Voor geest en hart. Een sombere verschijning. Allerlei. pbemie-leenin gen. Een koopman uit Amiens, die in den namiddag bij het bureau voor Grondcrediet 42000 frs. gehaald had, liet zich, na het diner, naar een dier cercles medeslepen, die eigenlijke speel holen zijn. Na den nacht doorgespeeld te hebben, was hij al zijn geld kwijt en beroofde hij zich daarop van het leven, hetgeen voor den winner wel een aangename herinnering moet blijven. Van de Maatschappij tot export van levensmiddelen te Milaan is bericht ontvangen, dat de eerste waggon Italiaansche eieren, voor OH9 land bestemd, den 15den dezer door de Go- thard-tunnel aan eene Amsterdamsche firma is afgezonden. De duur van transport van Chiasso tot hier zal waarschijnlijk op twee dagi n gebracht worden, zoodat het thans geen twijfel lijdt, of de producten van Italië zullen voor het vervolg hier in even goeden toestand als in Italië zelf ver krijgbaarzijn. Bovengenoemde maatschappij heeft, ter verkrijging van een zeer gunstig spoorweg tarief, zich verbonden om een minimum van 3000 waggonladingen per jaar naar de Europeesche markten te doen verzenden. De Isar Zeitung deelt aan hare lezers mede dat aan den heer Maijer, zang onder wijzer aan het instituut voor doofstommen, de prijs van 60,000 Mark uit de Dingolfinger loterij is ten deel ge vallen. Een zangonderwijzer aan een doofstom men-instituut. Notabene! Met den kreet van „houdt den dief!" zag men eensklaps den eersten kassier van het internationaal agentschap der Noorderspoorwegen te Brussel uit zijn bureau de straat oploopen, de kleederen in wanorde en van top tot teen met grauwachtig poeder bedekt, dat bij onderzoek pe per bleek te zijn. Bovendien had hij een riem met een strop om den hal9. Ziehier wat er was gebeurd. Terwijl de beambte, een oud-kapitein der kurassiers, zich alleen op het bureau bevond, was er een persoon binnengekomen, die hem een briefje van een bij het agentschap welbekend in woner overhandigde. Nauwelijks was de kassier begonnen dat te lezen, of de onbekende wierp hem peper in het gelaat en den riem om den hals, met het doel hem te verworgen en daarna de kas te berooven, waarin zich op dat oogenblik ongeveer 60,000 fr. bevond. Ondanks de hevige pijn, door de peper veroorzaakt, wist de moedige kassier zich aan zijn aanvaller te ontworstelen, die zich daarop uit de voeten maakte. De politie schijnt den schuldige op het spoor te zijn. Seydlitz, de beroemde generaal bij de cavalerie, had als cornet dikwijls beweerd, dat wie zich met zijn paard gevangen liet nemen, een vlegel en lafaard was. Eens reed hij in 't ge volg van den Koning over de brug der vesting Glogau. Toen zij midden op de brug waren, werden op een wenk des Konings de ophaal bruggen van voren en achteren opgehaald en wendde zich de vorst tot Seydlitz met de woor den. „Nu zijt ge mijn gevangene!" „Nog niet, Uwe Majesteit", antwoordde de koene ruiter, gaf zijn paard de sporen, sprong over de leuning in de Oder en zwom naar den oever. Als cornet was hij er in gesprongen, als ritmeester kwam hij er uit. De meest menschlievende spoorweg maatschappij in Amerika is wel die van de Union- Pacific-Line. Deze heeft een contract gesloten met eene Begrafenis-Maatschappij, teneinde kos teloos al diegenen te doen begraven, welke op hunne rei9 langs deze baan het leven verliezen. Men zal z ich h eri n n eren, da t i n M a a r t een achtjarig knaapje te Bern was weggevoerd, ten einde den vader, onder bedreiging met den dood van zijn kind, geld af te persen, en dat toen, ten gevolge van een vroeger afgeluisterd ge sprek, de knaap binnen betrekkelijk zeer korten tijd gered en de daders in handen der justitie wa ren. In die zaak is thans uitspraak gedaan. De destijds genoemde mej. Stiener, die het kind had weggevoerd, is veroordeeld tot drie jaar tucht huisstraf. Hare vriendin, mej. Zahnd, die den knaap bij zich in huis had verborgen, is veroor deeld tot twintig maanden correctioneele gevan genis; haar man, als medeplichtige, voor zoover de poging tot geldafpersing betreft, tot anderhalf jaar tuchthuisstraf; bovendien alle drie in de kosten. De andere beschuldigden zijn vrijgespro ken. Zekere heer Soufflau, vroeger jour nalist te Parijs, is overleden. Hem is het vol gende indertijd overkomen. Tijdens de Commune werd hij in zijn woning gevat, onder verdenking van te hebben deelgenomen aan de oproerige be weging. Onder weg wilde hij ontsnappen uit het gevar.genen-convooi, waartoe hij behoorde, en verborg zich in een op de straat inspringenden hoek, en van daar werd hij door een gedienstig man, tot wier. hij zich wendde, in een schuur verborgen, waar hij in een grooten mand kroop. Na eenigen lijd daar te hebben doorgebracht, ontstak hij licht en wat zag hij toen om zich heen? Hij was in het magazijn van de beuls- materialen en men had hem verborgen in de mand, waar de hoofden der geguillotineerden in neerkomen. Verbijsterd van schrik, vluchtte hij naar zijn woning; des anderen daags was hij on geneeslijk krankzinnig geworden. Nog is, behalve in Schoterland en Weststellingwerf, in de gemeente Achtkarspelen nabij Surhuisterveen een bankbiljet, groot ƒ100, gevonden. Dit is het derde binnen eenige dagen. Men zou haast denken, dat iemand ze hier en daar uitstrooit, om de eerlijkheid der menschen te onderzoeken. In dat geval kan hij voldaan zijn, aangezien overal wordt gezocht naar den eigenaar. Men meldt uit Naarden: Het brand brief-schrijven schijnt epidemisch te worden. En kele dagen geleden had zekere J. Groen de dwaas heid om op een briefkaart de eigenaars van het hoenderpark bij Naarden te dreigen met het in brand steken hunner woning en „het braaien" van de hoenders, indien een voorgewende schuld niet werd voldaan. Werkelijk schijnt hij reeds te voren een begin van uitvoering aan zijn plan te hebben gegeven. Ondanks de ijverige nasporingen der politie is de dwaze misdadiger nog niet gevat. Een nieuwe manier 7 an „pret" maken is Zondag te Kralingen in toepassing gebracht. Een vijftal Rotterdammers vermaakten zich on derling op den Oudendijk, tot schrik van velen, met elkander om beurten in het water te wer pen. De komst der politie maakte echter een einde aan het niet alledaagsche spel; de balda dige pretmakers namen de vlucht. Een eigenaardig spel, waarmee men zich in Amerika vermaakt, is het egg-jumping (eierspringen). De mededingenden nemen daarbij in elke hand een ei, en wie zoo het verste springt, zonder de eieren te breken, is overwinnaar. Dit is nog zoo gemakkelijk niet, want bij het sprin gen knijpt men onwillekeurig de hand vaster dicht, waardoor het ei breekt. Het III. Unterh. BI. deelt mede, dat een jichtlijder, die van pijn ziek te bed lag en den linkervoet niet verroeren kon, genezen is door bijensteken. Hij nam een doosje, van binnen met wat honing bestreken, waarin een vlieggat werd gemaakt, waardoor slechts een bij tegelijk kon pas- seeren. Dit werd op een korf gezet en spoedig waren ettelijke bijen in het doosje, dat er nu werd afgenomen en zoo dicht boven het been op de aangedane plaats gehouden, dat de bijen er niet anders dan met groote moeite tusschen door kon den. Natuurlijk deden zij daartoe pogingen en als zij dan tusschen het been en de doos door licht drukken in de klem werden gebracht, staken zij het aangedane deel. De angels werden eenige secon den in de wond gelaten, en toen de lijder van de smart der bijensteken verlost was, was ook de jicht verdwenen. Hij hield nog slechts een paar dagen een licht branden over, dat toen ook ophield. Onlangs werd te Ne w-Y o r k in een Presbyteriaansche kerk een feest gegeven ter eere van een brandweerman, die bij den grooten brand van het gebouw der World, een aantal vrouwen en meisjes uit de vlammen had gered. Een der geredden, de dochter van een aanzienlijk burger, bad het feest georganiseerd en uit hare handen ontving de wakkere man als aandenken een gou den horloge met ketting, onder luide toejuichingen van de vele aanwezigen. Maar juist toen de held var den avond met aandoening bedankte voor de hem bewezen eer weerklonk op straat de schel van een voorbijrijdenden brandweerwagen. Al de in de kerk aanwezige brandweermannen snelden nu plotseling heen om zich aan hun beroepsplich ten te wijden en het feest werd gestaakt bij ge brek aan feestgenooten. Voor de politie-rechtbank van Cler- kenwell (Londen) is dezer dagen weer een veer tienjarige straatschender, die met steenen naar de treinen van den stadsspoorweg geworpen had, tot twaalf roedeslagen veroordeeld. Uit Beverwijk schrijft men on S: Aard beziën zijn er in overvloed, maar zij rijpen niet genoeg en blijven duur. Als eene curiositet kan vermeld worden, dat op 't Groot Seminarie te Hoeven in de leszaal op een gordijnrol een vogel (wijn tapper) heeft genesteld en reeds 2 eieren heeft gelegd. Het schijnt wel, dat het vogelras in deze streken zich op de studie wil toeleggen, daar in de openbare school dezer gemeente een dergelijke vogel 5 jongen heeft, zegt de Grondwet. Het aantal gepensionneerde officie ren van het Nederlandsc'ne leger bedroeg op 1 Jan. 708 met een totaal pensioen van f920,599. Te Castres, een stadje in zuidelijk Frankrijk, heeft een betreurenswaardig tooneel in den gemeenteraad plaats gehad. Het lid Vau- thier hield daar namelijk een rede, welke rede echter, om de woorden waarin zij vervat was, aan sommige medeleden een glimlach ontlokte. In woede daarover, ijlde Vauthier van zijn plaats naar den burgemeester en gaf hem, „staande de vergadering" een paar klinkende oorvijgen! Onder groot tumult raakte alsnu de gansche achtbare vergadering handgemeen. James Van Heise, timmerman, teNew- York, en bijgenaamd „Hangman," omdat hij reeds dertien ten dood veroordeelden ophing, heeft uit Washington het aanbod ontvangen zich met de strafuitvoering van Guiteau te willen belasten. Men wilde hem hiervoor 200 dollars betalen. James antwoordde, dat hij bereid was Guiteau op te hangen, maar niet tegen 200 dollars; die prijs kwam hem wat al te klein voor. Wat meer, hij wil slechts zijn dienst leenen, ingeval hij zich mag bedienen van een toestel door hem uitge vonden en gemaakt. Beide partijen zijn nog niet overeengekomen. Dr. Crevaux, de Fransche reiziger die in November 11. een onderzoekingstocht on dernam door West-Brazilië, is met negentien zij ner metgezellen door de Indianen vermoord. Eergisteren is aan het in aanbouw zijnde café-restaurant te Wijk-aan-Zee een metselaar van een hoogte van ongeveer vijf meters van een steiger gevallen. Na eenige oogenblikken gaf hij den geest Amerikaansche openhartigheid. Inde New- York Herald komt de volgende advertentie voor: „Dr. Babock zoekt een krachtigen man en eene flinke dame, beiden met buitengewoon gezond uiterlijk, om in zijne wachtkamer de rol van her stelde zieken te vervullen." Op het schip Freeman Clark, dat on langs uit Calcutta te New-York aankwam, hebben de kok en de hofmeester, beiden Chineezen, den kapitein vermoord en den eersten stuurman aan gevallen, welke laatste hun echter ontkwam. Zij werden door de verwoede bemanning gedood en over boord geworpen. Naar aanleiding van het bericht dat er tegenwoordig kunstwijn vervaardigd wordt uit de bloembladeren van den in Indië groeienden Bassiaboom, zegt Sempervirens: „Het alcohol gehalte der bloembladeren van dezen boom is sedert jaren op het vaste land van Indië alge meen bekend; in ons blad werd er vroeger reeds melding van gemaakt." Andermaal eischte de veenderij in den Akerpolder onder Sloten een slachtoffer; dit maal een bijna vijfjarig meisje, dat in een onbe waakt oogenblik in een veenput geraakte en kor ten tijd daarna levenloos werd opgehaald. Te Bautzen heeft dezer dagen, voor de eerste maal sedert de wederinvoering van de doodstraf in Saksen, weer een terechtstelling plaats gehad. De veroordeelde was een leidekker, die een vrouw ergerlijk mishandeld en vermoord had. Verstandige menschen hebben de roos lief en nemen geen nota van de doornen, dwaze men schen ergeren zich over de doornen en werpen de roos weg. Een groot weefsel van lijden en strijden, waardoor eenige draden vreugde en zaligheid loo- pen, ziedaar het leven van eiken sterveling. Zwakken moet men met zachtheid behan delen. Teedere plantjes verkwijnen in scherpe lucht, zoele luchljes zouden ze tot bloei en rijpheid ge bracht hebben. Wanneer de nood recht aan den man komt, dan houdt men zich dikwijls, evenals de dren keling, aan alles vast wat slechts onder het be reik komt. Als ge bij vreemden uwe eerste visite maakt wordt ge volgens uwe kleêren ontvangen, doch naar uwe waarde de deur uit gelaten. 't Is een sombere verschijning de engel des doods, als hij zijn schaduw werpt op de leger stede eener jeugdige kranke. De grijsaard ten minste heeft elke aandoening ondervonden. Beurtelings hebben vreugde en lijden, liefde en haat, ver wachting en teleurstelling, wanhoop en verruk king zijn weg met bloemen en doornen beslrooid_ Voor hem, den pelgrim, is de dood een liefderijke engel, die hem de matte oogen sluit. Maarster- ven als de toekomst ons tegenlacht, als onze fantasie zich een wereld van illusiën toovert, als het hart zoo warm en krachtig staat voor al het schoone en edele, als liefde haar machtspreuk fluistert en de aarde in een hemel herschept; maar den dood te zien worstelen met een kind, dat het leven lief heeft er. zich krampachtig vast klemt aan het leven, ijzingwtkkende strijd! En toch, beween de vroeg geknakte bloemen, maar beklaag ze niet. Een wonderdokter. Onze dorpsdokter, zegt de kastelein van „de gouden roskam," is een ware wonderdokter; onlangs was mijne vrouw ziek, hij schreef een recept voor onze dienstmaagd, onze knecht heeft het ingenomen en ik ben er van genezen. Logisch. „Hoe kunt ge van een onderwerp dat zoo dikwijls en zoo uitvoerig behandeld is nog zeggen, dat het in eene lang gevoelde behoefte zal voorzien?" vroeg een uitgever aan een letter kundige. Wel," antwoordde deze, „sedert drie maanden is mijne beurs leeg en mijn crediet min der, is dat geen lang gevoelde behoefte?" Dapper. „In den slag bij Gravelotte," zei onlangs een Duitscher, „was ik steeds daar waar de meeste kogels waren." „En waar was dat?" vroeg men hem. „Wel, bij den munitiewa gen," antwoordde de held. Een goede beoordeeling. „Hoe is u 't quar tet op het concert van gisteren-avond bevallen?" vroeg men aan iemand, die zich op zijne muzi kale kennis heel wat liet voorstaan, „Uitmun tend," antwoordde hij, een ding was jammer, 't was wat zwak bezet." Zonderlinge logika. Dokter. Ik heb gedu rende uwe ziekte veertig visites bij u gemaakt en gij beloont mijn bemoeiingen met tien gulden! Gierigaard. Is dat te weinig? Bedenk dat ge niets hadt gekregen, als ik niet ziek ware geweest. Veelbelovend. Kapitein. Zoo, vriend, wou jij in dienst treder.? Je bent immers geen dronk aard, geen speler? Aspirant. Volstrekt niet, kapi tein. Kapitein. Maar 't komt me toch voor dat ge wel een borrel verdragen kunt. Aspirant. O zeker, al was 't een emmer vol. Een nieuw gerecht. „Ik heb gisteren bij den dichter Rijmgraag gedineerd,' zei baron X. tot den bankier Z., „bij het dessert heeft hij ons op een uitmuntend epigram onthaald." Onmiddellijk laat de bankier zijn kok komen en snauwt hem toe: „zeg eens, kok, waarom hebt ge mij nog geen épigrammes laten eten?" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 21 Juni. Gisteren zijn door de Politie alhier naar het Huis van Arrest overgebracht B. H. oud 80 jaren en J. S. P. oud 21 jaren, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van schoenen, welke voor een winkel in de Gierstraat waren uitgestald. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 19 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe a -,witte dito f 9 80 a rogge j -.a haver 4,25 a -,gerst -.af-. duivenboonen a bruineb. bruin mosterdz akarweizaad f a perkilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN, 17 Juni. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 18 heet. haver, zware- f 5,—. a 6.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per '/4 vat 1ste qual. 52.— a 60.—, 2de qual. f.— 44 a 50.—. SCHIEDAM, 20 Juni. Moutwijn, per ned. van 10,75, Jenever f 16,25, spoeling f 0,80 dito commissie f 0,60 HOORN, 17 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet tarwe f 11,heet. rogge f 2 heet. gerst 6,1 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 25,a karwijzaad f 13,heet. boonen: heet bruine f 13,gele f f heet. paardeboonen f a - heet. erwten fheet. groene ƒ13,heet. grauwe 14, heet. witte 50Ó heet. n. aardappelen 3 a 5,50 alles per heet.; manden appelen f -.a-.kilo.. De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 25 paarden van f 70 tot 230. veulens f a 15 koeien van f170 tot 300, 20 kal veren van 7 tot 21, 190 schapen van J 29 tot 38 lammeren van f tot 75 varkens van 17 a 26 3 zeugen van 35 tot 60 300 biggen van f 6 a 13; bokken -.f a -,geiten/-.a -. 19 Juni. De prijzen der vette kalveren waren f 40 af f 75 per stuk; vette koeien af per stuk; vette varkens 48 a 50 c. per kilo. PURMEREND, 20 Juni. Kaas: aangevoerd 463 stapels prijs der kleine kaas f32,middelbare Boter 1.15 a 1.25 per kilo. Runderen: aangevoerd 253 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 241 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 121 stuksprijs f 8 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 90 stuks, prijs 48 56 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 45 stuks, prijs f 18 a 28 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 275 stuks, prijs f 8 a 11, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1075 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a per kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 3,50 a 4.25 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. ALKMAAR, 17 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt28 koeien f 180 a 235, 35 nuchtere kalveren f 5.a 16, vette kalveren a ,114 schapen J 24 a 31, - varkens f aper kilo, 95 ma gere dito 19 a 24,16 bokken 4 a 9, 7 paarden 95 a 300, 246 lammeren f7 a 16. ROTTERDAM, 20 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1155 runderen, 225 vette- en graskalveren 58 nuchtere kalveren. 533 scha- en of lammeren, 269 varkens, 174 biggen, 3 bokken of. geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 70 c.; kalveren 1ste qual. 90 en 2de qual. 65 c., schapen 80 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 147/8 ton, 113/16 tonnen, 1200 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 56, 2e qualit. f 52, 3de qual. f 48. ALKMAAR, 16 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,50 a 11,25, rogge 6,50 a 7,75, gerst -,a -,dito chev. 6,90 a 7,50 haver f 4,25 a f -,paardenboonen a -,— bruine dito 9,25 a 13,duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 17,a grauwe dito 18,a vale dito 12 a Witte a 16 Juni. Aangevoerd 771 stapels kaaswegende 182,309 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,50 commissie- f32,middelbare f32,50, laagste f 19 Juni. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van f250 a 310, 329 kalveren van f35 a 96, 10 nuchtere dito van f 5 a 16, 379 schapen f 28 a 35,50 85 varkens f48 a 58 c. 30 magere 18 a 24 c. per kilo. AMSTERDAM, 19 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 456 runderen, van welke de prijzm wa en lste qualiteit 0,94, dito 2de qualiteit 0,84, di o 3de qualiteit ƒ0,72 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 260, 4 graskalv. f a 76 nuchier» kalfk 8 a 13,470 schapen en lammeren 12 a 33, vette varkens 50 a 56 c.; heiden per kilo.biggen - a paaiden a LONDEN, 19 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2700, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/6, Kalveren 5/- a 6/- Zwijnen 4/- a 5/-. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 20 Juni 1882. Prij'zen der onderstaande effecten genoteer_ pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, 68'/2 81®/4 102>'/I6 93 79 81 633/j 63"/, 53'/e 95'/4 72>/s 86'/» 28'/s 46'/, 27'/, 263A 42'/, 97/s 11 Vs 78 lil3/, 118 32'A 123/s 9'/« 1163/„ 145 117'/, 69"/s 1503/< 150'A 18'/, 49 5 l?/s 123'/, 47 79'/, 82 83'/„ 60 58>3/„ 63'/, 145 363/8 1323/4 103 :io'/4 1003/4 95''/,, 961/s 100'/, 109 1423/4 130'/, 128'/, Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 a zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5"/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. -8 Jelez Griasi Obl Kiew-Breat Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854. A 18605 1864 Rusland. 1864 18665 Geldkoers, prolongatie 4 pet,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3