Voor geest en hart. Een goede raad. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 16 Sept. Op het 11 en 12 dezer te 's-Hage gehouden examen voor onderwijzer (art. 56 a) slaagde o. a. de heer G. J. v. Bueliem te Alfen a/d Rijn. Voor eenige dagen werd op de Hout markt te Leiden door een jongen, die aldaar speelde, tusschen eenige oude planken een tabaks doos gevonden, inhoudende een bedrag van ruim f 3000 aan bank- en muntbiljetten. Door den vinder werd daarvan bij de politie aangifte gedaan, doch niettegenstaande de plaats gehad hebbende oproeping, heeft zich tot nog toe de eigenaar van het gevondene niet aangemeld. In een Daitseh blad adverteert een zekere Oscar Waeldner uit Beusten, O.-Schl.: Ich habe einen Rembrandt zu verkaufenü Ongeveer een jaar geleden maakten wij melding van een schoolgaand knaapje te Botterdam, bij wien zich een vreemd verschijnsel openbaarde, namelijk dat hel knaapje bij herhaalde onpasselijkheid doode en levende insecten braakte. Nadat hij toen onder geneeskundige behandeling was geweest in het Ziekenhuis te Botterdam, hield dat verschijnsel op. Thans echter heeft het zich weder herhaald en braakte het knaapje eergisteren verscheidene malen een vrij groot aantal doode en levende insecten, hetgeen gepaard ging met hoofdpijn en pijn in de keel. D e Rational Dress Society te Londen, eene vereeniging die eene „redelijke" kleedij wil en aan de dwingelandij der mode een einde verlangt te maken, heeft een prijs van 30 p. st. uitge loofd voor eene vrouwelijke kleedij die gemak kelijk, gezond, zuinig en toch smaakvol zijn zal. Onder de miliciens der lichting 1880 die dezer dagen, na gedurende een maand voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te zijn geweest, huiswaarts keerden, bevond er zich te Bergen op Zoom één, die, toen gemelde lichting voor het eerst werd opgeroepen, bij het tirail- leeren het ongeluk had in struikgewas te vallen en met gekneusde knie in het hospitaal te worden opgenomen. De knie genas, maar het been bleef gebogen en stijf, zoodat de jeugdige invalide thans na twee jaar in het hospitaal te hebben doorgebracht hinkende op twee krukken en begiftigd met een sober pensioentje, met zijn krijgsmakkers huiswaarts keerde. De „Coffee Tavern Company"teBrad- ford, die verscheidene inrichtingen van dien aard, waar geen sterke drank geschonken wordt, be heert, heeft over het afgeloopen jaar een dividend van 10 pc. uitgekeerd. Een keilner, die bij eene weduwe te Weenen inwoonde, had onlangs zijne kamerhuur opgezegd, omdat hij den 8 dezer naar Berlijn wilde verhuizen. In den avond van dien dag stond zijn koffer gepakt en kwam hij afscheid nemen. De juffrouw was afwezig; alieen haar twaalfjarig dochtertje was tehuis. Daar dit meisje hem veel diensten had bewezen, wilde hij haar eene goede fooi geven. Toevallig echter geer.e klinkende specie bij zich hebbende, verzocht hij haar, een muntbiljet te gaan wisselen. Het meisje ging hiertoe de buurt in, kwam terug en ontving van het gewisselde geld een fooi. Daarop nam bij afscheid, verzocht haer zijne grosten aan de moeder over te brengen en zeide dat hij wel dadelijk een besteller zoude zenden om den koffer "aar het spoorstation te brengen. Eenige oogen- blikken later kwam de besteller; maar inmiddels was er een koffer van den nieuwen huurder ge bracht en naast dien van den vertrokken kellner nedergezet, en nu wist het meisje niet, welke van die twee aan den besteller moest worden afgegeven; want deze wist wel van een „grooten zwarten" koffer, maar de andere .vas a! even groot en zwart. Eindelijk meende zij toch aan zeker teeken den koffer van den kellner te her kennen en gaf dien mede. In schemeravond kwam de nieuwe huurder (een smidsknecht) en begreep maar niet hoe het kwam dat hij zijn koffer niet kon openkrijgen. Eindelijk breekt hij dien met geweld open, en daar vindt hij tot zijn groote verbazing, niet zijn werkpak, linnengoed, zijn hoopje boeken en andere dingen, maar eene v:r- zameling elegante kleedingstnkken, en daartusschen een horloge en eenige andere voorwerpen van waarde. Hij riep de juffrouw, en deze stond niet minder verbaasd, daar zij het horloge en andere kostbaarheden als haar eigendom herkende. Maar boe waren die dingen dan in den koffer gekomen? Nu werd hel dochtertje geroepen en daarop be greep men spoedig hoe de vork in den steel zat, namelijk dat de vertrekkende kellner wel had geweten dat de juffrouw op dat oogenblik niet te huis was en zich toen maar had gehouden alsof hij geen geld bij zich had, ten einde het meisje eenige oogenblikken kwijt te raken en in dien tusschentijd de bedoelde voorwerpen weg te kapen. Door de vergissing van het meisje was dus zijn diefstal mislukt en had hij bovendien zijne beste kleederen en ondergoed er bij verloren. Een viertal jaren geleden slikte een bediende van de modemagazijnen le printemps een vork in, waarvan het langdurig verblijf in de maag van het jongmensch geene onaardige réclame voor genoemde magazijnen opleverde. Thans wordt er melding gemaakt yan een koffie huisknecht te Parijs, die een lepel met een steel van 45 centimeters ingeslikt heeft. Volgens latere berichten heeft de man eene operatie ondergaan en ia de lepel geheel zwart geoxydeerd uit de maag verwijderd. In het Casino te Granville is een croupier in hechtenis genomen, die met kaarten speeide, welke door een medeplichtige, die echter gevlucht is, „geprepareerd" waren. Een 71jarige vrouw te Venlo is thans voor de 32ste maal door de rechthank te Boer- mond veroordeeld wegens beleedigingen, voort vloeiende uit dronkenschap. Behalve dat heeft zij een aantal vonnissen van het kantongerecht te haren laste wegens openbare dronkenschap. W ij lezen in het N. v. d. D. het vol gende; Omtrent den min of meer tragischen dood van de „vrouw v. H., die zich jonkvrouwe Van Harencaspel noemde," zijn door ons nadere inlichtingen ontvangen, waaruit blijkt, dat het dezer dagen aan een ander blad ontleend verhaal eigenlijk alleen juist was wat het feit van over lijden betreft. Van hongerdood kan geen sprake zijn, wijl op de kamer, welke de vrouw be woonde, nog onderscheidene levensmiddelen ge vonden zijn. Het is voorts geheel onjuist, dat de familie van de overledene zich haar lot niet aangetrokken heeft; integendeel, niet alleen ver kreeg zij, gelijk ons bleek, geregeld een weekgeld, maar ook overigens herhaaldelijk ondersteuningen. Het schijnt dan ook wel, dat eigen schuld een hoofdrol speelde in dit tragische levenslot. Een operazanger te Frankfort, de tenor Josef Lizenbach, is betrapt op het stelen van kostbaarheden van de andere leden der opera, terwijl dezen op het tooneel waren. Dezer dagen had hij een zangeres in hare kleedkamer weer eenige diamanten ontstolen, en zoodra hij een daarvan trachtte te verkoopen, kwam aan het licht dat hij de dief was. Ten einde stoompijpen, ketels enz. tegen afkoeling te beschutten, gebruikt men tegenwoordig in Duitschland een mengsel van gelijke deelen zaagsel en roggemeel, welke stoffen met water tot een deeg worden gekneed en onder den invloed van warmte een vaste, elastische massa vormen. De administratie van poster ij en en telegraphie in Spanje is volgens een schrijven uit La Granja aan den "Times" een nationale schande. Voortdurend worden brieven opgehouden of gestolen, terwijl telegrammen bij de verzending niet alleen groote vertraging ondervinden, maar ook dikwijls worden afgeleverd in een voor de ontvangers onverstaaubaren vorm. Daar klachten niet baten, en de toestand integendeel dagelijks erger wordt, zal de zaak voor het Kabinet worden gebracht. Op d e E g e 1 a n t i e r s g r a c h t t e A m- sterdam is gisteren-namiddag door twee recher cheurs der politie de hand gelegd op een oplichter, die in den laatsten tijd verschillende winkeliers tot een gezamenlijk bedrag van omstreeks vijf duizend gulden aan goederen afhandig had ge maakt. Voor de tentoonstelling te Amster dam is o. abestemd een fraai snijwerk in paarl- moer, zijnde een kistje, geheel uit die stof ver vaardigd door een inlander te Sumanap. Het wapen van den Pangheran aldaar prijkt op het deksel. Ook schilderwerk van ir.landschen oorsprong en voor die tentoonstelling bestemd, zal door die negorij worden geleverd. De „consulten" door H. A. G., van 's Hage, als magnetiseur en G. C. G. als clair- voyante te Middelburg twee malen gegeven wer den, niettegenstaande de prijs van een „consult" 5 bedroeg, redelijk druk bezocht. Naar wij ver nemen heeft Maandag 11. een vertegenwoordiger van het Geneeskundig Staats-toezicht aldaar, zon der zich als zoodanig bekend te maken en voor gevende een patiënt te zijn, ook eens „voor zich laten slapen" en van hetgeen hij bij die gelegen heid ondervond en zag een relaas opgemaakt en aan den officier van Justitie verzonden. Behalve door den magnetiseur en de slaapster worden de zittingen bijgewoond door een geneeskundige, den heer Kimmel uit Leiden. Uit Genève wordt gemeld dat een Engelschman, wonende te Lausanne, op het meer verdronken is door het omslaan van een bootje. De telephoo n leid in gen, d ie bij storm achtige dagen en nachten de rust van zoovelen verstoren, zijn in de Amerikaansche steden, waar zij nog veel talrijker zijn, en een dichtgeweven net vormen, een onverdragelijke plaag geworden en men beraamt mindelen om daarin verandering te brengen. De Bell-telephoon maatschappij zal langs de lijn Boston-Providence een proef nemen met het leggen van een ondergrondschen telephoon- kabel en als deze gelukt en het telephonisch ver keer er niet door belemmerd wordt, dan zal men ook in de steden ondergrondsche geleidingen aan leggen. De kabel bestaat uit 21 goed geïsoleerde draden. De Duitse he bladen melden hetover- lijden van den bekenden sociaal-democratischen afgevaardigde Bebel. Hij was daaaier van beroep. Hoe vraatzuchtig ratten zijn, blijkt uit het volgende: Bij een boer op de Weerdinger- marke, waar sinds lang tal van ratten opgemerkt waren, hebben deze dieren een varkentje van 10 weken zoo goed als geheel verslonden. Men voorspelt onszoo leestmen in de Parijsche bladen, niet alleen een stren gen maar ook een vroegen winter. De zwaluwen maken zich reeds tot den aftocht gereed; eenige zijn reeds vooruit gegaan om logies te bereiden. Gezond verstand kennen wij gewoonlijk slechts toe aan hen, die eenstemmig met ons denken. - De eenige goede voorrijder van hon ger is: arbeid. Door het lijden voor eene goede zaak, maakt men den Almachtige tot zijn schul denaar. Al wat de mensch van God kan af- smeaken, ja eigenlijk alles, wat hij van God voor zich denken kan, is vervat in de woorden: Heer ontferm U mijner. Als de leugen de waarheid kon be- nadeelen, of haar kon vernietigen, dan had zij bet reeds duizendmaal moeten doen. Al wat de leugen aan de waarheid kau scha den is niet meer dan de beademing van een spiegel; gene verdwijnt spoedig, deze blijft helder en rein, als te voren. Zeg liefst nooit iets betreffende u zei ven, 't zij iets goed, iets kwaads of iets van onverschilligen aard. Zegt ge iets goeds, dan zal de nijdige wereld spreken van ijdelheid. Zegt ge iets kwaads, dan is het gemaaktheid. En is het iets van onver schilligen aard, dan beschuldigt men u vau onbeduidendheid. Verschil van opvatting. A. Ge hebt mij van Piekeren Co. aanbevolen: het was een oud huis; ik heb deze firma f 10000 crediet gegeven, ze zijn echter gefailleerd en nu is mijn geld weg. B. Pardon, amice, ik heb u die firma niet ge recommandeerd; ik zeide 't is een oud huis. Welnu 't is ineengezakt. In de restauratie. Een gast bestelde bitf— stuk met nieuwe aardappelen; hij krijgt echter oude. „Zijn die aardappelen van dit of van 't vorig jaar?" vraagt hij den kellner. „Kan u dat niet proeven?" was de wedervraag van dezen. „Neen," sprak de gast. „Nu dan zal 't u ook wel 't zelfde zijn," vervolgde de slimme Jan. Een hart en een handschoen. In een der laatste veldslagen in Noord-Amerika werd de rechter arm van generaal Hovard door een kogel verbrijzeld. Eene amputatie van den geheelen arm was er het gevolg van. Aan zijn ziekbed stond generaal Kearney, die in den Mexikaan- schen oorlog zijn linker arm verloren had. „Generaal," sprak Hovard, „ik doe u een voor stel; laten we in 't vervolg onze handschoenen samen koopen. Verkeerd begrepen. Rechter. Ge waart reeds vroeger voor het zelfde vergrijp aangeklaagd? Beschuldigde. Ja. Rechter. Wat hebt ge toen gekregen? Beschuldigde. Gekregen heb ik niets, ik moest nog dertig gulden bijpassen. Optisch bedrog. Professor. Wat is een optisch bedrog? Student. Als men bij een brillenkoopman vijf gulden betaalt voor een bril die slechts een daalder waard is. Phrasen voor effectvolle romans. De sla gen van het noodlot troffen hem zoo zwaar, dat een os er onder bezweken zou zijn. De tra nenvloed harer schoone oogen scheen eindeloos te zijn en verlokte een industrieel tot den aanleg van een zoutkeet. Zijn toon was zoo scherp, dat een glazenmaker hem als diamant wou gaan gebruiken. In dit oogenblik gevoelde hij zich zoover verheven boven het nietige der aarde, dat hij zich aan de leuning der canapé moest vast houden om niet, door een duizeling bevangen, in de diepte te storten. Schuw als iemand, die zijn schulden niet betaalt, verborg Luna baar gelaat achter een wolk. In een speelhuis. Een der wedders. „Ik neem een rijksdaalder terug." De croupier (op strengen toon). „U hebt niets opgezet, me neer!" De andere (zonder een spier te ver trekken): „Dan neem ik terug wat ik gezegd heb. De gemeenteraad heeft met 15 tegen 7 stemmen aangenomen het beginsel, neder- gelegd in een voorstel van den wethouder dr. C. G. Von Reekenom eene plaatse lijke belasting te heffen naar de werkelijke vertering, en aan de commissie van finan ciën opgedragen eene ontwerpverordening te maken en in te dienen. Voor de levering der fourages voor de in deze gemeente liggende bereden troe pen was minste inschrijver de heer A. A. van den Berg alhier en wel haver voor -.95, hooi -.42 en stroo f -.32, alles per 10 kilogram. De beruchte dief Hartog Koks, in de vorige maand alhier gearresteerd, is door de Arr. Rechtbank wegens diefstal tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tnssehen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een bloedkralen hangertje van een oorbel. Een sigaren koker met 2 sigaren en een pijpje. Een zwart zijden parasol. Twee zakken met aardappelen. Een kousje en sokje. Een gekleurde kous. Twee klossen met zwart garen. Een band schoen. Een bril in étui. Een wandelstok. Een raamstok van een hooiwagen. Een horlogeketting. Een. kinderman teltje. Een zakje inhoudende stijfsel. Een tulen muts. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen hij den heer Pietjes, Koningstraat, een slot met twee sleutels. In den tramwagen achtergelaten: Een zwarte parapluie. Een-en-dertigste Muziek-uitvoering in den Hout, op Zondag 17 Sept. 1882, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Marsch, Carl. 2. Ouverture, de PAn- glois 3. Wals, Weiss 4. Pant. Paust Gounod. 5. Fant. les dragons de Villars, Maillard. 6. die Jagd, Brand. 7. Le réveil dn lion, Kontsky. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 14 September 1882. 1. T T te Haarlem, (gedet.) moedw. verwonding, vier maanden cell. gev. straf, f8 boete of een dag subs. cell, gev. straf c. e. 2. J J te Haarlemmermeer, moedw. mish., twee maanden cell. gev. straf, f 8 boete of een dag subs, cell. gev. straf c. e. 3. P H te Hillegom, moedw. mish., een maand cell. gev. straf, f 8 boete of een dag subs cell. gev. straf c. e.; met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 4. P C te Haarlem, moedw. mish., drie dagen cell. gev. straf e. e. K ten K laatst te Amster dam, (gedet.) bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e.; met last tot overbrenging naar een hedelaarsgesticht. 6. L J ten H te Gouda, (gedet.) bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e- met vrijspraak van de mede ten last gelegde landlooperij 7. J H te Zaandijk, het in staat van dronkenschap be lemmeren van het openhaar verkeer en opz. verbr. van afsl., hij verstek, zes dagen gev. straf c. e.; met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 8. H K te Haarlem, openbare dronkenschap; verzet en beleediging tegen een bed. beambte in functie, zes dagen gev. straf voor iedere boete e. e. 9. A S; M O; G W en K F allen te Koog aan de Zaan; no. 1, 3 en 4 bij verstek. Opz. verbr. van afsl. ieder drie dagen gev. straf en solidair in de kosten, 10. S de V en II C L L zich noemende T te Haarlem, diefstal en medepligtigheid aan diefstal, gepleegd met oord. des ond.; de le tien, de 2e vijf dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 11. J H N S en Th v. S te Haarlem, (gedet.) feiten als voren, ieder een jaar gev, straf en solidair in de kosten. 12. C V te Zaandam, dief stal, drie maanden gev. straf c. e. 13. E V te de Rijp. diefstal, drie maanden cell. gev. straf c. e. 14. W S te Nieuw Amsterdam, (gedet.) diefstal, 183 dagen cell. gev. straf c. e. 15. L W L zonder woonplaats, (gedet.) dief stal, 183 dagen cell. gev. straf c. e. MABKTBEfilCHTER. HAARLEM, 13 Sept. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 8 koeien, verkocht voor f 150 a 240; 5 stier; verkocht 3 voor f90 a 110, 3 vaarzen, verkocht voor f 100 a 130 pinken verkocht voor f a 1 graskalveren verk. voor f 20 a ,12 nuchtere kalveren, verk. voor 8 a 16, 46 schapen, verk. 40 voor 1 16 a 34 24 lammeren, verkocht voor f 12 a 15, - biggen ver kocht voor f a varkens, verkocht voor a c. per '/j kilo, 1 paard tot f 90 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht >119 stapels kaas, 14720 stuks, wegende 29458 kilo hoog ste prijs f 30.50, middelbare prijs f per 50 kilo. SCHIEDAM, 15 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 14,25 Jenever 19,75 Amsterd. proef f 21,Spoeling f 0,80 dito commissie -,80. GOUDA, 14 Sept. Kaas f 30 a f32,50 le qual., 2e qual. f 25 a 29, zware hooger in prijs aangevoerd 118 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koehoter fl.40 a f 1.50 der weiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug AMSTERDAM, 13 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 2 runderen, 155 vette kalverenlste qual f 90, 2de qual. 0,75 per kilo, 13 graskall f 20 a 4S, 28 nuchtere kalveren, f 8 a 14, 1 schapen en lammeren fa 118 vette varkens 50 a 56 c. per kilo. LONDEN, 14 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 1000, Schapen en Lammeren 3,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/6 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/8 a 7/4, Kalveren 5/- a 6/-, Zwijnen 4/- a 5/-. HOORN, 14 Sept. Ter waag gewogen 386 stapels kaas wegende, 112,106 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f32,50 oor kleine, en voor hooikaas commissie f 32,25 middelbare, f LEIDEN, 15 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a stieren 60 a 215, ossen f a-, melkkoeien f 156 a f 256, kalveren dito 190 a 295, vare dito f 100 a 230, vette dito f 1 ;5, 310, graskalveren f 22 a 60, vette 40 a 78, a nuchtere dito f 8, a 17,vette schapeir 24 a 40,—; weide dito 17— a 25,lammeren magere varkens /16 a 30, biggen f 4, a 12.- BEURSBERICHTEN. Amsterdam 15 September 1882. Prijzen tier onderstaande effecten genoteer. pCt. de koers. Nederland. Oertif, Werk. Schuld Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Cornp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen], 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 u n u 18 6 9 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Zuid-ltal. Spoorw. Obl3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Morschausk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdiv Chicago N. W. Ccrt. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kan»as Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. a Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854A 18605 1864 1864 1866 prolougatie 576/s 81s/s 102V- 95i/4 807/is SS'/s 64i/s 855/is 52'/8 97i/4 743/s S8 281/4 441/» 61'/j 27 265/s H5/s 10'Vis 89 11 U/s 117V2 301/2 1Ws H3/s II71/0 1491/4 lU'/s 721/2 146 143 201/0 Italië. Rusland Rumeuie Amerika. Rusland. Geldkoers BV, 5 5 pet. 52 1201/4 48 83 82 851/s 619/i6 593/4 631/2 16974 431 144i/„ 105i/s IO91/4 102 95 9773 101 HO1/3 145 1281/4 125 LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 15 September. Een telegram van Wolseley meldt zijne aankomst te Kaï'ro, waar hij door alle klasse der bevol king met open armen ontvangen werd. Arabi en Toulba zijn krijgsgevangen. Wol- seley voegt er bij: »De oorlog iu Egypte is geëindigd. Zendt geen troepen meer uit Engeland. Ik zal thans mijn basis ver leggen van Ismaïlia naar Amxandrië. De gezondheid en de stemming der troepen zijn uitmuntend. Allen hebben hun plicht gedaan. ALEXANDRIE, 15 September. De tele graaf tusschen het paleis Ras-el-Tin en Kaïro is hersteld. Uit Kaïro kwamen gis teren afgevaardigden, met brieven van 4rabi en andere aanvoerders der insur- genten, houdende aanbod van onderwerping aan den Khedive. De Khedive weigerde echter hen te ontvangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3