MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ootmoedigheid. Uit Alexandrië wordt gemeldt, dat de Engelsche Regeering ran de erfgenamen van Prins Hendrik der Nederlanden heeft aangekocht het door dien Prins te Port-Saïd gesticht eta blissement met bijbehoorende terreinen. Gebouwen en gronden zullen door Engeland tot het optrek ken van hospitalen enz. worden gebezigd. De koopprijs moet nagenoeg gelijk staan met de uit gaven, welke de ontslapen Vorst aan het grond vesten en inrichten van het etablissement ten koste '•egde. Naar men - verzekert, zou elk schot uit het Engelsche belegeringsgeschut in Egypte 200 pond, zegge 2400 gulden kosten. De aankomst en het verblijf vanden ex-Zoeloe-Koning Cetewayo te Londen wekt daar nog meer de nieuwsgierigheid van het publiek dan de Egyptische oorlog. De bladen zijn vol berichten en anecdoten over de gedragingen van den ont troonden zwarten Monarch gedurende den over tocht van de Kaap de Goede Hoop naar Enge land en bij zijn aankomst op de Engelsche kust. Toen Cetewayo de eerste verschijnselen der zee ziekte bespeurde, liet hij den docter roepen en bezwoer hem, den demon uit hem te jagen. Daarop zijn kamerdienaar een wenk gevende, gelastte hij hem op bevelenden toon, de golven tot kalmte te brengen, welk bevel de Zoeloe niet eens be proeven kon op te volgen daar de man zelf ook een hevigen aanval van de ziekte had. Cetewayo en zijn begeleiders herstelden echter vrij spoedig en legden toen aan tafel zulk een verbazenden eetlust aan den dag, dat de Zoeloes de jaloezie en de bewondering van de overige passagiers op- Wekten. Gedurende reis van Kaapstad naar Ma dera verslond Cetewayo met zijn Klein gevolg niet Winder dan acht centenaars rundvleesch. Hoe voorzichtig m e n m o e t zij n m e t h e t gebruik van de instrumenten ook bij het vaccineeren, m onlangs gebleken in Trenton, Amerika, waar dr. Jennings overleden is ten gevolge van bloedbe- derf, dat hij zich had op den hals gehaald door zich zelf in te enter, met behulp van zijn zakmes. De arm zwol op en werd koudvurig. De gebruikte lympbe was dezelfde, dis in vele gevallen tot in enting gebezigd en in 't minst niet schadelijk ge bleken was. De uniformen der brievenbestellers en postboden zullen een kleine verandering onder gaan. De pantalons zullen namelijk voorzien worden van een amaranthen bies. Er is niets nieuws onderdezoD, en wie naar nieuwigheden zoekt en er eene meent gevonden te hebben, heeft bij slot van rekening toch altoos wat uit de oude doos, doch onderuit, gehaald. Wijlen Miss Ann Burdet, wier testament dezer dagen voor het Londensche gerecht kwam, had ook weer eens oorspronkelijk willen zijn, en heeft toch slecht» een aardigheid uitgehaald, die in de vorige eeuw ook al eens in het minder excen- rieke Nederland^ is vertoond. Ze had namelijk in aar uitersten wil bepaald, dat haar geheele huis en alle kamers moesten toegemetseld worden en jaar lang in dien staat blijven. Als een staaltje van echten politie- wang wordt uit Ranis, in het Pruisische district legenrück, de tekst medegedeeld van eene af kondiging, onderteekend door het Politiebestuur aldaar, hoofdzakelijk van den volgenden inhoud: Men ziet dikwijls dat ingezetenen, die achterlijk zijn met de betaling van belasting en schoolgeld, 'ld zijn van een turnclub, eene scherpschutters- vereeniging, een liedertafel, of andere corporatie, soms ook wel van twee zulke vereenigingen, waar- mm zij, ofschoon het toch maar dingen voor uitspanning zijn, geregeld hunne contributie vol doen. Daar deze grove onvoegzaamheid niet mag worden geduld, zal het Politiebestuur voortaan aan de Besturen der vereenigingen de namen mededeelen van alle personen, die wegens wanbe taling van belasting of schoolgeld worden ver volgd. Teveus zal voortaan geen vereeniging dans partijen enz, mogen geven, wanneer hiertoe niet minstens acht dagen te voren aanvraag is gedaan, welke aanvraag alsdan zal worden afgewezen voor zoolang de bovenbedoelde „sujetten" nog lid van zulk eene vereeniging zijn. En wanneer een her bergier, of ander houder van een lokaal waar bier of sterke drank wordt geschonken, „zulke sujetten" in zijn lokaal toelaat, zal de politie ge bruik maken van hare bevoegdheid om het lokaal 's avonds vroeger te doen sluiten. Men schrijft uit Heinkenszand: On der deze gemeente heeft in den nacht van Za terdag op Zondag een gruwelijk stuk plaats ge grepen. Bij A. Timmermans is ingebroken; de boosdoener was reeds bezig met het kabinet open te breken, toen de bewoner ontwaakte. Er schijnt toen een vragen om geld met bedreiging van moord gedaan te zijn, waarop eene worsteling met den misdadiger moet gevolgd zijn. T. is vreeselijk gewond. Denkelijk heeft de misdadiger door het toeschieten van andere personen het ha zenpad gekozen. Geneeskundige hulp werd inge roepen en^ spoedig aangebracht door den genees heer van 's Heer-Arendskerke. De vermoedelijke dader Z., is reeds in handen der justitie. Het is een jonge boerenarbeider, en van veen gunsti- gen naam. De Engelseh-Amerikaansche Maat- sc appij voor electrfsch licht, van Brush, te Lon- en eeft in een onlangs gehouden vergadering es o en, een dividend van 100% aan de aandeel- vrm!T(U1' 'e ^eeren- Wel een gunstig teeken voor het nieuwe licht. mp'fiiln!; 'au Weenen kwam 's avoneU «P" p 0IVyaSen te Bayreuth aan, woonde in viin salnn' rS "~0Pvoer S bij, overnachtte zijn kok diePhiTh P llet zich daarin door hotels en restauraties, die bovenmV I°°-r 6 voorlegden. bovenmatige tarieven De gemeente Genemuiden i8 weder om door een feilen brand getroffen, bijna zoo hevig als de brand van 1868, waarvan zij zich ternauwernood hersteld had. De brand onistond ditmaal in den nacht van Zaterdag op Zondag te 2 uren, in eene arbeiderswoning. Door den hevigen Noordenwind aangewakkerd, grepen de vlammen snel in het rond; aan blusschen was niet te denken. Verbrand zijn de kerktoren, 28 woningen bewoond door 46 huisgezinnen, 36 hooibergen en een massa biezen. Van de kerk staan alleen nog de pilaren en het muurwerk. De toren is van boven af begonnen te branden. De predikant, die vertrekken zou en wiens huis raad reeds gepakt was, heeft alles verloren; een vaartuig, om den boedel naar zijne nieuwe stand plaats te brengen, lag voor de deur, doch wegens den geweldigen vuurregen, dichter nog dan een sneeuwstorm, kon niets gered worden. Het ver brande was slechts gedeeltelijk verzekerd; velen hebben alles verloren. Drie spuiten van Gene muiden en 5 van Kampen, Hasselt en Zwartsluis deden dienst.Vele personen bekwamen brandwonden, onder hen de bewoners van het huisje, waarin de brand ontstond. Ook de Burgemeester moet gewond zijn door een neervallenden steen. Te Sclieveningen is aan het strand ter hoogte van het proefveld der artillerie eergisteren morgen door de badknechts gevonden een zoo genaamde wonderboom, zijnde een deel ongeveer 16 voet lang, waarop zich duizenden eendemossels hebben vastgezet. De eendemossel of pentelasmus anatifera, is een schaaldier en behoort tot de orde der rankpootigen; zij leeft zittende op een steel en hecht zich aan rotsen, drijfhout en scheeps kielen. Daar zelden een zoo schoon levend exem plaar aan de Scheveningsche kust aanspoelde, zullen velen de gelegenheid, om het bij het badterrein der heeren te kunnen zien, niet ongebruikt laten voorbijgaan. Door de achting voor de overledenen, eert de levende zich zelve. De oneindig barmhartige God verlost dik werf de menschheid door lijden van haar lijden. Bemin hen die u liefhebben met vertrou wen en warmte, maar vergood niemand. Zoolang de wereld voor den mensch God is, is zij leelijk; als ze ter wille Gods stof ge worden is, is zij schoon. Men moet domme en brutale menschen dc eer niet bewijzen dat men zich over hen ergert. Ootmoedigheid is de fijnste, liefelijkste deugd der liefde en de noodzakelijkste onder de men schen, om vrede en tucht te onderhouden; vooral versiert en betaamt zij de jeugd, maakt aan genaam bij God en de menschen en brengt vele goede vruchten voort; en wanneer men den men schen kon inprenten om deze deugd te beoefenen, dan zou het overal wel gaan en men zou een schooue, bevallige wereld zien, vol tucht en goede werken. Allerlei. Een beeld des tijds. A. Jammer, jammer van dat heerlijke bosch, 't moest, dunkt me, den baron toch spijter. die overoude boomen zoo onder de slager, van de bijl te zien vallen. B. Geens zins, 't spijt den baron alleen maar dat zijn oude stamboom geeu verkoopbare boomstam is. Te erg. Professor. Hoe is uw naam? Eerste student. Van Pompeuburg. Professor. En de uwe? Tweede student. Van Schrapeuberg. Professor. Hoort eens, mijueheeren, Van Pompeuburg te heeten, houd ik voor een ongeluk, doch Van Schrapeuberg dat is reeds eenecatas trophe. Een vergelijking. Onderofficier. Als ik com mandeer „over 't geweer" dan hoor ik een ge rammel even alsof de kok grauwe erwten in den ketel werpt. De handen moeten bij dezen greep weggetrokken worden als een geoliede bliksem straal. De portefeuille. Gontran gaat naar een bad plaats om van de vermoeienissen van den winter te bekomen; zijn moeder gaf hem een portefeuille met 2000 frs. mede. Nauwelijks op de plaats zijner bestemming aangekomen, verliest onze dandy alles door het spel. Hij zendt zijn moeder een telegram: „Zend geld, portefeuille verloren.Hij ontmoet een vriend van wien hij 10 louis d'or leent; hij speelt en wint 5000 fr. Nu zendt hij een tweede depêche aan zijn moeder. „Zend geld met, portefeuille teruggevonden." Den volgenden avond speelt hij weer en verliest alles. Daarop zendt hij een derde telegram; „Zend geid. Porti- feuile wel teruggevonden, maar met niets er in." Overtroffen. Muller. Ik ben een goed echt- noot, al zeg ik het zelf, want ik vertel alles wat er gebeurt aan mijne vrouw. Meier. Dan ben ik nog beter echtgenoot, want ik vertel aan de mijne zelfs dingen die niet gebeurd zijn. Voor t armbestuur. President. Maar Suap- meier, schaamt ge u niet? Gij hebt zoo'u aardig fortuin gehad, ge kent een ambacht en uu is alles weg alles verdronken. Snapmeier. 't Is waar, mijnheer de president, doch mijne innerlijke waarde is toch gebleven. In den tramwagen. Conducteur. Het rooken is verboden, mijnheer. Reiziger. Maar ik ben immers slechts alleen in den wagen. Conducteur. Dat is is geen excuus, al was er niemand in den wagen, er zou toch niet gerookt mogen worden. STEDELIJK NIEUWS. 9 Aug.Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft krachtens Apostolische volmacht het volgende bepaald: Zoo dik wijls te Haarlem de Vigilie van O. L. V. Hemelvaart binnen den kermistijd valt, wordt de verplichting van vasten en ont houding voor allen, die zich alsdan hier bevinden, opgeheven; zoo nochtans dat daarvoor binnen de stad vastendag zal moe ten gehouden worden op den eerstvolgenden Zaterdag na de Kermis. Maandag-namiddag heeft alhier een droevig ongeluk plaats gehad. Een roei bootje waarin 4 kinderen, 2 jongens en 2 meisjes, zich vermaakten in het Noorder- Buiten-Spaarne, is aangevaren door de Sleep boot Ripperda, waardoor het bootje belang rijk werd beschadigd, omsloeg en de kin deren te water geraakten. Ofschoon dade lijk eenige personen te hulp kwamen is het slechts mogen gelukken de jongens te red den, de meisjes, oud 7 en 12 jaren, beiden uit hetzelfde huisgezin zijn verdronken. Dit ongeluk werd aanschouwd door de moeder der kinderen die zich voor het café de Kik kertbevond. De rekening der gemeente Haarlem over 1881 bedraagt in ontvangst f 825,430,85 en in uitgaaf/772,862,99'/3, zoodat zij een voordeelig saldo aanwijst van 52,567,8hl/s. BTJBG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G P J Beccari en M C J v. d. Lin den; J B A Saeijs en P J Damen; F Rieu en A V. d. Raadt; C Priesman en N de Ridder; H la Duk en C Nagtegaal; Z W v. d. Wal en A M Hir- dea; P C A Schwichtenberg en A S Lepach; P J Zegwaart en A Wijnands. Getrouwd: J B Bosse en H S M M v. Leeuwen; J L Smit en M M v. d. Laar; H de Goeijen en C C Noë; HM Bosman en F v. Dansik; P v. Bour- gonje en A We, sing; SP Roosen en J H C Gijsbers. Bevallen: M M J van Veen geb. Scheelings d. A v. d. Manakker geb. v. Gelder z. D Bonman geb. ter Weele d. CM Frencken geb. van Wienen z. J P Koeijers geb. Prinsen z. J M Friedrich geb. Ludwig d. A Harms geb. Penning z. en d. G Knijper geb. van Eden z. A Boerkool geb. Kerkmau d. J J Steven geb. de Haan d. E Veldhuizen geb. de Vos d. J J Adelaar geb. Heesemans z. L Bolland geb. Auener d. E Niekerk geb. Rijbroek d. AM Does burg geb. Grillis d. J H Ferdinandus geb. Lefeber d. M H A Heiligers geb. Jansen z. A v. d. Want geb. Matser d. E Martin geb. Zijlstra z. ARooze- boom de Vries geb. Kuiper d. M Elffers geb. Bakker d. E Schroeder geb. Lazones z. F S Hogenbirk geb. v. Riessen z. Overleden: J M Wolters 70 j. wed. J Kuipers Antbo- niestraat; J J Roest 2 j. z. K. Lakenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van E van Unen Z. B. Spaavne; A Bekker 24 j. Tulpen straat; C J Crombouw 6 mn. z. Tulpenstraat; G Kuiper 9 mn, z. Klaverstraat; F KrniffG mn.z. Voor- tingatraat; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van G T L B Gresnich Schooterweg; H N v. Amesfoort 50 j. Oranjestraat; HG Philippo 20 mn. d. Hagestraat, A de Graaff 13 mn. z. Ged. Raamgracht, J G Bottemanne 16 j. Boerensteeg, C de Jong 67 j. L. Margarethastraat J W Kruishaar 12 mn. d. Hagestraat, J Cortno 4 mn. z. Klaver straat, FA Lindeman 7 dg. z. Nieuwe Kerksplein, J F Kelderman 22 mn. z. Oranjeboomslaan, C Leguin 21 j. d. Magdalenestraat, AH Frencken 1 dg. z. Rozenprieëelstraat, J D v. Craneubroek 1 mn. z. Dubb. Buurt, H W J v. d. Berg 3 j. z. de Haasstraat, A E v. Beek 13 mn. d. Burgwal, H Verhoeven 4 mn. d. Anthoniestraat, CM Damiaans 1 mn. d. Tuinstr. C Plu 10 mn. z. Rozenprieëlstraat, ME Oudolf 2 j. d. Patiëntiestraat, S H Havesman 67 j. Koudenhorn. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 nur door de eigenaars knnnen worden afgehaald. Een bloedkralen kettinkje met gouden sluiting. Eene portemonnaie waarin een lot van de Haarl. paardenloterij. Een zilveren vingerhoed. Een paar kousen. Een sajetten sok. Een parasol. Twee ringen met sleutels en eenige losse sleutels. Allea op straat gevonden. Een gouden heeren-remontoirhorloge waaraan lange gouden ketting bij een winkelier alhier abusievelijk bezorgd. Aangilte gedaan van de vermissing van één gouden oorknopje bestaande uit gouden sterretje met zwart steentje in 't midden, waaraan een pareltje. Terug te bekomen bij vrouw Mertens, Zuider straat, een gouden ring. Bij C. Olidam, Korte Hofstraat, een %0 lot der Staatsloterij. Bij C. Kok te Overveen, Elswouderlaan, een zijden parasol. In de tramwagens achtergelaten: Een wandelstok. HAARLEM, 7 Aug. Ter graanmarkt van beden au: roode tarwe a witte dito f 9,a 11 25 rogge f 6,50 a 6,80, haver 4.10 a -.—gerst f 5.a f 5.95 duivenboonen a bruineb. f -,bruin mosterdz akarweizaad f 12.a per 50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -.— LEIDEN4 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt5 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 2 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 15 beet. haver, zware- f 5,a 6.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; - beet. dnivenboonen f -,a -. - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 54.— a 60.—, 2de qual. f.— 48 a 52.—. SCHIEDAM, 8 Aug. Moutwijn, per ned. van 12,25, Jenever f 17,75, spoeling f 0,70 dito commissie f 0,70 HOORN, 5 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 3 heet. farwe f 11,50, heet. rogge f 37 beet. gerst 6)2 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f a karwijzaad f 13,25, heet. boonen: heet bruine f gele heet paardeboonen f a heet. erwten 13,50 f— heet. groene beet. grauwe f beet. witte 600 heet. n. aardappelen 2,50 a 4, alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 19 paarden van f 60 tot 200. veulens f a koeien van ftot3 kal veren van 18 tot 22, 60 schapen van f 24 tot 34 30 lammeren van 17 tot 24, 90 varkens van 16 a 26 3 zeugen van ƒ25 tot 55 300 biggen van f 5,50 a 10; bokken -,f a -,— - geiten f -.a -. 7 Aug. De prijzen der vette kalveren waren f -.75 a -,80 per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens 48 a 56 c. per kilo. 4 Aug. Aangevoerd koeien van f tot en 550 schapen van f 28 tot 38 per stuk, kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 5 Aug. De aanvoer van vee endaarvoo' bestede prijzen volgt3 koeien ƒ190 a 270,13 nuchtere kalveren 12.a 24, vette kalveren a 218 schapen J 18 a 28, - varkens f aper kilo, 91 ma gere dito 20 a 36,10 bokken 6 a 11, 1 paarden f 85 a lammeren f a ROTTERDAM, 8 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1542 rnnderen, 231 vette- en graskalveren 7 nuchtere kalveren, 1116 scha pen of lammeren, 400 varkens, 138 biggen, 2 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 88 c. 2de qual. 70 c., 3de qnal. 50 c.; kalveren lste qnal. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was beden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 54 tot 55 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 101/8 ton, 90/16 tonnen, 1160 stukken a kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 60 2e qualit. f 56, 3de qnal. f52. ALKMAAR, 4 Ang. Granen. Men besteedde voor tarwe a 11,50, a rogge 6,gerst 5,50, a 6, dito chev. a haver 4, a f 5,paardenboonen -,— a -,— bruine dito -, a duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad 13,25 a blauw maanzaad groene erwten a 17,grauwe dito a vale dito a Witte a 4 Aug. Aangevoerd 631 stapels kaaswegende 147,939 kilo; de prijzen waren voor kleine f31,— commissie- f30,middelbare f30,50, laagste f 7 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van (235 a 260, 218 kalveren van f 40 a 100, 4 nuchtere dito van f 12 a 19, 613 schapen f 28 a 39,94 varkens f50 a 59 e. 46 magere 18 a 22 c. per kilo. LONDEN, 7 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Rnnderen 2400, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 300. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 6/2, Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/4 a 5/10 Zwijnen 4/4 a 5/-. AMSTERDAM, 7 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 512 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit f 0,74 per kilomelk- en kalfkoeier. f 150 a 270, 4 graskalv. f a 47 nuchtere kalfk 7 a 12, 31 schapen en lammeren 19 a 32, 334 vette varkens 50 a 56 c.; beiden per kilo. - biggen a paarden a PURMEREND, 8 Aug. Kaas: aangevoerd 358 stapels prijs der kleine kaas f 32,middelbare Amsterdam 8 Augustus 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudlcening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 binuenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u v u 1869 6 Egypte. Obl. I.eening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/, »u h 1877 4 Columbia. Obligatien4'/a Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Asnd. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan.as Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 S y Rotterdam3 u Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. MaaUI 1854. 4 genotee r de koers 67% 81% 102% 94 79'V.s 83% 64%, 65% 53%s 96% 73% 86% 27'%. 41% 26 25% 44% 10%. 9% 72% 111'/a 118 29% 14 11% 116 146% 114% 68 146% 145 19% 51% 51% 120% 48% 82 82 84% 60% 58 Va Rusland. Geldkoers, 1860. 1864 1864 1866 prolongatie 4'/a 5 5 pet. 163 89"/., 140% 105% 116% 100% 95% 96% ioo>/- 109% 145% 127% 126'/a ALEXANDRIË. 8 Augustus. zes uur des avondsDe Témérairevoor Ramleh geankerd, heeft gevuurd op de voorposten van den vijand, daar deze poogden te avan ceeren. DURBAN, 8 Augustus. Een groote strijd macht der Boereu, met een contingent inboorlingen, heeft den 28 Juli een aanval gedaan op den hoofdman Mötswa. Naar men zegt, zijn de Boeren met zwaar verlies teruggeslagen. KONSTANTINOPEL, 8 Augustus. Heden avond is een keizerlijke irade uitgevaardigd, waarbi) machtiging aan Said en Assym wordt gegeven om toe te stemmen in een internationale politie van het Suez-kauaal en de politiek des Sultans in Egypte bij proclamatie te verkondigen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3