Laatste Berichten, Voor geest en hart. Hervorming. Allerlei. De onderwijzer Te Win k el, ui t Ha a k s- bergen, is Zaterdagmiddag te Hengelo (O.), terwijl bij op de loopplank van eèn reeds in beweging zijnden trein van zijn broeder afscheid nam, daar van afgevallen, en dientengevolge ernstig aan het hoofd gewond, terwijl een zijner handen werd afgesneden. Onder de inzenders op de h akker ij- tentoonstelling te Stuttgart was ook een Nsder- landsche firma, D. H. v. d. Scheer, te Dokkum. De Algem. Backer und Konditor Zeitung maakt niet lof melding van zijn inzending en roemt vooral zijn koeken bestemd ter verzending naar Oost- en West-Indië. In de Zwitsersche Alpen hebben dezen zomer niet minder dan elf gidsen bij de uitoefening van hun beroep den dood gevonden. Op de zoogenaamde Schützenvilla te Bonn is een dertien-jarig meisje, dat zich, tegen het uitdrukkelijk verbod, in de schietbaan waagde, door een schot gedood. Het gewone jaarlijksche vangen en moorden van doortrekkende zangvogels is in Italië weer in vollen gang. Bij Bergamo heeft één man op een morgen niet minder dan 54.3 leeuwerikken gevangen. Te Essino, bij Varenna, vangt men door elkander in de maanden September en October 600,000 zangvogels, die voor uiterst geringe prij zen verkocht worden. Jaar op jaar richt men in Italië zulke er gerlijke slachtingen aan onder onze «gevederde vrienden", en het wordt wel tijd, dat de landen, die de nuttige vogels door wetten beschermen, gezamenlijk maatregelen nemen om <?en eind er aan te maken. De eerste courant in Europa ver scheen, volgens le Livre, in 1494, tijdens de Na- pelsche expeditie van Karei VIII. Het was het Journal a un sou, bulletin de la grande armee d'Italië en werd in de straten van Parijs verkocht. De uitgave werd in 1495 gestaakt. Er worden Dog nummers van bewaard in de stadsbibliotheek te Nantes. De Rechtbank van koophandel te Antwerpen heeft de wed. P. F. Reynwit aldaar schuldig verklaard aan het namaken van het be kende Boonekamp maagbitler en veroordeeld tot een boete van 7000 fr., met bepaling dat het vonnis op haar kosten in vijf dagbladen moet worden openbaar gemaakt. Ook te Rotterdam wordt nog aan heksen en „betoovering" geloofd! In een gezin aan den Boezem werd onlangs een S'/s jarig kind ziek. De dokter verklaarde niet te kunnen ont dekken, waaraan het kind lijdende was, doch nadat het kind een draad sajet had uitgebraakt, verklaarden de geraadpleegde buren aU uit één mond, dat het kindje betooverd was, en bij onder zoek van het bedje van 't zieke kind vond men kransjes van veêren, die volgens hun oordeel dit bevestigden. Een Geestelijke, die gehaald werd, slaagde er niet in de ouders en omstanders van hunne domme dwaling terug te brengen. Ten slotte werd een.paardenarts bij het kind ge baald, maar nog vóór deze zijn advies kon geven, stierf het kindje aan stuipen. Naar wij vernemen, zullen ookopden Nederlandschen Rijnspoorweg abonnementskaar ten verkrijgbaar worden gesteld, geldig over alle door die Maatschappij geëxploiteerde spoorwegen (geen tramlijnen.) De prijzen dier kaarten zijn voor een geheel jaar: lste klasse f 500, 2de klasse 400. Van den Isten November a. s. af zal er gelegenheid bestaan, zich op dezen voet bij den Rijnspoorweg te abonneeren. Te Waldron, in het Engelsche graaf schap Sussex, heeft het Donderdag 11. gesneeuwd Het was tijdens een hevig onweder, en de bui duurde vijf minuten. Ongeveer een mijl in den omtrek waren de heggen en boomen wit besneeuwd. In de vorige week hebben zich te Rotterdam weder vijf gevallen van pokken voorgedaan. Te Utrecht is een geval van gewij zigde pokken voorgekomen bij een man, die eenige dagen te voren Gouda had bezocht. De eerste verzending van de Ned. mail via Bazel en den St. Gothard heeft 1800 fr. extra gekost; de Elzasser trein kwam twee uren te laat te Lucern aan en per extra trein werd toen de mail nagezonden, welke eerst te Göschenen den sneltrein inhaalde. De postboden, wien bij de invoering van de wet op de postpakketdienst het vervoer van pakjes op straffe van schorsing of ontslag werd verboden, hebben daardoor natuurlijk een niet onaanzienlijk bijslag op hun bezoldiging moeten derven. Naar wij uit goede bron ver nemen, worden door het Hoofdbestuur der Posterijen nu maatregelen genomen om de hoe grootheid van dat geldelijk verlies te onderzoe ken. Zeer waarschijnlijk zal dus een vergoeding volgen. Het wassenbeeld, de millioenen juf frouw voorstellende, ral uit het panopticum te Amsterdam worden verwijderd. Voor hen die deze sommiteit in effigie willen aanschouwen, be staat thans gelegenheid. Voor slechts 2 centen wordt men eigenaar van het cor.terfeitsel der veel besproken vrouw. Een hevige brand heeft teWarschau een groot gedeelte van de voorstad Praga in de asch gelegd. De niet ver vandaar gelegen stad Skiernewice is ook bijna geheel een prooi der vlammen geworden. Tusschen twee monteurs en hunne helpers in de werkplaatsen van Jacson van den Michigan Central-Spoorweg vond onlangs eene weddenschap plaats, „wie in den kortsten tijd een locomotief kant en klaar tot afrijden gereed zou ineen zetten." Tot 1878 hadden, in de ver- maarde locomotievenfabriek van Bladwin te Phila delphia anders zes man gemiddeld 10 a 12 dagen voor dat werk noodig. De monteur Stewart te Jacson verrichtte het met 14 man in 25 uren; een ander, Edington genaamd, met een gelijk aantal helpers in 16 uren. Laatstgenoemde had alzoo de weddenschap gewonnen, maar de fabri kanten geloofden er niet recht aan. Dientenge volge ondernamen dezelfde werklieden een taak die nog niemand had vervuld. Alle bestanddeelen van twee locomotieven (die echter nog nimmer ineen gezet waren) werden bijeengebracht. De ketels zelfs lagen op den rolwagen. Er vormden zich weder twee groepen van arbeiders, elk veer tien man; de eene werd door Edington, de andere, door Stewart aangevoerd, en met het slaan van een bepaald uur begon de arbeid, die uit bijna 1000 losse stukken een locomotief moest samen voegen en gedurende welken de ketels reeds ver hit werden. Na 13 uren staat Edington met zijn locomotief gereed, laat de stoomfluit hooren en beweegt zich voorwaarts, slechts een minuut later gevolgd en in een oogenblik ingehaald door Stewart met zijn locomotief. Beide machines werden daarop voor een extratrein gekoppeld, die al de arbeiders en beambten der fabriek naar Detroit aan een feestmaal voerde, zonder dat op dien rit van 70 Engelsche mijlen eenig gebrek in de samenstelling aan den dag kwam. Bu.iten de Muiderpoort te Amster dam woont een stalhouder, J. V., die een edel voorbeeld geeft aan zijn knechts. Dezer dagen bewoog hij zich, op den bok zittende, met een vigelante in de Plantage-Middellaan in zoo verre- gaanden staat van dronkenschap, dat de politie 't noodzakelijk achtte, hem aan te sporen om zich door een ander naar huis te laten rijden. Een vloed van bedreigingen ontlokte deze raad echter aan den gekrenkten automedon, welke ondankbaarheid nu eveuwel wederkeerig de politie krenkte: op last van een inspecteur werd V. door 4 agenten van der, bok gehaald en in arrest ge bracht, hetgeen intusschen nog heel wat voeten in de aard had. De treurige nieuwsgierigheid van een zeker soort publiek is Vrijdag bijna vveêr eens bevredigd geworden. In een menagerie op de kermis te Tours heeft een leeuweupaar hun leer meester, den dierentemmer, bijna verscheurd. In den Amerikaanse hen Staat New- Jersey is een verlaten dorp, Feltville genaamd, dat zoo in de betrekkelijke nabijheid van New- York een zeldzaamheid mag heeten, hoe talrijk elders in Amerika de overblijfselen van snel op gekomen en vervallen steden ook mogen zijn. Het werd 40 jaren geleden gesticht door den papierfabrikant Feit die er twee fabrieken, 24 nette huizen, een kerk, een school en voor zicli- zelven een nette villa bouwde. Na een aantal ja ren was Feit genoodzaakt zijn fabrieken te sluiten en het plaatsje te verkoopeu dat toen de zetel werd van Townsend's sassaparillen fabrikage, tot dat het uit diens bezit overging aan een levens verzekering-maatschappij. Toen werd het dorp langzamerhand door al zijn bewoners, die er nn geen werk meer hadden, verlaten, en eindelijk was een oude man de eenige bewoner. In de huizen zijn boomen gegroeid, die hunne takken door vensters en deuren steken en nog slechts van tijd tot tijd bezoekt een of ander picknickgezel schap het verlaten plaatsje dat levendig aan het beroemde gedicht vau Goldsmith, the deserted village, herinnert. Onlangs werd het dorp door de genoemde levensverzekering-maatschappij in veiling gebracht en aan den rijken grondeigenaar Warren Ackermann verkocht voor een som van 11.450 dollars, terwijl het Feit indertijd ruim 200.000 dollars heeft gekost. Wat nu het lot van het verlaten dorp zal worden is nog niet bekend. Bij overblijfselen van paalwoningen te Bodenhausen (Zwitserland) heeft men onlangs een bijl van zuiver koper gevonden. Aan de vondst wordt groot gewicht gehecht, omdat de oudheid kundigen tot nog toe het niet er over eens waren of er een periode geweest is, waarin koper zonder bijvoeging van tin werd gebruikt, en men altijd te vergeefs bij de paalwoningen naar voorwerpen van zuiver koper had gezocht. De nieuwe cursus der H. B. S. teHel- mond is geopend met 25 leerlingen. Aan genoemde school zijn 16 leeraren verbonden. Alzoo bijna voor eiken leerling, een leeraar. 't Is kras Een 15jarige knaap te Amsterdam, die bij ongeluk een smid licht verwondde met een steentje, uit een zg. „katapult" geschoten, is daarvoor door de Rechtbank te Amsterdam ge straft met een boete van f 10. Door den heer H. Stijkel te Nieuw- Appelscha is uit zijn tuin een kool geoogst, die ruim een Ned. el in omtrek en 20 pond zwaar is. Rich. Wagner moet aan zijn uitgever, Schott teMainz, al de inkomsten uit den verkoop van zijn muziekwerken en de opvoeringen van zijn opera's hebben afgestaan, tegen een jaarlijksche toelage van f 90.000, uit te keeren tot dertig jaren na zijn overlijden. Wij hechten ons op duurzame wijze aan de dingen naar gelang van de zorgen, de moeiten of de wenscher. die zij ons kosten. Een spiegel dient bij velen om het hoofd in orde en de hersens in wanorde te maken. Als goede raad duur is, dan moet men hem bij God zoeken. De Almachtige geeft dien voor niet. De slechte is nooit slechter, dan wanneer hij zich vroom voordoet. Grootheid zal ik steeds eeren, maar ik zal meer achting hebben voor een greintje goedheid dan voor eene geheele wereld grootheid, zegt een Fransch philosoof. Toen de Zaligmaker kwam, was de oude wereld onder staatkundig en maatschappelijk opzicht ont bonden, zedelijk dood. Wie zou haar den adem des levens inblazen, wie haar tot een nieuw leven opwekken? Dit inwendige, geestelijke leven kon niet gegeven worden door politie-maatregelen, noch door eenig ander ingrijpen der staatsmacht, slechts door een zedelijke hervorming, van hooger hand uitgaande en met meer dan menschelijken invloed gepaard. Die hervorming is dan ook de roeping, welke het Christendom te vervullen heeft en welke het als zijne taak aan de wereld luide ver kondigt. De Goddelijke Zaligmaker, Hij de red dende vriend der zielen, Hij de beschermer van de verdrukten en armen niet minder dan van al de overigen, begon al aanstonds met dat hervor mingswerk door zijne plaats te kiezen onder de veriatenen en bedroefden. Hij huwt zegt Bossuet met de armoede, schenkt daaraan een tot dusverre ongekenden luister, predikt te Bethlehem de waardigheid der behoeftigen en te Nazareth den adeldom van den arbeid. Consciëntieus. Levi. Waar ga je heen Mozes? Mozes. Naar het gerechtshof, ik moet een eed doen. Levi. Voor welke zaak? Mozes, Da's me onverschillig. Gegrond motief. De jongejuffrouw Bertha logeert bij een harer vriendinnen; ongaarne ge hoorzaamt zij aan hare ouders, die haar geschre ven hadden, dat zij per keerenden trein tehuis moest komen. Zij komt te laat voor dien treinen verheugd een motief gevonden te hebben om nog langer bij hare vriendin te blijven, telegrapheert zij: „Te laat gekomen voor den trein; ik kom dus heden over acht dagen." Galant. Een schoonzoon geeft een prachtig diner bij gelegenheid van het vertrek zijner schoon mama. Deze is zeer gevoelig voor dit bewijs van toegenegenheid en zegt, terwijl zij hem voor zoo veel attentie hartelijk dank betuigt, dat het haar leed doet, hij zich zooveel kosten om harentwil getroost. „O, dat beduidt niets, Mama, „antwoordt de schoonzoon, „bij heugelijke gebeurtenissen is mij niets te veel." In den schouwburg. Twee bezoekers van den schouwburg hebben plaats genomen op den vierden rang. Er ontstaat een twist tusschen hen en in de hitte van den woordenstrijd zegt de een: als jij geen gemeene kerel waart, zou je niet op den vierden rang gaan zitten. Monoloog van een dronkaard, terwijl hij zijn glas beschouwt: had ik toch maar al het geld, dat ik uit dit glas nog zal verdrinken. Theorie in de kazerne. Korporaal. Wat doet de soldaat als hij zit. Recruut. Hij staat op als er een officier voorbijgaat. Onze dienstboden. Keukenmeid. Mevrouw, als ge u dat vervelende vragen naar den marktprijs niet af kant wennen, dan zeg ik mijn dienstop. STEDELI JK~NIEU WS Haarlem, 20 September. Eergisteren avond zijn twee wagens in de Groote Hout straat tegen elkander gereden, met dit ge volg, dat een der voerlieden van den bok is gevallen en met een gebroken been per draagbaar naar het Gasthuis moest vervoerd worden. De gisteren alhier door het armbe stuur der Ned. Israël, gemeente gehouden turfeollecte heeft opgebracht f 509.84. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M J ten Hoïite de Lange enW A R Benjamins; J W van Velthuijsen en E Hüf; P H van Vliet en H C Rosbach; TA Vreenegoor en A Bronsgeest; J Ruijsenaars en G Veenstra. Getrouwd: J Soellaart en J Sunnotel; W Jochemsz en G A Lamme; G Steffens en J Duvian; J Hopkes en B M Zachte. Bevallen: G C Malefijt geb. van Diepenbeek <1. J Gerritsen geb. van Wunnik d. E Sterk geb. Bersoleze z. A J Sleeman geb. Moletoor z. E Klein geb. van Brussel z. M van Norden geb. van Amelrooij z. S Duiff geb. Ooatwald z. M E Buijs geb. Koster d. A E Lodder geb. Homburg z. A v. d. Meer geb. Roose- boom de Vries z. W Malefijt geb. Bloemheuvel d. M van Oldenmark geb. Verheijdeu z. B M J de Graaf geb. van Zijl d. G W Wolzak geb. v. d. Enden z. G Kalkman geb. Bijster z. A van Halen geb. Kroon d. C y. d. Woude geb. Geeven d. M v. Amerongen geb. Glazer z. AM Homburg geb. Burgers d. J W Faassen geb. Kruup z. H Swaanswijk geb. Oost d. A C Vasen geb. van Steen z. M vau den Berg geb. de Nijs z. G C Corsten -geb. Willemse d. G van Koersel geb. Dam z. Overleden: C Beere 17 j. Damsteegje; J A D Heemskerk 4 mn. z. Twijnderslaan; T Dorée 13 j. d. K. Houtstraat; L J v. d. Horst 7 mu. z. Kaaks; M C v. Aken 5 mn. d. L. Poellaan; J Wierda 17 mn. z. Gr. Houtstraat; E Bouman 2 mn. d. Voorting- 6traat; J F Bouwmeester 4 mn. z. Oude Groenm.; E v. Eavensteijn 77 j. wed. N Langenacker Jansweg; P Hirdes 69 j. Ged. Raamgracht; J C Huijkman 1 mn. d. Tulpenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A F K Koopmans Witte Heerensteeg; J E y. Ouwerkcrk 2 mn. z. Spaarne, S Hangjas 71 j. wed. H Lessing Bagijnhof; M Mar seille 79 j. eclitg. van J du Pon L. Margaretbastraat; C M Hoogkamer 12 mn. z. Vogelkoopsteeg; H W Baum 36 j. KI. Houtstraat; MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 18 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 8,a 9, rogge f 5,30 a 6, haver 3.50 a 4.gerst 5.10 af 5.50 duivenboonen a bruineb. f -,bruin mosterdz akarweizaad fa per 50 kilo, oliezaad -,— kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN16 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt 5 heet tarwe winter-j 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.—, U heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 18 heet. litver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f -,a -. - heet. paardenboonen f - a alles per hectoliter De prijs der boter was beden per 1/i vat 1ste qual. 62.a 68.2de qual. f 54.— a 60. SCHIEDAM, 19 Sept. Moutwijn, per ned. van 13,50, Jenever f 19,spoeling f 0,60 dito commissie f 0,80 HOORN, 16 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 6 heet. tarwe f 11,heet. rogge f 47 beet. gerst 6,— 37 beet. haver f 5,mosterdzaad f 24,a karwijzaad f 12,25, heet. boonen: 9 heet bruine f 18,gele f heet paardeboonen f a 34 heet. erwten f 13 a 18, heet. groene ƒ12, a 16,beet. grauwe 18.a 22, heet. witte 400 beet. n. aardappelen 2,50 a 4,— alles per heet.; manden appelen -.a kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 19 paarden van f 70 tot 230 veulens f a koeien van f tot 14 kal veren van f 12 tot 32, 330 schapen van J 26 tot 40 190 lammeren van ƒ20 tot 28.50 65 varkens van 16 a 20 9 zeugen van 25 tot 50 260 biggen van f 5,— a 9; bokken f a -,geiten f -.a -. 15 Sept. Aangevoerd koeien van f tot en 1160 schapen van f 28 tot 41 per stuk, 3 kalveren van 75 tot 95 c. per kilo. 18 Sept. De prijzen der vette kalveren waren f -.50 a -,90 per kilo, vette koeijen fa per stuk, vette varkens 50 a 53 c. per kilo. ALKMAAR, 16 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 33 koeien 180 a 380, 24 nuchtere kalveren /12 a 22,vette kalveren a245 schapen J 18 a 30, varkens f aper kilo, 88 ma gere dito 16 a 24,9 bokken 3 a 7, 7 paarden f 75 a 160, lammeren fa ROTTERD AM, 19 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 3 paarden, 1586 runderen, 251 vette- en graskalveren 16 nuchtere kalveren, 1696 scha pen of lammeren, 254 varkens, 263 biggen, 5 bokken of geiten - ezel. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rundereu lste qualiteit 86 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was beden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 51 tot 52 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 85/8 ton, 88/16 tonnen, 1132 stukken a 1 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66, 2e qualit. f 64, 3de qual. f 60. ALKMAAR15 Sept. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,— a 10,50 rogge 7,—, a 7,75, gerst 5,a 5,50, dito cbev. 6,— a 6,50 haver 3,50 a f 475, paardenboonen 7,50 a -,bruine dito 16,50 a tt duiven dito -.kanariezaad ƒ11,25 a rood mosterdzaad a 23,50, geel dito ƒ7,— karwijzaad pp,a 12,blauw maanzaad ƒ15,75 groene erwten 13,a 21,grauwe dito 20,a 21,vale dito 12,a 19,Witte a 15 Sept. Aangevoerd 638 stapels kaaswegende 147,003 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,commisBie- f32,50, middelbare f33,50, laagste fper 50 kilo. 18 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van f 180 a 260, 152 kalveren van f 40 a 96, 8 nuchtere dito van f 12 a 28, 1180 schapen f 28 a 39,103 varkens f50 a 58 c. 54 magere 18 a 26 c. per kilo. LONDEN, 18 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 3400, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 200. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/2 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/- a 6/- Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 18 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 510 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,88, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeiec f 150 a 280, 3 graskalv. a 50 nuchtere kalfk 8 a 12, 150 schapen en lammeren a vette varkens 48 a 58 c.; beiden per kilo. biggen a - paarden a PUHMEREND, 19 Sept. Kaas: aangevoerd 322 stapels prijs der kleine kaas f33,middelbare 27» BEURSBERICHTEN. Amsterdam 19 September 1882. Prijzen der onders'taande effecten geuoteer- pCt. de koers Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/s 67'/s 3 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 g 5 5 S Portugal. Rusland. Spanje Turkije. Egypte. Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.Juli) Obl. buiten]. 1853/80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen! 1250025000. 1 1000—5000 1 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. I.eening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/s 1877 4 Columbia. Obligatien4'/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/^ 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltiacbe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kurak Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morscliansk Sysran Aand. 6 Riasehk Wiasma 5 Rumenie Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. X»oten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Stad Antwerpen 1874 Italië. Rusland Belgie. Oostenrijk. Staats! 1854. 1860. Rusland. Gel sp>dre 1864 1864 1866 prolongatie 31/2 3 4 5 e 5 S pet. 81 102'/4 951/4 801/, 821/s 645/8 653/is 5213/16 97 743/4 88 2874 441/. 6D/4 27 26'/8 117.6 101/4 90 11174 1171/0 117l» 117 1491/4 113 731/2 147 140 20 52i7„ 1201/, 487, 8274 82 8572 61 5974 631/» 168'/4 427, 1441/, IO51/4 IIO1/4 1021/4 9474 957, IO274 110 144i/2 1281/4 125 Naar wij vernemen, is door den ingenieur Wiegel, te Nieuwer-Amstel, concessie ge vraagd voor een spoorweg van Haarlem naar U trecht. NEW-YORK, 19 Sept. De stoomboot Asia is op het meer Ontaria verongelukt, 98 opvarenden verdronken, slechts 2 werden er gered. ALEXANDRIE, 19 September. Blijkens een alhier ontvangen telegram heeft Ab- dellah verklaard, nooit voornemens te zijn geweest om tegen de bevelen van den Khedive te handelen. Hij verklaart zich bereid tot onderwerping en wacht nadere bevelen af. LONDEN, 19 September. Het bericht van de Times uit Alexandrië, dat Damiette had gecapituleerd, is nog niet bevestigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3