MARKTBERICHTE Voor geest en hart. De keus van een beroep. Allerlei. reeds met deze aangelegenheid bezig gehouden en meer of minder nauwkeurige aanteekeningen van de voorkomende gevallen var. dien aard opgetee- kend. Onder degenen, die zich in Duitschland door langdurige en nauwgezette waarnemingen te dezen opzichte hebben onderscheiden, behoort in de eerste plaats te worden genoemd dr. Holtz, te Greifswald. De snelle vermeerdering van het aantal gevallen van het inslaan des bliksems wordt aan ver scheidene hoofd-oorzaken toegeschreven. In de eerste plaats komt als zoodanig in aanmerking de voort durende ontwouding des lands en het verminderen van het aantal boomen in de omstreken van dorpen en steden, in een woord, van de bewoonde plaatsen. Beker.d is het bij voorbeeld dat de hoog opgaande kronen en toppen van 't geboomte zeer veel bijdragen tot verdeeling der electriciteit. Dringend noodig acht men het in 't algemeen, dat maat regelen worden genomen om het aantal bliksem afleiders te vermeerderen en het aanplanten van boomen in en bij bewoonde plaatsen te bevorderen. In Texas wonen twee machinisten als goede buren naast elkander, die beurtelings dienst doen op dezelfde locomotief van een der voor naamste lijnen. Als de een aan 't werk is, waakt de ander over beider gtzin. Lange jaren bleef de harmonie ongestoord, totdat op zekeren dag een hevige strijd ontstond. Een duel bleek onvermijdelijk. Het zou geen gewoon duel zijn, maar iets van nieuwen, grootschen aard. Er werd besloten, dat de vijanden met een paar locomotieven ip. volle vaart tegen elkander in «ouden rijden. De botsing zou moeten plaats hebben midden op een brug over een geweldigen berg stroom. Wie er levend afkwam, zou overwinnaar «ijn. Aldus geschiedde. Te bestemder ure stoom den beiden van de aangewezen plaatsen af; op de brug naderden zij elkander, en de botsing bleef uit. Hoe kwam dat? Midden op de brug staat een wachthuis, waar het zoontje van den wachter bezig was te spelen met een gom-elas- tieken bal. Juist had hij den bal tegen het huisje geworpen; de bal sprong terug en op het oogen- ■dik dat de locomotieven elkander zouden raken, kwam de bal tusschen beide, en zoo voortreffelijk bleek deze gom-elastiek te zijn, dat de locomo tieven teruggekaatst werden, en het leven van twee huisvaders was gered. Deze ballen en andere artikelen van die uitnemende gom-elastiek zijn het goedkoopst te krijgen en dan volgt de naam van een huis te New-York, dat deze prach- t!ge reclame in een Amerikaansch blad plaatste. Twee werklieden in een spinner ij te Gauchon brachten met een ascenseur kaarden naar boven, toen de ketting van het hijschtoestel bij de vijfde verdieping brak en de beide jongelieden naar beneden stortten. De een werd gedood, de ander zwaar gewond. Men herinnert zich, dat voor een paar jaren in het Grand Hotel te Pa rijs een dergelijk ongeluk plaats had, waarbij een dame het leven liet. Aan de sterrewacht te Par ij s zalwel- ra een kleine vastgelegde luchtbal verbonden worden om de temperatuur en de vochtigheid van de bovenlucht te meten. Eens prees iemand, in tegenwoordig heid van een Rus, de krijgstucht en de onvoor waardelijke gehoorzaamheid onder de Duitscbe troepen, waarvan hij verscheidene voorbeelden uit den laatsten veldtocht meedeelde. //Ach, mijn- heeren," riep de Rus, //dat is niets in vergelij king met de gehoorzaamheid bij ons te lande. In de eerste jaren der regeering van Keizer Nicolaas gebruikte men nog de signaal-telegrafen, en toen gebeurde het eens, dat aan een der stations van de telegraaf, in den omtrek der hoofdstad, de daarmee belaste militair vergeten had een depêche verder te seinen. Toen hij dat te laat bemerkte, hing hij zich, in zijn angst voor straf, aan den seintorenpaal op. Aan den volgenden post hield men zijn daad voor een telegraphisch teeken en herhaalde het met groote stiptheid, de daarop volgende posten deden desgelijks, en zoo vond men weldra op de geheele lijn tusschen Peters burg en Warschau al de wachten aan de sein posten opgehangen. Een Engelsch blad maakt melding van een middel, door dr. Lamp te New-York gevonden om damea-kleederen bestand te maken tegen den invloed van het weêr. Dit middel heet neptunit, en eene met dit preparaat gedrenkte stof, onverschillig of het fluweel, zijde, atlas of eene andere stof is, wordt noch door regen, noch door sneeuw beschadigd, daar de vochtigheid niet wordt ingezogen, maar in kogeltjes er afrolt. Zelfs al stort men over de aldus geprepareerde stof koffie, inkt, vet, of welke andere vloeistof ook, die niet uit sterkbijtende stoffen bestaat, zoo blijven er geen vlekken achter, en bij dit alles blijven de poriën der kleedingstoffen voor de ventilatie vrij, geheel anders dus dan bij het wa terproof, dat geen lucht doorlaat. Ook vederen, stroo, riet, enz. kunnen aldus ondoordringbaar gemaakt worden voor vocht. Er is reeds eene maatschappij gevormd om de uitvinding in toe passing te brengen. De bekende „ui" zou nu wel eens werkelijkheid kunnen worden, nl. die: waarin van een tafelbediende verteld wordt, dat toen hij op een partijtje bij ongeluk mevr. X. de halve inhoud der soepterrine over haar Paaschbest kleed goot, op haar verschrikte uitroep: „Lieve Hemel! mensch, wat doe je?" gerustellend ten antwoord gaf: „Maak u niet ongerust, mevrouw, er is nog soep genoeg in de keuken." En de onrust van mevrouw zal dan stellig zijn weggenomen daar haar met neptunit gedrenkt kleed de vetste soep kan tarten. De beruchte sluike r, bekend on- der een naam van „Voetsmid" is door de Recht bank van Gezworenen, te Osnabrück, veroordeeld tot 3 maanden celstraf en 1100 Mark boete; bij wanbetaling door gevangenisstraf te voldoen. Eigenaardig blijkt de krijgshaftige richting der Atjehnezen uit hun eed. Zij leggen dien af met behulp van een kogel in een kom water; hij, die den eed doet, neemt dien kogel uit het water, geeft dien aan zijn tegenpartij, en zegt daarbij: Als ik hier een valsche getuigenis afleg of leugen spreek, zal deze kogel mijn hart treffen;" daarna drinkt hij tot bezegeling van zijn gezegde het kogelwater. Zekere B. te Stadskanaal, wiens echtelijk leven niet altijd effen en glad is, zit thans preventief gevangen voor eene zaak, waar voor de ambtenaar van het O. M. 6 maanden straf eischte. Omdat het wel meer gebeurt, dat de straf bij de uitspraak wordt verminderd, heeft zijne echtgenoote een schrijven tot Jen officier van justitie gericht, houdende het verzoek: „om de straf van haar man niet te verminderen, daar zij dan den winter geruster kan ingaan." Het verleden week in het Rothen Schlosz gehouden openbare examen van alle leer lingen der Berlijneche Kleedermakers-Ahademie werd door een zeer talrijk publiek, waaronder verscheidene staats- en stedelijke autoriteiten, gedeeltelijk in officieel costuum, school-inspec- teurs, alsmede aanzienlijke particulieren, bijge woond. Na een welkomsgroet van den directeur der inrichting, hield de heer Burgarsky een voor dracht over kleurenharmonie. Hij ontwikkelde zeer beknopt het wezen en de theorie dier leer, maakte door eenige sterk sprekende voorbeelden de praktische toepassing daarvan aanschouwelijk, en toonde de noodzakelijkheid harer kennis voor het kleedermakersvak aan. Hierop volgde het examen der leerlingenzoo jongens als meisjes, door de hoofdleeraren en leeraressen, in mathesis, anatomie, theorie en techniek der heeren- en damesconfectie, handelswetenschappen en kostuum geschiedenis. Aan het einde werd door een leer ling een toespraak gehouden, waarin hij een schets van den gang van het onderwijs ontwierp, een uitgewerkt paralel trok tusschen de oud-Grieksche en onze kleeding en uit naam der vertrekkende leerlingen den directeur en het college van on derwijzers bedankte. Uit het verslag van den directeur bleek, dat de inrichting op het oogen- blik door 108 leerlingen, meisjes en jongens, wordt bezocht. Na afloop van het examen be zochten de aanwezigen de tentoonstelling van de werkstukken voor het examen, bestaande in tee- keningen en in ongeveer 80 afgewerkte heeren en dameskostumes. H. K. H. Prinses Marianne heeft van den heer J. Kamphuis te Zwolle aangekocht de tafel die het vorige jaar door hem op de tentoonstelling te Leeuwarden geëxposeerd werd; deze met zilver, ivoor, koper, enz. ingelegde tafel bevat een voorstelling van Willem II bij Waterloo. In de Keizerszaal der passage te Berlijn wordt een groot tableau van 24 vierk. meter tentoongesteld, vervaardigd van 74,536 ver schillende postzegels. Het is naar een schets van Kaulbach, als model voor een mozaiek-vloer, ont worpen. Een handdruk, die geld kost. Een metselaar te Berlijn gaf voor eenige dagen zijn vriend zulk een krachtigen handdruk, dat hij 's mans hand geheel verwrong. Het gerechtshof heeft hem nu veroordeeld om wekeiijks twaalf mark aan den gekwetste uit te betalen, totdat deze weder in staat is zijn werk te verrichten. Aan het graveeren van de nieuwe bankbiljetten van 100 frs., die in October door de Eransche Bank uitgegeven zullen worden, heeft de graveur Robert twee volle jaren gearbeid. Volgens de Midd. Ct. bestaat te Mid delburg een Vereeniging t. h. v. g. v. o.lc. (tot bevordering van goede voorstellingen op kunst gebied). Zou dat die Vereeniging zijn, waarvan zoovele personen h. b. b. h. li, (hunne bezigheden buiten huis hebbende; lid zijn? Eenige jongens vischten in de New River te Highbury; vier vielen in het water; twee hunner zwommen aan land, maar de twee andereu (broeders) zouden verdronken zijn, in dien niet een Newfoundlander te water was ge gaan, een van de knapen bij den arm had gegrepen en hem met den ander, die zijn broeder stevig vast hield, behouden op het droge had gebracht* Terwijl de kanonniers Zweer en Stigt, beiden miliciens der lichting 1880, welke voor herhaliugs-oefeningen onder de wapenen zijn gekomen, Donderdag in het kamp bij Oldebroek bezig waren de granaat in den vuurmond te bren gen, sprong bij het aanzetten eensklaps het projectiel, waardoor genoemde manschappen ernstig werden gewond. Z. werden de rechtervoorarm en de top pen der vingers van de linkerhand weggenomen, terwijl S. drie vingers aan de linkerhand kwijt raakte. Nadat beide manschappen door den offi cier van gezondheid waren verbonden, zijn ze onder geleide van dien officier per ziekenwagen naar het hospitaal te Kampen overgebracht. De onlangs uitgeschreven tentoon stelling van zuivel enz.in 't einde dezer maand tc Purmerend te houden, zal wegens geringe deel neming niet plaats hebben. In de afgeloopen week zijn 107 per sonen, waaronder 3 vrouwen en 2 kinderen, door "6 justitie uit het Rijk verwijderd, als: 43 als zijnde zonder middel van bestaan; 50 wegens ge ruis van legitieme papieren; 12 wegens landlooperij; I wegens bedelarij en 1 na bekomen ontslag uit de gevangenis. In een ingezonden stuk in de limes geeft iemand den raad om op het water in gaskronen een dessertlepel zoete amandelolie te gieten. Deze Olie, welke bij koude niet spoedig stolt, belet de verdamping, zoodat mei: in geen twee jaar meer naar de kroon behoeft om te zien. Volgens het Handelsblad is de „millioenen-juffrouw" (Jannetje Struijk) gisteren nacht, om twaalf uur) te Rotterdam in hechtenis genomen, nadat door den rechter-commissaris, ip tegenwoordigheid van den officier van jus titie bij de rechtbank te Rotterdam, het getuigen- ver oor had plaats gehad. Dat verhoor was reeds es morgens te 11 uur aangevangen. Voornamelijk werden gehoord de heeren Bosch (vader en zoon), zijne dochter en de aanstaande echtgenoot van mej. Struijk. Bij het vernemen, dat zij voorloo- pig in hechtenis zou blijven, betoonde de anders onverschillige dame zich ten hoogste ontroerd. De eerste gezellin van den toorn is dwaasheid, de tweede, berouw. Heersehen is dwaasheid: maar regeeren wijsheid Kleine zandkorrels maken bergen, oogen blik ken jaren, en kleinigheden het leven uit. Die niet vriendelijk is, heeft geen mensch- lievend hart. De vergenoegde bezit een rijkdom, die geen dief hem kan ontstelen. Ieder, die iets levert iets, wat de wereld noodig heeft is een weldoener dei maatschappij. Dus wie iets doet wat voor de wereld noodig is dat gedaan wordt, mag ook op dien naam aan spraak maken. Maar een beroep, dat de wereld slechter maakt dan zij was, kan geen eerlijk be roep heeten. Waar het dus op aankomt, is een beroep te kiezen dat de wereld beter maakt, niet slechter. Dan kiest men misschien wel niet een beroep, waar men spoedig rijk bij wordt, maar toch heeft men eene goede keus gedaan. Adeltrots. Koetsier. Rijden de kinderen ook mede? Gravin. Dat zijn geen kinderen, dat zijn jonge graven. Verzachtende omstandigheid. Rechter. Beschuldigde, hebt gij nog iets aan te merken? Beschuldigde. Ja, mijnheer de rechter, mag ik u beleefd verzoeken de ellendige pleitrede van mijn advocaat, als verzachtende omstandigheid bij het requisitoir in aanmerking te nemen. Logische gevolgtrekking. Professor (na het ontbijt). Vrouwlief, 't schijnt dat we een onzer kinderen verloren hebben; er is een boterham overgebleven. Politiek. Maar mijnheer de referendaris, ik begrijp niet hoe ge er zoo op gesteld zijt dat uw tafelgenoot, die toch uw ondergeschikte is, zich steeds het eerst van de spijzen bedient. Ja, ziet ge waarde vriend, daar heb ik een gegronde reden voor: als ik namelijk mij 'teerst bedien, moet ik uit beleefdheid het grootste deel op den schotel liggen laten, bedient nu mijn onderge schikte zich 't eerst, dan blijft voor mij natuurlijk de grootste portie over. Van den katheder. Professor. „De spraak, mijneheeren, is het natuurlijke kenteeken van den mensch. Als een os kon zeggen: „ik ben een os," dan was hij geen os meer, dan was hij een mensch." Grootspraak. Zie eens hoe heerlijk de Groote Beer heden avond fonkelt! Wat, is dat hier de Groote Beer? Nu dat is bij ons niet eens de kleine. Bescheiden. Arbeider. Bias, kan ik bij u in dienst treden, u kan niet gelooven, met hoe weinig werk ik tevreden ben. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd- W Korenstra en T Landman; J I Graaman en J J van Haren; P J Boerrigter en M Muiff; G Thoolen en E Nouwe; J Klein en O Assma; J Serné en M P Teunisse; H v. Hoof en A Praan; J C Leeman en A J Molitoor. Getrouwd: J B A Saeys en P J Damen; G P J Beccari en M C J v. d. Linden; H N Boerrigter en J C Bersch; F Rieu en A v. d. Raadt; C Pries- man en N de Ridder, H la Duk en C Nagtegaal; Z W v. d. Wal en A M Hirdes; P J Zegwaart en A Wijnands; IJ Breet en H A C Smits Bevallen: M Diependaal geb. Dievenbach z. A van Kilsdouk geb. Hendriks z. K Janssen geb. Engele d. A de Hood geb. Benraadt d. N Verdel geb. Kottman Houtgraaf z. A M v. d. Berk geb. Majoor d. J A A Gijsbers geb. Wintersteijn d. L D v. Groningen geb. Buter z. E Hetem geb. Hoenderdos z. M W Schmidt geb. Staal z. A Koppen geb. Ingeneger z. C Smit geb. Vrugt d. AS Antenbrink geb. Cnyon d. MC Govers geb. Silvester d. en z. C B Toe- poel geb. Snoek z. H Kuijper geb. Dernison d. G E Witte geb. Verhoek d. H Vermeer geb. van der Wateren d. C de Graaf geb. Niermeier z. CA Bijster geb. van Eden z. A M v. Vueren geb. Vogels z. C Serné geb. Ploeg d. E ten Bosch geb. Kamp d. Cv. Keulen geb. Carbaat z. C W C Houting Vergers geb. Groos d. J Stavenuiter geb. Roosendaal d. S v. d. Roest geb. v. d. Lijn 2 z. P v. Zalin gen geb. Palade z. A C Schabbing geb. van Dorssen d. AM Mnlder geb. Sehreuders z. A van Velzen geb. Zaal d. J P H v. d. Haak geb. Predeker d. Overleden: E v. d. Haak 14 mn. d. KI. Heiligland; G J Beurring 57 j. wed. F Leers Wijde Appelaarsteeg; W Bijpost 91 j. wed. J E de Graaf Frankenstraat; J P v. d. Schaft 44 j. Kampersingel; G M Snoek 16 mn. d. Oranjeboomslaan; C Kater 18j. Koudenhorn; L v. d. Haak 2 mn. d. KI. Heiligland; J M E Mo lenaar 11 j. d. Gasthuisvest; A Jansen 86 j. Beek- steeg; M J Hessling 11 mn. d. Houtmarkt; A Hartog 4 j. z. Omvalspoort; Mina dochter van den Javaan Sariman Frans Halsstraat; A Wilkes 3 mn.d. Doelstraat; J La Lau 14 j. z. Gr. Heiligland; J H C G Hinze 63 j. Oranjeboomslaan; A Hessels 8 mn. z. Korte Annastraat. HAARLEM, 21 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarweawitte dito f 9,00 a 10,75 rogge 5,25 a 6,75, haver 4.a 4.75; gerst 5.75 a f 5.80 duivenboonen a bruineb. f -,bruin mosterdz akarweizaad fa per 50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN19 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt5 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer- f 11 a f 11,50 3 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.—, 10 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f -,a -. - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 54.— a 60.2de qual. f.48 a 52. SCHIEDAM, 22 Aug. Moutwijn, per ned. van 13,75, Jenever f 19.25, spoeling f 70,0 dito commissie f 0,80 HOORN, 19 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: heet. tarwe f 12,heet. rogge f 7,—, heet. gerst 6,— heet. haver f 4,25 mosterdzaad f 25,00 a karwijzaad f 13,— heet. boonen: heet bruine f gele f f heet paardeboonen f a heet. erwten f f heet. groene f heet. grauwe f 16, heet. witte f 500 heet. n. aardappelen 2,50 a 4, alles per heet.; manden appelen f -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 19 paarden van f 70 tot 225 veulens fa 4 koeien van f 150 tot 200, 6 kal veren van 12 tot 22, 60 schapen van 28 tot 36 50 lammeren van 20 tot 26, 45 varkens van 16 u 25 - zeuger van tot 290 biggen van f6,a 10; bokken f a -,geiten -.a -. 21 Aug. De prijzen der vette kalveren waren f -.40 a —,90 per ailo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens 50 a 58 c. per kilo. 18 Aug. Aangevoerd koeien van f tot en 670 schapen van f 28 tot 41 per stuk, 4 kalveren van 80 tot 100 e. per kilo. ALKMAAR, 19 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 22 koeien 150 a 300, 26 nuchtere kalveren 12.a 22, - vette kalveren fa ,169 schapen J 15 a 30, - varkens f aper kilo, 160 ma gere dito 18 a 30,- bokken - a -, paarden f a 60 lammeren f12 a L8. ROTTERDAM, 22 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paarden, 1381 runderen, 286 vette- en graskalveren 1 nuchtere kalveren, 1102 scha pen of lammeren, 299 varkens, 190 biggen, - bokken of geiten - ezel. De prjjzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 82 c. 2de qnal. 78 c., 3de qual. 65 c.; kalveren late qual. 90 en 2de qual. 65 c., schapen 70 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 127/8 ton, 102/16 tonnen, 1077 stukken a '/s kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt late f 62 2e qualit. f 57, 3de qual. f52. ALKMAAR, 18 Aug. Granen. Men besteedde voor tarwe f ,10a 10,75 rogge f 7,—, a 8,gerst 5,a 5,50 dito chev. f 6,a 6,50 haver f 4,25 a f 5,20, paardenboonen f -,— a -,bruine dito f 11,70 a -, duiven dito f -.kanariezaad rood mosterdzaad f 22,25, geel dito f a karwijzaad 11,50 a 12,75 blanw maanzaad fgroene erwten f 9,25 a grauwe dito f a vale dito 12,75 a 15, Witte a 21 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van f230 a 270, 191 kalveren van f 40 a 92, 9 nuchtere dito van f 16 a 22, 487 schapen f 30 a 41,98 varkens f50 a 61 c. 32 magere 16 a 22 c. per kilo. LONDEN, 21 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2800, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/- a 6/- Zwijnen 4/- a 4/9. AMSTERDAM, 21 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 429 rundereuva* welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,92, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit 0,74 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 260, 2 graskalv. f a 67 nuchtere kalfk 9 a 14, 82 schapen en lammeren 18 a 30, vette varkens 50 a 56 c.; beiden per kilo. biggen a 1 paarden f a PURMEREND, 22 Aug. Kaas: aangevoerd 341 stapels prijs der kleine kaas f 31, middelbare f Boter 1.10 a 1.20 per kilo. Runderen: aangevoerd 399 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 162 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 51 stuks, prijs f 10 a 30 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 87 stuks, prijs 50 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 15 a 26 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 332 stuks, prijs f 6 a 10, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 1459 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen f eenden a c.kipeieren f 3,75 a 4.25 eendeneieren f -,per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 22 Augustus 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/» M u V 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Patisel. Leen. 1860/64. 5 OoBtenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten], 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 u (Perpetuele) 4 u binuenl. 12500-25000. 1 1000—5000 1 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligatien4% Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandv M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/. 1875 5% Italië. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatscb. Aand. 6 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864. Rusland. u 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 3% pet. «eooteei de koes 67% 82 102% 80 82 64 65Vis 53%, 96»/* 74>/4 87% 28 45 60% 269/i# 26 10% 9"/l6 86% 111 Va 117 Va 29% 14% ll"/i« U 5% 148% U4% 67%, 146 144% 19%. 51% 51% 121% 48 82% 82 84'/, 61% 60% 63% 168 1401/, 106 109% 102 96 97 101 110 147Ve 128 127'/, LAATSTE BERICHTEN. STJEZ, 22 Aug. Het verlies van den vijand was 168 dooden en 62 gevangenen, waaronder 27 gewonden. KONSTAHTINOPEL, 22 Aug. lie Engelschen hebben den tele graafkabel tusschen Kaïro en Konstantinopel afgesneden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3