MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Een merkwaardig verschil. Allerlei. Kerknieuws. De Haagsche gemeenteraad loopt in het geheel niet losjes over de dingen heen. Daar aan zou menige zusterstad een voorbeeld kunnen nemen. Zoo werd dezer dagen o. a. voorgesteld om ter herinnering aan het vele wat de overle den burgemeester Gevers Deynoot voor de ge meente had gedaan, een steen in het raadhuis te plaatsen. Met onverdeelden bijval werd dat voor stel ontvangen. Maar waar de steen te plaat- «In de raadzaal zeiden sommigen, neen! Nepen anderen, „in de vestibule" dat is de aan gewezen plaats, daar krijgt hij het karakter van een hulde der burgerij. Velen begrepen echter niet goed hoe een gedenkteeken, bij besluit van den raad opgericht en uit de gemeentekas, dus door de ingezetenen bekostigd, dat karakter kon ver krijgen alléén door de plaats waar het werd op gericht. Vervolgens werd bediscussiëerd hoe het opschrift zou luiden. Volgens het voorstel zou het zlJn //Hulde aan" enz. Breedvoerige redeneeringen o^er dat kardinale punt, daar door velen dat //hulde aan" als niet noodzakelijk werd beschouwd. Lr werd beweerd, dat reeds het feit der plaatsing een hulde was en de opzettelijke vermelding een pleonasme (een dubbele porte-brisée) zou zijn. legen die spitsvondige redeneering was zoo maar aanstonds geen argument aan te voeren, maar ten angec leste, na heel wat gebabbel, wisten de voor standers er wat op te vinden en betoogden, dat als men „hulde aan" wegliet, het nageslacht zou meenen dat het stadhuis een kerkhof was en Gevers Deynoot daar ter plaatse begraven was. Dat argument gaf den doorslag en .„hulde aan" enz. werd behouden. Nu kwam echter nog een gewichtig punt, nl. of de voorletters van den overledene al of niet op den steen zonden worden gegrifd. De vergadering achtte dat zoo'n gewich- !ge zaak dat ze besloot de beslissing daarvan tot een volgende bijeenkomst aan te houden, om er nog eens rijpelijk over te kunnen nadenken. I I!1 j6 a a 8e tien dagen van Augus ts bedroegen de ontvangsten vau het Suez-ka- taal 1.800.000 franks. Het totaal-bedrag voor Augustus is 4.100.000 fr. Van de Engelsche u°r ogscliepen hebben tot dusver slechts twee ransportschepen de rechten voor de doorvaart en e "ggelden betaald. De rechten voor de 71 overige u'rogsbodems en transportschepen, f 900,000 be- ragende, zouden in 't begin van September vol len worden. In 't vervolg zullen deze vaartuigen, even als alle andere schepen, de rechten bij het m varen van het kanaal voldoen. De welbekende heeren hofste de Rozen- e.j?' uakij Haarlem, heeft te Amsterdam in veiling opgebracht f18,902. Tweehonderd m i 11 i o e n mark b ij e 1- aar te bedelen is gewis geen kleinigheid, zegt '?c Gewerbe Zeitung-, maar toch ziende ui sche vagebonden er kans toe. De directeur er groote Rijksgevangenis te Zwickau, de geheime egeenngsraad d'Alinge, heeft dit dezer dagen te res en in de algemeene vergadering der ver- vnmf'n^en t0t 'lulpver3chaffing aan ontslagen ge- ^eJlen' °P grond van onbetwijfelbare feiten ge oond en bewezen. Volgens hem is 't aantal an< oopers en bedelaars, die het Duitsehe rijk uagehjks doorkruisen, te stellen op 200,000. 1 0 schat het minimum van ontvangst per dag °P een 1 mark 70 pf, het maximum op onge- veer 4 mark. Dit geeft alzoo een gemiddeld be- 1'ag van ruim 200 mill, mark'sjaars. Het Duit sehe volk, dat die 200 mill, aan vagebonden wegwerpt, heeft daarentegen in het jaar 1880 niet Heer dan 76 millioen premiën voor levensver zekering uitgegeven en levert dus, zegt het aan gehaalde blad, het beschamend bewijs, gedach teloos meer over te hebben om bedelaars den kost te geven, dan voor eigen betrekkingen te zorgen. Of de gevolgtrekking juist is, zouden wij niet durven beweren, maar de opmerking is in ieder geval niet zonder vernuft. Op de scheepswerven aan de Clyde, waar de arbeiders het werk staakten, heeft men nu een aantal Duitsehe werklieden in dienst ge nomen om de onderhanden zijnde bestellingen af te maken. Dezer dagen kwam te Govan de eerste partij van vijftig aan. Zij zijn onmiddellijk onder bescherming der politie gesteld. Ook een honorarium. Een dokter te Oregon, die het kind van een Indiaan had be handeld, werd door dezen dood geschoten, omdat het kind stierf. Drie luchtballons voor militaire doeleinden, de Talisman, Saracen en Crusada, worden met toebehooren van Woolwich naar Egypte gezonden ten dienste van de Engelsche troepen aldaar. Voorts worden nog verscheidene krijgsbehoeften ingescheept, o. a. 300 raketten, op welker toezending Wolseley en Seymour sterk aandrongen, daar zij het beste middel zijn om de paarden der Egypt,enaren eu Bedouïeneu spoedig onhandelbaar te maken. Ook in het Duitsehe leger begint men meer en meer de aandacht te wijden aan het gebruik van luchtballons bij krijgs- operatiën. Eerlang zullen eenige voorname staf officieren proeven daarmede nemen. Een onlangs genomen proef mislukte door het scheuren van den ballon. Als afdoend middel tegen slaapwan delen wordt de raad gegeven hen, die er aan lijden, bij het naar bedgaan rolschaatsen onder <le voeten te binden. in de kerk Saint Pierre de Chaillot te Parijs, heeft Zaterdag Mile Bertha von Rothschild dochter van baron Karl von Rothschild te Frank fort, welke jonge dame met prins Alexander van Wagram verloofd is, het H. Doopsel ontvangen. Maandag deed zij hare eerste h. Communie in de kapel van het Aartsbisdom. Te Paler mo is dezer dagen een formeele strijd geleverd onder de leden van de achoone sekse. Een tweetal kregen woorden en spoedig waren er anderen bij, die de partij voor de eene of voor de andere opnamen. Het bleef met lang bij woorden, er werden duchtig klappen uitgedeeld met de meest primitieve wapens, zooals bezems, potten en pannen en dergelijke. Vijf vrouwen werden ernstig gewond van het slagveld gedragen en de troepen moesten tusschenbeide komen om de vechtende Eva's kinderen te schei- den. De strijd duurde meer dan twee uren. De zoogenaamde millioenenjnf- frouw prijkt thans in was in het Panopticum te Amsterdam. Hetduiken in zee in den omtrek van de Adder is weder begonnen. Te Schevenin- gen waren gisteren een marineschip en twee schok kers te zien op de plaats waar de Adder ge zonken is. In het Charlottenburger-Westen dte Berlijn is dezer dagen een nieuw observatorium geopend, vanwaar men een heerlijk uitzicht heeft op de stad en goede instrumenten vindt om den sterrenhemel gade te slaan. Het blijft den gehee- len nacht open. Omtrent het ongeluk van den spoor trein van Colmar naar Freiburg, wordt nader be richt, dat het ontsporen veroorzaakt werd door telegraafpalen, die bij een onweder omver gewor pen en op de rails gevallen waren. Er bevonden zieh 1200 personen in den trein. Het aantal dooden bedraagt 50, zooals reeds gemeld is, dat der gewonden is nog niet op te geven. Negen waggons werden geheel verbrijzeld. Het Fransche wetboek, de Code Napo leon, is in het Chineesch vertaald door Prof. Bil- lequim en te Peking uitgegeven in 38 deelen. EenkrijgsraadteToulonheeftonlangs een merkwaardig vonnis gewezen. Hij veroordeelde namelijk den marine-luitenant de la Blaudière tot zes weken gevangenis en verwijdering uit het offi cierencorps en wel wegens onwettige afwezigheid. De luitenant kan deze straf echter niet meer de ren, want hij is voor drie maanden op een plei— ziertochtje in zee verdronken. Zijn lijk heeft men echter nog niet gevonden en dientengevolge is de militaire autoriteit niet in 't bezit van een „acte de dèces." Daarom had men hem niet van de lijst kunnen afvoeren en luitenant de la Blaudière moest over de drie laatste maanden zijn tracte- ment toegekend worden en op de ranglijst avau- ceeren. Men wist zich niet beter te helpen dan hem wegens onwettig uitblijven te voroordeelen en te verwijderen, anders ware de verdronken lui— teant ongehinderd zijn tractement toegekend ge worden en was hij voortgegaan met avancement te maken. DoordeAmerikaanschebladenwordt het verschijnen aangekondigd van een werk, ge titeld: „Hulde van de burgers van Sersey aan de nagedachtenis van Generaal Garfield". Van dit boek dat een meesterstuk van drukwerk zal zijn, worden slechts twee exemplaren gedrukt, een voor Mevrouw Garfield en een voor de Koningin van Engeland. Te Iloilo op de Philippijnsche eilan den sterven, volgens een telegram uit Marseille van 1 September) dagelijks omstreeks 300 men- schen aan de cholera. Sedert 14 dagen maakte de ziekte 4550 slachtoffers. Men vraagt raadgeving, maar men houdt er niet op aan om goeden raad te ontvangen, integendeel goede raadgevingen hinderen dikwijls. Het is voor een redenaar soms lichter, eene vergadering dan een individu te overtuigen. In de gansche wereld is strijd eu lijden, slechts op Golgotha is vrede en zaligheid. Die op kleinigheden acht geeft, zal in kor ten tijd volmaakt zijn. Velen zouden gaarne groote dingen doen, doch zij veronachtzamen de kleinig heden. Die het kleine niet acht, is het groote niet waard. Voor 't hart bestaat geen minst of meest. Dood is de geguillotineerde moordenaar, dood de zelfmoordenaar, dood de onder 't vloe ken gestorven godloochenaar, dood de in het zondig vermaak plotseling overledene, dood de op den weg gestorven vagebond, dood de in het gasthuis overleden verkwister, dood is het kind, 't welk niet eens wist dat bet leefde, dood is de jongeling die zoo vreugdevol in de toekomst zag, dood het meisje dat men bij eene ontluikende bloem vergeleek, dood is de grijsaard, die tot de uiterste grenzen van het leven kwam, dood de beambte, die getrouw in zijn dienst stierf, dood de soldaat die in den strijd door eene vijandige kogel getroffen werd, dood de zieke die reeds lang in het sterven eene verlossing van zijn lijden zag, dood de men- schenvriend die zijn leven opofferde om dit van anderen te redden, dood de Zuster van liefde die zooveel stervenden de oogen heeft gesloten,— dood de geloovige Christen die met het kruisbeeld op de lippen den geest gaf, dood de marte laar die zijn leven voor den Heiland gaf 1 Doch welk een merkwaardig verschil van de wijze waarop men uit dit leven scheidt, om voor Gods rechterstoel te verschijnen. Bij ondervinding. Als ge twee vroolijke dagen wilt hebben, mijnheer Goudbergen, koop dan een huis; den eersten dag verheugt ge u in het aan gename gevoel eigenaar van een huis te zijn eu den laatsten dag zijt ge verblijd omdat ge 't weer verkocht hebt. Voorzichtig. A. Hebt ge het nieuwe treur spel reeds gezien? B. Neen, ik ga uit principe, nimmer naar een treurspel, dat ik nog niet ge zien heb. Een goede raad. Gast. Kastelein, een half glas Beiersch. Kastelein. Een half glas geef ik niet, wacht tot ge een vol glas verdragen kunt. Verstrooid. Vreemdeling. Kellner, geet me den reisgids. Kellner. Die is in handen, mijnheer, wat wenscht u te weten Vreemdeling. Ik wil eens nazien hoe laat de trein van 6.25 naar Amster dam gaat. Te nederig. Minister. Neen ik zal niet in den salonwagen, doch eerste klasse reizen. Burgemees ter. Maar Excellentie, als u eerste klasse reist, dan is mijne plaats immers in den veewagen. Op 't examen. Professor. Hoeveel coalitie- oorlogen werden er tegen Frankrijk gevoerd'' Candidaat. Vier. Professor. Heb de goedheid ze te noemen. Candidaat. De eerste, tweede, derde en vierde. Eene briefwisseling. Geachte heer! Wan neer ik deze letteren tot u richt, dan geschiedt zulks in de overtuiging, dat mannen, in tegen stelling van vrouwen, alles meer objectief en vrij van vooroordeel opvatten. Nochtans wil ik aan den wensch mijner echtgenoote gaarne voldoen. Mijne vrouw namelijk heeft sir.ds geruimen tijd bespeurd, dat uwe echtgenoote, wanneer zij de mijne ontmoet, niet het eerst salueert. Gij zult mij dus zeer verplichten, wanneer ge in dit geval uwen invloed laat gelden en uwe vrouw aan het verstand brengt, dat zij voortaan die achting aan de mijne betuige, welke zij, onze maatschappelijke positie in aanmerking nemende, aan haar ver schuldigd is. Met collegiale hoogachting: van Piekeren, Hoofdcommies bij het dep. van bin- r.enl. zaken. Antwoord. Zeer geachte heer! Ik ben in het bezit uwer geëerde letteren, doch ik moet u tot mijn innig leedwezen berichten, dat ik niet in staat ben uwen wensch te vervullen, aangezien ik even zeer onder de pantoffel zit als UE. Met collegiale hoogachting: van Vled- deren, commies bij het dep. van binnenl. zaken. BUIIG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Steenbergen en S J Kfaasing; J Soellnart en J I Sunnotef; J Hopkes en B M Zachte, D de Geus en G Kion. Getrouwd: D Limper en M M Verdonck; J C Sleeman en A J Moletoor; J I Graaman en J I van Haren; J Boerrigter en M Muuff; J Klein en D Asma; J Serné en M P TeUnisse; H van Hoof en A Geerts. Bevallen: J E Vork geb. Reinders z. J Walig geb. Proier d. E Molitoor geb. Lieder z. HG Boerde en Brohm d. J M de Graaf geb. Hogaarts z, A van Heeringen geb. Potma z. W Zomerdijk geb. Oorthuis z. G Jonker geb. van Santé d. G Stel- man geb. Peltenburg d. C Sijpestein geb. v. Leeuwen d. J Krom geb. Klijn z. C B van Duffelen geb. Biemans z. H M Dijkhoff geb. v. d. Meer z. S Mertens geb. Blommaert d. A v. d. Meer geb. de Lugt z. T Zwitser geb. van Kleef d. E M Booms geb. Uilenbroek z. C Sterenhagen geb. Smelter d. B Meier geb. Schoonhoven z. M J B C Bosse geb, Geijer d. CA Battes geb. de Does z. M J Cree- mers geb. Asseler z. E Bakker geb. Wernik z. H C v. d. Steur geb. Asmussen z. W M J Krul geb. Bouwmeester z. HM v. Duivenboden geb. Timmer mans d. F Trakscl geb. v. d. Pligt z. HE van Rozenhart geb. van Dijk d. R Fehres geb. v. d. Ham d. M Baanink geb. Verkes z. H F Groeneveld geb. Oetjes z. J H Oude Wesselink geb. Jacques z. W J r. Maas geb. Keers z. M Schrijvers geb. Vendel z. J v.. Krimpen geb. Muit z. Overleden: C v. Alphen 4 mn. z. Anthoniestraat; J M Lasschuit 2 j. d. Burgwal; Een als leven], aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van K H Nobels N. Spaaruw. straat; S Boeda 57 j. wed. Th. Leeber Jansstraat; H B Eggers 62 j. Jansstraat; IJ H J v. d. Wal 10 mn. d. Smedestraat; J I Bergh 21 j. Ged. Raamgracht; J A Burgers 28 j. KI. Heiligland; J A Sernee 71 j. Kerkstraat; J Eugelgeer 74 j. Nieuwe Gracht; M Hogenbirk 27 dg. z. Zijlstraat; T J Serné 2 mn. z. v. Mnrumstraat; M Harms 28 dg. z. Oranjeb. laan; C A v. d. Berg 12 mn. z. Gr. Hout straat; II de Cltrcq 0 mn. z. Schooterweg; J C Hoogland 2 mn. z. Janswcg; E Smit 18 mn. d. Palm straat; J Landwerd 3 mn. z. Vrouwensteeg; C H Schouten 1 mn. z. Voortingstraat; J Vlinkerreveugel 77 j. Zomervaart. Z. I). H. de Bisschop van Haarlem heeft ben. tot kapelaan te 's Hage, St. Antoaius, den Weleerw. pater M. Stevens ter vervanging van den Weleerw. pater li. A. Van Es, die benoemd was tot kapelaan te Bolsward. Voorts heeft Z. D. Iï. benoemd tot kapelaan te Delft, St. Hippofytas, den Weleerw. heer J. L. II. Stams, tot kape laan te Rijpwetering den Weleerw. heer A. Vinlcensteijn den 15 Aug. 11. tot priester gewijd; tot kapelaan te Schie dam, O. L. V. Visitatie, den Weleerw. heer B. A. A. Smeeman en tot kapelaau ,e Haarlemmermeer. O. L. Vr. Onb. Ontv. den Weleerw. heer H. A. Thus, den 15 Aug. 11. tot priester gewijd. STEDELIJK NIEUWS^ Haarlem, 6 Sept. In de vorige maand zijn door de Politie alhier 69 personen wegens openbare dronkenschap vervolgd. Sinds 1° Januari bedraagt het aantal wegens dit vergrijp vervolgden, 534 personen. De aan den Raad der gemeente in gediende begrooting van inkomsten en uit gaven voor 1883 (bevolking 39,996 zielen) bedraagt in ontvangst en in uitgaaf 973,4:15.571/2. Ouder de ontvangsten komt voor: plaatse], directe belasting ƒ138,000, vergunningsrecht op den verkoop van ster ken drank in 't klein 9000, geldleening 150,000, en onder de uitgaven: lager onderwijs 112,661.30, middelbaar en hoo- ger onderwijs 92,108, andere scholen, kunsten en wetenschappen ƒ7552.62, renten van geldleeningen f 62,484.50, aflossing van geldleeningen J 21,000- HAARLEM, 4 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 9,50; awitte dito f 9,a 10,40 rogge 5,50 a 6, haver 3.75 a 4.50; gerst /5.25 a f5.75 duivenboonen a bruineb. -,— bruin mosterdz akarweizaad fa per 50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f -.— LEIDEN, 2 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt5 heet tarwe winter- ƒ12,— a 13,—zomer-11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9, om er- 7.o0 a g ll liect. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25* a 7,75, 16 heet. haver, zware- 6,—. a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen a -.— - heet. paardenboonen f - a -,alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat late qual. 57.a 64.2de qual. f 52.a 56. SCHIEDAM, 5 Sept. Moutwijn, per ned. van 14 75, Jenever f 20.25, spoeling f 0,80 dito commissie f 1,00 HOORN, 2 Sept. Op de weekmarkt van heden waven de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 1 heet. tarwe f 12,—, heet. rogge 1 20 heet. gerst 09 heet. haver f 5,mosterdzaad f 25,a karwijzaad f 12,75, heet. boonen: - heet bruine f gele f f heet paardeboonen f a heet. erwten f 20, f beet. groene f beet. grauwe f 22, heet. witte f 400 heet. n. aardappelen f 2,50 a 4, alles per heet.; manden appelen ƒ-.a-.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 70 tot 245 veulens f a 4 koeien van f 180 tot 220, 6 kal veren van 10 tot 18, 225 schapen van J 24 tot 37 75 lammeren van f 22 tot 25, 80 varkens van 18 a 25 - zengen van tot 310 biggen van f 6,— a 12; bokken -.f a - geiten -.a -. 4 Sept. De prijzen der vette kalveren waren f -.50 a -,90 per kilo, vette koeijen fa per stuk, vette varkens 50 a 52 c. per kilo. 1 Sept. Aangevoerd koeien van ftot en 1090 schapen van f 30 tot 38 per stuk, kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 4 Sept.. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt5 koeien 200 a 245,13 nuchtere kalveren 12 a 24, 173 vette kalveren 40 a 100, 865 schapen J 28 a 40, 114 varkens f 52 a 58 per kilo, 43 ma gere dito 14 a 20,- bokken f - a -, 464 paarden f 75 a 660, lammeren fa ROTTERDAM, 5 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paarden, 1602 runderen, 337 vette- en graska]veren 10 nuchtere kalveren, 1462 scha pen of lammeren, 314 varkens, 241 biggen, 3 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt; Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 65 c., schapen 65 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de boterma/kt werden aangevoerd 88/8 ton, 79/16 tonaen, 1169 stukken a 1 kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f52. ALKMAAR1 Sept. Granen. Men besteedde voor tarwe 9,50 a 11,75 rogge 7—, a 8,—, gerst f 5,25 a 5,75, dito chev. 6,50 a 7,10 haver 3,75 a f 5,—, paardenboonen f -,a bruine dito J a f duiven dito f kanariezaad f 11, rood mosterdzaad f 25,geel dito f 14,50a karwijzaad 12,a 12,50 blauw maanzaad 18, groene erwten ƒ13,a 17,grauwe dito a vale dito 12, a 14,25 Witte f a 1 Sept. Aangevoerd 623 stapels kaas wegende 147,892 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,commissie- f31,50, middelbare f34,75, laagste I 2 Sept. Ter veemarkt werden veikocht 25 koeien van f130 a 280, kalveren van f a 12 nuchtere dito van f 10 a 24, 160 schapen f 18 a 2,9varkens f ac. 110 magere 14 a 24 c. per kilo. LONDEN, 4 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 3000, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 200. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/- a 6/- Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 4 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 539 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,88, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit 0,72 per kilomelk- en kalfkoeiec f 150 a 270, 4 graskalv. a 40 nuchtere kalfk 10 a 15, 100 schapen eu lammeren 16 a 33, vette varkens 48 a 58 c.; beiden per kilo. biggen a - paarden a PURMEREND, 5 Sept. Kaas: aangevoerd 386 stapels prijs der kleine kaas fmiddelbare BEU BSBERICHTEN. Amsterdam 5 September 1882. Prijzen der onderstaande effecten geaoteer_ pCt. de ko/rst Nederland. Gertif. Werk. Schuld21/} 68 82 102"/,, 95 SO3/. S2>/2 65' /1G 53 977.6 7472 87 Vs 29 4572 61Vs 27 267s 117s 107.6 837- H17.S 11778 3174 147, 117. 1187a 150 11478 697» 14474 1447, 21 Portugal. Busland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudlceningS> Italië Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853/80 3 bij Hope k Coinp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 47- e 1877 4 Columbia. Obligatien47» Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obli'/s 1875 5% Italië. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Morscliansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeuie Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aandu Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Stad Antwerpen 1874 3 Staatal. 18544 18605 1864 18645 18665 Geldkoers. prolongatie 3'/- liet Belgie. Oostenrijk Rusland 517s 1207, 487, 83 82 S43/4 607». 597s 6S7s 170 391/4 1417 s 105 1097, 101 953/, 973/4 103 110 1453/j 128 1277s LAATSTE BERICHTEN. DUBLIN, 5 Sept. De rust werd gisteren niet verstoord. LONDEN, 5 September. De 2mies ver neemt dat de Britsche regeering een brief wisseling tusschen den Sultan en Arabi in bezit beeft, die ten volle hun heimlijke overeenstemming bevestigt. PARIJS, 5 September. Volgens bericht uit Ivonstantinopel heeft de Sultan, na eene nieuwe bijeenkomst met Lord Dufferiu, de conventie met Engeland geteeke nd. ALEXANDRIË, 5 September- (zes uur des avonds). De moordenaar der Eugelschen Dobsou eu Richardson heeft zijne schvxld bekend eu is door den Khedive ter dood veroordeeld. Hij zal in de inlandsche wijk worden opgehangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3