Voor geest en hart. Plannen- Allerlei. De burgemeester van Karlsruhe, op de bekende wijze voortgaande, plubliceerde in de vorige maand onder 't officieel gedeelte van 't Karlsrulier Tagblatt de volgende Bekendmaking. „Door C. Pingel te Göttingen werd dezer dagen weder opnieuw door allerlei marktgeschreeuw in de dagbladen doch thans met weglating der getuigschriften van de bekende heeren Muller, Hes en Werner het Benedictijner dubbel-krui- den-maagbitter-essenz aanbevolen als een heil zaam middel tegen allerlei ziekten. „Zooals wij reeds vroeger hebben bekend gemaakt, is het bewuste maagbitter een mengsel van water en alkohol, waai in drop en aloë zijn opgelost, en waaraan een geurtje is gegeven door pepermunt en anijsolie. De prijs van dit zeer sleclit smakende en als geneesmiddel geheel onwerkzaam likeurtje is bij bestellingen in 't groot 6 M. 75 pf. (f 4,05) per flesch, terwijl de fabriekskosten nauwelijks 1 M. 80 pf. (f 1,08) kunnen bedragen." Er wordt nog bijgevoegd dat de rechtbank heeft uitgemaakt dat de verkoop van dit artikel valt onder de verbodsbepaling omtrent den handel in genees middelen, volgens art. 367 van 't Duitsche straf wetboek. Bij ons te lande, waar daze drank even eens wordt geannonceerd en verkocht, is de verkoop in het klein wegens het gehalte aan aloë, aan niet-apothekers verboden. Bovendien echter valt dit likeurtje onder de bepalingen van de Drankwet, zoodat zij zonder „vergunning11 niet mag worden afgeleverd beneden de hoeveelheid van twee liters. Verleden week overleed te Weenen een zonderling, die in zijn testament bepaalde, dat zijn lijk gevolgd moest worden door 52 verpleeg den uit het proveniershuis en 48 invalieden, die in open rijtuigen afgehaald en na afloop van de begrafenis langs een omweg naar hun verblijf teruggebracht moesten worden. Hij deed dat om dezen armen lieden, die anders niet veel gelegen heid er toe hadden, eens een rijtoertje te ver schaffen. Voorts moest aan iederen provenier en invalide f 10 worden uitbetaald en aan ieder koetsier der rijtuigen f 25. De erflater had nooit een rijtuig gebruikt en wilde de koetsiers na zijn dood toch wat laten verdienen. Het Vaderland vermeldt de curiositeit, dat de heer P. Van der Kemp leeraar aan de burgeravondschool te Nijmegen, wien dezer dagen bij kon. besluit een pensioen verleend is van f 154, reeds ruim een jaar geleden, nl. den len Juni 1881, overleden is. Dinsdagavond, omstreeks kwartover negen, zijn te Harderwijk door verscheiden per sonen een drietal aardschokken waargenomen. Zij hielden elk twee a drie seconden aan, met ge ringe tusschenruimte, en waren vergezeld door een duidelijk hoorbaar gedruisch. Buiten de stad wer den de schokken duidelijker gevoeld dan binnen. In sommige huizen rondom de stad bewogen zich de meubelen zichtbaar en rinkelde het aardewerk in de kasten. De zee was onstuimig en de lucht zeer donker en stil. Een bejaarde vrouw te Zwolle, die jl. Vrijdag bij het ontvreemden van een parapluie op de weekmarkt op heeterdaad werd gevangen ge nomen, maar weder op vrije voeten werd gesteld, werd Maandag andermaal op het politie-bureau ontboden, omdat gebleken was, dat zij Vrijdag ook nog een paar nieuwe lederen schoenen op de weekmarkt had ontvreemd en daarna verkocht. Op weg naar het politie-bureau sprong zij van een hoogen kaaimuur nabij de Sassenpoortenbrug in de stadsgracht, met het doel zich te verdrinken. Met moeite werd zij aan den wal getrokken en vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw werd door het armbestuur bedeeld en maakte zich dikwijls schuldig aan misbruik van sterken drank. Er zal eerlang te Parijs een dagblad verschijnen in de Arabische taal, onder den titel „De Ster", dat zich voorstelt de Eransche belan gen in het Oosten te behartigen. Voor de concur rentie van haar nieuwe zuster behoeven de Pa- rijsche couranten wel niet bevreesd te zijn. De secretaris van de Mairie van Saint-Etienne had 6000 frs. tractement waarvan hij fatsoenlijk had kunnen bestaan. Mijnheer hield echter van een weelderig leven en schonk vooral de voorkeur aan wijn van de fijnste merken. Het einde was, dat hij diep in de schuld raakte, vervolgens de gemeente-kas bestal en nu achter slot en grendel zit, terwijl hij over zijn familie schande heeft gebracht. Een„vereeniging" tot het tegengaan van tabakrooken op jeugdigen leeftijd" heeft zich dezer dagen te Londen gevormd op een in Exeter Hall gehouden vergadering. Er waren vele be langstellenden aanwezig en een aantal bewijzen van instemming ontvangen. Dr. Richardson, de voorzitter, verhaalde, dat hij, toen hij 23 jaar oud was, eenigen tijd een rooker was geweest, maar weldra, omdat hij er een slechte spijsvertering door kreeg, hoewel met moeite, het gebruik van tabak weer had afgewend. Het beginnen met rooken op jeugdigen leeftijd is volgens hem uiterst nadeelig. Voornamelijk omdat het de oorsprong van het drankmisbruik is. De pogingen tot beteugeling daar van zouden zeker krachtig in de hand gewerkt wor den als men niet zoo vroeg met rooken begon. Daarenboven heeft het rooken op het gestel der jongelieden een zeer noodlottige uitwerking. Zon der eenig lichaamsdeel in het bizonder aan te tasten, heeft het een algemeenen toestand van zwakte tengevolge, daar het den regelmatigen bloedsom loop verstoort, en zoo de voldoende voeding van het lichaam belemmert, terwijl het de zenuwen verslapt. Er liet zich niemand hooren, die van een tegen overgesteld gevoelen was, en den bandschoen voor de door velen zoo geliefde tabak opnam. Met alge- meene stemmen werd tot oprichting van de veree- niging besloten die, door nader te bepalen middelen, het tabakrooken op jeugdigen leeftijd bestrijden zal. Ten gevolge van detalrijkezelfmoor- den, die sedert eenigen tijd te Parijs plaats had den, is het voortaan verboden de Vendóme-zuil te beklimmen. De medische faculteit te Parijsheeft tot den Procureur der Republiek het verzoek gericht, de officieren van gezondheid en vreemde geneesheeren, die den titel van doctor in de medicijnen aannemen, correctioneel te vervolgen Sedert eenigen tijd is het aantal geneesheeren van vreemde faculteiten, als die van Jena, Bos ton enz., die zich te Parijs komen vestigen, zeer groot. Op een eenvoudige verklaring, aan de prefectuur der Seine gedaan, zijn zij gemachtigd om de geneeskunde in Frankrijk uit te oefenen. De medische faculteit staat er op, dat de patiënten weten zullen tot wie zij zich wenden. Te Werschetz, in het Hongaarsche district Temesvar, is in een zvvaren storm en on- weder een steenen brug weggeslagen, waarop een aantal personen maar vooral kinderen ston den te zien naar het rijzen van het water der kleine rivier de Messoes. De meesten werden ge red, maar men heeft reeds tien lijken gevonden en er worden nog verscheidene kinderen vermist. Daarenboven werden eenige huizen geheel ver nield, terwijl de aangerichte schade in de wijn gaarden zeer aanzienlijk is. Men schrijft uit Lexmond van 15 Juni: Heden nacht had hier een ontzettend onge luk plaats. De watermolenaar Verschoor, op den polder Lakerveld, wilde heden nacht tusschen 12 en 1 uur den molen omkruien, omdat de wind veranderd was. Slechts enkele oogenblikken was de man buiten, toen de vrouw hem riep; geen gehoor krijgende, ijlt zij naar buiten en vindt haar man dood op den grond liggen. Vermoe delijk is de man over den kruiketting gestrui keld en met het achterhoofd op den rand van een steenen rollaag gevallen. De overledene was 50 jaar oud en een zeer oppassend man. Te Liverpool heeft zich een man, Arthur Golding genaamd, aangegeven wegens het bij ongeluk doodschieten van zijne dienstbode. Hij liet haar een revolver zien, en zij vroeg hem: wat zoudt gij doen, als men u eens dreigde dood te schieten? Hij lichtte zijn revolver op, verge tende, dat hij dien geladen had om een hond te dooden, haalde over en trof haar vlak voor het voorhoofd. Zoo althans luidde zijne verklaring. De zaak wordt onderzocht. Een Amerikaansch blad schrijft het volgende: „In het huis der volksvertegenwoordigers vonden we twee derden der banken leeg. De helft der aanwezigen schreef brieven, las de courant of klopte om de bedienden te roepen. Dit kloppen hield niet op en geleek op tirailleurvuur. De overigen praatten, en bijna niemand luisterde naar den redenaar. In den Senaat was 't evenzoo. Niet meer dan 10 leden waren aanwezig en van dezen luisterde behalve den voorzitter maar één. Doch toen ik dezen met mijn kijkglas goed opnam, bleek het dat hij sliep." Uit Klembang wordt aan de Sumatra Courant het volgende gemeld: Den 15en April 11. vertoonde zich over dag in de buurt van Pla- bian, nabij Kaijoe Tanam, een koningstijger, die een geit roofde. 'sAvonds van dien dag ging een Maleisch jager, gewapend met een oud geweer, op den loer liggen, toen eensklaps de tijger in zijn nabijheid verscheen. Dadelijk loste de inlander een schot op het dier, doch slaagde er niet in het te dooden; alleen werd het aan den linker poot gewond. Tegen het aanbreken van den vol genden dag verzamelde zich een menigte lieden, om het spoor van het dier te volgen, allen be hoorlijk gewapend. Nauwelijks waren zij eenige schreden in de rimboe gedrongen, of een dezer lie den had den tijger te pakken en oogenblikkelijk schoten ook de anderen toe, het mocht echter niet gelukken het dier meester te worden, daar de tijger het op een loopen zette. Bij deze gele genheid bekwam een oud man een zware beet wond aan den rechter arm, hem door de slag tanden van het dief toegebracht. Twee dagen later kreeg aldaar een Europeaan het bericht van deze gebeurtenis. Hij ging dadelijk op marsch, ten einde een jachtpartij te organiseeren. Hij kreeg 4 geoefende jagers met vuurwapens, 4 anderen met lansen en 1 man met een kapmes gewapend, bene vens twee honden, ten einde het spoor van den tijger nauwkeurig te kunnen volgen. Eerst na drie da gen slaagde men er in, een ontmoeting met den tijger te hebben. Onze Europeaan was de eerste, die het dier aanschoot, doch trof ook ditmaal niet doodelijk. Eensklaps, binnen den tijd van een paar seconden, kwam de tijger in vollen galop op hem aan, en deed een woest gebrul hooren; doch de Europeaan plaatste zich op de hurken en bracht het dier met zijn dolk een for- schen steek toe. De man, die achter hem stond, geraakte daardoor in verwarring en werd door den tijger aangevallen, die hem zijn rechter arm totaal stuk beet. Binnen een paar seconden scho ten nu ook de andere jagers op het dier los; de tijger viel nu doodelijk getroffen, en de man, die door hem was aangevallen en daarbij een gebro ken arm had opgedaan, was thans van zijn vijand verlost. Bij deze gebeurtenis zijn aldus twee mannen zwaar verwond. Het dier bleek een tijgerin te zijn, die pas jongen had geworpen. Naar men verder mededeelt, is een der lieden aan de ge volgen van de bekomen wond overleden. De hoofdkerk te Bremen vertoont deze eigenaardigheid, dat daarin gebrachte lijken niet tot ontbinding overgaan. Bederfwerende gas sen schijnen daar uit den grond te komen. Zoo vindt men daar nog in goeden staat het lijk van een loodgieter, die in 1462 dus voor 420 jaar, van het dak viel; dat van Lady Stanhope (240 jaar oud), drie Zweden (230 jaar) een student f170 jaar). Wie dus lang op deze wereld wil verblijven al heeft men er zelf geen genot van die bestelle zich een laatste rusplaats in Bremens hoofdkerk. Het aantal postzegels van verschil lende waarde, die jaarlijks in Frankrijk gebruikt worden, rekent men op ongeveer 1200 millioen. Dezer dagen werd de levering van 30,000 riemen papier daarvoor aanbesteed. Zooals men weet, worden zij eenmaal per jaar aan de Munt van Parijs gedrukt. Zekere A. v. d. Keulen, tuiniersknecht, is Woensdag-avond op den straatweg onder Hil» legom door de stoomtram overreden, ten gevolge waarvan hij overleden is. Drankmisbruik zou de oorzaak van het ongeval zijn. E en familie van Zigeuners, man, vrouw en twee kinderen, rondreizende ketellappers, hield zich in het gouvernement Varaneje, bij de stad Birioutch, eenige oogenblikken, op, toen de boe ren een vedro brandewijn (12 a 13 liters) kwa men eischen, waarvoor zij zouden toestaan, dat het paard der Zigeuners op hun land mocht gra zen. De Zigeuner weigerde, omdat er geen gra3 was, en hij zich verplicht zag, zijn trekdier op andere wijze te voederen. Toen zochten de boe ren twist met hem en het einde was, dat zij den man en de vrouw vermoordden en zelfs het afgehouwen hoofd der vrouw op het lijk van haar man plaatsten. Voor het gerecht verklaarden zij niet geweten te hebben wat zij deden. Intusschen stelen de boeren als ra vee, en berooven zij de eigendommen hunner heeren, dank zij de socia listische begrippen, waarvan zij doortrokken zijn. Is Berlijn of Weenen de derde w e- reldstad? Deze vraag werd onlangs besproken in het N. Wiener Tagebl., dat een uitvoerige ver gelijking tusschen de beide steden maakte. De slotsom daarvan is, dat Berlijn om zijn geheele inrichting, de talrijke middelen van vervoer, zijn leven bij dag en nacht, in de rij der wereld steden onmiddellijk op Londen en Parijs volgt, en Weenen eerst in de vierde plaats komt. Hel water in de warme bronnen van Pfaffers (Zwitsersch kanton St. Gallen), dat in den laatsten tijd, zooals men zich herinnert, slechts in zeer geringe hoeveelheid en ver beneden de gewone temperatuur voorhanden was; begint langzamerhand weer overvloediger te worden en zijn gewone temperatuur te herkrijgen. De Stau- quelle heeft reeds geheel weer de oude tempera tuur. Ook te Ragatz zijn temperatuur en hoe veelheid toegenomen. Men heeft er voorloopig water genoeg om aan de behoefte te voldoen. Er is alle reden te verwachten, dat de bronnen zeer spoedig weer even overvloedig water zullen geven als vroeger. De meeste menschen dragen met het Christe- lijkst geduld het ongeluk dat anderen treft. Als een student doctor geworden is, heeft hij dikwijls een vrij hoogen dunk van zijn we tenschap en toch weet hij vaak eerst na vele jaren, dat hij weer student zijn moet, wil hij het eindelijk tot iets degelijks brengen. Eerzuchtigen mogen snel stijgen, de nede- rigen staan vast. - Geniet matig, drink voorzichtig, teugsge- wijze aan den beker des genots, en laat den droesem op den bodem liggen. Hij die gedurig angstig zijn gezondheid gadeslaat, gelijkt den gierigaard, die schatten ophoopt, zonder er ooit genot van te hebben. Laat de hoop boven drijven, maar dweep niet met allerlei plannen. Sommige lieden blijven altijd arm, omdat ze telkens nieuwe plannen ma ken. Elk plan komt hun voor zeker een goeden uitslag te beloven en daarom springen zij telkens van de eene zaak op de andere, of, gelijk men zegt, van den hak op den tak. Het plan, om kuikens te verkoopen vóór de eieren gelegd zijn, is een dwaling van ouden datum, maar het schijnt niet dat zij door ouderdom beter wordt. De voordracht. Een geleerde, die zich zeer interesseerde voor het blicden-instituut zijr.er ge boortestad, begon eene voordracht, die hij ten voordeele dier inrichting gaf, met de woorden: „Wanneer alle menschen blind waren, welk een treurig gezicht zou zulks zijn!" Uit de school. Op eene hoogere burgerschool voor meisjes, werd een gedicht behandeld, waarin de regel voorkwam: „En kommer en verdriet zijn nu haar daaglijksch brood." „Dat moet na tuurlijk niet letterlijk opgevat worden," zeide de leeraar, waarom niet?" „Omdat men niet alle dagen hetzelfde kan eten," antwoordde eene der leerlingen. Theorie en practijk. Bij de muziekles begon de onderwijzer: „In de laatste les hebben wij over de theorie van de toonladder gesproken." „Wat is theorie?" viel eene leerling in. „Weet niemand uwer wat theorie is?" vroeg de onder wijzer. „Theorie is het tegenovergestelde van practijk," zeide eeene andere leerling. „En wat is practijk?" vroeg daarop de onderwijzer. „Prac tijk heeft een dokter", was de verklaring, die de leerling er van gaf. „Welnu wat is dan the orie?" vroeg de onderwijzer weder. „Theorie is een dokter, die geen practijk heeft," luidde fluks het antwoord. Uit de rechtzaal. Zeker advocaat vroeg eens te midden van eene vervelende pleitrede, nadat er een of andere stoornis had plaats gehad: „Zal het de rechtbank nu behagen mij te laten voort spreken?" „Van behagen is hier volstrekt geen spraak," antwoordde de president, „maar gij kunt wel voortspreken." Het beste middel. Een Yankee, die een stamboom wilde maken, vroeg aan een zijner vrienden.- „Hoe zou ik het best met mijne fa miliegeschiedenis bekend kunnen worden?" „Eenvoudig door u canditaat te stellen voor het Congres," was het antwoord. De dertiende. „Ik heb een dozijn oesters besteld," zei een jong officier, „en je brengt me er maar elf. Waarom is dat?" „Dat zal ik u zeggen," antwoordde de beleefde restaurateur; „er heerscht een zeker vooroordeel om met zijn der tienen aan tafel te zijn; en ik dacht soms Oorlog en vrede. Drie soldaten lagen in een der laatste oorlogen in een hindernis en keken naar de sterren. „Waarom ben jij toch in dienst ge gaan, Tom? „Wel," zegt Tom, „ik had geen vrouw en houd van oorlog." „Och kom," zegt een tweede", bij mij is 't juist omgekeerd, ik had een vrouw en ik hield van vrede." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem 17 Juni. Donderdag 11. heb ben B. en W. in het openbaar verpacht, voor het loopende jaar de drie kiosken die in den Hout zijn geplaatst. Daarvoor heeft slechts 1 inschrijver, en wel voor die, geplaatst bij de pomp aan het einde van den Dreef, zich aangemeld, nl. de heer E. Pinedovoor de Haarlemsche Melkin richting, voor 40. Deze pacht is gegund. Ook is aanbesteed het maken van riolen en bestratingen en het zetten van koplagen in de ontworpen straten aan den Schooter- •singel. Daarvoor zijn ingekomen 10 inschrij vingen. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, de heer C. Bos te Haarlem mermeer voor 4388. Tot gemeente-heelkundige is benoemd de heer Ph. S. Frank. Twaalfde Muziek-u it voering in den Hout, op Zondag 18 Jmni 1882, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Reunion, Marsch, Zinnen. 2. Ouv. No. 1., Kalliwoda. 3. Morgenblatter, Walzer, Strauss. 4. Fantaisie il Traviata, Verdii. 5. Ouv. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, Suppé. 6. La reine du bal, Quadrille, Lossner. 7. Marsch uit verschillende mo tieven, LuncHer. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een oorbel met bloedkralen hanger. Een bloedkralen hanger van een gouden oorbel. Eene portefeuille met een glazenmakersdiamant Een breukband. Een boezelaar. Een kinderschoentje. Een duimstok. Een manchet. Twee rozen kransen. Eene parapluie. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Eene zwarte kip, terug te bekomen bij van Beem in de Voortingstraat No. 49. Terug te bekomen aan de Vuilnisbelt: Een zilveren eetlepel. Een zilveren eierlepeltje. Een heimast ter lengte van 6 Meter. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 14 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 9 koeien, verkocht 9 voor f 145 a 240; 2 stier; verkocht 1 voor f 65 a 75, 1 vaarzen, verkocht voor f 100 a pinken verkocht voor f a- - graskalveren verk. voor f a 36 nuchtere kalveren, verk. voor /5a 14, 14 schapen, verk. 14 voor f 18 a 28 81 lammeren, verkocht voorf 10 a 15, 2 biggen ver kocht voor f 18 a 1 varkens, verkocht - voor 25 a c. per 1/2 kilo, 3 paard tot f 80 a 140. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 126 stapels kaas, 15867 stuks, wegende 30834 kilo hoog ste prijs f 30.middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 16 Juni. Moutwijn, per ned. vat f 10,75 Jenever 16,25 Amsterd. proef f 17,50; Spoeling f -,60 dito commissie -,70. GOUDA, 15 Juni. Kaas f 30 a 32 le qual. fa, 2e qual. f 26 a 29 zware hooger in prijs aangevoerd 130 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1 -35 a f 1.45 der weiboter f 1.10 a 1.25. per kilo. Handel zeer vlug LEIDEN, 16 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a stieren f 45 a 165, ossen a 298 melkkoeien f 162 a f 285, 228 kalveren dito 175 a 325, vare dito f 90 a 230, vette dito f 158 285, graskalveren 26 a 52, vette 30 a 68, a 147 nuchtere dito f 5,50 a 14, 1128 vette schapen 21 a 35,weide dito a 1224 lammeren magere varkens f 14 a 38 biggen f 7,25 a 14.- fiONDEN, 15 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 200, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/6, Kalveren 5/- a 6/4, Zwijnen 4/- a 5/-. HOORN, 15 Juni. Ter waag gewogen 477 stapels kaas wegende, 141768 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 1* 33,oor kleine, en voor hooikaas commissie 31,75, middelbare, f BEURSBERICHTEN. Amsterdam 16 Juni 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/j W H H 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 u zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 p 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4iJi U 1877 4 Columbia. Obligation4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol], IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/: it hu 1878 5°/o Italië. Ziiid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breat Aand5 Knrak Cbark Obl. ƒ1000. 5 Moracbanak Sveran Aand. 5 Riaachk Wiaama 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Misa Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINQEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 J Rotterdam Gemeente Crediet. jj Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854J I8605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers,prolongatie 4 pet. LAATSTE BERICHTEN. ALEXANDRIÉ, 16 Juni. Het aantal Europe anen, in het oproer gedood, wordt thans op 250 geschat. PARIJS, 16 Juni. De inschrijvingen door Saint Genest in Figaro geopend ten behoeve der bi- zondere katholieke scholen, bedragen thans ruim een millioen frank. genoteer de koera. 68 81'/a 103 94 7®'/« 81»/. 63"/,, 53»/a 95Va 72'/, 85% 29 45'/,e 27'/» 27 '/4 42'/, 10'/, 12'3/ ,8 82 111 118 32'/, 12 9 U 6 3/a 145 337'/a <59-/, 150 150 18'/j 49 52 122V3 47 79 82 88'/, 58?/, 581/4 63'/, 143»/j 35'/, 130'/, 102"/,, HO'/, lOO'/j 95'/, 96'/, 100'/j 109'/, 142'/,, 1291/a 126'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3