MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. LaaMel3erïcïiten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. premie-leenin gen. voeten hangt. De baard is 1 meter 60 lang. Onder" zijn werk bindt de man zijn baard bij de beide einden op zijn rug, omdat hij er anders op zon trappen.De Anthropologische Maatschappij ontving in hare jongste zitting een photographisch portret van dezen merkwaardigen baarddrager, die reeds te vergeefs door een ondernemer van publieke vermakelijkheden aangezocht werd om zich in persoon te laten kijken. De heer J. Anspach, sedert meer dan 25 jaren predikant te Eck-en-Wiel, is Donderdag in den Rijn bij de overvaart met de pont, nabij die gemeente, verdronken. De koetsier, die hem gereden had, sprong hem na en is mede in de diepte verdwenen. Ds. Anspach was een ijverig naspoorder der Geldersche geslacht-en oudheidkunde. Meer malen las men van zijn hand belangrijke bij dragen in den Navorscher en den Gelclerschen Volksalmanak. Hij was ongeveer 60 jaar oud en sedert eenige jaren weduwnaar, en laat 12 kin deren na. Le combat cessa, faute de combattants. Het waterschapsbestuur van "de Nol van Ouwelek" (Zeeland) heeft zich ontbonden verklaard: de Nol was nl. in zee verdwenen. Zondag werd door de marechaussees uit Grave een karavaan Zigeuners, bestaande uit dertien personen en bij zich hebbende twee voer tuigen, te Nijmegen aangebracht, van waar deze vreemdelingen via Beek over de Duitsche grenzen zijn gezet. Het is hetzelfde volkje, dat zich ge woonlijk onledig houdt met het inwisselen van guldens of rijksdaalders van zeker jaartal, waarbij dan en passant aan de argelooze lieden, die zich daarmede inlaten, eeuig geld ontfutseld wordt. le Eil, in de Pruisische Rijnprovin cie,is eene dynamiet-fabriek in de lucht gevlogen. De drie daarin aanwezige werklieden werden letterlijk uiteengescheurd en op verren afstand wegge slingerd. Te Maastricht bedraagt het get al koffiehuizen, tapperijen, kroegen en andere gele genheden, waar sterke drank in 't klein wordt verkocht, 395, zijnde 323 inrichtingen meer dan het maximum bij de wet gesteld. Te Londen is eer. lading zalm uit Labrador in N.- Amerika aangekomen. De visch zit in ijs en komt aan klompen op de markt. Biedt zich een kooper aan, dan wordt een stuk zalm afgezaagd, en eer de visch gekookt wordt, moet hij in lauw water ontdooid worden. De meren van N.-A.merika krioelen van zalmen. Men vindt te Londen deze zalm minder lekker dan de versche, maar beter dan de zalm in blikken. In het laatst verschenennommervan de Wekker komen niet minder dan 140 vacante betrekkingen voor van onderwijzers en onderwij zeressen. Het meubelstuk, dat te Ti el op een boelhuis werd aangekocht en in eene lade waar van coupons werden gevonden, was niet een tafel, maar een ladetafel. De kooper was een jongge huwd, oppassend handwerksman, en hij kocht het meubelstuk voor f 4,25. De coupons hebben een gezamenlijke waarde van ongeveer 500 en kun nen successievelijk ter betaling wol den aangeboden; de laatste verschijnt September 1885, zoodat de gelukkige kooper nog drie jaar lang op vaste termijnen aan deze gebeurtenis zal worden her innerd. Naar wij vernemen, heeft de recht bank te Amsterdam bevel tot gevangenneming uitgevaardigd tegen den gefailleerden koopman J. J. G. Engels, wegens bankbreuk en misbruik van vertrouwen. Zooals men weet, is Engels voort vluchtig. D e Vereeniging tegen het mishandelen van dieren te Haarlem en omstreken heeft tot de Ne- derlandsche Vereeniging tot bescherming der die ren te 's Gravenhage naar aanleiding van het ver zoek tot mede-or,derteekening van het bekende adres ter verkrijging van eene wet tegen de vivi- seclie, geantwoord, dat zij aan dit adres hare adhaesie niet kan scheuken, en zich tevens ver plicht gevoelt de onderteekening daarvan te ont raden. Doch bij haar ernstig streven, zegt zij, om het dier tegen mishandeling te beschermen, tracht zij ware toestanden in het licht te stellen, om daardoor het verwijt van overdrijving of zie kelijkheid in de opvatting harer taak te ontgaan. G. 51, beambte van den Nederland- 8chen Oorlogsduivenpost, zit te Murmerwoude cellulair, bij R. A. de Jager, sinds den 5en dezer. Wordt ten onzent, vooral op het platteland, in de dorpen en kleine steden, veel geklaagd over landloopers, die onder allerlei voor wendselen de bewoners, met bedelen lastig vallen, in Zwitserland is het nog veel erger. Voor ons ligt eene lijst van het aantal personen, die zonder middelen van bestaan in de verschillende kantons gedurende de jaren 18741878 ronddoolden. Door elkander gerekend kan men veilig aannemen, dat jaarlijks meer dan 30.000 zulke personen, waarvan de helft vreemdelingen, overal in Zwitser land rondzwerven, en dat het euvel elk jaar toe neemt. Van alle zijden wordt bij de Regeering op maatregelei tegen de vagebonden aangedrongen. Dezer dagen is te Berlijn een ambte- naar plotseling overleden, wiens dood, volgens de verklaringen der geneeskundigen, te wijten was aan overmatig rooken van tabak met een ledige maag. Een waarschuwing voor de hartstochtelijke rookers, die reeds zoodra zij 's morgens de oogen open hebben, hun geliefde sigaren opsteken. Al de officieren der schutter ij te Kui lenburg, alsook de auditeur-militair, hebben hun ontslag aangevraagd, omdat zij meenen, tijdens hun bezoek aan het fort te Honswijk in hun qualiteit beleedigd te zijn door den commandant van dat fort. Een onzer lezers, zegt de Arnh. Ct. maakt ons, in verband met het bericht uit Pon- trefact (over straffeloos stroopen door vrouwen), de opmerking, dat, naar de Engelsche jurispru dentie, bij ons te lande ook vrouwen straffeloos zouden kunnen vermoord worden. De wet toch spreekt van manslag. De heer I. J. Van der Ma ad en, rustend scheepsbouwmeester te Amsterdam, heeft dezer dagen met den Minister van marine en de Com missie tot onderzoek in de Adder-quaestie een onderhoud gehad over een door hem uitgevonden toestel om dat vaartuig te lichten en weder vlot te brengen. De snelste reis over den Oceaan, van New-York naar Europa, is onlangs gedaan door de Alaska van ile Guionlijn, die nl. den 12 Sept. van New-York naar Liverpool vertrok en den 19 Sept., te 2 ure 's namiddags, dus na een reis van 6 dagen 15 uren en 19 minuten, Past- net passeerde. Vroeger had de Alaska die reis gedaan in 6 dagen 22 reu en 10 minuten. In een wedstrijd van „tricyles" te Londen werden vijf Engelsche mijlen door den winner in 19 min. en 39 sec. afgelegd. Te Oporto (Portugal) is een on- derwijzeres, Maria las Rosas, overleden, die den leeftijd van 108 jaar had bereikt. Eerst op haar honderdsten verjaardag had zij zich door haar 76jarige dochter, die haar hielp, laten overhalen om rust te nemen. Te Rotterdam zijn in de vorige week zeventien pokkenlijders geweest. De Heer Lacroix, scheikundige te Parijs, heeft een soort van potlooden in den handel gebracht, geschikt om met kleuren te teekenen op glas, porselein, biscuit enz. Leiden schijnt niet zeer gelukkig te zijn met de uitbreiding der gemeente-gasfabriek. Onlangs was door onverklaarbare oorzaak de stad in een Egyptische duisternis gehuld, en nu is eergisteren de in aanbouw zijnde gashouder in elkaar gezakt. Gelukkig zijn er geen menschen levens te betreuren. Vermoedelijk is onbekendheid van den aannemer, een buitenlander, met de plaat selijke gesteldheid een der oorzaken van dit ongeval. Wie zou de Adder kunnen lichten? is de vraag, die nog onbeantwoord bleef. Toch niet zij een spotvogel, ik weet het. Wie dan? Pincoffs, Waarom? Daar hij de grootste //Op lichter" is. In Engeland is op sc handel ij ke wijze misbruik gemaakt van het electrisch licht. Een grondeigenaar in Lancashire nam namelijk dit middel te baat om in korten tijd op barbaarsche manier een massa wild te vangen. De jacht bij nacht met behulp van electrisch licht is hoogst eenvoudig. Midden in 't veld wordt een locomo bile met een dynamo-machine geplaatst, die een in hooge stangen hangende electrische lamp voedt. Dan worden drijvers uitgezonden, die het wild door schreeuwen uit den slaap doen opschrikken. De ongelukkige, nog slaapdronken vogels en viervoeters worden het felle licht gewaar en ijlen in dolle vaart uit hun leger. Bij de eerste jacht, die gelukkig in Engeland veel tegenzin verwekt, werden 474 hoenders, 143 faisanten en een aantal andere vogels benevens reeën en herten neergelegd. Het New-Yorker comité ter onder steuning der Russische joden bericht, dat het geen werk meer voor de vluchtelingen weet te vinden er. dat er nog 900 te onderhouden zijn, voor wie het geen middel van bestaan heeft. In September moest het 111 vluchtelingen terugzenden, die niet konden of niet wilden werken. De Soerabaya Ct. geeft de volgende beschrijving van een nieuw uitgevonden postzegelbe- vochtiger. „Eene dame, die een brief in een toko had geschreven, verlangde een postzegeltje. Toen aan haar verlangen voldaan was, wendde zij zich tot hare baboe, die achter haar stond, en gaf deze een teeken. De meid stak terstond hare tong uit. De dame streek dood kalm het postzegeltje over de uitgestoken lap en plakte het daarna op den brief." Komt ons iemand tegen, die ons dank schul dig is, terstond valt het ons in. Maar hoe vaak kunnen we iemand ontmoeten, wien wij dank schuldig zijn, zonder er aan te denken. Wetten zijn somtijds als spinrag. De kleine muggen blijven er in hangen, de groote vlie gen er door heen. Handel zoo dat het eene belooning verdient, maar verlang er niet naar. Wij zijn niet klein, als omstandigheden ons kwellen, maar wel als ze ons overweldigen. Laat niet uw geestkracht en uw sterkte u verlaten, wanneer gij die het meest noodig hebt. De menschen vergelijken veelal hun uiterlijke omstandigheden met die van anderen, welke boven hen staan, en dat is de reden hunner ontevredenheid. Hun zedelijke gesteldheid echter vergelijken zij bij die van de laagste en diepst gezonken medemenschen, en dat is de grond van hun achterlijkheid in het goede. Altijd weten zij van dezulken te spreken, die nog be neden hen staan, en dit stelt hen gerust of maakt hen zelfs hoogmoedig. Kort van memorie. Mevrouw van Kwab- benhoven, die wat kort van memorie is, heeft de gewoonte aanteekeningen te maken van hetgeen zij den volgenden dag moet doen. Onder die noti'ies vindt men de volgende opmerking: //Mor gen bij Mevrouw van Zwabberen gaan, wier man gestorven is (een beetje huilen). Te veel verlangd. Mevrouw. Waarom weent de kleine Willem? Gouvernante. Hij wil het schaduwbeeld hebben dat Arthur op den muur maakt. Mevrouw, (misnoegd) Welnu geef het hem dan en laat het lieve kind niet zoo weenen. Op school. Onderwijzer. Als ik nu b. v. zeg: de jas was goed, waarom gebruik ik dan hier den imperfectum. Leerling. Omdat de jas niet meer perfect is. Een enfant terrible, De heer van Piekeren gebruikt het middagmaal bij een zijner academie vrienden en ontwikkelt bij die gelegenheid een zeer gezegenden eetlust. Hè, pa, zegt het achtjarig dochtertje van den gastheer, laatst zei u dat het eene ongemanierdheid is als men drie cotelets eet en nu biedt u mijnheer van Piekeren reeds de vijfde aan. Ad rem. De oude kapitein Bomslinger was zeer vervelend in gezelschap; hij was de schrik van de habitués in den vergulden Roskam. Iu elk gesprek voerde hij het hoogste woord, hij gaf zijn votum in elk thema, al had hij met de zaak niets te maken. Tegenspraak kon hij niet verdragen; twijfelde men aan zijne meening, dan werd hij grof. Toen op zekeren avor.d een der habitués, de griffier van Pimpelen, weg wilde gaan kon hij zijn sigarenkoker niet vinden. Aange zien hij naast Bomslinger gezeten had, vroeg hij dezen zeer beleefd of hij zijn sigarenkoker niet had gezien. ;,Wat gaat mij uw sigarenkoker aan!" zei Bomslinger barsch. „Juist omdat ge u altijd met zaken bemoeit, die u niet aan gaan, dacht ik bij u de beste inlichting te krijgen," antwoordde van Pimpelen. Beleefd. Heer. Jan, hoe dikwerf moet ik 't herhalen dat ge 's avonds om r.egen uur thuis moet zijn. Bediende. Zoo dikwijls 't u blieft. Een gulzigaard. Heer. (in eene restauratie tot een vreemdeling) Mag ik u een tandenstoker aanbieden? VreemdelingDank je, ik heb er al twee gegeten. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Oct. Door den Commis saris des Konings in N. H. zij u tot zetters voor 's Rijks directe belastingen voor deze gemeente benoemd de beeren P. J. Tra- vaglino, II. C. Tombergli en I). Merens Dz. Maandag 11. is alhier aangehouden eu naar het huis van arrest overgebracht Jan Briëtkoetsier te Amsterdam, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van paardendekens uit verschillende rijtuigen, staande aan het Spaarne alhier. Eergistereu-namiddag zijn alhier ge vankelijk uit Amsterdam binnengebracht H. R. en J. B., twee 20 jarige jonge lieden, die op 30 September jl. des avonds in den Anegang eene mand met klein brood hadden ontvreemd. Zij hebben reeds vroe ger voor diefstal gevangen gezeten. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J J G Habes eu B J Viets; A Zut- hof en M v. d. Hurk; J vau der Wal en M W van Hemert; J Barend en G C v. d. Aar; T Oderkerk en M E de Haan; J Boeree en M de Graaf; JA Becker en C Sehulpzand; - F Oom en Neele; J H Huijsmans en T Hoeksma; H J Wesseling en J W v. d. Berg. Getrouwd: W G ten Houte de Lange en Jonkv. K S J Strick van Linschoten; H de Jong en S Lessing; P A Kion en J H Plaatzer; E L A Mangelsdorf en W J Ploeg. Bevallen: J M Alders geb. Gielen z. GA Jochemsz geb. Lamme z. ME Mica geb. van Heulen z. A Niesten geb. de Rooij z. AC Giebing geb. Giesken d. SE Niesten geb. van Haaien z. M v. Riems dijk geb. Nederkoorn z. A J Komen geb. Veering d. M J Bertholee geb. v. Miegem z. HAM Hijmensen geb. v. d. Zee z. J F Ter Horst geb. Smits z. C van Buuren geb. Brussee d. H Stoeke geb. Reijncrs d. M J H Roeland geb. Jobst d. ME Veen geb. Straatjes z. J Scheelings geb. Hunting z. A de Waal Malefijt geb. Lnitsen d. M v. Geloven geb. Bólim z. P Dirken geb. v. d. Vosse z. WJacquesgeb.de Jong z. G M Metselaar geb. v. Veen z. S M Bremer geb. Rietman z. J Hoeksema geb. Broekmeijer d. S v. Liemt geb. Althoff d. J Booms geb. van Dansik d. IE Weesendonk geb. Boeree d. H Poldervaart geb. Zuurendonk z. CM v. d. Laarschot geb. Maas z- Overleden: H Waij 15 mn. d. Leliestraat; T Dekker 69 j. Vogelkoopsteeg; D Gavel 82 j. Gr. Heiligland; J Koster 6 dg. z. Burgwal; H H de Jager 66 j.wed J Heijdemans Jansstraat; HG Poldervaart 17 mn. d. Kerkhofstraat; J Steffers 5 mn. z. L. Heerenstraat; M M Polman 7 j. n. Burgwal; Een als levenloos aangegeven kind van bet mannelijk geslacht van A Mok Wijde Appelaarsteeg; M M Martens 9 mn. d. Nobel- straatj AG Beaufort 65 j. Wed. J J Waning Zijlweg; P N'ierop 2 mn. z. L. Boogaardstraat; P Heemskerk 76 j. Kamperstraat; TM Giebing 2 dg. d. Tulpen- straat; J L Ketellapper 4 mn. z. Tnlpenstraat; L Vreugdenhil 4 j. z. Koningstraat; JAW Solen 63 j. N. Schoolsteeg; G Versteeg 57 j. K. Aunastraat; J D Biiggemann 1 mn. z. Oranjestraat; P N Kenzen 9 mn. z. K. Houtstraat. HAARLEM, 16 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe -,;awitte dito f 8,a 9,75 rogge J 5,50 a 5,75 haver 3.25 a 4.—; gerst J 4.40 a f 5.35 duivenboonen a bruineb. -,bruin mosterdz a karweizaad fii per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 14 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet tarwe winter- ƒ12,a 13,zomer-11 a f 11,50 5 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.10 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 17 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f4.25 a 4.50;- heet. duivenboonen/-,a -.- - heet. paardeubooneu f a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 68.a 76.2de qual. f 60.a 66. HOORN, 14 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 17 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f -,20 heet. gerst 6,-22 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 23,50 a karwijzaad f 12,50, heet. boonen: 41 heet bruine f 15,gele heet paardeboonen f a 25 heet. erwten 12 a 14, heet. groene 14 a 17,heet. grauwe 18.50 a 22, heet. witte 300 heet. n. aardappelen 2,a 4, alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 18 paarden van f 75 tot 230 veulens f a ,10 koeien van f150 tot 200, 8 kal veren van f 17 tot 24, 320 schapen van 27 tot 38 190 lammeren van 20 tot 29,125 varkens van 14 a 22 - zeugen van J tot 400 biggen van f 5,a 9; bokken -,f a -,geiten -.a -. 13 Oct. Aangevoerd koeien van ftot en 1420 Bchapen van f 28 tot 42 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 16 Oct. De prijzen der vette kalveren waren f 40. a 120, per kilo, vette koeijen fa per stuk, vette varkens 50 a 52 e. per kilo. ROTTERDAM, 17 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paarden, 1709 rundereu, 219 vette- en graskalveren 4 nuchtere kalveren, 900 scha pen of lammeren, 346 varkens, 311 biggen, 4 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 80 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 80 c., schapen 70 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 54 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 89/8 ton, 90/16 tonnen, 1124 stukken a l kilo. De prijzen der boter waren heden als volgt lste f 70, 2e qualit. f 65, 3de qual. f 60. ALKMAAR13 Oct. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,50 a 10,75 rogge 7,a 7,50, gerst 5,a 5,50, dito chev. 6,— a 6,75 haver J' 3, f4,50, paardenbooneu ƒ7,a 7,25, bruine dito ƒ11, a 13,25, duiven dito -.kanariezaad 10,50 a rood mosterdzaad a 23,50, geel dito 15,25 karwijzaad 12,a 12,25 blauw maanzaad 13,50 groene erwten 16,— a 19,grauwe dito 16,a 20,vale dito 12,a 16,Witte a 13 Oct. Aangevoerd 534 stapels kaas, wegende 128,904 kilo; de prijzen waren voor kleine f 32,25 commissie- f 33,middelbare f 34,25, laagste 1 per 50 kilo. 13 Oct. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f170 a 220, 72 kalveren van f 40 a 120, 10 nuchtere dito van f 12 a 21, 898 schapen f 48 a 42,102 varkens f52 a 60 c. 23 magere 13 a 19 c. per kilo. LONDEN, 16 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 100. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/- a 6/2 Zwijnen 4/- a 5/-. AMSTERDAM, 16 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 468 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,82, dito 2de qualiteit 0,75, dito 3de qualiteit ƒ0,68 per kilo;melk- en kalfkoeier f 150 a 280, 5 graskalv. 30 a 40, 54 nuchtere kalfk 8 a 12, 72 schapen en lammeren 16 a 30, vette varkens 48 a 56 c.; beiden per kilo. biggen a - paarden a PÜRMEREND, 17 Oct. Kaas: aangevoerdstapels prijs der kleine kaas fmiddelbare Boter. -.a -.per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer 110 stuks, prijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoerstuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd stuksvette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren f a per kopboter fakippen f eenden a e.; kipeieren 550, a 6. eendeneieren f -,— per 100 stuks. ALKMAAR, 14 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt23 koeien ƒ180 a 295, 9 nuchtere kalveren 12 a 23, vette kalveren a346 schapen J 14 29 a, varkens f-aper kilo, 111 ma gere dito 14 a 24,8 bokken 4 a 7 f a lammeren f a Amsterdam 17 October 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/. i u 3 Spanje. Turkije. Egypte. 4 5 1 5 5 5 3 5 4 6 D/s 2 4 1 1 5 6 E 4'/. 4 4'/, 6 5 ivid. Italië. Rusland Rumeule. Amerika. 4'/, 5% 3 5 8 5 5 5 5 5 div. Hongarije. Obl. I.eeuing 1867 Gondleening Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.Juli). Portugal. Obl. buiten). 1853/80 Ruslandbij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnenl. 12500—2500O. 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 a a a 1869 Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien Peru. Leening 1870 1872 Ooetenrijk. Aand. Nationale Bank .d Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl Gr. Spw. Maatsch. Aaud. Baltisehe Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Syeran Aaud. Riaschk Wiasma Aaudeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Sta(1 Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staats). 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie o BRUSSEL, 17 October. De internati onale conferentie voor scheidsrechterlijke uitspraak heeft eeustemmig verscheidene besluiten genomen, strekkende om in alle landen vereenigiugen in het leven te loepen, die streven zouden om arbitrage in de plaats te doen treden van oorlog. Morgen voortzetting. MACON 17 October. Er hebben ver scheidene belangrijke arrest atiën plaats ge had De vastberadenheid van het Bestuur eu de snelheid zijner maatregelen hebben een zeer gunstigen indruk gemaakt. Men kan hopen dat thans alle pogingen tot nieuwe wanordelijkheden bedwongen ziju. 3 3 4 5 u 5 5 pet. genoteer de kotr 667/is 801 1028/4 947/s 80 64s/i6 853/is 52 V, 97'A 76 S83/< 28 43 'l8 8' 3/s 26l/8 261/4 12 IV i, 927-, 11174 U7Va 32 1 4'3/l6 ll1/. 11874 1467, 115 697s 149 135 207m 523/lc 1207b 503/8 837', 82 S6T/s 647, 631/» 637z 160 427s 1457s ]0472 1107, IOO74 95 96 101 10974 145", I263/„ 12374

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3