Voor geest en hart. Ware flinkheid. Allerlei. Wat is de hoogste graad van een nauwgezet geweten? Als men zich bij de Rechtbank aan geeft, omdat men den tijd gedood heeft. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 24 Juli. B. en W. zijn Don derdag 11. overgegaan tot de herverpach ting van de kioskeu in den Hout No. 2 en 3. Daaraan hebben thans 5 inschrijvers deelgenomen. De pacht voor het loopende jaar is gegund: van de kiosk No. 2 aan den heer C. Sipkes, voor 42.75, en van de kiosk No. 8 aan den heer Af. (Jitenbosch voor 50. 79 V. 81'/» 635/s 63'/, LONDEN, 24 Juni. Iu het Hoogerhuis heeft lord Grauville medegedeeld, dat ook Oosteurijk-Hongarye tot de conferentie is toegetreden. Niet ver van San Francisco ia een Engelsche stoomboot, de Escambia, met man en muis vergaan. Zij had ongeveer 25 personen aan boord. Or.der de Londensche winkelbedien- den is, zooals men weet, reeds sedert geruimen tijd een beweging ontstaan, tot het verkrijgen van een vroeger sluitingsuur der magazijnen. Om eenigs- zins te gemoet te komen aan hunne wenschen, hebben nu in eenige Londensche wijken, Upper Holloway road, Junction Road, Foster's road en Highgathe een groot aantal winkeliers besloten, eens per week, Donderdagsnamiddags, omstreeks 5 uur, hunne winkels te sluiten. De verkooping van den inboedel van het „Nederlandsche paleis" te Berlijn, eens het eigendom van wijlen onzen Prins Frederik, is Maandag begonnen. Een heir van uitdragers was er aanwezig en de particulieren kwamen bijna niet aan het bod. Er werden voor de soliede meu belen goede prijzen besteed. Men verwacht, dat de totale opbrengst hoog zal zijn. Die van den eersten dag was 8000 mark, f4800. Iets over den vooruitgang in de Nij verheid. Anderson verhaalt in zijn handelsge schiedenis van Engeland merkwaardige contrasten met de weelde van onzen tijd. In 1234 sliep de Koning van Engeland voor het eerst op een stroozak, vroeger had hij op de planken gesla pen: in 1246 waren de meeste huizen nog met stroo bedekt en in 1300 kende men in Londen geen schoorsteen, veel minder een haard. Men warmde zich nog aan vuurteelen. Wijn werd als geneesmiddel in de apotheken verkocht. Bijtuigen kende men niet. De aanzienlijken reden te paard, met de vrouwen achter zich. In 1340 bedroegen de belastingen 30,000 wolzakken; rechters en ad vocaten werden met kaneel en peper betaald. In 1343 kwamen de eerste spelden uit. Vroeger be dienden de dames zich van houten pinnetjes. In 1244 werd in Engeland het eerste goud gemunt. De eerste zijden kousen droeg Koningin Eliza beth in 1547, nadat de Koning van Frankrijk in 1542, die mode het eerst in de wereld had ge bracht. De zanger Lhérie heeft weer eens over zich doen spreken, maar nu niet door zijn zingen of de dwaze vereering waaraan hij bloot staat, maar door de verandering zijner stem. In Genève is hij van tenor baryton geworden. Dezen wiuter heeft zijn stem die wijziging ondergaan. Gelijk bekend is, ontdekte F are day in 1850, dat twee stukken ijs, sterk tegen elkaar gedrukt zich tot een homogene massa vereenigen. Spring heeft onlangs de ontdekking gedaan, dat de meest verschillende stoffen zich bij groote drukking op dezelfde wijze gedragen. Hij heeft fijne poeders in een stalen vorm onderworpen aan drukkingen van 2000 tot 7000 atmosferen en zag o. a. ijzervijlsel een vast blok vormen, dat zelfs onder 't mikroskoop volstrekt niet brokkelig of korrelig bleek te zijn. Lood werd bij 5000 atmosferen drukking vloeibaar; zink gaf blokken van gekristalliseerde structuur. Deze uitvinding zal waaisehijnlijk het smelten en gieten eenigszins op den achtergrond dringen. Evenals bijna elk jaar, veroorzaakte het schieten in de pereboomgaarden eergisteren weder een ernstig ongeluk te Lienden. Zekere J. Bijl verbrijzelde door het springen van het ge weer twee vingers en den duim. De ontstane ver wondingen zijn zoo ernstig, dat de geheele hand wel zal moeten worden afgezet. Te Hasselt had eergistereneen onge val plaats. Eenige dagen geleden zond een huis moeder haar dochtertje van ongeveer tien jaar uit om vuur te halen; onderweg vatte de kleeding van het kind vuur, waardoor het zoo hevige brandwonden bekwam, dat het daaraan is over leden. Een geheel nieuwe en eigenaardige onderneming op kunstgebied zal dezer dagen te Berlijn beproefd worden. Schilderijen in olieverf koopen is een dure liefhebberij, die maar wei nigen zich kunnen veroorloven, hoewel er zoo- velen zijn wie 't alles behalve aan smaak en liefde voor de beeldende kunst ontbreekt. Om nu hen, die gaarne de wanden hunner woningen zouden versieren, maar door geen oleographiën be vredigd worden, die, zijn ze van goed gehalte, toch ook betrekkelijk veel geld kosten, is een schrander en ondernemend man te Berlijn op het denkbeeld gekomen, schilderijen van goede mees ters, tegen 6 a 7 pet. van de waarde te verhuren. Hoe vreemd dit plan, toen het pas geopperd werd, den kunstenaars ook voorkwam, zij hebben er zich van lieverlede niet alleen mee vereenigd, maar zijn er nu zelfs mee ingenomen. De overweging toch, dat zij langs dezen weg van hunne stukken, die, zoo lang zij onverkocht blijven, dood kapitaal zijn, rente kunnen trekken, en dat kunstliefde en ook kooplust, door de nieuwe onderneming, in ruimeren kring, eer zullen worden aangewak kerd dan verminderd, hebben de kunstenaars voor het plan gewonnen en den ondernemer hunne medewerking verzekerd. Men begint weer voor eene uitbar- sting van den Vesuvius te vreezen; er werden verscheidene lichte schokken waargenomen; bijna alle dagen worden de eleclromagnetische toestellen van het observatorium op den berg in de war gebracht, en de vlammengordel om den krater wordt voortdurend grooter. Misschien zal dus de Vesu- viusspoorweg weldra een harde proef moeten door staan. Te Scheveningen doet zich dezer da gen het bizonder geval voor, dat eenige volgens de wet voor een bepaald vaartuig aangemonsterde matrozen met dat vaartuig niet mogen uitzeilen, omdat een andere wet het verbiedt. Het betreft hier een schuit, wier leeder voor een paar we ken in staat van faillissement werd verklaard. De curator inventariseerde, maar de reeder kwam in hooger beroep, waardoor de schuit niet kan af varen vóór het gerechtshof uitspraak heeft gedaan. Te Londenbegint men dedwazemode in te voeren van armbanden voor heeren. De Prins van Wales draagt een gouden, die rinkelt als hij iemand de hand geeft, en zijn broeder, de Hertog van Edimburgh, is ook van zulk een sieraad voorzien, 't Is misselijk! Het 1 ij k, Maandagn acht te Amsterdam gevonden in een gang bij den Vijgend am, was, volgens het Hblad, dat van een apothekers-be diende, die als pharmaceut enkele lessen van het universitair onderwijs volgde. Bij hem werd gevonden een fleschje met vocht. Dit is ten onder zoek door de justitie in beslag genomen, evenals de op het lichaam gevonden speeksel-afscheidingen. Het vermoeden is, dat de ongelukkige de hand aan zich heeft geslagen. Niet ver van Bolton is de groote katoen-spinnerij van de heeren Broadhurst, See en Co. geheel in de asch gelegd. Tusschen de 300 en 400 personen zijn door deze ramp tijdelijk zonder broodwinning. De schade wordt op 25,000 a 28,000 p. st. begroot. Op liet eiland Ameland z ij n ten ge volge van den sterken noord-westen wind, op den 16en 's morgeus de gemeente-weiden weder voor het grootste gedeelte door zeewater over stroomd, zoomede de nog ongemaaide uitgestrekte hooilanden tusschen de dorpen Nes en Buren, waardoor die weiden op nieuw voor veeweide ongeschikt zijn geworden en het vooruitzicht op een overvloedigen oogst van die landen is ver vlogen. De Japansche Regeering heeft on langs een nieuwe verordening op het sluiten van huwelijken uitgevaardigd. Geen man mag voor taan in 't huwelijk treden vóór zijn twintigste jaar. Vrouwen hebben reeds op hun 18e jaar het privilegie om dien band aan te leggen. Fournier, een wever, die tijdens de werkstaking van Boanne een revolver loste op den fabrikant Brèchard, is door het hof van de Loire tot acht jaren dwangarbeid veroordeeld. Te Maastricht is gevankelijkbinnen- gebracht een persoon uit Slenaken, die bij een twist zijn zwager een cor heeft afgebeten. Gisteren is door de politie te Sche veningen proces-verbaal opgemaakt tegen een man, die er werk van maakte de vreemdelingen omtrent zee en visscherij iets te vertellen en daarna om geld vroeg. Het geld, dat hij van de meesten verkreeg, is in beslag genomen. Dinsdag stonden voor de Arrondis- sements-rechtbank te Alkmaar de twee personen terecht, die verleden week wegens het schrijven var. een brief met bedreigingen waren gearres teerd. De officier van justitie eischte 9 en 6 maanden celstraf. Beide personen waren ook reeds vroeger veroordeeld. Verleden Maandag zijn te New York weder 5300 emigranten geland. Een 1300 Rus sische Joden, die sedert Donderdag te voren waren aangekomen, konden door het Comité maar niet van werk voorzien worden, en deze week werden er weder 900 verwacht. Een veertigtal zijn reeds naar Duitschland teruggezonden. Sommigen zijn tienmaal in verschillende betrekkingen geplaatst geworden en werden telkens als onverbeterlijk, lui en met allerlei ondeugden behept weder weg gezonden. Omstreeks 50 van deze lieden zouden deze week weder naar Europa worden ingescheept en het Comité heeft getelegrapheerd, dat geene joodsche uitgewekenen meer kunnen geplaatst worden. De 100.000 franks is bij de trekking der Servische loten getrokken doorde Servische Regeering. Een stilstaand water wordt ras bedorven, wer keloosheid verlaagt het karakter. Elk mensch heeft in zich een gevoel van dankbaarheid en medelijden, van schaamte en afkeer van het kwaad. Door oefening zullen deze gevoelens groeien of vergaan. Gevaarlijk zijn de spionnen in oorlogstijd, gevaarlijker echter zijn de spionnen in tijd van vrede, want zij bevinden zich soms in intiemen kring en het oorlogsrecht heeft geen vat op hen. Een huis van stroo, en gelach, is beter dan een paleis, en geween. Niet ieder kan lang, maar wel kan ieder goed leven. Niet de dagen, maar de daden zijn de maat van het leven. De slechte gaan onder voor dat wij dood zijn, de goede ofschoon dood, leven altijd voort. 't Is een algemeen verkeerd begrip van kinde ren en domme, oppervlakkige menschen, dat geweld maken ontzag geeft; maar naarmate het verstand meer ontwikkeld wordt, ziet men het anders in. Langzamerhand komen wij tot de ont dekking, dat het zwakheid, geen kracht, is die hare toevlucht zoekt in een stroom van woorden, in hevig uitvaren of schelden, in schreeuwen en vloeken, en dat, wie zich van zijne kracht bewust is, zulke middelen niet te baat behoeft te nemen om zich te laten gelden. Oprecht. Frederik VI, koning van Denemar ken, kwam op zijne reis in Jutland in eene dorps school en vroeg aan de jor.gens: „wie zijn de grootste koningen van Denemarken? „Kanut de Groote, Wlademar en Christiaan IV!" riepen de leerlingen. Een jongen, wien de onderwijzer iets in het oor gefluisterd had, stak den vinger op. „Weet ge er nog een?" vroeg de koning. „Ja, Frederik VI." „Wat heeft hij dan voor groots gedaan? Verlegen zweeg de knaap en stamelde ten slotte: „ik weet hel niet"! „Troost je dan maar, ventje," sprak de koning lachende, „ik weet het waarlijk ook niet." Bij de les in de theorie der eerbewijzen. Luitenant. Recruut Pimpelhuizen, wat gebeurt er als de kolonel in de kazerne komt? Recruut P. Dan begint hij dadelijk te schelden en te vloeken. Twee vergelijkingen. Een fat had in een vol gezelschap de wijsheid in pacht. Hij spreekt als een boek zei een der aanwezigen sarcastisch. Zeker, antwoordde een ander spotvogel, 't man keert er alleen nog maar aan dat mijnheer in kalfsleer gebonden is. Practische beschouwingen. Waarom wil jij je niet met Muller associëeren Omdat hij drinkt. Maar jij drinkt ook! Juist daar om passen we niet bij mekaar. G-eldschaarschte. Van twee vrienden, die elkander schier dagelijks ontmoeten, is de een altijd schraal bij kas en dan gewoon van den ander, die den naam heeft van er goed bij te zitten, „kleinigheden" te leenen, die echter langzamer hand te zamen een aardig geheel beginnen te vormen en nooit worden teruggegeven. „Kerel!" is het telkens, „heb je ook voor een paar dagen een rijksdaalder of zoo voor mij ter leen? Ik moet mijne hospita betalen," enz. enz. Op het laatst begint dit den rijken vriend te vervelen. Direct weigeren doet hij niet, maar telkens heeft hij uit vluchten: dat hij het geld niet bij zich heeft, dat hij het zelf noodig heeft, dat hij „zijn laatsten riks" al heeft uitgeleend, enz. enz. „anders natuurlijk met alle pleizier!" Maar van dit alles is slechts het gevolg, dat de ander, met de onbe schaamdheid die het gedurig ter leen vragen van geld den mensch langzamerhand doet verwerven, toen dat zoo eenigeu tijd geduurd had, op een mooien dag eens de vraag deed: „Zeg Amice! wat heb je gisteren gedaan met dien laatsten rijksdaalder, dien je mij vandaag niet kunt lee nen Voorzichtig. Meijer. Nu, Muller, hoe is 't bier van avond. Muller. Dat kan ik je nog niet zeg gen 'k heb pas vier glazen gedronken. Twee culminatie-punten. Wat is de hoogste graad van staatsburgerlijke plichtsbetrachting? Als men de luchtkasteelen, die men bouwt, in de grondbelasting laat aanslaan. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 22 Juni 1882. 1. A C v d L de V, te Haarlem, bedelarij, een maand gev. straf c. e. 2. J B G, te Pur- merende, verzuim geboorte aangifte, f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3. C C, te Hille- gom, beleediging van een bedienend beambte in functie, bij verstek f 8 boete of 3 dagen subs, gev. straf c. e. 4. P L, te Scharwoude, bel. van een bed. beambte in functie eu geweldple ging, 15 dagen cell. gev. srtaf f8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 5. II Th de V, te Monnikendam, moedw. mish. vrijgesproken. 6. H H, te Zaandam, moedw. mish. 3 dagen cell- gev. straf c. e. 7. J v D, Gz. te Monni kendam, moedw. mish. geweldpleging en verzet tegen de politie, bij verstek 3 maanden cell. gev. straf f 8 boete of 1 dag subs. cell. gev. straf c. e. 8. G v M, te Hillegom, openbare dronkenschap en verzet tegen de politie, 6 dagen gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e, 9. P H, te Putten, (gedetineerd,) openbare dron kenschap en bedelarij, twee maanden gev. straf f10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. met opzending naar een bedelaarsgesticht. 10, C W, G K, C W S, en E M, h/v OWN, allen te Wormerveer, dronkenschap, beleediging, verzet en geweldpleging tegen de politie, de le een maand cell. gev. straf f 10 en f 8 boete de 2e 15 dagen cell. gev. straf en f 8 boete de 3e en 4e ieder 3 dagen cell. gev. straf met subs. cell. gev. straf van een dag voor iedere boete en solidair in de kosten. 11. F W, te Zaandam, diefstal met oor deel des onderscheids 2 jaren en 8 maanden gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Arnken en C Honing; AP Kamp en A M Freijn; A Craije en J v. Maris; J Ver donk en A M Piek; S W Hagedoorn en C G Bekker; P H Kenzen en A Tresing; H Bronsdijk en J S W Bolleurs. Getrouwd: F R Serfert en C S de Paanw; 1 F van Rheinen en C M Scheepens; B van der Laan en J H van Lunenburg; AL Luijt en J M Stoel; J van Steen en G Schut; G v. Stade en C J v. d. Valk. Bevallen: S A v. Buchem geb. Masselink z. C G E Wiese geb. Bucker z. M Buurman geb. Schouten d. CM Dammiaans geb. Janssen d. H van Wees geb. Merts d. B Steenstra geb. Zeilmaker z. J C v. d. Werff geb. Wijkhuizen d. W Karstens geb. West- hoff z. AA Beukers geb. v. Bronkhorst d. C Bon man geb. Diemei d. B Niemann geb. v. Werven z. C E v. Cranenbroek geb. Blij z. B Bakker geb. van der Berg d. J Serné geb. Nanning d. M W Ou- dolf geb. Boeree d. J E Dommisse geb. v. Looij d. A H C Boonders geb. Boom z. W M Cornet geb. Hirs z. G Dering geb. van der Wateren z. J P Lepper geb. Zoet d. DC Roosen geb. v. Geuns z. A A Bronkhorst geb. v. d. Berg d. Overleden: H Termaat 2 j. z. Oranjeboomslaan; C F Fredeker 33 j. Oranjestraat; P J A Huijbens 6 mn. z. L. Poellaan; J Versteege 64 j. echtg. van P van Bourgonje Luitensteeg; FE Brenker 41 j. Ged. Zijd gracht; L J Albers 42 j. Koudenhorn; A Siteur 6 mn. z. Spaarne; P J v. Turnhout 2 mn. z. Korte Spaarne; H Braun 77 j. Ged. Oude Gracht; GA Klein 4 j. z. Koningstraat; P Prinsen 2 j. z. Gier straat; A v. Dam 15 j d. Tulpenstraat; AM Nie- möller 53 j. Cornelissteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J D Camerling Helmolt, Frans Halsstraat. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden broche met strik. Een onderstuk van een gouden oorbel. Twee blauw kralen armbandjes met gouden sluitingen. Een ijzeren hoepel. Een lap paars katoen. Een snuifdoos. Een zwarte tasch. Een schroevendraaier. Een liniaal. Een duimstok. Een griftenkoker. Een knipmesje. Een geteerd dekkleed gem. „Haringpakkerij Amsterdam." Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer van Beem, Voortingstr. No. 49, een zwarte kip; bij den heer B. Heeseman, Korte Rozenstraat No. 9, eenige postzegels ter waarde vun f 1 In de tramwagens achtergelaten: Een ketting van 2 snoeren blauwe kralen met gouden sluiting. Veertiende Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 25 Juni 1882, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Marsch, Gartner. 2. Ouv. la renais sance, Nihoul. 3. Concertwalzer, Weiss. 4. Fant. Robert, Meyerbeer, arr. Joh. M. Coenen. 5. Ouv. l'Africaine, V'Anglois. 6. Amazone-polka, Krein. 7. Potp. der Frei- schütz, v. Weber. MARKTBERICHTEN". HAARLEM, 21 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 13 koeien, verkocht 8 voor f 140 a 240; stierverkocht voor f a vaarzen, verkocht voor f a pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a 26 nuchtere kalveren, verk. voor 7 a 15, 12 schapen, verk. 12 voor f 24 a 37 18 lammeren, verkocht voor f 12 a 16, biggen ver kocht voor f a varkens, verkocht voor a c. per j kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 145stapels kaas, 18029 stuks, wegende 36166 kilo hoog ste prijs f 31.50, middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 22 Juni. Moutwijn, per ned. val f 10,75 Jenever 16,25 Amsterd. proef f 17,50; Spoeling f 1,— dito commissie -,90. GOUDA, 22 Juni. Kaas f 30 a 33 le qual. fa, 2e qual. f 26 a 29 zware hooger in prijs aangevoerd 133 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 a f 1.40 der weiboter f 1.05 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug LEIDEN, 23 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a 14 stieren 46 a 240, ossen f a 80 melkkoeien f 160 a f 285, 12 kalveren dito 175 a 325, 48 vare dito f 90 a 230, 86 vette dito f 160 290, 4 graskalveren 28 a 50, 80 vette 30 a 70, 70 a 85; 88 nuchtere dito f 5,75 a 18, 716 vette schapen 24 a 36,320 weide dito ƒ16,a 23, 672 lammeren 50 magere varkens f 14 a 37204 biggen f 7,a 13. LONDEN, 22 Juni. Ter Veemarkt zijn aaugevoerdv runderen 700, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 200, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/- a 6/4, Kalveren 4/8 a 5/9, Zwijnen 4/- a 4/9. HOORN, 22 Juni. Ter waag gewogen 452 stapels kaas wegende, 139428 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 33,oor kleine, 13,50 en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f AMSTERDAM, 21 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 176 vette kalveren, lste qual. 90, 2de qual. 0,80 per kilo, - graskalf a 84 nuchtere kalveren6 a 12, 1 schapen en lammeren f a 154 vette varkens 50 a 56 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Portugal Rusland. Spanje. Turkije Egypte. Amsterdam 2S Juni 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, 3 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amet. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligatien4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl a a 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl6 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand. Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam. u Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 4»/s Italië. Rusland Bumenie Amerika. 5% 8 5 8 5 6 di v 4 5 s 5 5 pet genoteer de koers. 88'/.. 81"/.. 102'/, 93 53'/.. 95 72'/. 867/., 287/,» 45 «7»/.. 27'/., 42'/, 9»/.. 11'/.. 80 111'/, 118 32 12 9 116»/, 145 117 695/, 151 150 18'/. 49 51"/., 1231/s 46»/, 79 82 83 59"/., 58'/, 63'/s 143»/, 353/s 132»/, 103 109»/, 100'/, 95»/, 96?/, 100 1097/,, 143'/., 128'/j 126'/, LAATSTE BERICHT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3