MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Verzoening. Allerlei. Fransche koloniën enz. hebben plaats gehad, tot uitkomst ge yen, dat voor de bevolking der aarde het cijfer van 1434 millioen wordt verkregen. Voor China verkreeg men 350, in plaats van de 405 millioen van de voorlaatste berekening en opgaaf. De 1434 m. zijn verdeeld als volgt: Europa (zonder IJsland en Nowaja Semlja) 337,743,400, Azië 795,591,000, Afrika 205,833,360, Amerika 100,415,400, Australië en Polynesië 4,232,000 en het Poolgebied 82,500. Op een vierkante kilom. komen gemiddeld in Europa 34, in Azië 18, in Afrika 7, in Amerika 2.6 en in Australië 0.5 menschen. De heer Van der Gaut (firma Wam- steeker) te Amsterdam, die verleden jaar een aanklacht wegens oplichterij indiende tegen Jan netje Struijk bij den officier van justitie te Am sterdam, waaraan geen gevolg werd gegeven, heeft nu zijn aanklacht herhaald bij bet parket te Rotterdam. Van Texel schrijft men aan de Amst. Ct. Het laatste woord den laatsten groet van wanhopend schipbreukeling vindt men dikwijls in een flesch; dat laatste woord heeft voor betrekkingen en ook voor reeders en assu radeuren groote waarde, maar kan ook waarde ebben tot redding van in nood verkeerenden, e flesch drijft aan of wordt opgevischt. De vinder uieent belangrijke tijding te hebben en spoedt zich naar een deskundige. Van zulk een flesch wordt echter een schandelijk misbruik gemaakt, door ze e vollen met valsche tijdingen. Zulke nare grap penmakers beseffen zeker niet de nadeelige ge- volgen, welke hun lichtzinnige handeling kan ebben. Heden was weder eer. onzer kustbewoners e s'acktoffer van een dier „grappenmakers". De m?n. v°nd op strand een flesch, waarin een ge- ec ritt lag. Geen vreemde talen machtig, spoedde ij zich met zijn vondst naar een letterkundige, le op een afstand van drie uren woonde. Hij meende iets belangrijks te hebben gevonden; mis- M! ien een schip in nood, dacht hij, want het a juist zoo gestormd en op zijn strand was 6 branding zoo hevig geweest 1 Misschien was er nog redding aan te brengen; de brief was nog oo droog! Doch, helaas! welk een neerslaande ^'werking had de vertaling, 't Was een lafheid u een paar dronken passagiers van een Duitsch oomschip. Om die te hooren vertalen had de ®n zes uren geloopen! Waarlijk, gezagvoerders ^ouden in hun eigen belang handelen, indien zij zu ke handelingen op hun schepen verboden. voorz'tting van den hertog p'sstminster is dezer dagen te Londen een ookverminderingsbond" (Smokè Abatement In- a ïtutej opgericht. Deze Bond is de vrucht van de geslaagde pogingen der tot hetzelfde doel reeds zame com<nissie en der door haar op touw gezette tentoonstellingen. De Bond wil io den roo van steenkool en andere brandbare stoffen rac en te verminderen, ten einde den damp- -i)g zoo zuiver mogelijk en voor het zonlicht uoordrmgbaar te houdeD) en 2o de ergt.rlijke wisting van kool en vele nadeelige gevolgen n overtolligen rook tegengaan. Hij zal daartoe n er anderen kachels, fornuizen, ovens, gas- r?n ®rs enz-> die zuiniger branden, algemeener u' ('oen worden, ze bij wijze van proefneming ju fabrieksteden in gebruik geven en door geschrif ten en lezingen het publiek in dezen inlichten. Het lidmaatschap kost 12 s'jaars. Sedert eenigen tijd is in Duitschland een beweging ontstaan ten gunste van het uit sluitend dragen van wollen kleederen. Zij is uit gegaan van den Zuid-Duitschen geleerde Dr. Jager. Diens aanhangers dragen niet anders dan wollen onder- en bovenkleederen, en volstrekt geen linnen goed. Van verschillende z(jden is over deze kleeding een afkeurend oordeel uitgesproken en men heeft zich niet weinig vroolijk gemaakt over de Wollen- menschen, zooals zij genoemd werden. Thans wijdt de Berlijnsche geleerde Dr. Niemeyer, in het tijd schrift Aertzliche Sprechsttinden, een af keurende, maar waardeerende studie aan de kleedingsme- thode van Dr. Jager. Hij acht het dragen van wollen kleederen op het bloote lichaam, zoowel uit het oogpunt van reinheid als voor de gezond heid, schadelijk. Maar daarentegen acht hij het een voordeel van de Jagersche methode, dat zij het aantal der over elkaar gedragen kleederen vermindert en de gesteven overhemdsborsten en boorden, die de uitwaseming belemmeren, verwerpt. Als tweede en desnoods derde kleedingstukken en als voering verdient wol de voorkeur boven alle andere stoffen. Maar bij de kleeding spelen de verschillende gestellen, gewoonten en liefheb berijen een zoo groote rol, dat onmogelijk bepaald kan worden wat voor allen dienstig is. Gevechts-telemeter vanTimmerhans, Bij den heer Coult, Rue du Lac 62 te Ixelles les Bruxelles, is een door den Belgischen kapitein Timmerhans uitgevonden gevechtstelemeter ver krijgbaar, berustende op de waarneming van het verschil van snelheid van het licht en het geluid bij het vallen van een schot. Aangenomen wordt daarbij, dat het door oefening zeer wel mogelijk is een wijzer met de hand nauwkeurig in ééne seconde 360° rond te draaien. Slaagt men hierin, dan geeft de telemeter dadelijk in meters den afstand van het vuurwapen waaruit geschoten werd. Ter opsporing van de kostbaarheden des heeren Bosch, door de „millioenen-juffrouw zoogenaamd verstopt, heeft de justitie die dit alles behalve als een „aardigheid" toont op te vatten een langdurige huiszoeking bij de familie Struijk te Apeldoorn gedaan, doch zonder iets te vinden. Volgens een nader bericht uit Ma 1- uaoë heeft de epidemie aldaar een zorgwekkende uitbreiding verkregen. In de afgeloopen week hebben zich 994 gevallen voorgedaan. De hier onder begrepen gevallen van dyssenterie waren in vergelijking met de voorafgaande week 100 percent meer. Het aantal sterfgevallen was sinds dien tijd met 50 percent vermeerderd. De scholen zqn gesloten. Er worden liulplazareths opgericht. Te Milaan is een onweersbui geval- len, waarbij wind en regen zoo herig waren dat het verkeer gedurende een half uur totaal' ge stremd was, de straten geleken stroomen, de passage „Vittorio Emanuele" liep onder, en het van den Dom afkomende water vormde ware watervallen. Omtrent de te Salem in 't President schap Madras door fanatieke Hindoes gepleegde gruwelen, schrijft een ooggetuige: Op onze door— rit door de plaats zagen wij verschrikkelijke dingen, die de in Bulgarije gepleegde gruwelen nog te boven gaan. Een muzelmansch kinderlijk lag daar, van de armen beroofd en de ingewanden kwamen, ten gevolge van een bijlhouw te voor schijn. Een weinig verder zagen wij rompen van Mohamedaansche mannen en vrouwen. Aan alle kanten lagen lijken en de huizen stonden in brand. De voornaamste moskee was bijna met den grond gelijk gemaakt, de rijke sieraden en candelabres waren vernield. In de putten lagen doode varkens en lijken van Mohamedaansche kinderen dooreen geworpen. Volgens den berichtgever van the Times, is het voorgevallene uitsluitend aan godsdienst haat te wijten. De Mohamedanen maken slechts een twaalfde gedeelte der bevolking uit en de Hindoes schijnen de aanvallende partij geweest te zijn. .Natuurlijk heeft de zaak overal Onder de Mohamedanen groote gisting gewekt en men vreesde, dat zonder onverwijlde krachtdadige maatregelen in tal van andere steden onlusten zouden plaats hebben. Te Salem deden de troepen nog voortdurend de ronde door de straten. In een paardenspel te Asnières was Dinsdag-avond de voorstelling in vollen gang, toen het publiek op een nommer buiten het pro gramma vergast werd. Toen de clowns en een snel voetige equilibrist bezig waren over zooveel paar den te springen, werden zij plotseling opgevangen door eenige gendarmen, die de kunstenmakers achter slot en grendel brachten. Het was namelijk de politie ter oore gekomen, dat het drietal niet alleen vlug met de trapeze wist te werken, maar ook handig in het inbreken was. Twee maanden geleden hadden zij nog te Pantin een huis leeg gestolen. Te Benficklin, in Texas, zijn veertig menschen verdronken bij een overstrooming ver oorzaakt door een waterhoos. Een oud en eerwaardig gebruik, het toelaten van de armen op het graanveld om aren te iezen na den oogst, is bij streng edict in ver scheidene Engelsche graafschappen afgeschaft. Het land wordt thans zorgvuldig afgeharkt; en met het opruimen van hetgeen er daarna nog mocht zijn blijven liggen, belast de boer zijne varkens. Zóó gedrukt is de toestand van den graanbouwer geworden, dat het geen korenaar meer lijden kan. Over den „Morgen wee kruf,7 voor komende in Wagners's Parsifal, die vijf regels beslaat, heeft een zijner bewonderaars, de letter kundige Edmond von Hagen, een verklaring ge schreven, die twee-en-zestig bladzijden beslaat. Dat er iemand bestaat, die zoo iets schrijft, mag verbazing wekken; deze wordt evenwel overtroffen door de ontdekking, dat er iemand is, die ze gelezen heeft. En dit moet toch waarschijnlijk het geval zijn, daar de Köln. Ztg. een overzicht van deze brochure geeft. Aldus de Arnh. Gt. De heer D. ging dezer dagen te Va- renne Saint-Hilaire (Frankrijk) naar den trein, toen hij midden op den weg een krokodil zag, die dreigende kreten aanhief. Vol schrik keerde hij terug en riep eenige vrienden te hulp, die zich met geladen geweren naar de aangewezen plaats begaven. Het monster bewoog zich en schreeuwde aldoor. Op een gegeven teeken knalden acht scho ten en verscheidene kogels troffen den krokodil, waarop de moedige jagers tot hunne verbazing tmee katten uit zijn bek zagen springen en in allerijl wegloopen. De krokodil bleek opgezet en door eer.ige kermislieden, die hunne kunsten in het plaatsje kwamen vertoonen, daar voorloopig neergezet te zijn. Aan den heer G. M. Bos, firma Bosch, win kelier in goud- en zilverwerken te Amsterdam, op wiens aanklacht Jannetje Struijk door den straf rechter wordt vervolgd, is door de rechtbank te Amsterdam provisioneele surséance van betaling verleend. Voor eenige dagen is een neger in een circus te Cannes (Frankrijk) op het oogenblik, dat hij in een hok met vijf leeuwen trad, om daarmede zijne gewone kunsten uit te voeren, uitgegleden en gevallen. De leeuwen besprongen hem onmid dellijk, en toen men er eindelijk in slaagde hem uit hunne klauwen te verlossen, hadden zij hem reeds zulke wonden toegebracht, dat hij, naar het hospitaal vervoerd, spoedig den geest gaf. De op schudding en ontzetting onder de talrijke toe schouwers was onbeschrijflijk. Volgens de Diritto, is door den Minis- ter van openbaar onderwijs in Italië aan Z. M. verzocht de schorsing van Professor Sbarbaro (die den Minister Baccarini in het aangezicht spuwde) tot 6 maanden te verminderen en tevens kwijt schelding van de maand arrest, hem door het Hof te Rome opgelegd. Het eerste verzoek is reeds toegestaan. De lang miskende aardwormen zijn nu ook gebleken een bizonder lekker hapje te zijn, en niet alleen voor visschen. Eenige Fran- sche lekkerbekken hebben onlangs de proef daar van genomen. De wormen werden eeist in azijn gelegd, waar zij den vermaarden plantaardigen mest kwijt raakten, vervolgens in deeg gerold en in eer oven gezet, waar zij een smakelijke gele kleur kregen. Vijftig gasten waren bijeengekomen om het nieuwe gerecht te proeven. Zij waren al len er over opgetogen en verklaarden, dat de liefhebbers van slakken die smakelijke diertjes ze ker voor wormen zouden laten staan. Nu, de gustibus non est disputandum. Het gar.sche geheim om het leven te verlen gen bestaat daarin, om het niet te verkorten. Het vermogen om volhardend en onver moeid te werken is wel niet hetzelfde als talent, maar kan het toch bijna vervangen. Het ligt in den mensch hart te krijgen voor datgene, waarvoor hij zich reeds moeite heeft getroost. Bemint gij het leven, verspil dan den tijd niet, want daarvan is het gevormd. - Het leven is eene bloem, de een besproeit haar met wijn, de ander met tranen; toch bloeit zij in het laatste geval soms het best. Wanneer de arbeider de waarde en de eer van den arbeid bevat, wanneer hij begrijpt, dat niet hij alleen, maar dat allen tot arbeiden veroordeeld zijn, dat hij om het werk, door hem verricht, niet minder dan anderen, maar voor God dege lijke is van al zijne medeburgers, als van den anderen kant de meer door de fortuin begunstigde hem niet afstoot, maar zich tot hem aflaat, hem niet door hardvochtigheid verbittert, maar door goedheid verteedert, hem in zijn nood niet af wijst, maar door liefdegaven ondersteunt, hem in één woord geeft wat recht en billijk is, gevuld is dan de klove, welke beide partijen tot dus verre scheidde, dan is het terrein geëffend en armen en rijken zullen elkander ontmoeten, el kander de broederhand toereiken. Een nieuwe naam. Gedurende de glanspe riode der beroemde zangeres Henriette Sonntag, zou een vader, die met het talent voor zang zijner dochter dweepte, een engagement sluiten met een concertgever. De man verlangde een bui tengewoon hoog salaris en motiveerde zijn eisch met de woorden: ik kan dit honorarium met recht eischen, vermits mijne dochter weldra met mejuf frouw Sonntag gelijk zal zijn; ik ben hiervan zoo zeker dat ik mijne dochter nu reeds met recht Mejuffrouw Zaterdag kan laten noemen. Opheldering. Toen de Graaf d'Alets zich eens te Lyon ophield, werd hij bij den luitenant van politie gebracht, die hem niet kende. De luitenant ontving den Graaf op minder beleefde wijze en vroeg hem: Ge komt van Parijs, mijn vriend, wat zegt men daars" „Niet altijd de waarheid." „Zoo, maar wat is het algemeen gerucht? „Dat van karren en rijtuigen." Ik vroeg u wat voor nieuws er is?" „Dop erwten." De luitenant verwonderd dat men hem aldus durfde antwoorden vroeg eindelijk: „hoe heet ge, mijn vriend?" „De gekken te Lyon noemen mij mijn vriend, maar te .Parijs noemt men mij den Graaf d'Alets. Muzikaal. Op de Berlijnsche beurs spraken onlangs twee heeren over Parsifal, de nieuwe opera van Wagner, en waren het over de meer dere of mindere muzikale verdiensten van het stuk oneens. „Och wat weet jij er van!" roept de een eindelijk uit, na eene langdurige woordenwisse ling. „Je weet niet eens wat een goed accoord is!" „Ja, dat weet ik wel," was het antwoord: „vijf-en-twintig percent." Recensie van een pas verschenen boek. Het werk bevat veel nieuws en veel goeds. Doch het goede is niet nieuw en het nieuwe is niet goed. Gegrond motief. Beschuldigde. Mijnheer de president, ik kan onmogelijk genoegen nemen met mijne rechters. President. Waarom nietr.Be- schuldigde. Zij zijn allen mijne persoonlijke vij anden, want ze hebben mij reeds vijfmaal ver oordeeld. Slagvaardig. Een Griek en een Turk waren eens aan 't redekavelen over de voortreffelijkheid hunner natie. De Griek, die bewijzen wilde, dat de zijne alle andere overtrof, zeide: „dat al de wijzen en wijsgeeren van Griekenland waren uit gegaan." „Dat is waar," antwoordde de Turk, „want men vindt ze er tegenwoordig niet meer." A propos. Twee leegloopers ontmoetten een boer, die in 't land bezig was met zaaien. „Zaai jij maar vriend," sprak de een, „wij zullen de vruchten van je arbeid wel plukken." „Nu, dat kan wel gebeuren," antwoordde de landbouwer, „want ik zaai hennep." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 2 Sept. Het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raad huis alhier, is in de vorige maand bezocht door 900 betalende en 923 niet betalende personen. Door B. en W. is beslist, dat de aanneming van brandstoffen ten dienste van verschillende gemeente-inrichtingen tot ulto. Juni 1883 wordt gegund: lange turf aan den heer J. C. C. Overakkerfirma A. Overakker en Zoonvoor 2796/i0o cen^ per dubb. HL.; zware korte turf a 60 cents, 2de soort id. a 50 cents per dubb. HL., aan den heer Jvan Koningsbruggen grove Engelsche steenkolen a 0,86, en Rhurkolen- gruis a f 0.56 per HL. aan den heer >S. Bmijns Jr. De persoon, van Reenen genaamd, die zich onlangs ten huize van den heer C. Prins SznFrederikspark alhier, aan diefstal en inbraak schuldig maakte, is gisteren door het Gerechtshof te Amster dam tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. De heer J. Spaanhoofd eener open bare school alhier, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor veertig jaar tot on derwijzer werd aangesteld. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Verschillende stukken van gouden oorbelletjes. Twee duimstokken. Ben geruite doek. Twee schoentjes. Een jasje. Een Pr. kerk boekje. Een entouseas. Een ijzeren zeeppotje waarin eieren en eenig geld. Een sponzendoosje. Een witte zakdoek met rooden rand. Een pet. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terng te hekomen bij de dames Smit, Jansstraat No. 32, een beursje met zilveren montuur, waarin eenig geld. Bij den heer de Wilde, Raamvest No. 11., een zwartharig hondje. In de tramwagens achtergelaten: Een sigarenkoker en een reiszak. Negen-en-twintigste Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 3 Sept. 1882, des middags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1, Pas redouble, Zulich. 2. Ouv. Roza- munda, Schuberth. 3. Hulde aan Londen, wals, Kühner. 4. Pant, le secret de la reine, Thomas. 5. Marche héroique, Leurmans arr. M. H. Muller. 6. Fant. champêtre, Baudonck. 7. Fant. une corbeille de fleurs, Ilodolphe HAARLEM, 30 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 16 koeien, verkocht 14 voorf 130 a 240; 9 stier; verkocht 7 voor f 90 a 120, 2 vaarzen, verkocht voor f 100 a 120 pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a ,10 nuchtere kalveren, verk. voor /9a 17, 103 schapen, verk. voor f 20 a 32 lammeren, verkocht voor f a biggen ver kocht voor f a varkens, verkocht voor a c. per V, kilo, 2 paard tot f 70 a 90. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 117 stapels kaas, 14400 stuks, wegende 28619 kilo hoog ste prijs f 30.middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 1 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 14,50 Jenever 20,Amsterd. proef f 21,25; Spoeling f 0,70 dito) commissie f -,80. GOUDA, 31 Aug. Kaas f 30 a 32,— le qual. fa, 2e qual. f 25 a 29 zware hooger in prijs aangevoerd 132 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 a f 1.50 der weiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug AMSTERDAM, 30 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 178 vette kalveren1ste qual. f 85,2de qual. 0,75 per kilo, 11 graskalf ƒ16 a 30,28 nuchtere kalveren, 10 a 16, - schapen en lammeren f a 119 vette varkens 50 a 56 c. per kilo. LONDEN, 31 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 900, Schapen en Lammeren 4,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/- a 6/-, Zwijnen 4/- a 5/-. HOORN, 31 Aug. Ter waag gewogen 326 stapels kaas wegende, 9 2806 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 31,50 oor kleine, en voor hooikaas fcommissie f 31,50 middelbare, f LEIDEN, 1 Sept. Op de heden alhier gehoudea veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a stieren 48 a 260, ossen f a -, melkkoeien f 160 a f 267, kalveren dito 196 a 330, vare dito f 96 a 228, vette dito i 178, 305, graskalveren f 20 a 56, vette 32 a 76, a nuchtere dito f 8,a 18, vette schapev 24 a 48,weide dito ƒ17,a 28,lammeren magere varkens f 16 a 37, biggen f 6,a 13 BEURSBERICHTEN. Amsterdam 1-September 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s v u 8 u n 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl, in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 18 6 9 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Ohl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4y, 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 3y, pet. LAATS TE BERICHTEN. DUBLIN, 1 September. Heden zijn 300 officieren der politie van Dublin door de overheid ontslagen, omdat zij hebben deel genomen aan een gisteren-avond belegde samenkomst, waarin resoluties zijn aange nomen houdende de uitdrukking hunner ontevredenheid met en de houding ai keu rende van de hoofdofficieren der politie. De politie-stations zijn door militairen be zet. Er heerscht groote agitatie. Het ont slag ook der meeste manschappen der po litie wordt verwacht. Het stedelijk politie korps vormt een afzonderlijk korps gen darmerie, hetwelk den naam draagt van Royal Irish Constahlery. De Onderkoning heeft in eene proclamatie een beroep op de burgerij gedaan om een vrijwillige po litie te vormen, ter vervanging van de ont slagene ambtenaren. Reeds zijn 400 perso nen tot de vrijwillige politie toegetreden. KONSTANTINOPEL, 1 September. De Porte heett besloten de punten in geschil aan de Grieksche grenzen te doen ontrui men, mits de Grieken er in toestemmen dit gebied neutraal te verklaren. ATHENE, 1 September. Engeland's ge zant heeft bij onze regeering krachtig aan gedrongen op maatregelen om de vijande lijkheden aan de grenzen te doen ophouden. genoteei de koes 6713/le 8D/S 1026/s 94-/8 SO3/, 827e 657, 537), 963/4 747, 88 293/ie 447, 617, 277i, 267, H'/i, 10'3'15 837, lll7/i« 11773 81 1574 Hl7i6 1177, 150 1147, 69 146 1447, 207, 5113/i« 121 4874 82'/4 82 843/4 803/16 597, 637, 170 393/, 141-7, 10574 1097, 10173 953/, 9774 103 110 150 128 128

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3