MARKTBERICHTE N Laatste Berichten, Voor geest en hart. De waarheid. Allerlei. Maan dag-middag iseen werk man, diein het gebouw der firma Ellerman, Harms Co., in de Spuistraat te Amsterdam bezig was met het hijschen van papier, uit de bovenste verdieping op straat ge vallen. De ongelukkige werd dood weggedragen. Een gelijken val, maar gelukkig met niet zulk een treurigen afloop, deed Zaterdag een timmer man, die bezig was aan een venster van een der torens van het Rijks-museum. Hij gleed uit en viel van die ontzaglijke hoogte op den grond neer, doch wonderlijk genoeg, bekwam hij geen ander letsel dan dat hij daarbij zijn neusbeen brak. Hij kon dan ook zich ter verpleging naar het Buiten gasthuis begeven. De heerBosch, goudsmid te Amster dam, heeft zich in zake Jannetje Struyk tot de rechtbank te Amsterdam gewend, opdat voor- loopige voorzieningen zouden worden getroffen, noodig tot het verkrijgen van het voorrecht van surséance van betaling, welk voorrecht definitief door den Iloogen Raad moet worden verleend. Het P. v. J. deelt mede, dat de schuld- eischers van den heer Bosch zijn opgeroepen, om °P dit verzoek te worden gehoord. Of het zal worden toegestaan, moet worden beslist volgens art. 900 wetb. van kooph., luidende aldus: Sur seance van betaling wordt bij uitsluiting toegestaan aan kooplieden, welke, hetzij door buitengewone °mstandigheden van oorlog, hetzij door andere onvoorziene rampen, buiten staat zijn geraakt om z'ch op het oogenblik jegens hun schuldoischers te kunnen kwijten, doch die volgens hun staat °f balans, door deugdelijke bescheiden gestaafd, aantoonen, dat zij, door het te verleenen uitstel, "en ten volle zullen kunnen voldoen. Op het commissariaat van politie te ranjs zag een heer een bediende, die een niet geheel nieuwen, doch goed gemaaklen rok droeg, waarvan het knoopsgat nog wel met het Legioen van Eer prijkte, het bureau aanvegen. ,..Ach," dacht de wachtende, medelijdend, „dat is dan het lot van oude getrouwe staatsdienaars." Nadat het bureau echter schoon was, trok de bediende oen rok uit en hing hem aan den kapstok in het kabinet van den commissaris. De overleggende, zorgzame man had, om zijn eigen pak te sparen, voor het ruwe werk eenvoudig den werkrok van zijn chef aangetrokken. P® kanonneerboot Hydra p res teer t te vlusingen op dit oogenblik hare diensten ten behoeve der justitie. Reeds Zaterdag-nacht is de groote boot met acht man, de commandant, een °?^s ®n ('e deurwaarder, gesleept door de Ves- salia, in de weer geweest en heeft op de Schelde een kruistocht gemaakt, om een Engelschen schoe ner m beslag te nemen, die voor eenigen tijd te ordrecht een tjalk in den grond heeft geloopen en door de rechtbank aldaar werd veroordeeld tot schadevergoeding door het leveren van een nieuwe tjalk. Gedurende de behandeling dezer zaak eelt de Engelsche schoener stil het hazenpad ge- ozen, doch 't moet thans bekend geworden zijn a het schip te Antwerpen lading heeft ingenomen en te Vlissingen zal terugkomen om weder zee te lezen. Gisteren-middag is de Hydra uit het dok gestoomd en ligt thans in de buitenhaven met stoom op en klaar om, onmiddellijk als 't bewuste schip in aantocht zal zijn, het in beslag te nemen. Sedert eenige dagen ontdekte men te Zwolle, dat er uit eene kast in de consistorie kamer der Luthersche kerk eenige papieren zak ken met -centen waren ontvreemd; terwijl er des nachts bij werd gewaakt, verdween er op den dag, om de twee of drie dagen, voor een bedrag van f 4 a 5, tot dat Zaterdag-middag door een in specteur van politie de dader, terwijl deze zich weder voor f 3 aan centen toeeigende, op heeter daad werd betrapt en gearresteerd. Het was de 25jarige zoon van den diensldoenden koster dier kerk; hij had zich eenige malen door den tuin van den predikant en door middel van den sleutel der kerk (bij zijn vader in berusting) den toegang tot de consistoriekamer weten te verschaffen. In Bartenstein, eer plaatsje in Duitschland, verwekt het volgende geval van schijndood groot opzien. Voor eenige dagen zakt plotseling een meisje, dat aan het oogsten was, stuiptrekkende ineen en bleef toen roerloos liggen. Men bracht haar dadelijk naar huis, waar alle pogingen in het werk werden gesteld om haar tot het leven terug te roepen. Niets kon baten; de dokter, die inmiddels geroepen was, kon slechts den dood constateeren. Ongeveer vier of vijf uren hierna stond het meisje plotseling tot grooten schrik van de huisger.ooten op en begon te spreken. Zij verhaalde, dat zij alles geroeid en gehoord had zonder zich te kunnen bewegen. Een vreese- lijke angst maakte zich van haar meester, toen zij hoorde dat men haar dood verklaarde, en met schrik had zij het oogenblik afgewacht, waarop men haar zou begraven. Zij had willen schreien, maar kon het niet, en nu was zij geheel hersteld. Sedert dien dag is zij weer gezond en doet zij ook weder hare gewone bezigheden. Woensdag 11. had te Loenen a/d. Vecht een vreemd natuurverschijnsel plaats. Een oog getuige verhaalt, dat hij 's avonds, omstreeks 9 uuv, na een onweder, buiten eene meer dan ge wone drukte hoorde. Naar de oorzaak daarvan willende vernemen, zag hij, dat de straat bedekt wat met flikkerende vlammetjes, terwijl de lucht bezwangerd was met phosphoorgeur. Ook op een ge deelte van de Vecht nam men hetzelfde waar. Wt verschijnsel duurde tot omstreeks midder nacht. Vele personen waren zoodanig door vrees bevangen, dat zij zich niet naar bed durfden be geven. Te Philadelphia is onlangs zekere Elisabeth Hatzler overleden, die, in 1790 te Landau, in den Elzas, geboren, op twintigjarigen leeftijd met Hatzler, kwartiermeester bij een regi ment dragonders, in het huwelijk trad en spoedig daarna aan den ongelukkigen tocht naar Rusland, zelve als dragonder gekleed en dienstdoende, deel nam. Bij den terugtocht over de Beresina werd Hatzler, inmiddels officier geworden, gewond en van de hoofdmacht afgescheiden. Bijna negen weken lang dwaalde hij met zijn vrouw rond, die hem in eene slede voortsleepte, tot zij eindelijk in handen van eene afdeeling kozakken vielen. Na negentien maanden krijgsgevangen geweest te zijn, werden zij uitgewisseld. Al dien tijd was het Elizabeth gelukt, zich voor een man te doen doorgaan. In 1816 weduwe geworden, verhuisde zij naar Amerika, waar zij tot het laatste toe in het volle bezit harer vermogens bleef. Zij laat drie kleinkinderen en tien achterkleinkinderen na. Eene eigenaardige tentoonstelling, waarvan de opbrengst moet strekken tot onder steuning der nagelaten betrekkingen van de verongelukte bemanning der Adder, wordt te Doetinchem gehouden. De commissie, die deze tentoonstelling heeft, geregeld, bestaat uit vijf jongens van p. m. lOjarigen leeftijd. De kleine president, de ontwerper van het plan, heeft voor genoemd doel eenige natuur-en kunstvoortbreng selen van zijn geboorteland, Oost-Indië, tijdelijk afgestaan, die nu voor eene entree van 10 cent ter bezichtiging werden gesteld. In drie afdeelingen zijn deze voorwerpen alleraardigst geranschikt en de kleine president weet van al het tentoonge stelde op aantrekkelijke wijze te vertellen. Griekenland gaat in de volgende maand beproeven of het weder eens 20 millioeti gulden van de brave Nederlanders en andere natiën kan cadeau krijgen, in den vorm van een leening. Men verwacht dat alsdan de gelukkige eigenaars van „blauwe Grieken" geneigd zullen zijn om in te schrijven, mits zij de stortingen met bovengenoemde papieren „waarden" kunnen doen. In dat geval toch zouden zij ten minste kans hebben op een paar jaren rente. Dezer dagen legde te Easciola, bij Ballestrino (Italië), een boer met zijne vijf zonen, van wie de jongste veertien jaar was, na den geheelen dag gewerkt te hebben, zich in eene schuur in het hooi te slapen. Naar het schijnt is een vonk van eene lamp, die hij bij de deur had opgehangen, in het hooi gevallen, met dit gevolg, dat zij alle zes in de vlammen omkwamen. Het is een groote stap gedaan als men 't zoo ver heeft gebracht om op zijn wenschen, zelfs de vurigste, niet te rekenen en ze stil te be graven. Het publiek, zegt een Pransch auteur, houdt er van dat men het kastijdt; daardoor wordt het meestal op aangename wijze gestreeld, en als men het de grootste grofheden naar het hoofd werpt. past ieder ze op zijn buurman toe. De, schijnheiligheid is eene slang, die met schoone kleuren pronkt. De gierigheid is hare eigene stiefmoeder. Wie zich heden niet verbetert, wordt morgen erger. In het algemeen kunnen stervelingen zeer veibaasd zijn over het gebeuren van iets, dat zij zelf in de hand gewerkt hebben, en over het niet gebeuren van iets, waarvoor zij niets hebben gedaan dan wenschen. Ouders zijn verbaasd over de onwetendheid van hunne zoons, hoewel zij de kostbaarste en meest in trek zijnde middelen hebben gebruikt om die te bevorderen; echtge- nooten zijn verbaasd over het verlies van elkanders liefde, voor welker behoud zij niets hebben ge daan, en iedereen is altijd verbaasd, dat hij niet bewonderd wordt door zijn buren. Zoo komt het dat de waarheid zoo onwaar schijnlijk wordt. De waarheid is iets anders dan de gewone trage combinatiën onzer wenschen. Kort en zakelijk. Zeker geleerde had eene vergelijking tusschen Vondel en Hooft geschreven en las haar voor aan den hoogleeraar Kinker. Deze vond ze lang en vervelend. „Uwe vergelij king," zeide hij, „is zeer goed gemaakt, maar ze is een beetje lang, ik zou haar aldus redigeeren: de een was Joost van den Vondel, de andere Pieter Corneliszoon Hooft." Waar en waarschijnlijk. Lodewijk XV hield niet van lezen. Een zijner hovelingen zeide, om den Koning te vleien, dat hij ook nooit een oog in een boek had gehad. Lodewijk herhaalde dit gezegde aan den Graaf de Thiars, die hem ant woordde: „'t is stellig niet waar, Sire, maar het is waarschijnlijk." Geen voorbeeld. Montmaur, advocaat en pro fessor in de Grieksche taal, hield veel van lekker eten, doch hij was te gierig om daarvoor veel geld uit te geven. Nu hield hij er eene lijst op na van al de huizen in Parijs, die voor hun goede tafel bekend stonden en zocht naar middelen om zich daar binnen te dringen. Eigenaardig in hem was de gewoonte om met velerlei zaken bijtend te spotten. Hij was ten langen leste zoo bekend als tafelschuimer en kwaadspreker, dat men van hem getuigde, „dat hij nooit den mond opende, dan ten koste van anderen." Moderne dienstbode. Dame. Maar meisje ge hebt zoo'n groot aantal getuigschriften, dat ik betwijfel of ge het in eiken dienst wel veer tien dagen hebt uitgehouden. Dienstbode. Kan ik het helpen, Mevrouw, dat de dames als 't ware om mij vechten? Weerwraak. Een touwslager die in zijn ma gazijn veel last van ratten en muizen heeft, laat bij een apotheker eenig vergift vragen om van dat ongedierte bevrijd te worden. De apotheker echter geeft aan den bediende van den touwsla ger de boodschap meè, dat hij geen vergift aflevert, aangezien hij vreest dat diens meester zich zou kunnen vergiftigen. Na verloop van eenigen tijd heeft de apotheker een sterk touw noodig voor zijn hijschtoestel. Hij zend zijn leerling naar den touwslager om het benoodigde touw te koopen, doch de touwslager zegt tot den leerling: meld uwen meester dat ik het verlangde touw niet afgeef, aangezien ik vrees dat hij zich zal op hangen. Groot houden. Een bedelaar vroeg een aal moes. Een weldoener gaf hem een kwartje in de hand en vroeg^ hem drie stuivers terug. De be delaar zoekt in zijn zakken en niets vindende zeide hij: „drommels, ik heb zeker mijn beurs in mijn andere jas laten zitten." Superlatief van spaarzaamheid. Vrouw. Dat is nu de vierde maal reeds dat ge drinkt, dat is dunkt me niets anders dan overdaad en verkwisting. Man. Maar vrouwlief, 't is water en dat kost toch niets. Vrouw. Maar het glas slijt er toch van STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Augustus. Tegeu twee kof- fiehuishouders alhier, is proces-verbaal op gemaakt ter zake van het in hunne gelag kamers ten verkoop in voorraad hebben van sterken drank, beneden de twee liters, zonder de vereischte vergunning. -Zondag 11. is door de politie alhier aangehouden en naar het buis van arrest overgebracht een 47jarigen polderwerker, die in zij li kosthuis van een mede-kost ganger uit eene gesloten kist, welke hij heeft opengebroken, ongeveer f 60 had ontvreemd. Maandag 11. is door de politie aan gehouden en »gesperrt« een Duitscher, als smid werkzaam op de fabriek van den heer J. J. Beynes alhier. Na eene korte woor denwisseling heeft deze colerieke zoon Ger- manjes een kameraad met een ijzeren hamer een slag op het hoofd toegebracht, waar door belangrijke verwonding en bloedstor ting is ontstaan. Voorloopig zal aau dezen driftigen Germaan de gelegenheid gegeven worden over het wederstandsvermogen van. Nederlandsche menschenhoofden te kunnen philosopheeren,terwijl hem later op duidelijke en gevoelige wijze wel aau 't verstand zal gebracht worden dat dergelijke experimen ten, op Nederlaudschen bodem niet die waardeering genieten welke hij zich wellicht daarvau heeft voorgesteld. Vrijdag a. s. zal in de Wilbel- minastraat alhier door den heer E. J. Nij-sen eene inrichting voor onderwijs wor den geopend. Het doel is, volgens het pro gramma, aan de R. K. jeugd eene gods dienstige en wetenschappelijke opvoeding te geven. De jongelieden worden opgeleid voor den handel, de posterijen en andere staatsinstellingen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 6 F W Kehrer en J C C Thierens; G C C Reeser en S P \ran Gulik; H Eekma en J de Bakker; H M v. d. Wateren en M van Alphen; W Konij en C v. d. Raadt; W Koele en H G Woguum; W Jochemsz en G A Lamme. Getrouwd: E J W v. d. Sandt en C F H Boaman; C W de Vos en C B E Hildebrand; J M Frensen en J de Klerk. Bevallen: E Geldorp geb. de Graaf d. M de Winter geb. Heijne d. C Damiaans geb. Vroom d. AM Steenkist geb. Vosshard z. S M A Muller geb. d'Oli- vat z. C Rooijers g«b. Muller z. M F Broekman geb. Kruijer z. MC Wij dom geb. Hessels z. C van Eden geb. Zijlstra d. W M Boersma geb. Huijboom z. S van Vos geb. Brandeis d. MC Harmse geb. Renout d. JA Steffens geb. Overmeijer d. H de Vos geb. Honig z. C Zuurendonk geb. Elffers d. W M Kenselaar geb. van Scliijndel z. G C Schraders geb. Verschoor z. W A E Sparreboom geb. Scheuer z. HG Hemmenie geb. Caris d. E Friedrichs geb. Sten vers z. H Hulsebosch geb. Cremer: d. WC Barger geb. Focke d. M T Cramer geb. van Straclen d. CL Vring geb. Weide z. AM Brüggemann geb. Wesselius z. F G v. Veen geb. Gosewehr z. A Doesburg geb. Koning z. Overleden: J E Zuurendonk 21 j. L. Annastraat; A v. Gelooven 15 mn. d. Pieterstraat; A de Granff 45 j. Gr. Heiligland; D Berendrecht 5 j. z. Hage- straat; HP Help 7 mn. z. Zijlweg; C F v. d. Haak 7 uur d. KL Heiligland; A Farstal 3 mn. d. Houtmarkt; W M v. d. Wel 4 j. d Anthoniestraat; M. G Keijzer 14 j. d. Zuiderstraat; J H Bon 1 mn. d. L. Heerenstraat; JH Martin 2 j. z. L. Margaretha- straat; C Bruinier 68 j. Noorder Schoolsteeg; -—WC Kooijmans 8 mn. z. Drossestraat; A M Bruut 8 mn. d. Oudenweg; J Slobbe 6 mn. d. Meester Lottelaan; J Reijnders 6 mn. z. KI. Houtstraat; M Korangen 57 j. Wed. M Dekker L. Poellaan; P. J. Dirker 23 mn. z. Zomervaart; I J L v. Vueren 7 dg. z. Lom- bardsteeg; C Zwart 2 j. d Kerkhofstraat; C M de Lugt 5 mn. d. Magdalenastraat; E Veldhuizen 20 dg. d. Damsteegje; —LAW Grandia 4 mn. d. K Marga- rethastraat; B Koper 3 j. d. KI. Houtstraat; G Horeman 15 mn. z. Gasthui vest; Een als levenl. aangeg- kind van het vrouwelijk geslacht van H Visser Luiten- steeg; E M D. Timmerman 20 mn. d. Dijkstraat, G Zurendonk 20 j. L. Vlamingstraat; L Scheidier 19 mn. z. Oranjeboomslaan. HAABLSE, 28 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe 9,50; awitte dito f9,50 a 10,75 rogge j 5,45 a 6, haver 3.75 a 4.127s; gerst 5.50 a f5.80 duivenboonen a bruinet), f -,bruin mosterdz akarweizaad fa per 50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -. LEIDEN26 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- f 11 a f 11,50 6 heet. rogge winter- f 8,60 a 9,zomer- 7.50 a 8.10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen/-,a -. - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/i vat lste qual. 57.a 61.2de qual. f.49 a 53.—. SCHIEDAM, 29 Aug. Moutwijn, per ned. van 14,25, Jenever f 19;75, spoeling f 0,60 dito commissie f 0,90 HOORN, 26 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet. tarwe f 11,—, heet. rogge f 38 iheet. gerst g4 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 26,2o a karwijzaad f 12,75, heet. boonen: - heet bruine f gele J heet paardeboonen f a heet. erwten 14, fheet. groene heet. grauwe J heel. witte 200 heet. n. aardappelen 2,50 a 4,— alles per heet.; manden appelen a kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 8 paarden van f 75 tot 240 veulens f a 7 koeien van f 150 tot 240, kal veren van tot 300 schapen van 24 lot 34 85 lammeren van 18 tot 22, 50 varkens van 17 4 25 4 zeugeDvan 30 tot 50 305 biggen van f 5,50 a 10; bokken -.f a -,geiten -.a -. 28 Aug. De prijzen der vette kalveren waren f -.40 a -,80 per kilo, vette koeijen f - a per stuk, vette varkens 50 a 58 c. per kilo. 25 Aug. Aangevoerd koeien van ftot en 830 schapen van f 30 tot 43 per stuk, kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 26 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 20 koeien 180 a 230, 14 nuchtere kalveren 12.a 22, - vette kalveren a 140 schapen J 18 a 28, - varkens f aper kilo, 117 ma- geve dito 14 a 20,7 bokken f 4 a 8, 2 paarden f 75 a 60, 130 lammeren f 12 a 16. ROTTERDAM, 29 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paarden, 1592 runderen, 349 vette- en graskajveren 9 nuchtere kalveren, 937 scha pen of lammeren, 312 varkens, 159 biggen, 3 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waven als volgt: Runderen lste qualiteit 82 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 65 c., schapen 70 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden heter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 ton, 99/16 tonnen, 1131 stukken a I/2 kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f52. ALKMAAR25 Aug. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,—a 11,75 rogge 7,a 7,75, gerBt 5,25 a 6,dito chev. J 6,15 a 7,haver J 4, a f 5,paardenboonen f -,a -,bruine dito 13, a duiven dito f -.kanariezaad 11, rood mosterdzaad 22,25, geel dito a karwijzaad f 12,a 12,50 blauw maanzaad groene erwten -,a grauwe dito J a vale dito 14,— a 15, Witte a 25 Aug. Aangevoerd 575 stapels kaaswegende 136,866 kilo; de prijzen waren voor kleine f 31,commissie- f31,middelbare f32,25, laag6te f 28 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 13 koeien van f200 a 265, 196 kalveren van f 40 a 90, 9 nuchtere dito van f 12 a 20, 1100 schapen f 28 a 42,140 varkens f50 a 60 c. 43 magere 15 a 18 c. per kilo. LONDEN, 28 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2700, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/— a 6/- Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 28 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 537 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qnaliteit 0,82, dito 3de qualiteit 0,74 per kilomelk- en kalfkoeien f 150 a 270, - graskalv. f a 44 nuchtere kalfk 9 a 15, 64 schapen en lammeren 16 a 32, vette varkens 48 a 56 c.; beiden per kilo. biggen f a paarden a PURMEREND, 29 Aug. Kaas: aangevoerd 327 stapels prijs der kleine kaas f 30,50 middelbare Boter 1.05 a 1.20 per kilo. Runderen: aangevoerd 436 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 213 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 71 stuks, prijs f 12 a 28 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 139 stuks, prijs 48 57 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 110 stuks, prijs f 16 a 30 per stuk met stnggen handel. Biggen: aanvoer 225 stuks, prijs f 6 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 3250 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen - eenden a c.kipeieren 4,a 4.25 eendeneieren f per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 29 Augustus 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/j Hongarije, übl. Leening 18675 Goudleening. 6 Italië Obi. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. iu papier (MeiNov.)5 u zilver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/80 3 Rusland, hij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. boitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 I, (Perpetuele) 4 binneul. 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 nu h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/, 1875 5"/o Italië. Zuid-llal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Gnasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riasckk Wiasma 5 JRumenie Asndeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aaud t, Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 EREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats!. 18544 1860S 1864 1864 1866 prolongatie 3'/j Rusland. Geldkoers, 5 6 pot. geuoteei de koes 67?/s 8U/s 102 V, 94 <1, 80'/s 82>/s 641/, 65»/8 58'/.s 97>/s 74 877/5 29 45 i/i 613/s 27'/s 26 ll1/, 913'i« 86 111 303/4 147/, 11"/.. U7 V, 150 1147a 68 »f, 146 14474 197, 517, 51'Vis 121 48 827, 82 847, 601/, 597, 637a 1661/, 387, 139 105Vj 110 1017a 857a 977a 101 110 150 128 1261/., POET SAïD, 29 Augustus. Arabieren tastten gisteren-avond de Engelsche stelling te Cassassin aan. Zij werden afgeslagen met verlies van veel manschappen en elf kanonnen. De Engelschen verloren 120 man. ISMAïLIA, 29 Augustus. Mahmoud-Eehmi, heden in het hoofdkwartier in verhoor geuomen, zeide, dat veel tuchteloosheid en ontevredenheid in het leger van Arabi heerschte. ATHENE, 29 Augustus. Gisteren-middag vielen de Turken de Grieken aan langs de geheele grens bij Zorbasa en Degani. Het gevecht duurde heden voort. PAKIJS, 29 Augustus. De minister-president heeft den Raad medegedeeld, dat de tijdingen uit Syrië beter luiden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3