Voor geest en. hart. Ter behartiging. Allerlei. dat Tulba-pacha Arabi's troepen te Kafv Do war kommandeert. Gedurende de maand Augustus is te M inschoten, met een bevolking van over de zeven duizend, slechts één persoon overleden,nl. een kind van 5 jaren. Betere gezondheid is daar zeker nooit voorgekomen. Verleden Zondag-avond bood een 63jarige voddenraper te Parijs, Duinrand genaamd, als „Al'rikaansche noten" zaden van den jatropka- cureas te koop, welke zelfs in kleine hoeveelheden een krachtig purgatief is. Tal van personen koch ten en aten de vrucht, vooral vrouwen en kin deren, die hevige koliek kregen. Ben dertigtal werd zelfs in het hospitaal opgenomen, waar van tien daar moesten blijven. De voddenraper is in hechtenis genomen. Te Ter A pel zijn reeds nu militairen aangekomen, om, zooals eiken winter, de Hano- veranen te beletten dien grensdijk door te steken om zich van het overtollige water te ontdoen. Het is zelden of nooit gebeurd, dat de waterstand in Augustus en September een dergelijken maatregel noodzakelijk maakte. Uit New-York wordt van Dinsdag geseind dat den vorigen avond met groot succes de proef met de elect rische verlichting van eenige wijken van de stad genomen werd. Edison had achttien mijlen draad in pijpen gelegd en zestien duizend lampen in winkels eri kantoren geplaatst. Met 5000 lampen en zes mijl draad werd de proef genomen tot groote tevredenheid van de deelnemers in de onderneming. Het licht was zacht, volko men constant, gelijker verdeeld dan dat van gas branders en het verspreidde slechts '/is deel van de hitte van gas. De lichten op een halye mijl afstand van het aanvoer-station, brandden met gelijke helderheid. Uit één enkel station zullen 22000 lampen kunnen gevoerd worden. Als een bewijs van de beweeg lijkheid van het zand aan de kusten der Noordzee- eilanden, kan het volgende dienen: Ongeveer een achttal jaren geleden strandde en zonk nabij Vlieland het schip Humboldt. Na korten tijd zat bet reeds onder 't zand, doch eergisteren is een ge deelte van het vaartuig opgewoeld, willicht ten gevolge van de laatste stormen. Door de politie te Delft is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een tapper, wegers bet toedienen van sterken dra"k aan drie jongens, twee van 13 en één van 15 jaar. Een syndicaat van Londensche kapitalisten heeft met het kanton Genève een contract gesloten voor het maken van een elec- trischen spoorweg tusschen Genève en Fernex en tusschen Fsrnex en St. Julien in Savoie, een af stand van ongeveer 20 kilometer. Te Par ij s neemt de sterfte aan typhus buitengewoon toe. Terwijl er in de 3 voor tgaande weken 44, 31 en 47 personen aan die ziekte stierven, overleden daaraan in de laatste week 105, van welke 68 mannen en 37 vrouwen. Op 7 Augustus bevonden er zich 436 typhuslij- ders in de hospitalen; gedurende de volgende week kwamen daar niet minder dan 338 nieuwe gevallen bij. Sedert de laatste jaren is de ziekte te Parijs inheemsch en was de sterfte aan typhus 'n 1880 en 1881 viermalen grooter dan te Londen. Te Genève is in het laatst der vorige maand eene vrouw, Vacherat Chasson ge naamd 100 jaren oud geworden. Niettegenstaande dien zeldzaam hoogen leeftijd, is zij nog buiten gewoon goed van gezicht en speelt veel op de piano! Te Epson bij Londen stond eer gisteren een man terecht, die zijue dochter, toen zij negen jaar oud was, aan een kermistroep overdeed. Het meisje kwam later in een circus, verdiende daar goed geld, nam hare moeder bij zich, doch liet haar vader zitten, die zich daarop wreekte door haar na te reizen en hare talrijke kostbaarheden te stelen, wat hem nu eenigen tijd gevangenisstraf zal kosten. Volgens eene mededeeling van den Haagschen kroniekschrijver der N. Gron. Ct. zou de hoofdcommissie voor het ontvangen van bijdragen tot ondersteuning der nagelaten betrek kingen van de bemanning der Adder een kapitaal van f 85,000 tot hare beschikking hebben en zouden slechts 7 personen (gezinnen?) voor onder steuning in aanmerking komen. De stoomomnibus, die bestemd is °m voorloopig dienst te doen tusschen Driebergen en Doorn, is door het Bijkstoezicht op het stoom wezen onderzocht. De proeftochten zullen nog een paar weken worden uitgesteld, omdat eenige ver andering aan de machine is voorgeschreven. Door den landbouwer Schrijver 1® Terwolde is een varken gemest, hetwelk 300 Ned. ponden schoon aan den haak weegt. Te Triëst heeft de politie, in ver band met den jongsten aanslag, een huiszoeking 'ngesteld bij den chevalier Gyra en dezen in hech tenis genomen. De. president der Veteranen", de heer Raecke, die bij den tegen hem persoon lijk gerichten aanslag licht gewond werd, is door den Keizer met de orde van de IJzeren Kroon begiftigd. Weer komt uit Hongarije de tijding van eene ontzettende reeks misdaden, welke de gemoederen aldaar in opschudding gebracht hebben. Men heeft er de haud gelegd op eene bende giftmengers die in 't groot uitvoerden, wat La Pommeray in der tijd te Parijs in 't klein deed. Het opperhoofd is Moscovitz, een joodsch koop- ttan uit Rosenau in Hongarije. Deze man genoot als bewaarder van de tabak van het gouverne— inent, de algemeene achting. Wat meer is, de Justitie heeft zes zijner medeplichtigen kunnen aanhouden; onder dezen bevinden zich twee joden en drie christenen. Volgens het onderzoek was de handelwijze der betichten de volgende: zij be taalden de verzekering voor personen hunner kennis en zonden ze dan naar de andere wereld, na zorg gedragen te hebben dat een der leden van de bende een delegatie van het slachtoffer in handen kreeg. Van een anderen kant zochten zij bekende zieke personen op, gaven aan deze geld om zich te doen verzekeren, en deden dan een hunner gezellen in plaats van den zieke voor de verzekeringsmaatschappij verschijnen. De zieke werd later op zijn beurt voorgesteld aan andere leden der bende, die zich deden doorgaan voor agenten van de verzekeringmaatschappij. De bende heeft aldus talrijke premiën van verzekering op het leven binnengepalmd, van 2000 tot 28000 florijnen. De bende had voor stelsel het vergift in sterke dranken toe te dienen. Onder de slacht offers telt men den eigenaar van het voornaamste hotel te Rosenau, verzekerd voor 6000 florijnen en een landbouwer van dezelfde stad, Kezares genaamd en verzekerd voor 15,000 florijnen. Aan de mairie van het twaalf de arrondissement te Parijs trok dezer dagen onder de trouwlustigen niet weinig de aandacht een bruidegom, wiens gelaat aan de eene zijde geheel en al geel was. Ziehier de reden. Eene vroegere geliefde van den toekomstigen echtgenoot besloot, toen zij vernam, dat deze met een ander in het huwelijksbootje zou stappen, zich op hem te wre ken door hem het meer en meer gebruikelijke vitrioolbad toe te dienen. Daar zij dat vocht ech ter niet bezat, had zij op raad eener vriendin in plaats daarvan kopergroen gebezigd, dat volgens haar raadgeefster dezelfde uitwerking had. Tot haar verbazing echter wischte de aangevallene het hem in het gelaat geworpen vocht heel bedaard af en behield daarvan geen ander nadeel dan een geelgekleurde wang. Tonnen gouds, zegt de Landb. Ct., gaan thans verloren door den menigvuldigen regen. Al staat het koorn ook aan hokken, het schiet en verliest een belangrijk deel van zijne waarde. Er moet op een middel gepeinsd, waardoor het graan tegen den regen kan beschut worden. Ik zeg het graan en bedoel hiermee de toppen der schoven. Dakpapier is te duur en te zwaar even als hout, ijzer, zink, enz. Gewoon papier geolied, niet sterk genoeg en niet duurzaam (muizen, vogels, enz.), linnen, jute.... ik weet het niet, maar er moet, zoo mogelijk, iets op worden gevonden. Als deze dingen bij millioenen werden vervaardigd, zouden ze ook goedkoop zijn. De uitvinder zou wel een nationale belooning mogen worden toegekend. Om bezoekers te lokken, heeft on langs de eigenaar van een koffiehuis, te Frankfort, geadverteerd, dat er niemand is die zooveel op Arabi-pacha gelijkt als hij. De eigenaardige reclame bereikte haar doel; het koffiehuis heeft dagelijks een grooten toeloop van belangstellenden. Een reusachtig spoorweg planisdoor een Amerikaacsch ingenieur, Mr. Helper, uit Missouri, ontworpen. Hij wil nl. een spoorweg aan leggen van de Behringstraat, de noordelijkste punt van Noord-Amerika, naar Kaap Hoorn, de zuide lijkste punt van Zuid-Amerika, een weg dus die door de beide deelen van Amerika zou loopen en met de noodzakelijkste afwijkingen van de lijn rechte richting, een lengte zou hebben van 9500 mijlen. Men rekent, dat voor dezen weg niet min der dan 636.000 ton rails noodig zijn, 1,672,000 ton bij dubbel spoor, wat hij zou moeten hebben om aan de eischen van het verkeer te voldoen. De ondernemers van dezen „internationalen Ame- rikaanschen spoorweg" rekenen in 1892 er mee gereed te kunnen zijn als zij het ontzaglijke kapitaal, dat er voor noodig is, bijeen kun nen krijgen en dit „als" is het groote bezwaar, dat misschien de geheele onderneming op het pa pier zal doen blijven. W o e n s d a g-a vond trachtte een Duit- scher bij een hoedenfabrikant aan de Hoogstraat te Rotterdam een zoogenaamde sigarenbon voor een bankbiljet van 60 uit te geven. Het gelukte hem echter niet, daar de hoedenfabrikant het be drog intijds ontdekte. Uit Karlsbad wordt aan de Neue freie Presse geschreven, dat aldaar sedert 15 Augustus een badgast, Friedrich Schw.... koopman te Amsterdam, vermist wordt. Hij is 35 jaar oud, van middelmatige lengte, draagt een donkeren baard en is kenbaar aan een witte vlek op het voorhoofd en een roode op de wang. Het laatst is hij gezien te Neufischern, een voorstadje van Karlsbad. Ondanks alle r.asporingen der politie, heeft men tot dusver zijn spoor nergens kunnen ontdekken. De vermiste was, naar het heet, lij dende aan verstandsverbijstering. Uit een brief van een gehuwde Europeesche dame in Indië van het laatst der maand Juli van dit jaar, is de volgende zinsnede ontleend, betreffende het dienstdoend personeel: „U weet niet hoe dat volk ons dwingt, 't Is zoo „jammer dat de heeren in Den Haag het slaan „afgeschaft hebben; ieder klaagt er over. Als „niemand het ziet, geef ik ze nog wel eens een „flinken duw; dat helpt bij dat volk meer dan „woorden. Een paar weken geleden is er bij ons „ingebroken. Iu de kamer die in onze slaapkamer „uitkomt lagen zakken met geld. De deur van „onze slaapkamer stond open. Ik maakte N. (haar „man) wakker, doch daar hij voor de deur ging „staan, konden ze hem zien en liepen ze weg. „Het scheelde niet veel of ze waren binneuge- „gekomen, één van de tralies vóór het venster „was er al uit en de andere half. Het zijn be- „paald onze eigen bedienden geweest; een paar „dagen daarna zei ik dan ook tegen hen: Nu „ligt er nog veel meer geld dan anders; kom „nu nog eens van nacht, dan krijg je zes kogels." Menige huismoeder hier te lande die ook wel eens klaagt, op iedere koffievisite b. v. zal toch moeten toegeven dat het hier te lande daarbij nog heilig is. De dagbladen van Bergen (M ons, België) vermelden een geval van vergiftiging door mosselen. Vrijdag-middag is een jonkman hevig ongesteld geworden, nadat hij eenige mosselen had gebruikt, en met de grootste moeite is men er in geslaagd hem weer buiten gevaar te brengen. Het is dus noodig dat men bij het gebruik van mos selen voorzichtig zij; de geneesheeren raden aan, de mosselen gereed te maken met azijn en pe per. Indien dit voldoende is, dan zouden de ge bruikers bij ons niet veel gevaar loopen van ver giftigd te worden. Wat is het belangrijkst? Programma der Nederlamlsche Maatschappij van Nijverheid. Deze Maatschappij looft hare gouden medailie uit aan den in Nederland gevestigden fabrikant van speelkaarten enz., en stelt op eene hand leiding waarin de doelmatigste wijze van het ont ginnen van heidevelden is aangegeven, tot prijs de tweede gouden medaille. (Ingezonden in de Landb. Ct.) A a n de R. K a t h. Kerk te Warmen- liuiz n, is dr or wijlen den Heer Klaas Groot een som van 80,000 vermaakt. Te Castricum zijn aangespoeld een kajuitskap en twee uithouders, at komstig van Zr. Ms. monitor Adder. Elk verloren uur is een kapitaal, dat met de rente verloren is. Die het meest geleefd heeft, is niet hij die de meeste jaren telt, maar hij die het krachtigst gevoeld heeft, dat hij leefde. Eer gij van uw naaste kwaad spreekt, moet gij u zelf afvragen, of gij zoudt voortgaan, als hij onverwacht binnentrad. De eerzuchtige gevoelt zich berispt, wan neer hij geprezen wordt. Vleitaal is valsche munt, die doorgaans voor goede munt wordt opgenomen. Als ons hart in onrust is, dan wordt het ge heele oproer gestild door het aanschouwen van een mensch, die in stille tevredenheid den engen kring van zijn leven beschrijft, zich voorthelpt van den eenen dag op den anderen, de bladeren ziet afvallen en er niets anders bij denkt, dan dat de winter komt. Verrassende wending. Mozes Hersch. Hoe, mijnheer Levison, gij durft de hand mijner doch ter vragen Ik weet waarlijk niet, jongmensch, wat ik meer moet bewonderen, of uwe onbeschaamde brutaliteit of uwe slimme speculatie op mijn geld. Doch aangezien een brutale, onbeschaamde kerel en een sluw speculant uitstekende eigenschappen bezit om zaken op de beurs te maken, zult gij mijn schoonzoon zijn. Op audiëntie. Minister. Ge hebt wederom toelage aangevraagd, mijnheer, maar ik meen, dat ge 't u zelf te wijten hebt als ge met uw salaris niet toekomt. Ik zie u eiken avond naar den „gouden leeuw" gaan en dat kost geld, veel geld. Klerk. Veroorloof me, Excellentie, op te mogen merken, dat ik slechts uit zuinigheid naar het koffiehuis ga. Als ik een glas Heineken neem, dat kost mij twaalf cents, daarvoor heb ik echter ook een vvarme kamer en goede verlichting. Uwe Excellentie zal het met mij eens zijn, dat ik dit alles te buis niet voor zoo weinig geld kan krijgen. Vijf jaren later. Minister. Ge hebt we derom toelage aangevraagd, mijnheer de secretaris. Secretaris. Ja, Excellentie, ik kan van mijn salaris niet leven, ik bezuinig alles zooveel ik kan, ik ga b. v. nooit in een koffiehuisMi nister. Dat is juist verkeerd, zeer verkeerd, mijn heer de secretaris. Denk eens na, wat kost vuur en licht veel geld. Dat kunt ge sparen als ge in den „gouden leeuw" gaat en een glas Heineken drinkt a raison van twaalf centen. Een goede borg. (Een vorst komt op een rijtoer voor een bierhuis en bestelt voor zich en zijn koetsier twee glazen bier. Toen hij betalen wilde, bemerkt hij dat hij geen geld bij zich heeft.) Johan, betaal die twee glazen bier. Maar ik heb geen geld bij me, Uwe Hoogheid. Ja, wat moeten we nu beginnen? O, dat doet niets ter zake, laten wij gerust verder rijden ik blijf borg voor Uwe Hoogheid." Op de kermis. Klarinettist. Een aalmoes als 't u belieft mijnheer, anders blaas ik nog een stuk. Ook een vermaak. Mina. Mevrouw mag ik heden-middag naar de begrafenis van mijne nicht gaan? Mevrouw. Zeker, op voorwaarde dat ge heden-avond, bij uwe tehuiskomst, het verzuimde werk afmaakt. Mina. Wat denkt u, dat ik tot laat in den nacht wil werken, merci, dan zie ik liever van 't genoegen af. Advocatenspreuk. Flink geklaagd, is half gewonnen. Te veel geëischt. Marie. Ge hebt dus uwen dienst aan uwe Mevrouw opgezegd? Betsy. Ik was daartoe wel genoodzaakt, stel je voor, Marie, Mevrouw verlangt dat ik de laarzen van mijnheer poets, ook al heeft het daags te voren niet gere gend. Nu, je begrijpt, zoo iets kan ik mij niet laten welgevallen. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 9 Sept. Aan de Haarlemsche processie naar Kevelaar, welke deze week heeft plaats gehad, werd door 520 personen deelgenomen. "Donderdag-avond is J. v. d. W., wagenmaker bij de IIoll. Spoorweg-Maat schappij, van een steiger gevallen, waardoor hij inwendig belangrijk is verwond. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 7 September 1882. 1. IJ van O. te Zaandam, slaan, f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 2. C de G. te Ouder Amstel, (gedet.) bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e.; met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 8. C H. zonder woonplaats, gedet. bedelarij straf als voren. 4. G v. O. eigenlijk ge naamd G J V. zonder woonplaats, (gedet.) landlooperij, drie maanden gev. straf c. e. met last als voren. 5. W M G.; P O A.; S v. K. zonder woonplaats, (gedet.) land looperij en rebellie, drie maanden gev. straf c. e. met last als voren. 6. J L, te Wormer, moedw. mish., f 10 boete of 3 dagen subs, ge sr. straf c. e. 7. G T. en C B. beide te Edam, diefstal in dienstbaarheid en medeplich tigheid daaraan, de le bekl. 14 dagen cell. gev. straf c. e- de 2e bekl. vrijgesproken. 8. C K. te Haarlemmerliede (gedet.) diefstal in eene herberg, 15 dagen cell. gev. straf 9, D V. en H R. beiden te Wormer, eenv. diefstal, de le met oordeel des onderscheids; ieder 14 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 10. C K. te Haarlem mermeer, eenv. diefstal en gequalif. diefstal, drie maanden gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur dooi de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eene zilveren ring. Eenige portemonuaie's met en zonder geld. Een knipmesje. Een zakdoek, gemerkt. Een rol muziekpapier. Een luster boezelaar. Een kinderschoentje. Een R. K. kerkboekje. Een paar kousen. Eenige hemden. Een Prot. kerkboekje. Een houten bak. Een glacé hand schoen. Een boek getiteld: Zes jaren onder de roodhuiden. Eenige losse sleutels en een ring met.sleutels. Alles op straat gevonden. Aangifte gedaan omtrent het vermissen van een ouder- wetschen, gouden armband met schakels. Dertigste Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 10 Sept. 1882, des middags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Marsch, Gartner. 2. Ouv. Rosamunda, Schuberth. 3. Wals, hommage a Londres, Kühner. 4. Fant. Raymond, Thomas. 5. Parade marsch, Leur mans, 6. Fant. champctre, Baudonclz. 7. Die Deutschen vor Paris, Frenkler. MARKTBERICHTEN". HAARLEM, 6 Sept. Aan de veemarkt van hedeu waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 17 koeien, verkocht 13 voor f 130 a 240; 5 stier; verkocht- voor f85 a 130, 5 vaarzen, verkocht voor f 85 a 110 - pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a ,21 nuchtere kalveren, verk. voor 10 a 20, 36 schapen, verk. 26 voor f 18 a 34 10 lammeren, verkocht voor f 12 a 15, 3 biggen ver kocht voor f 17 a 20; varkens, verkocht voor a c. per l/a kilo, 3 paard tot f 70 a 110. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 100 stapels kaas, 12934 stuks, wegende 26000 kilo hoog ste prijs f 31.middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 8 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 14,75 Jenever 20,25 Amsterd. proef f 21,50; Spoeling f 0,70 dito commissie f -,70. GOUDA, 7 Sept. Kaas f 30 a f32,le qual., 2e qual. f 25 a 28, zware hooger in prijs aangevoerd 132 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 a f 1.55 der weiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug AMSTERDAM, 6 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 154 vette kalveren1ste qual 90, 2de qual. 0,75 per kilo, 2 graskalf a 23 nuchtere kalveren, 10 a 15, - schapen en lammeren a 116 vette varkens 48 a 57 c. per kilo. LONDEN", 7 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 800, Schapen en Lammeren 3,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 4/8 a 6/-, Zwijnen 4/- a 5/-. HOORN, 7 Sept. Ter waag gewogen 334 stapels kaas wegende, 101,477 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 1* 32,— oor kleine, 34,— en voor hooikaas f commissie f 34,75 middelbare, f LEIDEN", 8 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 2 paarden 60 a 95, 30 stieren 45 a 225, - ossen a -, 138 melkkoeien f 158 af 258, 26 kalveren dito 192 a 306, 95 vare dito f 98 a 232, 132 vette dito f 180, 310, 60 graskalveren f 21 a 58, 56 vette 30 a 79, 70 a 85; 9 nuchtere dito f 8, a 17,50 630 vette schaper 23 a 38,322 weide dito ƒ17,a 27, lammeren 48 magere varkens ƒ15 a 35, 349 biggen f 6,a 13. BEURSBERICHTEN". Amsterdam 8 September 1882. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer_ pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld67'/s 3 II II H 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening. 5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 w 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. 1250025000. 1 w 1000—5000. 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a ii u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/* 1877 4 Columbia. Obligatien41/a' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 5°/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatech. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griaai Obl5 Kiew-Breat Aand5 Knrak Chark Obl. ƒ1000. Morachansk Sysran Aand. Riaacbk Wiaama Rumeuie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinoia Cert. Aand Miss Kanaaa 'l'exas Obl. Cert. PREMIE-LEEHINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenryk. StaatBl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 5 5 div. 81% 1021/3 95% 80i/2 SS'/, 64«/i6 65®/, c 52'%, 97%, 74% 87% 29% 45 62% 27 11% 10%, 84 111%, 117'/, 31%- 14'/, 11% US'/a 150 114% 70 146 144% 21 51>%6 120% 47% 821/2 82 85'/, 61 59% 63% 169 39'%, 141%, 105% 110 101% 95% 97 101'/, 110 I441/2 129% 127% Geldkoers, prolongatie 3 pet. LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 8 September. Volgens geruch ten zou Arabi Pacha door dysenterie zijn aangetast. DUBLIN, 8 September. Van de ontslagen politieagenten zijn er 208 weder aangesteld. ATHENE, 8 September. Er is nog geen beslissing in de grenstwist gevallen. Saïd Pacha en Condouriotis zullen Zaterdag te Konstantinopel weder eene samenkomst houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3