MARKTHEltlCHTFiiV. BEURSBERICHTEN. Een practisch Amerikaan. in de S vSaVdrnboerhter 'iT beest - hij scheidt boer' mell8 Sf 00^te koe van zijn kloeke dochter V&? d*U breekt; gevoelig in enT r°dfe zwaar beladen ,s met „ponden" Voor geest en hart. Vorm en stijl. Allerlei. ïov, 97, hem eindelijk tusschen de snijding van twee muren ingeklemd. De knaap was daar voorover tusschen gevallen en aldus gestikt. Tengevolge van de groote hitte zijn te Lemberg, in de Zolkiewer voorstad, waar de arme Israëlietische bevolking woont, die in den laatsten tijd door vluchtelingen uit Rusland sterk is vermeerderd, in één nacht niet minder dan 300 gevallen von cholerine voorgekom en. De over heid heeft afdoende ontsmettings- en voorzorgs maatregelen genomen. De zuster van Guiteau heeft zijn lijk aan deu hoogstbiedende aangeboden tegen contante betaling. Zijn hoed heeft zij reeds verkocht om rente van schuld te betalen. De ontvanger der belastingen t^e Ver den, in Hannover, heeft zich niet de hem toever trouwde kas „verwijderd." Zijne uitlevering wordt door de Pruisische Regeering aangevraagd wegens verduistering, gepleegd door een openbaar ambte naar, met ontvangsten belast. Voor zijne aan houding waarvan het Departement van justitie onmiddellijk bericht verlangt is eene belooning uitgeloofd van 1000 mark. Dezer dagen speelden te Westra in Oostenrijk twee kinderen van acht- en vierjarigen leeftijd bij een molen, welke, door het water eener snelvlietende beek wordt in beweging gebracht. Tegen het middaguur stortte de vierjarige in het water. De oudste ziet het en snelt toe om zijn broertje te helpen; want de beek is wel niet diep maar heeft zooveel verval, dat de kleine, wanneer er niet spoedig redding daagt, met den stroom zal worden meegevoerd en dertig, twintig passen verder dreigt het scheprad van den molen den drenkeling te verpletteren. Oogenblikkelijk springt de oudste zijn broertje na, tracht hem te grijpen, klemt zich aan hem vast cn worstelt tegen den stroom, die evenwel echter sterker is dan hij. Hun jammerkreten worden door niemand gehoord, het gevaar door niemand bemerkt. Weldra komen zij bij het rad, reeds dreigt het de ongelukkige slachtoffers weg te slingeren daar luidt de Angelus er. de molen staat stil. Een jongeling die op het klokgeklep zijn arbeid in den molen staakte om te bidden, komt met ontbloot hoofd en gevouwen handen naar buiten. Nu staakt hij zijn gebed en springt in de beek om de beide kinderen het leven te redden. Cetewayo, de ex-Koning der Zoeloes> is in vrij goeden welstand op Madeira aangekomen- Op reis had hij nog al last van de zeeziekte. Bin nenkort zal deze nieuwe attractionvoor de En- gelschen te Londen te zien zijn. Terwijl Za ter d ag-a vo 11 d e en ig e j o ng e- lieden onder Driel bezig waren de koeien uit de overstroomde weilanden te drijven, begaf zich zekere Van Oort te paard te water. Nabij een dam struikelde het paard en wierp zijn berijder af, die door den stroom werd meegevoerd. Zijne metge zellen konden den 21 jarigen, oppassenden jonk man niet redden, wiens droevig einde algemeene deelneming verwekt. Door sc h ipper Bak k er, d ie eergisteren niet de kotter de Zwaluw te Nieuwediep binnen kwam, is gerapporteerd, dat Engelsche visschers lem den 17en Juli jl. mededeelden, dat zij op zee vele lijken drijvende hadden gezien, welke van zwemgordels waren voorzien. Voorts dat ter hoogte van Ameland door hen met het net was opgevischt een in het zwart gekleed heer van jeugdigen leeftijd, doch daar zij geen weg met het lijk wisten, hadden zij het weer over boord gezet. Volgens ingewonnen berichten kun- nen wij met zekerheid meêdeelen, dat de koop- vaardij-kapitein J. C. Sohns, wonende te Dor drecht, tegen wien eenige onruststokers op de jongste kermis aldaar twist zochten, bij welke gelegenheid hij, na hen zoo lang mogelijk met de vuisten van zich af te hebben gehouden, ten slotte uit wettige zelfverdediging zijn mes trok en een der aanvallers een doodelijken steek toebracht, door het Gerechtshof niet voorloopig, maar definitief in vrijheid is gesteld, daar gemeld Col- legie geen termen voor zijn terechtstelling heeft gevonden. Naar aanleiding van het ook door ons vermeld bericht van le Precurseur, le Temps en andere bladen over de „drooggemaakte" Zuider zee, vraagt een ingenieur van den Waterstaat in het Hbl. „Wie moeten uitgelachen worden, de Eranschen, die goedmoedig gelooven, dat wij deze grootscke onderneming hebben aangepakt, of wij die haar in den doofpot hebben gestoken?" „De Amerikaan, zoo schrijft men uit Edam, is weder in deze streken. Wie hij is? Hij schijnt wel een geheimzinnig wezen. Iedereen kent hem als „den Amerikaan", maar zijn naam weet nie mand. Nu reeds eenige jaren aaneen bezoekt hij om dezen tijd Noord-Holland. Hij verschijnt geheimzinnig. Zijn fraaie, slanke gestalte, met die helder blauwe oogen, die iets smachtends zouden hebben, als zij niet zoo hoog opengespalkt ■waren en voortdurend in 'trond speurden; met at stereotiepe lichtgrijze kostuum en dat kleine gryze mutsje op 't hoofd, gij ontmoet hem overal, rieden in den Purmer, morgen in den Schermer; an ijlt hij door den Beemster, om straks plotse- ing te staan op de Hoornsche koemarkt, of nog Ip^h.r-°F erSens 't Noorderkwartier. En hij overal!. eVf-n geheimzinnig, maar niet zonder Dat doet de Amerikaan. Waar is hij? Terwijl ge u even omdraait in nw >J' lerwlJ' Zweedsch lucifer aan te steken01 e^"' °m T" wind te beveiligen, staat hij eensklaps daarnaaTt op uw weide en heeft onmiddelliik v bij de hoorns. „Hoeveel dat?" vrït hü teemengen toon. En vo'órdat gij er iets van be grijpt, wendt hij zich driftig tot zijn tolk die achter hem aan komt kruipen als zijn schaduw- 'ask him1' meer met. De tolk verhaalt u dat dit heer is „den" Amerikaan die telken jare in Noord- Holland beesten komt koopen van het ware Noord- hollandscke-Friesche slag, om het Amerikaansche ras te verbeteren. Een knipoogje van den tolk zegt u genoeg. Gij moogt gerust een goeden prijs vragen. Als boer zijnde overvraagt ge altijd, maar nu nog iets meer dan anders; zoo n Amerikaan kan wel wat missen! En gij lacht in uw vuistje, omdat hij gek genoeg geweest is juist dien ma- geren scharminkel beet te pakken. Indien gij u straks maar niet bedroeft, wanneer gij begint te begrijpen dat hij met zijn arendsblik juist de beste heeft uitgezocht. Die Amerikaan! hij lijkt wel „dul". Gaf hij niet zeshonderd gulden voor vijf onnoozele kalvers die pas twee-en-vijftig weken telden? Wat een geld heeft die man! Reken eens aan; hij logeert nu al zes weken in het logement te Purmerend; dat is iederen dag zooveel, llij rijdt heel Noord-Hol land door, gisteren was 't driemaal inspannen; dat kost geld. En dan die tolk! Nu vertelt hij't niet, hij is leep; maar pas op! 'k wou dat mijn vader mij ook Eugelsch had laten leeren. Maar te drommel! wie is dat? Die man kwam altijd alleen, nu heeft hij zoo waar zijne vrouw bij zich. Zijn geheimzinnigheid rijst. Die vrouw - - is een „gare." Op zijn kamer houdt zij de boe ken. Maar wat doet zij nu? Daar staat zij op geringen afstand van de koe, die hij bij de hoorns gepakt heeft en haalt fluks een langwerpig boekje uit den zak, ziet het dier scherp aan en krabbelt wat in haar boek. All right! „Al klaar!" zegt de tolk. De geheimzinnigheid stijgt nog hooger. Straks worden al de beesten geleverd te Purmerend aan den stal. De lange Amerikaan staat op zijn post. „Ho!" roept hij in zijn lan gen rok den stalknecht toe, die het beest naar binnen wil brengen. Daar haalt hij uit zijn borst zak een langwerpig boek, opent het, zoekt op de eene bladzijde, dan op de andere, legt eindelijk den vinger op een derde. Met kalmen blik mon stert hij het dier; dan nog een blik op het boek en all right." Het beest is waardig den stal binnen te treden. De geheimzinnigheid heeft nu haar hoogsten graad bereikt. „Gussiemijn, daar heb je zoo waar het beest!" roept de melkmeid uit, die gewaagd heeft even over zijn schouder te kijken. Handig, nietwaar, om zoo maar even een koe te portretteeren? Men kan niet weten. De Noord—Hollandsche boer is „gauw," den Amerikaan" is hem toeh te vlug af. Sommige menschen zijn als kind reeds oud, anderen zijn ofschoon oud, nog jong. Iets schoons wordt nog fraaier, hoe meer anderen het zien er. waardeeren. De steen rolt gemakkelijk naar beneden, maar men moet hem met moeite naar boven brengen. Als men meent gezondigd te hebben, dan ver- nedere men zich voor God, smeeke Hem om vergiffenis en men ga rustig zijns weegs. Onze fouten moeten ons deemoedig, niet kleinmoedig maken. Wat de leeuw niet kan, dat kan de vos. Vorm en stijl zijn onontbeerlijk in een kunst werk; doch wat de kunstenaar wil uitdrukken is het voornaamste. Het komt er meer op aan wat hij zegt, dan hoe hij het zegt. De verheven stijl is een gevolg, maar geen oorzaak van de schoonheid der gedachte. Een letterkunde, die de zedelijke veerkracht niet staalt, de intel- lectueele kracht niet sterkt, niet troost en geen horizon wijst, kan door geen vormen, hoe schoon en welluidend ook, aandacht winnen op een aarde, waar men werkt en strijdt en waar zooveel ge leden wordt. Goed gestudeerd. Onderwijzer. Wat deed Hannibal na den slag van Cannae? Karei. Hij vervolgde de overwonnen Romeinen. Onderwijzer. Mis geraden. Frits. Hij plaatste zijn leger in de overwonnen stellingen. Onderwijzer. Ook niet waar, schaamt je, dat je zoo iets niet weet. Nu Willem, zeg gij het eens. Willem. Ik weet het niet. Onderwijzer. Goed, mijn zoon, gij hebt goed ge studeerd. Men weet niet wat Hannibal deed na den slag van Cannae. In 't laboratorium. Professor. Welk een krachtdadige werking de chloor als bleekmiddel heeft, Kan ik daardoor bewijzen, dat candi- daten, als ik er hen op 't examen naar vroeg, plotseling reeds totaai bleek werden. In 't goederenmagazijn. Hé, Piet, smijt die kist eens naar beneden waar „piano" op staaf. QualifleatieRapport van een agent van politie: „Heden-morgen waren alle bloemen in het nieuwe plantsoen vertrapt en de jonge boomen alle be schadigd. Dat kgn geen ander mensch gedaan hebben dan de ezel van den tolgaarder van Pompelen." Groot gevaar. Waarom weent ge zoo? Ach, ik ontvang zooeven een brief van mijn zoon, waarin hij schrijft dat hij korporaal geworden is; dat bevalt mij in 't geheel niet, want komt er oorlog, dan verkeert hij in groot gevaar, op de „hoogen" wordt het eerst geschoten. Arts en patiënt. Stel u gerust, goede vriend uwe longontsteking baart mij weinig zorg. Patiënt. Ja, zoo zou ik ook denken als gij haar hadt. In den dierentuin. Man. Zie eens, vrouw lief, t is onbegrijpelijk, maar men zegt dat zoo'n slang een groot schaap kan verslinden. Vrouw. Waag u dan maar niet te dicht in hare nabijheid. STEDELIJK NIEUWS^ Haarlem, 2 Aug. De groote meerder heid der Tweede Kamer heeft zich in de afdeelingen verklaard tegen de door den Minister van Justitie voorgestelde opheffing van de Rechtbank alhier. In de maand Juli zijn door de Politie 72 personen vervolgd wegens openbare dronkenschap. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 29 Juli 1882. 1 P. H. N. zonder woon pis,a ts (gedet.) diefstal in eene herberg, vrijgesproken. 2 A. B. zonder woonplaats (gedet.) Landlooperij, drie maanden gev. straf c. e.. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 3 S. v. d. G. zonder vaste woonplaats (gedet.) diefstal, achttien maanden gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Menke en M Penningh; E Metselaar en G v. Honschoten; J Bronk- horst en C M v. d. Meulen; M Westerbeek en A C Hazenkamp; E Cornelisssu en A P Otter; J J Breet en H A C Smits; H N Boerrigter en J C Bersch; E' Tibboel en E van Es; J C Rozcnhart en W P Habers; N C v. Hemert en E Yoet. Getrouwd: G P de Bell en A Milo; H Eekhout en A E Dauzon; J v. Maas en E C Vogelzang; E Tiesjema en A P Hamanu; W v. Zulphen en H J Moet; L Velleman en J Spier; E A Niemöller en G M Groene- veld; J L Heemskerk en G Beenders; D Jautz en E Busé; H J Iluibers en M Aarts; J B A M Kok en M Hartman; D Miezerus en A Brunt; C J Legel en M Hoogeboom. Bevallen: J J Klingers geb. Godefrooy z. A Langeveld geb. Jansen d. A E M Ploeg geb. v. d. Mark d. M J H Wiegant geb. Daemen i. A C J Schierhout geb. Heerens z. G v. Latum geb. Langras d. AC Ne- lissen geb. van Staveren d. H de Beer geb. Groot d. E v. Breemen geb. Anderson d. E Moser geb. v. Veen d. MA van Gasteren geb. Silvester z. J Soellaart geb. Wensing d. M Hazes geb. Plijter d. J P Lindeman geb. Wijnders d. H v. Dusschoten geb. Duperant d. J Oerlemans geb van Roosenbeek z. A E v. d. Bos geb. Wesseling d. G Beenders geb. Grapendaal z. E I J Lindeman geb. Kwant z. CM Lauw geb. Burgers z. M Wesselins geb. Driessen d. M A P de Wildt geb. Heidveldt d. J Handgraaf geb. Alberts d. M r. d. Nouwland geb. Vermeulen d. A v. d. Hoff geb. Bakker d. T de Lugt geb. Kuijk z. G Brandt geb. Engel d. Cl v. Stade geb. v. d. Valk d. H Godefrooi geb. Boek z. C M Waalewijr. geb. Langeveld z. Y de Jong geb. Tourijn d. N F van Gulik geb. Schonekker d. Overleden: W H van der Steilen 1 mc. d. Brouwersvaart; M Hagen 2 mn. d. Dubb. Buurt; G R v. 't Vlie 55 j. wed. J J Gose- wehr Parklaan; W Hooning 5 j. d. Ged. Raamgracht; B de Lugt 19 mn. d. Magda- lenastraat; B Barloro 78 j. wed. M Thorp Ged. Raamgracht; S Dondorp 10 mn. d. Nauwe Appelaarsteeg; DB Staffers 1 mn. z. KI. Heiligland; J P v. d. Berg 3 mn. z. de Haasstraat; ME Buijs 8 mn. d. Tulpenstr.; J P Hagemans 56 j. Ged. Krnaijenh. gracht; P Wijkhuijzen 48 j. de Witstraat; C v. d. Berg 28 dg. z. Kerkhofstraat; L E v. Veen 10 mn. z. Kampervest; A M Eaase 42 j. echtg. van P A Kion Essenstraat; C K Smit 1 mn. z. Zoetestraat; WH Cramer 1 mn. z. Kin derhuissingel; Een als levenl. aangeg. kind vau het vrouwelijk geslacht van I J Groenendaal Koningstraat; J W Huijbens 67 j. wed. A Willebord Bakenessergracht; C C M Schack- man 4 j. d. Gr. Houtstraat; J L A Okhuij- sen 3 mn. z. Gierstraat. Kunstnieuws Een talrijk publiek woonde Zaterdag-middag in „de Groote Kerk" het 4e concert bij, dat de Bachvereeniging aan hare leden aanbood. Het waren Mejuffrouw Bertha Zeg er s Veeckens en de heeren Richard Hol en Henri Bosmans die hunne talenten ten beste gaven op dit uit muntend geslaagde concert. Met onverdeeld genoegen hebben wij kennis gemaakt met de vocaal-soliste Mej. Zegers Veeclcens. Deze jeug dige artiste, die, naar wij vernemen, zich in Haarlem metterwoon zal vestigen, beschikt over eene schoone altstem, even edel van klank als deugdelijk van vorming. Bij uitstek zuiver en met gevoel en uitdrukking droeg zij Bach's beroemd aria uit het Weihnachts-Oratorium, van Beethovens Busslied en een compositie van Schumann voor. Mej. Zegers Veeckens zingt gevoelvol en zonder overdrijving, hare edele stem spreekt tot het hart. De vertolking van het Busslied was bepaald aangrijpend. Wij voorspellen deze joj ge artiste eene schoone toekomst en wenschen de muzikale wereld geluk met deze nieuwe aanwinst. Aan goede altzangeressen bestaat in Nederland groote behoefte. Bestuurders van concertvereenigingen maken wij op deze begaafde jonge artiste opmerkzaam. De heer Richard Hol speelde op bewonderenswaardige wijze vier orgelcompositiën van verschillende meesters. De eminente kunstenaar handhaafde opnieuw zijn langgeves- tigden roem als organist. Zijne technische vaardigheid op het schoonste aller instrumenten, schitterde ook thans we derom in vollen glans en pracht. De heer Henri Bosmans deed ons door zijn edele voor dracht, op zijn even schoon als dankbaar instrument, veel genieten. Zijn spel was, als steeds, zuiver en aangenaam, zijn voordracht onberispelijk. Vooral &.e Melodie wan Mas senet boeide ons in hooge mate. Aan 't slot van ons verslag zeggen wij harte- üjken dank aan het Bestuur der Bachvereeniging voor het muzikale genot dat het ons liet smaken, in een seizoen waarin goede concerten zeer zeldzaam zijn. HAARLEM, 31 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 10 10 a -, rogge a haver 4.15 a -.—gerst 5.20 a f 5.80 duivenboonen a bruineb. -,bruin mosterdz akarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f -. LEIDEN29 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet tarwe winter- 12,— a 13,—zomer-11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a g12 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7 25' a 7,75, 17 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- Z'4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen a -.— heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per '/4 vat lste qua). 54,5 60.2de qual. f.48 a 52. aCHIEDAM, 1 Aug. Moutwijn, per ned. van 12 Jenever f 17,50, spoeling f 0,50 dito commissie f 0,60 HOORN, 29 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. gTaneu als volgt: - heet. farwe f 12,—, heet. rogge f heet. gerst g heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 24,a karwijzaad f 15,heet. boonen: heet bruine f gele heet paardeboonen f a heet. erwten 14, f— heet. groene f heet. grauwe J heel. witte 500 heet. n. aardappelen 2,— a 3,20 alles per heet.; manden appelen f -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van f 70 tot 200. veulens f a koeien van ftot 14 kal veren van f 11 tot 26, 50 schapen van J 26 tot 38 35 lammeren van 18 tot 25, 35 varkens van 18 a 27 4 zeugen van f 30 tot 55 220 biggen van f 6,a 10; bokken -.f a -,- geiten -.a -. ALKMAAR, 29 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt18 koeien f 180 a 270, 15 nuchtere kalveien f 10.a 22, vette kalveren f a 41 schapen J 18 a 28, - varkens f aper kilo, 65 ma gere dito 16 a 24,4 bokken f 4 a 9, - paarden f a 80 lammeren f 7 a 16. ROTTERDAM, 1 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1559 runderen, 217 vette- en graskalverea 14 nuchtere kalveren, 1064 scha pen of lammeren, 361 varkens, 83 biggen, 2 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 92 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 54 tot 55 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 115/8 ton, 82/16 onuen, 1124 stukken a lj. kilo. t De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f52. PURMEREND, 1 Aug. Kaas: aangevoerd 382 stapels prijs der kleine kaas f 30,00 middelbare f Boter 1.25 a 1.40 per kilo. Runderen: aangevoerd 241 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 242 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 59 stuks, prijs f 10 a 26 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 102 stuks, prijs 46 56 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs f 17 a 28 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 220 stuks, prijs f 7 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1175 stuks, vette schapen magere - overhonders en lammeren Eieren f a f per kopboter fa kippen f eenden a c.kipeieren f 3,25 a 3.75 eendeneieren f 3,60 per 100 stuks. ALKMAAR28 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe a 10,—, a rogge f -,gerst 5,50, a 6, dito chev. a haver f 4,25 a f -,paardenboonen f -,— a -,bruine dito f 9, a duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad f geel dito f a karwijzaad 13,25 a blauw maanzaad f groene erwten a 17,grauwe dito f 16,a vale dito f a Witte f a 28 Juli. Aangevoerd 685 stapels kaaswegende 161,709 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,commissie- f 30,middelbare f 29,laagste f 31 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van f225 a 240, 271 kalveren van f 35 a 92, 8 nuchtere dito van f 12 a 17, 758 schapen f 28 a 37,104 varkens f46 a 58 c. 33 magere 16 a 24 c. per kilo. LONDEN, 31 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2600, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 300. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/- a 5/9 Zwijnen 4/- a 4/8. AMSTERDAM, 31 Juli. Ter veemarkt, waren aangevoerd 417 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,85, dito 3de qualiteit f 0,74 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 280, 3 graskalv. f a 58 nuchtere kalfk 7 a 12, 51 schapen en lammeren 16 a 30, vette varkens 47 a 54 c.: beiden per kilo. 2 biggen 10; paarden f a Amsterdam 1 Augustus 1882. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Cerlif. Werk. Schuld2'/5 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 n zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten). 1853/80 3 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/j 1877 4 Columbia. Obligatien4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/a 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Bre8t Aand5 Kursk Chark Obl. y'1000. 5 Morschansk Sjeran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. n Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854f 18606 1864 Rusland. 1864 1866 5 5 div. geuoteer de koerg 67"/i6 Sl'/s 102'/. 937a 79"/s 837, Is 65 53 95 »/4 7274 S77s 27'Vis 45 26 'As 253/4 45 727, 112 118 29 13»/,« 1174 11574 146 1147, 68 1467« 146 20 5U/, 517s 12074 4874 817, 82 837s 6074 587, 637a 150 39s/, 1357, 105 11274 101 »5'7is 967, 1007, 111 144 1287, 1267, Geldkoera. prolougatie 41/2 pet. LAATSTE BERICHTEN. WEENEN, 1 Aug. Meu verzekert, dat de Porte per circulaire de aandacht der mogendheden vestigt op de hinderpalen, die Engeland aan de Turksche interventie in den weg legt. ALEXANDRIE, 1 Aug. De Khedive heeft getelegrapheerd om 200 Italiaansche en 40 Zwitsersche politie-agenten voor den dienst hier ter stede. Het aantal Christenen, vermoord in Da- manchoor, Pantah en Mihalla wordt op 550 begroot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3