B11\ EIV L A N D. notabelen, en inhoudende het verzoek aan 1 den Sultan, zgne bekrachtiging te onthou den aan de door den Khedive geprocla meerde vervallenverklaring van Arabi-pacha. De Russische gezant heeft aan de leden der Conferentie medegedeeld, dat Rusland de Egyptische quaestie in twee deelen scheidt en aan de conferentie alleen dan zal deel nemen als de quaestie betreffende het Ka naal wordt behandeld. Ten gevolge dezer verklaring wordt de conferentie als geëin digd beschouwd. Het bombardement van Aboukir is voor- loopig opgegeven. Een detachement Engel- sche en Fransche mariniers is te Ismaïla ontscheept. De bevelhebber der Duitsche kanonneerboot Möive, te Port-Saïd, heeft in last, in geen geval troepen ter bescher ming der Duitscher3 aan wal te zetten> maar de Duitschers, indien zij worden be dreigd, aan boord te nemen. Op de voor posten van Ramleh is het rustig. De Duitsche consul-generaal vertrekt spoedig. Alleen de Engelsche, Fransche en Italiaan- sche consuls-geueraal blijven. De Impartial bericht, dat Duitschland de Spaausche regeering heeft uitgenoodigd deel te nemen aan de bescherming van het Suez-kanaal. De Spaansche regeering zou die uitnoodiging aannemen. Uit Philadelphia meldt de Times dat prinses Louise streng bewaakt wordt, daar de Fenians dreigden haar te ontvoeren. Naar men aan het N. v. d. D. verzekert, heeft de Minister van Justitie aan de rechterlijke auto riteiten een aanschrijving gericht, om de uitvoe ring van het duivenmoorden te beletten. Gouda, 1 Aug. De gemeenteraad heeft beslo ten, twee gouden en twee zilveren medailles uit te loven, bij gelegenheid van de aanstaande land- bouw-tentoonstelling. Kampen, 1 Aug. Voor eenige dagen was men bij de gasfabriek bezig een heimachine uit een laagte te hijschen. Bijna was dit werk verricht, toen de ketting brak en het zware lichaam weer naar beneden ging, waardoor de werkman Robin zoodanig getroffen werd, dat hij een been brak en inwendig erge kneuzingen bekwam. De man is gisteren aan de gevolgen overleden. Amersfoort, 1 Aug. Eergisteren bracht een paard, dat beslagen werd, een artillerist zulk een slag toe, dat de man met een gebroken been en gekneusden schouder naar het hospitaal moest worden vervoerd. Diepenheim, 1 Aug. Een ijverig en oppassend jongeling van 18 jaren uit deze gemeente, kwam gisteren op een jammerlijke wijze om 't leven. Terwijl hij nl. in het naburig Gelselaar behulp zaam was bij het afbreken eener bouwvallige woning, geraakte hij onder den onverwachts neer komenden schoorsteen, met het ongelukkig ge volg dat hij weinige oogenblikken later overleed. Dalfsen, I Aug. In de vorige maand werden alhier eenige goederen en geld aan den landbou wer E. ontstolen, ^ij zijn thaus onder den vloer van een kamertje in zijn huis teruggevonden, ter wijl gebleken is, dat E's dochter den diefstal be dreef. Sehildwolde, 1 Aug. Alhier is een driejarig kind, dat bij een molen speelde, door eene der wieken gegrepen. Het werd weggeslingerd en zoo danig verwond, dat de dood spoedig volgde. Amsterdam, 1 Aug. In den Amstel nabij de Schulpbrug is eergisteren-middag een jongen bij het zwemmen verdronken. Leerdam, 1 Aug. Onze gemeente heeft een nieuwen weg geopend oin voor sommige zaken geld te krijgen. De Ned.-Amerik. Stoomvaart maatschappij noemde een harer stoomschepen: Leerdam. Als blijk van erkentelijkheid voor die eer heeft nu de Gemeenteraad besloten, f 50 bij te dragen voor den aankoop van een vlag voor die boot der N.-A S.-M. Groningen, 1 Aug. Gisteren is het lijk opge- vischt van een marinier, die met verlof zich in deze stad ophield en uit Amsterdam was ge komen. Zutfen, 1 Aug. De rechtbauk alhier veroor deelde een dagloorer te Wichmond onder Warns- veld tot f 3 boete, omdat hij als vervanger (be diende) van een verkooper van sterken drank aldaar in de uitoefening van het beroep, sterken drank had toegediend aan een kind beneden den leeftijd van 16 jaar. 's Gravenhage, 1 Aug. Aan den Z. O. Bui tensingel, nabij de brug aan de Nieuwe Haven, is eergisteren-oc'nter.d het lijk opgehaald van een man, die sedert eenige dagen hier vermist werd. Kralingen, 1 Aug. De Tfjarige knaap die 11. Zaterdag op den Oostzeedijk door eene tram is overreden, is den nacht daarop, op last van den geneesheer, overgebracht naar het stedelijk ziekenhuis te Rotterdam, waar hem het rechter been is geamputeerd. Hij bevindt zich redelijk wel, en er bestaat nog hoop op het behoud van zijn leven. GEMENGDE BERICHTEN. Men schrijft uit Londen: „Eehige dagen geleden door Coventry-street en in de na bijheid van Leicester-square wandelend, zag ik van verscheiden gebouwen onze nationale vlag wapperen, o. a. op het Alhambra. Ik vernam, dat zulks ter eere was van de Eransche en Bel gische spoorweg-beambten, die Londen bezochten en dat men, het onderscheid niet wetende tus- schen de Fransche en de Nederlandsche vlag, gemakshalve maar de onze gebruikte, die bij de hand was. 't Is in elk geval streelend voor onze uationaliteit". Men meldt ons, dat de notaris v. G., te Grave, sedert Donderdag jl. zich heimelijk uit zijn standplaats heeft .verwijderd," zonder orde op zijne zaken te stellen. Het laatst zou hij te Wezel gezien zijn. De justitie heeft zich de zaak aangetrokken. Or. der de gevangenen te Alexandrië blijken verscheidene valsch beschuldigd te zijn, en soms door Europeanen. Maar in zulke gevallen worden de beschuldigers streng gestraft. Twee Europeanen zijn wegens meineed gevangen geno men. Een daarvan, die bleek met voorbedachten rade een valsche beschuldiging tegen een Egyp tische vrouw ingediend te hebben, werd veroor deeld tot een schadevergoeding van 7, een dracht stokslagen en gevangenisstraf van een jaar. Volgens de Engelsche kroniek der Midd. Ct. wordt de Daily Telegraph sedert jaren eiken morgen op satijn afgedrukt en aldus aan de Engelsche Koningin toegezonden, waar deze zich ook bevinden mag. Z o u d a g-n amiddag had ereenongeluk plaats op den Loosduinschen weg. De paarden van een voor een koffiehuis stilstaand rijtuig schrikten door het voorbijrijden van een stoomtram en sloegen op hol. De zoon van den kastelein W., die bezig was de paarden te voederen, ge raakte onder het rijtuig en werd zwaar gekwetst. Met de raderbaar werd hij naar het gasthuis ver voerd, terwijl de hollende paarden een eind verder op den weg tot stilstaan werden gebracht. Te Polsbroek heeft een blind men sch een kind uit het water gered. De zuster van den arbeider D. Duijts, stekeblind, hoorde (den 28n dezer) het noodgeschrei van een kind, hetwelk in een sloot gevallen was; op het gehoor al ging zij den kleine te hulp en redde het kind door eigen handen van een anders wissen dood. Een steenhouwersknecht te Par ij s ontving bericht, dat een zijner tantes overleden was en hem 200 000 fr. had nagelaten. De man ver heugde zich zoozeer over dit buitenkansje, dat hij een beroerte kreeg en half verlamd naar het Zie kenhuis moest gebracht worden. In geen land ter wereld wordt zoo brutaal gesmokkeld als in China. Daar hebben zich de smokkelaars tot een waar gild vereenigd; en niettegenstaande zij dikwijL door dt beambten betrapt worden, maken zij goede zaken. De hoofd bron van hun rijkdom is de opium. Dit artikel wordt vervoerd door de schepen,die tusschen Hong- Kong en Canton varen. Er is eene zeer hooge belasting op, en daarom wordt dit vergift op de vernuftigste wijze verborgen om die onkosten uit te winnen. De trommels, die op de schepen die nen om de seinen te geven, zijn met opium gevuld; de watervaten hebben een dubbelen bodem en be vatten opium. Eenigen tijd geleden werd er eene groote hoeveelheid van dit vergift ontdekt in de hangklok, die in de eetzaal van een schip hing. Er was in 't geheel geen werk in, de klok was gevuld met opium en van tijd tot tijd bewoog een Chinees behendig de wijzers. In dit geval was een stout kind van drie jaar de aanleiding dat de smokkelarij ontdekt werd. Een ambtenaar van het Hemelsche Rijk, die op het schip was, liet namelijk zijn zoontje, tot straf voor zijne on gehoorzaamheid, vijf minuten lang knielen, de vader zag op de klok, om den straftijd niet te verlengen, en zoo kwam het bedrog aan den dag. Er gaat geen week om, zegt Ze Moniteur, of een of andere krankzinnige meldt zich bij het Elysée aan, om den president der Republiek te spreken. Eergisteren-nacht te 2 uren belde een onderwijzer in de mathesis aan de presidentswoning aan, om den heer Grévy te spreken en ofschoon over de zestig, de hand van diens dochter te vragen. De ongelukkige werd door de politie in bewaring genomen er. naar zijn huis gebracht. Van warme melk als opwekkend mid- del, zegt de "Medical Recordu: „Melk, die tot boven 100° Eahreuheit wordt verhit, verliest voor een poos eene zekere mate van hare zoetheid en gebondenheid. Niemand, die ooit vermoeid door zware inspanning van lichaam of geest, de ver kwikkende uitwerking van dezen drank, zoo heet mogelijk gedronken, ondervonden heeft, zal na laten er zijne toevlucht toe te nemen, omdat de smaak er van wat minder aangenaam is gewor den. 't Is werkelijk verbazend hoe schielijk haar opwekkenden invloed zich doet gevoelen. Een ge deelte er van schijnt bijna onmiddellijk Verteerd en verwerkt te worden; en menigeen, die meent eene alcoholische hartsterking noodig te hebben wanneer hij zwaar vermoeid is, zal daarvoor in dezen eenvoudigen drank een plaatsvervanger vin den, die hem duurzamer schijnt te zijn.,, Wie ooit in Zwitserland reisde weet, dat den vermoeiden reiziger in de Sennhütten steeds warme melk wordt aangeboden. Om ons zeiven door den bril van an- deren te zienbehoeven wij slechts de beschrij vingen te lezen var. onze zeden en gewoonten, zooals die vreemdelingen voorkomen. Een reiziger verhaalt van een beschaafd Japannerdie op zijne reis door Europa orkestmuziek en danspartijen aldus beschreef: „Des avonds ging ik naar het huis van den Gouverneur, waar ik barbaarsch dansen zag. Voor muziek hadden zij fluiten, violen en trommels. Bij het dansen nam ieder man een vrouw bij de hand, en al de paren stapten voor uit. Zij verspreidden zich en ontmoette elkander, verzamelden zich weder, en verstrooiden zich, gingen vooruit en achteruit en op eens draaiden zij snel rond al om en om. Terwijl zij dat deden, zongen zij niet. Ik ging vroeg heen, omdat ik geen lust had naar de muziek te luisteren, want al de geluiden schenen hetzelfde te zijn en klon ken zeer flauw. In al de Westersche landen gaat het altijd zoo en dat noemen zij [ttansee" (dansen.)" De vrouw, wier geval vanslaapziekte wij onlangs gemeld hebben, is, na vier-en-zever.tig dagen geslapen te hebben, Dinsdag jl. ontwaakt. Na alle middelen, ook de electriciteit, aangewend te hebben, besloten de geneesheeren van het hospi taal Beaujon, te Parijs, 't met koude douches te be proeven. Na de tweede douche ontwaakte de zieke, doch heeft tot heden haar spraak nog niet tt rag- De politie te Leeuwarden heeft ge- durende de afgeloopen kermis een belangrijke zaak in handen gekregen. Een verdacht persoon, die reeds ruim 40 jaren gevangenisstraf achter den rug heeft, Johannes Roekoe genaamd, had nl. in een der kramen aldaar, ouder verdachte omstan digheden en tegen spotprijzen, eenige kostbare portret-albums verkocht. Door de aanhouding van dezen gevaarlijken persoon heeft zij door volhar dend onderzoek aan het licht gebracht, dat deze albums afkomstig waren uit een kist, welke in het laatst van het vorige jaar op de spoorwegliju tusschen Zwolle en Heerenveen was ontvreemd. Een brievenbesteller uit Sneek, destijds spoorweg beambte op die lijn en neef van den gevaarlijken Roekoe, is mede gearresteerd en ter beschikking der justitie gesteld, als de hoofddader van den diefstal; een groot aantal goederen zijn te Sneek uit het water opgevischt en in beslag genomen. Deze zaak, waarbij niet alleen een spoorwegdief stal van grooten omvang aan het licht is gebracht, een oud en gevaarlijk tuchteling wederom on schadelijk is gemaakt en bovendien een sluwe postbeambte in handen der justitie is g raakt, is niet van belang ontbloot. Te Maarn, een gemeente van 700 zie len in de provincie Utrecht, zijn tot hiertoe in dit jaar nog maar 2 personen overleden. In den bak van deVictoria regialelie, in den Botanischen Tuin in Regent's Park te Londen, heeft men onlangs eene merkwaardige ontdekking gedaan. Eenigen tijd geleden merkte men een vreemd levend voorwerp in dien bak op en aan vankelijk was het moeielijk te onderscheiden wat het eigenlijk was, daar men niet beter wist of slijm- visschen, waarop het sterk geleek, konden slechts in zout water leven. Bij later onderzoek bleek het toch een slijmvisch van eene nieuwe en bizoudere soort te zijn, en de autoriteiten van het Genoot schap zijr. tot de gevolgtrekking gekomen, dat hij met eenige zaden van waterplanten in den bak moet gekomen zijn. Honderden exemplaren er van ziet men in den bak zwemmen. Te Dublin heeft een advocaat ge durende een gerechtszitting een revolver uit den zak gehaald en op den rechter geschoten, geluk kig zonder te raken. De advocaat is onmiddellijk in hechtenis genomen. Hij verklaarde de daad alleen verricht te hebben bij wijze van protest. Uit hoofdstuk I van het overzicht van het verslag over den landbouw in 1880, op gemaakt door den heer C. J. M. Jongkindt Coninck, directeur der Rijks-landbouwschool te Wageningen,en uitgegeven door het departement van waterstaat, blijkt, dat in Nederland worden aangetroffen ongeveer 772,300 h. a. woeste gron den, 133,400 dito wateren (als: vaarten, plassen, moerassen en rietlanden), 41,700 dito dijken en wegen, 90,900 dito onbelasten grond, 28,000 dito bebouwde gronden, 5100 dito lustgronden, 863,000 dito bouwland, 1,126,300 dito grasland (weideen hooiland), 28,800 dito tuin- en warmoezerijgroud, 24,300 dito boomgaarden en kweekerijen, en 223,300 dito bosch. Twee Engelsche to u risten, inbehoor- lijk en net reiscostuum, met fashionable uiterlijk, in wie niemand zwervers zoude herkend hebben, moesten Zondag 11. in aanraking komen met den hoofdcommissaris van politie te 's Hage, die belast is met het toezicht over de vreemdelingen, daar het gebleken is dat zij behooren tot de categorie van buitenlanders zonder geld of middel van be staan, wien gewoonlijk gratis een retourbiljet naar hun vaderland wordt verstrekt. De Times bevat eenberichtuitGenève van 28 dezer, waarin gemeld wordt, dat den vorigen Zaterdag een trein op den St. Gothard- spoorweg aan een groot gevaar is ontkomen, maar ongelukkig ten koste van een menfcheuleven. Een spoorwegwachter, den trein reeds in de verte hooreude aankomen, bemerkte tevens dat er dicht bij zijne standplaats, aan bet einde van den Palmengo-tunnel, een betrekkelijk groot stuk steen rots op den weg viel. Met alle kracht en inspanning gelukte het hem, den steenklomp weg te wentelen; maar juist terwijl hem dit gelukte, werd hij door den trein overvallen en in stukken gescheurd. Hoe beroemd Gambetta's vroegere kok was, kan uit het volgende blijken. Zekere Dietrich te New-York adverteert, dat hij een restaurant heeft geopend onder toezicht van Gam betta's ex-kok. Het diner en souper met inbegrip van fl, wijn en een kop koffie kost f 1,25. Nu men zich bezig houdt met het zoeken naar middelen om te beletten, dat reeds voor briefvervoer gebezigde postzegels van den stempelinkt worden bevrijd en andermaal gebruikt, is het misschien niet ondienstig om mede te deelen, dat men in Engeland zoodanige middelen reeds lang kent en in toepassing brengt. Het huis Waterlow en Zoon (limited) namelijk, vervaardigt voor onder scheidene Amerikaanscbe Staten postzegels, die gedrukt zijn met inkt welke aanstonds verdwijnt, zoodra men er met een of ander doel vloeistoffen op brengt. Zaterdag-avond kwam te 's-Bosch aan per velocipede de heer Vlaer uit Utrecht, die slechts 4'/j uur over dat „ritje" gedaan heeft; zelfs is hij maar 3'/a uur rijdende geweest, daar een op onthoud te Kuilenburg en te Bommel samen op één uur kan geschat worden. In de rivierbijPatersonwerdonlangs een schilpad gevangen, wegende ruim 30 pond. Een man van 160 pond ging op den rug van het dier staan, dat echter voortkrabbelde zonder zich iets aan dien last te storen. Toen de schildpad geslacht was, vond men 199 eieren, met schalen zoo hard als die van kippeneieren, ongeveer ander- halven duim in doorsnede én wit en doorschijnend als porselein. In den nacht van 27 op 28 Juli heef! het in sommige streken van Overijsel gevroren' In de Academie van Wetenschappen in San Francisco werd voor eenige dagen een hoeveelheid roode sneeuw vertoond, afkomstig van de Sierra's van welker toppen zij in dekens was medegebracht en waarin de plant aanwezig was, waardoor de diepe, roode tint wordt gegeven, die men somtijds in sneeuw op hooge bergen vindt. Het gerechtshof in Den Haag heeft Maandag-middag den gewezen directeur van het Huis van arrest teMiddelburg, Jansen, enkel schuldig verklaard aan vervalsching van een staat, en hem deswege, met aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeld tot 6 maandeu cellu laire gevangenisstraf. Door den verdediger van den beschuldigde, Mr. Bik, is tegen het arrest van het Haagsche gerechtshof cassatie aange- teekend. Naar aanleiding van ons bericht o m- trent het gedeeltelijk instorten van een der ge bouwen van Job. Hof te Berlijn, verzoekt men ons mede te deelen, dat de fabrieks- en brouwerijge- bouweu in de Wilhebnstrasse onteigend worden, omdat de stad Berlijn de terreinen noodig heeft voor het verlengen van straten, maar dat er el ders grootere gebouwen, voor de bekende zaak, in aanbouw zijn. Men behoeft zich dus niet wan neer men het bijgeval van plan was ongerust te maken over de Afafr-bonbons en extracten. Er heeft zich te Londen een comité gevormd tot ondersteuning van James Brett, den uitvinder van de ouderzeesche telegrafen. De 74- jarige man heeft door ongelukkige plaatsing van zijn vermogen, alles wat hij bezat verloren. Een reclame uit te denken die zeer de aandacht trekt, zonder toch het onbehoorlijke van marktgeschreeuw te hebben, is niet gemak kelijk. Een jong Fransch dokter had zich in een groote stad neergezet en wilde daar niet vergeten worden. Hij dacht er aan dat Alcibiades zijn hond den staart afsneed om van zich te doen spreken, en besloot iets dergelijks te doen, echter zonder hond. Hij plaatste namelijk een advertentie, met het bericht dat zijn hond was weggeloopen en dat hij 250 franks bood aan wie hem het dier terug bracht. De hond had niet bestaan en werd niet gevonden, echter vele aristocraten zochten uit nieuwsgierigheid den „rijken" dokter op en aan zijn talent en goede manieren dankte hij het toen dat hij een fashionable praktijk verkreeg. Den 21 Juni heeft er met den trein van Tandjong Priok weder een droevig ongeluk plaats gehad. Eenige passagiers, die meenden dat er aan de locomotief een mankement was ge komen, sprongen, terwijl de trein nog in bewe ging was, uit de waggons, met het gevolg dat acht personen onder de waggons kwamen en naar men meldt verpletterd zijn. Sedert Zaterdag-middag 3 uur heb ben de duikers hun arbeid van het onderzoek naar het wrak van de Adder wegens ongunstigen wind en zee voorloopig moeten staken. Bizonder- heden heeft het gehouden onderzoek nog niet op geleverd. 01' het schip gelicht zou kunnen wor den is hoogst twijfelachtig. Het gevaarte weegt 1,600,000 Nederlandsch pond; om het te lichten zouden vier schepen van 500,000 Nederlandsch pond gewicht noodig zijn, gesteld dat men met de noodige kettingen den romp omhoog kon hij schen, zonder dat die in elkaar gewerkt werd. Blijkt hst lichten met kettingen bij nader onder zoek niet mogelijk, dan is er wellicht nog een kans om het schip weer boven te krijgen, als men het onder water kan keeren en leegpompen, zoo dat het zelf weer naar boven stijgt. Doch dit middel is zeer moeilijk toe te passen. In elk gt- val zal de uitslag van een nader onderzoek door de duikers moeten worden afgewacht, eer over de mo gelijkheid van boven water krijgen van het schip zal kunnen worden geoordeeld. Te Aarau wordt een groot „eedge- nootsckappelijk gymnastiekfeest" gehouden, waar aan 3500 gymnasten uit alle landen deelnemen. Er kwamen zelfs 200 uit Amerika. Dezer dagen heeft te Hamburg het elfde jaarlijksche congres van Duitsche barbiers plaats gehad. Er waren 302 leden uit alle Duitsche staten aanwezig. Uit de mededeelingen bleek o. a. dat de Vereeniging bestaat uit 4857 barbiers, 2841 barbiersknechts en 2861 leerlingen; alsook dat er in Duitschland 31 vakscholen bestaan, al waar jongelieden in het scheereu en friseeren worden geoefend. De Commisie voor den schietwed- strijd op duiven heeft bekend gemaakt, dat die wedstrijd thaus zal plaats hebben op het land goed Rustenburg, station Veenendaal. Een ellendeling te Carcassonne, die zich ontevreden toonde over de verdeeling van de nalatenschap zijner moeder heeft getracht zijn ouden vader te vermoorden. Nadat hij dezen zwaar gewond had, doch niet doodelijk, vluchtte hij in huis, waai in hij zich verschanste en op de in middels toegesnelde politie schoten loste. Nadat hij eenige personen verwond had, slaagde men er in den woesteling meester te worden. Bij een vechtpartij tusschen twee leden der zwakkere of schoone sekse, te Overtoom (gem. Nieuweramstel) gevoerd, bleek, dat men de verdedigingsmiddelen uit den Spaanschen tijd thans nog weet aan te wenden. Eene der vechtende toch, geen ander middel wetende om zich te verdedigen of te wreken, wierp haar tegenpartij een ketel kokend water over het hoofd. Terstond was de vechtpartij geëindigd. In de Goudsbloemstraat te Amster dam is Zaterdag-middag een vreeselijk ongeluk geschied. Een jongen was als naar gewoonte naar zijne duiven op het plat geklommen om zich met zijn vogels bezig te houden. Hij bleef echter wat lang weg, zoodat zijn moeder ongerust werd en hem roepen ging. Toen zij hem te vergeefs zocht, werd er naar alle kanten uitgekeken, en vond men

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 2