MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ook een levensvereischte. Allerlei. haar voor goed den doodDes avonds was er te Eauxchaudes een feestmaal, waarop de beerin als hoofdschotel prijkte. Voor eenLondensche rechtbank werd als verzachtende omstandigheid, ten behoeve van iemand die zijn vrouw geslagen had, gepleit: „ver slapping der hersenen." Punch meent, dat hier eer te denken viel aan „verharding des harten." De zestien-jarige zoonvan een hotel houder te Nijmegen, dezer dagen pas van school thuis gekomen, was eergisteren in het hotel behulp zaam bij het afdragen van eenige schotels. Van een daarvan nam hij een stukje, vleesch en stak dit in den mond; toen hij zag dat dit door een der huisgenooten werd opgemerkt, wilde hij het vleesch haastig inslikken; doch het bleef hem in de keel steken, en niettegenstaande de spoedige hulp van twee geneesheeren mocht het niet ge lukken het vleesch te verwijderen. Onder een verschrikkelijk lijden is de ongelukkige knaap gestikt. Eerlang zullen pakketten tot7 pond gewicht in Engeland per post verzonden kunnen worden; en in October e. k. zullen postkaarten met antwoord betaald uitgegeven worden, die in het verkeer met de menigte landen van de wereld- post-vereeniging kunnen worden gebruikt. ■far en geleden kwam, zoo verhaalt men, een Amsterdamsch predikant van den kansel en werd in de consistorie gecomplimenteerd over zijn fraaie rede. „Ja", zeide hij, „ik heb van morgen maar een van der Palmpje genomen", dn de aankondiging der leerredenen van wijlen dr. J. J. van Oosterzee, verzekeren Gebr. Koster: „Nog altijd worden zijn leerredenen even gretig gehoord a!s gelezen." Als dit geen schrijffout is, dan is het een leelijke insinuatie aan het adres der Nederlandsche dommes. Een Engelschma» is op den zonder lingen inval gekomen een ameublement te laten vervaardigen geheel van kristal. Stoelen, tafels, kasten, ja zelfs zijn ledekant is van kristal en zeer smaakvol geslepen. Dat zulk een ameuble ment in prijs niet zal onder doen voor het fijnste hout behoeft geen betoog. De Berlijnsche Hoogleeraar Dr. V-On Langenbeck, die onlangs zijne betrekking heeft nedergelegd, is door den Duitschen Keizer tot WirJclicher Geheimer Rath, met den titel van „Excellentie" benoemd. Tot dusver was de be roemde Hoogleeraar „Geheimer Ober-Medizinal- Ttatli", 't geen in de rangorde der titels nog niet zoo voornaam schijnt te zijn. Alweder een ongeluk in de Alpen. Een Engelschman, dr. Gobat, verliet Vrijdag met twee gidsen Zermatt, om de Dent Blanche te beklimmen. Twee dagen later heeft men de lijken van alle drie gevonden op een gletscher aan den kant van het Val d'Hérens. De steeds aanbe volen voorzorg bij gevaarlijke bergtoeren twee gidsen voor één reiziger heeft dus in dit geval met mogen baten. Dit ongeluk maakt nu binnen veertien dagen een totaal van zeven slachtoffers: rie Engelschen (onder welken een uitstekend geleerde, prof. Balfour) en vier bekwame gidsen. Te Bohutlen (Zweden) bevindt zien een olm, die bij den wortel een omvang van 28 voet heeft en in Södra Helso een linde van 29 voet omvang. De vrij talrijkepassagiers, die Woens dag-nacht per extra-stoomtram 1 uur uit Botter dam naar Schiedam vertrokken, werden halver wege Delfshaven door de locomotief in den steek gelaten, doordien de koppelingspen was losgegaan. De machinist miste de waggons eerst, toen hy ver uit het gezicht was Met luid gejuich werd zijn terugkomst begroet, waarna het laatste bedrijf van den kermisgang zonder verdere ver rassingen werd afgespeeld. In de Wiener Allg. Zeitung leest men een merkwaardig geval van vergiftiging hetwelk meer kan voorkomen. Te Warschau werd zekere Heer G. plotseling ernstig ziek, zonder dat men aanvankelijk uit de verschijnselen de ware oor zaak kon opmaken. Hij had duizelingen en bloed stortingen, en verloor zelfs het gezicht. Hij was zoodanig verzwakt, dat de doctoren ten slotte aan vergiftiging gingen denken. Bij een nauwkeurig onderzoek bleek nu, dat de Heer G. een gekleurd tricot-onderhemd droeg, hetwelk door het zweeten sterk afgaf. Het resultaat eener scheikundige analyse was, dat deze kleur afkomstig was van een zeer vergiftige plant. Een hond, op wien men een proef met dit vergift wilde nemen, stierf reeds binnen het uur. De Heer G., een gezond man in de kracht van zijn leven, is niettegenstaande de zorgvuldigste verpleging onder de hevigste pijnen bezweken. Vóór zijn dood heeft hij nog het adres van den Weener-winkel aangegeven, waar hij het tricot onderhemd had gekocht. De politie te Warschau heeft aanstonds van het geval kennis gegeven aan de politie te Weenen. Door deAmsterdamsche roei-er.zeil- vereeniging De Hoop werden Vrijdag-avond proe ven genomen met bootjes, welke niet kunnen zinken. Zij zijn vervaardigd van linnen en caout chouc, en worden gesehikt geacht voor de vis- scherij, jacht op waterwild, militaire doeleinden en als reddingstoestelien aan boord van schepen. Onder de nieuw gepatenteerde uit vindingen is er eene, die ten doel heeft woonhui zen, hotels, enz. te verkoelen door middel van saamgeperste lucht, die evenals gewoon lichtgas door buizen in de straat wordt geleid. Laat men de samengeperste lucht uitzetten, dan verkrijgt men eene groote verlaging van temperatuur. Men zal dus in 't vervolg niet anders behoeven te doen dan een kraan open te draaien om ijs te maken, het huis te voorzien van koele lucht, enz. Nu ontbreekt er nog maar aan, dat naast de hoofdbuizen, die onze woningen voorzien van koud water, warm water, gas, electriciteit, stoom en samengeperste lucht, een stel buizen gelegd wordt voor thee, keffie en melk; misschien zal het pu bliek daarna ook behoefte gaan gevoelen aan bier en bouillonpijpen. Het moeilijkste wat een mensch dan te deen zal hebben ishet open en dicht draaien van een kraan! Een van de honden die vooral voor kinderen, het rustig straatverkeer te Amsterdam onveilig maken, heeft eergisterer.-avond in de Marnixstraat een meisje zóó in den arm gebeten, dat het lichaamsdeel zal moeten worden afgezet. Van een-en twintig dier zwervende honden is men gelukkig reeds verlost. Het gemeente-bestuur, dat opgevangen honden drie dagen ter beschikking laat van eventueele eigenaars, heeft nu doortas tende maatregelen genomen; ingeval van niet-op- vraging worden de dieren verdronken. Tot voor korten tijd nog stond men ze af aan een dieren vriend die er andere meesters voor zocht hetgeen weinig hielp, want al spoedig waren ze ook deze weer ontloopen. De bekende industrieel W. A. Schol ten, te Groningen, laat op de Zuiderbegraafplaats aldaar een grafkelder maken, die niet minder dan f50,000 kost. In Juni vervoegde zich iemand bij een handelshuis te Batavia, met verzoek daar in betrekking te komen. De man schreef een goede hand en deed zich zeergoed voor, tengevolge waarvan hij werd aangenomen op een vooraf bepaald trak tement. De goede wil van den nieuwen employé scheen echter beter te wezen dan zijn lichaams gestel, want reeds na de eerste week van zijne in diensttreding was hij eenige dagen herhaaldelijk ziek. Men sloeg aan die ziekte echter gaarne geloof, maar onlangs vervoegde zich bij den chef van bedoeld han delshuis een ambtenaar van de algemeene secretarie, welke omtrent den employé eenige informatiën gaf. Toen bleek, dat deze was een klerk van dat bureau, die zijn tijd verdeelde tusschen de secretarie en het handelshuis in de stad. Was hij ziek als han dels-bediende, dan fungeerde hij voor klerk bij de algemeene secretarie, en omgekeerd. Een vernuftig middel om zijn inkomsten te vermeerderen Te Bochum is een van de mannenge- vat, die de streek aldaar in den laatsten tijd voor vrouwen zoo onveilig maakten. Een 19-jarig ar beider werd op heeterdaad betrapt. Men maakt de opmerking, dat 't ge- aarlijk is, koffertjes te plaatsen in het net in de spoorwegcoupés. Een schok, welke nog geen on geluk of ongeval is, kan toch krachtig genoeg zijn om zulk een koffer uit het net en op iemands hoofd te werpen. Een beroep wordt nu gedaan op het nadenken van reizigers. Wij weten een beter middelals de maatschappijen de ruimte onder de bank zoo groot maken, dat er een koffertje onder, en die in het net zoo klein, dat er geen koffertje in kan, dan is dit gevaar ook alweer weggenomen uit de samenleving. Wat kan toch de oorzaak zijn dat wij in den laatsten tijd zulk alleronaangenaamst weer hebben, waardoor de zomer langzamerhand voorbij gaat, zonder dat wij eigenlijk iets anders dan na jaarsweer (en dat nog wel van zeer slechte quali- teit) hebben gehad? Nature, het Engelsch tijd schrift, zegt dat het veroorzaakt wordt doordat er zich een groote hoeveelheid ijs van de giet— schers van Spitsbergen heeft losgemaakt en nu in de Noordelijke Zeeën tot op vrij lage breedten ronddrijft. Die overvloed van drijfijs, zegt het blad, heeft periodiek plaats en zou samenvallen met een maximum aantal van zonnevlekken. Merkwaardig is hetgeen hetzelfde blad verhaalt over het weer in China, en waaruit blijkt dat de Chineezen ge woonlijk dezelfde soort van weer hebben als de westelijke kusten van Europa. Zoo was de winter van 1881/82 evenals hier zeer zacht en bleef de de haven van Tientsin slechts voor een zeer kort tijdsverloop voor de scheepvaart gesloten. Nog vallen natte zomers daar gewoonlijk samen met voordurend slecht zomerweder in Europa. Jannetje Struik doet weder van zich spieken. Kostbare voorwerpen, ter waarde van ruim 100.000, werden in de laatste maanden door hasr besteld bij den goudsmid Bosch inde Kalverstraat te Amsterdam. Herhaaldelijk werder. ze aan de juffrouw in bruikleen gegeven, omdat men was overeengekomen, dat de eigenlijke leve ring niet zou plaats hebben dan tegen gelijktijdige betaling. De juffrouw is echter in het bezit der voorwerpen gebleven zonder comptante betaling, waarin de heer Bosch aanleiding heeft gevonden een klacht in te dienen bij den officier van justitie. Al ligt een geheim nog zoo diep begraven, met een kurketrekker is het er uit te halen. Tranen zijn huichelaars in vele zaken, maar lachen zegt meest de waarheid. Wie waant, dat liegen redt uit nood, Maakt slechts de misdaad dubbel groot. Wees een vrij man en schep u weinig be hoeften; hoe meer behoeften hoe meer onderda nigheid. Hem hebt gij 't beste bekeerd en beleerd, die gelooft dat gij hem hebt beleerd en bekeerd. Zouden de geneesheeren wel half weten, hoe- veei vrouwen er aan negatieve hartelijkheid lijden en wellicht sterven „Hij heeft zijne vrouw nooit een hard woord toegesproken," is een gewone loftuiging. Best mogelijkMaar dacht hij er nu en dan aan haar eens een hartelijk woord toe te spreken? Had hij eenig medegevoel voor hare lichaams- of ziels- kwalen? Of was hij voor beide blind en doof, en behandelde hij haar met die grievende on verschilligheid, die eindelijk het teederste hart verkoelt, totdat het voor altijd ophoudt te kloppen? De mannen zijn in dit opzicht dikwijls zeer schuldig. Zij nemen een meisje weg uit een lief derijken en aangenamen huiselijken kring en laten haar dan spoedig alleen met nieuwe zorgen en plichten kampen, terwijl zij zich hun weg door het leven banen zonder aan de vele plichten en verantwoordelijkheden te denken, die zij van zich afschuiven, of aan de plechtige beloften, die zij voor het altaar aflegden, die zij echter in den roes hunner wereldsche vermaken hebben ver geten en feitelijk verbroken. Geleerde vogels. Een vogelkoopman adver teerde dat hij papegaaien verkocht, die twee talen spraken. „Welke talen spreken uwe pape gaaien?" vroeg zeker iemand. Hollandsch en hur. eigen taal," antwoordde de vogelkooper. Een zeldzaam geval. Een Israëliet, Goud smit genaamd, had van den Koning verlof ge kregen om zijn naam te veranderen in Smit. Een grappenmaker zeide, „dat is nu de eerste jood, die het goud weg gooit. Critiek. De beroemde musicus Haendel woonde eens op een dorp eene godsdienstoefening bij en toen men vroeg hoe hem de muziek bevallen was, antwoordde hij zeer kalm: „Och, onze lieve Heer is zoo barmhartig." Gegronde oorzaak. Zeker iemand ontmoette op straat een huilenden knaap; hij vroeg hem naar de reden van zijn verdriet. „Ach," antwoorde de knaap, „moeder gaf me een dubbeltje meê en dat verloor ik."„Daar heb je een ander, mijn vriend, huil nu niet meer. De knaap nam het dubbeltje maar bleef doorgaan met huilen. „Nu waarom huil je nu nog langer?" „Ach mijnheer," sprak de knaap, „waarom zou ik niet huilen. Als ik mijn eerste dubbeltje niet verloren had, dan had ik er nu twee." Wegfluiten. In een club, waarvan Jerrold lid was, kwam het gesprek eens op muziek en zeker lied werd aangehaald als eene uitmuutende com positie. „Dat lied", riep een van het gezelschap, die wel eens wat vervelend kon zijn, met vuur uit, „sleept mij altijd weg als ik het hoor." Jerrold zag de tafel rond, en vroeglaconisch. „Is er niet een van de heeren, die het fluiten kan?" Muzikaal. Op een concert zeide eene dame tot hare vriendin, nadat er op het groote orgel eene solo was uitgevoerd: „Ja, dat is heel mooi, maar je moet straks de vox populi eens hooren?" Amerikaansch. Een Engelschman en een Amerikaan waren aan 't dispuleeren over de be trekkelijke grootte van de rivieren de Theems en de Mississipi. Eindelijk sloot de Yankee het de bat met de Amerikaansche opmerking: „Wel, mijnheer, in de heele Theems is geen water ge noeg om den mond van de Mississipi bij heete koorts vochtig te houden." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Aug. Woensdag 11. is door de politie aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht. L. W. L. oud 42 jaar, timmerman alhier, die den vorigen nacht door middel van inklimming een groot aantal stukken timmermansge reedschap had ontvreemd uit eene werkplaats in de Lange Boogaardstraat. Kerknieuws. Z. II. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Zeer. Eervv. Heer A. C. Quant op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Deken van het Dekenaat Leiden, en in zijne plaats benoemd den Zeer. Eerw. Heer E. P. M. Welters, pastoor der parochie van O. L. Vr. Onb. Ontv. aldaar. Z. D. H. heeft den 13 Aug. 11. in de Kapel van het seminarie te Warmond de Tonsuur en de vier Mindere Orden toegediend aan de heeren A. W. E. Beukers, H. N. Bollinger, G. P. Bom, Chr. J. Bonman, C. H. Bram- lage, J. P. M. Busch, H. A. A. Danckaarts, J. M. G. Meijknecht, G. C. Van Noort, Chr. J. B. Oliflers, J. Opmeer, Th. M. Vlaming en den 15 Aug. in de Kathe drale kerk te Haarlem het Subdiakonaat aan de Eerw. Heeren H. Van Aarsen, J. Opmeer; het Diaconaat aau den Eerw. Heer F. A. Griindemann; het Priesterschap aan de Eerw. Heeren A. Van Aalst, A. Th. Ammerlaan, H. J. A. Coppens, G. M. Dirken, P. Dries9en, J. J. A Fer- nantzen, J. M. Goes, C. J. Jufl'ermans, J. C. H. Kloinpé, M. P. Ooms, R. Van der Sande, A. G. Stekelenburg, P. Stroet, Th. Van Swieten, J. Theijs, J. Thus, C. C. Ver meulen, eu A. Vinkenstein. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks uitgezonderd Z ondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden oorknop. Een sigarenkoker met zilveren beslag. Een gouden broche. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Drie verschillende handschoenen. Een zwart boezelaar. Een wit. wollen doek met zwarte strepen. Een zakje waarin eenig geld. Een paar kinderlaarsjes. Een lombardbriefje van een zilveren horloge. Een zweep. Een jasje. Een sigarenpijp. Een parapluie. Eenige losse sleutelsi Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Verputten, Hoogstraat: een zwart schaap. Een portemonnaie met geld en lom bardbriefje, bij den heer J. Steenkeu, Zounesteeg No. 2. Zeven^en-twintigste Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 20 Aug. 1882, des middags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Defileer—marsch, Render. 2. Ouv. cou— ronnée, Clément. 3. Wals, Dimkler. 4. Potp. Zampa, Hérold arr. Bender. 5. Out. No. 2, Kallitcoda. 6. Koor uit Embreo, Apollini. 7. Potpourri, Clement. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 15 Aug. 1882. 1. J D M van W. te 's Gravenhage, verzet tegen een den 15en Juni bij verstek gewezen vonnis. Door de niet verschijning van de oppo sant het verzet vervallen verklaard. 2. J C van D. te 's Hage, (gedet.j bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending naar een be delaarsgesticht. 3. W M. te Zaandam, (ged.) feit en straf als voren. 4. G B B. zonder woonplaats, 5. E v. d. S. zonder woonplaats, (gedet.) land- looperij, straf als voren. 6. H L. te Zandvoort, diefstal in dienstbaarheid, 4 maanden cell. gev. straf c. e. 7. G. H. te Haarlem, (gedet.) diefstal in dienstbaarheid, 3 maanden cell. gev. straf c. e. HAARLEM, 16 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als vdgt; 8 koeien, verkocht voor f 120 a 254 3 stier; verkocht voor fllOa 140, 4 vaarzen, verkocht voor f 100 a 120 pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 20 nuchtere kalveren, verk. voor 14 a 22, 54 schapen, verk. 51 voor f 25 a 33 7 lammeren, verkocht voor f 12 a 15, - biggen ver kocht voor f a varkens, verkocht voor a e. per */a kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 112 stapels kaas, 14132 stuks, wegende 27345 kilo hoog ste prijs f 30.middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 18 Ang. Moutwijn, perned. vat f 13,50 Jenever 19,Amsterd. proef f 20,25; Spoeling f -,60 dito commissie f -,80. GOUDA, 17 Aug. Kaas f a le qual. fa, 2e qual. f a zware hooger in prijs aangevoerd partijen. Handel buitengewoon ving Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.40 a f 1.50 der weiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer ving AMSTERDAM, 16 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 179 vette kalverenlstequal f 85,2de qual. 0,70 per kilo, 6 graskalf/14, a 26 32 nuchtere kalveren, 8 a 12, - schapen en lammeren a 178 vette varkens 50 a 56 e. per kilo. LONDEN, 17 Ang. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 900, Schapen en Lammeren 5,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/9, Zwijnen 4/- a 4/9. HOORN, 17 Ang. Ter waag gewogen 300 stapels kaas wegende, 86579 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 32,oor kleine, en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LEIDEN, 18 Ang. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a 73 stieren 54 a 260, ossen a -, 142 melkkoeien f 160 a f 270, 15 kalveren dito 190 a 320,86 vare dito f 100 a 226, 130 vette dito f 170, 330, 18 graskalveren f 24 a 56, 38 vette 32 a 70, ~0 a 90; 14 nuchtere dito f 7,-a 18, 365 vette schapen 23 a 38,971 weide dito ƒ17,a 27, 186 lammeren 82 magere varkens 16 a 33 328 biggen f 5,50 a 12. Amsterdam 18 Augustus 1882. Prijzen der onderstaande effecten gen 0 tee pCt. de koes Nederland. Certif. Werk. Schuld21/* 68 81% w 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1858/80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ff M 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligatien4'/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Buitel Wezel Obl4'/a 1875 5°/„ Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatseh. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschnnsk Syerau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN". Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 S u Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1027,6 943/, 79% 827e 647, 65%6 527/s 96% 747, 877, 29 45 603/, 2678 263 10'/s 9%6 727, lil1/, 1177a Rusland. Geldkoers, 1860. 1864 1864 1866 prolongatie 3 5 5 pet. 147, ll13/» 116 148 1147, 677, 146 1443/, 19% 517a 51'3/,6 1217s 48% 82 82 847, 6D/a 59»/ie 637a 17D/a 39 1401/, 105% 1097, 957, 957, 963/, 101 110 1463/, 128 127 Omtrent den toestand der gekwetsten bij het spoorweg-ongeluk te Vogelenzang wordt ons gemeld, dat de heer en me vrouw Staleman vooruitgaan en hun kind nagenoeg hersteld is. De toestand van mej. Humel boezemt echter bezorgdheid in. DUBLIN, 18 Aug. Gisteren-avond is een gezin van vier personen, man met moeder, vrouw en dochter, te Mullagh- Adruma, graafschap Mayo, doodgeschoten door een bende van leden der Landliga. Twee knapen zijn nog gewond. PARIJS, 18 Aug. Volgens bericht uit Monceau-les-Mines zijn de onlusten er ge ëindigd. Twintig personen, meereudeels vreemdelingen, zijn in verzekerde bewaring genomen. LONDEN, 18 Aug. De avondbladen ma ken een telsgram uit Port-Saïd van heden bekend, waarin gemeld wordt dat, naar een gerucht, 4000 man troepen van Arabi met 15 stukken geschut te Ismaïla zijd aange komen. Er zijn vele Bedouïnen in den om trek, 30,000 man troepen zouden bijeen- getrokken zijn bij Telel-Kebir,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3