreiziger met lange grijze haren, geheel in het zwart gekleed van de kruin van 't hoofd tot aan zijn voetzolen en dan een grooten breeden hoed op, met een breeden rand er om heen, neen daar moest iets achter schuilen. Men verdiepte zich in gissingen tot eindelijk iemand aan de Goesche Ct. berichtte, dat de voetreiziger niemand anders was dan onze bekende aardrijkskundige, de heer P. H. Witkamp uit Amsterdam, die op 66jarigen leeftijd liever te voet dan per as reist. Met eigen oogen deed hij opnemingen tot bijwerking van zijn atlas. Door de werkstaking in de ijzerstre- ken van Pennsylvanië zijn nu 150,000 arbeiders, met 50,000 vrouwen en kinderen zonder verdien ste. Ook te Cleveland en Youngstown in Ohio en Wheeling, in West-Virginië, staakten 20,000 ijzer werkers den arbeid. Men verwacht, dat de werk staking van langen duur zal zijn, en dat is het ergste voor de werklieden, wier hulpmiddelen lang niet voldoende zijn. De patroons achten drie of zelfs zes maanden stilstand der werken voor den ijzerhandel zeer voordeelig. Tot bevordering van het baden en zwemmen heeft de Duitsche Kegeering bepaald, dat de leerlingen van alle scholen op plaatsen waar geen zweminrichtingen zijn, gedurende de zomermaanden abonnementskaarten op de Staats spoorwegen kunnen krijgen voor de heen en terugreis naar de naastbijgelegen badplaats. Die kaarten zijn geldig voor tien keeren en worden bere kend tegen prijzen voor militairen. Ook onderwijzers die de jongelieden vergezellen kunnen van zulke abonnementskaarten gebruik maken. Het stationspersoneel van Nancy is op een kluchtige wijze beetgenomen. Ongeveer drie weken geleden kwam uit een der coupés le klasse een deftig heer, vviens gegalonneerd hoofddeksel hem als een ïtijksingenieur deed ken nen. Hij stelde zich aan den chef voor als een inspecteur, die in buitengewone zending, zooals in Frankrijk meermalen pleegt te geschieden, door den Minister van Openbare Werken was afgevaardigd, om de inrichtingen aan het station na te gaan. De chef en zijn onderhebbend per soneel bogen voor hem als knipmessen. Terstond begon hij met zijne inspectie. Hij bezichtigde het station in alle hoeken en gaten, liet de ma chine voor zich werken en zond vijf locomotieven van Epernay ter reparatie, onderhield eenige amb tenaren ernstig over gepleegd verzuim, beloofde een werkman, wiens gedrag hij uitstekend vond, spoedige bevordering en bezorgde zich een wit voetje bij het geheele ambtenaars-personeel, door de hoop bij hen op te wekken, dat hij hen onder zijne machtige bescherming zoude nemen. Dit leventje werd eenige dagen voortgezet, en daarna kondigde de inspecteur zijn vertrek aan. Vooraf noodigde hij het hooger ambtenaars-per soneel uit tot een dejeuner, dat 400 fr. kostte. De ambtenaren hunnerzijds beantwoordden die beleefdheid met hem een diner aan te bieden, waarvoor zij 700 tr. uitgaven. Eerst nadat de inspecteur vertrokken was, vernamen zij, dat deze het dejeuner niet betaald had en evenmin de overige verteringen, die door hem waren gemaakt. Nu werd in Parijs navraag gedaan, en daarbij bleek, dat er in 't geheel geen inspecteur was uitgezonden. Zij waren eenvoudig .beetgenomen door een zekeren Mindinski, die eenige technische kennis van het spoorwegwezen bezat, van zijn oom, die in 's Bijks dienst was geweest, de ge galonneerde pet had geërfd en nu en dan aan vlagen van verstandsverbijstering leed. Te Wolvega is dezerdagenoverleden zekere Dirk Kuipers, die den hoogen leeftijd van 99 jaar en 7 maanden bereikte. Den 15eu Oct. a. s. zou hij 100 jaar geworden zijn. Men had zich reeds op dat feest verheugd. Hij was een man met een bizonder sterk gestel, maar die ook zeer matig en geregeld leefde, niet rookte en geen sterken drank gebruikte. In de kracht zijns levens deed hij verbazende voetreizen; o. a. in den win ter, bij slechte gelegenheid, en op 73jarigen leef tijd, van Harliugen naar Wolvega, in 15 uren. Op 96jarigen ouderdom reed hij op schaatsen, in gezelschap van zijn zoon en zijn kleinzoon, naar Echten, een afstand van vier uren, en 'smid- dags terug. Bij de begrafenis volgde Bouke Kui pers, 957. jaar, van Echten overgekomen, het lijk des broeders naar de laatste rustplaats. Onder de merkwaardigheden uitBa- bylonië, onlangs door het British Museum, ver worven, zijn behalve een aantal tafeltjes in Ba- bylonischen kegelvorm, een groot stuk Babylo nische geschiedenis uit de vroegste tijden, een gedeelte van een hymne bij gelegenheid van Cy rus' intocht in Babylonië, en een brokstuk van het verhaal van den zondvloed gevonden. Ware vreugde wast slechts op den bodem der smart. Zevenmaal door de vingers zien en de achtste maal half dood slaan, dat noemen sommige menschen: opvoeding. Stille waters zijn diep, stille smarten en stille vreugde eveneens. Verstandige menschen leeren uit dwalingen meer, dan dwaze uit wijze leeringen. Eenige bouwen met beide handen op, anderen doen met beide handen niets en wederom andereu vernietigen met de eene hand, wat ze met de andere hadden opgebouwd. „De deugd van een volk," zegt een beroemd philosoof, „wordt het best getoetst aan de eigen schappen van de dienstboden; want zij zijn de scha duwen van hunne meesters en bootsen hunne gebre ken overdreven na. Een verstandig volk zal wijzen in zijn dienstboden vertrek hebben; een slecht volk heeft daar schurken en een goed volk heeft er Trienden. Men bedenke echter, dat „goedheid," evenals tegenover kinderen, zoo ook tegenover dienst boden, geen dwaze toegevendheid beteekent, maar zorgvuldige leiding." Praai gemeubeleerd. Nu, ge moest het huis van mijn schoonzoon eens zien, prachtig in een wo 3rd, alle meubels van macaronihout. Moederlijke voorzorg. Dokter. Leg den jongen een warme pap van brood, melk en lijn zaad op den arm. Moeder. Mag ik er ook wat suiker bij doen, dokter, de jongen is zoo aan 't zoete gewend. Nauwkeurige inlichting. Vreemdeling. Wat is dit voor een monument? Koetsier. Dit monu ment is gebouwd ter gedachtenis aan zijne op richting. Nieuwe lucifers. A. Heb je de nieuwe lucifers al gezien? B. Neen. (A. geeft hem eenige stuks.) Ik kan er niets nieuws aan zien. A. Ezel, zie je dan niet dat de koppen beneden in plaats van boven zijn aangebracht? Arbeiders-philosophie. Eerste arbeider. Kom mannen, 't wordt tijd dat we beginnen te werken. We hebben den ganschen voormiddag nog niets uitgevoerd. Tweede arbeider. Dat kan geen kwaad, in onze dagen moet men spaarzaam met den arbeid zijn, anders heeft men morgen niets te doen. De voordeeligste kans. Bij gelegenheid van een diner, toen twee van de gasten op zich lieten wachten, vroeg de heer des huizes aan eeu der gasten of hij ook niet van meening was dat er maar opgedischt moest worden. „Ik ben het volkomen met u eens," was het antwoord, „en des te meer omdat wij hen al etende kunnen verwachten, terwijl wij op hen wachtende, niet kunnen ettn." De macht der gewoonte. De burgemeester eener kleine stad, die vroeger rechter was ge weest, moest voor de eerste maal een jeugdig paar echtelijk verbinden. „Wilt gij den heer van Schralenstein als uw wettigen echtgenoot aan nemen?" vroeg hij aan de bruid. Eu toen deze de vraag met „ja" beantwoord had, wendde hij zich tot den bruidegom en sprak: „En gij be schuldigde, wat hebt gij tot uwe verdediging in te brengen?" BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A L Luijt en J M Stoel; J F van Bhienen en C M Scheepens; ND Vermeer en J Buis; T Dam en D J van Roode; J van Steen en G Schut; G v. Stade en C J v. d. Valk. Getrouwd: H G Bolleurs en M J Vogelsang; A Loeffen en J T Hofman; J P Smits en P v. Weet. Bevallen: D Schreuder geb. Bruins d. J Kuijken geb. Rademaker d. AM Montauban geb. v. d. Wolk z. T Smit geb. Schornagel d. J Slenders geb. Cor- stens d. J A v. Wort geb. de Nijs d. GA Ridder geb. de Ridder z. J IJ v. Hamburg geb. de Vries d. C v. d. Meer geb. v. Opzeeland z. E Stuffers geb. van Citters z. Z van Loon geb. Vos d. C Spook geb. Bogaard z. H v. d. Steilen geb. Scheelings d. E M Greeven geb. Blom d. PM Romp geb. Bodes d. P M E Dubois geb. Boonacker z. M W van Drunen geb. Sernee z. G A Menke geb. Roerzaden z. AS Ruter geb. Schreuer d. E J Nieuwenhuizen geb. Loe- racker d. A van Es geb. Hommers d. V G Jonck- bloedt geb. Siebes d. J Hagebout geb. Kerneknmp d. MSB van Veen geb. de Rooij z. M A v. Kipshagen geb. v. Muijen d. T Hogetoorn geb. Kraaijer z. G M E Timmer geb. Wollfenbnttel z. Overleden: P Adelaar 42 j. L. Boogaardstraat; M A Robert 60 j. wed. L T A Kalthoff Lombardsteeg; D Erbrink 21 j. Nobelstraat; A M H van Es 2 j. d. Kerkhotstraat; A Wennekes 77 j. Jacobstraat; J van Delft 78 j. Nobelstraat; B van Beaumont 4 mn. z. K. Zijlstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van J P Prinsen L. Boogaardstr. A Brauckmann 2 j. d. KI. Heiligland; ME Droogleever 81 j. wed. H de Jongh Jausweg;A Martin 28 j. echtg. van F B Mooij Plein; Een als levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van I J Pollee Keizerstraat; A v. d. Broek 36 j. Kraaijenh. gracht; HG Japikse 79 j. Breesleeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J Kraaij Frankenstraat; S J Rhee 80 j. Bakenes6ergracht; C M Wijkhuizen 21 mn. d. Gierstraat; N Bos 54 j. echtg. van J W v. d. Berg Zijlweg. 5 Juni. De prijzen der vette kalveren waren f 50 af f 80 per stuk; vette koeien afper stuk; vette varkens 48 a 52 c. per kilo. PUBMEEEND, 6 Juni. Kaas: aangevoerd 404 stapels prijs der kleine kaas f32,middelbare Boter 1.20 a 1.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 261 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 198 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 157 stuks, prijs f 10 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 110 stuks, prijs 46 56 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 26 a 30 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 266 stuks, prijs f 7 a 11, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1201 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter a kippen f eenden a e.kipeieren 3,50 a 4 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. ALKMAAR, 2 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt34 koeien f 170 a 240, 33 nuchtere kalveren f 4.a 17, vette kalveren f a 205 schapen j 21 a 33, - varkens f a per kilo, 135 ma gere dito 18 a 36,19 bokken f 4 a 17, 8 paarden 85 a 350, 582 lammeren f7 a 15.— ROTTERD AM, 6 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1320 runderen, 269 vette- en graskalveren 89 nuchtere kalveren, 437 scha- en of lammeren346 varkens, 226 biggen, 3 bokken of. geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qnal. 80 c., 3de qual. 70 c.; kalveren 1ste qual. 100 en 2de qual. 95 c., schapen 80 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 138/8 ton, 112/16 tonnen, 1182 stukken a 7a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 56, 2e qualit. f 52, 3de qual. f48. ALKMAAR, 2 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,a rogge f -,a -,gerst -,a -,dito chev. 6,90 a haver 4,25 a f4,75, paardenbooneu -,•a-,— bruine dito ƒ9, a f 11,duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad f a blauw maanzaad fgroene erwten f 17,a grauwe dito 18,a vale dito 12 a -, Witte f a 2 Juni. Aangevoerd 300 stapels kaaswegende 70,041 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,— commissie- fmiddelbare f32,50, laagste f20. 5 Juni. Ter veemarkt werden veikocht 5 koeien van f220 a 300, 338 kalveren van f35 a 98, 15 nuchtere dito van f 7 a 16, 235 schapen f 32 a 37, 110 varkens f48 a 57 c. 20 magere 24 a 28 c. per kilo. AMSTERDAM, 5 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 498 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit f 0.70 per kilo -— melk- en kalfkoeien f 150 a 280, 1 graskalv. a 91 nuchtere kalfk ƒ6 all, 2400 schapen en lammeren 9 a 29, vette varkens 48 a 55 c.; beiden per kilo. biggen - a paarden a LONDEN, 5 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2900, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/6 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/6 a 6/6, Kalveren 5/- a 6-/, Zwijnen 4/- a 4/9. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 6 Juni 1882. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. G'ertif. Werk. Schuld2'/, ft ft ft 3 HAARLEM, 5 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 8 50 a 10,50 rogge J 6.60 a 7.—haver 3,50 a 4,gerst af duivenboonen -,a -,bruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa perkilo, oliezaad -,— kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN3 Juni. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer-11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a g.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 18 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen -,a -. - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/t vat lste qual. 52.a 60.2de qual. f.— 44 a 50.—. SCHIEDAM, 6 Juni. Moutwijn, per ned. van 10,75, Jenever f 16,25, spoeling f 0,60 dito commissie f 0,70 HOORN, 3 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet tarwe f 11.—- heet. rogge f 4 heet. gerst 6 25 2 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 25,50 a karwijzaad f 13,25, 31 heet. boonen: heet bruine f 13,gele heet. paardeboonen f a ,3 heet. erwten 15, f— heet. groene ƒ12,heet. grauwe 14, heet. witte 42 heet. n. aardappelen 6,all alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 60 tot 200. veulens f a 60 koeien van f 180 tot 325, 30 kal veren van 8 tot 20, 325 schapen van J 30 tot 42 270 lammeren van 13 tot 20, 140 varkens van 17 a 26 5 zengen van 28 tot 55 325 biggen van f 6 a 12; 26 bokken 0,80 f a 7,— 20 geiten 1.a 8. Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860/64. 5 OoBtenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten). 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 ft 1869....6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia, Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Oent. Spw. ge8temp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 B«/„ Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 4 pet genoteer de kcers 68 81'/. 103 931/4 79 811/, 64 841/4 536/is 95»/4 72>/,s S5'/s 29'/, 45'/i6 273/a 277. 4274 10'/s 12»/,5 88 111 118 327, 147, 10'/s 116?/, 145 U83/4 74 150 1507, 187, 49 5U/8 123 47V4 787. 82 827. 607, 593/4 62 1317s 337, 1317s 102s/8 HO 101 953/4 957/, 997. 1093/, 1427/, 1307, 128 LONDEN, 6 Juni. Het Lagerhuis heeft art. 1 der dwangwet met 227 tegen 3J stemmen, art. 2 zonder stemming aange nomen. 't Debat is tot heden verdaagd. PARIJS, 6 Juni. De Kamer heeft de eenvoudige orde van den dag, door bet gou vernement gevraagd op de interpellatie over de feiten in het Quartier Latinbij stem ming met opheffing der handen aangeno men. In antwoord op de interpellatie had de minister Goblet gezegd, dat hij den prefect van politie dekte met zijn verantwoordelijk heid. Hij laakte de studenten wegens hun ge welddadig optreden. De Kamer applaudis seerde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3