MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, 460 ruan re fabriek9k°h>nie slijt per jaar 450 stuks groot en 1500 stuks klein vee. Voor geest en hart. Hooghartigheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS^ Haarlem, 16 Augustus. Zondag 11. werden ruim 6000 reizigers van Amsterdam per Holl. spoor naar deze stad overge bracht. Zondag in den vroegen-morgen heeft een jongmeusch, in een café, in een twist over betaling, de ruit van eene deur tloor- gestooten en zich daarbij zoo ernstig aan den pols verwond, dat alléén aan dadelijk toegebrachte heelkuudige hulp zijn levens behoud te danken is. Sinds eenige dagen loopt alhier het gerucht, dat in de duinen onder Overveen een bleekerskuecht zou zijn vermoord. Tot geruststelling kunnen wij echter mededee- len dat dit verhaal verzonnen is. De aan leiding tot dit gerucht ligt waarschijnlijk in het volgende. LI. Zondag namelijk is een bleekersknecht, die in beschonken toe stand op den openbaren weg onder Over- verveen was gaan slapen, van zijn zilveren horloge beroofd. De dader is echter spoe dig door de Overveensche Politie aange houden, en naar het Huis van Arrest over gebracht, waaruit hij eerst kort geleden was ontslagen. Zondag jl. zijn door de Tram-Maat schappij alhier 5170 personen vervoerd. Maandag-avond is uit den Zijlsingel alhier opgehaald het lijk van eene 58 jarige weduwe, woonachtig te Harliugen, die ge durende de kermis alhier was gelogeerd. Eene flesch met sterken drank, in haar zak ge vonden, doet vermoeden, dat zij in be schonken toestaud te water is geraakt. premie-leeningen. De New-York Herald vertelt: Op de White rivier bij Little Eock in Arkansas zwom men een aantal ganzen vreedzaam rond, toen plotseling een sterke arend op hen neerstreek. Terstond doken echter al de ganzen onder en de arend moest zonder buit naar hoogere gewesten teruggaan. Hij gaf evenwel den moed niet op, streek telkens weer op de arme zwemmers neer en kreeg er eindelijk ook een te pakken. Nu wilde hij met zijn buit er van door gaan, maar dat ging niet gemakkelijk. Al de ganzen drongen om het slachtoffer heen en hielden den arend trots zijne snavelhouwen tegen. Na een hard- nekkigm strijd van ongeveer een half uur trok hij zich dan ook zonder buit terug. De rivier was met bloed geverfd en met veeren bedekt, maar geen van de moedige ganzen was ernstig gewond. Of de dierenliefhebber, die van hun kamp verslag gaf, hunne wonden verbonden heeft, wordt er niet bij gezegd. Zaterdag is te Parijs uitspraak ge daan in de reeds bij herhaling vermelde.zaak der echtelieden Fenayrou en Lucien Fenayrou, be schuldigd, zooals men weet, van op 18 Mei jl. te Chatou den apotheker Louis Aubert met voor bedachten rade vermoord te hebben. (Het lijk werd met een looden pijp omwikkeld en geheel naakt in de Seine gevonden.) Marin Fenayrou is ter dood, zijn vrouw tot levenslangen en Lucien tot zeven jaar dwangarbeid veroordeeld. Naar de Heeres-Zeitung verneemt, zal in Duitschland de instelling der militaire brief— duiven, die in elk opzicht aan de verwachtingen beantwoordt, verder uitgebreid worden. Zooals bekend is, bestaat te Keulen het centraal-rijks- station der duiven. Dit staat door middel van relais in verbinding met het station te Berlijn. Van Keulen, waar de duiven gekweekt en opge voed worden, voorziet men de overige stations. Met het oog op de kosten ontvingen tot dusverre slechts de in het westelijk gedeelte des rijks ge legen vestingen duiven-stations, en heeft de Ad miraliteit in het belang der marine en tot nau tische doeleinden enkel te Wiilemshaven een sta tion opgericht. Thans zullen langzamerhand ook de oostelijke vestingen van dergelijke inrichtingen voorzien worden en aan de Oostzeekust stations worden gevestigd, vooral nu Rusland in alle vestingen aan de westelijke grenzen reeds brief- duiven-stations heeft. De militaire postduiven staan onder controie der inspectie van de mili taire telegraphie; terwij! de stations in de enkrle vestingen in beheer zijn bij de genie. Deze in stelling zal vermoedelijk zoodanige uitbreiding krijgen dat, in geval van oorlog, ook een dui- venpost georganiseerd kan worden voor het publiek. Zulk een dienst bestond, zooals bekend is gedu rende den Fransch-Duitschen oorlog te Parijs. Door een photografische verklaring der depêches was het toen mogelijk gemaakt om door middel van elke duif, 80,000 woorden, dus 4000 depêches van 20 woorden, te expedieeren. Te Berlijn is een gruwel ij ke moord gepleegd. In de Fruchtstrasse aldaar woonde eene vrouw, die, met haar 4 kinderen, van haren man gescheiden leefde, terwijl de man, Conrad ge naamd, kleermakersknecht, tegenwoordig zonder werk, in eene andere buurt met eene te slechter naam bekende vrouw samenwoonde. In den laat- sten tijd was hij nu en dan bij zijne vrouw en kindereu aan huis geweest en zoo kwam hij al daar eergisteren-ochtend te 8 uur weder aan de deur. Daar er toen op zijn herhaald schellen en kloppen uiet werd geopend, haalde hij een smid, die eene deur openbrak, van waar men door de keuken naar de woonkamer kon komen. Ook de deur van dit vertrek was op slot en na veel moeite bemerkte men dat zij van binnen was dichtgegrendeld. Daarom haalde Conrad een lad der en klom met den smid naar binnen. Daar vonden zij de vrouw en het jongste dochtertje, oud anderhalf jaar, opgehangen. Na de eerste sensatie en het inroepen van buren werd er rond gezien naar de andere kinderen, die men einde lijk vond in een gesloten kleerenkast, alwaar zij naast elkaar aan den kapstok waren opgehangen. Terwijl inmiddels ds politie was gewaarschuwd, ontstond er voor het huis een oploop, waarbij onder een woedend geschreeuw Conrad van den moord werd beschuldigd. De luitenant van politie hoorde daarbij nog het een en ander, waarom hij reden vond om Conrad te nrresteeren. Niet alleen toch had hij zich onlangs laten ontvallen dat hij wel wenschte zijne vrouw en kinderen uit den weg te kunnen ruimen, maar zelts had hij op zekeren dag avond getracht, zijn vrouw te verworgen, waarna deze herhaaldelijk aan de buren had gezegd: „Als er bij ons een ongeluk gebeurt, kunt gij er op rekenen, dat miju man het heeft gedaan." Bovendien had men opge merkt, dat hij eergisteren-ochtcnd, reeds eer hij het huis had bereikt, in een tosstand van gejaagd heid verkeerde. Hierbij kwam nog, dat hij op de vragen: waar hij de laatste 25 uren geweest was en wat hij in dien tijd gedaan had, de meest tegenstrijdige antwoorden gaf. Naar men zegt betaat er gegrond vermoeden, dat hij werkelijk omstreeks middernacht zijn gezin heeft vermoord en alstoen, na de deur te hebben gegrendeld, uit het raam is afgeklommen. Men herinnert zich, hoe den 26ste n Ltni H. in het Salpétrière-gesticht te Parijs, ten gevolge van het verzuim van eene der verpleeg- ^ra, eene vrouw in kokend badwater omkwam. De schuldige is thans, met het oog op haar uit muntend verleden, den langen duur harer voor- oopige hechtenis en ander verzachtende omstan dig e en. tot zes dager, gevangenisstraf veroordeeld. ?.ssen vindt mentegenwoordig LwLaiers_woningen van de firma Krupp, 16,000 personen. In de witte- en 2 100 onn0^'"'^8 13°'00° kil°gr' witte en 2,100,000 roggebrood gebakken; de ticniie^'nde K.° 8 heefl> doorHDs.par- marine» ®e^reJ^ri8> aan den constabel-majoor der raai ^P'-aatst op de Admi raal van Wassenaar te Amsterdam, doen betui- t Ze" °P PriT stelt de poging, door met 200ved succes beproefd, tot onder steuning der nagelaten betrekkingen van hen, die bij het vergaan van Zr. Ms. monitor de Adder het leven verloren. Het onderofficiers-comité, van hetwelk Kriens voorzitter was, is reeds ont bonden en de som van f 3126.54'/i ter beschik king van het Plaatselijk Comité te Amsterdam gesteld. Aan in nood verkeerende gezinnen was door 't onderofficiers-comité reeds f 160 uitbetaald. Ongeveer veertien dagen geleden werd een heer te Pantin door zijn hond gebeten, doch .sloeg er verder geen acht op. Het gevolg was, dat de ongelukkige eenige dagen later door honds dolheid werd aangetast en eergisteren in het hos pitaal overleed. Naar gemeld wordt, heeft de Duit- sche Keizer een zilveren medaille ingesteld voor echtparen, die hunne gouden of diamanten brui loft vieren en geen onderstand behoeven. De pen ning vertoont aan de eene zijde de beeltenissen des Keizers en der Keizerin en op de keerzijde een toepasselijk opschrift. De voordracht tot het verleenen daarvan kan slechts op den dag vóór het feest gedaan worden. Evenals de Duitsche Keizer was ook Keurvorst Johan George van Brandenburg over grootvader. Op een dag had hij verscheidene zijner raadsleden bij zich, toen zijn zoon, diens zoon en de kinderen van dezen binnenkwamen om bij hun vader, groot- en overgrootvader te dineeren. De kleine Prinsen waren erg luidruchtig, vooral de latere Keurvorst George Willem, die op zijn stokpaard schreeuwend en zingend door de zalen huppelde. De overgrootvader zag dat een wijl lachend aan, toen stond hij deftig open zeide met komischen ernst tot zijn zoon Mijn lieve zoon Johan Frederik, zeg toch aan uw zoon Johan George, dat ik zijn zoon George Willem laat verzoeken om zich bedaard te houden. Een Engelschmao heeft een middel uitgevonden om glas zoo hard te maken, dat het bij waterbouw te gebruikeif is als palen en brug- pilaren. Niet alleen is het beter tegen het water bestand, maar ook goedkooper dan hout of ijzer. Een Weener blad herinnert hoezeer Oostenrijk zich verdienstelijk heeft gemaakt jegens de lucifers gebruikende menschheid. Het is nu juist 50 jaar geleden dat de eerste lucifers in den handel werden gebracht door de Oostenrijk- sche firma Kammerer, Roman Preshel. Ze waren echter nog zoo onvolmaakt en gevaarlijk dat de regeering met verbodsartikelen tusschen beide kwam. Te weren waren ze intusschen niet. De menschen behielpen er zich mee, totdat alweder een Oostenrijker, baron v. Kristelli, scheikundige, de lucifers met roode kopper, uitvond, die niet vauzelf in den brand vlogen. Daarna zijn de „on schadelijke" Zweedsche gekomen. Dezer dagen werd te Doetinch em een arbeider, Stomp genaamd, door een wagen van de Terborgsche ijzergieterij overreden; hij bezweek dieiizelfden avond na een hevig lijden en laat eene vrouw met vier jonge kinderen hulpbehoevend achter. Op gerechtelijk bevel is zijn lijk weder opgegraven, ten einde een geneeskundig onderzoek te kunnen instellen. Het isbekend, datblauwc en violette bloemen aan den rook eener brandende sigaar blootgesteld, groen worden. De oorzaak hiervan ligt in het ammoniakgehalte van den tabaksrook. De bloemen verwelken echter spoedig door de hooge temperatuur, waaraan zij bij de verbranding van de tabak zijn blootgesteld. Om zonder nadeel voor de bloemen haar deze groeue kleur te ver leenen, bezigt men verdund arnmoniak-gas. Men bevestigt de bloemen in de buis van een glazeu trechter, en wel zoo, dat aan den bovensten rand van den trechter eene ruimte van 2 a 3 deci meters blijft; men brengt nu eenige druppels am monia liquida op een bord en plaatst hierop den omgekeerden trechter met de bloemen. Na eenige minuten ontwaart men de volgende kleurver anderingen. De meeste blauwe, violette en lichte karmozijn roode bloemen, vooral bij de nacht violen, vertoonen een prachtige groene kleur, ge lijkende op Schweinfurter groen. Donkere karmc- zijnroode bloemen worden zwart, en alle witte bloemen zwavelgeel. Vooral verrassen de bloemen met meer dan ééne kleur, zooals b. v. de wit bloeiende Lychnis Coronata, waarvan de witte kroonbladen eene gele, de roode aderen een violette kleur aannemen. De met witte kelkbladen en rozenroode bloemkroon bloeiende Fuchsia ver toont, na de werking van den ammoniak, gele kelkbladen en groene of blauwe kroonbtoera. Zijn de nieuwe kleuren verschenen, dan dompelt men de bloemen dadelijk in frisch water, waarna zij hare nieuwe kleuren, naar gelang der opgenomen hoeveelheid ammoniak, 2 tot 6 uur behouden. Langzamerhand komen dan de oude kleuren terug, nadat zich bij de groene bloemen eerst nog een blauwe overgangskleur vertoond heeft. Voor ver welken is geer. gevaar bij deze handelwijze. Door de reuklooze asters een a twee uur aan deze ammoniaklucht bloot te stellen, verkrijgen deze een zoetachtigen, aromatieken geur. Vrienden van bloemen kunnen zich op deze wijze eene flora tooveren, zooals zij in de natuur niet bestaat. De oprechte spreekt de waarheid, zoo dikwijls men hem daarnaar vraagt. Een harde steen wet vaak het ijzer En harde slagen maken wijzer. Met een klein roer wordt' het schip ge stuurd, werwaaits de schipper wil. De vorsch springt weder in den poel, Al zit hij op een gulden stoel. De liefde heeft niet altijd aangename din gen te zeggen; zij is onafscheidelijk van de waarheid. De hooghartigheid, die een gevolg is van uit wendige voorrechten, van dat opgekomen te zijn uit niets, en die meer eischt, naarmate die voor rechten in de oogen van 't publiek meer twijfel achtig zijn, die hooghartigheid is slechts het deel van kleingeestigen, maar die andere hooghartig heid, die er behagen in schept om zijn minderen en ondergeschikten op ruwe wijze zijn gezag te doen gevoelen, is doorgaans het kenmerk eener laffe, lage ziel of van verregaande domheid. Korte critiek. Vorst (tot een kunstschilder, die vroeger officier was, na de beschouwing van zijn schilderijen) Vroeger officier geweest? Kunstschil der. Om u te dienen Uwe Hoogheid. Vorst. Weer officier worden! Een voorzichtig patiënt. Lieve hemel, 't is hier om te stikken. Je dampt als een schoor steen. Ja, weet je, ik geloof dat ik weer pijn in mijn keel krijg, en dan weet ik zeker, dat het rooken mij streng verboden wordt. Op zijn plaats gezet. Een Berlijner beweerde eens dat hij slechts drie pond lichter was dan von Humboldt. „Die drie pond zullen dan waarschijnlijk wel aan je hersens ontbreken," merkte een ander cp. Ieder zijn beurt. Een handelsreiziger komt bij een winkelier die bezig is zijn hoDd te ran selen. De reiziger salueert beleefd en wil een ge sprek beginnen. „Een oogenblik geduld," roept de winkelier, „je komt dadelijk aan de beurt, de een na den ander." Veel geëischt, Vader. Wel Frits, welk ge schenk wilt ge op uwen verjaardag hebben? Frits. Een koek, papa. Vader. En wat nog meer? Frits. Nog een koek papa. Vader. Maar jongenlief, uw maag kan zooveel koek niet verdragen. Frits. Dan nog een maag papa. Begrensde eerlijkheid. Te drommel Jan, ik ben tien gulden kwijt, die hebt gij zeker gestolen! Maar mijnheer, hoe kur.t ge zoo iets van mij denken, één gulden dat zou mogelijk kunnen zijp, maar tien neen, daarvoor ben ik te eerlijk. Een diplomaat. Rechter. Is het waar, dat gij gezegd hebt dat uw buurman een bedrieger is? Beschuldigde. Waar is het mijnheer de rechter, maar gezegd heb ik het niet. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd.- C W de Vos en C B E Hildebrand; E J W v. d. Sandt en C F H Bouman; D Limper en M M Verdonk; J M Frensen en J de Klerk. Getrouwd: H v. Lunenburg en M M Tooien; N Hardorff en D Brouwer; T Ypma en G Kestens; P E Kamp en A L Hölzel; J Menke en J M Pen- ningh; E Metselaar en G v. Honschoten; J Bronk- horst en C M v. d. Meulen; M Westerbeek en A C Hazenkamp; E Cornelissen en A P Otter; L Tib- boel en E v. Es; J C Rozenhart en W P Hubers; N C v. Hemert en E Voet. Bevallen: M G Tis geb. Saegaert d. S de Vries geb. Dondorp z. C van der Oosterkamp geb. Rijbroek d. HM Captijn geb. v. Lunenburg d. AC ViBser geb. Storm z. M Stokman geb. Timmerman z. A B Groustra geb. de With z. M J Anthonisse geb. Henneke d. CE Smolenaars gib. Tijssen z. S van Reijseu geb. Huijsen z. C J v. Run geb. L'ijleubroek z. M T Fris geb. Horn d. M J.usen geb. Blank water z. A Bos geb. v. d. Oord z. ME Gielen geb. Vester d. A Hanzen geb. Metselaar z. W Mel- chior geb. de Wilde d. M de Nieuwe geb. de Jong d. A G J Dornig geb. Hegemai.n d. K Heesemans geb Vooges d. J Keizer geb. Jjeunings z. J C M Loefl' geb. de Koning d. A v. d. Molen geb. Land man d. Overleden: J J de Herder 11 j. d. Meesterl. laan; A de Herder; 7 j. d. Meesterl. laan; J Helmink 73 j. Schootersingel; J W Rietberg 33 j. Ged. Raam gracht; MS Michels 4 j. d. Oranjestraat; M J van der Staat 13 mu. d. KI. Houtstraat; H Kuijten 19 mu. d. Wester Boogaaidstraat; -P J Smeets 18 j. Scliooten, M Simons 8 mu. d. KI. Houtstraat, J A R Stap 23 mn. d. Kerkstraat, J Jansen 68 j. So- phiastraat, H H K Zandstra 2 j. z. Scheepm. dijk, J Hommers 2 mn. z. Ravensteeg, G Sabelis 8 mn. z. Minnebroedersteeg, J Baes 4 mn. d. L. Molensteeg, J J Vredenburg 11 mn. d. Klaverstraat, D van Veen 2 mn. z. Gasthuissingel, H C de Jong 3 mn. z. Korte Houtstraat. HAARLEM, 14 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe A witte dito f 9,50 a rogge j 6,50 a 6,75, haver -.a gerst 5.a f 5.80 duivenboonen a bruineb. -,bruin mosterdz akarweizaad f 11.50 a per50 kilo, oliezaad - kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN, 11 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt6 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8,10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen ƒ-,a -. heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 54.a 60.—, 2de qual. f.— 48 a 52.—. SCHIEDAM, 15 Aug. Moutwijn, per ned. van 12,75, Jenever f 18,25, spoeling f 1,00 dito commissie f 1,00 HOOBN, 12 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: heet. tarwe f 11,beet. rogge f heet. gerst 6,heet. haver f 4,60 mosterdzaad f 24,50 a karwijzaad f 12,75, heet. boonen: heet bruine f gele f heet paardeboonen f a heet. erwten 13,50 f— heet. groene f heet. grauwe heet. witte J' 400 heet. n. aardappelen 3,a 4, alles per heet.; manden appelen -.a kilo., De aauvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 18 paarden van f 70 tot 225 veulens fa koeien vaa ftot 4 kal veren van 17 tot 18, 120 schapen van J 27 lot 30 180 lammeren van f 20 tot 27, 70 varkens van 15 a 20 - zeugen van 25 tot 55 300 biggen van f 6,a 10; bokken f a geiten a 14 Aug. De prijzen der vette kalveren waren f -.40 a -,80 per kilo, vette koeijen fa per stuk, vette varkens 43 a 56 c. per kilo. 11 Aug. Aangevoerd koeien van ftoten 600 schapen van f 28 tot 42 per stuk, 4 kalveren van 70 tot 90 c. per kilo. ALKMAAR, 12 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt19 koeien ƒ120 a 190, 14 nuchtere kalveren 10.a 15,1 vette kalveren 30 a 228 schapen 14 a 31, - varkens f aper kilo, 144 ma gere dito 18 8 28,7 bokken 4 i 9, paarden f a 42 lammeren f 8 a 20. ROTTERDAM, 15 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 pauTden, 1309 runderen, 250 vette- en graskalveren 10 nuchtere kalveren. 806 scha pen of lammeren, 403 varkens, 144 biggen, 8 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 78 c., 8de qual. 65 c.; kalveren 1ste qual. 90 en 2de qual. 65 c., schapen 70 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 59/8 ton, 87/16 tonnen, 1146 stukken a 1I- kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 62 2e qualit. f 57, 3de qual. f52. ALKMAAR11 Aug. Granen. Men besteedde voor tarwe a rogge f 7,25, a 8,25, gerst 5,15, a 5,60 dito chev. 6,25 a haver f 4,75 a f5,paardenboonen ƒ-,—a-,bruine dito J 13, a J' duiven dito kauariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad 11,75 a 13 blauw maanzaad groene erwten f a grauwe dito a vale dito a Witte a 11 Aug. Aangevoerd 641 stapels kaaswegende 151,412 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,— commissie- f30,50, middelbare f81,laagste f 14 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 13 koeien van f190 a 275, 23S kalveren van f 40 a 92, 8 nuchtere dito van f 10 a 15, 767 schapen f28 a 37,— 117 varkens f50 a 58 c. 44 magere 18 a 24 c. per kilo. LONDEN, 14 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2900, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 100. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 6/-, Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/9 Zwijnen 4/- a 4/9. AMSTERDAM, 14 Aug. Ter veemarkt, waren aangevoerd 558 runderenvan welke de prijzer- waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,74 per kilo;melk- en kalfkoeien f 150 a 270, 1 graskalv. a 45 nuchtere kalfk ƒ7 12, 79 schapen en lammeren 18 a 30, vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. biggen - a paarden a PÏÏRMEREND, 15 Aug. Kaas: aangevoerd 310 stapels prijs der kleine kaas f 81, middelbare Boter 1.20 a 1.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 293 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 137 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 70 stuks, prijs f 10 a 25 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 84 stuks, prijs 50 58 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 60 stuks, prijs f 15 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 172 stuks, prijs f 6 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 1214 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren a J per - kopboter a kippen eenden a e.; kipeieren 3,50 a 4. eendeneieren f -,per 100 stuks. Amsterdam 15 Augustus 1882. Prij'zen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/5 w u u 3 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Ainst. L 20-100 5 8panje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije Obl Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Ameriks. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/a 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. ge8temp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boitel Wezel Obl4'/, 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Balli8che Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 8 l/a pot. genotees pi t. qe koer 68'/, 81 Va 102»/,, 943/, 79 82 V, 64V„ 65 53 96'A 737s 87»/, 285/s 44i/2 61V„ 26' ju 26Vs U'/s 10 72>/a 1117a 118 3O9/,6 145/s 1 l"/is 116 14 7 3/s 1147, 68 146 145 197s 517a ®lI3/i« 121 483/16 83 82 843/„ 597a 6372 1727a 40 1417a 1053/, 110 lOH/a 95'/, 963/4 1007a 1093/4 1467/, 128 1267a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3