VIARHTBËRÏÜHTEM. Voor geest en hart. Wederkeerige hoop. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. *7: nistrateur bood hem een vergoeding van ƒ2000, doch de kolonel meende die niet op deze wijze te moeten aannemen, maar langs wettelijken weg zijn recht te moeten zoeken en heeft voor den Eaad v. Juslitie een eisck aanhangig gemaakt tot vergoeding van kosten, schade en interessen, tegen de Batjan-Maatschappij. Een inwoner van N i m y, in België, van wiens hoofd in een pijpenfabriek een afgietsel was gemaakt, heeft den fabrikant vervolgd, en deze is veroordeeld om al de pijpen, het hoofd van dien inwoner dragende, te vernietigen, terwijl hij daarenboven nog een som van 5000 fr. als schadeloosstelling moet betalen. Z a t e r d a g-a vond was eene vrouw uit de heffe des volks op de straat te Nijmegen bezig haar 7 jarig zoontje een duchtig pak slaag te geven. Een voorbijgaand korporaal van het 5e regiment infanterie, die meende, dat dit de ouder lijke macht te buiten ging, trok partij voor het knaapje. De moeder was over deze inmenging zoo verontwaardigd, dat zij den korporaal aanvloog en duchtig toetakelde, zoodat hij het geraden achtte het hazenpad te kiezen en zich in een tapperij begaf om verder van de lieflijkheden dezer helle veeg verschoond te zijn. Na eenigen tijd aldaar ver toefd te hebben, dacht hij gerust zijn weg te kunnen vervolgen; doch hij had buiten den waard gerekend. De vrouw was de tapperij blijven be legeren, en nauwelijks was hij buiten gekomen, of hij werd door de strijdlustige tegenpartij aan gevallen, waarbij hij wederom het onderspit moest delven en ten tweeden male zich door de vlucht redde met achterlating van zijn kwartiermuts; een paar toe geschoten kameraden beletten de Xantippe hem verder te vervolgen. Een nieuwe reclame. In Liverpool is een winkelier op den inval gekomen, om te adverteeren dat hij in staat is goedkooper te verkoopen dan anderen, omdat hijeen vrijgezel is en dus niet zooveel winst behoeft te nemen als een getrouwd man met een talrijk gezin. Erederik Frans Inflexible, is de naam van een te Alexandrië gered Christenkind, welks ouders waarschijnlijk bij den moord van de Eu ropeanen ziju omgekomen. De Engelsche soldaten ontmoetten in die straten der stad een der plun derende galeiboeven, die ongewapend was en die, toen zij op hem aanlegden, een blank kind van onder zijn mantel te voorschijn haalde, dat hij als schild voor zich hield. De Engelschen wilden, uit vrees van het kind te raken, niet op hem schie ten, hoewel hij hen spottend er toe tartte. Maar twee soldaten gingen ongemerkt heen, liepen met levensgevaar een paar brandende straten door, vielen den schurk van achteren aan en velden bem met een paar schoten neder. Het kind was ongedeerd. Het werd aan boord van het pantser- schip Inflexible gebracht, waar het als vóórnamen die van den Admiraal Seymour en als „van den naam van het geduchte pantserschip ontving. Voor de a r r n d i s s e m e n t s-r e c h b. te Amsterdam stond Vrijdag te terecht W. J. B. die niettegenstaande hij slechts 10 jaar telt, blijken heeft gegeven van groote zedelijke verdorvenheid. Niet alleen zijn eigen ouders, maar de buren be stal hij. Nu kort geleden ontvreemde hij, na vooraf afgeloerd te hebben waar de vrouw des huizes den sleutel verborg, een kamgaren jas, een pa- rapluie en eer.ige kleine voorwerpen. De jas bracht hij in de Bank van Leening en versnoepte den daar voor ontvangen rijksdaalder. De rechtbank meende dat bij den jeugdigen leeftijd van beklaagde het oordeeld des onderscheids ontbrak, en sprak hem van het te laste gelegde vrij, onder bepaling ech ter dat hij tot het einde van zijn 16de jaar in een verbeterhuis zou geplaatst worden. Ijsvermaak midden in den zomer is dezer dagen door drie jongelieden uit Salzburg genoten. De bodem der door haar tooverachtige schoonheid beroemde Kolowratsgrot bij den Un- tersberg was over een uitgestrektheid van 50 vierk. meter met ijs bedekt, en de drie jongelieden hielden zich op die kleine ijsvlakte eenigen tijd bezig met schaatsenrijden. Een ingezetene te Arnhem schrijft dat hij, evenals de heer K. Olij Dz., de dupe is geweest van eene oplichterij met verkoop van pluimgedierte. Op eene door mij geplaatste adver tentie (2 pauwen te koop) zoo schrijft hij ontving ik van zekere Den Ouden aanvraag om opgave van prijs, die ik hem deed toekomen. Onmiddellijk daarna ontving ik het verzoek, ze zoo mogelijk per boot te zenden en de matrozen een fooi te geven voor verzorging. Terwijl dat sujet zich uitgaf voor brander te Schiedam, die 3 a 4 maal 's weeks met zijn gistwagen te Rot terdam kwam, wilde hij ze liefst zelf in ontvangst nemen, waartoe hij mij den dag van afzending opgaf. Daar zijn brief goed gesteld en net geschreven was, vond ik het wat kleingeestig rembours te ne men. Op mijn herhaald schrijven en het trekken van een wisseltje, dat onbetaald terugkwam, gaf ik het wis seltje of liever de pretentie, in handen van den heer C. Lach, deurwaarder te Rotterdam, die mij vervolgens condoleerde met het verlies, daar ik de dupe was geweest van, zoo niet den allergrootsten, dan toch van een der grootste oplichters, die nu eens domicilie had te Schiedam en dan weder te Rotterdam in de Peperstraat, waar geen blind paard in zijne woning of hok schade kon loopen. Het is goed en nuttig dat de namen dier op lichters steeds bekend worden gemaakt, doch treurig dat die bende voortdurend buiten het bereik der justitie blijft en haar bedrijf kan voortzetten. Een gezelschap van 9 personen deed den lbden dezer in een schuitje een tocht op de Bodensee, van Hard naar Lindauw, en wilde eenige uren later weder derwaarts terugkeeren. legen 5 uur ontstond er een heftige onweersbui met rukwinden, waardoor het scheepje omsloeg en 7 van de 9 passagiers (.waaronder een vrouw met hare 2 kinderen) jammerlijk verdronken. Eon toekomst-droom. Onder bovenstaanden titel, lezen wij het vol gende in de Gelderlander-. Neêrland's Forum natuurlijk de Amsterdamsche beurs, na ontvangst van een Reuter-telegram, dat ditmaal bij uit zondering niet had gejokt, te weten: „de Duitsche armee, na de Hollandsche troepen omvergeblazen en bal gehouden te hebben in de Utrechtsche en Amsterdamsche linie-forten, zal heden pa radeeren op den Dam." A. Ach! daar binnen ze al, die Duissers. B. Nou; en wat zou dat? Ik vind 't maar goed ook. C. Ja; want we konnen niet eens op onze eigen beenen meer staan en onze Minister-voorraad was uitgeput. D. En nu gaan we meedoen in 't Europeesch Concert, waar we tot nu toe niet eens op den triangel mochten slaan. E. Arm Alexandrijntje F. Ochdie zat toch maar te pruilen in zen „binnenkamer". En dan blijft—i nog altijd Grootmeester Nationaal, 'k meen Duitsch- nationaal. G. Zoolang ten minste de Kroonprins vanDuitsch- laud dat ding ook niet annectirt. H. Weet je wat? Als de Duissers niet gekom- men waren, dan wassen we der erg aan toe; het Noorden, zooals Tels nog onlangs zei, zou ons republikeinsch hebben gemaakt, en 't Zuiden zou één klooster en al zijn geworden. I. Ziet daar komen ze al.DeUhlanen voorop. J. 't Binnen toch mooie venters die Duislan- ders K. Da's ander spul as onze witte boonen. Ejfectenhoek, 10 gerezen op één dag Leve de Duissers. Is 't werkelijk wel een droom, wat me nog door de ooren gonst? Een van de droomerigste droomen zeker niet. O. Het verongelukken van de „Adder." De Adder, is den 22 Juli 11. op bakboordszijde liggende, gevonden, noord-westelijk van Sche ve ilingen, op tien vadem diepte, door de duikers B. Weltevreden en Niemann van Ouddorp. Het wrak is ontdekt door een particulieren schok ker van de maatschappij Berging, directeur de heer Weltevreden te Maassluis. Het ligt op harden grond. De aangebrachte deelen van de Adder, welke drijvende zijn gevonden, belmoren alle tot het dek. De mogelijkheid van het springen van een ketel wordt dan ook door niemand meer aange nomen. Het aangebrachte voorwerp dat het meeste licht geeft omtrent de oorzaak van de schip breuk is een houten raampje, bestemd voor twee ruiten, welke echter ontbreken. Dit raampje is gebleken te behooren tot de machinekap, voorzijde. Bij het bezwijken van de daarvoor geplaatste schalmluiken kon het water dus door een opening van plus minus 30 vierk. dM. in de machine kamer stroomen. Nog is aangebracht een koperen, waterdicht gesloten kruitkistje, waarin vuurpijlen, seinlichten en blikvuren. Van elk dezer vuurwerken ont breken er eenige tot compleet, hoogstwaarschijn lijk zijn de ontbrekende Woensdagsavonds bij het klimmer, van het gevaar verbruikt. De sloepen zijn vermoedelijk in de davids stuk geslagen; althans een aantal stukken van sloepen tot de Adder behoord hebbende zijn aangebracht op de Rijkswerf te Willemsoord, waar alle deelen van dien bodem worden verzameld en hun her komst wordt bepaald. De begrafenis van den officier van administratie W. F. Klompé, wiens lijk te Nieuwediep werd aangebracht, heeft met veel plechtigheid plaats gehad op de R. K. begraafplaats te 's-Gravenhage. De Inspecteur F. Wolfson, van het Dep. van Marine, bracht hulde aan de nagedachtenis van den hoogst bekwamen officier, wiens eervol ver leden hij in herinnering bracht. Dat bij het vergaan van de Adder geen der opvarenden zich door zwemmen kon redden, of schoon er geoefende zwemmers aan boord waren, wordt daaraan toegeschreven, dat het ongeluk is gebeurd midden in den tijd van de eb, waardoor het onmogelijk was tegen de eb in naar strand te zwemmen. Volgens het Vaderland zal het duiken tot onderzoek van het wrak van de Adder geschie den door den duikir Weltevreden (die het wrak gevonden heeft) onder toezicht en leiding van den luit. ter zee le klasse Nijgh, die met de Naerebout op de vindplaats blijft liggen. Wij willen, zegt het N. v. d. D., het oordeel van de benoemde Commissie in zake de Adder niet vooruitloopen, veel minder nog in verdenking brengen, maar meeneu, afgezien daarvan en in verband met de geruchten, welke dienaangaande in omloop geweest zijn, reeds nu te mogen en te moeten zeggen dat de samenstelling ons te leur— gesteld heeft. Alle eerbied voor de bekwaamheid en de onpartijdigheid van elk der leden, doch volgens hetgeen van 's Ministers bedoeling ver luidde, zou de samenstelling der commissie zelve in het overwicht van het burgerlijk element en de algeheele afwezigheid var. leden der actieve marine reeds duidelijk tot de natie spreken. Dit nu is het geval niet. De president en secretaris zijn in actieven dienst, dat zijn de beide leden die in elke commissie een soort van bureau vormen en den meester» invloed hebben op den vorm van het rapport. Voorts is van de vier andere leden één in actieven dienst. Men ziet dus, dat de eerste geruchten, die zoo'n goeden indruk maakten, onjuist waren. Zooals de eommissie nu is samengestesd zouden wij (we herhalen zonder over de leden individueel te willen oordeelen) liever gezien hebben dat de Minister van Marine geen benoeming door Z M. den Koning had uit gelokt, maar dat het initiatief ware uitgegaan van de deskundige leden onzer volksvertegenwoordiging. Als er eene wolk voor de zon komt, is deze dan niet meer aanwezig? Als een mensch de waarheid loochent, heeft zij dan opgehouden te bestaan? De dood geeft geen rekenschap van zijne keuze. Die niet zien wil, wordt somtijds er mede gestraft, dat hij niet zien kan. Er zijn menschen die uit louter vriende lijkheid lastig zijn, anderen uit louter beleefd heid lomp en wederom anderen uit louter wijs heid dom. Vele menschen hebben een hemel op aarde, maar door hun buigen en draaien, rukken en trekken,maken ze er een vagevuur, zelfs een hel van. De eene mensch heeft hier den anderen, gelijk tot zijn uiterlijke welvaart, zoo ook tot zijn uiterlijke ontwikkeling noodig. De gaven van den geest zijn, even als die van het lichaam en van de fortuin, ongelijk verdeeld opdat alle menschen door één band van gemeenschappelijke behoefte zouden worden omstrengeld en door wederkeerige hulp elkanders tijdelijk en eeuwig geluk zouden bevorderen. Een merkwaardig paard... Ja, mijnhee- ren, dit is een beroemd paard; op dit dier, zoo verzekert mij de paardenkoopman, heeft admi raal Tegethoff in den zeeslag bij Lissa gereden. Een beleefde toespeling. Professor. Ziet ge, mijneheeren, door bekleeding der muren met doek, kan men de acoustiek in eene zaal zeer verbeteren. Zoo maken b. v. uwe overjassen die aan gindsche muur hangen, mij het spreken aan genaam en gemakkelijk. Ongetwijfeld zou het spreken mij nog aangenamer en gemakkelijker zijn, als er nog meer overjassen hingen. Drie is wel wat zeer weinig. Een goed jager. Pachter. Jozef, vandaag komt de baron ter jacht. Jozef. Dan zal ik de honden in den stal opsluiten. Pachter. Het kalf ook, de koe kunt ge wel in 't land laten. Jozef Me dunkt.... Pachter. Nu ja, breng haar ook maar op stal, men kan nooit weten. Al te loyaal. Op eene tentoonstelling van landbouw-machines worden, ter eere van den Koning, die de tentoonstelling bezoekt, alle werk tuigen in beweging gebracht. Toen de vorst een dezer machines nadert, blijft ze plotseling stilstaan en ondanks alle aangewende pogingen is zij niet meer in werking te krijgen. „Deze machine," zegt eindelijk de Vorst, „is zeer fraai, ze heeft echter het gebrek dat zij niet draait." „O, dat is uit beschroomdheid voor uwe Majesteit," antwoordde de uitvinder. Maatstaf. Militien A. Ik heb een lekkere ham van huis gekregen, maar jij krijgt er geen stuk van. Militien B. Nou, dat zal me ook een lekker soort ham zijn, waar jij vandaan komt! Bedrog. Monoloog van een zakkenrollerdie het horloge van een student wilde stelen. Wat 'n zwendelarij! Met levensgevaar heb ik het ontfutseld en wat is het? een gewone huis sleutel. O ellendige wereld, uw naam is bedrog! Climax. Onderofficier (tot een recruut). Ezel, domoor, uilskuiken, neen een Kaffer beu je niet, je ben een ware Zoeloe-koning. Haarlem, 26 Juli. Over den Haarlem-Zand- voort Spoorweg zijn gedurende de maand Juni 11. vervoerd 34,657 reizigers. De totale opbrengst was ƒ10,289.19. zijnde per dag en per kilometer ƒ40.035.' BURG-. STAND DEE GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H de Goeijen en C C Noë; J B Bosse en H S M M v. Leeuwen; P v. Bourgo» je en A Wensing; N Hardorll en D Brouwer; T Ypma en G Kestens; PB Kamp en A L Hölzel; H van Lunenburg en M I Tooien. Getrouwd: S W Hagedoorn en C G Bekker; J v. Drunen en M C Hoebé; W van Dantzig en A Oud- dolf; H Scheelings en I Hunting; W Blesgraaf en C P W Kalilenberg; B v. d. Grift en A E Muuff; L H J Orval en M v. d. Grift. Bevallen: H A Huijkman geb. Autonisse d. AM de Loor geb. Snellens z. M H van Ableve geb. de Graaf d. H Kolderie geb. Scliornagel d. - M van Horick geb. Homan d. M v. Leeuwen geb. Stokman z. D fransen geb. Kleintante d. T Toeset geb. Toorenburg d. E J ten Bosch geb. Staags z. A Luiten geb. v. Dijk d. H W Blokdijk geb. v. Hoek d. MA Bloemzaad geb. Prinsen z. J Bijsten geb. Ruose z. A v. d. Zee geb. de Clerck d. CM Nobel geb. Immers z. H J v. Wienen geb. Stevenhagen z. J C Hunting geb. de Swart d. M Zalm geb. Brnijn d. J Verzijlberg geb. van Seggelen 2d. J Klijn geb. Frans z. J Veltkamp geb. Dikkers d.C Schef- fer geb. de Leeuw z. G Muhring geb. Loozekoot d. S T J Nierop geb. van Bilderbeek z. N Coens geb. Staartjes d. A M v. Westerhoven geb. v. Eeden z. S Hos geb. de Boer z. C Prenen geb. Lasscbuit d. A Meiboom geb. Hammer d. A J Slot geb. Bekkers d. J Questro geb. de Bruin d. J C F Poortman geb. Waning z. HM Traksel geb. Kosten d. Overleden: W L Hartel 22 n. d. Waaigat; F J de Vries 10 inn. z. Oostvest; H W v. d. Weegh 4 mn, z. L. Poellaan- G W v. Staveren 21 j, Bree- steeg; P Kok 8 mn. z. Schip Spaarne; C J Hop man 3 mn. z. Bakenessergracht; G M Persoon 9 mn. d. L. Heerenstraat; J J Brasem 64 j. Magdalenastraat; J I van Dijk 80 j. Zijlweg; H F v. Schuilenburg 7 m. z. Krom; G P Marijt 7 mn. d. Heerensingel; H J Gerlagh 4 j. z. Gr. Houtstraat; L W Verbeek 2 j. z. Baljuwslaan; H Roelofs 16 mn. z. L. Raamstraat; 5 E Stuurman 5 mn. p. Kerkhofstraat; J G Farber 2 mn. z. Cornelissteeg; F Beilschmidt 5 j. z. Horden- steeg; L H C. Mulder 12 mn. z. Stoofsteef; W Schou ten 13 mn. z. de Witstraat; CP Harmans 29 j. donkere Begijnhof. Kunstnieuws. Onze geachte stadgenoote, Mejuffrouw Bertha Zegers Veeckens, is uit het buitenland teruggekeerd, alwaar zij hare muzikale studiën heeft volbracht. Zij zal Zaterdag 29 Juli a. s. op het vierde Concert der Bachvereeniging als Concert-zangeres optreden. Van geachte en welinge lichte zijde vernemen wij, dat genoemde dame eene artiste is van groote begaafdheid; haar muzikaal talent moet uitstekend ontwikkeld en haar orgaan (alt) van een zeer schoon klankgehalte zijn. Wij wenschen der jeugdige ar tiste een buitengewoon succes, zoowel bij haar eerste op treden, als ook bij ai hare ondernemingen in den door haar gekozen edelen en beschavenden werkkring. CORRE SPONDENTIE H. v. L. te A, Aan uw verzoek kan uit beginsel niet vol daan worden. PB RED. HAARLEM, 24 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 10 a -, rogge ahaver 3.50 a 4.—gerst j 6.15 a f duivenboonen abruineb. -,— brum mosterdz a—karweizaad f a per kilo, oliezaad Vanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN22 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet tarwe winter- ƒ12,— a 13,—zomer-11 a f 11,50 3 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,— zomer- 7-50 g12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7 25 a 7,75, 16 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- /4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen -,—a -.— - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat lste qual. 52.a 60.2de qnal. f.44 a 50. SCHIEDAM, 25 Juli. Moutwijn, per ned. van 12,—, Jenever f 17,50, spoeling f 0,80 dito commissie f 0,60 HOORN, 22 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: -» heet. farwe f 11,—, heet. rogge f heet. gerst 6,— heet. haver f -,mosterdzaad f 24,a J karwijzaad f 13,50, heet. boonen; heet bruine f 11,gele heet paardebooneu f a heet. erwten f— heet. groene ƒ14,heet. grauwe heet. witte 700 heet. n. aardappelen 2,a 2,50 alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 70 tot 225. veulens fa koaien van ftot 6 kal veren van f 11 tot 20, 35 schapen van J 24 tot 36 30 lammeren van f 18 tot 24, 35 varkens van 17 a 26 - zeugen van f tot 110 biggen van f 6,— a 10; bokken f a -,- geiten -.a -. 24 Juli. De prijzen der vette kalveren waren f 0,60 af 0,75 per kilo; vette koeienaf per stuk; vette varkens a c. per kilo. ALKMAAR, 22 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt18 koeien ƒ180 a 230, 18 nuchtere kalveren f 12.a 21, vette kalveren f a 158 schapen J 20 a 39, - varkens f aper kilo, 51 ma gere dito 18 a 24,2 bokken - a -, 2 paarden f 95 a 170, 51 lammeren f 18 a 24. ROTTERDAM, 25 Jnli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: paarden, 896 runderen, 187 vette- en graskalverea 15 nuchtere kalveren, 878 scha pen of lammeren, 315 varkens, 115 biggen, - bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 82 c. 2de qual. 78 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 65 e., schapen 74 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 78/8 ton, 84/16 tonnen, 1120 stukken a 7s kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 60 2e qualit. f 55, 3de qual. f50. PURMEREND, 25 Juli. Kaas: aangevoerd 473 stapels prijs der kleine kaas f 32,50 middelbare Boter 1.30 a 1.40 per kilo. Ruuderen: —aangevoerd 276 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 208 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 63 stuksprijs f 8 a 22 per stuks haudel vlug. Vette varkens: aanvoer 114 stuks, prijs 46 56 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 22 stuks, prijs f 17 a 24 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 187 stuks, prijs f 7 a 10, per stuk met stuggen haudel. Schapen en lammeren: aange voerd 1129 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a per - kopboter akippen eenden a c.; kipeieren 3,25 a 3.75 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. ALKMAAR21 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe a 11,25, a rogge -,gerBt 5,50, a dito chev. f a haver 4,25 a f -,paardenboonen -,a -,bruine dito 9, a duiven dito -.kanariezaad f rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad 13,40 f a blauw maanzaad groene erwten fa 17,grauwe dito 10,a vale dito f a Witte f a 21 Juli. Aangevoerd 667 stapels kaas wegende 158,714 kilo; de prijzen waren voor kleine f 34,50 commissie- 131,middelbare 129,laagste f 24 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van f250 a 275, 204 kalveren van f35 a 100, 10 nuchtere dito van f 11 a 18, 469 schapen f 30 a 37,108 varkens 146 a 57 c. 16 magere 18 a 24 e. per kilo. LONDEN, 24 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2900, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 200. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/- a 6/9, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/- a 4/10. AMSTERDAM, 24 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 423 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit 0,72 per kilo;melk- en kalfkoeien f 150 a 270, 3 graskalv. f a 41 nuchtere kalfk 9 a 13, 253 schapen en lammeren 13 a 32, vette varkens 47 a 54 c.; beiden per kilo. -biggen f - a paarden a BEURSBERICHTEN. Amsterdam 25 Juli 1882. Prijzen der onderstaande effecten genoteeI pCt. de koerg Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/2 67s/s 81 102 93 79;/s 83 '/a 64>/16 65 533/is 96 V, 72»/« S6'Vis 2713/is 45 y. 267, 25'3/is 41»/, 11 10 79 ni7s 118 297s H9/l6 H3/s 115 146 114'/s 681/s 14674 146 20 517z 5 P/4 1207, 481/s SO'/a 82 8374 607a 585/ 63 V» 1487s 417a 1367a 104% Hongarije OM. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 n zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853/80 3 hij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 hinuenl. 1250025000. 1 1000—5000 500—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 1869 Portugal. Rusland. Spanje Turkije. 1 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. n ii h 1877 Columbia. Obligatien47 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank disid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obli'/s 57o Italië. Rusland 1875 Zuid-ItalSpoorw. Obl. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltisehe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Biest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Morschnnsk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdi» Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam3 u Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 Rumenie Amerika. Rusland. Geldkoers, 1860. 1864 1864 1866 prolongatie 4 5 H 5 5 pet. 1117, 1007, 957s 96 1003/, 1107, 144 1287, 1277a LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 25 Juli. Meiliug, opperstuurman bij de marine, is wegens landverraad veroordeeld tot tuchthuisstraf en verlies van eer, beide voor den tijd van zes jaren. LONDEN, 25 Juli. Een dépêche van Lloyds, uit Port-Said heden ontvangen, meldt dat het kanaal nog vrij is, doch dat de toestand onzeker is en bezorgdheid baart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3