MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Oostersche spreekwoorden. Allerlei. pbemie-lebnin gen *7= *7» woesteling gedragen en vernielde wat hem voor de hand kwam, daarbij tevens over den moord van een 11 jarig meisje sprekende, zoodat men ten slotte vermeende in den aangehouden persoon een groote overeenkomst te zien met den moordenaar van het meisje, dat kortelings op de grenzen van België is vermoord. Onder geleide van een be hoorlijke politiemacht werd hij gisteren-ochtend naar het station gebracht, om verder naar Breda te worden getransporteerd en ter beschikking ge steld te worden van den officier van justitie. Zaterdag-middag is dicht bij de brug aan de Liede gem. Haarlemmerliede en Spaarn- woudc uit de Haarlemmer trekvaart opgehaald het lijk van een onbekend man met bruin haar en dunnen grijzen baard, r.aar gissing 60 jaar oud, burgerlijk gekleed met zwarte jas en vest, pet, bruin flanellen hemd met rood bovenstuk, en gewone bretels met lederen onderstukken. Het hoofd van een der gemeente scholen in onze gemeente schrijft het Vader land zond aan de ouders van een leerling, die herhaaldelijk om de onbeduidendste redenen de school verzuimde, de volgende kennisgeving: „L. K. wordt gedurende 8 dagen de school ont zegd. Het hoofd der school enz." De vader zond het briefje terug nadat hij op de keerzijde ge schreven had. „L. K. is de school voor goed ont zegd;" in zijn verontwaardiging teekende hij: „Het hoofd van het kind, K." Een O o st e n rij ks ch impressario heeft van den Sultan verlof ontvangen om eene kunst reis door Europa te ondernemen met een Turksch militair muziekcorps. Men zal zich in de voor naamste steden dus weldra aan echt Turksche muziek kunnen vergasten. Het observatorium te Pulkowozal eerstdaags een nieuwen telescoop krijgen van reus achtige afmetingen, nl. een lengte van 45 voet en een middellijn van 32 duim. Keizer Nicolaas richtte in 1839 dit observatorium op, met de bepaling dat het altijd de beste instrumenten ter wereld moest hebben. Het had zeer goede, maar in den laatsten tijd werd het in dit opzicht over troffen door de Frausche, Engelsche en vooral de Amerikaansche observatoriums. Thans echter zal het die weer alle de baas zijn. Twee jongens te Oldebroek kregen eergisteren een zoo hevigen twist, dat de een den ander een wond in zijn dijbeen toebracht, zoodat het, volgens geneeskundige verklaring, weinig ge scheeld had of de ongelukkige was op de plaats dood gebleven. Er bestaat nu echter nog hoop op zijn herstel. De schuldige is terstond in ar rest genomen. Volgens Iron is door een jong Ru- meensch ingenieur, Theodoresco, een onderzeeseh schip uitgevonden, waardoor alle uitvindingen, die tot dusver op dit gebied gedaan zijn, in de schaduw zouden worden gesteld. Dit schip moet op een diepte van 100 voet volgens den uit vinder zelfs van 300 voet gedurende 12 ach tereenvolgende uren onder water kunnen worden voortbewogen. Aan de wateroppervlakte kan er mede gemanoeuvreerd worden als een gewoon stoomschip: alleen is zijn snelheid niet zoo groot, hoewel zij die van een zeilschip overtreft. Het zinken en weder opstijgen heeft plaats door mid del van schroeven in verticale richting, en wel of in eens of langzamerhand. Lucht voor de be manning is voor 12 tot 14 uren in voldoende hoeveelheid aanwezig. Zoo uoodig kan het lucht- reservoir zelfs onder water weer voor 12 uren gevuld worden door teiescopisch ingerichte buizen, die naar den waterspiegel worden opgedreven. Zoowel het zinken van het schip als de overige beweging geschiedt zonder geruisch. In de vorige week werden verschil lende herbergiers en logementhouders te Roermond opgelicht door een vreemdeling in de kleeding van een R. K. geestelijke. Na gedronken, gegeten en gelogeerd te hebben, maakte die persoon zich 's morgens, onder voorgeven van de heilige mis te gaan lezen, zonder te betalen uit de voeten. Naar zijn tongval te oordeelen, is hij uit de om streken van SittardBeek afkomstig. In Massachusets heeft een werktuig kundige kerkzakjes uitgevonden, die telkens een knal geven, wanneer daarin een stuk valsch geld of een tiencentstuk met een gat geworpen wordt. Den eersten Zondag, toen de patent-kual-kerkzak gebruikt werd, drong de politie de kerk binnen, omdat zij meende, dat daar een ware opstand was ontstaan. Spoedig werd zij echter ingelicht en kon zij tevens ontdekken, dat er voor de armen menig valsch stukje werd afgezonderd. De heer De Lesseps kwam, vergezeld van vrienden, naar Dover om de werken aan de Kanaaltunnel te inspecteeren. Op het feestmaal, dat hem aangeboden werd, zeide De Lesseps dat het Britsch gezond verstand eindelijk zal over winnen de vooroordeelen tegen de tunnel, evenals met het Suez-kanaal het geval was. Hij dreef den spot met de vrees voor een ir.val der Franschen in Engeland. Daarna sprak hij over de aangele genheden van Egypte; hij erkende dat Eugeland zeer groot belang heeft bij het Suez-kanaal, maar hij ontkende dat de zaken van het Suez- kanaal identisch zijn met het Egyptische vraag stuk. Het Suez-kanaal loopt eigenlijk niet door Egypte, maar langs de grenzen van dat land. Hij ontkende dat het Kanaal gevaar loopt. Hij eeibiedigt de Egyptische nationale beweging en hoopt dat Frankrijk en Engeland samen zullen gaan, om een vrijzinnige ontwikkeling aan het Egyptische volk te verzekeren. Door de visschers aan dezalravis- scherij Prins Hendrik op de Ruige plaat te Delfs- haven is het lijk opgehaald van een fatsoenlijk ge- kleede vrouw, naar gissing 45 jaar oud. De staat van ontbinding, waariu het verkeerde, liet niet toe de gelaatstrekken te onderscheiden. Het hoofdhaar is zwart. De onderkleederen zijn ge merkt D. G. T. Op het lijk vond men een huis sleutel, 2 gouden oorknoppen en een dito me daillon, een bloedkralen halssnoer met gouden ton netje en een beurs met dubbel zilveren knip in houdende de som van ƒ1.32. Voor Guido van Arezzo, den uitvin der van de muzieknotenteekens, zal eerlang te Arezzo eer. standbeeld onthuld worden. Bij die gelegenheid zullen dertig koorvereenigingen een feesthymne zingen. Mevrouw HoetinkStruik, die als „de millioenen-juffrouw" te Amsterdam zooveel van zich heeft doen spreken, heeft thans dengenen, die iets van haar te vorderen hebben, verzocht hunne wettelijke schuldvorderingen vóór 15 Aug. in te zenden, zullende die vóór 15 September c. k. door haar worden uitbetaald. Omtrent den laatsten levenstijd van Guiteau verneemt men o. a. het volgende: Toen de heer Hicks, een pr iikant, hem Donderdag kwam mededeelen, dat alle pogingen om den pre sident Arthur tc bewegen gratie te schenken of om uitstel te verleenen, mislukt waren, riep Gui teau uit. „Dat is goed, dat maakt de zaak uit. Ik zou u willen verzoeken het schavot te onder zoeken en te zien, dat daar ook alles in orde is. Onhandigheden moet niet kunnen voorkomen. Ik wil klokslag twaalf gehangen worden". Daarna schreef hij het zoogenaamde testament. Zijn broe der en zuster gaven hunne schriftelijke toestem ming tot zijne beschikking over zijn lijk. Guiteau schreef ook een brief aan zijn advocaat Reed, waarin hij hem hulde en dank brengt, en hem uitnoodigt „hem in den Hemel te ontmoeten". Guiteau at Donderdag met zijn gewonen eetlust. Des avonds was hij kalm en zeide, dat hij een goedeu nacht tegemoetging, hetgeen waar was, want hij sliep goed, hoewel bij tusschenpoozen wakker wordende. Te zes uur opstaande, genoot hij te half zeven een hartig ontbijt; biefstuk met aardappelen en eieren. Hij zeide den kok, dat deze zorgen moest het diner precies te elf uur gereed te hebben. Later kwam de heer Hicks, en aan dezen herhaalde Guiteau zijn verzoek van den vorigeu avond nopens het schavot en het uur der terechtstelling. Te tien uur vroeg Guiteau om een bad. Eene groote tobbe werd naar zijne cel gesjouwd, en daarin stapte de gevangene, naar zijne bewakers zeiden, enkel om zich te verstrooien. Na zijn bad schreef Guiteau, wat hij noemde zijn „Gebed op het schavot". Hij weigerde zijne zus ter te zien en maakte zich nu allengs voor de terechtstelling gereed. Daartoe behoorde ook, dat hij zijn toilet in orde bracht en de laarzen liet poetsen. Te half twaali vroeg hij om zijn mid dagmaal, dat hem terstond werd binnengebracht en dat hij met smaak nuttigde. Hij at een pond biefstuk, met gebakken aardappelen, een omelet, met geroosterd brood, en dronk veel koffie. Na het diner had de heer Hicks een stichtelijk onder houd met den gevangene, die te kennen gaf, dat hij gereed was voor het ergste en zich met vol vertrouwen tot God begeven zou. Te twaalf uur werd Guiteau het doodvonnis in den kerker voorge lezen. Een oogenblik werd hij zenuwachtig, toen hij de soldaten hoorde, die het schavotplein aan den éénen kant vulden, terwijl 150 bevoorrechte toeschouwers den anderen kant innamen. Maar weldra hernam Guiteau zijne gewone keelbloe- digheid. Hij borstelde zijne haren en onderhield zich vrijelijk met diegenen, welke hem omringden. Nagenoeg half een begon de optocht naar het schavot. Guiteau marcheerde kaim met geboeide armen. Eerst op de laatste schavotlreden wag gelde hij en moesten de cipiers hem bijstaan. De heer Hicks sprak een gebed uit. Daarna hield hij Guiteau het handschrift voor van zijn eigen gebed. Guiteau las het voor, nu en dan een traan niet kunnende weerhouden. Nadat de laatste toebereidselen waren gemaakt, zeide Guiteau: „Ik wil u thans eenige verzer. voor lezen, die u mijne gevoelens moeten uitdrukken op het oogenblik, dat ik de wereld ga verlaten. Op muziek gezet, kunnen ze treffend worden ge maakt. Zij zijn de taal van een kind, dat zijn pa en ma toespreekt. Ik schreef de verzen van ochtend te tien uur. Guiteau zong op een droevi- gen toon: „Ik ga naar vadertje! ik ben zoo blij, dat ik naar vadertje ga! hallelujah! halleluja! ik ga naar vadertje! Ik redde mijne partij en het vaderland! hallelujah! maar zij vermoorden mij er voor, en daarom ga ik naar vadertje! halleluja! hallelujah!" Het valluik werd geopend, en het dood vonnis was voltrokken. J1. Zondag-morgen had in de Herv. kerk te Doetinchem een voorval plaats, hetwelk gelukkig onder de zeldzaamheden kan worden gerangschikt. Een boer uit het naburige Hum- melo kwam bij den aanvang der godsdienstoefe ning in beschonken toestand ter kerk, plaatste zich op een bank en was weldra in diepe rust; nadat nu het gezang geëindigd was werd hij wak ker en begon op zijn beurt te zingen: „dat is mooi geweest, dat is mooi geweest! dat is blmooi geweest", etc. Weldra was de politie bij de hand en nam dezen cantor in arrest. Die met God in vrede leeft, kan den oorlog met de wereld gerust aanvaarden. Medelijden is dikwijls een gemaskeerd leed vermaak. Koningskronen zijn óf van Gods genade of van papier. De hond likt uit dankbaarheid de hand van zijn weldoener; menschen nemen vaak steenen op om die naar hunne weldoeners te werpen. Wie de kloosters der Katholieke Kerk voor onnuttig of afkeurenswaardig houdt, hij moge alles kennen, maar menschenharten kent hij niet. Een kleine ezel is gemakkelijk te bestijgen. De nachtegaal was in een gouden kooi opgeslo ten, maar toch riep hij„Ik wou er uitIk wou er uitTwee gezagvoerders op één schip zullen het zeker doen zinken. De vos komt ten laatste in een bontwerkerswinkel. Wonden, door een mes toegebracht, heelen, maar wonden, door een woord toegebracht, niet. Het hart is als een kristallen paleiseenmaal gebroken, kan het niet hersteld worden. Met geduld worden zure drui ven zoet, en raoerbeziënbladen satijn. De vrees achtige schreeuwt: „Brand!" als hij een glim wormpje ziet. Een vlieg is niets, maar zij bederft den eetlust. Toen de gewone appel en de gra naatappel twistten wie de mooiste was, riep de distel„Broeders, laat ons niet twisten Een. middel van bestaan. Commissaris van politie. Hebt gij ook een middel van bestaan? Vagebond, O ja een zeer goede maag. Een kleine opmerker. Fritsje. Pa, mag ik die roos plukken? Vader. Dat moet ge aan uwe mama vragen. Fritsje. Maar pa, heeft u dan in 't geheel niets te zeggen? Twijfelachtig. Rechter. Het beste bewijs voor uwe schuld is deze op de plaats der misdaad gevonden bouten muts, zij past u als of ze voor u gemaakt is. Beschuldigde, (terwijl hij de muts op 's rechters hoofd zet) Maar ze past u ook, mijnheer de rechter. Eene vergissing. In eene kleine stad had eene plechtige begrafenis plaats. De lijkstoet, aan welks hoofd het stedelijk muziekkorps marcheert, stelt zich in beweging. No. 3 roept de kapel meester, doch het korps muzikanten verstaat No. 10 en in plaats van een treurmarsch, weerklinkt het lied: „Muss i'denn, muss i'denn zum Stadtle hinaus. Een gelukkig echtgenoot. A. Maar vriend lief in uwe plaats zou ik het toch niet dulden zoo onder den pantoffel uwer echtgenoote te zitten. B. Gij hebt goed redeneeren, maar wat moet ik beginnen met eène vrouw die me in den kel der jaagt en, gewapend met een bezem, mij uren lang gevangen houdt. Appetijt, 't Is wonderlijk, zeide een opera zanger in een groot gezelschap, welk een verba- zenden, bijna niet te verzadigen appetijt ik heb altijd, nadat ik gezongen heb. „Dat is niet te verwonderen, merkte iemand op, gij neemt allen appetijt van het auditorium mede naar huis, want als men u heeft hooren zingen, is iemand alle appetijt vergaan. Uitgeput. Professor (tot den candidaat): „Ja, mijnheer de candidaat, als gij niet eens weet, wat er in 't jaar 425 voor de christelijke tijd rekening geschied is dan weet ik waarlijk niet, wat ik vragen moet. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J J Beaufort en A M Berg; W Oosterom en M de Ruijter; G Groeneveld en R Mout- haan; L H J Orval en M v. d. Grift; E van der Grift en A E Maaff; J Cloris en A J van Ouden- niel; J van Drunen en M C Hoebé. Getrouwd: A Arnken en C Honing; J van Gel deren en W Kleijn; J G K1 ei st en M Bon; AP Kamp en A M Freijn; A Craije en J vau Maris; J Verdonk en A M Piek; H Bronsdijk en S J W Bolleurs. Bevallen: J M A de Haan Hugenholtz geb. v. Marken d. A Möhringer geb. Tibboel z. C Roosen geb. Schra z. G v. Brederode geb. Kuik z. ME Milatz geb. Giebel z. J v. Vugt geb. v. d. Meuleu d. E W Scholte geb. Stageman d. A Nieuröller geb. Dami- aans z. D M Thöne geb. v. d. Vlugt z. CM Smit geb. Moet z. A Daneel geb. Jochems z. C Schipper geb. Bakker z. F van Waard geb. Munnik d. J A C de Vries geb. Marks z. A van Rossum geb. Jautz d. G J de Graaf geb. van Schooten z. CS v. d. Zeeuw geb. Bijster d. AM Visser geb. Cassee d. C Wijkhuise geb. van Kampen d. S H Mees geb. v. Beek d. AA Polderman geb. Fortgens d. A M v. Ooij geb. Blok z. C Hirs geb. Sala z. A Koeleveld geb. Dam d. C v. d. Berg geb. Bartbel z. E Alink geb. de Graaf d. J Kooij geb. v. Dalen z. G M Roest geb. Westrik z. D Huisman geb. Moeijes z. T Weijtlandt geb. Tonckens d. CA van Meurs geb. Brinkman z. JE Brandt geb. de Koff z. J Roozen geb. Silvester d. G v. Veen geb. Diepenveen z. C Diermanse geb. vau Roode z. Overleden: J H Bruning 93 j. Gr. Houtstraat; A Scheelings 9 j. d. Gr. Heiligland; T Smit 71 j. wed. B W Bruins KI. Houtstraat; M Hos 16 mn. d. Brou wersvaart; G E C Mahler 7 j. d. Spaarnw. straat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van J Smit Gasthuisvest; W J van Daalen 5 mn. z. Raam vest; J J Groeueweg 71 j. Spaarne; P Beau fort 11 mn. z. Kinderhuisvest; H van Steen 56 j K. Heerenstraat; E V. d. Stad 57 j. echtg. v. D Andrea Oranjestraat. INGEZONDEN. Aan de Redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant. Daar de tijd weer aangebroken is, waarin de Pius- Alma?ia1c ter perse gaat, verzoek ik U, namens de Redactie» beleefd een plaatsje in uwe geachte Courant, voor het volgende. Heeren Sekretarissen van Katholieke Gestichten en Ver- eenigingen worden vriendelijk verzocht vóór 15 Juli a. s. aan den ondergeteekende op te geven de veranderingen welke hebben plaats gehad in het Bestuur hunner corporatie, of in de voorwaarden der deelneming, enz.; zoo ook de fouten en het ontbrekende welke zij in den jaargang van 1882 mochten ontdekt hebben, opdat de volgende jaargang zijn voorganger moge overtreffen in juistheid. Met de meeste hoogachting Uw dw. Dien. H. M. Werker. Amsterdam27 Juni 1882. Alle Katholieke persorganen worden verzocht dit verzoek over te nemen. HAARLEM, 3 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 11 25 a rogge j -.a haver a gerst a f -. duivenboonen a bruineb. bruin mosterdz akarweizaad f a per—kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 1 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen, der granen als volgt7 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f 7>25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f -,a -. - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat 1ste qnal. 52.— a 60.—, 2de qual. f.44 a 50. SCHIEDAM, 4 Juli. Moutwijn, per ned. van 10,50, Jenever f 16,spoeling f 0,60*dito commissie f 0,80 HOORN, 1 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 1 heet. farwe f 10,heet. rogge f 4 heet. gerst 6,1 heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 24,a karwijzaad f 13,25, heet. boonen: heet bruine f 11,25 gele heet paardeboonen f a - heet. erwten f— heet. groene 13,heet. grauwe j heet. witte J 1500 heet. n. aardappelen 2,30 a 2,80 alles per heet.; manden appelen j a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 25 paarden van f 60 tot 250. veulens fa koeien van ftot 10 kal veren van 14 tot 20, 50 schapen van f 28 tot 34 lammeren van tot 60 varkens van 17 u 28 4 zeugen van 35 tot 60 190 biggen van f 6,50 a 12; bokken f a - geiten a -. 3 Juli. De prijzen der vette kalveren waren f 0,70 af 0,80 per kilo; vette koeien af per stuk; vette varkens 48 a 50 c. per kilo. PURMEREND, 4 Juli. Kaas: aangevoerd 371 stapels prijs der kleine kaas f 32,50 middelbare Boter 1.30 a 1.45 per kilo. Runderen: aangevoerd 222 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 217 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 65 stuksprijs f 8 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 95 stuks, prijs 44 52 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 25 stuks, prijs f 16 a 36 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 194 stuks, prijs f 5 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 849 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren a f per - kopboter fakippen f eenden a e.kipeieren f 3,50 a 4. eendeneieren f3,60 per 100 stuks. ALKMAAR, 1 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt23 koeien ƒ160 a 220, 20 nuchtere kalveien 5.a 17, vette kalveren a 130 schapen J 24 a 30, - varkens f a per kilo, 37 ma gere dito 18 a 28,4 bokken 5 a 7, 5 paarden f 95 a 160, 38 lammeren f7 a 15. ROTTERDAM, 4 Juli. Op de^veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: paarden, 1064 runderen, 217 vette- en graskalveren 32 nuchtere kalveren. 776 scha pen of lammeren, 326 varkens, 147 biggen, 3 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 82 c. 2de qual. 78 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 75 c., schapen 74 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 112/8 ton, 96/16 ton een, 1175 stukken a I/2 kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 52 2e qualit. f52, 3de qual. f 48. ALKMAAR, 30 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe J' 10,a rogge J 8,50 a -,gerst -,a dito chev. a haver f -, a f paardenboonen a -,bruine dito 10, a 11,duiven dito -.kanariezaad J rood mosterdzaad f geel dito f a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 11,a 17,grauwe dito 17,50 a vale dito a Witte a 30 Juni. Aangevoerd 662 stapels kaaswegende 162,192 kilo; de prijzen wareu voor kleine f 33,commissie- f32,50, middelbare f32,laagste f 3 Juli. Ter veemarkt werden vei kocht 1 koeien van f210 a313'kalveren van f 30 a 85, 13 nuchtere dito van f 8 a 17, 299 schapen f 30 a 36,122 varkens f42 a 54 c. 4 magere 18 a 25 c. per kilo. AMSTERDAM, 3 Juli. Ter veemarkt, waren aangevoerd 334 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,94, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,72 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 260, 2 graskalv. f a 79 nuchtere kalfk ƒ8 a 12, 167 schapen en lammeren 12 a 30, vette varkens 44 a 56 c.; beiden per kilo. 10 biggen 8 a 12; paarden a LONDEN, 3 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/- a 6/2, Schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 4/8 a 5/9 Zwijnen 4/- a 5/-. BE URSBERICHTEN. Amsterdam 4 Juli 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/: Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Beening 1867 Gondlcening Italië. Obl. Pausel. Been. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) zilver (Jan.Juli) Obl. buiten], 1853/80 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. B 20-100 Obl. buitenl. 200—4800 200—1200. binnenl. f 1250025000. 1000—5000.. 500—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 1869 Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. ii v v 1877 Columbia. Obligatien Peru. Leening 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank d Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl ii u n 1875 Zuid-I tal. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Bake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan.as Texas Obl. Cert. Nederland. Boten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 1864 1866 Geldkoers. 4 5 5 5 5 5 8 5 4 5 1 2 1 1 2 5 6 5 4 6 5 ivid. Italië. Rusland Rumenle Amerika. 57o 3 5 8 5 5 5 5 5 div. geuo teer de koers. 68s/a m/4 1025/8 94 797, 64 64"/,6 537, 953/s 737. 87 28 46 267z 267a 4D/4 813/,6 1074 783/s llls/8 118 3D/3 15 ll'Vie U57. 1457, Hl3/. 69 148 147 Busland. prolongatie 41/: pet 49 52 1221/ 473/4 831/a 593/4 59 637" H71/, 357, 1323/4 1051/4 110 IOO7. 957/8 963/4 1003/4 1091/j 14378 180 127 LAATSTE BERICHT. St. PETERSBURG, 4 Juli. Het Bivadia-tbédter is lieden tot den grond toe afgebrand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3