MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Juiste beoordeeling. Het rechte woord. Al 1 e r 1 e i. den. Daar kwam de koop tot stand voor f 250. Terwijl de koopers met den eigenaar van den hit naar binnen gingen om hem te betalen, zou de knecht buiten met den hit op en neer loopen. Het gevolg was, dat de man geen geld kreeg, en de zoo genaamde knecht met den hit verdween. Te Brussel zijn eenige Engelschen in hechtenis genomen, die verdacht worden, de onlangs in Frankrijk plaats gehad hebbende be langrijke diefstallen gepleegd te hebben. Deze individuen zijn naar Parijs opgezonden. Wij hebben voor eenigentijdmelding gemaakt van de Nederlandsche geneeskundige pneumatische inrichting te Haarlem, de eerste van dien aard in ons land. Nu kunnen wij er bij voegen, dat die inrichting geopend is, en wel met acht patiënten. Een twintigtal geneesheeren van Haarlem en omstreken bezochten en corps de villa Sophiadal. Nadat de besturende genees heer, dr. Eyan, hun de werking der verschillende kleinere werktuigen had meegedeeld, als zuurstof- inhalatiën, Baldenburg-apparaten enz. enz., namen een drietal heeren plaats in het bevallige kamertje. Hier kan men onder een verhoogden druk, des- verkiezer.de tot een dubbele atmosfeer, 1 a 17s uur een partijtje maken of wel lezen en schrijven. Een luchtpomp, door een gaskracht-machine gedreven, brengt de verdikte lucht in een reservoir, waaruit de lucht afgekoeld of verwarmd, naar verkiezing, in het kabinet wordt gelaten. Een schel roept den bediende voor eer. der raampjes, en zoo kan men met behulp van lei en griffel, hem het verlangde meêdeelen. De inrichting is grootendeels door de fabriek „De atlas", te Amsterdam, geleverd. Van alle zijden ontvangt men aanmoedigende brieven van hoogleernren, geneeskundigen en natuurkun digen. Eigenaar is de Heer Maurits van Vollen hoven, die een en ander voornamelijk voor eigen gebruik liet bouwen. Bij een optocht van Sanger's circus door de straten van de Engelsche stad Runcorn zijn de paarden op hol geraakt. Acht ponnys, die voor een kleinen zegewagen gespannen waren, schrikten door het vallen van een ladder, sloegen op hol en brachten de paarden ook aan den gang. De wild geworden dieren renden onder de menigte toeschouwers, en ongeveer twaalf personen werden ernstig gewond. Hoe men in Amerika geld verdient! Een inwoner van Richmond meldde ztch eenigen tijd geleden op het politie-bureau aan, met tranen in de oogen. Zijn kind, een jongetje van vier jaren, was verdwenen, zonder dat men eenig spoor van hem had kunnen ontdekken. De poli tie—organen zetten zich in beweging, een premie van 600 dollars werd door den vader uitgeloofd voor hem, die aanwijzingen zou doen, en tal van bladen spreken dag aan dag bijna over niets anders dan over de geheimzinnige gebeurtenis. Daar meldt op eenmaal de Richmond Ledger dat een brief ontvangen is waarin een losgeld van 20,000 dol lars geëischt wordt. Het publiek wordt warm; publieke inschrijvingslijsten gaan overal rond om de som bijeen te brengen, Een nieuwe brief wordt ontvangen, waarin 25.000 dollars verlangd wordt terwijl later het losgeld op 30,000 d. wordt bepaald, en aangekondigd, dat, indien niet binnen 24 uur dit kapitaal wordt uitbetaald, als eerste waarschuwing een oor van den knaap zal worden toegezonden. Meer en meer geraken de gemoederen in be weging, maar het geld is nog niet geheel bijeen en ter bestemder tijd komt het oor. Het publiek, dit vernemende, geraakt in woede, het bestormt het politie-bureau om tijdingen, duizenden staan den ganschen dag voor de deur van den vader en geven daar aan hunne gevoelens lucht. Maar een paar dagen later komt het knaapje gezond en wel terug. Het toegezonden oor wa9 niet zijn oor geweest, maar van een lijk afgesneden. Thans reist een handig speculant rond met het kind, dat een zoo romantisch avontuur heeft doorleefd, en laat het zien tegen een dollar per persoon. Een later onderzoek heeft intusschen aan het licht gebracht, dat van de gansche geschiedenis geen woord waar is. Het publiek blijft echter nieuwsgierig en betaalt gewillig entree om het kind te zien. In de eergisteren gehouden zitting van het Engelsch Parlement heeft het lid More aan den president van den board of trade inlich tingen gevraagd over de geruchten omtrent de Nemesis. De heer Chamberlain antwoordde dat tien personen gestorven waren gedurende de reis en een onderzoek zal ingesteld worden door de emigration-commissioners te New-ïork. Te Praag is een huisin gestort, waar door verscheidene werklieden gedood werden. Onder bescherming var. Maarschalk Serrano heeft zich een maatschappij gevormd, met het doel te Nipe, op het eiland Cuba, een nieuwe stad en haven te stichten en er ongeveer 50 mij len gronds te exploiteeren, die geschikt zijn voor de suiker-cultuur. Met het oog op den thans vol tooiden grooten centraal-spoorweg, die zich bij Nipe aansluit, verwacht men veel goeds van die onderneming. Uit New-Orleans wordt thans „boter" naar New-York en andere steden der V. S. in den handel gebracht, die gemaakt wordt uit de olie der katoenpitten. Geen kunstboter is zoo goed en goedkoop als deze, zeggen de „uitvin ders". Ook zeggen zij, een kleurstof gevonden te hebben, „die aan het kunstproduct zulk een fraaie kleur geeft, dat het van de fijnste New- Yorker tafelboter niet te onderscheiden is". De kunst ook in slechten zin gaat vooruit. Ten bewijze dat deprijs der lande- rijen in de laatste halve eeuw verbazend gestegen is, schrijft men ons uit Kuilenburg: Ruim vijftig jaren geleden werd de zg. „Hooge Kuil" onge veer 67j bunder groot, verkocht voor f 1600, terwijl ze dezer dagen aan de kleinzonen van den toenmaligen eigenaar toegewezen werd voor f 24 000. (Grootvader en vader zullen wel iets ter verbetering hebben gedaan, dunkt ons.) Parijs telt thans 10,000 logementen, die in 1881 1,483,206 reizigers hebben geher bergd, onder wie 192,528 vreemdelingen. Als men aanneemt, dat de Eransche reizigers gemid deld 200 fr. en de vreemdelingen gemiddeld 300 fr. te Parijs hebben uitgegeven eene raming die eerder te laag dan te hoog is dan komen wij tot het eerbiedwaardig cijfer van 320 milli— oen fr.door de reizigers in één jaar in Parijs gebracht. Te Padang is aanboord van hetstoom- schip Graaf van Bijland de cholera uitgebroken, doch niet in hevige mate. Een zelfregistreerend toestel, die den tijd van regen aanwijst, is op eenvoudige en vernuftige wijze samengesteld door Schmeltz te Rijssel. In een kist zonder bodem bevindt zich een rol met papier, evenals bij de Morse-telegraaf gebruikt wordt, maar dat met ijzersulphaat ge drenkt en daarna met droog looizuur ingewreven i9. In het deksel van de kist staat een trechter, waarvan de pijp juist boven de papierstrook uit komt, wanneer die zich afrolt. De kist wordt nu buiten een gebouw geplaatst en het einde van den papieren rand, door een opening in den muur, binnen gebracht en daar op een rol opge wonden, die, door een uurwerk in beweging ge bracht, met een bepaalde snelheid, bv. 5 el per uur, loopt. Zoodra het regent wordt de band nat door het water dat door den trechter loopt; houdt de bui op, dan blijft het papier droog; de papier strook krijgt dus gedurende den regen zwarte plekken, terwijl de witte droog weder aangeven. De wisselaar All ar d, t e P a r ijs, w ien onlangs 130,000 fr. ontstolen werd, ontving van een Agentschap te Londen bericht, dat hij zijn geld terug kon krijgen, indien hij iemand naar Londen zond met 50,000 fr. Dit geschiedde; de eerste bediende van het huis Allard vertrok naar Londen. Toen hij in het hotel aangekomen was, ontving hij een bezoek van een individu, dat hem een klein pakket met geldswaarden over handigde, in ruil waarvan hij 10.000 ontving. Dit geschiedde zoo vijf malen, bij welk laatste bezoek hij de laatste f10,000 ontving. Daarop ging het individu met een ernstig gezicht weg, den bediende een „Good bye!" toewenschende. In de nKöln. Ztg." wordt, naar aan leiding van het spoorwegongeluk bij Heidelberg, den reizigers in spoortreinen op nieuw aanbevolen, de beenen geheel op de zitbanken terug te trekken, zoodra het noodsignaal gehoord wordt. Ook de spoorwegramp bij Heidelberg heeft weder doen zien, dat de meeste beenbreuken het gevolg zijn geweest van het met geweld tegen elkander ge drukt worden der zitbanken. In de gevangenis te Rotterdam heeft de arbeider W. Haak, die wegens het stelen van kippen tot celstraf veroordeeld was, zich door ophanging van het leven beroofd. Volgens een telegram van Graaf Wilzek uit Troemsoe, heeft de Oostenrijksche Noordpoolexpeditie bij Jan Mayen-eiland zooveel ijs aangetroffen, dat zij genoodzaakt was terug te keeren om op warmer weder te wachten. Te Zaandijk zouden eenige herstel- lingen aan de sluis worden aangebracht en werd deze daarom leêggemalen en aan de Zaanzijde afgedamd. Toen jl. Dinsdag de werklieden in de slui9 bezig waren, bezweek plotseling de gemaakte afdamming en liep de sluis in een oogwenk geheel vol. Gelukkig wisten de werklieden zich te redden, doch de schade voor den aannemer is niet gering. Naar aanleiding van de ontdekking van oneerlijkheid, gepleegd door een bediende van de Kasvereenigiug te Amsterdam, zijn thans in het geheel drie hunner gearresteerd wegens ver duistering van een aanzienlijk bedrag ten nadeele van hun kantoor. Door het ontploffen van 250 vaatjes buskruit is, naar men uit Philadelphia bericht, de Texas-spoorweg-tunnel vooreen gedeelte vernield. Drie werklieden werden gedood en rijf gewond. In den Amerikaanschen Staat Texas, op ongeveer 80 mijlen afstands van Abilene, moet onlangs een kleine rivier ontdekt ziju, waar van het water zooveel zoutdeelen bevat, dat een men9chelijk lichaam zonder eer.ige inspannning er op blijft drijven en men slechts met groote moeite tot op den grond kan duiken. Men heeft groote blokken zuiver zout er uit opgevischt en de bo dem moet geheel met zoutblokken gedekt zijn. Sedert eenigen tijd heeft zich te Parijs een bende gevormd; die er uitsluitend op uit is, kerken te bestelen. Maakten wij onlangs o. a. melding van de rooverij in de kerk St, Etienne du Mont gepleegd, thans hebben zij de kerk van Arceuil van alle kostbaarheden beroofd. De dwaling kan wel van kleed en vorm, maar niet van wezen veranderen: hoezeer zij zich ook verschuile, telkens wordt zij door kennelijke teekens van onwaarheid en bedrog verraden. Tegenspoed is eene gelegenheid om inwendige kracht te ontwikkelen. De rijken zien een jaar vooruit, de armen denken alleen aan den dag van heden. Laat uwe daden ste eds in overeenstemming zijn met uwe woorden en uwe woorden met uw hart. Ware vriendschap spreekt minder dan zij handelt en waar zij het doet, meer buiten dan onder het oog van den vriend. Het is geen kunst om iemands daden te be- oordeelen en te berispen, of om eens anders ongelukken zoo maar voetstoots als grove mis stappen te boek te stellen; niets is gemakkelijker en ook meer algemeen dan dat; maar men moet vooraf beginnen met zich geheel en al in de omstandigheden van hem, die men beoordeelen en laken wil, te verplaatsen en zich zelf, met de hand op 't hart, eerlijk en categorisch af te vragen: hoe zou ik in dusdanige omstandigheden zelf gehandeld hebben? Hij alleen, die zich geheel aan zich-zelf ont trekt, geheel en al opgaat in de beschouwings wijze in het belang van anderen, zal voor ieder ander het rechte woord vinden. Men kan die heerlijke kunst niet aanleeren; zij moet uit ons eigen karakter als van zelf ontspruiten, want ons-zelf geven we, als 't ons gelukt het rechte woord te geven. Een levensregel. Vader, (aan tafel) Ge hebt nu genoeg Alfred. Een oude levensregel zegt: „Ge zult met eten ophouden, wanneer het u het beste smaakt." Alfred. Maar pa,'t smaakt me nog niet het best. Een vroolijk leven. „Wanneer me bij toeval een dom gezegde uit den mond valt, dan moet ik het telkens uitproesten van het lachen," merkte een tamelijk onbeduidend, dom mensch op. „Wel, wel," zeide eene dame, „wat is u gelukkig. U moet dan wel het vroolijkst leven ter wereld hebben." Verlegenheid. Een Russisch grootvorst be zoekt in gezelschap van vele met ordeteekenen versierde heeren den beroemden sterrekundige Struve op zijn sterrewacht te St. Petersburg. Struve was zeer verlegen. Een der heeren van het hof maakte er den vorst opmerkzaam op. „Geen wonder," zeide deze. Struve is verrast, daar hij zoovele sterren ziet op eene plaat9, waar zij niet thuis behooren. Ook eene epidemie. Een apotheker verzocht een grossier in chemikaliën van wien hij al zijn geneesmiddelen ontving, drie maanden uitstel van betaling met deze woorden: „ik bevind mij in een verschrikkelijken toestand want hier ter stede en in den ganschen omtrek woedt sedert bijna drie maanden eene ware gezondheidsepidemie. Voor de Amerikaansche rechtbank. Uncle Mose had Jim Webster voor de rechtbank te Austin gedaagd als hebbende zijne Spaansche kuikens gestolen. Webster echter had dit voor, dat hij geen neger was en zich liet verdedigen door twee knappe advocaten die Uncle Mo9e met zich zeiven in tegenspraak zouden brengen. Een hunner had beweerd boe moeielijk het te bewijzen viel dat de kuikens bij Webster gevonden, juist de kuikens waren van neger Moses' hof. Ver onderstel, zoo ging hij voort, dat ik u verzeker dat ik in mijn tuin een half dozijn kuikens heb, die precies gelijken op die, waarvan gij zegt dat Webster ze ontvreemdde, wat zoudt gij daar op zeggen, Uncle Mose? Wel, antwoordde deze, ik zou zeggen dat Webster u voor uw pleitrede betaald had met mijn kuikens. Matig. Twee oude heeren bluften tegenover elkander op hunne matigheid. „Heb je me ooit gezien," vroeg ten slotte de een, „dat ik meer had dan ik verdragen kon?" „Neen," was het antwoord, „maar wel zoo dat ik dachtdat het toch beter zou geweest zijn wan neer je het in tweeën hadt gedaan!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 10 Juni. Bij Zr. Ms. besluit van 6 Juni is benoemd tot notaris alhier de heer G. C. Merens, candidaat notaris. Donderdag-avond, omstreeks 10 uur, is brand uitgebroken in een in aanbouw zijnd huis in den Yeerpolder aan de Leidsche-vaart, toebehoorende aan li. van Riemsdijk. Het perceel is geheel uitgebrand; ook het aan grenzende perceel heeft veel schade gele den. De perceelen waren verzekerd. Er heb ben vier spuiten gewerkt. ARBOND. BECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 8 Juni 1882. 1. P S. te Oudshoorn; Th. v. d. L. te Groesbeek, dief stal, de 2de bij verstek, vrijgesproken; de le drie maanden gev. straf c. e. 2. A L. te Amsterdam, dronkenschap en geweldpleging, vrijgesproken. 3. S P K te Haarlem, moedw. mish. en opz. verbr. van afsluiting, twee maanden cell, gev. straf, f 25 boete of 2 dagen, f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 4. J Z. en A R. de le moedw. verwonding, de 2de moedw. mish. met voorbedachte rade; de le ontslagen van rechtsvervolging, de 2e zes maanden gev. straf c. e. 5. T T te Zaandam, diefstal, twee maanden ceil. gev. straf c. e. Twaalfde Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 11 Juni 1882, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Reunion, Marsch, Zinnen. 2. Ouv festival, Leutner. 3. Morgenblatter, Walzer, Strauss. 4, Fant. les amours du diable, Grisar. 5. Fant. une folie a Rome, arr. Zurich. 6. La reine du bal, quadrille, Lossner% 7. Fant. le petit Faust, Hervé. Buiten-sociëteit „Trouw moet blijken/' Harmonie-concert op Zondag 11 Junia. s. des avonds van half 8—10 uur, door het stedelijk Muziekkorps onder dir. van den heer M. H. MULLER. Programma, 1. Marsch, Hermann. 2. Ouv. Ein Morgen, ein Mittag, ^in Abend in Wien, Suppe. 3. Mariannen- Walzer, Borchard. 4. Fant. la Traviata, Verdi. 5. Feest- mar8ch Juni 1881 (op verzoek) M. H. Muller. 6. Un- garische Lustipiel-Ouverture, Kei er Bela. 7. Fant. Don Pasquale, Donizetti. 8. Opernschau, Clarens. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. E en gouden oorbel met bloedkralen hangertje. Een blauw kralen armbandje met gouden sluiting. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een bloedkralen kettinkje met gouden sluiting. Een gouden bril in étui. Een flacon met pleten dop. Een oorknop. Een rijtuigkruk. Een klokkenslinger. Een theedoek. Een stuk touw. Eeu stoffen dameslaars. Twee ladders. Een ijzeren schop. Een blikken emmer. Een pleten armband. Een stalen knipje waarin eenig geld. Een parapluieknop. Eeu zijden doek. Twee witte zakdoeken. Een koperen ballon- of lampendrager. Een kinderlaarsje met kousje. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Te bevragen bij den heer van Leeuwen, Nieuwe Gracht no. 24, een zilveren potloodhouder; bij den heer Huijboom» Breesteeg, een vrouwenhoed en 1 paar kousen; bij den heer Willemse, Frankestraat no. 14b. een tooneelkijker; bij den heer J. Wevers, KI. Houtstraat hoek Ged. Oude Gracht, een geitje. HAARLEM, 7 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 5 koeien, verkocht 4 voor f 150 a 250; stier; verkocht - voor f a vaarzen, verkocht voor f a - pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a 41 nuchtere kalveren, verk. voor 1 5 a 13, 56 schapen, verk. 56 voor f 20 a 36 89 lammeren, verkocht voor f 10 a 15, - biggen ver kocht voor f - a - varkens, verkocht - voor a c. per kilo, 1 paard tot f 65 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 98 stapels kaas, 11363 stuk9, wegende 22613 kilo hoog ste prijs f 30.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: -runderen, 197 vette kalverenlste qua! f 95, 2de qual. 0,80 per kilo, - graskalf f a 93 nuchtere kalveren, 7 a 12, 1 schapen en lammeren a 149 vette varkens 46 a 54 c. per kilo. SCHIEDAM, 9 Jnni. Moutwijn, per ned. vat f 10,75 Jenever 16,25 Amsterd. proef f 17,50; Spoeling f -,80 dito commissie -,70. GOUDA, 8 Juni. Kaas f 30 a 32 le qual. fa, 2e qual. f 26 a 29 zware hooger in prijs aangevoerd 159 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.40 a f 1.50 derweiboter f 1.15 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug HOORN, 8 Juni. Ter waag gewogen 324 stapels kaas, wegende, 95779 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 32,50 oor kleine, en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LEIDEN, 9 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 5 paarden 45 a 90, 4 stieren 60 a 95, ossen f a 130 melkkoeien f 165 a f 290, 26 kalveren dito 175 n 330, 79 vare dito f 95 a 230, 48 vette dito f 160 305, graskalveren f a ,86 vette 32 a 72, 75 a 90; 147 nuchtere dito f5,50 a 14, 795 vette schaper 22 a 38,178 weide dito ƒ16,a 24, 4444 lammeren 76 magere varkens 15 a 40, 204 biggen f 7,a 15.- LONDEN, 8 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/9, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/6, Kalveren 5/- a 6/—, Zwijnen 4/- a 4/9. Amsterdam 9 Juni 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, V V 8 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/, 1877 4 Columbia. Obligatien4'/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ex pi. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5»/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Balti8che Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicngo N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kaïioaa Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 S Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. h Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 4»/, pet gen oteer de koer 68 81»/, 1027/, 937/, 79»/i. 81»/- 637/, 64 53Vs 95=7is 71»/, S43/, 29»/, *5»/,, 27»/, 27»/, 42*/, 10»/, HVs 88'/, 111 118 32»/, 135/s 10»/, 13 6"/1# 145 118*/, 73 1493/, 150»/, 18'/, 49 51»/ie 1203/, 47»/, 76>/s 82 81»/, 57'/, 57 62 141 339/i« 130'/, 1023/, 1093/, 1003/, 95'/, 957/, 99»/, 1093/, 142'/, 130'/, 127'/, CAïRO, 9 Juni. Derwisch en zijn gevolg hebben den Kbedive bezocht; de audiëntie duurde drie kwartier. Arabi en andere offi cieren zijn vervolgens door Derwisch ont vangen, en men verzekert, dat de ontvangst koel was. Derwisch beeft brieven bii zich die bet doel der missie uiteenzetten, name lijk om de orde te herstellen en 't gezag van den Kbedive te versterken. PARIJS, 9 Juni. Volgens bericht uit Weenen, wordt daar in diplomatieke krin gen verzekerd, dat Oostenrijk, Duitscbland, Rusland en Italië genegen zijn een uitstel aan Turkije toe te staan om in Egypte de rust te herstellen, maar dat bet denkbeeld eener conferentie geenszins is prijsgegeven, zelfs al gelukt de zending van Derwisch,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3