MAKKTBËIUCHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Smart en aandoening. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Juli. Door een belangstel lende in de uitbreiding en ontwikkeling in deze gemeente is aan bet gemeentebe stuur ten geschenke aangeboden een »weer- huisje«, ontworpen door prof. Luthmer te Frankfort a/Main, terwijl de pkysiscke in strumenten volgens dr. Nippoldt aldaar zijn vervaardigd. Ook hier ter stede is thans eene commissie van oud-zeeofficieren gevormd om giften in te zamelen voor de behoeftige nagelaten betrekkingen van de verongelukten met de Adder. Moge zij een rijke oogst voor de ongelukkigen inzamelen. ALEXANDRIË, 18 Juli. Het plan om Raraleh te bezetteu is opgegeven. De En gelsche admiraal verklaart dat zijn éénig doel is het herstellen van vrede en orde zonder verder bloedvergieten. De matrozen zullen heden van den dienst aan wal ont heven worden; 500 mariniers zullen zeven punten in de stad bezetten, om behoorlijk wacht te houden. De iulandsche politie be gint weer in functie te treden. Engelsche patrouilles hebben last om alle personen, ook Europeanen, die messen of revolvers bij zich dragen, te ontwapenen. De inlanders keeren in grooteu getale binnen de stad terug. Verscheidene Europeesche winkels werden heden weer geopend. TOULON, 18 Juli. Alhier is bevel ont vangen zes transportschepen gereed te ma ken tot het aan boord nemen van troepen. Zij kunnen meer dan 12000 man bergen. De Algesiras zal bovendien artillerie en paar den aan boord krijgen. KONSTANTINOPEL, 18 Juli. De Porte heeft nog niet geantwoord op de nota der ge zanten betreffende de bezetting van Egypte, maar men gelooft, dat de ministerraad het plan gunstig gezind is. uitgestrektheid grond onder hen te verdeelen. De boeren brachten den pseudo-Kroonprins ovaties en rijke geschenken, maar de gendarmerie kreeg er de iucht van en stopte hem (de man was een zadelmaker van Krakau) in de doos. Don derda g-n acht bevond zich een zekere Hanson, hoofd wachter bij <le „Nord-Beige" spoorweg, in een netelige positie. Renson kwam uit zijn wagen met een lantaarn en zijn zakboekje in de hand toen hij door de locomotief van een goederentrein omvergeworpen werd. Het hoofd tegen de eene rail de voeten tegen de andere, verloor hij zijn tegenwoordigheid van geest niet, maar hield zich onbewegelijk; 40 waggons rolden over zijn hoofd, maar hij kreeg geen letsel, be halve dat hij zijn voet verstuikte, daar de trein de hakken van zijn laarzen medenam, en dat het vel van zijn voorhoofd heel afgeschaafd was, door het voortdurend schuren der waggonraderen tegen dat lichaamsdeel. De geneesheeren Boens en De- limborgh hebben hem dadelijk behandeld. Men hoopt, dat Renson spoedig weer beter zal zijn. Wat zijn lantaarn en zakboekje betreft, men heeft de stukken later aan de raderen van den trein gevonden. In eene van de laatste zittingen der „Académie des sciences" te Parijs waren o. a. de trichinen aan de orde. De vraag, of deze dieren door inzouten te gronde gingen, was, gelijk men weet, ten deelc bevestigend beantwoord, maar er waren er ook, die haar ontkennend beantwoord den. Hiertegenover constateerde Fourmant, dat zijne juist geëindigde nauwkeurige proeven een beslist „neen" hadden geantwoord. Hij had o. a. een stuk trichineus vleeech 15 maanden lang in zout laten liggen en het daarna aan muizen ver- voederd, die na het genuttigd te hebben, in de hevigste mate door trichinose aangetast werden. Het nuttigen van rauw gezouten Amerikaansch varkensvleesch is dus in geenen deele van gevaar ontbloot, ja men doet wel, zich er geheel en al van te onthouden. Te New-York heeft men tegenwoor dig als haute nouveauté zeepbel-soirees. Des avonds verzamelen zich dames en heeren, behooreude tot de geld-aristocratie; elk hunner heeft een pijp en een kom met zeepwater. De electrische verlich ting werkt niet weinig mede om de zeepbellen fraai te doen schitteren. Voor de grootste bellen worden prijzen toegekend. Het avondje wordt met een champagne-souper besloten. Een interessante- proef met de tele- paoon werd onlangs gedurende het bombardement van Alexandrië te Malta genomen. Een telephoon- toestel was, naar de „Post" meldt, te Malta aan den kabel naar Alexandrië bevestigd die aan boord van een der oorlogschepen genomen was. Terwijl het onmogelijk was een boodschap over te bren gen, kon men te Malta toch duidelijk het bom bardement hooren. De afstand bedraagt ongeveer duizend Engelsche mijlen. De resident van Rembang heeft de opiumsmokkelaars in de bedrijfsbelasting aange slagen. Kan het nog zonderlinger? Mevrouw Lincoln, de weduwe van den vermaarden President der Vereeuigde Staten, is te New-York overleden. Het verongelukken van de „Adder." De Commissie van onderzoek naar de ramp van de Adder zal, naar het Vaderland verneemt, zijn samengesteld uit vijf personen, drie burgers en twee officieren van de marine. Onder de eersten zal mr. E. N." Rahusen te Amsterdam behooren, die voorzitter van de commissie zal zijn. De beide officieren van de marine zullen gekozen worden uit officieren, die niet behooren tot het personeel vau het Departement van marine of van de direc- tiën van marine te Hellevoetsluis en te Am sterdam. De commissie zal niet, zooals eerst werd ge meld, door den Minister van marine benoemd worden; de Minister toch heeft, naar men mede deelt, aan Z. M. den Koning voorgesteld, dat de leden door Z. M. zullen worden aangewezen. Binnen enkele dagen dus zal men hoogst waarschijnlijk de samenstelling eu benoeming dier commissie in de Staats-Courant kunnen lezen. Het voornemen schijnt te bestaan, dat de com missie haar vergaderingen in Den Haag zal houden, alwaar zij dan het geheele archief van het De partement van marine ouder haar bereik zou hebben. Onder de personen, die met de Adder zijn om gekomen, behoort ook een jeugdig sergeant-schrij ver, die var. de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden op genoemden bodem was overgeplaatst en zijn eerste zeereis maakte. Deze jonge man was eerst sedert drie maanden getrouwd. De vier machinist-leerlingen le kl. aan boord van de Adder deden hunne eerste zeereis. Te Nieuwediep is aangebracht het lijk van den luitenant ter zee 2e klasse G. Borel, bij Kamper duin opgevischt. Het lijk was zonder zwemgordel. Op het lijk van den luit. ter zee Jonckheer is door de familie nog, gevonden een naamkaartje, waarop was aangeteekend dat te half drie is geschaft. Verder „48 duim water bij de pomp; het schip verkeerde dus toen reeds in groot ge vaar. Het tijdstip van laatste aanteekening is niet vermeld. In eene correspondentie uit 's Hage wordt aan de Arnh. Ct. gemeld: Men vindt het, nagenoeg met eenparigheid, onverantwoordelijk dat schepen, welker onzee waardigheid aan elk deskundige bekend is, on- verzeut naar zee worden gestuurd, en wel met een ctat-major, die geen enkel officier telt, die op zulk een vaartuig ooit heeft gevaren. Voor het eerste verzuim, het onverzeld uitsturen, be staat alleen het afschuwelijk motief van zuinig heid. Misschien is er honderd gulden door uit gespaard, maar zoo lang men bet leven van ieder der 63 omgekomen personen door elkander hoo- ger schat, dan op f 1.581/,, beeft hier de zui nigheid de wijsheid weer bedrogen, gezwegen nog var. alle moreele beschouwingon. Het niet voorzien van de ijzeren doodkist van officieren die daarvan ondervinding hadden, is een daad van afschuwelijke zorgeloosheid, nagenoeg gelijk staande met de onweteudheid bijna schreef ik onverschilligheid van het departement van ma rine ten aanzien van uitvaren en aankomen van een oorlogsvaartuig. Ik geloof dat, zoo de natie op het oogenblik in de miuisteriëele crisis een woordje mee kon praten, de heer Van Lynden nog naar den titularis voor eene andere porte feuille zou hebben rond te zoeken dan voor die van buitenlandsche zaken of van financiën. De in Den Haag bestaande panitk is alleen te vergelijken met die, welke na de wegvoering van het zoontje van den heer Boogaard de geheele bevolking had vermeesterd. Een tweede punt van overeenkomst is, dat men nu langs de kust nagenoeg op dezelfde hoogte naar het wrak zoekt, waar men vroeger in de duinen het ontvoerde knaapje trachtte op te sporen. Toen tusschen Scheveningen en Ter Heyde, de armzalige zeebuurt van Monster. Van verschillende kanten wordt melding ge maakt van een gerucht, dat het wrak van de Adder dicht bij Monster zou gevonden zijn. Uit Nieuwediep wordt gemeld: Heden vertrok de stoomboot Hercules met een ingenieur, eenige manschappen en duikertoestellen der marine naar de plaats waar vermoedelijk de Adder gezon ken is. 't Is zeer pijnlijk als men datgene, wat men voor heilig gehouden heeft met slijk bevlekt ziet. Hoe kleiner de gave waarover men zich verheugen kan, hoe grooter het hart. In den aardschen krijgsdienst geschiedt alles door het woordje moet, in den hemelschen echter door het woordje wil. Zich gemakkelijk en openlijk verheugen is het teeken van eene edele gezindheid. Voor zichzelven een kruidje-roer-mij-niet, voor auderen een brandnetel dat behoort ook tot de moraal der moderne wereld. Er is in het aanschouwen van diepe smart iets zeer verheffends; eene vermaniug en vertroosting tevens; iets, dat ons inwijdt in de ondoorgronde lijke werken van de Macht, die alle lijden oplegt, en tot wie alle lijden ons nader brengen moet. Er is in diepe smart iets eerbiedwaardigs; en het doet den mensch zoo goed, voor een aandoening in den mensch eerbied te kunnen koesteren. Uit het soldatenleven. Generaal. Hoe zijn de manoeuvres geweest? Majoor. Uitstekend, ge neraal, maar de critiek deugde niet. Voorzichtig. A. Waarom houdt ge uw zak doek voor den mond, hebt ge kiespijn? B. Dat juist niet, doch aan de overzij woont mijn tand arts, als ik zijn huis passeer, houd ik steeds mijn mond toe, want 't zou kunnen gebeuren dat ik eens moest geeuwen en als de dokter van zijn venster uit mij in den mond ziet, zendt hij mij eene rekening. Verontwaardiging. Welke eene v.rregaande brutaliteit, daar schrijft de muziekdirecteur Krat- senberg dat hij mij onlangs bij de douairière van Schrapenburg heeft hooreu zingen, bij bewondert mijn orgaan en verzoekt mij, als lid bij ziju ge mengd koor te willen toetreden. Ik de vrouw van kapitein van Piekeren geb. Valkenklauw, lid van een gemengd gezelschap, foei! Eerlijk. Een dame ging bij hare modiste ge tuige halen van eene dienstbode. De modiste ver- verklaarde, dat zij een eerbaar meisje was. „Maar is ze eerlijk?" vroeg de dame. „Daar ben ik zoo zeker niet van," antwoordde de modiste. „Ik heb haar wel twaalfmaal met de quitantie bij u ge zonden en zij heeft mij het geld nog maar niet gegeven." Ook pleizierig! A. Gij zult er zeker wel van ophooren dat mijne huishoudster gaat trou wen? B. Zoo? Nu het zal eene opluchting voor u zijn als ge dat schepsel kwijt zijt. Wie is de gelukkige, met wien zij trouwt? A. Die ben ik zelf. Tableau. Positief, comparatief, superlatief. In eene Amerikaansche stad in hare opkomst had zich in de tot dusverre eenige straat ook een photo- graaf gevestigd, die een uithangbord had met het opschrift: „Hier is de beste photograaf van de stad." Eenige huize van hem af zette zich een tweede vertegenwoordiger van die kunst neder, die op zijn uithangbord het nog sterker aanbe velend opschrift had: „Hier is de beste photo graaf van de wereld." Maar nu is onlangs de derde concurrent in de kampplaats getreden, met het opschrift: „Hier is de beste photograaf in deze straat." Drinkebroerslogika. A. Waarom werk jij niet. B. Uit economie, want zoodra ik werk, krijg ik dorst en als ik dorst heb, verdrink ik meer dan ik verdien. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 11 Juli 1882. 1. 1. M. te Haarlem, overtr. der Haarl. hon denbelasting, f 6 en f 5 bo;te of een dag subs, gev. straf, voor iedere boete c. e. 2. H. S. h/v. B. W. V. te Haarlem, hoon, f 8 boete of 2 dagen subs. gev. straf e. e. 3. J. M. te Haarlem, het aanhitsen van een hond toen deze eene voor bijganger aanviel, f 5 boete of 2 dagen subs. gev. slraf c. e.met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 4. D. P. te Wijk aan Duin, open bare dronkenschap, (recid.) en verzet, 14 dagen gev. straf c. e. 5. W. P. te Zandvoort, moedw. mish. f 5 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 6. J. v. D. en H. v. D. de le te Edam, de 2e te 's Hage, moedw. mish. ieder f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf en solidair in de kosten, met vrijspraak van het meerdere ten laste ge legde. 7. J. de H. te Zaandam, moedw. mish. f 10 boete of 3 dagen subs, gev straf c. e. 8. C. S. te Zandvoort, moedw. mish. 5 dagen gev. straf. c. e. 9. J. A. en A. J. te Velzen, moedw. mish. ieder 5 dagen gev. straf c. e. 10. S. R. h/v. G. A. M. te Haarlem, opz. verbr. van afsl. t 1 boete of een dag subs, gev, slraf c. e. 11. S. R. te Wormerveer, geweldpleging tegen de poli tie, bij verstek 15 dagen cell. gev. straf c. e. 12. Th. v. d. P. te Haarlem, openbare schennis der eerbaarheid, bij verstek 4 maanden cell gev. straf c. e. 13. F. L. zonder woonplaats (gedet.) 14. J. K. zonder woonplaats (gedet.) bedelarij de le 15 dagen de 2e twee maanden gev. straf c. e. met last tot overbrenging naar een bedelaarsge sticht. 15. II. F. R. en Th. G. zonder woonplaats (gedet.) bedelarij in verbinding, ieder 2 maanden gev. straf en solidair in de kosten. 16. Ch. J. en J. de K. zonder woonplaats (gedet.) bedelarij in verbinding de le 15 dagen de 2e 6 maanden gev. straf en solidair in de kosten. 17. C. H. zonder woonplaats (gedetlandlooperij en bede larij 3 maanden gev. straf c. e. 18. J. M. te Haarlem, diefstal in eene herberg 4 maanden cell, gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM- Ondertrouwd: G P de Bell en A Milo; H Eek hout en A E d'Auzon; W v. Zutphen en H J Moet; L Velleman en J Spier; FA Niemöller en G M Groeneveld; J L Heemskerk en G Beenders; HM Bosman en F van Dansik; D Jautz en F Busé; J L Smit en M M van der Laar; H J Huibers en M Aarts; J B A M Kok en M Hartman;D Miezerius en A Brunt. Getrouwd: J J Beaufort en A M Berg; G Groene veld en R Mouthaan; J Clous en A J v. Oudenniel. Bevallen: R A de Jong geb. Siegman 2 z. E Jaux geb. Lindeman z. GA Kleinhont geb. Ver maas z. H. G Beaufort geb. Eijkhoorn d. J F v. Leeuwen geb. v. Gulik z. J Mantje geb. Zuijder- berg z. S C v. Harreveld geb. Weller d. M AH J Junius geb. Junius d. M v. d. Burg geb. Ver meer d. M Jonker geb. v. d. Weide z. L J. Kuij- pers geb. Weidema d. Cv. Looij geb. Pfaf d. G Martin geb. Craaije z. M Ras geb. Winters d. A S Poen geb. v. Dokknm d. H J Witkamp geb. Spren- gers z. H de Goede geb. Ramakers d. AM Col- lée geb. Meerts z. AC Smit geb. Waalewijn z. M E Stroo Cloeck geb. Jansen d. M Schouten geb. Lok z. CM Dreijer geb. Eggers z. A C v. Wel geb. Blokdijk d. K Bakker geb. Molenaar d. Overleden: E A Lijnzaat 17 mn. d. Heerenlaan; J H L Kurrich 72 j. Sc'nootersingel; W B Richardson 7 j. z. Schootersingel; MA Wesselink 6 mn. d. Z. B. Spaarne; P Peters 2 mn. z. Kl. Houtstraat; J W Ruijs 23 dg. z. Korte dijk; A B Heinsbergen 48 j. L. Annastraat; C Hagen 17 mn. d. Dubb. Buurt; A J J Heetem 16 j. z. K. Wijngaardstraat; J G Amelung 4 mn. z. Spaarnw. straat; W Porre 14 mn. z. K. Poellasu; C Zon, eveld 15 mn. z. Kinderhuis straat; C dé Jong 1 dg. z. K. Heerenstrsat, AH van Dijk 1 mn. z. Burgwal, C Lucas 77 j. echtg. v. D G Mulderij Margarethastraat, A L F Timmer 1 mn. z. Spaarnw. straat, H W Hubbers 9 mn. z. Turfmarkt, J Rooscn 3 j. z. L. Poelluac, A E Lijnzaat 4 mn. d. Heerenlaan, Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P Schreuder L. Hofstraat, L Muller 3 j. z. Sophiastraat, I W J Dors 4 j. Brou wersvaart, H Moerwijk 13 mn. z. Kampervest, S S Sabelis 3 j. d. Hondensteeg, J C Strating 29 j. Hagestraat, A Pollé 19 mn. Hagestraat, S Dingsdag 2 z. mn. N. Appelaarsteeg, W Walderman 3 j. z. K. Hofstraat, H Klijn 73 j. Zomervaart, R M Huis man 15 dg. z. Tulpenstraat. HAARLEM, 17 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte ditp f 9,50 a 10 50 rogge f a haver 3.50 a 4.— gerst 5.50 a f duivenboonen a braineb. bruin mosterdz akarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN15 Juli. Aan de markt van lieden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- II a f 11,50 3 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 16 heet. haver, zware- ƒ.5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen -,a -. - heet. paardenboonen f - a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual. 52.- a 60.2de qual. f.44 a 50.-—. SCHIEDAM, 18 Juli. Moutwijn, per ned. van 11,Jenever f 16,50, spoeling f 0,60 dito commissie f 0,70 HOORN, 15 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: - heet. farwe f 10,heet. rogge f heet. gerst 6,— heet. haver f 5,mosterdzaad f 27,a karwijzaad f 13,25, heet. boonen: - heet bruine f 11,gele heet paardeboonen f a heet. erwten -, - f— heet. groene J 13,heet. grauwe heet. witte 1100 heet. n. aardappelen 1,50 a 2,20 alles per heet.; manden appelen a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 14 paarden van f 70 tot 200. veulens fa—, koeien van ftot14 kal veren van 8 tot 20, 50 schapen van J 26 tot 32 30 lammeren van 17 tot 20, 25 varkens van 16 a 25 4 zeugeD van 25 tot 50 200 biggen van f 5,50 a 12; bokken f a -,- geiten -.a 17 Juli. De prijzen der vette kalveren waren f 0,40 af 0,70 per kilo; vette koeienaf per stuk; vette varkens 56 a 62 c. per kilo. ALKMAAR, 15 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt13 koeien ƒ160 a 240, 14 nuchtere kal vei en 11.a 22, vette kalveren a ,145 schapen J 18 a 30, - varkens f a per kilo, 37 ma gere dito 16 a 23,7 bokken 4 a 7, 9 paarden f 75 a 225, 67 lammeren f 9 a 17. ROTTERDAM, 18 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1208 runderen, 261 vette- en graskalverea 17 nuchtere kalveren, 1092 scha pen of lammeren, 344 varkens, 158 biggen, 1 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qnal. 52 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 92 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 54 tot 55 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 88/8 ton, 73/16 tonnen, 1089 stukken a 1/a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f5 8, 2e qualifc. f 54, 3de qual. f50. ALKMAAR, 14 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,a 10,25, a rogge gerst 5,50, a dito chev. a haver 4,25 a f paardenboonen -,a -,bruine dito 9, a duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 13,a 17,grauwe dito a vale dito 12 a Witte a 14 Juli. Aangevoerd 674 stapels kaaswegende 159,020 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,50 commissie- f32,middelbare f31,laagste f 17 Juli. Ter veemarkt werden vei kocht 3 koeien van f235 a 255, 422 kalveren van f35 a 92, v10 nuchtere dito van f 11 a 19, 601 schapen f 28 a 37,116 varkens f44 a 54 c. 26 magere 18 a 24 c. per kilo. LONDEN. 17 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2600, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 300. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/- a -6/9, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/- a 4/8. AMSTERDAM, 17 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 436 rundereuvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit ƒ0,72 per kilo;melk- en kalfkoeien f 150 a 270, 1 graskalv. f a 58 nuchtere kalfk ƒ8 a 12,121 schapen en lammeren 12 a 32, vette varkens 47 a 55 c.: beiden per kilo. 8 biggen 8 a 11; paarden a Amsterdam 18 Juli 1882. Prijzen der onderstaande effecten geuote6r pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld 2'/, 67"/i6 81 '/s 102V.6 94'/, 79"/s Portugal. Rusland. Spar je. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853/80 3 bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I 1876 2 v binuenl. 12500—25000. 1 a u 10005000 1 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 f/ 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/- 1877 4 Columbia. Obligatien4*/j Peru. Leening 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaod. Cent. Spw. gestemp. Obl. w Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obli1/* 1875 5"/n Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. AaBd. 5 Baltisehe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschmisk Syeran Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 ftumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 31/, pet. 63"/i« 64-/8 53l/i6 96% 737/ie 87 287/,. 45 267,. 26'/s 417, 11'/, 10 79 1117, 118 29 18»/, 117» 1147/, 146'/, U43/s 68'/b 1467, 1467, 19 5D/, 517. 121 48 82 82 837, 60_7s 5878 637, 149 407, 1357/8 1057, U17. 1007, 957, 97Vs 1001/, 1097, 144 1287, 125'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3