1866- MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Tegenspoed. Uit eigen oogen zien. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 October. Het stedelijk Mu seum van Schilderijen en Oudheden op hei Raadhuis alhier is in de afgeloopen maand bezocht door 570 personen tegen en 603 personen zonder betaling. stad, sedert een paar maanden door een Engelsche maatschappij electrisch verlicht, tot groote ver bazing van de Chineezen, die bij duizenden toe- stroomen om het nieuwe wonder van de Westersche barbaren te aanschouwen. Een merkwaardige operatie werd onlangs, naar de Belgische bladen meedeelden, in een gasthuis te Luik volbracht door Prof. Winni- warier. Deze heeft namelijk een zieke, die aan een kropgezwel leed, dat hem noodzakelijk binnen kort had doen stikken, het strottenhoofd uitge sneden. De patient is herstellende. Het voedsel wordt hem nu nog door een buis ingegoten; maar later zal men hem een kunstmatig strottenhoofd geven, waardoor hij weer gewoon zal kunnen eten en spreken. Een dergelijke operatie mag tot de zeldzaamheden gerekend worden, daar zij, voor zoover men tot dusver weet, nog slechts zeven of acht malen bewerkstelligd werd. Aan een huis op den Boulevard Se- bastopol te Parijs wordt Vrijdag hard gebeld; de dienstbode van den bewoner, een geneesheer, opent haastig en verneemt van een man, die verschrikt en schier ademloos spreekt, dat „mijn heer aan de Oosterspoor een ongeluk heeft gehad met zijn rijtuig en dat hij bij een apotheker is ingebracht; men zal hem dadelijk pjr brancard te huis brengen." Intusschen vraagt hij 5 franks voor een rijtuig en ontvangt die. Een uur later komt de dokter gezond en vroolijk te huis. De dienstbode was verheugd toen zij hem zag, maar be treurde toch haar 5 (ranks. Men schrijft ons uit Tiel van 30 Sep tember: Voor een paar dagen begaf de alhier wonende landbouwer L. V. zich met zijne vrouw des avonds om 7 uur van huis, om hun vee uit de weide te halen, die op het punt stond door het hooge water overstroomd te worden. Toen zij ongeveer een uur later aan hunne woning terugkwamen, was hun ontsteltenis groot. Men had de buitenvoordeur en de linnenkast, die in het woonvertrek stond, opengebroken. De ver bazing van den man was echter spoedig geweken, toen hij van zijn vrouw vernam, dat het geld. kort te voren uit de linnenkast genomen en op een andere plaats geborgen, nog aanwezig was. Bij het nazien van hun goed werden geen andere voorwerpen vermist dan een horloge en eene gouden broche. De politie deed terstond onder zoek, en heden is het haar gelukt de ontvreemde voorwerpen te ontdekken en in beslag te nemen. De vermoedelijke daders zijn opgespoord. Door een ingezetene van Krimpen a/d. IJsel werd dezer dagen ontvangen een tien guldenstuk, dat later bleek valsch te zijn. Het is zeer goed nagemaakt en alleen aan den klank als valsch te herkennen. Op de imperiaal van een omnibus te Parijs is, volgens la Presse, eergisteren een heftig tooneel tusschen een Franschman en twee Duit- schers voorgevallen. Toen de omnibus het bekende beeld van Straatsburg voorbij reed, stondeender Duitschers op en schreeuwde: „Leve de Duitsche eenheid! leve het Duitsche Straatsburg!" Deze on verwachte uitroep deed alle Franschen op het rijtuig omzien en een hunner den Duitschers scherp in de oogen ziende, antwoordde: gij zijt lafhartige tetgers en neemt alle gelegenheden waar om onze landgenooten te beleedigen!" Toen de Duitscher hierop uitviel gaf de Franschman hem een krachtige oorveeg en de overige medereizigers dwongen hem, het rijtuig te verlaten. Een likdoorn-opérateur adverteert ergens, dat eeuige duizenden attesten van hooge heerschappen benevens likdoorns ter inzage liggen. DeFransche directeur voor schoone kunsten heeft een gek figuur gemaakt door toe te staan, dat te St. Denis door een soort toove- nares gezocht werd naar schatten van de Kathe draal, die daar in 1793 zouden zijn begraven. Mad. Caillavah heeft van 10 personen elk 100 franks gekregen voor kosten en de Kegeering gaf toestemming, mits de Staat alle juweelen en papieren benevens tweederden vau de geldsommen zou ontvangen. Er is niets gevonden. De vrouw, die 't ernstig meent en aan de kracht van haar tooverstaf gelooft, is arm en reeds 30 jaar geleden poogde zij een dergelijken schat te vinden in de bouwvallen van de abdij te Argenteuil. Nu heeft ze weer vergunning gevraagd om te zoeken in de nabijheid van het graf van den prins van Condé. Men zal zich zeker wel herinneren dat een jaar of vier geleden een Franschman, zekere Arnoul, op het denkbeeld kwam om het vel van krokodillen en alligators te looien, en ook de manier aan de hand deed hoe dit het beste te volvoeren was. Dit heeft tengevolge gehad, dat allerlei voorwerpen van alligator- en krokodillen- leder zeer in de mode kwamen en het nu ook nog zijn. Voornamelijk worden er portemonnaies, portefeuilles, sigarenkokers, brillenhuizer. en der- gelijktn van gemaakt, terwijl het in den lateren tijd ook voor grootere voorwerpen, zooals hand en reiskoffers, werd aangewend. Door het steeds toenemend verbruik steeg de vraag naar deze leersoort hoe langer hoe meer, zoodat een menigte jagers, die op de alligatorvangst uitgingen, zulke slachtingen onder deze dieren hielden, die aan de boorden van den Mississippi verblijf houden, dat het oogenblik van uitsterven, van het geheel verdwijnen uit die streken, te voorzien was. Tegen over dit feit, meende een alligator- en kroko- dillenjager, dat het veel beter en praktischer zou zijn om de dieren aan te kweeken, dan om ze te vernietigen, en dit gaf aanleiding tot het oprichten van inrichtingen, waarin alligators werden opge kweekt. De opvoeding is zeer eenvoudig, aange zien deze dieren zoo goed als geen zorg vereischen en gelukkig zijn en goed groeien, wanneer ze den geheelen dag maar in de modder aan den kant van het water kunnen blijven liggen. Nadat het dier gedood is, wordt de huid zorgvuldig afgestroopt en in de gebouwen der inrichting zelve voorloopig gezuiverd en geprepareerd ten einde te voorkomen, dat de waarde daarvan door gedeeltelijke ontleding zou verminderen. Het vleesch van deze dieren heeft zulk een scherpen muskussmaak, dat het, behalve voor enkele negers, als voedingsmiddel volkomen onbruikbaar is. Daar om wordt het gebruikt ter voeding van de levende alligators, want het blijkt, dat deze dieren het vleesch hunner natuurgenoten eten, ofschoon hel zeer zeldzaam voorkomt, dat zij zich zelve een dergelijk maal in de omheinde ruimten van hun opvoedingsgesticht verschaffen. Deze tak van in dustrie heeft een ongekenden trap van bloei be reikt, en de inrichtingen zij worden meestal farms genoemd zijn gewoonlijk zeer groot. Om een denkbeeld te geven van de uitgebreidheid dier farms kan dienen, dat een enkele niet miuder dan vijf duizend vellen gedurende de laatste zeven maanden aan een looier van St. Louis kon afle veren. Dat is dus ongeveer vijf en twintig daags. Eenige maanden geleden werd te Londen een moord gepleegd, waarbij den dader voor 300,000 p. st. aan papieren van waarde in banden vielen. Woensdag verscheen op een ban kierskantoor te Hamburg een vreemdeling, die een aantal effecten wilde verkoopen. De nommers brachten aan het licht, dat de effecten te Londen gestolen waren. De politie arresteerde den vreemdeling, die zich Alexander Bodesco, Amerikaansch rentenier noemt, maar in wien men vermoedt den uit Londen voortvluchtigen Bus Norwitzki te hebben aangehouden. Onder de praatjes, die betreffende Arabi de ronde doen, behoort ook, dat hij zich zou hebben overgegeven, omdat hij aan maagpijn leed. Hij zou aan Wolseley hebben getelagrafeerd: „Daar gij goede dokters hebt, kom ik spoedig bij u. Ik verkies gevangenschap bij de Er.gelschen boven cholera in Egypte." Een Engelsch predikant zal als Plutarchus voor het schoenmakersvak optreden, en een werk uitgeven getiteld: „Het leven van beroemde schoenmakers". Het gaat er heen, dat wij van de bar biers en scheermessen afraken en door electricit :it geschoren worden. Onlangs berichtten de Engel sche bladen van een bonthandelaar, die het haar van zijn huiden gelijk maakte met een door elec- triciteit gloeiend gemaakten platina-draad, en thans heeft een schapenhandelaar van Nieuw-Zeeland Edison aangezocht, om een in dien trant inge richte electrische machine voor het scheren van schapen. Nog één stap verder, en ook den men- schelijken lammeren want wat zijn we anders in handen van den barbier? worden door zulk een bliksemsnellen, gloeienden draad, kin en wangen gladgeschoren. Arm zijn de menschen, die meer noodig heb ber., dan zij bezitten; doch nog armer zijn zij, die meer willen schijnen, dan zij werkelijk zijn. Wie door ondervinding niets leert, blijft zijn gansche leven een kind. Het geheim der opvoeding bestaat in de liefde voor den opvoeder; haar wezen in de op wekking van den zin voor het goede en schoone. De dankbare heeft steeds te veel, de on dankbare nooit genoeg. De belooning eener weldaad ligt in de daad zelve. Tegenspoed dient ons dikwijls beter dan het geluk. Daardoor schijnen wij somtijds eenige schreden achterwaarts te gaan, ten einde, als met een aanloop, zoo veel verder te springen; en even als een sterke metalen veer in kracht toe neemt, naar mate van de drukking, die op haar werkt, geeft menige veerkrachtige ziel een enkel oogenblik toe, om daarna met te meer nadruk zich te verheffen. 't Is verbazend hoe v elen onzer met open oogen loopen en toch niets zien. Dat komt doordien het gezichtsorgaan, evenals andere organen, oefening vereischt, en het opmerkingsvermogen bij gemis aan eigen oefening en door slaafsche afhankelijk heid van boeken verdooft, en eindelijk ougeschikt wordt voor zijne natuurlijke functiën. Goed vertrouwen. Van Kwabbenhoven komt op het wisselkantoor en verlangt zilvergeld voor een bankbiljet van honderd gulden. De kassier overhan digt hem een rol, het verlangde zilvergeld bevat tende. Op de vraag of de inhoud accoord is, antwoordt de kassier: „ge kunt er u immers zelf van overtuigen-" Van Kwabbenhoven begint nu te tellen, telt tot 71, 72, 73, strijkt de rest op en zegt: „als 't tot zoover accoord is, zal de rest ook wel in orde zijn." Gevat. Officier der cavalerie (tot een officier van gezondheid). Drommels, dat was een fameuse rit, 'k ben in een half uur van Berlijn naar Pots dam gereden. Dokter. Da's kras, ik houd het zelfs voor onmogelijk. Officier. Mijnheer, wat een officier der cavalerie u zegt, kunt ge in ieder ge val gelooven. Dokter, (na eene korte pauze). Ja, er zijn toch zaken, die men te nauwernood voor mogelijk houdt. In mijne praktijk had ik b. v. in den laatsten oorlog ook gelegenheid, dit te ondervinden. Ik had namelijk een kanonnier in behandeling, die een schot in den schouder had gekregen; niettegenstaande alle aangewende po gingen was ik niet in staat, den kogel te vinden. Aangezien de man zich zeer wel bevond, ging hij weder naar zijne batterij. Na verloop van eenige weken echter komt hij bij mij in 't hospi taal en klaagt over pijn in zijr. been. Ik stelde een nauwkeurig onderzoek in en vond de kogel in 's mans rechter kuit. Officier. Dat is onmo gelijk. Dokter. Luitenant, hetgeen u een officier van gezondheid vertelt, kunt ge steeds gelooven; overigens is de afstand van den schouder tot de kuit niet zoo groot als die van Berlijn tot Pots dam. Een beeld des tijds. (Mevrouw gaat naar eene soiree, de keukenmeid naar een bal.) Dienst bode. Mevrouw, ik kom heden-avond per vige- lante tehuis, heeft u pleizier om mee te rijden, dan zal ik u komen halen. "Verkeerd begrepen. Heer. Mevrouw ik be treur het zeer u in rouwgewaad te ontmoeten. Dame. Zoo, ge vindt dus ook dat zwart mij af schuwelijk kleedt. Voldoende. Dokter. Uwe vrouw mag niet voor overmorgen worden begraven. Van Puffelen. En waarom niet als ik vragen mag? Overmorgen moet ik r.aar de veemarkt. Dokter. De vrouw kan im mers schijndood zijn. Van Puffelen. Wat schijn dood! Morgen wordt ze begraven, voor mij is ze dood genoeg. Een moderne huisvrouw. Jansje, als je straks het vleesch gaat halen, breng dan een do zijn spiegeleieren van de markt mede. Burgemeesters zwager. De burgemeester eener kleine gemeente is gehuwd met een schoon, doch arm meisje, wier broeder vroeger kunst rijder was, doch die nu de zonderlinge kunst van hardloopen uitoefent. Op een zijner „kunstreizen" komt hij ook in het stadje waar zijn zwager als burgemeester fungeert met het voornemen om de vereischte permissie te vragen tot het ge\en van eene voorstelling in de edele kunst van hard loopen. Zijne papieren zijp. in volmaakte orde, zijn zwager kan hem dus de toestemming moei lijk weigeren. De burgemeester is echter weinig ingenomen met het plan van zijn aanverwant en vraagt hem op verdrietigen toon: „hoeveel verdien je met zoo'n hardlooperij?" „Hier in deze stad, minstens tien gulden." „Nu, daar heb je tien gulden, scheer je r.u weg, want ik zou niet gaarne zien dat iemand, wie dan ook, te weten komt dat de broeder van mijne echtgenoote hard- looper is." „Hartelijk dank, vaarwel heer zwager." Zes weken later komt zwager terug en behandelt de zaak thans eenvoudiger. Hij opent namelijk de deur van het bureau en zegt tot den burgervader „Tien gulden of ik loop." Maandag-avond omstreeks 10 uur heeft een begin van brand plaats gehad op den hooizolder van den heer C. Copray Anthoniestraat alhier. De brand werd echter gelukkig spoedig ontdekt en door eenige buren, onder toezicht van den brandmeester, den heer Grollenberg, gebluscht, zoodat de schade gering kan worden genoemd. Bij Zr. Ms. besluit van 16 Sept. 11. is aan den agent van politie J. B. Blan- kenstein alhier, eene gratificatie verleend van ƒ15 voor het aanhouden van J. van Reenen, den dief van goederen uit de villa van den heer C. Prins alhier. De heer J. F. Paternotteouderwij zer aan het Instituut van den heer E. J. Nijsen alhier, is benoemd tot Hoofd der Ka tholieke School te Zutfen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: M Lahnstein en S J Bakker; WG ten Houte de Lange en Jonkvr. K S J Strick van Lin- sclioten; J Monnikendam en S Sterk; J F Konings en H M Vester; PA Kion en J H Plaatzer; J K van Daalen en J Tijdgaat. Getrouwd: M J ten Houte de Lange en WAR Ben jamins; J W v. Velthuijsen en L Hoef; P H van Vliet en H C Rosbach; TA Vreenegoor en A Brons geest; J ltuijsenaars en G Veenstra. Bevallen: M Boeijing geb. Brouwer d. II C van Deursen geb. Vermeer z. H C Noijons geb. Da) z. S Engelenberg geb. Ploeg d. T Rietman geb. van der Molen z. M v. d. Berg geb. Roest z. en d. HP Borger geb. v. d. Nulft z. C J M Pielage geb. Wes- selingh z. B G ter Horst geb. Niggebrugge z. G Bulters geb. Sweers z. E Oushoorn geb. Lasschuit d. CC Duijn geb. Vissers d. E van Everdingen geb. de Wilde d. G Groot geb. Vrink z. M A J Vervoorn geb. Ranie z. J E L T v. d. Berg geb. Tom- bergb z. C de Haan geb. Broekmeijer z. WH Franse geb. Boon z. A E Roosen geb. de Droog z. E Staphorst geb. Pootjes d. W Kruijer geb. Henning z. HA Grootendorst geb. Dollekamp d. ME Wolzak geb. v. Garsten d. AM Otto geb. de Klijn d. J MB Heintzberger geb. Duijn z. D Swart geb. Martens z. J M L Jukes geb. Bottelier d. A C M Swaan geb. Brevet z. J v. d. Putten geb. van der Ham d. Overleden: M M Zwaaneveld 65 j. echtg. v. J v. d. Pigge Gr. Houtstraat; AM Aghina 15 dg. d. Waai gat; TB Harmans 20 j. z. Schootersingel; H van der Ploeg 20 mn. z. Krom; A Noyons 1 dg. z. Tul penstraat; W v. Dusschoten 1 mn. d. Burgwal; E S Fabel' 32 j. echtg. van R A F H Koopmans W. Hee- rensteeg; S van Gend 7 mn. z. L Boogaardstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van H Snoek Harmenjansweg; J van Bodegom 18 dg. z, Zijlweg; J v. d. Bergh 8 mn. z. Ged. Raam gracht; Een als levenl. aangeg. kind van het vrou welijk geslacht van A F Vester K. Heerenstraat; CC v. d. Feen 63 j. echtg. van C J Brutel de Riviére Ged. Oude Gracht; T van het Zand 69 j. wed. P. Jansen Doelstraat; L P F Vreem 66 j. Houtmarkt; C Lijcklama 6 mn. d. L. Raamstraat; A Adriaanse 2 j. d. Molenpad. HAARLEM, 2 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 7,25; a 9,witte dito f7,50 a 9, rogge 5,75 a 7, haver 3.25 a 3.80; gerst 4.90 af 5.— duivenboonen abruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per 50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 30 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- J 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.15 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 11 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50 lichte- 4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen/-,a -. - heet. paardeuboonen f -,a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per '/4 vat 1ste qual* 65.— a 76.—, 2de qual. f 62.— a 68.—. 3CHIEDAM, 3 Oct. Moutwijn, per ned. van 13,50, Jenever f 18,75, spoeling f 0,70 dito commissie f 0,70 HOORN, 30 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 32 heet. tarwe f 11,beet. rogge f 40 heet. gerst 6,23 heet. haver f 5,mosterdzaad f 23,50 a karwijzaad f 12,25, heet. boonen: 84 heet bruine f 18,'gele beet paardeboonen f a 33 heet. erwten 12 a 14, heet. groene ƒ18 a 17,heet. grauwe ƒ18.a 22, heet. witte 14, 300 heet. n. aardappelen J 2,a 3,50 alles per heet.; manden appelen -•a kil»., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 22 paarden van f 70 tot 240 veulens f a koeien van ftot 12 kal veren van 12 tot 26, 320 schapen van J 28 tot 45 170 lammeren van ƒ18 tot 30,130 varkens van 16 u 26 5 zeugen van 35 tot 60 290 biggen van f 5,a 11; bokken f a -,geiten -.a -. 29 Sept. Aangevoerd koeien van ftot en 890 schapen van f 28 tot 43 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 2 Oct. De prijzen der vette kalveren waren f -.a -,per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. ALKMAAR, 30 Sept. De aanvaer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt: 33 koeien 180 a 295, 19 nuchtere kalveren 12 a 20, vette kalveren a326 schapen j 18 a 30, varkens f aper kilo, 104 ma gere dito 13 a 26,11 bokken 4 a 11, 3 paarden f 75 a 200, lammeren f a ROTTERDAM, 3 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1618 runderen, 184 vette- en graskalveren 9 nuchtere kalveren, 1552 scha pen of lammeren, 363 varkens, 325 biggen, 3 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 64 c.; kalveren 1ste qual. 84 en 2de qual. 70 c., schapen 65 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 52 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weÏDig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 79/8 ton, 76/16 tonnen, 1082 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt 1ste f 70, 2e qualit. f 65, 3de qual. f 60. ALKMAAR29 Sept. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,75 a 9,75 rogge 7,a 7,75, gerst 5,25, a 5,75, dito chev. 6,a 6,50 haver 3, a f4,25, paardenboonen 7,25 a-,bruine dito ƒ12, a 17,duiven dito -.kanariezaad a rood mosterdzaad a 23,50, geel dito 15,75 karwijzaad 12,25 a 12,75 blauw maanzaad 14,25 groene erwten 14,a 16,grauwe dito 16,a 21,vale dito 12,50 a 20,— Witte a 29 Sept. Aangevoerd 625 stapels kaaswegende 148,768 kilo; de prijzen waren voor kleine f 33,50 commissie- f32,middelbare f33,laagste fper 50 kilo. 2 Oct. Ter veemarkt werden veikocht 10 koeien van f 220 a 280, 125 kalveren van f 35 a 90, 13 nuchtere dito van f 12 a 21, 891 schapen f 32 a 42,171 varkens f50 a 61 c. 86 magere 13 a 19 c. per kilo. LONDEN, 2 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd, Runderen 2900, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen Beste Rundereu 4/- a 6/-, Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 4/8 a 5/6 Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 2 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 534 runderenvan welke de prijzen waren l9te qualiteit 0,85, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit ƒ0,70 per kilo;melk- en kalfkoeien f 150 a 270, 2 graskalv. a 60 nuchtere kalfk 7 a 12, 108 scbapeu en lammeren 18 a 30, vette varkens 48 a 58 c.; beiden per kilo. biggen a - paarden a PURMEREND, 3 Oct. Kaas: aangevoerd 357 stapels prijs der kleine kaas f32,middelbare Boter. 1.35 a 1.45 per kilo. Runderen: aangevoerd 452 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 123 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 78 stuksprijs f 10 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 124 stuks, prijs 48 58 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 14 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 362 stuks, prijs f 6 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd 2510 stuks, vette schapen magere - overhonders en lammeren Eieren f a per kopboter akippen - eenden a c.kipeieren 4,a 4.25 eendeneieren f -,— per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam 3 October 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leening 1867. Goudleening Italië. Obl. Pnusel. Leen. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.Juli) Obl. buitenl. 1853/80 bij Hope Oomp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnenl. 1250025000 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 1869 Obl. Leeniug 1876 N.-Amerlk«. Obl. Vereen Staten 1876. 1877 Columbia. Obligation Peru. Leening 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank d Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatscb. Aand. Baltiscbe Spw. Aand. Jelez Griasi Obl. Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. SLaatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 Geldkoers prolongatie 4/, 4 5 5 5 5 5 3 5 4 5 1 2 4 1 1 5 6 E 4 4'/» 6 5 ivid. Italië. Rusland Rumenle Amerika. 4'/s 5% 8 5 8 5 5 5 5 5 div. S S 5 pet. genoteer de koers 66 79 V, lOUV.s 94?/8 80'A 84' /16 BS'/. 527-, 967/le 75 S8 287, 44 60'V16 27 263/, 12Vs 1477 927, 111'/, 117'/, 347, 14'/s ID/s 1177a 1467- 1137; 69'/, 1497, 138 193/4 523/a 1203/a 48'/s 827, 82 86 6P/4 60'/, 63'/, 16677 41'/, 188", 1053/s 110 1007a 95 95'A 101 l093/4 145 128'/, 1247, LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 3 October. Pierola, de gewezen dictator van Peru, schrijft aan de limes dat het bericht uit Panama aan den New- York Herald, volgeus hetwelk hij tracht president te worden onder protectoraat van Chili, onwaar is. ALEXANDRIE, 3 October. Men gelooft dat het expeditie-leger Egypte vóór het einde dezer maand zal ontruimen. Slechts het bezettingsleger zal er dan achterblijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3